Pidgin - en to sq translation catalogue (3303 entries)

en: 	S_ystem messages
sq: 	Mesazhe s_istemi

en: 	_Only when someone says your username
sq: 	_Vetëm kur dikush përmend emrin tuaj të përdoruesit

en: 
    
    Message from Farsight:
sq: 
    
    Mesazh nga Farsight:

en: 
    %s has stopped typing
sq: 
    %s ka reshtur së shkruari

en: 
    %s is typing...
sq: 
    %s po shkruan…

en: 
    <b>Buddy Note</b>: %s
sq: 
    <b>Shënim Shoku</b>: %s

en: 
    <b>Description:</b>
sq: 
    <b>Përshkrim:</b>

en: 
    <b>Occupants:</b> %d
sq: 
    <b>Pjesëmarrës:</b> %d

en: 
    <b>Topic:</b> %s
sq: 
    <b>Temë:</b> %s

en: 
    Fetching TinyURL...
sq: 
    Po sillet TinyURL…

en: 
    Last Seen: %s ago
sq: 
    Parë Së fundi: %s më parë

en: 
    Your Preferred Contact Methods
sq: 
    Metoda Kontakti Tuajat të Parapëlqyera

en:  <i>(identified)</i>
sq:  <i>(identifikuar)</i>

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
sq: "%s" këtë çast s’është në linjë. Doni të ruhen pjesa e mbetur e mesazheve si cytje dhe të dërgohen vetvetiu kur të rifutet "%s"?

en: "Attention" Name Color
sq: Emër ngjyre për "Kujdes"

en: $(^Name) is released under the GNU General Public License (GPL). The license is provided here for information purposes only. $_CLICK
sq: $(^Name) qarkullon nën licencën GNU General Public License (GPL). Licenca jepet vetëm për qëllime informimi. $_CLICK

en: %d account was disabled because you signed on from another location: | %d accounts were disabled because you signed on from another location:
sq[0]: Llogaria %d qe çaktivizuar, ngaqë nënshkruat për të prej një tjetër vendi:
sq[1]: Llogaritë %d qenë çaktivizuar, ngaqë nënshkruat për to prej një tjetër vendi:

en: %d day | %d days
sq[0]: %d ditë
sq[1]: %d ditë

en: %d hour | %d hours
sq[0]: %d orë
sq[1]: %d orë

en: %d minute | %d minutes
sq[0]: %d minutë
sq[1]: %d minuta

en: %d person in room | %d people in room
sq[0]: %d person në dhomë
sq[1]: %d vetë në dhomë

en: %d second | %d seconds
sq[0]: %d sekondë
sq[1]: %d sekonda

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
sq[0]: %d mesazh i palexuar prej %s
sq[1]: %d mesazhe të palexuar prej %s

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
sq: %s
    
    Finch-i s’do të provojë të rilidhë llogarinë përpara se të ndreqni gabimin dhe riaktivizoni llogarinë.

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stderr
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
sq: %s
    Përdorimi: %s [MUNDËSI]…
    
      -c, --config=DIR    për kartela formësimi përdor DIR
      -d, --debug         mesazhet e diagnostikimit shtypi te stderr
      -h, --help          shfaq këtë ndihmë dhe dil
      -n, --nologin       mos u fut vetvetiu
      -v, --version       shfaq versionin e çastit dhe dil

en: %s %s has segfaulted and attempted to dump a core file.
    This is a bug in the software and has happened through
    no fault of your own.
    
    If you can reproduce the crash, please notify the developers
    by reporting a bug at:
    %ssimpleticket/
    
    Please make sure to specify what you were doing at the time
    and post the backtrace from the core file.  If you do not know
    how to get the backtrace, please read the instructions at
    %swiki/GetABacktrace
sq: %s %s pësoi "segfault" dhe u përpoq të kryejë "dump a core file".
    Kjo është e metë te programi dhe ndodhi jo për fajin tuaj.
    
    Po qe se mund ta riprodhoni vithisjen, ju lutemi,
    njoftoni zhvilluesit duke e njoftuar të metën te:
    %ssimpleticket/
    
    Ju lutemi, mos harroni të tregoni se ç’ishit duke bërë në atë kohë
    dhe postoni "backtrace"-in përkatës.  Po qe se s’dini si ta
    gjeni "backtrace"-in, ju lutemi, lexoni udhëzimet te
    %swiki/GetABacktrace

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
sq: %s %s. Për më tepër të dhëna provoni `%s -h'.

en: %s (%s) changed status from %s to %s
sq: %s (%s) ndryshoi gjendjen prej %s në %s

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
sq[0]: %s (%s) ka %d mesazh të ri.
sq[1]: %s (%s) ka %d mesazhe të rinj.

en: %s (%s) is no longer %s
sq: %s (%s) s’është më %s

en: %s (%s) is now %s
sq: %s (%s) tani njihet si %s

en: %s Build Information
sq: Të dhëna Montimi %s

en: %s Developer Information
sq: Të dhëna Zhvilluesi %s

en: %s Plugin Information
sq: Të dhëna Shtojce %s

en: %s Translator Information
sq: Të dhëna Përkthyesi %s

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
sq: %s [<I>%s</I>] u fut në dhomë.

en: %s ago
sq: %s më parë

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
sq: %s duket se s’është në linjë dhe s’e mori mesazhin që sapo i dërguat.

en: %s became idle
sq: %s u plogështua

en: %s became unidle
sq: %s u gjallërua

en: %s cancelled the file transfer
sq: %s anuloi shpërnguljen e kartelës

en: %s cancelled the transfer of %s
sq: %s anuloi shpërnguljen e %s

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
sq: %s-i s’e shpërngul dot një dosje. Do t’ju duhet t’i shpërngulni kartelat brenda saj tek e tek.

en: %s disabled
sq: %s u çaktivizua

en: %s disconnected
sq: %s u shkëput

en: %s disconnected.
sq: %s u shkëput.

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
sq: %s hasi në gabime gjatë migrimit të rregullimeve tuaja prej %s te %s. Ju lutemi, hetojeni problemin dhe plotësoni migrimin dorazi. Ju lutemi, raportojeni këtë gabim te http://developer.pidgin.im

en: %s entered the room.
sq: %s u fut në dhomë.

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
sq[0]: %s ka %d mesazh të ri.
sq[1]: %s ka %d mesazhe të rinj.

en: %s has become idle (%s)
sq: %s është plogështuar (%s)

en: %s has become idle.
sq: %s është plogështuar.

en: %s has been invited to this conversation.
sq: %s është ftuar te kjo bisedë.

en: %s has buzzed you!
sq: %s ju ka dërguar bzzz!

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
sq: %s ka ndryshuar temën e <I>%s</I> në: %s

en: %s has changed the topic to: %s
sq: %s ka ndryshuar temën në: %s

en: %s has cleared the topic.
sq: %s ka pastruar temën.

en: %s has closed the conversation.
sq: %s e ka mbyllur bisedën.

en: %s has gone away.
sq: %s është larguar.

en: %s has gone away. (%s)
sq: %s është larguar. (%s)

en: %s has invited %s to the chat room %s
sq: %s ka ftuar %s te dhoma e fjalosjes %s

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
sq: %s ka ftuar %s te dhoma e fjalosjes %s:
    %s

en: %s has just asked to directly connect to %s
sq: %s sapo ka kërkuar të lidhet drejtpërsëdrejti me %s

en: %s has left the conversation.
sq: %s e ka lënë bisedën.

en: %s has paused while typing to you (%s)
sq: %s është ndalur, ndërkohë që po shtypte për ju (%s)

en: %s has presented the following certificate for just-this-once use:
sq: %s ka paraqitur dëshminë vijuese për përdorim vetëm-këtë-herë:

en: %s has requested your attention!
sq: %s ka kërkuar vëmendjen tuaj!

en: %s has returned from being away (%s)
sq: %s është kthyer nga largimi (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
sq: %s është kthyer prej plogështie (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
sq: %s ju ka dërguar një mesazh. (%s)

en: %s has set the topic to: %s
sq: %s ka caktuar si temë: %s

en: %s has signed off (%s)
sq: %s ka çnënshkruar (%s)

en: %s has signed off.
sq: %s ka çnënshkruar.

en: %s has signed on (%s)
sq: %s ka nënshkruar (%s)

en: %s has signed on.
sq: %s ka nënshkruar.

en: %s has started typing to you (%s)
sq: %s ka filluar të shtypë për ju (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
sq: %s ka reshtur së shtypuri për ju (%s)

en: %s is a messaging client based on libpurple which is capable of connecting to multiple messaging services at once.  %s is written in C using GTK+.  %s is released, and may be modified and redistributed,  under the terms of the GPL version 2 (or later).  A copy of the GPL is distributed with %s.  %s is copyrighted by its contributors, a list of whom is also distributed with %s.  There is no warranty for %s.<BR><BR>
sq: %s është një klient shkëmbimi mesazhesh, i bazuar në libpurple, që është i aftë të lidhet njëherazi me disa shërbime shkëmbimi mesazhesh.  %s është shkruar në C duke përdorur GTK+.  %s qarkullon, dhe mund ta ndryshoni dhe rishpërndani, sipas termave të GPL-së, versioni 2 (ose i mëvonshëm).  Një kopje e GPL-së përfshihet te %s.  %s është e drejtë kopjimi e pjesëmarrësve në të, një listë e të cilëve shpërndahet brenda %s.  S’ofrohet garanci për %s.<BR><BR>

en: %s is no longer away.
sq: %s s’është më i larguar.

en: %s is no longer idle.
sq: %s s’është më i plogësht.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
sq: %s s’është kartelë e rregullt. Po kundërshtohet, me frikë, të mbishkruhet.

en: %s is not a valid color. See '/help msgcolor' for valid colors.
sq: %s s’është ngjyrë e vlefshme. Shihni '/help msgcolor' rreth ngjyrash të vlefshme.

en: %s is not a valid filename.
sq: %s s’është emër i vlefshëm kartele.

en: %s is not a valid message class. See '/help msgcolor' for valid message classes.
sq: %s s’është klasë e vlefshme mesazhesh. Shihni '/help msgcolor' rreth klasash të vlefshme mesazhesh.

en: %s is not a valid room handle
sq: %s s’është nofkë e vlefshme dhome

en: %s is not a valid room name
sq: %s s’është emër i vlefshëm dhome

en: %s is not a valid server name
sq: %s s’është emër i vlefshëm shërbyesi

en: %s is now known as %s
sq: %s tani njihet si %s

en: %s is now known as %s.
sq: %s tani njihet si %s.

en: %s is offering to send file %s
sq: %s po ofron dërgimin e kartelës %s

en: %s is trying to start an unsupported media session type with you.
sq: %s po provon të nisë me ju një sesion media të pambuluar.

en: %s just signed off
sq: %s sapo çnënshkroi

en: %s just signed on
sq: %s sapo nënshkroi

en: %s left the room (%s).
sq: %s doli prej dhomës (%s).

en: %s left the room.
sq: %s doli prej dhomës.

en: %s may require plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
sq: %s mund të kërkojë mirëfilltësim në trajtë teksti të thjeshtë përmes lidhjeje të pafshehtëzuar.  Të lejohet kjo dhe të vazhdohet me mirëfilltësimin?

en: %s requires %s, but it failed to unload.
sq: %s lyp %s, por ky s’arriti të çshkarkohej.

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
sq: %s lyp mirëfilltësim në trajtë teksti të thjeshtë përmes lidhjeje të pafshehtëzuar.  Të lejohet kjo dhe të vazhdohet me mirëfilltësimin?

en: %s said your nick in %s
sq: %s përmendi nofkën tuaj te %s

en: %s sent a message in %s
sq: %s dërgoi një mesazh te %s

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
sq: %s dërgoi mesazh te tabela në kanalin %s. Dëshironi të hapet tabela?

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
sq: %s dërgoi mesazh te tabela. Dëshironi të hapet tabela?

en: %s sent you a message
sq: %s ju dërgoi një mesazh

en: %s tried to send you a %s file, but we only allow files up to %s over Direct IM.  Try using file transfer instead.
sq: %s provoi t’ju dërgojë një kartelë %s, por nga ana jonë lejohen vetëm kartela deri më %s përmes MA-je të Drejtpërdrejtë.  Provoni më mirë të përdorni shpërngulje kartelash.

en: %s wants to send you %s (%s)
sq: %s dëshiron t’ju dërgojë %s (%s)

en: %s wants to send you a file
sq: %s dëshiron t’ju dërgojë një kartelë

en: %s will no longer be able to see your status updates.  Do you want to continue?
sq: %s s’do të jetë më në gjendje të shohë përditësimet e gjendjes prej jush.  Doni të vazhdohet?

en: %s wishes to start a video session with you.
sq: %s dëshiron të nisë një sesion video me ju.

en: %s wishes to start an audio session with you.
sq: %s dëshiron të nisë një sesion audio me ju.

en: %s wishes to start an audio/video session with you.
sq: %s dëshiron të nisë një sesion audio/video me ju.

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
sq: %s%s%s%s ka bërë %s shok apo shoqe të vetën%s%s

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
sq: %s%s%s%s dëshiron të shtojë %s te listë e tij ose e saj shokësh%s%s

en: %s%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
sq: %s%s%s%s dëshiron t’ju shtojë (%s) te lista e tij e shokëve%s%s

en: %s, %d hour | %s, %d hours
sq[0]: %s, %d orë
sq[1]: %s, %d orë

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
sq[0]: %s, %d minutë
sq[1]: %s, %d minuta

en: %s. Try `%s -h' for more information.
sq: %s. Për më tepër të dhëna provoni `%s -h'.

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
sq: (%s) %s <VETË-PËRGJIGJU>: %s

en: (Code %s)
sq: (Kod %s)

en: (Custom)
sq: (Vetjake)

en: (DOES NOT MATCH)
sq: (NUK PËRPUTHET)

en: (Optional) A_lias:
sq: (Opsionale) A_lias:

en: (Optional) _Invite message:
sq: (Opsionale) Mesazh _ftimi:

en: (Re-)Request authorization
sq: (Ri-)Kërko autorizim

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
sq: (Pati një gabim në shndërrimin e këtij mesazhi.	 Kontrolloni mundësinë 'Kodime' te Përpunues Llogarish)

en: (There was an error receiving this message.  Either you and %s have different encodings selected, or %s has a buggy client.)
sq: (Pati një gabim gjatë marrjes së këtij mesazhi.  Ose ju dhe %s keni të përzgjedhur kodime të ndryshëm, ose %s ka një klient me të meta.)

en: (There was an error receiving this message.  The buddy you are speaking with is probably using a different encoding than expected.  If you know what encoding he is using, you can specify it in the advanced account options for your AIM/ICQ account.)
sq: (Pati një gabim në marrjen e këtij mesazhi.  Shoku me të cilin po flisni ndofta po përdor tjetër kodim nga ai që prisnit.  Nëse e dini se çfarë kodimi po përdor, mund ta jepni te mundësitë e mëtejshme të llogarisë për llogarinë tuaj AIM/ICQ.)

en: (You probably forgot to 'make install'.)
sq: (Ka të ngjarë harruat të bënit 'make install'.)

en: (default)
sq: (parazgjedhje)

en: (no name)
sq: (pa emër)

en: (no topic set)
sq: (s’është caktuar temë)

en: (none)
sq: (asnjë)

en: (self-signed)
sq: (e vetë-nënshkruar)

en: +++ %s became idle
sq: +++ %s u plogështua

en: +++ %s became unidle
sq: +++ %s u gjallërua

en: +++ %s signed off
sq: +++ %s çnënshkroi

en: +++ %s signed on
sq: +++ %s nënshkroi

en: /Accounts
sq: /Llogari

en: /Accounts/Manage Accounts
sq: /Llogari/Administroni Llogari

en: /Buddies/Add Buddy...
sq: /Shokë/Shtoni Shok…

en: /Buddies/Add C_hat...
sq: /Shokë/Shtoni F_jalosje…

en: /Buddies/Add Chat...
sq: /Shokë/Shtoni Fjalosje…

en: /Buddies/Add Group...
sq: /Shokë/Shtoni Grup…

en: /Buddies/Add _Group...
sq: /Shokë/Shtoni _Grup…

en: /Buddies/Get User Info...
sq: /Shokë/Merrni Të dhëna Përdoruesi…

en: /Buddies/Get User _Info...
sq: /Shokë/Merrni Të _dhëna Përdoruesi…

en: /Buddies/Join a Chat...
sq: /Shokë/Merrni pjesë në një Fjalosje…

en: /Buddies/Join a _Chat...
sq: /Shokë/Merrni pjesë në një _Fjalosje…

en: /Buddies/New Instant Message...
sq: /Shokë/Mesazh i Atypëratyshëm i Ri…

en: /Buddies/New Instant _Message...
sq: /Shokë/_Mesazh i Atypëratyshëm i Ri…

en: /Buddies/Sh_ow
sq: /Shokë/_Shfaqe

en: /Buddies/Show/Buddy Details
sq: /Shokë/Shfaq/Hollësi Shoku

en: /Buddies/Show/Buddy _Details
sq: /Shokë/Shfaq/_Hollësi Shoku

en: /Buddies/Show/Empty Groups
sq: /Shokë/Shfaq/Grupe të _Zbrazët

en: /Buddies/Show/Idle Times
sq: /Shokë/Shfaq/Kohë Plogështie

en: /Buddies/Show/Idle _Times
sq: /Shokë/Shfaq/_Kohë Plogështie

en: /Buddies/Show/Offline Buddies
sq: /Shokë/Shfaq/Shokë _Jo Në Linjë

en: /Buddies/Show/Protocol Icons
sq: /Shokë/Shfaq/Ikona Protokollesh

en: /Buddies/Show/_Empty Groups
sq: /Shokë/Shfaq/_Grupe të Zbrazët

en: /Buddies/Show/_Offline Buddies
sq: /Shokë/Shfaq/Shokë _Jo Në Linjë

en: /Buddies/Show/_Protocol Icons
sq: /Shokë/Shfaq/ _Ikona Protokollesh

en: /Buddies/Sort Buddies
sq: /Shokë/Renditni Shokët

en: /Buddies/View User _Log...
sq: /Shokë/Shihni _Regjistër Përdoruesi…

en: /Buddies/_Add Buddy...
sq: /Shokë/_Shtoni Shokë…

en: /Buddies/_Quit
sq: /Shokë/_Dilni

en: /Buddies/_Sort Buddies
sq: /Shokë/_Renditni Shokët

en: /Conversation
sq: /Bisedë

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
sq: /Bisedë/Shtoni Cytje Shoku…

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
sq: /Bisedë/Shtoni _Cytje Shoku…

en: /Conversation/Add...
sq: /Bisedë/Shtoni…

en: /Conversation/Al_ias...
sq: /Bisedë/_Alias…

en: /Conversation/Alias...
sq: /Bisedë/Alias…

en: /Conversation/Block...
sq: /Bisedë/Bllokoni…

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
sq: /Bisedë/_Pastro Rrëshqitjen

en: /Conversation/Get Attention
sq: /Bisedë/Tërhiqini Vëmendjen

en: /Conversation/Get Info
sq: /Bisedë/Merr të Dhëna

en: /Conversation/Get _Attention
sq: /Bisedë/Tërhiqini _Vëmendjen

en: /Conversation/In_vite...
sq: /Bisedë/_Ftoni…

en: /Conversation/Insert Imag_e...
sq: /Bisedë/Futni _Figurë…

en: /Conversation/Insert Image...
sq: /Bisedë/Futni Figurë…

en: /Conversation/Insert Lin_k...
sq: /Bisedë/Futni _Lidhje…

en: /Conversation/Insert Link...
sq: /Bisedë/Futni Lidhje…

en: /Conversation/Invite...
sq: /Bisedë/Ftoni…

en: /Conversation/Join a _Chat...
sq: /Bisedë/Merrni pjesë në një Fjalosje…

en: /Conversation/M_edia
sq: /Bisedë/_Media

en: /Conversation/M_ore
sq: /Bisedë/_Më tepër

en: /Conversation/Media/Audio Call
sq: /Bisedë/Media/Thirrje Audio

en: /Conversation/Media/Audio\/Video Call
sq: /Bisedë/Media/Audio\/Thirrje Video

en: /Conversation/Media/Audio\/Video _Call
sq: /Bisedë/Media/Audio\/_Thirrje Video

en: /Conversation/Media/Video Call
sq: /Bisedë/Media/Thirrje Video

en: /Conversation/Media/_Audio Call
sq: /Bisedë/Media/Thirrje _Audio

en: /Conversation/Media/_Video Call
sq: /Bisedë/Media/Thirrje _Video

en: /Conversation/More
sq: /Bisedë/Më tepër

en: /Conversation/New Instant _Message...
sq: /Bisedë/Mesazh i Atypëratyshëm i Ri…

en: /Conversation/Remove...
sq: /Bisedë/Hiqni…

en: /Conversation/Se_nd File...
sq: /Bisedë/Dë_rgoni Kartelë…

en: /Conversation/Send File...
sq: /Bisedë/Dërgoni Kartelë…

en: /Conversation/Unblock...
sq: /Bisedë/Zhbllokoni…

en: /Conversation/View Log
sq: /Bisedë/Shihni Regjistër

en: /Conversation/View _Log
sq: /Bisedë/Shihni _Regjistër

en: /Conversation/_Add...
sq: /Bisedë/_Shtoni…

en: /Conversation/_Block...
sq: /Bisedë/_Bllokoni…

en: /Conversation/_Close
sq: /Bisedë/_Mbylle

en: /Conversation/_Find...
sq: /Bisedë/_Gjeni…

en: /Conversation/_Get Info
sq: /Bisedë/_Merr të Dhëna

en: /Conversation/_Remove...
sq: /Bisedë/_Hiqni…

en: /Conversation/_Save As...
sq: /Bisedë/_Ruajeni Si…

en: /Conversation/_Unblock...
sq: /Bisedë/_Zhbllokoni…

en: /Help/De_veloper Information
sq: /Ndihmë/Të dhëna _Zhvilluesi

en: /Help/Online _Help
sq: /Ndihmë/Ndihmë Në _Linjë

en: /Help/_About
sq: /Ndihmë/_Rreth

en: /Help/_Build Information
sq: /Ndihmë/Të dhëna _Montimi

en: /Help/_Debug Window
sq: /Ndihmë/Dritare _Diagnostikimi

en: /Help/_Plugin Information
sq: /Ndihmë/Të dhëna _Shtojce

en: /Help/_Translator Information
sq: /Ndihmë/Të dhëna _Përkthyesi

en: /Options
sq: /Mundësi

en: /Options/Enable Logging
sq: /Mundësi/Aktivizo Regjistrime

en: /Options/Enable Sounds
sq: /Mundësi/Aktivizo Tinguj

en: /Options/Enable _Logging
sq: /Mundësi/Aktivizo _Regjistrime

en: /Options/Enable _Sounds
sq: /Mundësi/Aktivizo _Tinguj

en: /Options/Show Formatting Toolbars
sq: /Mundësi/Shfaq Panele Formatimi

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
sq: /Mundësi/Shfaq _Panele Formatimi

en: /Options/Show Ti_mestamps
sq: /Mundësi/Shfaq Vula _Kohore

en: /Options/Show Timestamps
sq: /Mundësi/Shfaq Vula Kohore

en: /Tools
sq: /Mjete

en: /Tools/Buddy _Pounces
sq: /Mjete/_Cytje Shokësh

en: /Tools/Custom Smile_ys
sq: /Mjete/_Emotikone Vetjake

en: /Tools/Mute Sounds
sq: /Mjete/Pa Tinguj

en: /Tools/Mute _Sounds
sq: /Mjete/Pa _Tinguj

en: /Tools/Plu_gins
sq: /Mjete/_Shtojca

en: /Tools/Pr_eferences
sq: /Mjete/_Parapëlqime

en: /Tools/Pr_ivacy
sq: /Mjete/Pri_vatësi

en: /Tools/Privacy
sq: /Mjete/Privatësi

en: /Tools/R_oom List
sq: /Mjete/Listë _Dhomash

en: /Tools/Room List
sq: /Mjete/Listë Dhomash

en: /Tools/Set _Mood
sq: /Mjete/Caktojini _Humorin

en: /Tools/System _Log
sq: /Mjete/_Regjistër Sistemi

en: /Tools/_Certificates
sq: /Mjete/_Dëshmi

en: /Tools/_File Transfers
sq: /Mjete/Shpërngulje _Kartelash

en: /_Accounts
sq: /_Llogari

en: /_Buddies
sq: /_Shokë

en: /_Conversation
sq: /_Bisedë

en: /_Help
sq: /_Ndihmë

en: /_Options
sq: /_Mundësi

en: /_Tools
sq: /_Mjete

en: 0 people in room
sq: 0 vetë në dhomë

en: 12 hour time format
sq: Format kohe 12 orësh

en: 24 hour time format
sq: Format kohe 24 orësh

en: <AUTO-REPLY>
sq: <VETËPËRGJIGJU>

en: <FONT SIZE="4"><B>Helpful Resources</B></FONT><BR>	<A HREF="%s">Website</A><BR>	<A HREF="%s">Frequently Asked Questions</A><BR>	IRC Channel: #pidgin on irc.freenode.net<BR>	XMPP MUC: devel@conference.pidgin.im<BR><BR>
sq: <FONT SIZE="4"><B>Burime të Dobishme</B></FONT><BR>	<A HREF="%s">Sajt Web</A><BR>	<A HREF="%s">Pyetje të Bëra Shpesh</A><BR>	Kanal IRC: #pidgin te irc.freenode.net<BR>	XMPP MUC: devel@conference.pidgin.im<BR><BR>

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
sq: <I>%s</I> hoqi krejt mënyrat për <I>%s's</I>

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
sq: <I>%s</I> hoqi krejt mënyrat e kanalit <I>%s</I>

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
sq: <I>%s</I> caktoi mënyra <I>%s's</I> në: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
sq: <I>%s</I> rregullon mënyra kanali <I>%s</I> në: %s

en: <PurpleMain>/Accounts/
sq: <PurpleMain>/Llogari/

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
sq: <PurpleMain>/Llogari/Aktivizoni Llogari

en: <a href="viewinfo">%s</a>%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
sq: <a href="viewinfo">%s</a>%s%s%s dëshiron t’ju shtojë (%s) te lista e tij ose e saj e shokëve%s%s

en: <b>%d new email.</b> | <b>%d new emails.</b>
sq[0]: <b>%d email i ri.</b>
sq[1]: <b>%d email-e të rinj.</b>

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
sq: <b><font color="red">Regjistruesi s’ka funksion leximi</font></b>

en: <b>Account:</b> %s
sq: <b>Llogari:</b> %s

en: <b>Browser configuration program was not found.</b>
sq: <b>S’u gjet program formësimi shfletuesi.</b>

en: <b>Channel Name:</b> %s
sq: <b>Emër Kanali:</b> %s

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
sq: <b>Bisedë me %s te %s:</b><br>

en: <b>Defining adjective:</b>
sq: <b>Mbiemër përcaktues:</b>

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
sq: <b>Kartelë:</b> %s
    <b>Madhësi kartele:</b> %s
    <b>Madhësi figure:</b> %dx%d

en: <b>Filename:</b>
sq: <b>Emër kartele:</b>

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
sq: <b>Titull Grupi:</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
sq: <b>ID Grupi Notes:</b> %s<br>

en: <b>Password:</b>
sq: <b>Fjalëkalim:</b>

en: <b>Plugin Details</b>
sq: <b>Hollësi Shtojce</b>

en: <b>Proxy configuration program was not found.</b>
sq: <b>S’u gjet program formësimi ndërmjetësi.</b>

en: <b>Receiving As:</b>
sq: <b>Po merret Si:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
sq: <b>Po merret Prej:</b>

en: <b>Sending As:</b>
sq: <b>Po dërgohet Si:</b>

en: <b>Sending To:</b>
sq: <b>Po dërgohet Për:</b>

en: <b>Username:</b>
sq: <b>Emër përdoruesi:</b>

en: <b>Web site:</b>
sq: <b>Sajt:</b>

en: <b>Written by:</b>
sq: <b>Shkruar nga:</b>

en: <b>_Bold</b>
sq: <b>të _Trasha</b>

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
sq: <br><b>Shifër Kanali:</b> %s

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
sq: <br><b>Themelues Kanali:</b> %s

en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
sq: <br><b>Kanal HMAC:</b> %s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
sq: <br><b>Mënyra Kanali:</b>

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
sq: <br><b>Temë Kanali:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
sq: <br><b>Kyç Babbleprint Themeluesi:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
sq: <br><b>Gjurmë gishtash Kyçi Themeluesi:</b><br>%s

en: <br><b>User Count:</b> %d
sq: <br><b>Numër Përdoruesish:</b> %d

en: <br>At %s since %s
sq: <br>Në %s që prej %s

en: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
sq: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;VETË-PËRGJIGJU&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
sq: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;VETË-PËRGJIGJU&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
sq: <font color="red"><b>S’mund të lexohet kartelë: %s</b></font>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
sq: <font color="red"><b>S’arrihet të gjendet shteg regjistrash!</b></font>

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
sq: <font color='#777777'>I dalë.</font>

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
sq: <font color='#777777'>I palidhur te XMPP</font>

en: <font size="4"><b>Help from other Pidgin users</b></font> is available by emailing <a href="mailto:support@pidgin.im">support@pidgin.im</a><br/>This is a <b>public</b> mailing list! (<a href="http://pidgin.im/pipermail/support/">archive</a>)<br/>We can't help with third-party protocols or plugins!<br/>This list's primary language is <b>English</b>.  You are welcome to post in another language, but the responses may be less helpful.<br/>
sq: <font size="4"><b>Ndihmë prej përdoruesish të tjerë të Pidgin-it</b></font> mund të kihet duke u dërguar e-mail te <a href="mailto:support@pidgin.im">support@pidgin.im</a><br/>Kjo është listë <b>publike</b> postimesh! (<a href="http://pidgin.im/pipermail/support/">archive</a>)<br/>S’ju ndihmojmë dot për shtojca apo protokolle palësh të treta!<br/>Gjuha parësore e kësaj liste është <b>Anglishtja</b>.  Postimet në gjuhë të tjera mirëpriten, por përgjigjet mund t’ju hyjnë më pak në punë.<br/>

en: <h1>Conversation with %s</h1>
sq: <h1>Bisedë me %s</h1>

en: <i>_Italic</i>
sq: <i>të _Pjerrëta</i>

en: <span foreground="red" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
sq: <span foreground="red" weight="bold">Gabim: %s
    Shihni te sajti i shtojcës për ndonjë përditësim.</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
sq: <span size='larger' weight='bold'>Bisedë në %s te %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
sq: <span size='larger' weight='bold'>Bisedë me %s te %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
sq: <span size='larger' weight='bold'>Gabim në ruajtje figure</span>
    
    %s

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
sq: <span size='larger' weight='bold'>Lloj i papranuar kartele</span>
    
    Po kalon te parazgjedhja PNG.

en: <span size='larger' weight='bold'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no IM accounts configured. To start connecting with %s press the <b>Add...</b> button below and configure your first account. If you want %s to connect to multiple IM accounts, press <b>Add...</b> again to configure them all.
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Manage Accounts</b> in the Buddy List window
sq: <span size='larger' weight='bold'>Mirë se vini te %s!</span>
    
    S’keni llogari MA të formësuara. Për të filluar lidhjen me %s shtypni më poshtë butonin <b>Shtoni…</b> dhe formësoni llogarinë tuaj të parë. Nëse doni që %s të lidhet me shumë llogari MA, shtypni <b>Shtoni...</b> sërish për formësimin e gjithë atyre.
    
    Mund t’i riktheheni kësaj dritareje për shtim, përpunim apo heqje llogarish nga <b>Llogari->Administroni Llogari</b> te dritarja e Listave të Shokëve

en: <span size='larger'>_Larger</span>
sq: <span size='larger'>_Më të mëdha</span>

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
sq: <span size='smaller'>_Më të vogla</span>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
sq: <span strikethrough='true'>Hequrvije</span>

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
sq: <span style="italic">Shembull: stunserver.org</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
sq: <span weight="bold" size="larger">Ka postë për ju!</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have pounced!</span>
sq: <span weight="bold" size="larger">Cytët!</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no accounts enabled. Enable your IM accounts from the <b>Accounts</b> window at <b>Accounts->Manage Accounts</b>. Once you enable accounts, you'll be able to sign on, set your status, and talk to your friends.
sq: <span weight='bold' size='larger'>Mirë se vini te %s!</span>
    
    S’keni llogari aktive. Aktivizoni llogaritë tuaja MA prej dritares <b>Llogari</b> te <b>Llogari->Administroni Llogari</b>. Pasi të aktivizoni llogaritë, do të jeni në gjendje të bëni hyrjen, të caktoni gjendjen tuaj, dhe të flisni me shokët tuaj.

en: <u>_Underline</u>
sq: <u>të _Nënvizuara</u>

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
sq: Një administrator Sametime-i ka shpërndarë lajmërimin vijues në shërbyesin %s

en: A custom smiley for '%s' already exists.  Please use a different shortcut.
sq: Ka tashmë një emotikon vetjak për '%s'.  Ju lutemi, përdorni një shkurtore tjetër.

en: A custom smiley in the message is too large to send.
sq: Mesazhi përmban një emotikon vetjak shumë të madh për dërgim.

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
sq: Ka një kartelë të mundshme për shkarkim prej:
    Strehë e largët: %s
    Portë e largët: %d

en: A folder with that name already exists
sq: Ka tashmë një dosje me këtë emër

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
sq: Te lista juaj e shokëve ka tashmë një grup të quajtur '%s'.

en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
sq: Një version rrëshqitjeje vertikale për listë shokësh.

en: A multi-platform GUI toolkit, used by Pidgin
sq: Një grup mjetesh shumëplatformësh GUI, i përdorur nga Pidgin

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
sq: U kërkua një sesion shkëmbimi mesazhesh muzike. Për pranim, ju lutemi, klikoni ikonën MM.

en: A non-recoverable Farsight2 error has occurred.
sq: Ndodhi një gabim i pandreqshëm Farsight2.

en: A non-recoverable Farstream error has occurred.
sq: Ndodhi një gabim i pandreqshëm Farstream.

en: A server is required to connect this account
sq: Për lidhjen te kjo llogari lypset një shërbyes

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
sq: Mospërputhje versioni ABI %d.%d.x (lypset %d.%d.x)

en: AIM Account
sq: Llogari AIM

en: AIM Direct IM
sq: MA e Drejtpërdrejtë AIM

en: AIM Protocol Plugin
sq: Shtojcë Protokolli AIM

en: AOL does not allow your screen name to authenticate here
sq: AOL-i s’e lejon emrin tuaj të ekranit të bëjë mirëfilltësimin këtu

en: AP User
sq: Përdorues AP

en: A_ccount
sq: _Llogari

en: A_lias:
sq: _Alias:

en: Aborting DNS lookup in Tor Proxy mode.
sq: Po ndërpritet kërkim DNS-je nën mënyrën Ndërmjetës Tor.

en: About %s
sq: Rreth %s

en: Accept
sq: Pranoje

en: Accept certificate for %s?
sq: Të pranohet dëshmia për %s?

en: Accept chat invitation?
sq: Të pranohet ftesë fjalosjeje?

en: Accept file transfer request from %s?
sq: Të pranohet kërkesë shpërnguljeje kartelash prej %s?

en: Access denied: HTTP proxy server forbids port %d tunneling
sq: Hyrje e mohuar: shërbyesi ndërmjetës HTTP ndalon tunelizim të portës %d

en: Account
sq: Llogari

en: Account Confirmation Requested
sq: Lyp Ripohim Llogarie

en: Account Info
sq: Të dhëna Llogarie

en: Account does not support PEP, can't set mood
sq: Llogaria s’mbulon PEP, s’caktohet dot humori

en: Account has been disabled
sq: Llogaria është çaktivizuar

en: Account successfully unregistered
sq: Llogaria u çregjistrua me sukses

en: Account type:
sq: Lloj llogarie:

en: Account was not added
sq: S’u shtua llogaria

en: Account was not modified
sq: Llogaria s’u ndryshua

en: Account:
sq: Llogari:

en: Account:
sq: Llogari:

en: Account: %s (%s)
sq: Llogari: %s (%s)

en: Accounts
sq: Llogari

en: Action
sq: Veprim

en: Action Message Name Color
sq: Emër Ngjyre për Mesazh Veprimi

en: Action Message Name Color for Whispered Message
sq: Emër Ngjyre për Mesazh Veprimi të Pëshpëritur

en: Actions
sq: Veprime

en: Ad-Hoc Command Failed
sq: Urdhri Ad-Hoc Dështoi

en: Ad_vanced
sq: Të _mëtejshme

en: Add
sq: Shtoje

en: Add / Remove
sq: Shto / Hiq

en: Add Account
sq: Shtoni Llogari

en: Add Buddy
sq: Shtoni Shok

en: Add Buddy Pounce
sq: Shtoni Cytje Shoku

en: Add Buddy Pounce...
sq: Shtoni Cytje Shoku…

en: Add Buddy _Pounce...
sq: Shtoni _Cytje Shoku…

en: Add C_hat...
sq: Shtoni _Fjalosje…

en: Add Channel Private Group
sq: Shtoni Grup Privat Kanali

en: Add Channel Public Key
sq: Shtoni Kyç Publik Kanali

en: Add Chat
sq: Shtoni Fjalosje

en: Add Group
sq: Shtoni Grup

en: Add Notes Address Book Group...
sq: Shtoni Grup Libri Adresash Notes…

en: Add Private Group
sq: Shtoni Grup Privat

en: Add Smiley
sq: Shtoni Emotikon

en: Add _Buddy...
sq: Shtoni _Shok…

en: Add a buddy.
sq: Shtoni një shok.

en: Add a new text replacement
sq: Shtoni një zëvendësim të ri teksti

en: Add buddy to _group:
sq: Shtoni shok te _grupi:

en: Add buddy to your list?
sq: Të shtohet shok te lista juaj?

en: Add in group
sq: Shtoni në grup

en: Add new line in Chats
sq: Shtoni rresht të ri te Fjalosjet

en: Add new line in IMs
sq: Shtoni rresht të ri te MA-të

en: Add to Address Book
sq: Shtojeni te Libër Adresash

en: Add to Buddy List
sq: Shtojeni te Listë Shokësh

en: Add to chat
sq: Shtojeni te fjalosje

en: Add to chat...
sq: Shtoni te fjalosje…

en: Add-Ins
sq: Shtesa

en: Additional Information
sq: Të dhëna Shtesë

en: Address
sq: Adresë

en: Address already in use.
sq: Adresë tashmë në përdorim.

en: Adds a Send button to the entry area of the conversation window. Intended for use when no physical keyboard is present.
sq: Shton një buton Dërgo te zona e futjeve në dritaren e bisedave. E paramenduar për rastet kur s’ka tastierë materiale.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
sq: Shton një kuti të vogël te listë shokësh që shfaqet nëse keni postë të re.

en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
sq: Shton mundësinë për ruajtje shënimesh rreth shokësh te lista juaj e shokëve.

en: Affiliations:
sq: Përshoqërime:

en: Afraid
sq: I frikësuar

en: Age
sq: Moshë

en: Albanian
sq: Shqipe

en: Algorithm: 	%s
sq: Algoritëm: 	%s

en: Alias (optional)
sq: Alias (opsional)

en: Alias Buddy
sq: Alias Shoku

en: Alias Chat
sq: Alias Fjalosjeje

en: Alias Contact
sq: Kontakt Aliasi

en: All
sq: Krejt

en: All Conversations
sq: Krejt Bisedat

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
sq: Tërë elementët më poshtë janë opsionalë. Jepni vetëm të dhënat të cilat mendoni se s’ju prishin punë.

en: All people
sq: Krejt personave

en: Allow %s to contact you?
sq: Të lejohet %s të lidhet me ju?

en: Allow Buzz
sq: Lejo Buzz

en: Allow all users to contact me
sq: Lejo tërë përdoruesit të lidhen me mua

en: Allow multiple instances
sq: Lejo instanca të shumëfishta

en: Allow multiple simultaneous logins
sq: Lejo hyrje të shumëfishta të njëkohshme

en: Allow only the users below
sq: Lejo vetëm përdoruesit më poshtë

en: Allow only the users on my buddy list
sq: Lejo vetëm përdoruesit në listën time të shokëve

en: Allow plaintext SASL auth over unencrypted connection
sq: Lejo mirëfilltësim SASL si tekst të thjeshtë përmes lidhjeje të pafshehtëzuar

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
sq: Lejo autorizim në formë teksti të thjeshtë përmes rrjedhash të pafshehtëzuara

en: Allows browsing and registering services.
sq: Lejon shërbime shfletimi dhe regjistrimi.

en: Allows control by entering commands in a file.
sq: Lejon kontrolle duke dhënë urdhra në një kartelë.

en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
sq: Lejon ndryshim pikësh për gjendje plogështie/largimi/jo në linjë shokësh në llogaritje përparësish kontakti.

en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
sq: Lejon kontrollimin e vlerave të përshoqëruara me gjendje të ndryshme shokësh.

en: Allows support for mouse gestures in conversation windows. Drag the middle mouse button to perform certain actions:
     • Drag down and then to the right to close a conversation.
     • Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
     • Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
sq: Lejon mbulim gjestesh miu në dritare bisedash. Zvarrisni butonin e mesit të miut për të kryer ca veprime:
     • Zvarriteni poshtë e mandej djathtas për të mbyllur një bisedë.
     • Zvarriteni sipër e mandej majtas për të kaluar te biseda e mëparshme.
     • Zvarriteni sipër e mandej djathtas për të kaluar tek biseda pasuese.

en: Allows you to enforce on a per-account basis that passwords not being saved are only used in a single successful connection.
    Note: The account password must not be saved for this to work.
sq: Ju lejon të bëni të detyrueshëm përdorimin vetëm një herë, gjatë një lidhjeje të vetme të suksesshme, të fjalëkalimeve që s’janë ruajtur, me bazë llogarish.
    Shënim: Që kjo të punojë, s’është e nevojshme ruajtja e fjalëkalimit për llogarinë.

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
sq: Ju lejon të formësoni dorazi sa gjatë keni qenë i plogësht

en: Alphabetically
sq: Sipas abc-së

en: Already Registered
sq: Tashmë i Regjistruar

en: Always
sq: Përherë

en: Always on top
sq: Përherë sipër

en: Always use AIM/ICQ proxy server for
    file transfers and direct IM (slower,
    but does not reveal your IP address)
sq: Përdor përherë shërbyes ndërmjetës AIM/ICQ për
    shpërngulje kartelash dhe MA të drejtpërdrejtë
    (më e ngadaltë, por s’nxjerr sheshit adresën tuaj IP)

en: Amazed
sq: I mahnitur

en: Amharic
sq: Amharike

en: Amorous
sq: I dashurueshëm

en: An account already exists with the specified criteria.
sq: Ka tashmë një llogari me veçoritë që kërkuat.

en: An ambiguous user ID was entered
sq: U dha një ID përdoruesi e dykuptimtë

en: An email address was not found for this buddy.
sq: S’u gjet adresë email për këtë shok.

en: An error occurred while opening the file.
sq: Ndodhi një gabim teksa hapej kartela.

en: An error occurred while updating the directory
sq: Ndodhi një gabim teksa përditësohej drejtoria

en: An error was encountered reading your %s.  The file has not been loaded, and the old file has been renamed to %s~.
sq: U has një gabim gjatë leximit të %s tuaj.  Kartela s’u ngarkua, dhe kartela e vjetër është riemërtuar si %s~.

en: An example plugin that does stuff - see the description.
sq: Shtojcë shembull që bën gjëra - shihni përshkrimin.

en: An instance of Pidgin is currently running.  Please exit Pidgin and try again.
sq: Ka një instancë të Pidgin-it në xhirim e sipër.  Ju lutemi, dilni prej Pidgin-it dhe riprovoni.

en: An unknown certificate error occurred.
sq: Ndodhi një gabim dëshmie të panjohur.

en: Angry
sq: I nxehur

en: Animate
sq: Animizo

en: Announcement from %s
sq: Njoftim prej %s

en: Annoyed
sq: I bezdisur

en: Anxious
sq: I merakosur

en: Anyone
sq: Cilido

en: Appear Offline
sq: Shfaqju Si Jo Në Linjë

en: Appear Online
sq: Shfaqju Në Linjë

en: Apply
sq: Zbatoje

en: Apply hiding rules to buddies
sq: Zbato për shokët rregulla fshehjesh

en: Apply in Chats
sq: Zbatoje në Fjalosje

en: Apply in IMs
sq: Zbatoje te MA-ra

en: Arabic
sq: Arabe

en: Are you sure you want to block %s?
sq: Jeni i sigurt se doni të bllokohet %s?

en: Are you sure you want to delete "%s"
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet "%s"

en: Are you sure you want to delete %s?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet %s?

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet cytjen te %s për %s?

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
sq: Jeni të sigurt se doni të fshihen gjendjet e ruajtura të përzgjedhura?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation in %s which started at %s?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet përgjithmonë regjistrimi i bisedës te %s, që filloi më %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation with %s which started at %s?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet përgjithmonë regjistrimi i bisedës me %s, që filloi më %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the system log which started at %s?
sq: Jeni të sigurt se doni të fshihet përgjithmonë regjistri i sistemit, që filloi më %s?

en: Are you sure you want to remove %s?
sq: Jeni i sigurt se doni të hiqet %s?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
sq: Jeni i sigurt se doni të lejohet %s të lidhet me ju?

en: Argentine Spanish
sq: Spanjishte Argjentinase

en: Armenian
sq: Armene

en: Aroused
sq: I eksituar

en: Ashamed
sq: I turpëruar

en: Ask
sq: Pyet

en: Asking %s to connect to us at %s:%hu for Direct IM.
sq: Po i kërkohet %s të lidhet me ne te %s:%hu për MA të Drejtpërdrejtë.

en: Assamese
sq: Asameze

en: Asturian
sq: Asturiane

en: At a party
sq: Në një mbrëmje

en: At home
sq: Në shtëpi

en: At lunch
sq: Për drekë

en: At the office
sq: Në zyrë

en: At work
sq: Në punë

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
sq: Përpjekja për t’u pajtuar te %s,%s,%s dështoi

en: Attempting to connect to %s:%hu.
sq: Përpjekje për t’u lidhur te %s:%hu.

en: Attempting to connect via proxy server.
sq: Po bëhet përpjekje për lidhje përmes një shërbyesi ndërmjetës.

en: Attention received
sq: U mor vëmendje

en: Audio/_Video Call
sq: Thirrje Audio/_Video

en: Australian English
sq: Angleze Australiane

en: Auth Domain
sq: Mirëfilltësim Përkatësie

en: Auth User
sq: Mirëfilltësim Përdoruesi

en: Authenticate with SASL
sq: Kryeni mirëfilltësimin me SASL

en: Authenticating
sq: Po kryhet mirëfilltësimi

en: Authenticating connection
sq: Po mirëfilltësohet lidhja

en: Authenticating...
sq: Po kryhet mirëfilltësimi…

en: Authentication Failure
sq: Dështim Mirëfilltësimi

en: Authentication failed
sq: Mirëfilltësimi dështoi

en: Authentication method
sq: Metodë mirëfilltësimi

en: Author
sq: Autor

en: Authorization Aborted
sq: Autorizimi u Ndërpre

en: Authorization Denied
sq: Autorizim i Mohuar

en: Authorization Denied Message:
sq: Mesazh Mohimi Autorizimi:

en: Authorization Given
sq: Autorizim i Dhënë

en: Authorization Granted
sq: Autorizim i Dhuruar

en: Authorization dialog
sq: Dialog autorizimi

en: Authorization mechanism too weak
sq: Mekanizëm autorizimi tepër i dobët

en: Authorize
sq: Autorizo

en: Authorize buddy?
sq: Të autorizohet shok?

en: Auto Accept
sq: Vetëpranoje

en: Auto Reject
sq: Hidhe tej Vetvetiu

en: Auto-Join
sq: Vetë-Hyni

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
sq: Vetëprano kërkesa shpërnguljeje kartelash prej përdorues të përzgjedhur.

en: Auto-detect incoming UTF-8
sq: Vetëzbulo UTF-8 ardhës

en: Auto-join
sq: Vetë-hyni

en: Auto-response sent:
sq: Vetëpërgjigje e dërguar:

en: Autoaccept
sq: Vetëpranoje

en: Autoaccept File Transfers...
sq: Vetëprano Shpërngulje Kartelash…

en: Autoaccept complete
sq: Vetëpranim i plotësuar

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
sq: Shpërngulja e vetëpranuar e kartelave për "%s" prej "%s" u plotësua.

en: Automatic
sq: Automatike

en: Automatically _join when account connects
sq: _Vetëfutu, kur llogaria kalon në linjë

en: Automatically open whiteboard
sq: Hape tabelën vetvetiu

en: Available
sq: Gati

en: Available Conferences
sq: Konferenca të Gatshme

en: Away
sq: Larguar

en: Away Text
sq: Tekst për i Larguar

en: Away message too long.
sq: Mesazh largimi shumë i gjatë.

en: Awesome
sq: I hatashëm

en: BOSH URL
sq: URL BOSH

en: Bac_kground color
sq: Ngjyrë -sfondi

en: Background Color
sq: Ngjyrë Sfondi

en: Bad Format
sq: Format i Gabuar

en: Bad Namespace Prefix
sq: Parashtesë e Gabuar Emërhapësire

en: Bad Request
sq: Kërkesë e Gabuar

en: Bad mode
sq: Mënyrë e gabuar

en: Ban List
sq: Listë Dëbimesh

en: Ban on %s
sq: Dëbim mbi %s

en: Ban on %s by %s, set %s ago
sq: Dëbim mbi %s nga %s, vendosur %s më parë

en: Banned
sq: I dëbuar

en: Based on keyboard or mouse use
sq: Bazuar në përdorim tastiere dhe miu

en: Based on keyboard use
sq: Bazuar në përdorim tastiere

en: Basque
sq: Baske

en: Became idle
sq: U bë i plogësht

en: Because this reveals your IP address, it may be considered a security risk.  Do you wish to continue?
sq: Ngaqë kjo nxjerr sheshit adresën tuaj IP, mund të merret si rrezik ndaj sigurisë.  Doni të vazhdohet?

en: Becomes _idle
sq: _Plogështohet

en: Becomes idle
sq: Plogështohet

en: Belarusian Latin
sq: Bjelloruse Latine

en: Bengali
sq: Bengaleze

en: Bengali-India
sq: Bengaleze-Indi

en: Birth Day
sq: Datë Lindjeje

en: Birth Year
sq: Vit Lindjeje

en: Birthday
sq: Datëlindje

en: Block
sq: Bllokoje

en: Block %s?
sq: Të bllokohet %s?

en: Block IMs without Key Exchange
sq: Blloko MA-ra pa Shkëmbim Kyçesh

en: Block User
sq: Blloko Përdorues

en: Block all users
sq: Blloko tërë përdoruesit

en: Block messages to whiteboard
sq: Blloko mesazhet për tabelë

en: Block only the users below
sq: Blloko vetëm përdoruesit më poshtë

en: Block/Unblock
sq: Bllokoni/Zhbllokoni

en: Block/Unblock...
sq: Bllokoni/Zhbllokoni…

en: Blocked
sq: I bllokuar

en: Bokmål Norwegian
sq: Norvegjeze Bokmal

en: Bold
sq: të Trasha

en: Bonjour Protocol Plugin
sq: Shtojcë Protokolli Bonjour

en: Bored
sq: I mërzitur

en: Bosnian
sq: Boshnjake

en: Bot account cannot IM this user
sq: Llogaria bot s’mund t’i dërgojë IM këtij përdoruesi

en: Bot account reached IM limit
sq: Llogaria bot mbërriti në kufijtë IM

en: Bot account reached daily IM limit
sq: Llogaria bot mbërriti në kufijtë ditorë IM

en: Bot account reached monthly IM limit
sq: Llogaria bot mbërriti në kufijtë mujorë IM

en: Bot accounts cannot initiate IMs
sq: Llogaritë bot s’mund të nisin IM-ra

en: Both
sq: Të dyja

en: Bottom
sq: Poshtë

en: Br_owse...
sq: Shfl_etoni…

en: Brave
sq: Trim

en: Breton
sq: Bretone

en: British English
sq: Angleze Britanike

en: Brows_e...
sq: Sh_fletoni…

en: Browser
sq: Shfletues

en: Browser Selection
sq: Përzgjedhje Shfletuesi

en: Browser default
sq: Parazgjedhje shfletuesi

en: Browser preferences are configured in GNOME preferences
sq: Parapëlqimet për shfletuesin formësohen te parapëlqimet për GNOME-n

en: Browsing the web
sq: Shfletim në Web

en: Buddies
sq: Shokë

en: Buddy
sq: Shok

en: Buddy Alias
sq: Alias Shoku

en: Buddy Comment
sq: Koment Shoku

en: Buddy Comment for %s
sq: Koment Shoku për %s

en: Buddy Comment:
sq: Koment Shoku:

en: Buddy Goes _Away
sq: Shoku Po _Largohet

en: Buddy Goes _Idle
sq: Shoku Po _Plogështohet

en: Buddy Icon
sq: Ikonë Shoku

en: Buddy Information
sq: Të dhëna Shoku

en: Buddy List
sq: Listë Shokësh

en: Buddy List Storage Mode
sq: Mënyrë Ruajtjeje Liste Shokësh

en: Buddy List Theme:
sq: Temë Grafike Liste Shokësh:

en: Buddy List Window
sq: Dritare Listë Shokësh

en: Buddy Notes
sq: Shënime Shoku

en: Buddy Pounces
sq: Cytje Shokësh

en: Buddy State Notification
sq: Njoftim Gjendjeje Shoku

en: Buddy _Signs On/Off
sq: Shoku _Nënshkruan/Çnënshkruan

en: Buddy is "extended" away
sq: Shoku është "thellësisht" i larguar

en: Buddy is away
sq: Shoku është i larguar

en: Buddy is idle
sq: Shoku është i plogësht

en: Buddy is mobile
sq: Shoku është i lëvizshëm

en: Buddy is offline
sq: Shoku s’është në linjë

en: Buddy logs in
sq: Shoku futet

en: Buddy logs out
sq: Shoku del

en: Buddy name:
sq: Emër shoku:

en: Buddy signs on/off
sq: Shoku nënshkruan/çnënshkruan

en: Buddy's _username:
sq: Emër përdoruesi për shokun:

en: Buddylist loaded successfully!
sq: Lista e shokëve u ngarkua me sukses!

en: Buddylist saved successfully!
sq: Lista e shokëve u ruajt me sukses!

en: Build Information
sq: Të dhëna Montimi

en: Bulgarian
sq: Bullgare

en: Burmese
sq: Burmeze

en: Busy
sq: I zënë

en: Buzzing %s...
sq: Po dërgohet bzzz për %s…

en: By Log Size
sq: Sipas Madhësie Regjistri

en: By Status
sq: Sipas Gjendjeje

en: By account
sq: Sipas llogarish

en: By conversation count
sq: Sipas numri bisedash

en: By group
sq: Sipas grupesh

en: By recent log activity
sq: Sipas veprimtarish të regjistruara së fundi

en: By status
sq: Sipas gjendjesh

en: CTCP PING reply
sq: Përgjigje CTCP PING

en: C_hat windows
sq: Dritare _fjalosjeje

en: C_lear finished transfers
sq: _Pastro shpërngulje të përfunduara

en: C_onnect
sq: _Lidhu

en: Calculating...
sq: Po llogaritet…

en: Call Command
sq: Urdhër Thirrjeje

en: Call in progress.
sq: Thirrje në kryerje e sipër.

en: Calling...
sq: Po thirret…

en: Calm
sq: I qetë

en: Camera
sq: Kamera

en: Canadian English
sq: Angleze Kanadeze

en: Cancel
sq: Anuloje

en: Cancel Presence Notification
sq: Anuloni Njoftim Pranie

en: Cancelled
sq: U anulua

en: Cannot add a contact to the same folder twice
sq: S’shtohet dot dy herë një kontakt te e njëjta dosje

en: Cannot add yourself
sq: S’shtoni dot veten tuaj

en: Cannot ban %s: banlist is full
sq: S’dëbohet dot %s: lista e dëbimeve është plot

en: Cannot call command
sq: S’thirret dot urdhër

en: Cannot change nick
sq: S’ndryshohet dot nofkë

en: Cannot create pounce
sq: S’krijohet dot cytje

en: Cannot detach
sq: S’shkëputet dot

en: Cannot fetch the public key
sq: Nuk sillet dot kyçi publik

en: Cannot get channel information
sq: S’arrihet të merren të dhëna kanali

en: Cannot get room list
sq: S’merret dot listë dhome

en: Cannot get server information
sq: S’arrihet të merren të dhëna shërbyesi

en: Cannot get server statistics
sq: S’arrihet të merren statistika shërbyesi

en: Cannot get user information
sq: S’arrihet të merren të dhëna përdoruesi

en: Cannot join %s: Registration is required.
sq: S’hyhet dot te %s: Lypset regjistrim.

en: Cannot join channel
sq: S’hyhet dot te kanali

en: Cannot join private group
sq: S’hyhet dot në grup privat

en: Cannot perform the key agreement
sq: S’përmbushet dot ujdi kyçesh

en: Cannot receive IM due to parental controls
sq: S’merren dot IM, për shkak kontrollesh prindërore

en: Cannot send SMS
sq: S’dërgohet dot SMS

en: Cannot send SMS to this country
sq: S’dërgohet dot SMS te ky vend

en: Cannot send SMS to unknown country
sq: S’dërgohet dot SMS te një vend i panjohur

en: Cannot send SMS without accepting terms
sq: S’dërgohet dot SMS pa u pranuar kushtet

en: Cannot send a directory.
sq: S’dërgohet dot një drejtori.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
sq: S’dërgohet dot kartelë me 0 bajt.

en: Cannot send file
sq: S’dërgohet dot kartelë

en: Cannot send folder %s.
sq: S’dërgohet dot dosja %s.

en: Cannot send launcher
sq: S’dërgohet dot nisës

en: Cannot set IM key
sq: S’caktohet dot kyç MA-je

en: Cannot set topic
sq: S’caktohet dot temë

en: Cannot start browser configuration program.
sq: S’niset dot programi i formësimit të shfletuesit.

en: Cannot start proxy configuration program.
sq: S’niset dot programi i formësimit të ndërmjetësve.

en: Cannot watch user
sq: S’mbikëqyret dot përdoruesi

en: Capabilities
sq: Aftësi

en: Case sensitive
sq: Siç është shkruar

en: Catalan
sq: Katalane

en: Causes conversation windows to appear as other users begin to message you.  This works for AIM, ICQ, XMPP, and Sametime
sq: Bën që të shfaqen dritare bisedash sapo përdorues të tjerë nisin të shkruajnë mesazhe për ju.  Funksionon për AIM, ICQ, XMPP, Sametime

en: Cautious
sq: I matur

en: Certificate Authorities
sq: Autoritete Dëshmish

en: Certificate Export Error
sq: Gabim Eksportimi Dëshmie

en: Certificate Import
sq: Importim Dëshmish

en: Certificate Import Error
sq: Gabim Importimi Dëshmie

en: Certificate Information
sq: Të dhëna Dëshmie

en: Certificate Manager
sq: Përgjegjës Dëshmish

en: Certificate for %s
sq: Dëshmi për %s

en: Certificates
sq: Dëshmi

en: Change Account Registration at %s
sq: Ndryshoni Regjistrim Llogarie te %s

en: Change Address To:
sq: Ndryshoje Adresën Në:

en: Change Currently Registered Email Address...
sq: Ndryshoni Adresën e Tanishme Email të Regjistruar…

en: Change Password (web)
sq: Ndryshoni Fjalëkalimin për (web)

en: Change Password...
sq: Ndryshoni Fjalëkalim…

en: Change Registration
sq: Ndryshoni Regjistrimin

en: Change Size
sq: Ndryshoni Madhësi

en: Change XMPP Password
sq: Ndryshoni Fjalëkalimin për XMPP

en: Change password for %s
sq: Ndryshoni fjalëkalimin për %s

en: Change status broadcasting
sq: Ndryshoni transmetim gjendjeje

en: Change status to
sq: Ndryshojini gjendjen si

en: Change status when idle
sq: Ndryshojini gjendjen, po qe i plogësht

en: Change to this status when _idle:
sq: Kaloje në këtë gjendje, kur është i _plogësht:

en: Change user information for %s
sq: Ndryshoni të dhëna përdoruesi për %s

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
sq: Ndryshimet në rregullime privatësie hyjnë në fuqi menjëherë.

en: Channel
sq: Kanal

en: Channel %s does not exist in the network
sq: Kanali %s s’ekziston në rrjet

en: Channel Authentication
sq: Mirëfilltësim Kanali

en: Channel Information
sq: Të dhëna Kanali

en: Channel Passphrase
sq: Frazëkalim Kanali

en: Channel Public Keys List
sq: Listë Kyçesh Publikë Kanali

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
sq: Mirëfilltësimi i kanalit përdoret për të siguruar kanalin kundrejt hyrjesh të paautorizuara. Mirëfilltësimi mund të bazohet në frazëkalime dhe nënshkrime numerike. Nëse është caktuar frazëkalim, ai është i domosdoshëm për të qenë në gjendje të bëhet hyrja. Nëse janë caktuar kyçe publikë kanali, atëherë vetëm përdoruesit që kanë një nga këta kyçe publikë janë në gjendje të futen.

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
sq: Themelues kanali në <I>%s</I> është <I>%s</I>

en: Chat
sq: Fjalosje

en: Chat _name:
sq: _Emër fjalosjeje:

en: Chat error
sq: Gabim fjalosjeje

en: Chatroom Emblems
sq: Emblema Dhome Fjalosjesh

en: Chatroom alerts
sq: Sinjalizime dhome fjalosjeje

en: Chatroom message alerts _only where someone says your username
sq: Sinjalizime mesazhesh dhome fjalosjeje _vetëm kur dikush thotë emrin tuaj të përdoruesit

en: Chats
sq: Fjalosje

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
sq: Fjalosjet do të regjistrohen vetëm nëse është aktiv parapëlqimi "Regjistro tërë fjalosjet".

en: Chatty
sq: Muhabetçi

en: Check permissions and try again.
sq: Kontrolloni lejet dhe riprovoni.

en: Checks for new local mail.
sq: Kontrollon për postë të re vendore.

en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
sq: Kontrollon periodikisht për versione të rinj dhe i njofton përdoruesit Shënime Ndryshimesh.

en: Checks periodically for new releases.
sq: Kontrollon periodikisht për versione të reja.

en: Choose Location...
sq: Zgjidhni Vend…

en: Choose New Name
sq: Zgjidhni Emër të Ri

en: Choose...
sq: Zgjidhni…

en: Cipher
sq: Shifër

en: Cipher Test
sq: Provë Shifre

en: Ciphers
sq: Shifra

en: City
sq: Qytet

en: Cl_ose conversations with the Escape key
sq: _Mbylli bisedat me tastin Escape

en: Clear
sq: Pastroje

en: Clear Scrollback
sq: Pastro Rreshtat e Bashkëbisedimit

en: Clear finished transfers
sq: Pastro shpërngulje të përfunduara

en: Click to change your buddyicon for all accounts.
sq: Klikoni për të ndryshuar ikonën tuaj të shokut për tërë llogaritë.

en: Click to change your buddyicon for this account.
sq: Klikoni për të ndryshuar ikonën tuaj të shokut për këtë llogari.

en: Client
sq: Klient

en: Client rate limit exceeded
sq: U tejkalua kufi shpejtësie klienti

en: Clipboard plugin
sq: Shtojcë për Të papastrën

en: Close
sq: Mbylle

en: Close Find bar
sq: Mbylle shtyllën Gjej

en: Close IMs immediately when the tab is closed
sq: Mbylli MA-të menjëherë pasi mbyllet skeda

en: Close _tabs
sq: Mbylli _skedat

en: Close all tabs
sq: Mbylli tërë skedat

en: Close conversation
sq: Mbylle bisedën

en: Close other tabs
sq: Mbylli skedat e tjera

en: Close this tab
sq: Mbylle këtë skedë

en: Close this window when all transfers _finish
sq: Mbylle këtë dritare kur të _përfundojnë tërë shpërnguljet

en: Close this window when all transfers finish
sq: Mbylle këtë dritare kur të përfundojnë tërë shpërnguljet

en: Co_nversations:
sq: _Biseda:

en: Codec negotiation failed. This problem might be resolved by installing more GStreamer codecs.
sq: Tratativa për kodek dështoi. Ky problem mund të zgjidhet duke instaluar kodekët GStreamer.

en: Cold
sq: I ftohtë

en: Collapsed Background Color
sq: Ngjyrë Sfondi për të Tkurrurit

en: Collapsed Text
sq: Tekst për të Tkurrurit

en: Color to draw hyperlink after it has been visited (or activated).
sq: Ngjyrë për vizatim tejlidhjesh pasi të jenë vizituar (ose aktivizuar).

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
sq: Ngjyrë për vizatim tejlidhjesh kur mbi to kalohet kursori.

en: Color to draw hyperlinks.
sq: Ngjyrë për vizatim tejlidhjesh.

en: Color to draw the name of a message you received containing your name.
sq: Ngjyrë vizatimi për emrin e mesazhit që morët dhe që përmban emrin tuaj.

en: Color to draw the name of a message you received.
sq: Ngjyrë vizatimi për emrin e mesazhit që morët.

en: Color to draw the name of a message you sent.
sq: Ngjyrë vizatimi për emrin e mesazhit që dërguat.

en: Color to draw the name of a whispered action message.
sq: Ngjyrë vizatimi për emrin e një mesazhi veprimi të pëshpëritur.

en: Color to draw the name of a whispered message.
sq: Ngjyrë vizatimi për emrin e një mesazhi të pëshpëritur.

en: Color to draw the name of an action message.
sq: Ngjyrë vizatimi për emrin e mesazhit të një veprimi.

en: Colors
sq: Ngjyra

en: Command
sq: Urdhër

en: Common name: %s
    
    Issued By: %s
    
    Fingerprint (SHA1): %s
    
    Activation date: %s
    Expiration date: %s
sq: Emër i rëndomtë: %s
    
    Emetuar Prej: %s
    
    Shenja gishtash (SHA1): %s
    
    Datë aktivizimi: %s
    Datë skadimi: %s

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
sq: Emër i zakonshëm: %s
    
    Shenjë gishtash SHA1:
    %s

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
sq: Emër i zakonshëm: %s %s
    Shenjë gishtash (SHA1): %s

en: Company
sq: Shoqëri

en: Computer
sq: Kompjuter

en: Conference Closed
sq: Konferenca u Mbyll

en: Conference does not exist
sq: Konferenca s’ekziston

en: Conference error
sq: Gabim konference

en: Conference not found
sq: S’u gjet konferencë

en: Confident
sq: Me vetëbesim

en: Configuration error
sq: Gabim formësimi

en: Configure Ciphers and other Settings for the NSS SSL/TLS Plugin
sq: Formësoni Shifra dhe Rregullime të tjera për Shtojcën NSS SSL/TLS

en: Configure IM Forwarding (web)
sq: Formësoni Përcjellje MA-je (web)

en: Configure Pl_ugin
sq: Formësoni Sh_tojcë

en: Configure Plugin
sq: Formësoni Shtojcën

en: Configure _Browser
sq: Formësoni _Shfletuesin

en: Configure _Proxy
sq: Formësoni _Ndërmjetësin

en: Configure microphone and webcam settings for voice/video calls.
sq: Formësoni rregullime mikrofoni dhe kamere për thirrje telefonike/video.

en: Configure your microphone and webcam.
sq: Formësoni mikrofonin dhe kamerën tuaj.

en: Confirm Account
sq: Ripohoni Llogarinë

en: Confirm Remove
sq: Ripohoni Heqjen

en: Confirm certificate delete
sq: Ripohoni fshirje dëshmie

en: Confirm close
sq: Ripohoni mbylljen

en: Conflict
sq: Kundërshti

en: Confused
sq: Toruahumbur

en: Connect port
sq: Portë lidhjeje

en: Connect server
sq: Shërbyes lidhjeje

en: Connected
sq: I lidhur

en: Connecting
sq: Po bëhet lidhja

en: Connecting to SILC Server
sq: Po bëhet lidhja me Shërbyesin SILC

en: Connection Error
sq: Gabim Lidhjeje

en: Connection Timeout
sq: Skadim Lidhjeje

en: Connection established, cookie sent
sq: Lidhje e vendosur, "cookie" u dërgua

en: Connection failed
sq: Lidhja dështoi

en: Connection interrupted by other software on your computer.
sq: Lidhja u ndërpre nga tjetër program në kompjuterin tuaj.

en: Connection refused.
sq: Ndërlidhje e papranuar.

en: Connection security
sq: Siguri lidhjeje

en: Connection timed out
sq: Mbaroi koha e ndërlidhjes

en: Connection timed out.
sq: Mbaroi koha e ndërlidhjes.

en: Console Beep
sq: Tingull Konsole

en: Console beep
sq: Tingull konsole

en: Contact
sq: Kontakt

en: Contact Availability Prediction
sq: Parashikim Mundësie Lidhjeje

en: Contact Availability Prediction plugin.
sq: Shtojcë Parashikimi Mundësie Lidhjeje.

en: Contact Priority
sq: Përparësi Kontaktesh

en: Contact Text
sq: Tekst për Kontakt

en: Contact/Chat Background Color
sq: Ngjyrë Sfondi për Kontakt/Fjalosje

en: Contemplative
sq: Soditës

en: Contented
sq: I kënaqur

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Conversation
sq: Bisedë

en: Conversation Colors
sq: Ngjyra Bisedash

en: Conversation Entry
sq: Zë Bisede

en: Conversation History
sq: Historik Bisedash

en: Conversation Placement
sq: Vendosje Bisede

en: Conversation Window
sq: Dritare Bisede

en: Conversation Window Send Button.
sq: Buton Dërgimi Dritareje Bisede.

en: Conversation _font:
sq: _Shkronja bisede:

en: Conversation in %s on %s
sq: Bisedë në %s te %s

en: Conversation with %s on %s
sq: Bisedë me %s te %s

en: Conversations
sq: Biseda

en: Conversations in %s
sq: Biseda në %s

en: Conversations with %s
sq: Biseda me %s

en: Core Pidgin files and dlls
sq: Kartelat dhe dll-të bazë të Pidgin-it

en: Could not change nick
sq: S’u ndryshua dot nofka

en: Could not connect to the remote party
sq: S’u lidh dot te ana e largët

en: Could not get details for user %s (%s).
sq: S’u arrit të kihen hollësi për përdoruesin %s (%s).

en: Could not join chat room
sq: S’u bë dot futja në dhomën e fjalosjes

en: Could not kill user
sq: S’u arrit të asgjësohet përdoruesi

en: Could not load public key
sq: S’u ngarkua dot kyç publik

en: Could not open %s: Redirected too many times
sq: S’u hap dot %s: U bë ridrejtim shumë herë

en: Could not perform key agreement for file transfer
sq: S’u përmbush dot ujdi kyçesh për shpërngulje kartelash

en: Could not query the directory server.
sq: S’u kërkua dot te shërbyesi i drejtorisë.

en: Could not recognize the host of the username you entered
sq: S’u njoh dot streha e emrit të përdoruesit që dhatë

en: Could not send
sq: S’u dërgua dot

en: Could not set icon
sq: S’u caktua dot ikonë

en: Could not start the file transfer
sq: S’u nis dot shpërngulja e kartelës

en: Could not unload plugin
sq: S’u çngarkua dot shtojca

en: Couldn't find X display
sq: S’u gjet dot mekanizëm ekrani X

en: Couldn't find window
sq: S’u gjet dot dritare

en: Couldn't load buddylist
sq: S’u ngarkua dot listë shokësh

en: Couldn't write buddy list for %s to %s
sq: S’u shkrua dot listë shokësh për %s te %s

en: Country
sq: Vend

en: Country: 	%s
sq: Vend: 	%s

en: Cranky
sq: Zevzek

en: Crazy
sq: I lojtur

en: Crazy Patch Writers
sq: Krijues të Lojtur Arnimesh

en: Create
sq: Krijoje

en: Create New Conference...
sq: Krijoni Konferencë të Re…

en: Create New Room
sq: Krijo Dhomë të Re

en: Create New SILC Key Pair
sq: Krijo Çift të Ri Kyçesh SILC

en: Create SILC Key Pair...
sq: Prodhoni Çift Kyçesh SILC…

en: Create _this new account on the server
sq: Krijo te shërbyesi _këtë llogari të re

en: Create a Start Menu entry for Pidgin
sq: Krijo një zë Menuje Nisjeje për Pidgin-n

en: Create a new directory for each user
sq: Krijo drejtori të re për secilin përdorues

en: Create a shortcut to Pidgin on the Desktop
sq: Krijo në Desktop një shkurtore për Pidgin-in

en: Create conference with user
sq: Hap konferencë me përdoruesin

en: Create this account on the server
sq: Krijoje këtë llogari te shërbyesi

en: Creating SILC key pair...
sq: Po krijohet çift kyçesh SILC…

en: Creating connection failed
sq: Dështoi krijimi i ndërlidhjes

en: Creative
sq: Krijues

en: Croatian
sq: Kroate

en: Curious
sq: Kureshtar

en: Current Developers
sq: Zhvillues të Tanishëm

en: Current Translators
sq: Përkthyes të Tanishëm

en: Currently on
sq: Hëpërhë, në

en: Custom Smiley
sq: Emotikon Vetjak

en: Custom Smiley Manager
sq: Përgjegjës Emotikonesh Vetjake

en: Customize colors in the conversation window
sq: Përshtatni ngjyra te dritarja e bisedës

en: Customizes the message timestamp formats.
sq: Përshtat formate vulash kohore të mesazhit.

en: Czech
sq: Çeke

en: DBus Example
sq: Shembull DBus

en: DBus Plugin Example
sq: Shembull Shtojce DBus

en: D_evice
sq: Pa_jisje

en: Danish
sq: Daneze

en: Date
sq: Datë

en: Debug Symbols (for reporting crashes)
sq: Simbole Diagnostikimi (për raportim vithisjesh)

en: Debug Window
sq: Dritare Diagnostikimesh

en: Decrease Font Size
sq: Zvogëloje Madhësinë e Shkronjave

en: Default
sq: Parazgjedhje

en: Default Formatting
sq: Formatim Parazgjedhje

en: Dejected
sq: I dëshpëruar

en: Delete
sq: Fshije

en: Delete Account
sq: Fshi Llogari

en: Delete Log...
sq: Fshini Regjistër…

en: Delete Log?
sq: Të fshihet Regjistri?

en: Delete Status
sq: Fshije Gjendjen

en: Deny
sq: Mohoje

en: Department
sq: Degë

en: Depressed
sq: I ligështuar

en: Depression
sq: Ligështi

en: Description
sq: Përshkrim

en: Desktop Default
sq: Parazgjedhje Desktopi

en: Detach From Server
sq: Shkëpute Prej Shërbyesi

en: Detach this tab
sq: Shqite këtë skedë

en: Detached
sq: Shkëputur

en: Device
sq: Pajisje

en: Dialog Icons
sq: Ikona Dialogësh

en: Different
sq: Tjetër

en: Digitally sign and verify all messages
sq: Nënshkruaj dhe verifiko në mënyrë shifrore tërë mesazhet

en: Direct IM
sq: MA e Drejtpërdrejtë

en: Direct IM established
sq: U vendos MA e Drejtpërdrejtë

en: Directory
sq: Drejtori

en: Directory Query Failed
sq: Kërkimi për Drejtori Dështoi

en: Directory is not writable.
sq: Drejtoria s’është e shkrueshme.

en: Disable Typing Notification Text
sq: Çaktivizo Tekst Njoftimesh Shtypjeje

en: Disable _smileys in selected text
sq: Çaktivizo _emotikonet në tekst të përzgjedhur

en: Disable when away
sq: Çaktivizoje, në qoftë i larguar

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Disappointed
sq: I zhgënjyer

en: Disconnected by server
sq: Shkëputur prej shërbyesit

en: Disconnected.
sq: I shkëputur.

en: Disgusted
sq: I neveritur

en: Dismayed
sq: I tronditur

en: Dismiss
sq: Hidhe tej

en: Display Currently Registered Email Address
sq: Shfaq Adresë Email të Regjistruar të Tanishme

en: Display Timestamps Every
sq: Shfaq Vula Kohore Çdo

en: Display iChat-style timestamps
sq: Shfaq vula kohore në stil iChat

en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
sq: Shfaq vula kohore në stil iChat çdo N minuta.

en: Display notification message in conversations
sq: Shfaq mesazh njoftimi në biseda

en: Displays statistical information about your buddies' availability
sq: Shfaq të dhëna statistikore rreth qenies në linjë për shokët tuaj

en: Distracted
sq: I shpërqendruar

en: Division
sq: Ndarje

en: Do Not Disturb
sq: Mos Më Bezdisni

en: Do not ask. Always save in pounce.
sq: Mos pyet. Ruaji përherë si cytje.

en: Do not disturb
sq: Mos më bezdisni

en: Do you really want to clear?
sq: Doni vërtet të pastrohet?

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
sq: Doni të shtohet ky shok te lista juaj e shokëve?

en: Domain
sq: Përkatësi

en: Don't Appear Offline
sq: Mos iu Shfaq Jo Në Linjë

en: Don't Appear Online
sq: Mos iu Shfaq Në Linjë

en: Don't use encryption
sq: Mos përdor fshehtëzim

en: Download %s: %s
sq: Shkarkim i %s: %s

en: Download Now
sq: Shkarkoje Tani

en: Draw Markerline in
sq: Vizato Vijë shenjë te

en: Draw On Whiteboard
sq: Vizato Në Tabela

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
sq: Tërhiq një vijë për të treguar mesazhe të rinj në një bisedë.

en: Drinking
sq: Duke pirë

en: Duplicate Correction
sq: Saktësim Përsëdytjesh

en: Duplicate Shortcut
sq: Përsëdytni Shkurtore

en: Duplicate title
sq: Përsëdytni titullin

en: Dutch, Flemish
sq: Hollandeze, Flamande

en: Dzongkha
sq: Xonga

en: ERROR
sq: GABIM

en: E_xecute a command
sq: Përmb_ush një urdhër

en: Eating
sq: Duke ngrënë

en: Edit
sq: Përpunoni

en: Edit Buddy Comment
sq: Përpunoni Koment Shoku

en: Edit Buddy Pounce
sq: Përpunoni Cytje Shoku

en: Edit Buddylist Theme
sq: Përpunoni Temë Grafike Liste Shokësh

en: Edit Chat
sq: Përpunoni Fjalosjeje

en: Edit Icon Theme
sq: Përpunoni Temë Grafike Ikonash

en: Edit Notes...
sq: Përpunoni Shënime…

en: Edit Settings
sq: Përpunoni Rregullime

en: Edit Smiley
sq: Përpunoni Emotikon

en: Edit Status
sq: Përpunoni Gjendje

en: Edit User Mood
sq: Përpunoni Humor Përdoruesi

en: Edit XMPP vCard
sq: Përpunoni vCard për XMPP

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
sq: Ose emri i strehës, ose numri i portës së treguar për llojin tuaj të ndërmjetësit është i pavlefshëm.

en: Email Address
sq: Adresë Email

en: Emails
sq: Email-e

en: Embarrassed
sq: I turpëruar

en: Empty groups
sq: Grupe të zbrazët

en: Enable Account
sq: Aktivizoje Llogarinë

en: Enable Logging
sq: Aktivizo Regjistrim

en: Enable Sounds
sq: Aktivizo Tinguj

en: Enable buddy ic_on animation
sq: Aktivizo animacion i_kone shoku

en: Enable replacement of last word on send
sq: Aktivizo zëvendësimin e fjalës së fundit gjatë dërgimesh

en: Enable typing notification
sq: Aktivizo njoftime shtypjesh

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Encoding
sq: Kodim

en: Encodings
sq: Kodime

en: End Direct IM Session
sq: Përfundo Sesion MA-sh të Drejtpërdrejta

en: End of ban list
sq: Fund i listës së dëbimeve

en: Enforce that passwords are used only once.
sq: E bën të detyrueshëm përdorimin vetëm një herë të fjalëkalimeve.

en: Enter Password
sq: Jepni Fjalëkalimin

en: Enter SecurID
sq: Jepni SecurID

en: Enter a Conference Server
sq: Jepni një Shërbyes Konferencash

en: Enter a User Directory
sq: Jepni Drejtori Përdoruesi

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
sq: Jepni te fusha më poshtë një emër ose ID të pjesshme për kërkim përdoruesish me përputhje te bashkësia juaj Sametime.

en: Enter an XMPP Server
sq: Jepni një Shërbyes XMPP

en: Enter an alias for %s.
sq: Jepni një alias për %s.

en: Enter an alias for this chat.
sq: Jepni një alias për këtë fjalosje.

en: Enter an alias for this contact.
sq: Jepni një alias për këtë kontakt.

en: Enter empty string to reset the name.
sq: Jepni varg të zbrazët për ricaktim të emrit.

en: Enter password for %s (%s)
sq: Jepni fjalëkalim për %s (%s)

en: Enter the 6 digit number from the digital display.
sq: Jepni numri gjashtëshifror prej paraqitjes shifrore.

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
sq: Jepni te fusha më poshtë emrin e një grupi nga Libër Adresash Notes, që grupi dhe anëtarët e tij të shtohen te lista juaj e shokëve.

en: Enter the name of the group
sq: Jepni emrin e grupit

en: Enter your notes below...
sq: Jepni më poshtë shënimet tuaja…

en: Envious
sq: Ziliqar

en: Error
sq: Gabim

en: Error
sq: Gabim

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address has too many usernames associated with it.
sq: Gabim 0x%04x: S’arrihet të ndryshohet adresë email, ngaqë adresa e dhënë ka shumë emra përdoruesi përshoqëruar asaj.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address is invalid.
sq: Gabim 0x%04x: S’arrihet të ndryshohet adresë email, ngaqë adresa e dhënë është e pavlefshme.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because there is already a request pending for this username.
sq: Gabim 0x%04x: S’arrihet të ndryshohet adresë email, ngaqë për këtë emër përdoruesi ka tashmë një kërkesë në pritje.

en: Error 0x%04x: Unable to format username because it is invalid.
sq: Gabim 0x%04x: S’arrihet të formatohet emër përdoruesi, ngaqë është i pavlefshëm.

en: Error 0x%04x: Unable to format username because the requested name differs from the original.
sq: Gabim 0x%04x: S’arrihet të formatohet emër përdoruesi, ngaqë emri i kërkuar ndryshon nga origjinali.

en: Error 0x%04x: Unable to format username because the requested name is too long.
sq: Gabim 0x%04x: S’arrihet të formatohet emër përdoruesi, ngaqë emri i kërkuar është tepër i gjatë.

en: Error 0x%04x: Unknown error.
sq: Gabim 0x%04x: Gabim i panjohur.

en: Error Changing Account Info
sq: Gabim në Ndryshim Të dhënash Llogarie

en: Error Downloading the GTK+ Runtime ($R2).$\rThis is required for Pidgin to function; if retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
sq: Gabim në shkarkimin e GTK+ Runtime ($R2).$\rE domosdoshme që të funksionojë Pidgin-i; nëse riprovoni dhe prapë dështohet, mund t’ju duhet të përdorni 'Instaluesin Jo Në Linjë' prej http://pidgin.im/download/windows/ .

en: Error Installing Debug Symbols ($R2).$\rIf retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
sq: Gabim gjatë Instalimit të Simboleve të Diagnostikimit ($R2).$\rNëse riprovoni dhe prapë dështohet, mund t’ju duhet të përdorni 'Instaluesin Jo Në Linjë' prej http://pidgin.im/download/windows/ .

en: Error Installing Spellchecking ($R3).$\rIf retrying fails, manual installation instructions are at: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation
sq: Gabim gjatë Instalimit të Kontrollit të Drejtshkrimit ($R3).$\rNëse riprovoni dhe prapë dështohet, udhëzimet për instalimin dorazi gjenden te: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation

en: Error Messages
sq: Mesazhe Gabimesh

en: Error Reading %s
sq: Gabim në Leximin e %s

en: Error Running Editor
sq: Gabim në Xhirimin e Përpunuesit

en: Error accessing %s: 
    %s.
sq: Gabim në hyrjen te %s: 
    %s.

en: Error adding buddy
sq: Gabim në shtim shoku

en: Error adding group
sq: Gabim në shtim grupi

en: Error changing password
sq: Gabim në ndryshim fjalëkalimi

en: Error communicating with local mDNSResponder.
sq: Gabim gjatë komunikimit me mDNSResponder vendor.

en: Error communicating with server
sq: Gabim gjatë komunikimit me shërbyesin

en: Error communicating with server. Closing connection.
sq: Gabim gjatë komunikimit me shërbyesin. Po mbyllet lidhja.

en: Error connecting to SILC Server
sq: Gabim gjatë lidhjes te Shërbyes SILC

en: Error converting %s to punycode: %d
sq: Gabim gjatë shndërrimit të %s në "punycode": %d

en: Error creating session: %s
sq: Gabim në gatitjen e sesionit: %s

en: Error dialog
sq: Dialog gabimi

en: Error displaying MOTD
sq: Gabim në shfaqjen e MOTD

en: Error during connecting to SILC Server
sq: Gabim gjatë lidhjes te Shërbyes SILC

en: Error during file transfer
sq: Gabim gjatë shpërnguljeje kartele

en: Error in chat %s
sq: Gabim në fjalosje %s

en: Error initializing the call. This probably denotes problem in installation of GStreamer or Farsight.
sq: Gabim në gatitjen dhe nisjen e thirrjes. Ka gjasa që kjo të tregojë për një problem në instalimin e GStreamer-it ose Farsight-it.

en: Error joining chat %s
sq: Gabim hyrjeje në fjalosjen %s

en: Error launching "%s": %s
sq: Gabim në nisjen e "%s": %s

en: Error launching %s: %s
sq: Gabim në nisjen e %s: %s

en: Error loading SILC key pair
sq: Gabim gjatë ngarkimit të çiftit të kyçeve SILC

en: Error loading plugin
sq: Gabim në ngarkimin e shtojcës

en: Error loading the plugin.
sq: Gabim në ngarkimin e shtojcës.

en: Error occurred
sq: Ndodhi një gabim

en: Error occurred during key agreement
sq: Ndodhi gabim në marrëveshje kyçesh

en: Error parsing response from authentication server
sq: Gabim në përtypjen e përgjigjes prej shërbyesit të mirëfilltësimit

en: Error reading %s: 
    %s.
sq: Gabim në leximin e %s: 
    %s.

en: Error reading file %s: 
    %s
sq: Gabim në leximin e kartelës %s: 
    %s

en: Error reading from %s: %s
sq: Gabim në leximin prej %s: %s

en: Error reading from %s: response too long (%d bytes limit)
sq: Gabim në leximin prej %s: përgjigje shumë e gjatë (kufi %d bajte)

en: Error reading from resolver process:
    %s
sq: Gabim në leximin prej procesi të shquarjes:
    %s

en: Error requesting %s: %s
sq: Gabim në kërkimin e %s: %s

en: Error resolving %s
sq: Gabim në shquarjen e %s

en: Error resolving %s:
    %s
sq: Gabim në shquarjen e %s:
    %s

en: Error resolving %s: %d
sq: Gabim në shquarjen e %s: %d

en: Error retrieving room list
sq: Gabim në marrje liste dhome

en: Error running %s
sq: Gabim në xhirimin e %s

en: Error unregistering account
sq: Gabim në çregjistrimin e llogarisë

en: Error with your microphone
sq: Gabim me mikrofonin tuaj

en: Error with your webcam
sq: Gabim me kamerën tuaj

en: Error writing %s: 
    %s.
sq: Gabim në shkrimin e %s: 
    %s.

en: Error writing to %s: %s
sq: Gabim në shkrimin te %s: %s

en: Error: invalid PONG from server
sq: Gabim: PONG i pavlefshëm prej shërbyesit

en: Estonian
sq: Estoneze

en: Event
sq: Ngjarje

en: Evil
sq: I lig

en: Evolution Integration
sq: Integrim me Evolution-in

en: Evolution Integration Configuration
sq: Formësim Integrimi me Evolution-in

en: Excited
sq: I ngazëllyer

en: Execute a command
sq: Përmbush një urdhër

en: Existing window
sq: Dritare ekzistuese

en: Exiting because another libpurple client is already running.
sq: Po dilet, ngaqë ka një tjetër klient libpurple në xhirim e sipër.

en: Expanded Background Color
sq: Ngjyrë Sfondi për të Zgjeruarit

en: Expanded Text
sq: Tekst për të Zgjeruarit

en: Export Sametime List for Account %s
sq: Eksporto Listë Sametime për Llogarinë %s

en: Export Sametime List...
sq: Eksportoni Listë Sametime…

en: Export to .anyone
sq: Eksporto te .anyone

en: Export to .zephyr.subs
sq: Eksporto te .zephyr.subs

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
sq: Eksportimi te kartela %s dështoi.
    Kontrolloni nëse keni leje shkrimi te shtegu i synuar

en: Exposure
sq: Ekspozim

en: Extended Address
sq: Adresë e Zgjeruar

en: Extended Away
sq: Larguar e Zgjeruar

en: Extended away
sq: Larguar e zgjeruar

en: External User
sq: Përdorues i Jashtëm

en: Extra conversation placement options.
sq: Mundësi ekstra vendosjeje bisede.

en: F_lash window when IMs are received
sq: _Xixëllo dritaren kur merren mesazhe të rinj MA

en: Failed
sq: Dështoi

en: Failed to change nickname
sq: Dështoi në ndryshim nofke

en: Failed to get connection: %s
sq: Dështoi marrja e lidhjes: %s

en: Failed to get name: %s
sq: Dështoi marrja e emrit: %s

en: Failed to get serv name: %s
sq: Dështoi marrja e emrit të shërbyesit: %s

en: Failed to initialize SASL authentication: %s
sq: Dështoi në gatitjen e mirëfilltësimit SASL: %s

en: Failed to load image
sq: Dështoi në ruajtje figure

en: Failed to set cmodes for %s
sq: Dështoi në caktimin e "cmodes" për %s

en: Failed to store image: %s
sq: Dështoi në ruajtje figure: %s

en: Failure: Authentication failed
sq: Dështim: Mirëfilltësimi dështoi

en: Failure: Incorrect signature
sq: Dështim: Nënshkrim i pasaktë

en: Failure: Invalid cookie
sq: Dështim: "Cookie" e pavlefshme

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
sq: Dështim: I largëti s’mbulon HMAC-un e propozuar

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
sq: Dështim: I largëti s’mbulon grupin KE të propozuar

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
sq: Dështim: I largëti s’mbulon PKCS-në e propozuar

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
sq: Dështim: I largëti s’mbulon shifrën e propozuar

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
sq: Dështim: I largëti s’mbulon funksionin hash të propozuar

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
sq: Dështim: I largëti s’beson/s’mbulon kyçin tuaj publik

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
sq: Dështim: Mospërputhje versioni, përditësoni klientin tuaj

en: Family Name
sq: Emër Familjeje

en: Fast size calculations
sq: Llogaritje të shpejta madhësie

en: Fatal Error
sq: Gabim Fatal

en: Feature Not Implemented
sq: Veçori e Pasendërtuar

en: Feeling
sq: Ndjenjë

en: Female
sq: Femër

en: File
sq: Kartelë

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
sq: Kartela %s s’u importua dot.
    Sigurohuni që kartela është e lexueshme dhe në formatin PEM.

en: File %s is %s, which is larger than the maximum size of %s.
sq: Kartela %s është %s, që është më shumë se sa madhësia maksimum prej %s.

en: File Control
sq: Kontroll Kartelash

en: File Send Failed
sq: Dështoi Dërgimi i Kartelës

en: File Transfer
sq: Shpërngulje Kartele

en: File Transfer Failed
sq: Shpërngulja e Kartelave Dështoi

en: File Transfers
sq: Shpërngulje Kartelash

en: File Transfers - %d%% of %d file | File Transfers - %d%% of %d files
sq[0]: Shpërngulje Kartelash - %d%% e %d kartele
sq[1]: Shpërngulje Kartelash - %d%% e %d kartelave

en: File is not readable.
sq: Kartela s’është e lexueshme.

en: File transfer _details
sq: _Hollësi shpërnguljeje kartelash

en: File transfer already started
sq: Shpërngulje kartelash tashmë e filluar

en: File transfer cancelled
sq: Shpërngulje kartelash e anuluar

en: File transfer complete
sq: Shpërngulje kartelash e plotësuar

en: File transfer from %s failed.
sq: Shpërngulja e kartelës prej %s dështoi.

en: File transfer proxies
sq: Ndërmjetës shpërnguljesh kartelash

en: File transfer session does not exist
sq: S’ka sesione shpërngulje kartelash

en: File transfer to %s failed.
sq: Shpërngulja e kartelës drejt %s dështoi.

en: Filename
sq: Emër kartele

en: Filename:
sq: Emër kartele:

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
sq: Plotësoni një ose më tepër kuti për të kërkuar përputhje me cilindo përdorues XMPP.

en: Fill out all fields completely.
sq: Plotësoni tërë kutitë.

en: Filter
sq: Filtër

en: Filter:
sq: Filtër:

en: Finalizing connection
sq: Po finalizohet lidhja

en: Find
sq: Gjej

en: Find Buddy by Email
sq: Gjej Shok nga Email-i

en: Find Rooms
sq: Gjej Dhoma

en: Find Services
sq: Gjej Shërbime

en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
sq: Gjeni një kontakt duke dhënë kriter kërkimi te fushat e caktuara. Shënim: Secila fushë pranon edhe kërkime përmes shenjash të gjithëpushtetshme (%)

en: Find buddies
sq: Gjeni shokë

en: Find buddies...
sq: Gjeni shokë…

en: Find:
sq: Gjej:

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
sq: Shenjat e gishtave dhe "babbleprint" për kyçin %s janë:
    
    %s
    %s

en: Finished
sq: Përfundoi

en: Finnish
sq: Finlandeze

en: Fire
sq: Zjarr

en: First Name
sq: Emër

en: First name
sq: Emër

en: First name:
sq: Emër:

en: Flirtatious
sq: Joshës

en: Font
sq: Shkronja

en: Font Face
sq: Emër Shkronjash

en: Fonts
sq: Shkronja

en: For delayed messages
sq: Për mesazhe të fshirë

en: For delayed messages and in chats
sq: Për mesazhe të vonuar dhe në fjalosje

en: For rooms with more than this many people
sq: Për dhoma me më tepër se sa kaq persona

en: Forbidden
sq: E ndaluar

en: Force login (ignore server redirects)
sq: Detyro hyrjen (shpërfill ridrejtime shërbyesi)

en: Forcing Login
sq: Po detyrohet Hyrja

en: Foreground Color
sq: Ngjyrë e Përparme

en: Foreground _color
sq: Ngjyrë e përpar_me

en: Founder
sq: Themelues

en: Free For Chat
sq: I lirë Për Fjalosje

en: French
sq: Frënge

en: From
sq: Prej

en: From (To pending)
sq: Prej (Në pritje)

en: From last sent message
sq: Prej mesazhit të dërguar së fundi

en: Frustrated
sq: I bezdisur

en: Full Name
sq: Emër i Plotë

en: Full name
sq: Emër i plotë

en: GG server
sq: Shërbyes GG

en: GNOME Default
sq: Parazgjedhje GNOME

en: GStreamer Failure
sq: Dështim i GStreamer-it

en: GStreamer failed to initialize.
sq: GStreamer dështoi gatitjen.

en: GTK Signals Test
sq: Provë Sinjalesh GTK

en: GTK+ Interface Font
sq: Shkronja Ndërfaqeje GTK+

en: GTK+ Runtime (required if not present)
sq: GTK+ Runtime (i domosdoshëm, nëse s’është i pranishëm)

en: GTK+ Text Shortcut Theme
sq: Temë Grafike Shkurtoresh GTK+ Tekst

en: GTK+ Theme Control Settings
sq: Rregullime Kontrolli Teme Grafike GTK+

en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
sq: Shtojcë Protokolli Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu Public Directory
sq: Drejtori Publike Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu User
sq: Përdorues Gadu-Gadu

en: Galician
sq: Galike

en: Games
sq: Lojëra

en: Gaming
sq: Duke luajtur

en: Gender
sq: Gjini

en: General
sq: Të përgjithshme

en: General Log Reading Configuration
sq: Formësim i Përgjithshëm për Lexim Regjistrash

en: General Text Replacement Options
sq: Mundësi të Përgjithshme Zëvendësimi Teksti

en: Generate Key Pair
sq: Prodho Çift Kyçesh

en: Geolocation
sq: Gjeovendndodhje

en: Georgian
sq: Gjeorgjiane

en: German
sq: Gjermane

en: Get
sq: Merr

en: Get AIM Info
sq: Merr Të dhëna AIM

en: Get Away Message
sq: Mesazh Largimi

en: Get File
sq: Merr Kartelë

en: Get Info
sq: Merr të Dhëna

en: Get Notes Address Book Info
sq: Merr Të dhëna Libri Adresash Notes

en: Get Public Key
sq: Merr Kyç Publik

en: Get Public Key...
sq: Merrni Kyç Publik…

en: Get User Info
sq: Merr Të dhëna Përdoruesi

en: Get X-Status Msg
sq: Merr Mesazh X-Status

en: Get _Info
sq: Merr _Të dhëna

en: Given Name
sq: Emër Tjetër

en: Glorious
sq: I lavdishëm

en: Goes a_way
sq: _Largohet

en: Goes away
sq: Largohet

en: Gone
sq: I ikur

en: Grateful
sq: Mirënjohës

en: Greek
sq: Greke

en: Grieving
sq: I pikëlluar

en: Group
sq: Grup

en: Group Items
sq: Elementë Grupi

en: Group Name
sq: Emër Grupi

en: Group:
sq: Grup:

en: GroupWise Conference %d
sq: Konferencë GroupWise %d

en: Grouping
sq: Grupim

en: Grumpy
sq: Gërnjarçe

en: GtkTreeView Horizontal Separation
sq: Ndarje Horizontale GtkTreeView

en: Gtkrc File Tools
sq: Mjete Kartelash Gtkrc

en: Guilty
sq: Fajtor

en: Gujarati
sq: Gujaratase

en: Gujarati Language Team
sq: Ekipi për Gjuhën Gujaratase

en: HTTP proxy connection error %d
sq: Gabim lidhjeje HTTP shërbyesi ndërmjetës %d

en: Half Operator
sq: Gjysmë Operator

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
sq: U pranua Duarshtrëngimi, Po dërgohet Hyrje

en: Happy
sq: I lumtur

en: Having Coffee
sq: Duke pirë Kafe

en: Having fun
sq: Duke u dëfryer

en: Hebrew
sq: Hebraike

en: Hidden or not logged-in
sq: I fshehur ose jo i futur

en: Hide Icon
sq: Fshihe Ikonën

en: Hide Joins/Parts
sq: Fshih Hyn/Ikën

en: Hide When Offline
sq: Fshihe Kur S’është Në Linjë

en: Hide client identity
sq: Fshih identitet klienti

en: Hides extraneous join/part messages.
sq: Fsheh mesazhe të parëndësishëm hyrje/daljesh.

en: Highlight _misspelled words
sq: _Thekso fjalë të keqshkruara

en: Highlight matches
sq: Thekso përputhje

en: Highlighted Message Name Color
sq: Emër Ngjyre për Theksim Mesazhi

en: Highlighted Messages
sq: Mesazhe të Theksuar

en: Hindi
sq: Indiane

en: History
sq: Historik

en: History Plugin Requires Logging
sq: Shtojca për Historikun Lyp Regjistrim

en: Hit 'Enter' to find more rooms of this category.
sq: Shtypni 'Enter' për të gjetur më tepër dhoma të kësaj kategorie.

en: Home Address
sq: Adresë Shtëpie

en: Homepage
sq: Faqe Hyrëse

en: Hong Kong Chinese
sq: Kineze Hong Kongu

en: Hopeful
sq: Optimist

en: Host Gone
sq: Strehë e Humbur

en: Host Name: 	%s
sq: Emër Strehe: 	%s

en: Host Unknown
sq: Strehë e Panjohur

en: Host name
sq: Emër strehe

en: Hostname
sq: Strehëemër

en: Hot
sq: Vapë

en: Humbled
sq: I përulur

en: Humiliated
sq: I poshtëruar

en: Hungarian
sq: Hungareze

en: Hungry
sq: I uritur

en: Hurt
sq: I lënduar

en: Hyper Active
sq: Tej mase Aktiv

en: Hyperlink Color
sq: Ngjyrë Tejlidhjeje

en: Hyperlink color
sq: Ngjyrë tejlidhjeje

en: Hyperlink prelight color
sq: Ngjyrë paratheksimi tejlidhjesh

en: Hyperlink visited color
sq: Ngjyrë tejlidhjesh të vizituara

en: I'dle Mak'er
sq: Plogështibërësi

en: I'm not here right now
sq: Tani për tani, s’jam këtu

en: ICQ Direct Connect
sq: Lidhje e Drejtpërdrejtë ICQ

en: ICQ Privacy Options
sq: Mundësi Privatësie ICQ

en: ICQ Protocol Plugin
sq: Shtojcë Protokolli ICQ

en: ICQ UIN...
sq: ICQ UIN…

en: ICQ authorization denied.
sq: Autorizim ICQ i mohuar.

en: ICQ user %u has sent you a buddy: %s (%s)
sq: Përdoruesi ICQ %u ju ka dërguar një shok: %s (%s)

en: IM
sq: MA

en: IM Conversation Windows
sq: Dritare Bisedash MA

en: IM With Password
sq: MA Me Fjalëkalim

en: IM with Key Exchange
sq: MA me Shkëmbim Kyçesh

en: IM with Password
sq: MA me Fjalëkalim

en: IP Address
sq: Adresë IP

en: IPC Test Client
sq: Klient Prove IPC

en: IPC Test Server
sq: Shërbyes Prove IPC

en: IRC Protocol Plugin
sq: Shtojcë Protokolli IRC

en: IRC nick and server may not contain whitespace
sq: Nofka dhe shërbyesi IRC s’duhet të përmbajnë hapësira

en: I_M
sq: _MA

en: Icon Error
sq: Gabim Ikone

en: Icon for Chat
sq: Ikonë për Fjalosje

en: Icon for Contact/
    Icon for Unknown person
sq: Ikonë për Kontakt/
    Ikonë për person të Panjohur

en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
sq: Ikonëson listën e shokëve dhe bisedën tuaj kur largoheni.

en: Iconify on Away
sq: Ikonësoje kur kalohet i Larguar

en: Idle
sq: I plogësht

en: Idle %dd %dh %02dm
sq: I plogësht këtu e %dd %dh %02dm

en: Idle %dh %02dm
sq: I plogësht këtu e %dh %02dm

en: Idle %dm
sq: I plogësht këtu e %dm

en: Idle Text
sq: Tekst për i Plogësht

en: Idle for
sq: I plogësht këtu e

en: If user has not spoken in this many minutes
sq: Nëse përdoruesi s’ka folur për kaq minuta

en: Ignore
sq: Shpërfille

en: Ignore incoming format
sq: Shpërfill format ardhës

en: Ignored
sq: Shpërfillur

en: Import Sametime List for Account %s
sq: Importo Listë Sametime për Llogarinë %s

en: Import Sametime List...
sq: Importoni Listë Sametime…

en: Import from .anyone
sq: Importo prej .anyone

en: Import from .zephyr.subs
sq: Importo prej .zephyr.subs

en: Improper Addressing
sq: Adresim i Pasaktë

en: In Love
sq: I dashuruar

en: In awe
sq: I mahnitur

en: In local permit/deny
sq: Në lejo/moho vendore

en: In love
sq: I dashuruar

en: In the restroom
sq: Në banjë

en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
sq: Përfshin te parës regjistrash regjistra prej tjetër klienti MA-sh.

en: Incoming Call
sq: Thirrje Ardhëse

en: Incompatible protocol version
sq: Version i papërputhshëm protokolli

en: Incorrect Password
sq: Fjalëkalim i Pasaktë

en: Incorrect encoding in authorization
sq: Kodim i pasaktë te mirëfilltësimi

en: Incorrect password
sq: Fjalëkalim i pasaktë

en: Incorrect username or password
sq: Emër përdoruesi ose fjalëkalim i pavlefshëm

en: Increase Font Size
sq: Rrite Madhësinë e Shkronjave

en: Indignant
sq: I zemëruar

en: Indisposed
sq: Pa qejf

en: Indonesian
sq: Indoneziane

en: Info
sq: Të dhëna

en: Info for %s
sq: Të dhëna për %s

en: Info for Group %s
sq: Të dhëna për Grupin %s

en: Information
sq: Të dhëna

en: Information dialog
sq: Dialog të dhënash

en: Initializing SSL/TLS
sq: Po gatitet SSL/TLS

en: Initializing Stream
sq: Po gatitet Rrjedha

en: Initiate Media
sq: Gatit Media

en: Initiate _Chat
sq: Gatit _Fjalosje

en: Input
sq: Hyrje

en: Input and Output Settings
sq: Rregullime për Në Hyrje dhe Në Dalje

en: Insert IM Image
sq: Fut Figurë MA

en: Insert Image
sq: Fut Figurë

en: Insert Link
sq: Fut Lidhje

en: Insert Smiley
sq: Fut Emotikon

en: Insert c_ount of new messages into window title
sq: Fut nu_mër mesazhesh të rinj në titull dritareje

en: Insert count of new message into _X property
sq: Fut numër mesazhesh të rinj te vetitë e _X-it

en: Insert in message
sq: Fute në mesazh

en: Install Plugin...
sq: Instaloni Shtojcë…

en: Instant Messaging
sq: Mesazhe të Atypëratyshëm

en: Instant Messaging Client
sq: Klient Mesazhesh të Atypëratyshme

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
sq: Mesazhe të atypëratyshëm do të regjistrohen vetëm nëse është i aktivizuar parapëlqimi "Regjistro tërë mesazhet e atypëratyshëm".

en: Insufficient rights
sq: Të drejta të pamjaftueshme

en: Interested
sq: I interesuar

en: Interface
sq: Ndërfaqe

en: Internal Server Error
sq: Gabim i Brendshëm Shërbyesi

en: Internet Messenger
sq: Lajmsjellës Internet

en: Intoxicated
sq: I helmuar

en: Invalid Authorization Mechanism
sq: Mekanizëm i Pasaktë Autorizimi

en: Invalid Directory
sq: Drejtori e Pavlefshme

en: Invalid Encoding
sq: Kodim i Pavlefshëm

en: Invalid ID
sq: ID i Pavlefshëm

en: Invalid Namespace
sq: Emërhapësirë e Pavlefshme

en: Invalid Room Handle
sq: Nofkë e Pavlefshme Dhome

en: Invalid Room Name
sq: Emër i Pavlefshëm Dhome

en: Invalid SNAC
sq: SNAC i pavlefshëm

en: Invalid Server
sq: Shërbyes i Pavlefshëm

en: Invalid Server Name
sq: Emër i Pavlefshëm Shërbyesi

en: Invalid Username Encoding
sq: Kodim i Pavlefshëm Emri Përdoruesi

en: Invalid XML
sq: XML e Pavlefshme

en: Invalid XMPP ID
sq: ID XMPP i pavlefshëm

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
sq: ID XMPP i pavlefshëm. Duhet caktuar përkatësia.

en: Invalid XMPP ID. Username portion must be set.
sq: ID XMPP e pavlefshme. Duhet caktuar pjesa e emrit të përdoruesit.

en: Invalid authzid
sq: ID autorizimi i pavlefshëm

en: Invalid challenge from server
sq: Sfidë e pavlefshme prej shërbyesit

en: Invalid chat room name
sq: Emër i pavlefshëm dhome fjalosjeje

en: Invalid error
sq: Gabim i pavlefshëm

en: Invalid nickname
sq: Nofkë e pavlefshme

en: Invalid proxy settings
sq: Rregullime të pavlefshme ndërmjetësi

en: Invalid response from server
sq: Përgjigje e pavlefshme prej shërbyesit

en: Invalid title
sq: Titull i pavlefshëm

en: Invert
sq: Përmbyse

en: Invincible
sq: I pamposhtur

en: Invisible
sq: I padukshëm

en: Invisible List
sq: Listë e Padukshme

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
sq: Ftesë prej: %s
    
    Dërguar: %s

en: Invitation only
sq: Vetëm me ftesa

en: Invitation to Conversation
sq: Ftesë për Bisedë

en: Invite
sq: Ftoni

en: Invite Buddy Into Chat Room
sq: Ftoni Shok Në një Dhomë Fjalosjeje

en: Invite Group to Conference...
sq: Ftoni Grup në Konferencë…

en: Invite List
sq: Listë Ftesash

en: Invite message (optional)
sq: Mesazh ftese (opsional)

en: Invite to Conference
sq: Ftoni në Konferencë

en: Invite to Conference...
sq: Ftoni te Konferencë…

en: Invite to chat
sq: Ftoni në fjalosje

en: Invite user to a conference
sq: Ftoni përdorues te një konferencë

en: Invite...
sq: Ftoni…

en: Irish
sq: Irlandeze

en: Is no longer i_dle
sq: S’është më i plo_gësht

en: Is no longer idle
sq: S’është më i plogësht

en: Italian
sq: Italiane

en: Italic
sq: të Pjerrëta

en: Item Not Found
sq: S’u gjet Objekt

en: Japanese
sq: Japoneze

en: Jealous
sq: Xheloz

en: Job Role
sq: Rol Në Punë

en: Job Title
sq: Pozicion Në Punë

en: John Noname
sq: Gjoni i Paemër

en: Join
sq: Merrni Pjesë

en: Join Chat
sq: Merrni Pjesë Në Fjalosje

en: Join Chat...
sq: Merrni Pjesë Në një Fjalosjeje…

en: Join Private Group
sq: Hyni Në Grup Privat

en: Join a Chat
sq: Merrni Pjesë Në një Fjalosje

en: Join/Part Hiding
sq: Fshehje Hyrje/Daljesh

en: Joining %s requires an invitation.
sq: Hyrja te %s lyp ftesë.

en: Jump to markerline
sq: Hidhu te vija shenjë

en: Just logged in
sq: Sapo hyri

en: Just logged out
sq: Sapo doli

en: Kannada Translation team
sq: Ekipi i Përkthimit Kannada

en: Kashmiri
sq: Kashmire

en: Kazakh
sq: Kazake

en: Key Agreement
sq: Marrëveshje Kyçesh

en: Key Agreement Request
sq: Kërkesë Marrëveshjeje Kyçesh

en: Key Agreement failed
sq: Marrëveshja e Kyçeve dështoi

en: Key Exchange failed
sq: Shkëmbimi i Kyçeve dështoi

en: Key Length: 	%d bits
sq: Gjatësi Kyçi: 	%d bite

en: Key Pair Generation failed
sq: Prodhimi i Çiftit të Kyçeve dështoi

en: Key agreement cannot be started with yourself
sq: S’mund të nisni marrëveshje kyçesh me vetveten

en: Key agreement failed
sq: Marrëveshja e kyçeve dështoi

en: Key agreement is already started
sq: Marrëveshja e kyçeve ka zënë fill tashmë

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
sq: Kërkesë pranimi kyçi marrë prej %s. Do të donit të përmbushet pranimi i kyçit?

en: Key agreement was aborted
sq: Marrëveshja e kyçeve u ndërpre

en: Key length
sq: Gjatësi kyçi

en: Keyboard Shortcuts
sq: Shkurtore Tastiere

en: Khmer
sq: Khmere

en: Kicked (%s)
sq: Përzënë (%s)

en: Kicked by %s (%s)
sq: Përzënë prej %s (%s)

en: Kill User
sq: Asgjëso Përdorues

en: Killed by %s (%s)
sq: Asgjësuar prej %s (%s)

en: Korean
sq: Koreane

en: Kurdish
sq: Kurde

en: Kurdish (Sorani)
sq: Kurde (Sorani)

en: Lao
sq: Laosiane

en: Last Known Client
sq: Klienti i Fundit i Njohur

en: Last Name
sq: Mbiemër

en: Last Said
sq: Thënë Së Fundi

en: Last Seen
sq: Parë së Fundi

en: Last created window
sq: Dritarja e krijuar së fundi

en: Last name
sq: Mbiemër

en: Last name:
sq: Mbiemër:

en: Lastlog plugin.
sq: Shtojcë për "lastlog".

en: Later
sq: Më vonë

en: Latvian
sq: Letoneze

en: Launcher Icon
sq: Ikonë Nisësi

en: Layout
sq: Skemë

en: Left
sq: Majtas

en: Left Vertical
sq: Majtas Vertikale

en: Let others see what computer you are using
sq: Lërini të tjerët të shohin se ç’kompjuter po përdorni

en: Let others see what services you are using
sq: Lërini të tjerët të shohin se ç’shërbime po përdorni

en: Lets you send raw input to text-based protocols (XMPP, IRC, TOC). Hit 'Enter' in the entry box to send. Watch the debug window.
sq: Ju lejon të futni të dhëna bruto në protokolle me bazë teksti (XMPP, IRC, TOC). Për dërgime, shtypni 'Enter' te kuti futjesh. Këqyrni dritaren e diagnostikimeve.

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
sq: Ju lejon të dërgoni input bruto te protokolle me bazë teksti.

en: Level
sq: Nivel

en: List of %d user:
     | List of %d users:
sq[0]: Listë e %d përdoruesi:
sq[1]: Listë e %d përdoruesish:

en: Listening to music
sq: Duke dëgjuar muzikë

en: Lithuanian
sq: Lituaneze

en: Live Video
sq: Video Live

en: Load Buddylist...
sq: Ngarkoni Listë shokësh…

en: Load buddylist from file...
sq: Ngarkoni listë shokësh prej kartele…

en: Loads .NET plugins with Mono.
sq: Ngarkon shtojca .NET me Mono-n.

en: Local Buddy List Only
sq: Vetëm Listë Vendore Shokësh

en: Local File:
sq: Kartelë Vendore:

en: Local Port
sq: Portë Vendore

en: Local Time
sq: Kohë Vendore

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
sq: Kohë nisjeje shërbyesi vendor: %s
    Kohë shërbyesi vendor pa u fikur: %s
    Klientë shërbyesi vendor: %d
    Kanale shërbyesi vendor: %d
    Operatorë shërbyesi vendor: %d
    Operatorë rrugëzuesi vendor: %d
    klientë qelize vendore: %d
    Kanale qelize vendore: %d
    Shërbyes qelize vendore: %d
    Klientë gjithsej: %d
    Kanale gjithsej: %d
    Shërbyes gjithsej: %d
    Rrugëzues gjithsej: %d
    Operatorë shërbyesi gjithsej: %d
    Operatorë rrugëzuesi gjithsej: %d

en: Locality
sq: Lokalitet

en: Localizations
sq: Përkthime

en: Location
sq: Vendndodhje

en: Log Deletion Failed
sq: Dështoi Fshirja e Regjistrit

en: Log Directory
sq: Drejtori Regjistrash

en: Log IMs
sq: Regjistro MA

en: Log In
sq: Hyni

en: Log Out
sq: Dilni

en: Log Reader
sq: Lexues Regjistrash

en: Log _format:
sq: _Format regjistri:

en: Log all _instant messages
sq: Regjistro tërë mesazhet e _atypëratyshëm

en: Log all _status changes to system log
sq: Regjistro tërë ndryshimet e _gjendjeve te regjistri i sistemit

en: Log all c_hats
sq: Regjistro tërë _fjalosjet

en: Log chats
sq: Regjistro fjalosje

en: Log format
sq: Format regjistri

en: Log status change events
sq: Regjistro akte ndryshimi gjendjesh

en: Logged In
sq: I futur

en: Logged Off
sq: I dalë

en: Logging
sq: Regjistrim

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
sq: Regjistrimi mund të aktivizohet prej Mjete -> Parapëlqime -> Regjistrim.
    
    Aktivizimi i regjistrave të mesazheve të atypëratyshëm dhe/ose fjalosjeve aktivizon historikun për të njëjtin lloj bisede.

en: Logging of this conversation failed.
sq: Regjistrimi i kësaj bisede dështoi.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
sq: Regjistrimi nisi. Mesazhet e ardhshëm në këtë bisedë do të regjistrohen.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
sq: Regjistrimi u ndal. Mesazhet e ardhshëm në këtë bisedë s’do të regjistrohen.

en: Login Acknowledged
sq: Hyrje e Pranuar

en: Login Options
sq: Mundësi Hyrjeje

en: Login Redirected
sq: Hyrja u Ridrejtua

en: Login name
sq: Emër hyrjeje

en: Lonely
sq: I vetmuar

en: Lost
sq: I humbur

en: Lost connection with server: %s
sq: Humbi lidhja me shërbyesin: %s

en: Lost connection with the remote user:<br>%s
sq: Humbi lidhja me përdoruesin e largët:<br>%s

en: Loud
sq: Fort

en: Louder
sq: Më fort

en: Loudest
sq: Më i forti

en: Lucky
sq: Fatlum

en: Lunch
sq: Drekë

en: MD5-based
sq: Me bazë MD5

en: MOTD for %s
sq: MOTD për %s

en: M_ute sounds
sq: _Pa tinguj

en: Macedonian
sq: Maqedone

en: Mail Checker
sq: Kontrollor Poste

en: Mail dialog
sq: Dialog poste

en: Maithili
sq: Maitilike

en: Malay
sq: Malajase

en: Malayalam
sq: Malajalame

en: Male
sq: Mashkull

en: Male or female
sq: Mashkull ose femër

en: Malformed BOSH URL
sq: URL BOSH e keqformuar

en: Malformed XMPP ID
sq: ID XMPP-je i keqformuar

en: Malicious challenge from server
sq: Sfidë dashakeqe prej shërbyesit

en: Manual
sq: Dorazi

en: Manually
sq: Dorazi

en: Marathi
sq: Maratase

en: Markerline
sq: Vija shenjë

en: Master archive is misconfigured
sq: Arkiva kryesore është e keqformësuar

en: Maximum Version
sq: Version Maksimum

en: Maximum last-seen difference:
sq: Ndryshim maksimum për parë-së-fundi:

en: Maximum response timeout:
sq: Maksimum mbarimi kohe për përgjigjen:

en: Maximum size:
sq: Madhësi maksimum:

en: Mean
sq: Shpirtvogël

en: Media Initiation Failed
sq: Gatitja e Medias Dështoi

en: Media error
sq: Gabim mediash

en: Meeting friends
sq: Në takim me shokët

en: Member Since
sq: Anëtar që Prej

en: Merge Groups
sq: Përziej Grupe

en: Merge List from Server
sq: Përziej Listë prej Shërbyesi

en: Merge and Save List to Server
sq: Përziej dhe Ruaj Listë te Shërbyesi

en: Merging these contacts will cause them to share a single entry on the buddy list and use a single conversation window. You can separate them again by choosing 'Expand' from the contact's context menu
sq: Përzierja e këtyre kontakteve do të bëjë që të ndajnë mes tyre një pjesë të vetme të përbashkët te lista e shokëve dhe të përdorin një dritare të vetme bisedash. Mund t’i ndani sërish ata duke zgjedhur 'Zgjeroji' te menuja e kontekstit për kontaktet

en: Message
sq: Mesazh

en: Message (Nick Said) Text
sq: Tekst për Mesazh (Nofka Tha)

en: Message (optional)
sq: Mesazh (opsional)

en: Message Notification
sq: Njoftim Mesazhesh

en: Message Text
sq: Tekst Mesazhi

en: Message Timestamp Formats
sq: Formate Vulash Kohore Mesazhi

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
sq: Mesazhi s’u dërgua dot, ngaqë u tejkalua gjatësia më e madhe.

en: Message could not be sent.
sq: Mesazhi s’u dërgua dot.

en: Message delivery to %s failed: %s
sq: Dështoi shpërndarja e mesazhit për %s: %s

en: Message from %s
sq: Mesazh prej %s

en: Message of the Day
sq: Mesazhi i Ditës

en: Message received
sq: Mesazh i marrë

en: Message received begins conversation
sq: Mesazh i marrë, fillon biseda

en: Message sent
sq: Mesazh i dërguar

en: Message was not sent, because you are not signed on.
sq: Mesazhi s’u dërgua, ngaqë s’keni nënshkruar për hyrje.

en: Message:
sq: Mesazh:

en: Messaging Menu
sq: Menu Shkëmbimi Mesazhesh

en: Method:
sq: Metodë:

en: Microphone
sq: Mikrofon

en: Microphone Test
sq: Provë Mikrofoni

en: Middle Name
sq: Emër i Mesit

en: Middle mouse button
sq: Butoni i mesit i miut

en: Minimi_ze new conversation windows
sq: Minimi_zo dritare bisedash të reja

en: Minimum Version
sq: Version Minimum

en: Minimum input area height in lines:
sq: Lartësia minimum e fushës së futjeve, në rreshta:

en: Minutes
sq: Minuta

en: Minutes before changing status
sq: Minuta para ndryshimit të gjendjes

en: Misc
sq: Të ndryshme

en: Miscellaneous
sq: Të ndryshme

en: Missing protocol plugin for %s
sq: Mungon shtojcë protokolli për %s

en: Mobile
sq: I lëvizshëm

en: Mobile Phone
sq: Telefon Celular

en: Modify
sq: Ndrysho

en: Modify Account
sq: Ndrysho Llogari

en: Modify Buddy Pounce
sq: Ndrysho Cytje Shoku

en: Mongolian
sq: Mongoleze

en: Mono Plugin Loader
sq: Ngarkues Shtojcash Mono

en: Mood
sq: Humor

en: Mood Comment
sq: Koment Humori

en: Mood Name
sq: Emër Humori

en: Mood Text
sq: Tekst Humori

en: Moody
sq: I zymtë

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
sq: U gjet më shumë se një përdorues me të njëjtin emër. Përzgjidhni prej listës përdoruesin e duhur i cili të shtohet te lista e shokëve.

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
sq: U gjet më shumë se një përdorues me të njëjtin kyç publik. Përzgjidhni prej listës përdoruesin e duhur i cili të shtohet te lista e shokëve.

en: Mouse Gestures
sq: Gjeste Miu

en: Mouse Gestures Configuration
sq: Formësim Gjestesh Miu

en: Move to
sq: Kaloje te

en: Multiple plugins will be unloaded.
sq: Shtojcat shumëfishe do të çngarkohen.

en: Music Messaging
sq: Shkëmbim Mesazhesh Muzikorë

en: Music Messaging Configuration
sq: Formësim Mesazhesh Muzikorë

en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
sq: Shtojcë Shkëmbimi Mesazhesh Muzikorë për kompozim në bashkëpunim.

en: Music messaging session confirmed.
sq: U pranua sesion shkëmbimi mesazhesh muzikorë.

en: Mute _Sounds
sq: Pa _Tinguj

en: NAME
sq: EMËR

en: NSS Preferences
sq: Parapëlqime për NSS-në

en: N_ew conversations:
sq: Biseda të _reja:

en: Name
sq: Emër

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
sq: Emër: %s
    Version: %s
    Përshkrim: %s
    Autor: %s
    Sajt: %s
    Emër kartele: %s

en: Nepali
sq: Nepaleze

en: Nervous
sq: Nervoz

en: Nested Grouping (experimental)
sq: Grupim Brenda Njëri-tjetrit (eksperimentale)

en: Nested Subgroup
sq: Nëngrup brenda tjetri

en: Network
sq: Rrjet

en: Network Statistics
sq: Statistika Rrjeti

en: Network error.
sq: Gabim rrjeti.

en: Network is empty
sq: Rrjeti është i zbrazët

en: Neutral
sq: Asnjanës

en: Never
sq: Kurrë

en: New Account
sq: Llogari e Re

en: New Buddy Pounce
sq: Cytje e Re Shoku

en: New Conference
sq: Konferencë e Re

en: New Event
sq: Ngjarje e Re

en: New Instant Message
sq: Mesazh i Ri i Atypëratyshëm

en: New Line
sq: Rresht i Ri

en: New Mail
sq: Postë e Re

en: New Person
sq: Person i Ri

en: New Pounces
sq: Cytje të Reja

en: New Version Available
sq: Ka Gati Version të Ri

en: New _Message...
sq: _Mesazh i Ri…

en: New _mail notifications
sq: Njoftime _poste të re

en: New mail notifications
sq: Njoftime poste të re

en: New password
sq: Fjalëkalim i ri

en: New password (again)
sq: Fjalëkalim i ri (sërish)

en: New passwords do not match.
sq: Fjalëkalimi i ri s’përputhet.

en: New status...
sq: Gjendje e re…

en: New tab
sq: Skedë e re

en: New window
sq: Dritare e re

en: New...
sq: I ri…

en: Next >
sq: Pasuesi >

en: Nick
sq: Nofkë

en: Nick Said
sq: Nofka Tha

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
sq: Ndryshim nofke jo i mbuluar në dhoma fjalosjeje jo-MUC

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
sq: Nofka ose kanali është përkohësisht jo gati.

en: Nickname
sq: Nofkë

en: Nickname in use
sq: Nofkë në përdorim

en: Nihilist
sq: Mohues

en: No
sq: Jo

en: No Grouping
sq: Pa Grupim

en: No MOTD available
sq: S’ka MOTD gati

en: No Matches
sq: Pa Përputhje

en: No Message of the Day available
sq: Pa Mesazh të Ditës

en: No Proxy
sq: Pa Ndërmjetës

en: No Sound
sq: Pa Tingull

en: No actions available
sq: Pa veprime të mundshme

en: No codecs found. Install some GStreamer codecs found in GStreamer plugins packages.
sq: S’u gjetën kodekë. Instaloni ca të tillë GStreamer, nga ata që gjendet te paketat për shtojca GStreamer.

en: No codecs left. Your codec preferences in fs-codecs.conf are too strict.
sq: S’ka më kodekë. Parapëlqimet tuaja për to te fs-codecs janë shumë të ngurta.

en: No configuration options for this plugin.
sq: S’ka mundësi formësimi për këtë shtojcë.

en: No file transfer session active
sq: S’ka sesion shpërnguljeje kartelash aktiv

en: No logs were found
sq: S’u gjetën regjistra

en: No match
sq: Pa përputhje

en: No matches
sq: Pa përputhje

en: No matching users found
sq: S’u gjetën përputhje me ndonjë përdorues

en: No message
sq: Pa mesazh

en: No name
sq: Pa emër

en: No proxy
sq: Pa ndërmjetës

en: No public key was received
sq: S’u mor kuç publik

en: No reason
sq: Pa arsye

en: No reason given.
sq: S’u dha arsye.

en: No results found for email address %s
sq: S’u gjetën përfundime për adresën email %s

en: No server statistics available
sq: Pa statistika shërbyesi të gatshme

en: No session ID given
sq: S’u dha ID sesioni

en: No sounds
sq: Pa tinguj

en: No such channel
sq: S’ka kanal të tillë

en: No such command (in this context).
sq: S’ka urdhër të tillë (në këtë kontekst).

en: No such command.
sq: S’ka urdhër të tillë.

en: No such nick or channel
sq: S’ka kanal apo nofkë të tillë

en: No topic is set
sq: S’është caktuar temë

en: No users found
sq: S’u gjetën përdorues

en: Non-matching Hosts
sq: Strehë të Papërputhshme

en: None
sq: Asnjë

en: None (To pending)
sq: Askujt (Në pritje)

en: None of your accounts are idle.
sq: Asnjë prej llogarive tuaja s’është e plogësht.

en: Normal
sq: Normale

en: Norwegian Nynorsk
sq: Norvegjeze Nynorsk

en: Not Acceptable
sq: I papranueshëm

en: Not Allowed
sq: I palejuar

en: Not Authorized
sq: I paautorizuar

en: Not Available
sq: Jo i Passhëm

en: Not Supported for NSS < 3.14
sq: E pambuluar për NSS < 3.14

en: Not connected to the server
sq: Jo i lidhur te shërbyesi

en: Not implemented yet.
sq: Ende i parealizuar.

en: Not logged in
sq: Jo i futur

en: Not started
sq: S’është nisur

en: Not supported
sq: I/e pambuluar

en: Not supported by client
sq: I pambuluar nga klienti

en: Not supported by host
sq: I pambuluar nga streha

en: Not while on AOL
sq: Jo kur jeni në AOL

en: Note
sq: Shënim

en: Note: The preference for "New conversations" must be set to "By conversation count".
sq: Shënim: Parapëlqimi për "Biseda të reja" duhet të caktohet te "Sipas numri bisedash".

en: Notes
sq: Shënime

en: Notes Address Book Group
sq: Grup Libri Adresash Notes

en: Notes Address Book Information
sq: Të dhëna Libri Adresash Notes

en: Notes Address Book group results
sq: Përfundime grupesh Libri Adresash Notes

en: Notification Methods
sq: Mënyra Njoftimi

en: Notification Removal
sq: Heqje Njoftimi

en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
sq: Njofton në dritare bisede kur një shok largohet ose kthehet prej plogështie ose largimi.

en: Notify Dialog
sq: Dialog Njoftimi

en: Notify For
sq: Njoftim Për

en: Notify When
sq: Njofto Kur

en: Notify buddies when you are typing
sq: Njofto shokë kur shtypni

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
sq: Njofto përmes një flluske kur plotësohet një shpërngulje e vetëpranuar kartelash
    (vetëm kur s’ka bisedë me dërguesin)

en: Notify with a toaster when
sq: Njoftomë me një "toaster" kur

en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
sq: Shtojcë Protokolli Novell GroupWise Messenger

en: Now Listening
sq: Tani Po Përgjon

en: Number of conversations per window
sq: Numër bisedash për dritare

en: Obsolete SNAC
sq: SNAC i vjetruar

en: Occitan
sq: Oçitane

en: Occupied
sq: I zënë

en: Offended
sq: I fyer

en: Offering to send %s to %s
sq: Po i ofrohet %s dërgimi i %s

en: Offline
sq: Jo Në Linjë

en: Offline Buddies
sq: Shokë Jo Në Linjë

en: Offline Message
sq: Mesazh për Jo Në Linjë

en: Offline Message Emulation
sq: Simulim Mesazhi për Jo Në Linjë

en: Offline Text
sq: Tekst për Jo Në Linjë

en: Offline buddies
sq: Shokë jo në linjë

en: Offline message store full
sq: Depoja e mesazheve jo në linjë është plot

en: Old ICQ UTF8
sq: ICQ UTF8 i vjetër

en: Old flat format
sq: Format i vjetër i thjeshtë

en: On Mobile
sq: Në Telefon Celular

en: On the phone
sq: Në telefon

en: On unread messages
sq: Për mesazhe të palexuar

en: One Time Password
sq: Fjalëkalim Njëpërdorimsh

en: One Time Password Support
sq: Mbulim për Fjalëkalime Njëpërdorimshe

en: One or more messages may have been undeliverable.
sq: Një ose më tepër mesazhe mund të jenë të padërgueshëm.

en: Online
sq: Në linjë

en: Online Buddies
sq: Shokë Në Linjë

en: Online Services
sq: Shërbime Në Linjë

en: Online Since
sq: Në Linjë Që Prej

en: Online Status
sq: Gjendje për Në linjë

en: Online Text
sq: Tekst për Në Linjë

en: Online since
sq: Në linjë që prej

en: Online/Offline
sq: Në linjë/Jo në linjë

en: Online: %d
    Total: %d
sq: Në linjë: %d
    Gjithsej: %d

en: Only buddies
sq: Vetëm shokëve

en: Only create TinyURL for URLs of this length or greater
sq: Krijoni TinyURL vetëm për URL-ra të kësaj madhësie ose më të mëdha

en: Only enable for users on the buddy list
sq: Aktivizoje vetëm për përdorues në listën e shokëve

en: Only online
sq: Vetëm ata në linjë

en: Only replace _whole words
sq: Zëvendëso vetëm fjalë të _plota

en: Only when available
sq: Vetëm kur mundet

en: Only when docked
sq: Vetëm kur gjendet në një panel

en: Only when not available
sq: Vetëm kur s’mundet

en: Opacity:
sq: Patejdukshmëri:

en: Ope_n an IM window
sq: Ha_p një dritare MA

en: Open All Messages
sq: Hap Tërë Mesazhet

en: Open File...
sq: Hapni Kartelë…

en: Open Public Key...
sq: Hapni Kyç Publik…

en: Open _Containing Directory
sq: Hap Drejtorinë _Mëmë

en: Open an IM window
sq: Hap një dritare MA

en: Open...
sq: Hapni…

en: Operating System
sq: Sistem Operativ

en: Optional information:
sq: Të dhëna opsionale:

en: Options
sq: Mundësi

en: Options specific to Pidgin for Windows.
sq: Mundësi vetëm për Pidgin-in nën Windows.

en: Organization
sq: Organizëm

en: Organization Name
sq: Emër Organizmi

en: Organization Unit
sq: Njësi Organizative

en: Organization: 	%s
sq: Organizëm: 	%s

en: Original password
sq: Fjalëkalimi fillestar

en: Oriya
sq: Orijase

en: Orphans
sq: Jetimë

en: Other
sq: Tjetër

en: Others talk in chat
sq: Të tjerë flasin në fjalosje

en: Out of memory
sq: Kujtesë e pamjaftueshme

en: Output
sq: Dalje

en: Outraged
sq: I tërbuar

en: Overwrite
sq: Mbishkruaje

en: PEM X.509 Certificate Export
sq: Eksport Dëshmie PEM X.509

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
sq: Përgjigje PING-u -- Vonesë: %lu sekonda

en: P_auses while typing
sq: P_ushon teksa shtypte

en: P_lay a sound
sq: _Luaj një tingull

en: P_lugin
sq: Sht_ojcë

en: P_ort:
sq: _Portë:

en: P_ounce only when my status is not Available
sq: _Cyt vetëm kur gjendja ime është e Panjohur

en: P_roxy
sq: _Ndërmjetës

en: Pa_ssword:
sq: Fjalë_kalim:

en: Paging
sq: Nr. faquesi

en: Pashto
sq: Pashtune

en: Pass_word:
sq: _Fjalëkalim:

en: Passphrase
sq: Frazëkalim

en: Passphrase (retype)
sq: Frazëkalim (rishtypeni)

en: Passphrase required
sq: Lyp frazëkalim

en: Passphrases do not match
sq: Frazëkalimet s’përputhen

en: Password
sq: Fjalëkalim

en: Password (again)
sq: Fjalëkalim (sërish)

en: Password Changed
sq: Fjalëkalimi Ndryshoi

en: Password has expired
sq: Fjalëkalimi ka skaduar

en: Password is required to sign on.
sq: Fjalëkalimi është i domosdoshëm për hyrjen.

en: Password sent
sq: Fjalëkalimi u dërgua

en: Password:
sq: Fjalëkalim:

en: Past Translators
sq: Përkthyes të Dikurshëm

en: Paste as Plain _Text
sq: Ngjite si _Tekst Të thjeshtë

en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
sq: Shteg për ruajte kartelash
    (Ju lutemi, jepni shtegun e plotë)

en: Pause
sq: Pushim

en: Paused while typing
sq: Pushoi teksa shtypte

en: Pauses while typing
sq: Pushon teksa shtypte

en: Payment Required
sq: Lyp Pagesë

en: Performing key exchange
sq: Po kryhet shkëmbim kyçesh

en: Perl Plugin Loader
sq: Ngarkues Shtojcash Perl

en: Permission denied
sq: Leje e mohuar

en: Permit User
sq: Lejo Përdorues

en: Persian
sq: Perse

en: Persistent
sq: Këmbëngulës

en: Person enters chat
sq: Personi hyn në fjalosje

en: Person leaves chat
sq: Personi del nga fjalosje

en: Personal Information
sq: Të dhëna Vetjake

en: Personal Title
sq: Titull Vetjak

en: Personal Web Page
sq: Faqe Web Personale

en: Phone
sq: Telefon

en: Photo
sq: Foto

en: Pidgin Buddylist Theme Editor
sq: Përpunues Teme Grafike Liste Shokësh Pidgin

en: Pidgin Demonstration Plugin
sq: Shtojcë Demonstrimi Pidgin

en: Pidgin GTK+ Theme Control
sq: Kontroll Teme Grafike Pidgin GTK+

en: Pidgin Icon Theme Editor
sq: Përpunues Teme Grafike Ikonash Pidgin

en: Pidgin Instant Messaging Client (required)
sq: Klienti Pidgin për Shkëmbim Mesazhesh të Atypëratyshëm (i domosdoshëm)

en: Pidgin Theme Editor
sq: Përpunues Teme Grafike Pidgin

en: Pidgin Theme Editor.
sq: Përpunues Teme Grafike Pidgin.

en: Pidgin Tooltip
sq: Ndihmëza Pidgin-i

en: Pidgin is a chat program which lets you log in to accounts on multiple chat networks simultaneously.
sq: Pidgin-i është një program fjalosjesh që ju lejon të hyni dhe përdorni shumë llogari njëherazi në disa rrjete fjalosjesh.

en: Pidgin requires a compatible GTK+ Runtime (which does not appear to be installed).$\rAre you sure you want to skip installing the GTK+ Runtime?
sq: Pidgin-i lyp një GTK+ Runtime të përputhshëm (që s’duket se e keni të instaluar).$\rJeni i sigurt që dëshironi të anashkaloni instalimin e GTK+ Runtime?

en: Pidgin smileys
sq: Emotikone Pidgin-i

en: Ping failed
sq: Pingu dështoi

en: Ping reply received from server
sq: U mor prej shërbyesi përgjigje ping-u

en: Ping timed out
sq: Ping-ut i mbaroi koha

en: Place Closed
sq: Vendi u Mbyll

en: Place tagged
sq: Vendi u etiketua

en: Plain text
sq: Tekst i thjeshtë

en: Plaintext Authentication
sq: Mirëfilltësim me bazë Tekst të Thjeshtë

en: Play
sq: Luaje

en: Play a sound
sq: Luaj një tingull

en: Playful
sq: Lodrues

en: Please Update the necessary fields.
sq: Ju lutemi, përditësoni fushat e nevojshme.

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
sq: Ju lutem, autorizomëni, që kështu të mundem t’ju shtoj te listë imja shokësh.

en: Please enter a buddy to pounce.
sq: Ju lutemi, jepni një shok për ta cytur.

en: Please enter a different title for the status.
sq: Ju lutemi, jepni një tjetër titull për gjendjen.

en: Please enter a non-empty title for the status.
sq: Ju lutemi, jepni për gjendjen një titull jo të zbrazët.

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
sq: Ju lutemi, jepni një temë për konferencën e re, dhe një mesazh ftesë për t’u dërguar te %s

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
sq: Ju lutemi, jepni alias dhe të dhënat e duhura rreth fjalosjes që do të donit të shtohej te listë juaja shokësh.

en: Please enter buddy information.
sq: Ju lutemi, jepni të dhëna shoku.

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
sq: Ju lutemi, jepni emër grupi privat dhe frazëkalim kanali %s.

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
sq: Ju lutemi, jepni URL dhe përshkrim për lidhjen që doni të futet. Përshkrimi është në dëshirën tuaj.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
sq: Ju lutemi, jepni URL-në e lidhjes që doni të futet.

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
sq: Ju lutemi, jepni të dhënat e duhura rreth fjalosjes ku doni të merrni pjesë.

en: Please enter the buddy's username and account type below.
sq: Ju lutemi, jepni më poshtë lloj llogarie dhe emër përdoruesi për shokun.

en: Please enter the name of the chat you want to join.
sq: Ju lutemi, jepni emrin e fjalosjes ku doni të futeni.

en: Please enter the name of the group to be added.
sq: Ju lutemi, jepni emrin e grupit që duhet shtuar.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
sq: Ju lutemi, jepni emrin e përdoruesit që doni të mundë t’ju kontaktojë.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
sq: Ju lutemi, jepni emrin e përdoruesit që doni të bllokohet.

en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
sq: Ju lutemi, jepni emrin e përdoruesit që doni të ftoni, bashkë me një mesazh ftese, në daçi.

en: Please enter the new name for %s
sq: Ju lutemi, jepni emër të ri për %s

en: Please enter the person's information below.
sq: Ju lutemi, jepni më poshtë të dhëna personi.

en: Please enter the username or alias of the person whose info you would like to view.
sq: Ju lutemi, jepni emër përdoruesi ose alias të personit të dhënat e të cilit do të donit të shihnit.

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
sq: Ju lutemi, jepni emër përdoruesi ose alias të personit regjistrat e të cilit do të donit të shihnit.

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
sq: Ju lutemi, jepni emër përdoruesi ose alias të personit që do të donit të Bllokohet/Zhbllokohet.

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
sq: Ju lutemi, jepni emër përdoruesi ose alias personi të cilit doni t’i dërgoni MA.

en: Please enter your current password and your new password.
sq: Ju lutemi, jepni fjalëkalimin tuaj të tanishëm dhe fjalëkalimin tuaj të ri.

en: Please enter your new password
sq: Ju lutemi, jepni fjalëkalimin tuaj të ri

en: Please fill out the information below to change your account registration.
sq: Për të ndryshuar regjistrimin e llogarisë suaj, ju lutemi, plotësoni të dhënat më poshtë.

en: Please fill out the information below to register your new account.
sq: Për të regjistruar llogarinë tuaj të re, ju lutemi, plotësoni të dhënat më poshtë.

en: Please open the debug window and try again to see the exact error message.
sq: Ju lutemi, hapni dritaren e diagnostikimeve dhe provoni sërish të shihni mesazhin e saktë për gabimin.

en: Please select the resource of %s to which you would like to send a file
sq: Ju lutemi, përzgjidhni burimin e %s te i cili dëshironi të dërgoni një kartelë

en: Please select the resource of %s with which you would like to start a media session.
sq: Ju lutemi, përzgjidhni burimin e %s me të cilin dëshironi të nisni një sesion media.

en: Please select your mood from the list
sq: Ju lutemi, përzgjidhni prej listës humorin tuaj

en: Please specify a new nickname for you.
sq: Ju lutemi, caktoni një nofkë të re për veten.

en: Please update the necessary fields.
sq: Ju lutemi, përditësoni fushat e nevojshme.

en: Please wait while TinyURL fetches a shorter URL...
sq: Ju lutemi, prisni, teksa TinyURL furnizon një URL më të shkurtër…

en: Please, enter your search criteria below
sq: Ju lutemi, jepni më poshtë kriterin tuaj të kërkimit

en: Please, select who can see your status
sq: Ju lutemi, përzgjidhni cilët mund të shohin gjendjen tuaj

en: Plu_gins
sq: Shtoj_ca

en: Plugin Information
sq: Të dhëna Shtojce

en: Plugin does not implement all required functions (list_icon, login and close)
sq: Shtojca nuk sendërton tërë funksionet e domosdoshëm (list_icon, login dhe close)

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
sq: Ngatërresë magjie shtojce %d (lypset %d)

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
sq: Shtojca lypset të jetë e ngarkuar përpara se ta formësoni.

en: Plugins
sq: Shtojca

en: Point values to use for account...
sq: Pikë për t’u përdorur për llogarinë…

en: Point values to use when...
sq: Pikë për t’u përdorur kur…

en: Policy Violation
sq: Dhunim Rregullash

en: Polish
sq: Polake

en: Polish popular IM
sq: Shërbim MA popullor polak

en: Pop up a notification
sq: Shfaq një njoftim

en: Pop-Up Message
sq: Mesazh Flluskë

en: Port
sq: Portë

en: Ports
sq: Porta

en: Portuguese
sq: Portugeze

en: Portuguese-Brazil
sq: Portugeze Brazil

en: Position
sq: Vendndodhje

en: Possible Matches
sq: Përputhje të Mundshme

en: Postal Code
sq: Kod Postar

en: Postal code
sq: Kod postar

en: Pounce Target
sq: Objekt Cytjeje

en: Pounce When Buddy...
sq: Cyt Kur Shoku…

en: Pounce on Whom
sq: Kë Të Cyt

en: Pounce only when my status is not Available
sq: Cyt vetëm kur gjendja ime s’është e Passhme

en: Pr_eferences
sq: P_arapëlqime

en: Pre_view
sq: Para_parje

en: Preferences
sq: Parapëlqime

en: Preferred Contact
sq: Kontakt i Parapëlqyer

en: Preferred Language
sq: Gjuhë e Parapëlqyer

en: Prepend _string into window title:
sq: Parapriji titulli dritareje me _string:

en: Prepends a newline to displayed message.
sq: I paraprihet mesazhit të shfaqur me një rresht të ri.

en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the username in the conversation window.
sq: U paraprihet mesazheve me një rresht të ri, në mënyrë që pjesa e mbetur e mesazhit të shfaqet nën emrin e përdoruesit te dritarja e bisedës.

en: Priority
sq: Përparësi

en: Privacy
sq: Privatësi

en: Private Key file
sq: Kartelë Kyçi Vetjak

en: Private key file
sq: Kartelë kyçi vetjak

en: Pro_tocol:
sq: Pro_tokoll:

en: Process returned error code %d
sq: Procesi u përgjigj me kod gabimi %d

en: Profile
sq: Profil

en: Profile too long.
sq: Profil shumë i gjatë.

en: Profiles
sq: Profile

en: Progress
sq: Përparim

en: Protocol
sq: Protokoll

en: Protocol:
sq: Protokoll:

en: Proud
sq: Krenar

en: Provides SSL support through GNUTLS.
sq: Furnizon mbulim SSL-je përmes GNUTLS.

en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
sq: Furnizon mbulim SSL-je përmes Mozilla NSS.

en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
sq: Furnizon një larmi rrugësh për t’ju njoftuar mesazhe të palexuar.

en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
sq: Furnizon mbështjellës rreth librarish mbulimi SSL-je.

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
sq: Furnizon hyrje te rregullime gtkrc që përdoren rëndom.

en: Provides alternate buddylist grouping options.
sq: Furnizon mundësi alternative për grupim listash shokësh.

en: Provides integration with Evolution.
sq: Furnizon integrim me Evolution-in.

en: Provides integration with Unity's messaging menu and launcher.
sq: Furnizon integrim me nisësin dhe menunë e shkëmbimit të mesazheve te Unity.

en: Provides integration with Unity.
sq: Furnizon integrim me Unity-n.

en: Provides options specific to Pidgin for Windows, such as buddy list docking.
sq: Furnizon mundësi specifike të Pidgin-it nën Windows, bie fjala, listë të lëvizshme shokësh.

en: Provides support for loading Tcl plugins
sq: Furnizon mbulim për ngarkim shtojcash Tcl

en: Provides support for loading perl plugins.
sq: Furnizon mbulim për ngarkim shtojcash perl.

en: Provides support for mouse gestures
sq: Furnizon mbulim gjestesh miu

en: Proxy
sq: Ndërmjetës

en: Proxy Server
sq: Shërbyes Ndërmjetës

en: Proxy _type:
sq: _Lloj ndërmjetësi:

en: Proxy preferences are configured in GNOME preferences
sq: Parapëlqimet për ndërmjetësin formësohen te parapëlqimet për GNOME-n

en: Proxy t_ype:
sq: _Lloj ndërmjetësi:

en: Psychic Mode
sq: Gjendje Psiqike

en: Psychic mode for incoming conversation
sq: Gjendje psikike për biseda ardhëse

en: PubSub Collection
sq: Përmbledhje PubSub

en: PubSub Leaf
sq: Gjethe PubSub

en: Public Key Babbleprint
sq: "Babbleprint" Kyçi Publik

en: Public Key Babbleprint:
    %s
sq: "Babbleprint" Kyçi Publik:
    %s

en: Public Key Fingerprint
sq: Shenja gishtash Kyçi Publik

en: Public Key Fingerprint:
    %s
sq: Shenja gishtash Kyçi Publik:
    %s

en: Public Key Information
sq: Të dhëna Kyçi Publik

en: Public Key file
sq: Kartelë Kyçi Publik

en: Public _IP:
sq: _IP Publike:

en: Public key authentication
sq: Mirëfilltësim kyçi publik

en: Public key file
sq: Kartelë kyçi publik

en: Publish status (note: everyone may watch you)
sq: Gjendje botimi (shënim: kushdo mund t’ju ndjekë)

en: Punjabi
sq: Panxhabe

en: Purple Person
sq: Person Purple

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
sq: Për arsyet e radhitura më poshtë, shërbyesi D-BUS për Purple s’po xhiron

en: Question dialog
sq: Dialog pyetjeje

en: Questioning
sq: Duke pyetur veten

en: Queue full
sq: Radha plot

en: Quiet
sq: Butë

en: Quieter
sq: Më butë

en: Quietest
sq: Më i buti

en: R_aise conversation window
sq: N_gri dritare bisede

en: Raise psychic conversations
sq: Shfaqmë biseda psikike

en: Raw
sq: Bruto

en: Re-enable
sq: Riaktivizoje

en: Re-enable Account
sq: Riaktivizo Llogarinë

en: Re-initializing Stream
sq: Po rigatitet Rrjedha

en: Re-read gtkrc files
sq: Rilexo kartela gtkrc

en: Re-request Authorization
sq: Rikërko Autorizim

en: Real Name
sq: Emër i Vërtetë

en: Real Name: 	%s
sq: Emër i vërtetë: 	%s

en: Real name
sq: Emër i vërtetë

en: Really delete certificate for %s?
sq: Të fshihet vërtet dëshmia për %s?

en: Realm
sq: Emër i vërtetë

en: Received
sq: Të marrë

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
sq: U mor kyç publik për %s. Do të donit të pranohet ky kyç publik?

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
sq: U mor kyç publik për %s. Kopja juaj vendore s’përputhet me këtë kyç. Do të donit ende të pranohet ky kyç publik?

en: Received Message Name Color
sq: Emër Ngjyre për Mesazh të Marrë

en: Received Messages
sq: Mesazhe të Marrë

en: Received authorization
sq: U mor autorizim

en: Received invalid data on connection with remote user.
sq: U morën të dhëna të pavlefshme rreth lidhjes me përdoruesin e largët.

en: Received invalid data on connection with server
sq: U morën të dhëna të pavlefshme rreth lidhjes me shërbyesin

en: Received unexpected response from %s
sq: U mor përgjigje e papritur prej %s

en: Received unexpected response from %s: %s
sq: U mor përgjigje e papritur prej %s: %s

en: Receiving
sq: Po merret

en: Recipient Unavailable
sq: Marrës i Pakapshëm

en: Reconnect
sq: Rilidhu

en: Recurring
sq: E ripërsëritshme

en: Refused by client
sq: I papranuar nga klienti

en: Region
sq: Rajon

en: Register
sq: Regjistrohuni

en: Register New Account at %s
sq: Regjistro Llogari të Re te %s

en: Register New XMPP Account
sq: Regjistro Llogari të Re XMPP

en: Registration Error
sq: Gabim Regjistrimi

en: Registration Failed
sq: Regjistrimi Dështoi

en: Registration Required
sq: Lyp Regjistrim

en: Registration Successful
sq: Regjistrim i Suksesshëm

en: Registration error
sq: Gabim regjistrimi

en: Registration from %s successfully removed
sq: U hoq me sukses regjistrimi te %s

en: Registration of %s@%s successful
sq: Regjistrim i suksesshëm i %s@%s

en: Registration to %s successful
sq: Regjistrim i suksesshëm te %s

en: Reject
sq: Hidhe tej

en: Relaxed
sq: I çlodhur

en: Relay Server (TURN)
sq: Shërbyes Relay (TURN)

en: Release Notification
sq: Njoftim Versioni

en: Relieved
sq: I lehtësuar

en: Remaining
sq: Të mbetur

en: Remember pass_word
sq: Mbaje mend _fjalëkalimin

en: Remember password
sq: Mbaje mend fjalëkalimin

en: Remorseful
sq: Ndërgjegjebrerë

en: Remote Connection Failed
sq: Dështoi Lidhja e Largët

en: Remote Server Not Found
sq: S’u Gjet Shërbyes i Largët

en: Remote Server Timeout
sq: Mbaroi Koha për Shërbyes të Largët

en: Remote disconnected
sq: I largëti u shkëput

en: Remote host closed connection.
sq: Streha e largët e mbylli ndërlidhjen.

en: Remotely Stored Buddy List
sq: Listë Shokësh e Ruajtur Së largëti

en: Remove
sq: Hiqe

en: Remove Al_l
sq: Hiqi _Krejt

en: Remove Buddy
sq: Hiq Shok

en: Remove Buddy List window transparency on focus
sq: Hiq tejdukshmëri dritareje Liste Shokësh kur fokusohet

en: Remove Chat
sq: Hiq Fjalosje

en: Remove Contact
sq: Hiqe Kontaktin

en: Remove Custom Icon
sq: Hiq Ikonë Vetjake

en: Remove Group
sq: Hiq Grup

en: Remove IM window transparency on focus
sq: Hiq tejdukshmëri dritareje MA kur fokusohet

en: Remove on switch to conversation ta_b
sq: Hiqe gjatë kalimit te një ske_dë bisede

en: Remove when _typing in conversation window
sq: Hiqe kur _shtypet në dritare bisede

en: Remove when a _message gets sent
sq: Hiqe kur mesazhi dërgohet

en: Remove when conversation window _gains focus
sq: Hiqe kur dritarja e bisedës _fiton fokus

en: Remove when conversation window _receives click
sq: Hiqe kur dritarja e bisedës _klikohet

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
sq: Heqja e këtij kontakti do të heqë gjithashtu tërë shokët te kontakti

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
sq: Heqja e këtij grupi do të heqë gjithashtu tërë shokët te grupi

en: Rename
sq: Riemërtojeni

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
sq: Zëvendëson tekst në mesazhe që dërgohen, bazuar në rregulla të përcaktuar nga përdoruesi.

en: Reply time from %s: %lu seconds
sq: Kohë përgjigjeje prej %s: %lu sekonda

en: Reply too big
sq: Përgjigje shumë e madhe

en: Report Idle time
sq: Raporto Kohë plogështie

en: Request Dialog
sq: Dialog Kërkese

en: Request ambiguous
sq: Kërkesë e dykuptimtë

en: Request denied
sq: Kërkesë e mohuar

en: Requesting %s's attention...
sq: Po i tërhiqet vëmendja %s…

en: Require authorization
sq: Kërko autorizim

en: Require encryption
sq: Lyp fshehtëzim

en: Required parameters not passed in
sq: S’u dha parametër i domosdoshëm

en: Reset
sq: Riktheje në fillimet

en: Reset Formatting
sq: Rikthe Formatim Parazgjedhje

en: Reset IM Key
sq: Ricaktoni Kyç MA-sh

en: Reset Permanent
sq: Ricaktojeni të Përhershëm

en: Reset Private Channel
sq: Ricaktoni Kanal Privat

en: Reset Secret Channel
sq: Ricaktoni Kanal të Fshehtë

en: Reset Topic Restriction
sq: Rivendosni Kufizime Teme

en: Resize incoming custom smileys
sq: Ripërmaso emotikone vetjake ardhës

en: Resolver process exited without answering our request
sq: Procesi përgjegjës u mbyll pa iu përgjigjur kërkesës sonë

en: Resource
sq: Burime

en: Resource Conflict
sq: Përplasje Burimesh

en: Resource Constraint
sq: Kufizim Burimesh

en: Response Probability:
sq: Probabilitet Përgjigjeje:

en: Responses lost
sq: Përgjigje të humbura

en: Restless
sq: I palodhur

en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
sq: Ngushton numrin e bisedave për dritare, me mundësinë edhe të ndarjes së MA-ve dhe Fjalosjeve

en: Restricted XML
sq: XML i Kufizuar

en: Resubscribe
sq: Ripajtohuni

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
sq: Dështoi rimarrja e sesionit të shkëputur. Shtypni Rilidhu për të krijuar një lidhje të re.

en: Resuming session
sq: Po rimerret sesioni

en: Ret_urns from away
sq: Kthe_het prej largimi

en: Retired Crazy Patch Writers
sq: Krijues të Lojtur Arnash në Pension

en: Retired Developers
sq: Zhvillues Jo Më Aktivë

en: Retrieve subscriptions from server
sq: Merr pajtime prej shërbyesi

en: Retrieving...
sq: Po merret…

en: Returned from being away
sq: U kthye nga largimi

en: Returned from being idle
sq: U kthye prej plogështie

en: Returns from away
sq: Kthehet prej largimi

en: Right
sq: Djathtas

en: Right Vertical
sq: Djathtas Vertikale

en: Right click for more options.
sq: Për më tepër mundësi, djathtasklikoni.

en: Right mouse button
sq: Butoni djathtas i miut

en: Right-click for more unread messages...
sq: Për më tepër mesazhe të palexuar, djathtasklikoni…

en: Role
sq: Rol

en: Roles:
sq: Role:

en: Romanian
sq: Rumune

en: Room Configuration Error
sq: Gabim Formësimi Dhome

en: Room List
sq: Listë Dhomash

en: Room _List
sq: _Listë Dhomash

en: Roomlist
sq: Listë dhomash

en: Run the command in a terminal
sq: Xhiroje urdhrin në terminal

en: Russian
sq: Ruse

en: SASL authentication failed
sq: Mirëfilltësimi SASL dështoi

en: SASL authentication failed: %s
sq: Mirëfilltësimi SASL dështoi: %s

en: SASL authentication failed: Initializing SASL failed.
sq: Mirëfilltësimi SASL dështoi: Gatitja e SASL-it dështoi.

en: SASL authentication failed: No worthy authentication mechanisms found.
sq: Mirëfilltësimi SASL dështoi: S’u gjetën mekanizma të dobishëm mirëfilltësimi.

en: SASL authentication failed: No worthy mechanisms found
sq: Mirëfilltësimi SASL dështoi: S’u gjetën mekanizma të dobishëm

en: SASL authentication failed: Server does not support SASL authentication.
sq: Mirëfilltësimi SASL dështoi: Shërbyesi s’e mbulon mirëfilltësimin SASL.

en: SASL error: %s
sq: Gabim SASL: %s

en: SILC Protocol Plugin
sq: Shtojcë Protokolli SILC

en: SIP connect server not specified
sq: Shërbyes lidhjeje SIP i paspecifikuar

en: SIP usernames may not contain whitespaces or @ symbols
sq: Emrat e përdoruesve SIP s’mund të përmbajnë hapësira ose simbole @

en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
sq: Shtojcë Protokolli SIP/SIMPLE

en: SSL Certificate Error
sq: Gabim Dëshmie SSL

en: SSL Certificate Verification
sq: Verifikim Dëshmie SSL

en: SSL Connection Failed
sq: Lidhja SSL dështoi

en: SSL FAQs
sq: FAQ për SSL-në

en: SSL Handshake Failed
sq: Duarshtrëngimi SSL Dështoi

en: SSL Host Certificate
sq: Dëshmi Strehe SSL

en: SSL Peers Cache
sq: Fshehtinë Ortakësh SSL

en: SSL Servers
sq: Shërbyes SSL

en: SSL peer presented an invalid certificate
sq: Ortaku SSL paraqiti një dëshmi të pavlefshme

en: SSL support unavailable
sq: S’ka gati mbulim për SSL

en: ST_UN server:
sq: Shërbyes ST_UN:

en: S_end To
sq: Dërgoje _Te

en: S_hortcut text:
sq: Tekst _shkurtoreje:

en: Sa_ve and Use
sq: Rua_je dhe Përdore

en: Sad
sq: I trishtuar

en: Sametime Administrator Announcement
sq: Njoftime Administratori Sametime

en: Sametime ID
sq: ID Sametime

en: Sarcastic
sq: Sarkastik

en: Satisfied
sq: I kënaqur

en: Save
sq: Ruaje

en: Save Buddylist...
sq: Ruani Listë Shokësh…

en: Save Conversation
sq: Ruaje Bisedën

en: Save Debug Log
sq: Ruaj Regjistër Diagnostikimi

en: Save File
sq: Ruaje Kartelën

en: Save File...
sq: Ruani Kartelë…

en: Save Icon
sq: Ruaje Ikonën

en: Save Icon As...
sq: Ruajeni Ikonë Si…

en: Save Image
sq: Ruaje Figurën

en: Save and Use
sq: Ruaje dhe Përdore

en: Save buddylist to file...
sq: Ruani listë shokësh në kartelë…

en: Save buddylist...
sq: Ruani listë shokësh…

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
sq: Ruaji si cytje mesazhet e dërguar te një përdorues jo në linjë.

en: Save offline messages in pounce
sq: Gjatë gjendjes jo në linjë mesazhet ruaji si cytje

en: Save password
sq: Ruaje fjalëkalimin

en: Saved Statuses
sq: Gjendje të Ruajtura

en: Saved statuses...
sq: Gjendje të ruajtura…

en: Saved...
sq: U ruajt…

en: Score Editor Path
sq: Shteg për te Përpunues Partiture

en: Screen Sharing
sq: Ekrani i Përbashkët

en: Scroll/Search:
sq: Parakaloji/Kërko:

en: Search
sq: Kërko

en: Search Directory
sq: Kërko në Drejtori

en: Search Results
sq: Përfundime Kërkimi

en: Search for Buddy by Email Address...
sq: Kërkoni një Shok përmes Adresës Email…

en: Search for Users...
sq: Kërkoni për Përdorues…

en: Search for XMPP users
sq: Kërko për përdorues XMPP

en: Search for a buddy by email address
sq: Kërkoni një shok përmes adrese email

en: Search for a user
sq: Kërko për përdorues

en: Search results
sq: Përfundime kërkimi

en: Search results for '%s'
sq: Përfundime kërkimi për '%s'

en: Searching the web
sq: Duke kërkuar në Web

en: Secure File Transfer
sq: Shpërngulje e Sigurt Kartelash

en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
sq: Protokoll Secure Internet Live Conferencing (SILC)

en: Security Enabled
sq: Siguri e Aktivizuar

en: See Other Host
sq: Shihni Tjetër Strehë

en: Select Background Color
sq: Përzgjidhni Ngjyrë Sfondi

en: Select Buddy
sq: Përzgjidhni Shok

en: Select Buddy Icon
sq: Përzgjidhni Ikonë Shoku

en: Select Color
sq: Përzgjidhni Ngjyrë

en: Select Color for %s
sq: Përzgjidhni Ngjyrë për %s

en: Select Folder...
sq: Përzgjidhni Dosje…

en: Select Font
sq: Përzgjidhni Shkronja

en: Select Font for %s
sq: Përzgjidhni Shkronja për %s

en: Select Interface Font
sq: Përzgjidhni Shkronja Ndërfaqeje

en: Select Notes Address Book
sq: Përzgjidhni Libër Adresash Notes

en: Select Sound File...
sq: Përzgjidhni Kartelë Tingulli…

en: Select Text Color
sq: Përzgjidhni Ngjyrë Teksti

en: Select User
sq: Përzgjidhni Përdorues

en: Select a PEM certificate
sq: Përzgjidhni një dëshmi PEM

en: Select a Resource
sq: Përzgjidhni Burim

en: Select a chat for buddy: %s
sq: Përzgjidhni fjalosje për shokun: %s

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
sq: Përzgjidhni konferencë prej listës vijuese për t’i dërguar ftesë përdoruesit %s. Përzgjidhni "Krijoni Konferencë të Re", nëse do të donit të krijonit konferencë të re ku të ftohet ky përdorues.

en: Select a conference server to query
sq: Përzgjidhni një shërbyes konferencash për kërkesë

en: Select a file
sq: Përzgjidhni një kartelë

en: Select a person from your address book below, or add a new person.
sq: Përzgjidhni dikë prej librit tuaj të adresave më sipër, ose shtoni një person të ri.

en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
sq: Përzgjidhni një person prej librit tuaj të adresave për të shtuar këtë shok, ose krijoni një person të ri.

en: Select a theme that you would like to use from the lists below.
    New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
sq: Përzgjidhni prej listës më poshtë temë gafike që do të donit të përdornit.
     Tema të reja grafike mund të instalohen duke i tërhequr e lënë te lista e temave.

en: Select a user directory to search
sq: Përzgjidhni drejtori përdoruesi për kërkim

en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
sq: Përzgjidhni tërë llogaritë tek të cilat mund të vetështohen shokë.

en: Select an XMPP server to query
sq: Përzgjidhni një shërbyes XMPP për kërkesë

en: Select an action
sq: Përzgjidhni veprim

en: Select color
sq: Përzgjidhni ngjyrë

en: Select correct user
sq: Përzgjidhni përdoruesin e duhur

en: Select plugin to install
sq: Përzgjidhni një shtojcë për ta instaluar

en: Select the debug filter level.
sq: Përzgjidhni shkallë filtri diagnostikimi.

en: Selecting this disables graphical emoticons.
sq: Përzgjedhja e kësaj çaktivizon emotikonet grafikë.

en: Send Attention
sq: Jepi Vëmendje

en: Send Buddy List
sq: Dërgo Listë Shokësh

en: Send Button
sq: Buton Dërgimi

en: Send Email
sq: Dërgo Email

en: Send File
sq: Dërgo Kartelë

en: Send IM...
sq: Dërgoni MA…

en: Send Instant Message
sq: Dërgoni Mesazh të Atypëratyshëm

en: Send Message
sq: Dërgo Mesazh

en: Send TEST Announcement
sq: Dërgo Njoftim TEST

en: Send To
sq: Dërgoje Te

en: Send a _message
sq: Dërgo një mesa_zh

en: Send a message
sq: Dërgo mesazh

en: Send and receive raw XMPP stanzas.
sq: Dërgo dhe prano stanza XMPP të papërpunuara.

en: Send image file
sq: Dërgo kartelë figure

en: Sender
sq: Dërgues

en: Sending
sq: Po dërgohet

en: Sending Handshake
sq: Po dërgohet Duarshtrëngim

en: Sends a _message
sq: Dërgon _mesazh

en: Sends a message
sq: Dërgon mesazh

en: Senior Contributor/QA
sq: Kontribues i Vjetër/QA

en: Sent
sq: Të dërguar

en: Sent Message Name Color
sq: Emër Ngjyre për Mesazh të Dërguar

en: Sent Messages
sq: Mesazhe të Dërguar

en: Sent a message
sq: Dërgoi një mesazh

en: Separate IM and Chat windows
sq: Nda veç dritare MA-sh dhe Fjalosjesh

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
sq: Ndaji dritaret MA dhe Fjalosjeje kur vendosen sipas numrash

en: Serbian
sq: Serbe

en: Serbian Latin
sq: Serbe Latine

en: Serious
sq: Serioz

en: Server
sq: Shërbyes

en: Server Information
sq: Të dhëna Shërbyesi

en: Server Instructions: %s
sq: Udhëzime Shërbyesi: %s

en: Server Overloaded
sq: Shërbyes i Mbingarkuar

en: Server Statistics
sq: Statistika Shërbyesi

en: Server address
sq: Adresë shërbyesi

en: Server closed the connection
sq: Shërbyesi e mbylli lidhjen

en: Server does not exist
sq: Shërbyesi s’ekziston

en: Server does not support channel binding
sq: Shërbyesi s’mbulon "channel binding"

en: Server does not support service discovery
sq: Shërbyesi s’mbulon zbulim shërbimesh

en: Server does not use any supported authentication method
sq: Shërbyesi s’përdor ndonjë metodë mirëfilltësimi që mbulohet

en: Server doesn't support blocking
sq: Shërbyesi s’mbulon bllokime

en: Server may require plaintext authentication over an unencrypted stream
sq: Shërbyesi mund të kërkojë mirëfilltësim në trajtë teksti të thjeshtë përmes lidhjeje të pafshehtëzuar

en: Server name request
sq: Kërkesë emri shërbyesi

en: Server port
sq: Portë shërbyesi

en: Server rate limit exceeded
sq: U tejkalua kufi shpejtësie shërbyesi

en: Server requested that you fill out a CAPTCHA in order to sign in, but this client does not currently support CAPTCHAs.
sq: Shërbyesi kërkoi të plotësoni një CAPTCHA që të mund të bëni hyrjen, por ky klient hëpërhë s’i mbulon CAPTCHA-t.

en: Server requires TLS/SSL, but no TLS/SSL support was found.
sq: Shërbyesi lyp TLS/SSL, por s’u gjet mbulim për TLS/SSL-në.

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
sq: Shërbyesi lyp mirëfilltësim me bazë tekst të thjeshtë përmes rrjedhe të pafshehtëzuar

en: Server signoff
sq: Çnënshkrim shërbyesi

en: Server thinks authentication is complete, but client does not
sq: Shërbyesi mendon se mirëfilltësimi është i plotë, por klienti s’mendon kështu

en: Service Discovery
sq: Zbulim Shërbimesh

en: Service Unavailable
sq: Shërbim i Pakapshëm

en: Service not defined
sq: Shërbim i papërcaktuar

en: Service unavailable
sq: Shërbim i pakapashëm

en: Set
sq: Caktoni

en: Set Account Idle Time
sq: Caktoni Kohë Plogështie Llogarie

en: Set Alias
sq: Caktoni Alias

en: Set Autoaccept Setting
sq: Caktoni Rregullime për Vetëpranime

en: Set Custom Icon
sq: Caktoni Ikonë Vetjake

en: Set Custom Icon...
sq: Vëreni si Ikonë Vetjake…

en: Set IM Password
sq: Caktoni Fjalëkalim MA-sh

en: Set Idle Time for All Accounts
sq: Caktoni Kohë Plogështie për Tërë Llogaritë

en: Set Nickname...
sq: Caktoni Nofkë…

en: Set Permanent
sq: Caktojeni të Përhershëm

en: Set Privacy Options...
sq: Caktoni Mundësi Privatësie…

en: Set Private Channel
sq: Caktoni Kanal Privat

en: Set Secret Channel
sq: Caktoni Kanal të Fshehtë

en: Set Topic Restriction
sq: Vendosni Kufizime Teme

en: Set URGENT for the terminal window.
sq: Caktoni "URGENT" për dritaren e terminalit.

en: Set User Info
sq: Rregulloni Të dhëna Përdoruesi

en: Set User Info (web)...
sq: Rregulloni Të dhëna Përdoruesi (web)…

en: Set User Info...
sq: Rregulloni Të dhëna Përdoruesi…

en: Set User Limit
sq: Caktoni Kufi Përdoruesi

en: Set User Nickname
sq: Caktoni Nofkë Përdoruesi

en: Set _Mood...
sq: Caktojini _Humorin…

en: Set as buddy icon
sq: Caktoje si ikonë shoku

en: Set privacy for:
sq: Caktoni privatësi për:

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
sq: Caktoni kufi përdoruesish në kanal. Vëreni zero për ta rikthyer kufirin e përdoruesit te fillimet.

en: Set window manager "_URGENT" hint
sq: Caktoni ndihmëzën "_URGENT" e administruesit të dritareve

en: Shocked
sq: I tronditur

en: Shopping
sq: Duke bërë pazaret

en: Shortcut
sq: Shkurtore

en: Shortcut Text
sq: Tekst Shkurtoreje

en: Shortcuts
sq: Shkurtore

en: Shortcuts for starting Pidgin
sq: Shkurtore për nisjen e Pidgin-it

en: Shorten URLs in messages using TinyURL
sq: Shkurtoji URL-të në mesazhe duke përdorur TinyURL

en: Show
sq: Shfaq

en: Show All
sq: Shfaqi Krejt

en: Show Buddies Awaiting Authorization
sq: Shfaq Shokë që Presin Autorizim

en: Show Buddy _List
sq: Shfaq _Listë Shokësh

en: Show Custom Smileys
sq: Shfaq Emotikone Vetjake

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
sq: Shfaq MA-ra dhe fjalosje në dritare _skeda

en: Show Idle Time
sq: Shfaq Kohë Plogështie

en: Show Invisible List
sq: Shfaq Listë të Padukshme

en: Show Offline Buddies
sq: Shfaq Shokë Jo Në Linjë

en: Show Public Key
sq: Shfaq Kyç Publik

en: Show Timestamps
sq: Shfaq Vula kohore

en: Show Visible List
sq: Shfaq Listë të Dukshme

en: Show When Offline
sq: Shfaqe Kur S’është Në Linjë

en: Show _detailed information
sq: Shfaq të dhëna të _hollësishme

en: Show _elapsed time for unread conversations in messaging menu
sq: Shfaq në menu shkëmbimi mesazhesh kohë të _rrjedhur për biseda të palexuara

en: Show _formatting on incoming messages
sq: Shfaq _formatim në mesazhe ardhës

en: Show close b_utton on tabs
sq: Shfaq në skeda b_uton mbylljeje

en: Show dates in...
sq: Shfaq data në…

en: Show number of _unread messages for conversations in messaging menu
sq: Shfaq në menu shkëmbimi mesazhesh numër mesazhesh të _palexuar për biseda

en: Show number of unread _messages on launcher icon
sq: Shfaq në ikonë nisësi numër _mesazhesh të palexuar

en: Show number of unread co_nversations on launcher icon
sq: Shfaq në ikonë nisësi numër _bisedash të palexuara

en: Show status to:
sq: Shfaqu gjendjen:

en: Show when offline
sq: Shfaqe kur s’është në linjë

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
sq: Shfaq në biseda të reja biseda të regjistruara së fundi.

en: Shy
sq: I turpshëm

en: Si_gns on
sq: Nënshkru_an

en: Sick
sq: Sëmurë

en: Signals Test
sq: Provë Sinjalesh

en: Signed off
sq: Çnënshkroi

en: Signed on
sq: Nënshkroi

en: Signs o_ff
sq: Çnën_shkruan

en: Signs off
sq: Çnënshkruan

en: Signs on
sq: Nënshkruan

en: Silence threshold:
sq: Prag heshtjeje:

en: Simple Plugin
sq: Shtojcë e Thjeshtë

en: Simplified Chinese
sq: Kineze e Thjeshtuar

en: Sindhi
sq: Sindi

en: Single-use Certificate Verification
sq: Verifikim Dëshmie Njëpërdorimshe

en: Sinhala
sq: Sinhaleze

en: Size
sq: Madhësi

en: Sleeping
sq: Në gjumë

en: Sleepy
sq: Përgjumësh

en: Slovak
sq: Sllovake

en: Slovenian
sq: Sllovene

en: Small
sq: E vogël

en: Smaller versions of the default smileys
sq: Versione më të vegjël të emotikoneve parazgjedhje

en: Smile!
sq: Buzëqesh!

en: Smiley
sq: Emotikon

en: Smiley Theme:
sq: Temë Grafike Emotikonesh:

en: Smoking
sq: Po tymos

en: Someone says your name in a chat
sq: Dikush përmend në një fjalosje emrin tuaj

en: Someone says your username in chat
sq: Dikush përmend në një fjalosje emrin tuaj të përdoruesit

en: Someone speaks in a chat
sq: Dikush flet në fjalosje

en: Sort
sq: Renditi

en: Sound Command
    (%s for filename)
sq: Urdhër Tingulli
    (%s për emër kartele)

en: Sound Events
sq: Akte Tingulli

en: Sound Method
sq: Metodë Tingulli

en: Sound Options
sq: Mundësi Tingulli

en: Sound Preferences
sq: Parapëlqime Zanore

en: Sound Selection
sq: Përzgjedhje Tingulli

en: Sound Theme:
sq: Temë Zanore:

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
sq: _Urdhër tingulli:
    (%s për emër kartele)

en: Sounds
sq: Tinguj

en: Sounds when conversation has _focus
sq: Tinguj kur biseda ka _fokusin

en: Sounds when conversation has focus
sq: Tinguj kur biseda ka fokusin

en: Spanish
sq: Spanjolle

en: Speakers
sq: Altoparlantë

en: Specify a hostname
sq: Tregoni një strehëemër

en: Speed
sq: Shpejtësi

en: Speed:
sq: Shpejtësi:

en: Spellchecking Support
sq: Mbulim Kontrolli Drejtshkrimi

en: Spontaneous
sq: Spontan

en: Spooky
sq: Fjalaman

en: Start Menu
sq: Menu Nisjeje

en: Started typing
sq: Filloi të shtypë

en: Starting Services
sq: Po nisen Shërbime

en: Starting transfer of %s from %s
sq: Po niset shpërngulja e %s prej %s

en: Starts _typing
sq: Zë e sh_typ

en: Starts typing
sq: Zë e shtyp

en: Startup
sq: Nisje

en: State
sq: Shtet

en: Statistics Configuration
sq: Formësim Statistikash

en: Status
sq: Gjendje

en: Status / Idle
sq: Gjendje / I plogësht

en: Status Icon Theme:
sq: Temë Grafike Ikonash Gjendjeje:

en: Status Icons
sq: Ikona Gjendjesh

en: Status Selector
sq: Përzgjedhës Gjendjesh

en: Status Text
sq: Tekst Gjendjesh

en: Status at Startup
sq: Gjendje në Nisje

en: Status for %s
sq: Gjendje për %s

en: Status to a_pply at startup:
sq: Gjendje për ta _zbatuar në nisje:

en: Status:
sq: Gjendje:

en: Statuses
sq: Gjendje

en: Stop
sq: Ndale

en: Stopped Typing
sq: Reshti Së Shtypuri

en: Stopped typing
sq: Reshti së shtypuri

en: Stops t_yping
sq: Resht së sht_ypuri

en: Stops typing
sq: Resht së shtypuri

en: Store notes on particular buddies.
sq: Ruaj shënime për shokë të veçantë.

en: Stored Image
sq: Figurë e Ruajtur

en: Stored Image. (that'll have to do for now)
sq: Figura u Ruajt. (kjo mjafton sa për tani)

en: Stream Error
sq: Gabim Rrjedhe

en: Street Address
sq: Adresë Rruge

en: Stressed
sq: I stresuar

en: Strikethrough
sq: Hequrvije

en: Strong
sq: I fortë

en: Studying
sq: Duke mësuar

en: Subject
sq: Subjekt

en: Subscription
sq: Pajtim

en: Subscription Required
sq: Lyp Pajtim

en: Substatus
sq: Nëngjendje

en: Support for Spellchecking.  (Internet connection required for installation)
sq: Mbulim i Kontrollit të Drejtshkrimit.  (Lyp lidhje në Internet për instalimin)

en: Supported debug options are: plugins version
sq: Mundësitë që mbulohen për diagnostikimin janë: version shtojcash

en: Supported debug options are: plugins, version
sq: Mundësitë që mbulohen për diagnostikimin janë: shtojca, version

en: Supports
sq: Mbulon

en: Surfing
sq: Në surf

en: Surprised
sq: I befasuar

en: Swahili
sq: Suahili

en: Swedish
sq: Suedeze

en: Synchronize List with Server
sq: Njëkohëso Listën me Shërbyesin

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
sq: Gabim Sintakse:  Shtypët numër të gabuar argumentesh te ky urdhër.

en: System Log
sq: Regjistër Sistemi

en: System Messages
sq: Mesazhe Sistemi

en: System Shutdown
sq: Fikje Sistemi

en: System Tray Icon
sq: Ikonë Shtylle Sistemi

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
sq: Ngjarje sistemi do të regjistrohen vetëm nëse është i aktivizuar parapëlqimi "Regjistro tërë ndryshimet e gjendjes te regjistri i sistemit".

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
sq: T.M.Thanh dhe Ekipi Gnome-Vi

en: TLS/SSL Versions
sq: Versione TLS/SSL

en: T_CP Port:
sq: Portë T_CP:

en: Tabs
sq: Skeda

en: Taking a bath
sq: Duke bërë banjë

en: Tamil
sq: Tamileze

en: Tatar
sq: Tatare

en: Tcl Plugin Loader
sq: Ngarkues Shtojce Tcl

en: Telephone
sq: Telefon

en: Telephone Number
sq: Numër Telefoni

en: Telugu
sq: Telugeze

en: Temporarily Hide From
sq: Fshihe Përkohësisht Prej

en: Temporary Authentication Failure
sq: Dështim Mirëfilltësimi të Përkohshëm

en: Test
sq: Provo

en: Test plugin IPC support, as a client.
sq: Provo mbulim të shtojcës IPC, si një klient.

en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
sq: Provo mbulim të shtojcës IPC, si një klient. Kjo pikas shërbyes shtojce dhe thërret urdhrat e regjistruar.

en: Test plugin IPC support, as a server.
sq: Provo mbulim të shtojcës IPC, si shërbyes.

en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
sq: Provo mbulim të shtojcës IPC, si shërbyes. Kjo regjistron urdhrat IPC.

en: Test to see that all signals are working properly.
sq: Provo për të parë që tërë sinjalet punojnë si duhet.

en: Test to see that all ui signals are working properly.
sq: Provo për të parë që tërë sinjalet ui punojnë si duhet.

en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
sq: Provon shifrat që vijnë me libpurple.

en: Tests to see that most things are working.
sq: Provon nëse shumica e gjërave funksionojnë.

en: Text Replacements
sq: Zëvendësim Teksti

en: Text replacement
sq: Zëvendësim teksti

en: Thai
sq: Tajlandeze

en: Thankful
sq: Mirënjohës

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
sq: Ai shok s’është në të njëjtin protokoll si kjo fjalosje.

en: That command doesn't work on this protocol.
sq: Ai urdhër s’punon nën këtë protokoll.

en: That command only works in IMs, not chats.
sq: Ai urdhër punon vetëm në MA, jo në fjalosje.

en: That command only works in chats, not IMs.
sq: Ai urdhër punon vetëm në fjalosje, jo në MA.

en: That file already exists
sq: Ajo kartelë ekziston tashmë

en: The %s buddy is not present in the network
sq: Shoku %s s’është i pranishëm në rrjet

en: The %s buddy is not trusted
sq: Shokut %s s’i zihet besë

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
sq: Është zgjedhur urdhër shfletuesi 'Dorazi', por s’është caktuar cili.

en: The AIM servers were temporarily unable to send your buddy list.  Your buddy list is not lost, and will probably become available in a few minutes.
sq: Shërbyesit AIM s’qenë përkohësisht në gjendje të dërgojnë listën tuaj të shokëve.  Lista juaj e shokëve s’ka humbur, dhe me gjasa do të bëhet e passhme brenda pak minutash.

en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
sq: Shërbimi AOL Instant Messenger është përkohësisht i pakapshëm.

en: The BOSH connection manager terminated your session.
sq: Sesionit tuaj iu dha fund nga përgjegjësi BOSH i lidhjeve.

en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
sq: Shtojca e Protokollit IRC e cila Është Më Pak e Bezdisshme

en: The IRC server received a message it did not understand.
sq: Shërbyesi IRC mori një mesazh që s’e kuptoi.

en: The IRC server's local time is:
sq: Koha vendore e shërbyesit IRC është:

en: The Music Messaging Plugin allows a number of users to simultaneously work on a piece of music by editing a common score in real-time.
sq: Shtojca për Shkëmbim Mesazhesh Muzike u lejon një numri përdoruesish të punojnë njëkohësisht mbi një pjesë muzikore duke përpunuar aty për aty partiturën e përbashkët.

en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
sq: Shtojca e Protokollit SIP/SIMPLE

en: The SecurID key entered is invalid
sq: Kyçi SecurID i dhënë është i pavlefshëm

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will automatically rejoin the chat when the account reconnects.
sq: Llogaria është shkëputur dhe s’gjendeni më në këtë fjalosje. Do të futeni vetvetiu në fjalosje, sapo të rilidhet llogaria.

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will be automatically rejoined in the chat when the account reconnects.
sq: Llogaria është shkëputur dhe s’gjendeni më në fjalosje. Do të futeni vetvetiu në fjalosje kur të rilidhet llogaria.

en: The account's protocol cannot be changed while it is connected to the server.
sq: Protokolli i llogarisë s’mund të ndryshohet kur kjo është e lidhur te shërbyesi.

en: The account's username cannot be changed while it is connected to the server.
sq: Emri i përdoruesit për llogarinë s’mund të ndryshohet kur kjo është e lidhur te shërbyesi.

en: The background color for the buddy list
sq: Ngjyrë sfondi për listën e shokëve

en: The background color of a collapsed group
sq: Ngjyrë sfondi për një grup të tkurrur

en: The background color of a contact or chat
sq: Ngjyrë sfondi për një kontakt apo fjalosjeje

en: The background color of an expanded group
sq: Ngjyrë sfondi për një grup të zgjeruar

en: The browser command "%s" is invalid.
sq: Urdhri i shfletuesit "%s" është i pavlefshëm.

en: The buddy list showing friends on different networks.
sq: Listë shokësh që shfaq shokë në rrjete të ndryshme.

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
sq: Shoku me <i>më shumë pikë</i> është shoku që do të ketë përparësi në kontakt.

en: The call has been terminated.
sq: Thirrja u përfundua.

en: The certificate chain presented is invalid.
sq: Vargu i dëshmive i paraqitur është i pavlefshëm.

en: The certificate claims to be from "%s" instead. This could mean that you are not connecting to the service you believe you are.
sq: Dëshmia pretendon të jetë prej "%s". Kjo mundet të thotë se s’po lidheni te shërbimi te i cili kujtoni se po lidheni.

en: The certificate for %s could not be validated.
sq: Dëshmia për %s s’u vleftësua dot.

en: The certificate has been revoked.
sq: Dëshmia është shfuqizuar.

en: The certificate has expired and should not be considered valid.  Check that your computer's date and time are accurate.
sq: Dëshmia ka skaduar dhe s’duhet marrë si e vlefshme.  Kontrolloni nëse janë të sakta data dhe ora e kompjuterit.

en: The certificate is not trusted because no certificate that can verify it is currently trusted.
sq: Dëshmia s’besohet, ngaqë s’besohet hëpërhë ndonjë dëshmi që do të mund ta verifikonte.

en: The certificate is not valid yet.  Check that your computer's date and time are accurate.
sq: Dëshmia s’është ende e vlefshme.  Kontrolloni nëse data dhe koha e kompjuterit tuaj janë të sakta.

en: The certificate is self-signed and cannot be automatically checked.
sq: Dëshmia është e vetënënshkruar dhe s’mund të kontrollohet vetvetiu.

en: The certificate presented is not issued to this domain.
sq: Dëshmia e paraqitur s’i është lëshuar kësaj përkatësie.

en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
sq: Versioni i klientit që po përdorni është shumë i vjetër. Ju lutemi, përditësojeni prej %s

en: The color to use for the typing notification
sq: Ngjyrë e përdorur për shkronja njoftimesh shtypjesh

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
sq: Urdhri i përdorur për të trajtuar URL-ra "aim", në qoftë i aktivizuar.

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
sq: Urdhri i përdorur për të trajtuar URL-ra "gg", në qoftë i aktivizuar.

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
sq: Urdhri i përdorur për të trajtuar URL-ra "icq", në qoftë i aktivizuar.

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
sq: Urdhri i përdorur për të trajtuar URL-ra "irc", në qoftë i aktivizuar.

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
sq: Urdhri i përdorur për të trajtuar URL-ra "sip", në qoftë i aktivizuar.

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
sq: Urdhri i përdorur për të trajtuar URL-ra "xmpp", në qoftë i aktivizuar.

en: The default Pidgin buddy list theme
sq: Tema grafike parazgjedhje e Pidgin-it për lista shokësh

en: The default Pidgin sound theme
sq: Tema grafike parazgjedhje e Pidgin-it për tingujt

en: The default Pidgin status icon theme
sq: Tema grafike parazgjedhje e Pidgin-it për ikona gjendjeje

en: The email address for %s is %s
sq: Adresa email për %s është %s

en: The evolution executable was not found in the PATH.
sq: I ekzekutueshmi për Evolution s’u gjet në PATH.

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
sq: Kartela '%s' është shumë e madhe për %s.  Ju lutemi, provoni një figurë më të vogël.

en: The file was saved as %s.
sq: Kartela u ruajt si %s.

en: The following are the results of your search
sq: Çka vijon janë përfundimet për kërkimin tuaj

en: The following error has occurred loading %s: %s
sq: Ndodhi gabimi vijues gjatë ngarkimit të %s: %s

en: The following error has occurred:
sq: Ndodhi gabimi vijues:

en: The following plugins will be unloaded.
sq: Shtojcat vijuese do të çngarkohen.

en: The following username is associated with %s | The following usernames are associated with %s
sq[0]: Emri vijues i përdoruesit i është përshoqëruar %s
sq[1]: Emrat vijues të përdoruesve i janë përshoqëruar %s

en: The font to use for the typing notification
sq: Shkronjat e përdorura për njoftime shtypjesh

en: The handler for "aim" URLs
sq: Trajtuesi për URL-ra "aim"

en: The handler for "gg" URLs
sq: Trajtuesi për URL-ra "gg"

en: The handler for "icq" URLs
sq: Trajtuesi për URL-ra "icq"

en: The handler for "irc" URLs
sq: Trajtuesi për URL-ra "irc"

en: The handler for "sip" URLs
sq: Trajtuesi për URL-ra "sip"

en: The handler for "xmpp" URLs
sq: Trajtuesi për URL-ra "xmpp"

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
sq: Identifikuesi '%s' s’u përputh me ndonjë prej grupeve nga Libri i Adresave Notes te bashkësia juaj Sametime.

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
sq: Identifikuesi '%s' s’u përputh me ndonjë përdorues nga bashkësia juaj Sametime.

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
sq: Identifikuesi '%s' s’u përputh me ndonjë përdorues te bashkësia juaj Sametime. Ky zë është hequr prej listës suaj të shokëve.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
sq: Identifikuesi '%s' ka të ngjarë t’i referohet ndonjërit prej grupeve vijues nga Libri i Adresave Notes. Ju lutemi, përzgjidhni grupin e duhur prej listës më poshtë, që të shtohet te lista juaj e shokëve.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
sq: Identifikuesi '%s' mundet ndoshta t’i referohet cilitdo prej përdoruesve vijues. Përzgjidhni prej listës më poshtë përdoruesin e duhur, i cili të shtohet te lista e shokëve.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
sq: Identifikuesi '%s' ka të ngjarë t’i referohet ndonjërit prej përdoruesve vijues. Me butonat e veprimeve më poshtë mundeni t’i shtoni këta përdorues te lista juaj e shokëve ose t’u dërgoni mesazhe.

en: The installer is already running.
sq: Instaluesi është në xhirim e sipër.

en: The layout of icons, name, and status of the buddy list
sq: Skema e ikonave, emri, dhe gjendja e listës së shokëve

en: The maximum away message length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum away message length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
sq[0]: Është tejkaluar gjatësia më e madhe prej %d bajti për mesazhe largimi.  U cungua për ju.
sq[1]: Është tejkaluar gjatësia më e madhe prej %d bajtesh për mesazhe largimi.  U cungua për ju.

en: The maximum profile length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum profile length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
sq[0]: Është tejkaluar gjatësia më e madhe prej %d bajti për profile.  U cungua për ju.
sq[1]: Është tejkaluar gjatësia më e madhe prej %d bajtesh për profile.  U cungua për ju.

en: The message is too large.
sq: Mesazhi është shumë i madh.

en: The new formatting is invalid.
sq: Formatimi i ri është i pavlefshëm.

en: The nickname "%s" is already being used.
sq: Nofka "%s" është duke u përdorur ndërkohë.

en: The plugin could not be unloaded now, but will be disabled at the next startup.
sq: Shtojca s’u çngarkua dot tani, por do të çaktivizohet gjatë nisjes tjetër.

en: The remote user has closed the connection.
sq: Përdoruesi i largët e mbylli lidhjen.

en: The remote user has declined your request.
sq: Përdoruesi i largët s’e pranoi kërkesën tuaj.

en: The remote user is not present in the network any more
sq: Përdoruesi i largët s’është më i pranishëm në rrjet

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
sq: Përdoruesi i largët po pret ujdi kyçesh në:
    Strehë e largët: %s
    Portë e largët: %d

en: The required fields are underlined.
sq: Fushat e domosdoshme janë të nënvizuara.

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
sq: S’u gjet shtojca e domosdoshme %s. Ju lutemi, instaloni këtë shtojcë dhe riprovoni.

en: The required plugin %s was unable to load.
sq: S’u arrit të ngarkohej shtojca e domosdoshme %s.

en: The rest of the messages will be saved as pounces. You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounce' dialog.
sq: Ç’mbetet nga mesazhi do të ruhet si cytje. Cytjen mund ta përpunoni/fshini përmes dialogut `Cytje Shoku'.

en: The selected account is not online.
sq: Llogaria e përzgjedhur s’është në linjë.

en: The selected file is not a valid plugin.
sq: Kartela e përzgjedhur s’është shtojcë e vlefshme.

en: The server could not access the directory
sq: Shërbyesi s’mundi të hyjë te drejtoria

en: The server does support channel binding, but did not appear to advertise it.  This indicates a likely MITM attack
sq: Shërbyesi s’mbulon "channel binding", por s’u duk se e shprehte këtë.  Ka gjasa që kjo të jetë shenjë e një sulmi MITM

en: The server is unavailable; try again later
sq: Shërbyesi është i pakapshëm; riprovoni më vonë

en: The server returned an empty response
sq: Shërbyesi u përgjigj me një përgjigje të zbrazët

en: The specified word already exists in the correction list.
sq: Fjala e treguar ekziston tashmë te lista e ndreqjeve.

en: The text information for a buddy's status
sq: Teksti i të dhënave për gjendjen e një shoku

en: The text information for when a buddy has an unread message
sq: Teksti i të dhënave për rastin kur për një shok ka mesazh të palexuar

en: The text information for when a buddy is away
sq: Teksti i të dhënave për rastin kur një shok është i larguar

en: The text information for when a buddy is idle
sq: Teksti i të dhënave për rastin kur një shok është i plogësht

en: The text information for when a buddy is offline
sq: Teksti i të dhënave kur një shok s’është në linjë

en: The text information for when a buddy is online
sq: Teksti i të dhënave për rastin kur një shok është në linjë

en: The text information for when a chat has an unread message that mentions your nickname
sq: Teksti i të dhënave kur për një fjalosje ka një mesazh të palexuar, në të cilin përmendet nofka juaj

en: The text information for when a contact is expanded
sq: Teksti i të dhënave për rastin kur një kontakt zgjerohet

en: The text information for when a group is collapsed
sq: Teksti i të dhënave për rastin kur një grup tkurret

en: The text information for when a group is expanded
sq: Teksti i të dhënave për rastin kur një grup zgjerohet

en: The text-shortcut for the smiley
sq: Shkurtore tekst për emotikonin

en: The topic for %s is: %s
sq: Tema për %s është: %s

en: The topic is: %s
sq: Tema është: %s

en: The uninstaller could not find registry entries for Pidgin.$\rIt is likely that another user installed this application.
sq: Instaluesi s’gjeti dot zërat e regjistrit për Pidgin-in.$\rKa gjasa që këtë zbatim ta ketë instaluar një përdorues tjetër.

en: The user %s has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
sq: Përdoruesi %s ka hedhur tej kërkesën tuaj për t’i shtuar te listë juaj shokësh për arsyen vijuese:
    %s

en: The user %s has given you permission to add him or her to your buddy list.  Do you want to add this user?
sq: Përdoruesi %s ju ka dhënë leje ta shtoni te lista juaj e shokëve.  Doni ta shtoni këtë përdorues?

en: The user %s has granted your request to add them to your buddy list.
sq: Përdoruesi %s ju ka dhënë leje ta shtoni te listë juaja shokësh.

en: The user %u has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
sq: Përdoruesi %u ka hedhur poshtë kërkesën tuaj për ta shtuar te listë juaja shokësh për arsyen vijuese:
    %s

en: The user %u has granted your request to add them to your buddy list.
sq: Përdoruesi %u ju ka lejuar ta shtoni te listë juaja shokësh.

en: The user has blocked you
sq: Përdoruesi ju ka bllokuar

en: The user is either offline or you are blocked
sq: Ose përdoruesi s’është në linjë, ose ju jeni të bllokuar

en: Theme Selections
sq: Përzgjedhje Temash

en: Theme failed to copy.
sq: Kopjimi i temës dështoi.

en: Theme failed to load.
sq: Ngarkimi i temës dështoi.

en: Theme failed to unpack.
sq: Dështoi shpaketimi i temës.

en: Themes
sq: Tema Grafike

en: There are no protocol plugins installed.
sq: S’ka shtojca protokolli të instaluara.

en: There are no users matching your search criteria.
sq: Kriteri juaj i kërkimit s’ka përputhje për asnjë përdorues.

en: There is no MOTD associated with this connection.
sq: S’ka MOTD përshoqëruar kësaj lidhjeje.

en: There is no Message of the Day associated with this connection
sq: S’ka Mesazh të Ditës përshoqëruar kësaj lidhjeje

en: There is no application configured to open this type of file.
sq: S’ka aplikacion të formësuar për të hapur këtë lloj kartelash.

en: There was a conflict in running the command:
sq: Pati përplasje në xhirimin e urdhrit:

en: These buddies will always see you as offline
sq: Këta shokë do t’ju shohin përherë si jo në linjë

en: These buddies will see your status when you switch to "Invisible"
sq: Këta shokë do ta shohin gjendjen tuaj kur kaloni si "I padukshëm"

en: Thinking
sq: Duke u menduar

en: Thirsty
sq: I etur

en: This chat name is already in use
sq: Ky emër fjalosjeje është tashmë në përdorim

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
sq: Kjo konferencë është mbyllur. S’mund të dërgohen më mesazhe.

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
sq: Ky version provë s’lejon më tepër se dhjetë përdorues të futen njëherësh

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
sq: Këto të dhëna janë të dukshme për tërë kontaktet në listën tuaj të kontakteve, ndaj zgjidhni diçka të përshtatshme.

en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
sq: Kjo është vërtetë një shtojcë e lezetshme që kryen plot gjëra:
    - Ju tregon gjatë hyrjes tuaj kush e shkroi programin
    - Kthen tërë tekstet ardhës
    - U dërgon personave në listën tuaj një mesazh sapo futen

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting.
sq: Ja si do të duket teksti i mesazhit që dërgoni, kur përdorni protokolle që mbulojnë atë formatim.

en: This means that you can be chatting with friends on AIM, talking to a friend on Google Talk, and sitting in an IRC chat room all at the same time.
sq: Kjo do të thotë se mund të fjaloseni me miqtë në AIM, të bisedoni me një shok në Google Talk, dhe të merrni pjesë në një dhomë fjalosjeje IRC, njëherazi.

en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
sq: Kjo shtojcë i lejon përdoruesit të përshtatë formate vulash kohore të bisedave dhe regjistrimit të mesazheve.

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
sq: Kjo shtojcë s’mund të ngarkohet, ngaqë s’qe krijuar për mbulim edhe të X11-s.

en: This plugin enables variable alpha transparency on conversation windows and the buddy list.
sq: Kjo shtojcë lejon transparencë alfa për ndryshoret në dritare bisedash dhe lista shokësh.

en: This plugin has not defined an ID.
sq: Kjo shtojcë s’ka ID të përcaktuar.

en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
sq: Kjo shtojcë fsheh mesazhe ardhjesh/ikjesh në dhoma të dendura, hiq për ata përdorues që marrin pjesë aktivisht në një bisedë.

en: This plugin is useful for debugging XMPP servers or clients.
sq: Kjo shtojcë është e dobishme për diagnostikim shërbyesish apo klientësh XMPP.

en: This plugin is useful for registering with legacy transports or other XMPP services.
sq: Kjo shtojcë është e dobishme për regjistrim me transporte të dikurshëm ose të tjera shërbime XMPP.

en: This protocol does not support chat rooms.
sq: Ky protokoll s’mbulon dhoma fjalosjeje.

en: This protocol does not support fetching the public alias.
sq: Ky protokoll s’mbulon sjelljen e aliasit publik.

en: This protocol does not support setting a public alias.
sq: Ky protokoll s’mbulon caktim të një aliasi publik.

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
sq: Kjo lyp një lidhje të drejtpërdrejtë mes dy kompjuterave dhe është e nevojshme për figura MA.  Ngaqë do të nxirret sheshit adresa juaj IP, kjo mund të merret si rrezik privatësie.

en: This room is not capable of being configured
sq: Kjo dhomë s’është e aftë të formësohet

en: This smiley is disabled because a custom smiley exists for this shortcut:
     %s
sq: Ky emotikon është çaktivizuar, ngaqë ka një emotikon vetjak për këtë shkurtore:
     %s

en: This theme has no available smileys.
sq: Kjo temë grafike s’ka emotikone gati.

en: Thread creation failure: %s
sq: Dështim krijimi rrjedhe: %s

en: Threshold:
sq: Prag:

en: Time Elapsed:
sq: Kohë e Rrjedhur:

en: Time Remaining:
sq: Kohë e Mbetur:

en: Time Response
sq: Kohë Përgjigjeje

en: Timeout during key agreement
sq: Mbarim kohe gjatë ujdie kyçesh

en: Timestamp
sq: Vulë kohore

en: Timestamp Format Options
sq: Mundësi Formati Vule Kohore

en: Timezone
sq: Zonë kohore

en: Timezone (UTC)
sq: Zonë kohore (UTC)

en: TinyURL (or other) address prefix
sq: Parashtesë adrese TinyURL (ose tjetër)

en: TinyURL for above: %s
sq: TinyURL për sa më sipër: %s

en: TinyURL plugin
sq: Shtojcë TinyURL

en: Tired
sq: I lodhur

en: Title
sq: Titull

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
sq: Titull i përdorur tashmë.  Duhet të zgjidhni një titull unik.

en: To
sq: Për

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
sq: Për të shtuar shokun duhet të importoni kyçin e tij/saj publik. Shtypni Importo për të importuar një kyç publik.

en: Toaster plugin
sq: Shtojca Toaster

en: Toggle Tag
sq: Shfaqe/Fshihe Etiketën

en: Top
sq: Sipër

en: Topic
sq: Temë

en: Topic for %s set by %s at %s on %s
sq: Tema për %s u caktua nga %s më %s te %s

en: Topic too long
sq: Temë shumë e gjatë

en: Topic:
sq: Temë:

en: Tor/Privacy (SOCKS5)
sq: Tor/Privatësi (SOCKS5)

en: Total Buddies
sq: Shokë Gjithsej

en: Total log size:
sq: Madhësi tërësore regjistri:

en: Traditional Chinese
sq: Kineze Tradicionale

en: Transfer of file %s complete
sq: Shpërngulje e kartelës %s e plotësuar

en: Transfer of file <A HREF="file://%s">%s</A> complete
sq: U plotësua shpërngulja e kartelës <A HREF="file://%s">%s</A>

en: Transparency
sq: Tejdukshmëri

en: Trillian Encryption
sq: Fshehtëzim Trillian

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
sq: E vërtetë nëse urdhri i treguar te pjesa "command" do të duhej të trajtonte URL-ra "aim".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
sq: E vërtetë nëse urdhri i treguar te pjesa "command" do të duhej të trajtonte URL-ra "gg".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
sq: E vërtetë nëse urdhri i treguar te pjesa "command" do të duhej të trajtonte URL-ra "icq".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
sq: E vërtetë nëse urdhri i treguar te pjesa "command" do të duhej të trajtonte URL-ra "irc".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
sq: E vërtetë nëse urdhri i treguar te pjesa "command" do të duhej të trajtonte URL-ra "sip".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
sq: E vërtetë nëse urdhri i treguar te pjesa "command" do të duhej të trajtonte URL-ra "xmpp".

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
sq: E vërtetë nëse urdhri i përdorur për trajtimin e këtij lloji URL-je do të duhej xhiruar në një terminal.

en: Tune Album
sq: Album Melodie

en: Tune Artist
sq: Autor Melodie

en: Tune Comment
sq: Koment Melodie

en: Tune Genre
sq: Zhanër Melodie

en: Tune Time
sq: Kohë Melodie

en: Tune Title
sq: Titull Melodie

en: Tune Track
sq: Gjurmë Melodie

en: Tune URL
sq: URL Melodie

en: Tune Year
sq: Vit Melodie

en: Turkish
sq: Turke

en: Type
sq: Lloj

en: Type a user to block.
sq: Jepni përdorues i cili të bllokohet.

en: Type a user you permit to contact you.
sq: Jepni përdorues të cilit t’i lejohet lidhja me ju.

en: Type the email address of the buddy you are searching for.
sq: Shtypni adresën e-mail të shokut që po kërkoni.

en: Type the host name for this certificate.
sq: Shtypni emrin e strehës për këtë dëshmi.

en: Type the host name this certificate is for.
sq: Shtypni emrin e strehës për të cilën është dëshmia.

en: Typing
sq: Shkrim

en: Typing Notification Color
sq: Ngjyrë Njoftimesh Se Po shtypet

en: Typing notification color
sq: Ngjyrë njoftimesh se po shtypet

en: Typing notification font
sq: Shkronja njoftimesh se po shtypet

en: URI Handlers
sq: Trajtues URI

en: Ubuntu Georgian Translators
sq: Përkthyes Gjeorgjianë të Ubuntu-së

en: Ukranian
sq: Ukrainase

en: Un-Ignore
sq: Hiqi shpërfilljen

en: Un-hide From
sq: Çfshihe Prej

en: Un_block
sq: _Zhbllokoje

en: Unable to Add
sq: S’arrin të Shtojë

en: Unable to Retrieve Buddy List
sq: S’arrihet të Merret Listë Shokësh

en: Unable to add %s to deny list (%s).
sq: S’arrihet të shtohet %s te listë mohimesh (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
sq: S’arrihet të shtohet %s te listë lejesh (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
sq: S’arrihet të shtohet %s te listë juaja shokësh (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
sq: S’arrihet të shtohet %s te listë e juaja shokësh. Gabim gjatë krijimit të dosjes në listën nga ana e shërbyesit (%s).

en: Unable to add group
sq: S’arrihet të shtohet grup

en: Unable to add group: group exists
sq: S’arrihet të shtohet grup: grupi ekziston

en: Unable to add group: group not found
sq: S’arrihet të shtohet grup: s’u gjet grup

en: Unable to add the buddy %s because the username is invalid.  Usernames must be a valid email address, or start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
sq: S’arrihet të shtohet shoku %s, sepse emri i përdoruesit është i pavlefshëm.  Emrat e përdoruesve duhet të jenë ose adresë email e vlefshme, ose të fillojnë me një shkronjë dhe të përmbajnë vetëm shkronja, numra dhe hapësira, ose të përmbajnë vetëm numra.

en: Unable to add the buddy %s because you have too many buddies in your buddy list.  Please remove one and try again.
sq: S’arrihet të shtohet shoku %s, sepse keni shumë shokë në listën tuaj të shokëve.  Ju lutemi, hiqni një dhe riprovoni.

en: Unable to add the buddy %s for an unknown reason.
sq: S’arrihet të shtohet dot shoku %s, për një arsye të panjohur.

en: Unable to add user
sq: S’arrihet të shtohet përdorues

en: Unable to add user to privacy list (%s).
sq: S’arrihet të shtohet përdoruesi te listë privatësie (%s).

en: Unable to add user: user not found
sq: S’arrihet të shtohet përdoruesi: s’u gjet përdorues

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
sq: S’arrihet të përshoqërohet përdoruesi %s si "%s"

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
sq: S’arrihet të sigurohet kujtesë e mjaftueshme për mbajtje lënde prej %s.  Shërbyesi mund të jetë duke provuar diçka dashakeqe.

en: Unable to ban user %s
sq: S’arrihet të dëbohet përdoruesi %s

en: Unable to buzz, because %s does not support it or does not wish to receive buzzes now.
sq: S’i dërgohet dot bzzz, ngaqë përdoruesi %s s’mbulon veprim të tillë ose s’dëshiron të marrë bzzz-e tani.

en: Unable to buzz, because %s might be offline.
sq: S’i dërgohet dot bzzzz, ngaqë përdoruesi %s mund të mos jetë në linjë.

en: Unable to buzz, because there is nothing known about %s.
sq: S’i dërgohet dot bzzzz, ngaqë s’njihet gjë rreth përdoruesit %s.

en: Unable to canonicalize password
sq: S’arrihet të kanonikalizohet fjalëkalim

en: Unable to canonicalize username
sq: S’arrihet të kanonikalizohet emër përdoruesi

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
sq: S’arrihet të ndryshohen rregullime privatësie të anës së shërbyesit (%s).

en: Unable to configure
sq: S’arrin ta formësojë

en: Unable to connect
sq: S’arrin të lidhet

en: Unable to connect to %s
sq: S’arrin të lidhet me %s

en: Unable to connect to %s: %s
sq: S’arrin të lidhet me %s: %s

en: Unable to connect to BOS server: %s
sq: S’arrin të lidhet me shërbyesin BOS: %s

en: Unable to connect to authentication server: %s
sq: S’arrin të lidhet me shërbyesin e mirëfilltësimeve: %s

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server to which you wish to connect.
sq: S’arrin të lidhet me shërbyesin. Ju lutemi, jepni adresën e shërbyesit me të cilin doni të lidheni.

en: Unable to connect: %s
sq: S’arrin të lidhet: %s

en: Unable to create SILC key pair
sq: S’arrin të krijojë çift kyçesh SILC

en: Unable to create conference (%s).
sq: S’arrin të krijojë konferencë (%s).

en: Unable to create connection
sq: S’arrin të krijojë lidhje

en: Unable to create listen socket
sq: S’arrin të krijojë "socket" dëgjimi

en: Unable to create new resolver process
sq: S’arrin të krijojë proces të ri shquarjeje

en: Unable to create socket: %s
sq: S’arrin të krijojë "socket": %s

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
sq: S’u gjet dot instalim i Active TCL. Nëse dëshironi të përdorni shtojca TCL, instaloni ActiveTCL prej http://www.activestate.com

en: Unable to display the search results.
sq: S’arrihet të shfaqen përfundimet e kërkimit.

en: Unable to establish SSL connection
sq: S’arrihet të vendoset lidhje SSL

en: Unable to establish a connection with the remote user.
sq: S’arrihet të vendoset lidhje me përdoruesin e largët.

en: Unable to establish a connection with the server
sq: S’arrihet të vendoset lidhje me shërbyesin

en: Unable to establish a connection with the server: %s
sq: S’arrihet të vendoset lidhje me shërbyesin: %s

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
sq: S’arrihet të vendoset lidhje me shërbyesin mDNS vendor.  A është duke xhiruar?

en: Unable to find Apple's "Bonjour for Windows" toolkit, see https://developer.pidgin.im/BonjourWindows for more information.
sq: S’arrihet të gjendet grup mjetesh Apple "Bonjour For Windows", për më tepër të dhëna, shihni te: https://developer.pidgin.im/BonjourWindows.

en: Unable to find Issuer Certificate
sq: S’arrihet të gjendet Dëshmi Emetuesi

en: Unable to get a valid AIM login hash.
sq: S’arrihet të merret hash i vlefshëm hyrjeje në AIM.

en: Unable to get a valid login hash.
sq: S’arrihet të merret hash i vlefshëm hyrjeje.

en: Unable to initialize SILC Client connection
sq: S’arrihet të gatitet lidhja me Klientin SILC

en: Unable to initialize SILC protocol
sq: S’arrihet të gatitet protokolli SILC

en: Unable to initialize connection
sq: S’arrihet të gatitet lidhja

en: Unable to initiate media with %s: invalid JID
sq: S’arrihet të gatitet media me %s: JID i pavlefshëm

en: Unable to initiate media with %s: not subscribed to user presence
sq: S’arrihet të gatitet media me %s: pa pajtim te prani përdoruesi

en: Unable to initiate media with %s: resource is not online
sq: S’arrihet të gatitet media me %s: burimi s’gjendet në linjë

en: Unable to initiate media with %s: user is not online
sq: S’arrihet të gatitet media me %s: përdoruesi s’është në linjë

en: Unable to invite user (%s).
sq: S’arrihet të ftohet përdoruesi (%s).

en: Unable to kick user %s
sq: S’arrihet të përzihet përdoruesi %s

en: Unable to listen for incoming IM connections
sq: S’arrihet të kapet lidhje MA ardhëse

en: Unable to load SILC key pair
sq: S’arrihet të ngarkohet çift kyçesh SILC

en: Unable to load SILC key pair: %s
sq: S’arrihet të ngarkohet çift kyçesh SILC: %s

en: Unable to load the plugin
sq: S’arrihet të ngarkohet shtojca

en: Unable to load your plugin.
sq: S’arrihet të ngarkohet shtojca juaj.

en: Unable to login: %s
sq: S’arrihet të hyhet: %s

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
sq: S’arrihet të zhvendoset përdoruesi %s te dosje %s në listën nga ana e shërbyesit. Gabim gjatë krijimit të dosjes (%s).

en: Unable to open URL
sq: S’arrihet të hapet URL-ja

en: Unable to open URL: the 'Manual' browser command seems invalid.
sq: S’arrihet të hapet URL-ja: urdhri 'Dorazi' për shfletuesin duket i pavlefshëm.

en: Unable to open a listening port.
sq: S’arrihet të hapet një portë dëgjimi.

en: Unable to open file.
sq: S’arrihet të hapet kartela.

en: Unable to parse response from HTTP proxy: %s
sq: S’arrihet të përtypet përgjigja prej ndërmjetësit HTTP: %s

en: Unable to ping user %s
sq: S’arrihet të dërgohet ping për përdoruesin %s

en: Unable to read from network
sq: S’arrihet të lexohet prej rrjeti

en: Unable to read from socket
sq: S’arrihet të lexohet prej socket-i

en: Unable to receive offline messages
sq: S’arrihet të merren mesazhe jo në linjë

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
sq: S’arrihet të hiqet %s prej liste privatësie (%s).

en: Unable to resolve hostname
sq: S’arrihet të gjendet strehëemër

en: Unable to resolve hostname: %s
sq: S’arrihet të gjendet strehëemër: %s

en: Unable to save icon file to disk.
sq: S’arrihet të ruhet në disk kartelë ikone.

en: Unable to save new account
sq: S’arrihet të ruhet llogari e re

en: Unable to send email
sq: S’arrihet të dërgohet email

en: Unable to send file to %s, invalid JID
sq: S’arrihet të dërgohet mesazh te %s, JID i pavlefshëm

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
sq: S’arrihet të dërgohet kartelë te %s, pa pajtim te prani përdoruesi

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
sq: S’arrihet të dërgohet kartelë te %s, përdoruesi s’mbulon shpërngulje kartelash

en: Unable to send file to %s, user is not online
sq: S’arrihet të dërgohet kartelë te %s, përdoruesi s’është në linjë

en: Unable to send message (%s).
sq: S’arrihet të dërgohet mesazh (%s).

en: Unable to send message to %s.
sq: S’arrihet të dërgohet mesazh te %s.

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
sq: S’arrihet të dërgohet mesazh te %s. S’u krijua dot konferenca (%s).

en: Unable to send message to %s:
sq: S’arrihet të dërgohet mesazh te %s:

en: Unable to send message to %s: %s
sq: S’arrihet të dërgohet mesazh te %s: %s

en: Unable to send message to %s: %s (%s)
sq: S’arrihet të dërgohet mesazh te %s: %s (%s)

en: Unable to send message.
sq: S’arrihet të dërgohet mesazh.

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
sq: S’arrihet të dërgohet mesazh. S’u krijua do konferenca (%s).

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
sq: S’arrihet të dërgohet mesazh. S’u arrit të merren hollësi mbi përdoruesin (%s).

en: Unable to send message:
sq: S’arrihet të dërgohet mesazh:

en: Unable to send message: %s
sq: S’arrihet të dërgohet mesazh: %s

en: Unable to send message: %s (%s)
sq: S’arrihet të dërgohet mesazh: %s (%s)

en: Unable to send message: The message is too large.
sq: S’arrihet të dërgohet mesazh: Mesazhi është shumë i madh.

en: Unable to send request to resolver process
sq: S’arrihet të dërgohet kërkesë te proces shquarjeje

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
sq: S’arrihet të dërgohet mesazh, s’u nis dot biseda.

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
sq: S’arrihet të dërgohet fjalosje te %s,%s,%s

en: Unable to set AIM profile.
sq: S’arrihet të rregullohet profil AIM.

en: Unable to set role "%s" for user: %s
sq: S’arrihet të caktohet roli "%s" për përdoruesin: %s

en: Unable to sign on as %s because the username is invalid.  Usernames must be a valid email address, or start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
sq: S’arrihet të nënshkruhet si %s, ngaqë emri i përdoruesit është i pavlefshëm.  Emrat e përdoruesve duhet të jenë adresa email të vlefshme, ose duhet të fillojnë me një shkronjë dhe të përmbajnë vetëm shkronja, numra dhe hapësira, ose të përmbajnë vetëm numra.

en: Unable to uninstall the currently installed version of Pidgin. The new version will be installed without removing the currently installed version.
sq: S’arrihet të çinstalohet versioni i tanishëm i Pidgin-it. Versioni i ri do të instalohet pa hequr versionin e tanishëm.

en: Unable to validate certificate
sq: S’arrihet të vleftësohet dëshmi

en: Unable to write to network
sq: S’arrihet të shkruhet në rrjet

en: Unblock
sq: Zhbllokoje

en: Undefined
sq: E papërcaktuar

en: Undefined Condition
sq: Kusht i Papërcaktuar

en: Underline
sq: të Nënvizuara

en: Unexpected Request
sq: Kërkesë e Papritur

en: Unexpected response from server
sq: Përgjigje e papritur prej shërbyesit

en: Unexpected response from the server.  This may indicate a possible MITM attack
sq: Përgjigje e papritur prej shërbyesit.  Kjo mund të jetë shenjë e një sulmi MITM të mundshëm

en: Ungroup Items
sq: Shpërndaji Elementët

en: Unit
sq: Njësi

en: Unity Integration
sq: Integrim me Unity-n

en: Unknown
sq: E panjohur

en: Unknown (0x%04x)<br>
sq: I panjohur (0x%04x)<br>

en: Unknown Error
sq: Gabim i Panjohur

en: Unknown Error in presence
sq: Gabim i Panjohur te prania

en: Unknown SSL error
sq: Gabim i panjohur SSL

en: Unknown affiliation: "%s"
sq: Përshoqërim i panjohur: "%s"

en: Unknown command
sq: Urdhër i panjohur

en: Unknown command.
sq: Urdhër i panjohur.

en: Unknown command: %s
sq: Urdhër i panjohur: %s

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
sq: Urdhër i panjohur: %s, (mund të jetë edhe një e metë klienti)

en: Unknown error
sq: Gabim i panjohur

en: Unknown error during authentication
sq: Gabim i panjohur gjatë mirëfilltësimit

en: Unknown error: 0x%X
sq: Gabim i panjohur: 0x%X

en: Unknown message
sq: Mesazh i panjohur

en: Unknown message '%s'
sq: Mesazh i panjohur '%s'

en: Unknown node type
sq: Lloj i panjohur nyjeje

en: Unknown pounce event. Please report this!
sq: Akt i panjohur cytjeje. Ju lutemi, njoftojeni këtë!

en: Unknown reason
sq: Arsye e panjohur

en: Unknown role: "%s"
sq: Rol i panjohur: "%s"

en: Unknown server response
sq: Përgjigje e panjohur shërbyesi

en: Unknown.
sq: I panjohur.

en: Unknown.... Please report this!
sq: I panjohur… Ju lutemi, njoftojeni këtë!

en: Unload Plugins
sq: Çngarko Shtojca

en: Unread Messages
sq: Mesazhe të Palexuar

en: Unregister
sq: Çregjistrohuni

en: Unregistration Error
sq: Gabim Çregjistrimi

en: Unregistration Failed
sq: Çregjistrimi Dështoi

en: Unregistration Successful
sq: Çregjistrim i Suksesshëm

en: Unset
sq: Hiqe

en: Unset Account Idle Time
sq: Hiq Kohë Plogështie Llogarie

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
sq: Hiq Kohë Plogështie për Tërë Llogaritë e Plogështa

en: Unsubscribe
sq: Shpajtohuni

en: Unsupported Encoding
sq: Kodim i Pambuluar

en: Unsupported Extension
sq: Zgjerim i Pambuluar

en: Unsupported Stanza Type
sq: Lloj Stanza i Pambuluar

en: Unsupported Version
sq: Version i Pambuluar

en: Unsupported channel binding method
sq: Metodë "channel binding" e pambuluar

en: Unsupported public key type
sq: Lloj i pambuluar kyçi publik

en: Unsupported version of BOSH protocol
sq: Version i pambuluar protokolli BOSH

en: Uptime
sq: Kohëpunim

en: Urdu
sq: Urduase

en: Usage: %s [OPTION]...
sq: Përdorimi: %s [MUNDËSI]…

en: Use
sq: Përdore

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
sq: Për ndihmë mbi një urdhër të caktuar përdorni "/help &lt;command&gt;".
    Në këtë frymë, mund të kihen urdhrat vijues:

en: Use Environmental Settings
sq: Përdor Rregullime Mjedisi

en: Use GNOME Proxy Settings
sq: Përdor Rregullime GNOME për Ndërmjetësin

en: Use Global Proxy Settings
sq: Përdor Rregullime të Përgjithshme Ndërmjetësi

en: Use Perfect Forward Secrecy
sq: Përdor Të fshehtë të Përkryer Përcjelljesh

en: Use SSL
sq: Përdor SSL

en: Use UDP
sq: Përdor UDP

en: Use _automatically detected IP address: %s
sq: Përdor adresë IP të zbuluar _vetvetiu: %s

en: Use _silence suppression
sq: Përdor heqje _heshtjeje

en: Use a _different status for some accounts
sq: Përdor gjendje të _ndryshme për disa llogari

en: Use a different status for some accounts
sq: Përdor gjendje të ndryshme për disa llogari

en: Use encryption if available
sq: Përdor fshehtëzim, në qoftë e mundur

en: Use font from _theme
sq: Përdor shkronja prej _temës grafike

en: Use last buddy when scores are equal
sq: Përdor shokun e fundit kur pikët janë të barabarta

en: Use name heuristics
sq: Përdor heuristikë emrash

en: Use old-style SSL
sq: Përdor SSL të vjetër

en: Use proxy
sq: Përdor ndërmjetës

en: Use remote _DNS with SOCKS4 proxies
sq: Përdor _DNS të largët me ndërmjetës SOCKS4

en: Use smooth-scrolling
sq: Përdor rrëshqitje të butë

en: Use status from last _exit at startup
sq: Përdor në nisje gjendje prej _daljes së fundit

en: Use system default
sq: Përdor parazgjedhje sistemi

en: Use this buddy _icon for this account:
sq: Përdor këtë _ikonë shoku për këtë llogari:

en: Use tzc
sq: Përdor tzc

en: Use_rname:
sq: _Emër përdoruesi:

en: User
sq: Përdorues

en: User %s is not present in the network
sq: Përdoruesi %s s’është i pranishëm në rrjetin

en: User <I>%s</I> is not present in the network
sq: Përdoruesi <I>%s</I> s’është i pranishëm në rrjet

en: User ID
sq: ID Përdoruesi

en: User Information
sq: Të dhëna Përdoruesi

en: User Limit
sq: Kufi Përdoruesi

en: User Modes
sq: Mënyra Përdoruesi

en: User Name
sq: Emër Përdoruesi

en: User Name: 	%s
sq: Emër Përdoruesi: 	%s

en: User Online Status Attributes
sq: Atribute Gjendjeje Përdoruesi Në Linjë

en: User Options
sq: Mundësi Përdoruesi

en: User Search
sq: Kërkim Përdoruesi

en: User Search...
sq: Kërkim Përdoruesi…

en: User _details
sq: _Hollësi përdoruesi

en: User information not available: %s
sq: S’ka të dhëna përdoruesi gati: %s

en: User is not logged in
sq: Përdoruesi s’është i futur

en: User is offline
sq: Përdoruesi s’është në linjë

en: User is offline.
sq: Përdoruesi s’është në linjë.

en: User is typing...
sq: Përdoruesi po shkruan…

en: User not found
sq: Përdorues që s’gjendet

en: User temporarily unavailable
sq: Përdorues përkohësisht i pakapshëm

en: User_name:
sq: _Emër përdoruesi:

en: Username
sq: Emër përdoruesi

en: Username does not exist
sq: Emri i përdoruesit s’ekziston

en: Username formatting can change only capitalization and whitespace.
sq: Formatimi i emrave të përdoruesve mund të ndryshojë vetëm shkronjat e mëdha dhe hapësirat e zbrazëta.

en: Username of an account must be non-empty.
sq: Emri i përdoruesit për një llogari s’mund të jetë i zbrazët.

en: Username sent
sq: U dërgua emri i përdoruesit

en: Username:
sq: Emër përdoruesi:

en: Users
sq: Përdorues

en: Users on %s: %s
sq: Përdorues në %s: %s

en: Using a PDA
sq: Duke përdorur një PDA

en: Uzbek
sq: Uzbeke

en: V_olume:
sq: _Volum:

en: Valencian-Catalan
sq: Valenciane-Katalane

en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
sq: Tejdukshmëri e Ndryshueshme për listë shokësh dhe bisedash.

en: Verify Public Key
sq: Verifiko Kyç Publik

en: Verifying server public key
sq: Po verifikohet kyçi publik i shërbyesit

en: Video Camera
sq: Kamera Video

en: Video Chat
sq: Fjalosje Video

en: Video Conferencing
sq: Videokonferencë

en: Video conferencing
sq: Videokonferencë

en: Vietnamese
sq: Vietnameze

en: View All Logs
sq: Shihni Tërë Regjistrat

en: View Issuer Certificate
sq: Shihni Dëshmi Emetuesi

en: View Log
sq: Shihni Regjistër

en: View Log...
sq: Shihni Regjistër…

en: View MOTD
sq: Shihni MOTD

en: View Message of the Day
sq: Shihni Mesazhin e Ditës

en: View User Log
sq: Shihni Regjistër Përdoruesi

en: View _Log
sq: Shihni _Regjistër

en: View web profile
sq: Shihni profilin web

en: Visible List
sq: Listë e Dukshme

en: Visit the Pidgin Web Page
sq: Vizitoni Faqen Web të Pidgin-it

en: Visited Hyperlink Color
sq: Ngjyrë Tejlidhjesh të Vizituara

en: Voice
sq: Zë

en: Voice/Video Settings
sq: Rregullime Zë/Video

en: Volume(0-100):
sq: Volum(0-100):

en: Volume:
sq: Volum:

en: WATCH
sq: MBIKËQYRE

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
sq: Po pritet Pranimi i Duarshtrëngimit

en: Waiting for Login Acknowledgement
sq: Po pritet për Pranim të Hyrjes

en: Waiting for network connection
sq: Po pritet për lidhje në rrjet

en: Waiting for response...
sq: Po pritet përgjigje…

en: Waiting for transfer to begin
sq: Po pritet të fillojë shpërngulja

en: Wake Me Up
sq: Zgjomë

en: Wallops from %s
sq: "Wallops" prej %s

en: Warning
sq: Sinjalizim

en: Warning Level
sq: Shkallë Sinjalizimi

en: Warning dialog
sq: Dialog sinjalizimi

en: Warning level too high (receiver)
sq: Shkallë sinjalizimi shumë e lartë (marrësi)

en: Warning level too high (sender)
sq: Shkallë sinjalizimi shumë e lartë (dërguesi)

en: Watching TV
sq: Duke parë TV

en: Watching a movie
sq: Duke parë një film

en: Weak
sq: I dobët

en: Web Page
sq: Faqe Web

en: Web aware (enabling this will cause you to receive SPAM!)
sq: Web aware (aktivizimi i kësaj do të shkaktojë marrje MESAZHESH të PADËSHIRUAR!)

en: Welcome back!
sq: Mirë se vini sërish!

en: Went away
sq: U largua

en: What kind of dialog is this?
sq: Ç’lloj dialogu është ky?

en: When a file-transfer request arrives from %s
sq: Kur një kërkesë shpërnguljeje kartelash vjen prej %s

en: When a file-transfer request arrives from a user who is
    *not* on your buddy list:
sq: Kur një kërkesë shpërnguljeje kartelash vjen prej një përdoruesi që
    *nuk* është te lista juaj e shokëve:

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
sq: Kur hapet një bisedë e re kjo shtojcë do të fusë bisedën e fundit te biseda e tanishme.

en: When away
sq: Gjatë largimesh

en: When both away and idle
sq: Vetëm në rast largimi dhe plogështie

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
sq: Kur ndryshon lënda e të papastrës gnt, lënda bëhet e passhme për X-in, në qoftë e mundur.

en: When viewing logs, this plugin will include logs from other IM clients. Currently, this includes Adium, MSN Messenger, aMSN, and Trillian.
    
    WARNING: This plugin is still alpha code and may crash frequently.  Use it at your own risk!
sq: Kjo shtojcë do të përfshijë regjistra prej klientësh të tjerë MA, kur shihen regjistra. Hëpërhë, kjo përfshin Adium-in, MSN Messenger-in, aMSN-në dhe Trillian-in.
    
    KUJDES: Kjo shtojcë është ende kod në gjendje fillestare dhe mund të vithiset shpesh.  Qari dhe zarari… i juaji!

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
sq: Nëse duhet a jo të trajtojë URL-ra "aim" urdhri i treguar

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
sq: Nëse duhet a jo të trajtojë URL-ra "gg" urdhri i treguar

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
sq: Nëse duhet a jo të trajtojë URL-ra "icq" urdhri i treguar

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
sq: Nëse duhet a jo të trajtojë URL-ra "irc" urdhri i treguar

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
sq: Nëse duhet a jo të trajtojë URL-ra "sip" urdhri i treguar

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
sq: Nëse duhet a jo të trajtojë URL-ra "xmpp" urdhri i treguar

en: Whisper Message Name Color
sq: Emër Ngjyre për Mesazh të Pëshpëritur

en: Whiteboard
sq: Tabelë

en: Whole words only
sq: Vetëm fjalë të plota

en: Windows Pidgin Options
sq: Mundësi për Pidgin-in nën Windows

en: Work Address
sq: Adresë Pune

en: Work Information
sq: Të dhëna Pune

en: Working
sq: Po punon

en: Worried
sq: I shqetësuar

en: Would you like to join the conversation?
sq: Do të donit të merrni pjesë në diskutim?

en: Would you like to overwrite it?
sq: Do të donit ta mbishkruani?

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
sq: Do të donit ta caktoni si ikonë shoku për këtë përdorues?

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
sq: Shkruaji rregullimet te %s%sgtkrc-2.0

en: Writing
sq: Duke shkruar

en: X display to use
sq: ekran X për t’u përdorur

en: X.509 Certificates
sq: Dëshmi X.509

en: X.509 certificate export failed
sq: Eksportimi i dëshmisë X.509 dështoi X

en: X.509 certificate import failed
sq: Importimi i dëshmisë X.509 dështoi

en: XML Not Well Formed
sq: XML Jo e Formuar Mirë

en: XML Parse error
sq: Gabim përtypjeje XML

en: XMPP Account
sq: Llogari XMPP

en: XMPP Console
sq: Konsolë XMPP

en: XMPP Message Error
sq: Gabim Mesazhi XMPP

en: XMPP Protocol Plugin
sq: Shtojcë Protokolli XMPP

en: XMPP Service Discovery
sq: Zbulim Shërbimesh XMPP

en: XMPP Version Mismatch
sq: Mospërputhje Versioni XMPP

en: XMPP stream header missing
sq: Rrëkesë XMPP i mungon titulli

en: XMPP stream missing ID
sq: Rrëkesë XMPP i mungon ID-ja

en: Year of birth
sq: Viti i lindjes

en: Yes
sq: Po

en: You _send:
sq: _Dërgoni:

en: You _type:
sq: Sh_typni:

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
sq: Ju ndan një hap nga shkrirja e grupit %s në grupin e quajtur %s. Doni të vazhdohet?

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
sq: Ju ndan një hap nga heqja e %s prej listës suaj të shokëve.  Doni të vazhdohet?

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
sq: Ju ndan një hap nga heqja e fjalosjes %s prej listës suaj të shokëve.  Doni të vazhdohet?

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
sq[0]: Ju ndan një hap nga heqja e kontaktit që përmban %s dhe %d shok tjetër prej listës suaj të shokëve.  Doni të vazhdohet?
sq[1]: Ju ndan një hap nga heqja e kontaktit që përmban %s dhe %d shokë të tjerë prej listës suaj të shokëve.  Doni të vazhdohet?

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
sq: Ju ndan një hap nga heqja e grupit %s dhe tërë anëtarëve të tij prej listës suaj të shokëve.  Doni të vazhdohet?

en: You are awaiting authorization from the following buddies
sq: Po prisni autorizim prej shokëve vijues

en: You are banned from %s.
sq: Jeni dëbuar nga %s.

en: You are channel founder on <I>%s</I>
sq: Jeni krijues kanali në <I>%s</I>

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
sq: Po krijoni një dhomë të re.  Do të donit ta formësoni, apo pranoni rregullimet parazgjedhje?

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
sq: Hëpërhë jeni i palidhur. S’do të merren mesazhe, po qe se s’bëni hyrjen.

en: You are not connected.
sq: S’jeni i lidhur.

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
sq: Hëpërhë, s’keni hyrë me një llogari nga e cila të mund të shtoni atë shok.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
sq: Hëpërhë, s’keni nënshkruar prej një llogarie nga e cila të mund të ftoni atë shok.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
sq: Hëpërhë, s’keni hyrë me ndonjë protokoll që është i aftë të lejojë fjalosje.

en: You are now known as %s
sq: Tani njiheni si %s

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
sq: Po përdorni %s, por kjo shtojcë lyp %s.

en: You can (un)load plugins from the following list.
sq: Mund të (ç)ngarkoni shtojca prej listës vijuese.

en: You can add a buddy to this list by right-clicking on them and selecting "%s"
sq: Një shok mund ta shtoni në këtë listë duke djathtasklikuar mbi të dhe përzgjedhur "%s"

en: You can edit more information from the context menu later.
sq: Nga menuja e kontekstit mund të përpunoni më tepër të dhëna më vonë.

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
sq: Mund ta përpunoni/fshini cytjen përmes dialogut `Cytje Shoku'

en: You can enable/disable accounts from the following list.
sq: Mund të aktivizoni/çaktivizoni llogari prej listës vijuese.

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
sq: Mund ta futni këtë figurë në këtë mesazh, ose përdorni si ikonë shoku për këtë përdorues

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
sq: Mund t’u lejoni përdoruesve të tjerë të shohin të dhëna rreth gjendjes suaj në linjë dhe të dhëna vetjake. Ju lutemi, plotësoni të dhëna rreth jush që do të donit të shiheshin nga përdorues të tjerë.

en: You can re-request authorization from these buddies by right-clicking on them and selecting "Re-request Authorization."
sq: Mund të rikërkoni autorizim prej këtyre shokëve duke djathtas klikuar mbi ta dhe përzgjedhur "Rikërko Autorizim."

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
sq: Mund ta dërgoni këtë figurë si shpërngulje kartele, ta trupëzoni në këtë mesazh, ose përdorni si ikonë shoku për këtë përdorues.

en: You can send this image as a file transfer, or use it as the buddy icon for this user.
sq: Mund ta dërgoni këtë figurë si shpërngulje kartele, ose përdorni si ikonë shoku për këtë përdorues.

en: You can upgrade to %s %s today.
sq: Mund ta përmirësoni me %s %s që sot.

en: You cancelled the transfer of %s
sq: Anuluat shpërnguljen e %s

en: You cannot add the same person twice to a conversation
sq: S’mund të shtoni dot të njëjtin person dy herë në bisedë

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
sq: S’merrni dot njoftime shokësh pa importuar kyçin e tij/saj publik.  Për të marrë kyç publik mund të përdorni urdhrin Merr Kyç Publik.

en: You closed the connection.
sq: E mbyllët lidhjen.

en: You do not have any accounts.
sq: S’keni ndonjë llogari.

en: You do not have permission to uninstall this application.
sq: S’keni leje të çinstaloni këtë zbatim.

en: You dragged a desktop launcher. Most likely you wanted to send the target of this launcher instead of this launcher itself.
sq: Tërhoqët nisës desktopi. Në vend të vetë nisësit, ka shumë të ngjarë që donit të dërgonit çfarëdo objekti të lidhur me këtë nisës.

en: You feel a disturbance in the force...
sq: Ndjeni veprimin e forcës së…

en: You have %d contact named %s. Would you like to merge them? | You currently have %d contacts named %s. Would you like to merge them?
sq[0]: Keni %d kontakt të quajtur %s. Doni ta përzieni atë?
sq[1]: Hëpërhë keni %d kontakte të quajtur %s. Doni t’i përzieni ata?

en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
sq: Jeni lidhur e shkëputur shumë shpesh. Prisni dhjetë minuta dhe riprovoni. Nëse vazhdoni të provoni, do t’ju duhet të prisni edhe më.

en: You have been disconnected from chat room %s.
sq: Jeni shkëputur prej dhome fjalosjesh %s.

en: You have been kicked by %s: (%s)
sq: Jeni përzënë prej %s: (%s)

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
sq: Jeni përzënë <I>%s</I> prej <I>%s</I> (%s)

en: You have been kicked: (%s)
sq: Jeni përzënë: (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
sq: Jeni asgjësuar prej %s (%s)

en: You have dragged an image
sq: Keni tërhequr një figurë

en: You have entered an incorrect username
sq: Keni dhënë një emër të pavlefshëm përdoruesi

en: You have left this chat.
sq: Dolët prej kësaj fjalosje.

en: You have mail!
sq: Ju ka ardhur postë!

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
sq: S’keni bazë të dhënash për dëshmi rrënjë, ndaj kjo dëshmi s’mund të vleftësohet.

en: You have parted the channel%s%s
sq: Keni ikur prej kanalit%s%s

en: You have probably requested to set your profile before the login procedure completed.  Your profile remains unset; try setting it again when you are fully connected.
sq: Mbase kërkuat të rregulloni profilin tuaj para se të përfundonte procedura e hyrjes.  Profili juaj mbetet i parregulluar; provoni ta rregulloni kur të jeni plotësisht i lidhur.

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
sq: Keni mbërritur në kufirin tuaj për numrin e lidhjeve të lejuara

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
sq: Keni marrë një mesazh special
    
    Prej: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ email from %s [%s]
    
    Message is:
    %s
sq: Keni marrë një email ICQ prej %s [%s]
    
    Mesazhi është:
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
sq: Keni marrë një faqe ICQ
    
    Prej: %s [%s]
    %s

en: You have rejected the call.
sq: E keni hedhur tej thirrjen.

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
sq: Keni përzgjedhur të hapet një lidhje MA-sh të Drejtpërdrejta me %s.

en: You have signed on from another location
sq: Keni nënshkruar prej një tjetër vendi

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
sq: Duhet të futeni në kanalin %s para se të mund të bëheni pjesë e një grupi privat

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
sq: Keni mesazhe të palexuar. Jeni i sigurt se doni të mbyllni dritaren?

en: You may be disconnected shortly.  If so, check %s for updates.
sq: Mundet t’ju shkëpusin pas pak.  Në rast të tillë shihni %s për përditësime.

en: You missed %hu message from %s because his/her warning level is too high. | You missed %hu messages from %s because his/her warning level is too high.
sq[0]: Humbët %hu mesazh prej %s, ngaqë shkalla e sinjalizimit për të qe shumë e lartë.
sq[1]: Humbët %hu mesazhe prej %s, ngaqë shkalla e sinjalizimit për të qe shumë e lartë.

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
sq[0]: Humbët %hu mesazh prej %s, ngaqë qe i pavlefshëm.
sq[1]: Humbët %hu mesazhe prej %s, ngaqë qenë të pavlefshëm.

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
sq[0]: Humbët %hu mesazh prej %s, ngaqë qe shumë i madh.
sq[1]: Humbët %hu mesazhe prej %s, ngaqë qenë shumë të mëdhenj.

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
sq[0]: Humbët %hu mesazh prej %s, ngaqë është tejkaluar niveli kufi.
sq[1]: Humbët %hu mesazhe prej %s, ngaqë është tejkaluar niveli kufi.

en: You missed %hu message from %s because your warning level is too high. | You missed %hu messages from %s because your warning level is too high.
sq[0]: Humbët %hu mesazh prej %s, ngaqë shkalla juaj e sinjalizimit është shumë e lartë.
sq[1]: Humbët %hu mesazhe prej %s, ngaqë shkalla juaj e sinjalizimit është shumë e lartë.

en: You missed %hu message from %s for an unknown reason. | You missed %hu messages from %s for an unknown reason.
sq[0]: Humbët %hu mesazh prej %s për një arsye të panjohur.
sq[1]: Humbët %hu mesazhe prej %s për një arsye të panjohur.

en: You must create an account first before you can create a pounce.
sq: Duhet të krijoni një llogari, përpara se të mund të krijonit një cytje.

en: You must fill all the required fields.
sq: Duhet të plotësoni krejt fushat e domosdoshme.

en: You must give a name for the group to add.
sq: Duhet t’i jepni një emër grupit që duhet shtuar.

en: You must provide a group.
sq: Duhet të jepni një grup.

en: You must provide a username for the buddy.
sq: Duhet të jepni një emër përdoruesi për shokun.

en: You must select an account.
sq: Duhet të përzgjidhni një llogari.

en: You must specify a nick
sq: Duhet të përcaktoni nofkë

en: You receive an IM
sq: Merrni një MA

en: You require encryption, but it is not available on this server.
sq: Kërkoni fshehtëzim, por ky s’është gati në këtë shërbyes.

en: You require encryption, but no TLS/SSL support was found.
sq: Kërkoni fshehtëzim, por s’u gjet mbulim për TLS/SSL-në.

en: You required Kerberos authentication but encryption is disabled in your account settings.
sq: Kërkuat fshehtëzim Kerberos, por te rregullimet e llogarisë tuaj fshehtëzimi është i çaktivizuar.

en: You required encryption in your account settings, but encryption is not supported by your system.
sq: Nga rregullimet tuaja për llogarinë kërkohet fshehtëzim, por fshehtëzimi s’mbulohet nga sistemi juaj.

en: You required encryption in your account settings, but one of the servers doesn't support it.
sq: Nga rregullimet tuaja për llogarinë kërkohet fshehtëzim, por një nga shërbyesit s’e mbulon atë.

en: You send
sq: Dërgoni

en: You should receive an email asking to confirm %s.
sq: Duhet t’ju vijë një email me kërkesën për ripohim të %s.

en: You talk in chat
sq: Flisni në fjalosje

en: You type
sq: Shtypni

en: You were disconnected from the server.
sq: Ishit shkëputur prej shërbyesit.

en: Your AIM connection may be lost.
sq: Mund të ketë humbur lidhja juaj AIM.

en: Your Current Mood
sq: Humori Juaj i Tanishëm

en: Your Current Status
sq: Gjendja Juaj e Tanishme

en: Your IM Image was not sent. You cannot send IM Images in AIM chats.
sq: S’u dërgua dot figura juaj MA. S’mund të dërgoni figura si MA në fjalosje AIM.

en: Your IM Image was not sent. You must be Direct Connected to send IM Images.
sq: Figura juaj MA s’u dërgua. Duhet të jeni i Lidhur Drejtpërdrejt për të dërguar Figura si MA.

en: Your IP address has been connecting and disconnecting too frequently. Wait a minute and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
sq: Adresa juaj IP është lidhur dhe shkëputur ca si shumë shpesh. Prisni një minutë dhe riprovoni. Nëse vazhdoni të provoni, do t’ju duhet të prisni edhe më.

en: Your VCard File
sq: Kartela juaj VCard

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
sq: Llogaria juaj është çaktivizuar sepse janë dhënë shumë fjalëkalime të pavlefshëm

en: Your account is currently suspended
sq: Llogaria juaj është e pezulluar hëpërhë

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
sq: Lista juaj e shokëve është e zbrazët, s’u shkrua gjë tek kartela.

en: Your command failed for an unknown reason.
sq: Urdhri juaj dështoi për një arsye të panjohur.

en: Your password has been changed.
sq: Fjalëkalimi juaj është ndryshuar.

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
sq: Emri i llogarisë përzgjedhur prej jush u hodh tej nga shërbyesi.  Ka të ngjarë se përmban shenja të pavlefshme.

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
sq: Nofka e përzgjedhur prej jush u hodh tej nga shërbyesi.  Ka të ngjarë se përmban shenja të pavlefshme.

en: Your system administrator has disabled this operation
sq: Përgjegjësi i sistemit tuaj e ka bërë të pamundur këtë veprim

en: Your username has been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
sq: Emri juaj i përdoruesit është lidhur dhe shkëputur ca si shumë shpesh. Prisni dhjetë minuta dhe riprovoni. Nëse vazhdoni të provoni, do t’ju duhet të prisni edhe më.

en: Zephyr Protocol Plugin
sq: Shtojcë Protokolli Zephyr

en: Zip Code
sq: Kod Zip

en: _Accept
sq: _Pranoje

en: _Accept Defaults
sq: _Prano Parazgjedhjet

en: _Account
sq: _Llogari

en: _Account:
sq: _Llogari:

en: _Accounts
sq: _Llogari

en: _Add
sq: _Shto

en: _Add Chat
sq: _Shtoje Fjalosje

en: _Add Custom Smiley...
sq: _Shtoni Emotikon Vetjak…

en: _Add...
sq: _Shtoni…

en: _Alias...
sq: _Alias…

en: _Apply
sq: _Zbatoje

en: _Associate Buddy
sq: _Përshoqëroni Shok

en: _Attention!
sq: _Kujdes!

en: _Audio Call
sq: Thirrje _Audio

en: _Auto-reply:
sq: _Vetëpërgjigju:

en: _Basic
sq: _Bazë

en: _Blink on New Message
sq: _Xixëllim për Mesazhe të Rinj

en: _Block
sq: _Bllokoje

en: _Both Icon & Text
sq: Tekst _dhe Ikona

en: _Browse
sq: _Shfletoni

en: _Browse logs folder
sq: _Shfletoni dosje regjistrash

en: _Browse...
sq: _Shfletoni…

en: _Browser:
sq: _Shfletues:

en: _Buddy List window transparency
sq: Tejdukshmëri dritareje Liste _Shokësh

en: _Buddy name:
sq: Emër _shoku:

en: _Buddy:
sq: _Shok:

en: _Cancel
sq: _Anuloje

en: _Change Status
sq: _Ndryshojini Gjendjen

en: _Channel:
sq: _Kanal:

en: _Class:
sq: _Klasë:

en: _Collapse
sq: _Tkurre

en: _Configure Room
sq: _Formësoni Dhomën

en: _Copy Email Address
sq: _Kopjo Adresë Email

en: _Copy Link Location
sq: _Kopjo Vendndodhje Lidhjeje

en: _Decline
sq: _Hidhe poshtë

en: _Delete Group
sq: _Fshije Grupin

en: _Description
sq: _Përshkrim

en: _Device
sq: _Pajisje

en: _Disable
sq: _Çaktivizoje

en: _Disable launcher integration
sq: _Çaktivizo integrim nisësi

en: _Dockable Buddy List
sq: Listë Shokësh Që Mund të _Zhvendoset

en: _Edit
sq: _Përpunoni

en: _Edit Account
sq: _Përpunoni Llogari

en: _Edit Settings...
sq: _Përpunoni Rregullimet…

en: _Enable automatic router port forwarding
sq: _Aktivizo përcjellje të vetvetishme porte rrugëzuesi

en: _Enable sounds:
sq: _Aktivizo tinguj:

en: _End:
sq: F_und:

en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
sq: _Saktësisht siç është shkruar (hiqeni shenjën te trajtimi i vetvetishëm për këto raste)

en: _Exchange:
sq: _Shkëmbe:

en: _Expand
sq: _Zgjeroje

en: _Flash window
sq: _Xixëllo dritare

en: _Focused windows
sq: Dritare të _fokusuara

en: _Font
sq: _Shkronja

en: _Font face
sq: Emër _shkronjash

en: _Force timestamp format:
sq: _Detyroje formatin e vulës kohore:

en: _Get Info
sq: _Merr Të dhëna

en: _Get List
sq: _Merr Listë

en: _Group:
sq: _Grup:

en: _Handle:
sq: _Nofkë:

en: _Hide new IM conversations:
sq: _Fshih biseda të reja MA:

en: _Hold
sq: _Mbaje

en: _Horizontal rule
sq: Vizore _horizontale

en: _Host:
sq: _Strehë:

en: _IM window transparency
sq: Tejdukshmëri dritareje _MA

en: _IM windows
sq: Dritare _MA

en: _Icon Only
sq: _Vetëm Ikona

en: _Image
sq: _Figurë

en: _Image:
sq: _Figurë:

en: _Import...
sq: _Importoni…

en: _Insert
sq: _Fut

en: _Instance:
sq: _Instancë:

en: _Invite
sq: _Ftoni

en: _Join
sq: _Merrni Pjesë

en: _Keep Buddy List window on top:
sq: _Mbaj dritare Liste Shokësh sipër:

en: _Link
sq: _Lidhje

en: _Local alias:
sq: Alias _vendor:

en: _Login
sq: _Hyrje

en: _Manage custom smileys
sq: _Administroni emotikone vetjake

en: _Manual:
    (%s for URL)
sq: _Dorazi:
    (%s për URL)

en: _Manually specify range of ports to listen on:
sq: Cakto _dorazi interval portash nga ku të dëgjohet:

en: _Merge Groups
sq: _Përziej Grupe

en: _Message Logs:
sq: _Regjistra Mesazhesh:

en: _Message:
sq: _Mesazh:

en: _Method:
sq: _Metodë:

en: _Minutes before becoming idle:
sq: _Minuta para se të bëhet i plogësht:

en: _Modify...
sq: _Ndryshoni…

en: _More...
sq: _Më tepër…

en: _Mute
sq: _Pa Tinguj

en: _Name
sq: _Emër

en: _No
sq: _Jo

en: _Normal
sq: _Normale

en: _Notify buddies that you are typing to them
sq: _Njofto shokë që po shtypni për ta

en: _Open File
sq: _Hap Kartelë

en: _Open Link
sq: _Hape Lidhjen

en: _Open Mail
sq: _Hap Postë

en: _Open link in:
sq: _Hape lidhje në:

en: _Passphrase:
sq: _Frazëkalim:

en: _Password:
sq: _Fjalëkalim:

en: _Pause
sq: _Pushim

en: _Permit
sq: _Lejoje

en: _Placement:
sq: _Vendosje:

en: _Play Sound
sq: _Luaj një Tingull

en: _Plugin
sq: _Shtojcë

en: _Pop up a notification
sq: Sh_faq një njoftim

en: _Port:
sq: _Portë:

en: _Present conversation window
sq: _Paraqit dritare bisede

en: _Quit
sq: _Dil

en: _Recipient:
sq: _Marrës:

en: _Recurring
sq: E _ripërsëritshme

en: _Remain in chat after window is closed
sq: _Qëndro në fjalosje pasi mbyllet dritarja

en: _Remove
sq: _Hiqe

en: _Remove Buddy
sq: _Hiqe Shokun

en: _Remove Chat
sq: _Hiqe Fjalosjen

en: _Remove Contact
sq: _Hiqe Kontaktin

en: _Remove Group
sq: _Hiqe Grupin

en: _Rename
sq: _Riemërtojeni

en: _Report idle time:
sq: _Raporto kohë plogështie:

en: _Reset
sq: _Riktheje në fillimet

en: _Reset formatting
sq: _Rikthe formatim parazgjedhje

en: _Room:
sq: _Dhomë:

en: _Save
sq: _Ruaje

en: _Save File
sq: _Ruaje Kartelën

en: _Save Image...
sq: _Ruani Figurë…

en: _Search
sq: _Kërko

en: _Search for:
sq: _Kërko për:

en: _Send
sq: _Dërgoje

en: _Send File...
sq: _Dërgoni Kartelë…

en: _Send Message
sq: _Dërgo Mesazh

en: _Server:
sq: _Shërbyes:

en: _Set
sq: _Caktoni

en: _Show slider bar in IM window
sq: _Shfaq shtyllë rrëshqitësi në dritare MA

en: _Show system tray icon:
sq: Shfaq ikonë shtylle _sistemi:

en: _Smile!
sq: _Buzëqesh!

en: _Start %s on Windows startup
sq: _Nise %s-in në nisje të Windows-it

en: _Start:
sq: _Fillim:

en: _Status:
sq: _Gjendje:

en: _TURN server:
sq: Shërbyes _TURN:

en: _Text Only
sq: Vetëm _Tekst

en: _Title:
sq: _Titull:

en: _UDP Port:
sq: Portë _UDP:

en: _Unread Messages
sq: Mesazhe të _Palexuar

en: _Unset
sq: _Hiqe

en: _Use
sq: _Përdore

en: _Username:
sq: _Emër përdoruesi:

en: _Video Call
sq: Thirrje _Video

en: _View Certificate...
sq: _Shihni Dëshmi…

en: _View...
sq: _Parje…

en: _Visual gesture display
sq: _Shfaqje pamore gjestesh

en: _Voice and Video
sq: _Zë dhe Video

en: _Yes
sq: _Po

en: accounts
sq: llogari

en: accounts: Show the accounts window.
sq: accounts: Shfaq dritare llogarish.

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
sq: veprim &lt;veprim për t’u kryer&gt;:  Kryeni një veprim.

en: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with an affiliation or set users' affiliation with the room.
sq: përshoqëro &lt;zotërues|admin|anëtar|outcast|asnjë&gt; [nofkë1] [nofkë2] …: Merrni përdoruesit me përshoqërim ose caktoni përshoqërim të përdoruesit me dhomën.

en: allow multiple instances
sq: lejo instanca të shumëfishta

en: authserv: Send a command to authserv
sq: authserv: Dërgoni një urdhër te authserv

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
sq: away [mesazh]:  Caktoni mesazh largimi, ose mos përdorni mesazh gjatë kthimit prej largimesh.

en: ban &lt;user&gt; [reason]:  Ban a user from the room.
sq: ban &lt;përdorues&gt; [arsye]:  Dëboni një përdorues nga dhoma.

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
sq: ban [&lt;kanal&gt; +|-&lt;nofkë&gt;]:  Dëbojeni klientin nga kanali

en: buddy list
sq: listë shokësh

en: buddylist: Show the buddylist.
sq: buddylist: Shfaq listën e shokëve.

en: buzz: Buzz a user to get their attention
sq: buzz: Bzzz një përdorues për t’i tërhequr vëmendjen

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
sq: call &lt;urdhër&gt;:  Thërrisni çfarëdo urdhër silc klienti

en: call: Make an audio call.
sq: call: Bëni një thirrje audio.

en: channel %s not found
sq: s’u gjet kanal %s

en: channel modes for %s: %s
sq: mënyra kanali për %s: %s

en: chanserv: Send a command to chanserv
sq: chanserv: Dërgo një urdhër te chanserv

en: clear: Clears all conversation scrollbacks.
sq: clear: Pastron tërë pjesët e kaluara të një bisede.

en: clear: Clears the conversation scrollback.
sq: clear: Pastron pjesën e kaluar të bisedës.

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
sq: cmode &lt;kanal&gt; [+|-&lt;mënyra&gt;] [argumente]:  Ndryshoni ose shfaqni mënyra kanali

en: config:  Configure a chat room.
sq: config:  Formësoni një dhomë fjalosjeje.

en: configure:  Configure a chat room.
sq: configure:  Formësoni një dhomë fjalosjeje.

en: ctcp <nick> <msg>: sends ctcp msg to nick.
sq: ctcp <nofkë> <mesazh>, i dërgon nofkës mesazh ctcp-je.

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
sq: cumode &lt;kanal&gt; +|-&lt;mënyra&gt; &lt;nofkë&gt;:  Ndrysho mënyra nofke në kanal

en: current topic is: %s
sq: tema e tanishme është: %s

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
sq: debug &lt;mundësi&gt;:  Dërgo te biseda e tanishme të dhëna të ndryshme diagnostikimi.

en: debugwin: Show the debug window.
sq: debugwin: Shfaq dritaren e diagnostikimeve.

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
sq: deop &lt;nofkë1&gt; [nofkë2] …:  Hiqi dikujt gjendje operatori kanali. Duhet të jeni operator kanali, që ta bëni këtë.

en: detach:  Detach this session
sq: detach:  Shkëput këtë sesion

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
sq: devoice &lt;nofkë1&gt; [nofkë2] …:  Hiqini dikujt gjendjen i zëshëm, duke mos e lënë të flasë, nëse kanali është i moderuar (+m). Duhet të jeni operator kanali, që ta bëni këtë.

en: display the current version and exit
sq: shfaq versionin e tanishëm dhe dil

en: display this help and exit
sq: shtyp këtë ndihmë dhe dil

en: don't automatically login
sq: mos hyr vetvetiu

en: enable specified account(s) (optional argument NAME
                          specifies account(s) to use, separated by commas.
                          Without this only the first account will be enabled).
sq: aktivizo llogaritë e dhëna (argumenti opsional EMËR
                          përcakton llogaritë për përdorim, ndarë me presje.
                          Pa këtë, vetëm llogaria e parë do të aktivizohet).

en: execute
sq: përmbushe

en: force online, regardless of network status
sq: shfaqe në linjë, pa marrë parasysh gjendjen e rrjetit

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
sq: getkey &lt;nofkë|shërbyes&gt;:  Merr kyç publik shërbyesi ose klienti

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
sq: help &lt;urdhër&gt;:  Ndihmë rreth një urdhri të caktuar.

en: iTunes Music Store Link
sq: Lidhje për te iTunes Music Store

en: info [server]:  View server administrative details
sq: info [shërbyes]:  Shihni hollësi administrative shërbyesi

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
sq: inst &lt;instancë&gt;: Caktoni instancën për t’u përdorur në këtë klasë

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
sq: instance &lt;instancë&gt;: Caktoni instancën për t’u përdorur në këtë klasë

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
sq: invite &lt;kanal&gt; [-|+]&lt;nofkë&gt;:  ftoni nofkë ose shtoni/hiqni prej liste ftesash kanali

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
sq: invite &lt;nofkë&gt; [dhomë]:  Ftoni dikë të bashkohet me ju te kanali i treguar, ose te kanali i tanishëm.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
sq: invite &lt;përdorues&gt; [mesazh]:  Ftoni një përdorues te dhoma.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
sq: j &lt;dhomë1&gt;[,dhomë2][,…] [kyç1[,kyç2][,...]]:  Futuni në një ose më shumë kanale, edhe duke dhënë një kyç kanali për secilin, në u dashtë.

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
sq: join &lt;kanal&gt; [&lt;fjalëkalim&gt;]:  Merrni pjesë në një fjalosjeje në këtë rrjet

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
sq: join &lt;dhomë1&gt;[,dhomë2][,…] [kyç1[,kyç2][,...]]:  Futuni në një ose më shumë kanale, mbase edhe duke dhënë një kyç kanali për secilin, në u dashtë.

en: join: &lt;room[@server]&gt; [password]:  Join a chat.
sq: join: &lt;dhomë[@shërbyes]&gt; [fjalëkalim]:  Hyni në një fjalosje.

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
sq: kick &lt;kanal&gt; &lt;nofkë&gt; [koment]:  Përzini klient prej kanali

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
sq: kick &lt;nofkë&gt; [mesazh]:  Hiqni dikë prej një kanali. Për ta bërë këtë, duhet të jeni operator kanali.

en: kick &lt;user&gt; [reason]:  Kick a user from the room.
sq: kick &lt;përdorues&gt; [arsye]:  Përzini një përdorues prej dhomës.

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
sq: kill &lt;nofkë&gt; [-pubkey|&lt;arsye&gt;]:  Asgjëso nofkë

en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
sq: lastlog: Kërkon te backlog-u për një nënvarg.

en: lead developer
sq: udhëheqës zhvillimi

en: leave [channel]:  Leave the chat
sq: leave [channel]:  Braktiseni fjalosjen

en: libfaim maintainer
sq: mirëmbajtësi i libfaim-it

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
sq: list:  Shfaq një listë dhomash fjalosjeje të rrjetit. <i>Kujdes, disa shërbyes mund t’ju shkëpusin, nëse kryeni këtë.</i>

en: list:  List channels on this network
sq: list:  Paraqet kanalet e këtij rrjeti

en: loading plugin failed
sq: ngarkimi i shtojcës dështoi

en: maintainer
sq: mirëmbajtës

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
sq: me &lt;veprim për t’u kryer&gt;:  Kryeni një veprim.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
sq: me &lt;veprim&gt;:  Dërgojini një shoku a një fjalosjeje një veprim në stil IRC.

en: memoserv: Send a command to memoserv
sq: memoserv: Dërgo një urdhër te memoserv

en: minutes
sq: minuta

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
sq: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Vër ose hiq mënyrë për kanal ose përdorues.

en: mode (%s %s) by %s
sq: mënyrë (%s %s) prej %s

en: mood: Set current user mood
sq: mood: Caktoni humorin e tanishëm të përdoruesit

en: motd:  View the server's Message Of The Day
sq: motd:  Shihni Mesazhin e Ditës të shërbyesit

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
sq: msg &lt;nofkë&gt; &lt;mesazh&gt;:  Dërgojini një përdoruesi një mesazh vetjak

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
sq: msg &lt;nofkë&gt; &lt;mesazh&gt;:  Dërgojini një përdoruesi një mesazh vetjak (jo një kanali).

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
sq: msg &lt;përdorues&gt; &lt;mesazh&gt;:  Dërgojini një mesazh vetjak një përdoruesi tjetër.

en: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt;: Set the color for different classes of messages in the conversation window.<br>    &lt;class&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;foreground/background&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>EXAMPLE:<br>    msgcolor send cyan default
sq: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt;: Cakton ngjyrën për klasa të ndryshme mesazhesh te dritarja e bisedave.<br>    &lt;class&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;foreground/background&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>SHEMBULL:<br>    msgcolor send cyan default

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
sq: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;kanal(e)&gt;:  Paraqit përdorues të një kategorie të dhënë, te një kanal(e)

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
sq: names [kanal]:  Shfaq përdoruesit e tanishëm në një kanal.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
sq: nick &lt;nofkë e re&gt;:  Ndryshoni nofkën tuaj.

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
sq: nick &lt;nofkë e re&gt;:  Ndryshoni nofkën tuaj

en: nickserv: Send a command to nickserv
sq: nickserv: Dërgo një urdhër te nickserv

en: no channel modes are set on %s
sq: s’ka mënyra kanali të vendosura për %s

en: no such channel
sq: s’ka kanal të tillë

en: none
sq: asnjë

en: notice &lt;target&lt;:  Send a notice to a user or channel.
sq: notice &lt;target&lt;:  Dërgoji një përdoruesi a një kanali një njoftim.

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
sq: op &lt;nofkë1&gt; [nofkë2] …:  Jepini dikujt gjendje operatori kanali. Duhet të jeni operator kanali, që ta bëni këtë.

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
sq: oper &lt;nofkë&gt; [-pubkey]:  Merr privilegje operatori shërbyesi

en: operserv: Send a command to operserv
sq: operserv: Dërgoni një urdhër te operserv

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
sq: operwall &lt;mesazh&gt;:  Nëse s’e njihni këtë, ka gjasa të mos arrini ta përdorni.

en: original author
sq: autori fillestar

en: part [channel]:  Leave the chat
sq: part [kanal]:  Ikni nga fjalosja

en: part [message]:  Leave the room.
sq: part [mesazh]:  Ikni nga dhoma.

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
sq: part [dhomë] [mesazh]:  Ikni nga kanali i tanishëm, ose nga një kanali dhënë, me një mesazh, në daçi.

en: ping &lt;jid&gt;:	Ping a user/component/server.
sq: ping &lt;jid&gt;:	Dërgojini ping një përdoruesi/përbërësi/shërbyesi.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
sq: ping [nofkë]:  Kontrollon se sa vonesë ka një përdorues (ose shërbyesi, nëse s’jepet përdorues).

en: ping:  Send PING to the connected server
sq: ping:  Dërgo PING te shërbyesi i lidhur

en: plugins: Show the plugins window.
sq: plugins: Shfaq dritare shtojcash.

en: prefs: Show the preference window.
sq: prefs: Shfaq dritare parapëlqimesh.

en: print debugging messages to stdout
sq: shtyp mesazhe diagnostikimi te stdout

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
sq: query &lt;nofkë&gt; &lt;mesazh&gt;:  Dërgojini një përdoruesi një mesazh vetjak (jo një kanali).

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
sq: query &lt;nofkë&gt; [&lt;mesazh&gt;]:  Dërgoni një mesazh vetjak te një përdorues

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
sq: quit [mesazh]:  Shkëputuni prej shërbyesit, me një mesazh, po deshët

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
sq: quit [mesazh]:  Shkëputuni prej një shërbyesi, me një mesazh, në daçi.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
sq: quote […]:  Dërgoni te shërbyesi një urdhër të papërpunuar.

en: register:  Register with a chat room.
sq: register:  Regjistrohuni te një dhomë fjalosjeje.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
sq: remove &lt;nofkë&gt; [mesazh]:  Hiqni dikë prej një dhome. Duhet të jeni operator kanali, që ta bëni këtë.

en: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with a role or set users' role with the room.
sq: rol &lt;moderator|pjesëmarrës|vizitor|asnjë&gt; [nofkë1] [nofkë2] …: Merr përdoruesit me rol ose cakto rol përdoruesi në dhomë.

en: saved statuses
sq: gjendje të ruajtura

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
sq: thoni &lt;mesazh&gt;:  Dërgoni një mesazh normalisht si të mos ishit duke përdorur një urdhër.

en: stats:  View server and network statistics
sq: stats:  Shihni statistika shërbyesi dhe rrjeti

en: statuses: Show the savedstatuses window.
sq: statuses: Shfaq dritaren e gjendjeve të ruajtura.

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
sq: sub &lt;klasë&gt; &lt;instancë&gt; &lt;marrës&gt;: Hyni në një fjalosje të re

en: support
sq: asistencë

en: support/QA
sq: asistencë/SC

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
sq: time: Shfaq kohën vendore të tanishme të shërbyesit IRC.

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
sq: inst &lt;instancë&gt;: Caktoni instancën për t’u përdorur në këtë klasë

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
sq: topic [&lt;temë e re&gt;]:  Shihni ose ndryshoni temën

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
sq: topic [temë e re]:  Shihni ose ndryshoni temën e kanalit.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
sq: topic [temë e re]:  Shihni ose ndryshoni temën.

en: tzc command
sq: Urdhër tzc

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
sq: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Caktoni ose hiqni mënyrë përdoruesi.

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
sq: umode &lt;mënyrë përdoruesi&gt;:  Caktoni mënyrat tuaja në rrjet

en: unloading plugin failed
sq: çngarkimi i shtojcës dështoi

en: use DIR for config files
sq: për kartela formësimi përdor DIR

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
sq: users &lt;kanal&gt;:  Paraqit përdoruesit e kanalit

en: users:  Show the list of users in the chat.
sq: users:  Shfaq listën e përdoruesve në fjalosje.

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
sq: version [nofkë]: dërgoni kërkesë CTCP VERSION rreth një përdoruesi

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
sq: voice &lt;nofkë1&gt; [nofkë2] …:  I akordoni dikujt gjendje në kanal. Duhet të jeni operator kanali, që ta bëni këtë.

en: voice and video
sq: zë dhe figurë

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
sq: wallops &lt;mesazh&gt;:  Nëse s’e dini ç’është kjo, ka gjasa të s’e përdorni dot.

en: webmaster
sq: "webmaster"

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
sq: whois &lt;nofkë&gt;:  Shihni të dhëna nofke

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
sq: whois [server] &lt;nick&gt;:  Merrni të dhëna mbi një përdorues.

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
sq: whowas &lt;nofkë&gt;:  Shihni të dhëna nofke

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
sq: whowas &lt;nick&gt;: Merrni të dhëna mbi një përdorues që doli.

en: win32 port
sq: portë win32

en: you are not waiting for authorization
sq: s’po prisni për autorizim

en: you have no buddies on this list
sq: s’keni shokë në këtë listë

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
sq: zc &lt;class&gt;: Dërgoni një mesazh te &lt;<i>class</i>,VETJAKE,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
sq: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Dërgoni një mesazh te &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
sq: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Dërgoni një mesazh te &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
sq: zi &lt;instance&gt;: Dërgoni një mesazh te &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
sq: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Dërgoni një mesazh te &lt;MESAZH,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
sq: zl &lt;nofkë&gt;: Lokalizoni përdoruesin

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
sq: zlocate &lt;nofkë&gt;: Lokalizoni përdoruesin
