Pidgin - en to km translation catalogue (3011 entries)

en: 	_Only when someone says your username
km: 	តែ​នៅពេល​មាន​អ្នកណាម្នាក់​និយាយ​អំពីឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​របស់​អ្នក

en: 
    %s has stopped typing
km: 
    %s បានឈប់​វាយ

en: 
    %s is typing...
km: 
    %s កំពុង​វាយ...

en: 
    <b>Buddy Note</b>: %s
km: 
    <b>ចំណាំ​មិត្តភក្ដិ</b> ៖ %s

en: 
    <b>Description:</b>
km: 
    <b>សេចក្ដី​ពិពណ៌នា ៖</b>

en: 
    <b>Occupants:</b> %d
km: 
    <b>មុខរបរ ៖</b> %d

en: 
    <b>Topic:</b> %s
km: 
    <b>ប្រធានបទ ៖</b> %s

en: 
    Fetching TinyURL...
km: 
    កំពុង​ទៅយក​ TinyURL...

en: 
    Last Seen: %s ago
km: 
    បានឃើញចុងក្រោយ ៖ %s ago

en: 
    Your Preferred Contact Methods
km: 
    វិធីសាស្ត្រ​ទំនាក់ទំនង​ដែលពេញចិត្ត​របស់​អ្នក

en:  <i>(identified)</i>
km:  <i>(បាន​បញ្ជាក់អត្តសញ្ញាណ)</i>

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
km: "%s" ឥឡូវ​នេះ​នៅ​ក្រៅបណ្ដាញ ។ តើអ្នក​ចង់​រក្សាទុក​សារ​ដែលនៅ​សល់​ជា​ក្រុម ហើយ​ផ្ញើ​ពួកវា​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​នៅពេល​ដែល "%s" ចូល​ម្ដង​ទៀត​ដែរឬទេ ?

en: "Attention" Name Color
km: "ប្រយ័ត្ន" ពណ៌​ឈ្មោះ

en: %d account was disabled because you signed on from another location: | %d accounts were disabled because you signed on from another location:
km[0]: គណនី %d ត្រូវ​បាន​បិទ​ ពីព្រោះ​អ្នក​បានចូល​ពី​ទីតាំង​ផ្សេរ ៖

en: %d day | %d days
km[0]: %d ថ្ងៃ

en: %d hour | %d hours
km[0]: %d ម៉ោង

en: %d minute | %d minutes
km[0]: %d នាទី

en: %d person in room | %d people in room
km[0]: មនុស្ស %d នៅ​ក្នុង​បន្ទប់

en: %d second | %d seconds
km[0]: %d វិនាទី

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
km[0]: សារ​មិនអាន %d ពី %s

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
km: %s
    
    បក្សី​នឹង​មិន​ប៉ុនប៉ង​តភ្ជាប់​គណនី​ឡើង​វិញ រហូត​ដល់​អ្នក​កែ​ និង​បើក​គណនី​ឡើង​វិញ ។

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stderr
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
km: %s
    ការ​ប្រើប្រាស់ ៖ %s [ជម្រើស]...
    
      -c, --config=DIR    ប្រើ DIR សម្រាប់​ឯកសារ config
      -d, --debug         បោះពុម្ព​សារ​បំបាត់​ទៅ stderr
      -h, --help          បង្ហាញ​ជំនួយ​នេះ ហើយ​ចេញ
      -n, --nologin       កុំ​ចូល​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ
      -v, --version       បង្ហាញ​កំណែ​បច្ចុប្បន្ន ហើយ​ចេញ

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
km: %s %s ។ ព្យាយាម `%s -h' សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម ។

en: %s (%s) changed status from %s to %s
km: %s (%s) បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ស្ថានភាព​ពី %s ទៅ​ជា %s

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
km[0]: %s (%s) មាន​សារ​ថ្មី %d ។

en: %s (%s) is no longer %s
km: %s (%s) មិនមានទៀតទេ %s

en: %s (%s) is now %s
km: %s (%s) ឥឡូវ​គឺ %s

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
km: %s [<I>%s</I>] បាន​ចូល​ក្នុង​បន្ទប់ ។

en: %s ago
km: %s កន្លង​ទៅ

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
km: %s បង្ហាញថា​នៅ​ក្រៅបណ្ដាញ ហើយ​មិន​បានទទួល​សារ​ដែល​អ្នក​ទើប​តែ​បាន​ផ្ញើ​នោះ​ទេ ។

en: %s became idle
km: %s ក្លាយ​ជា​ទំនេរ

en: %s became unidle
km: %s ក្លាយ​ជា​មិនទំនេរ

en: %s cancelled the file transfer
km: %s បាន​បោះបង់​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ

en: %s cancelled the transfer of %s
km: %s បាន​បោះបង់​ការ​ផ្ទេរ​​ %s

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
km: %s មិនអាច​ផ្ទេរ​ថត​បានទេ ។ អ្នកនឹង​ត្រូវ​ផ្ញើ​ឯកសារ​រៀងខ្លួនៗ ។

en: %s disabled
km: បានបិទ %s

en: %s disconnected
km: បាន​ផ្ដាច់ %s

en: %s disconnected.
km: បាន​ផ្ដាច់ %s ។

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
km: កំហុស​ដែល​បានជួប​ប្រទះ %s ប្ដូរ​ទៅ​កា​រកំណត់​របស់​អ្នកពី %s ទៅ %s ។ សូម​អង្កេត​ និង​បំពេញ​ការ​ប្ដូរ​ដោយ​ដៃ ។ សូម​រាយការណ៍​កំហុស​នេះ​តាម http://developer.pidgin.im

en: %s entered the room.
km: %s បាន​ចូល​ក្នុង​បន្ទប់ ។

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
km[0]: %s មាន​សារ​ថ្មី %d ។

en: %s has become idle (%s)
km: %s បាន​ក្លាយ​ជា​ទំនេរ (%s)

en: %s has become idle.
km: %s បាន​ក្លាយជា​ទំនេរ ។

en: %s has been invited to this conversation.
km: %s ត្រូវ​បាន​អញ្ជើញ​ឲ្យ​ចូល​រួម​នៅ​ក្នុងកា​រ​សន្ទនា​នេះ ។

en: %s has buzzed you!
km: %s បានកេះកៀវ​អ្នក !

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
km: %s បានផ្លាស់ប្ដូរ​ប្រធានបទ​របស់ <I>%s</I> ទៅ​ជា ៖ %s

en: %s has changed the topic to: %s
km: %s បានផ្លាស់ប្ដូរ​ប្រធានបទ​ទៅ ៖ %s

en: %s has cleared the topic.
km: %s បានជម្រះ​ប្រធានបទ ។

en: %s has closed the conversation.
km: %s បានបិទ​ការ​សន្ទនា ។

en: %s has gone away.
km: %s បាន​ទៅ​ឆ្ងាយ​ហើយ ។

en: %s has gone away. (%s)
km: %s មាន​ទៅ​ឆ្ងាយ ។ (%s)

en: %s has invited %s to the chat room %s
km: %s បានអញ្ជើញ %s ឲ្យ​ចូលរួម​ក្នុង​បន្ទប់​ជជែក %s

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
km: %s បាន​អញ្ជើញ %s ឲ្យ​ចូលរួម​ក្នុង​បន្ទប់ %s ៖
    %s

en: %s has just asked to directly connect to %s
km: %s ទើប​តែ​បានសួរ​ដើម្បីតភ្ជាប់​ដោយ​ផ្ទាល់ទៅ %s

en: %s has left the conversation.
km: %s បាន​ចេញ​ពី​ការ​សន្ទនា ។

en: %s has paused while typing to you (%s)
km: %s បាន​ផ្អាក ខណៈពេល​វាយ​ទៅ​ឲ្យ​អ្នក (%s)

en: %s has presented the following certificate for just-this-once use:
km: %s បាន​បង្ហាញ​វិញ្ញាបនបត្រ​សម្រាប់​ការ​ប្រើ​តែ​ម្ដង​នេះ ៖

en: %s has requested your attention!
km: %s បាន​ស្នើ​កា​រចាប់អារម្មណ៍​អ្នកប្រើ !

en: %s has returned from being away (%s)
km: %s បាន​ត្រឡប់​ពី​ស្ថានភាព​ចាកឆ្ងាយ (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
km: %s បាន​ត្រឡប់​ពី​ស្ថានភាព​ទំនេរ (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
km: %s បាន​ផ្ញើ​សារ​ឲ្យ​អ្នក ។ (%s)

en: %s has set the topic to: %s
km: %s បាន​កំណត់​ប្រធានបទ​ទៅ ៖ %s

en: %s has signed off (%s)
km: %s បាន​ចេញ (%s)

en: %s has signed off.
km: %s បាន​ចេញ ។

en: %s has signed on (%s)
km: %s បាន​ចុះហត្ថលេខា​លើ (%s)

en: %s has signed on.
km: %s បានចូល ។

en: %s has started typing to you (%s)
km: %s បាន​ចាប់ផ្ដើម​វាយ​ទៅ​ឲ្យអ្នក (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
km: %s បាន​ឈប់​វាយ​ទៅ​ឲ្យ​អ្នក (%s)

en: %s is no longer away.
km: %s មិន​ចាកឆ្ងាយ​ទៀតទេ ។

en: %s is no longer idle.
km: %s មិនទំនេរ​ទៀតទេ ។

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
km: %s មិន​មែន​ជា​ឯកសារ​ធម្មតា ។ ដោយ​កំសាក​បដិសេធ​​ក្នុងការ​សរសេរ​ជាន់​លើ​វា ។

en: %s is not a valid color. See '/help msgcolor' for valid colors.
km: %s មិនមែន​ជា​ពណ៌​ត្រឹមត្រូវ​ទែ ។ សូមមើល '/help msgcolor' សម្រាប់​ពណ៌​ដែល​ត្រឹមត្រូវ ។

en: %s is not a valid filename.
km: %s មិនមែន​ជា​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: %s is not a valid message class. See '/help msgcolor' for valid message classes.
km: %s មិនមែន​ជា​ថ្នាក់​សារ​ត្រឹមត្រូវ​តែ ។ សូមមើល '/help msgcolor' សម្រាប់ថ្នាក់សារ​ដែល​ត្រឹមត្រូវ ។

en: %s is not a valid room handle
km: %s មិនមែន​ជា​កា​រគ្រប់គ្រង​បន្ទប់​ត្រឹមត្រូវ​ទេ

en: %s is not a valid room name
km: %s មិនមែន​ជា​ឈ្មោះ​បន្ទប់​ត្រឹមត្រូវ​ទេ

en: %s is not a valid server name
km: %s មិនមែន​ជា​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ដែល​ត្រឹមត្រូវ​ទេ

en: %s is now known as %s
km: %s ឥឡូវ​ត្រូវ​បាន​ស្គាល់​ជា %s

en: %s is now known as %s.
km: %s ឥឡូវ​ត្រូវ​បាន​ស្គាល់​ជា %s ។

en: %s is offering to send file %s
km: %s កំពុង​ផ្ដល់​ដើម្បី​ផ្ញើ​ឯកសារ %s

en: %s is trying to start an unsupported media session type with you.
km: %s កំពុង​ព្យាយាម​ចាប់ផ្ដើម​​ប្រភេទ​សម័យ​មេឌៀ​ដែល​មិនបានគាំទ្រ​ជាមួយ​អ្នក ។

en: %s just signed off
km: %s ទើបតែ​ចេញ

en: %s just signed on
km: %s ទើប​តែ​ចូល

en: %s left the room (%s).
km: %s បាន​ចេញ​ពី​បន្ទប់ (%s) ។

en: %s left the room.
km: %s បាន​ចេញ​ពី​បន្ទប់ ។

en: %s requires %s, but it failed to unload.
km: %s ត្រូវការ %s ប៉ុន្តែ​បានបរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក ។

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
km: %s ត្រូវការ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ធម្មតា​លើកា​រតភ្ជាប់​ដែល​មិនបានអ៊ិនគ្រីប ។ អនុញ្ញាត​វា​ ហើយ​បន្ត​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ?

en: %s said your nick in %s
km: %s បាន​និយាយ​សម្មតិនាម​របស់​អ្នក​នៅ​ក្នុង %s

en: %s sent a message in %s
km: %s បាន​ផ្ញើសារ​នៅ​ក្នុង %s

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
km: %s បាន​ផ្ញើសារ​ទៅក្ដារខៀន​នៅ​លើ​ឆានែល %s ។ តើ​អ្នកចង់​បើក​ក្ដារខៀន​ដែរឬទេ ?

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
km: %s បាន​ផ្ញើសារ​ទៅក្ដារខៀន ។ តើ​អ្នក​ចង់បើក​ក្ដារខៀន​ឬទេ ?

en: %s sent you a message
km: %s បាន​ផ្ញើសារ​ឲ្យ​អ្នក

en: %s tried to send you a %s file, but we only allow files up to %s over Direct IM.  Try using file transfer instead.
km: %s បានព្យាយាម​ផ្ញើ​ឲ្យ​​អ្ន​ក​នូវ​ឯកសារ %s ប៉ុន្តែ​អនុញ្ញាត​តែ​ឯកសារ​ %s លើ​ IM ដោយ​ផ្ទាល់ ។ ព្យាយាម​ប្រើ​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​ជំនួស​វិញ ។

en: %s wants to send you %s (%s)
km: %s ចង់​ផ្ញើ​ឲ្យ​អ្នក %s (%s)

en: %s wants to send you a file
km: %s ចង់​ផ្ញើ​ឯកសារ​ឲ្យ​អ្នក

en: %s will no longer be able to see your status updates.  Do you want to continue?
km: ​%s លែង​​មិន​អាច​មើល​ឃើញ​​ភាព​ទាន់​សម័យ​​ស្ថាន​ភាព​របស់អ្នក​ទៀត​ហើយ ។ តើ​អ្នកចង់​បន្ត​ដែរឬទេ ?

en: %s wishes to start a video session with you.
km: %s មាន​បំណង​ចាប់ផ្ដើម​សម័យ​វីដេអូ​ជាមួយ​អ្នក ។

en: %s wishes to start an audio session with you.
km: %s មាន​បំណង​ចាប់ផ្ដើម​សម័យ​អូឌីយ៉ូ​ជា​មួយ​អ្នក ។

en: %s wishes to start an audio/video session with you.
km: %s មាន​បំណង​ចាប់ផ្ដើម​សម័យ​អូឌីយ៉ូ/វីដេអូ​ជា​មួយ​អ្នក ។

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
km: %s%s%s%s បាន​ធ្វើ %s មិត្តភក្ដិ​​របស់​គាត់ %s%s

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
km: %s%s%s%s ចង់​បន្ថែម %s ទៅ​កាន់​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​របស់​គាត់ %s%s

en: %s, %d hour | %s, %d hours
km[0]: %s, %d ម៉ោង

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
km[0]: %s, %d នាទី

en: %s. Try `%s -h' for more information.
km: %s ។ សាកល្បង `%s -h' សម្រាប់​ព័ត៌មាន​បន្ថែម ។

en: (Code %s)
km: (កូដ %s)

en: (Custom)
km: (ផ្ទាល់​ខ្លួន​)

en: (DOES NOT MATCH)
km: (មិន​ផ្គូផ្គង)

en: (Optional) A_lias:
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ (ជម្រើស) ៖

en: (Re-)Request authorization
km: ស្នើ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ឡើង​វិញ

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
km: (មានកំហុសក្នុងបម្លែង​សារ​នេះ ។ គូសធីក​ជម្រើស 'ការ​អ៊ិនកូដ' នៅ ក្នុង​កម្មវិធី​កែសម្រួល​គណនី)

en: (There was an error receiving this message.  Either you and %s have different encodings selected, or %s has a buggy client.)
km: (មានកំហុស​មួយ​ក្នុងការ​ទទួល​សារ ។ អ្នក​ និង %s បាន​ជ្រើស​ការ​ការអ៊ិនកូដ​ផ្សេង​គ្នា ឬ %s មាន​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​មិត្តភក្ដិ ។)

en: (There was an error receiving this message.  The buddy you are speaking with is probably using a different encoding than expected.  If you know what encoding he is using, you can specify it in the advanced account options for your AIM/ICQ account.)
km: (មាន​កំហុស​មួយ​ក្នុងកា​រទទួល​សារ​នេះ ។ មិត្តភក្ដិ​ដែល​អ្នក​កំពុង​និយាយ​ជា​មួយ​ប្រហែលជា​ប្រើការ​អ៊ិនកូដ​ផ្សេង​ពីអ្វី​ដែល​រំពឹង​ទុក ។ ប្រសិនបើ​​អ្នកដឹង​ការ​អ៊ិនកូដ​អ្វី​ដែល​អ្នកកំពុង​ប្រើ អ្នក​អាច​បញ្ជាក់​វា​នៅ​ក្នុង​ជម្រើស​គណនី​កម្រិត​ខ្ពស់​សម្រាប់​គណនី AIM/ICQ របស់​អ្នក ។)

en: (You probably forgot to 'make install'.)
km: (អ្នកប្រហែលជា​ភ្លេច 'make install' ។)

en: (default)
km: (លំនាំដើម)

en: (no name)
km: (គ្មាន​ឈ្មោះ)

en: (no topic set)
km: (គ្មានប្រធានបទ​បានកំណត់​ទេ)

en: (none)
km: ​(គ្មាន)​

en: +++ %s became idle
km: +++ %s ក្លាយជា​ទំនេរ

en: +++ %s became unidle
km: +++ %s ក្លាយ​ជា​មិន​ទំនេរ

en: +++ %s signed off
km: +++ %s បានបិទ

en: +++ %s signed on
km: +++ %s បាន​ចូល

en: /Accounts
km: /គណនី

en: /Accounts/Manage Accounts
km: /គណនី/គ្រប់គ្រង​គណនី

en: /Buddies/Add Buddy...
km: /មិត្តភក្ដិ/បន្ថែម​មិត្តភក្ដិ...

en: /Buddies/Add C_hat...
km: /មិត្តភក្ដិ/បន្ថែម​ការ​ជជែក...

en: /Buddies/Add Chat...
km: /មិត្តភក្ដិ/បន្ថែម​ការ​ជជែក...

en: /Buddies/Add Group...
km: /មិត្តភក្ដិ/បន្ថែម​ក្រុម...

en: /Buddies/Add _Group...
km: /មិត្តភក្ដិ/បន្ថែម​ក្រុម...

en: /Buddies/Get User Info...
km: /មិត្តភក្ដិ/យក​ព័ត៌មាន​អ្នកប្រើ...

en: /Buddies/Get User _Info...
km: /មិត្តភក្ដិ/យក​ព័ត៌មាន​អ្នកប្រើ...

en: /Buddies/Join a Chat...
km: /មិត្តភក្ដិ/ចូលរួម​ក្នុងកា​រជជែក...

en: /Buddies/Join a _Chat...
km: /មិត្តភក្ដិ/ចូលរួម​ក្នុងកា​រជជែក...

en: /Buddies/New Instant Message...
km: /មិត្តភក្ដិ/សារ​បន្ទាន់​ថ្មី...

en: /Buddies/New Instant _Message...
km: /មិត្តភក្ដិ/សារ​បន្ទាន់​ថ្មី...

en: /Buddies/Sh_ow
km: /មិត្តភក្ដិ/បង្ហាញ

en: /Buddies/Show/Buddy Details
km: /មិត្តភក្ដិ/បង្ហាញ​/សេចក្ដី​លម្អិត​របស់មិត្តភក្ដិ

en: /Buddies/Show/Buddy _Details
km: /មិត្តភក្ដិ/បង្ហាញ/សេចក្ដី​លម្អិត​មិត្តភក្ដិ

en: /Buddies/Show/Empty Groups
km: /មិត្តភក្ដិ/បង្ហាញ/ក្រុម​ទទេ

en: /Buddies/Show/Idle Times
km: /មិត្តភក្ដិ/បង្ហាញ/ពេលវេលា​ទំនេរ

en: /Buddies/Show/Idle _Times
km: /មិត្តភក្ដិ/បង្ហាញ/ពេលវេលា​ទំនេរ

en: /Buddies/Show/Offline Buddies
km: /មិត្តភក្ដិ/បង្ហាញ/មិត្តភក្ដិ​ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: /Buddies/Show/Protocol Icons
km: /មិត្តភក្ដិ/បង្ហាញ/រូបតំណាង​ពិធីការ

en: /Buddies/Show/_Empty Groups
km: /មិត្តភក្ដិ/បង្ហាញ/ក្រុម​ទទេ

en: /Buddies/Show/_Offline Buddies
km: /មិត្តភក្ដិ/បង្ហាញ/មិត្តភក្ដិក្រៅ​បណ្ដាញ

en: /Buddies/Show/_Protocol Icons
km: /មិត្តភក្ដិ/បង្ហាញ/រូបតំណាង​ពិធីការ

en: /Buddies/Sort Buddies
km: /មិត្តភក្ដិ/តម្រៀប​មិត្តភក្ដិ

en: /Buddies/View User _Log...
km: /មិត្តភក្ដិ/មើល​កំណត់​ហេតុ​អ្នក​ប្រើ...

en: /Buddies/_Add Buddy...
km: /មិត្តភក្ដិ/បន្ថែម​មិត្តភក្ដិ...

en: /Buddies/_Quit
km: /មិត្តភក្ដិ/ចេញ

en: /Buddies/_Sort Buddies
km: /មិត្តភក្ដិ/តម្រៀប​មិត្តភក្ដិ

en: /Conversation
km: /សន្ទនា

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
km: /សន្ទនា/បន្ថែម​ក្រុម​មិត្តភក្ដិ...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
km: /សន្ទនា/បន្ថែម​ក្រុម​មិត្តភក្ដិ...

en: /Conversation/Add...
km: /សន្ទនា/បន្ថែម...

en: /Conversation/Al_ias...
km: /សន្ទនា/ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ...

en: /Conversation/Alias...
km: /សន្ទនា/ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ...

en: /Conversation/Block...
km: /សន្ទនា/ទប់ស្កាត់...

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
km: /សន្ទនា/ជំម្រះ

en: /Conversation/Get Info
km: /សន្ទនា/យក​ព័ត៌មាន

en: /Conversation/In_vite...
km: /សន្ទនា/អញ្ជើញ...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
km: /សន្ទនា/បញ្ចូល​រូបភាព...

en: /Conversation/Insert Image...
km: /សន្ទនា/បញ្ចូលរូបភាព...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
km: /សន្ទនា/បញ្ចូលតំណ...

en: /Conversation/Insert Link...
km: /សន្ទនា/បញ្ចូល​តំណ...

en: /Conversation/Invite...
km: /សន្ទនា/អញ្ជើញ...

en: /Conversation/Join a _Chat...
km: /សន្ទនា/ចូល​ក្នុង​ការ​​ជជែកកំសាន្ត​...

en: /Conversation/M_edia
km: /សន្ទនា/មេឌៀ

en: /Conversation/M_ore
km: /សន្ទនា/ផ្សេងៗ​ទៀត

en: /Conversation/Media/Audio Call
km: /សន្ទនា/មេឌៀ/ការហៅ​អូឌីយ៉ូ

en: /Conversation/Media/Audio\/Video Call
km: /សន្ទនា/មេឌៀ/អូឌីយ៉ូ\/ការ​ហៅ​វីដេអូ

en: /Conversation/Media/Audio\/Video _Call
km: /សន្ទនា/មេឌៀ/អូឌីយ៉ូ/ការ​ហៅ​វីដេអូ

en: /Conversation/Media/Video Call
km: /សន្ទនា/មេឌៀ/ការ​ហៅ​វីដេអូ

en: /Conversation/Media/_Audio Call
km: /សន្ទនា/មេឌៀ/ការ​ហៅ​អូឌីយ៉ូ

en: /Conversation/Media/_Video Call
km: /សន្ទនា/មេឌៀ/ការ​ហៅ​វីដេអូ

en: /Conversation/More
km: /សន្ទនា/ផ្សេងៗ​ទៀត

en: /Conversation/New Instant _Message...
km: /សន្ទនា/សារ​បន្ទាន់​ថ្មី...

en: /Conversation/Remove...
km: /សន្ទនា/យកចេញ...

en: /Conversation/Se_nd File...
km: /សន្ទនា/ផ្ញើ​ឯកសារ...

en: /Conversation/Send File...
km: /សន្ទនា/ផ្ញើ​ឯកសារ...

en: /Conversation/Unblock...
km: /សន្ទនា/មិនទប់ស្កាត់...

en: /Conversation/View Log
km: /សន្ទនា/មើល​កំណត់​ហេតុ

en: /Conversation/View _Log
km: /សន្ទនា/មើល​កំណត់​ហេតុ

en: /Conversation/_Add...
km: /សន្ទនា/បន្ថែម...

en: /Conversation/_Block...
km: /សន្ទនា/ទប់ស្កាត់...

en: /Conversation/_Close
km: /សន្ទនា/បិទ

en: /Conversation/_Find...
km: /សន្ទនា/រក...

en: /Conversation/_Get Info
km: /សន្ទនា/យក​ព័ត៌មាន

en: /Conversation/_Remove...
km: /សន្ទនា/យកចេញ...

en: /Conversation/_Save As...
km: /សន្ទនា/រក្សាទុកជា...

en: /Conversation/_Unblock...
km: /សន្ទនា/មិនទប់ស្កាត់...

en: /Help/Online _Help
km: /ជំនួយ/ជំនួយ​លើ​បណ្ដាញ

en: /Help/_About
km: /ជំនួយ/អំពី

en: /Help/_Debug Window
km: /ជំនួយ/បង្អួច​បំបាត់​កំហុស

en: /Options
km: /ជម្រើស​

en: /Options/Enable Logging
km: /ជម្រើស/បើក​ការ​ចូល

en: /Options/Enable Sounds
km: /ជម្រើស/បើក​សំឡេង

en: /Options/Enable _Logging
km: /ជម្រើស/បើក​ការ​ចូល

en: /Options/Enable _Sounds
km: /ជម្រើស/បើក​សំឡេង

en: /Options/Show Formatting Toolbars
km: /ជម្រើស/បង្ហាញ​របារ​ឧបករណ៍​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
km: /ជម្រើស/បង្ហាញ​របារ​ឧបករណ៍​ធ្វើទ្រង់ទ្រាយ

en: /Options/Show Ti_mestamps
km: /ជម្រើស/បង្ហាញ​ត្រាពេលវេលា

en: /Options/Show Timestamps
km: /ជម្រើស​/បង្ហាញ​ត្រាពេលវេលា

en: /Tools
km: /ឧបករណ៍

en: /Tools/Buddy _Pounces
km: /ឧបករណ៍/ក្រុមមិត្តភក្ដិ

en: /Tools/Custom Smile_ys
km: /ឧបករណ៍/សញ្ញាណ​អារម្មណ៍​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: /Tools/Mute Sounds
km: /ឧបករណ៍/ស្ងាត់

en: /Tools/Mute _Sounds
km: /ឧបករណ៍/ស្ងាត់

en: /Tools/Plu_gins
km: /ឧបករណ៍/កម្មវិធី​ជំនួយ

en: /Tools/Pr_eferences
km: /ឧបករណ៍/ចំណូល​ចិត្ត

en: /Tools/Pr_ivacy
km: /ឧបករណ៍/ភាព​ឯកជន

en: /Tools/Privacy
km: /ឧបករណ៍/ភាព​ឯកជន

en: /Tools/R_oom List
km: /ឧបករណ៍/បញ្ជី​បន្ទប់

en: /Tools/Room List
km: /ឧបករណ៍/បញ្ជី​បន្ទប់

en: /Tools/System _Log
km: /ឧបករណ៍/កំណត់ហេតុ​ប្រព័ន្ធ

en: /Tools/_Certificates
km: /ឧបករណ៍/វិញ្ញាបនបត្រ

en: /Tools/_File Transfers
km: /ឧបករណ៍/ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ

en: /_Accounts
km: /គណនី

en: /_Buddies
km: /មិត្តភក្ដិ

en: /_Conversation
km: /សន្ទនា

en: /_Help
km: /ជំនួយ

en: /_Options
km: /ជម្រើស

en: /_Tools
km: /ឧបករណ៍

en: 0 people in room
km: គ្មានមនុស្ស​នៅ​ក្នុង​បន្ទប់​ទេ

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
km: <I>%s</I> បាន​យក​របៀបរបស់ <I>%s</I> ទាំង​អស់​ចេញ

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
km: <I>%s</I> បាន​យក​របៀប​ឆានែល <I>%s</I> ចេញ

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
km: <I>%s</I> កំណត់​របៀប <I>%s</I> ទៅ​ជា ៖ %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
km: <I>%s</I> កំណត់​របៀប​​ឆានែល <I>%s</I> ទៅ​ជា ៖ %s

en: <PurpleMain>/Accounts/
km: <PurpleMain>/គណនី/

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
km: <PurpleMain>/គណនី/បើក​គណនី

en: <b>%d new email.</b> | <b>%d new emails.</b>
km[0]: <b>អ៊ីមែល​ថ្មី %d ។</b>

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
km: <b><font color="red">មិនមាន​មុខងារ​អាន​ទៀតទេ</font></b>

en: <b>Account:</b> %s
km: <b>គណនី ៖</b> %s

en: <b>Browser configuration program was not found.</b>
km: <b>រក​មិនឃើញ​កម្មវិធី​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​របស់​កម្មវិធី​រុករក​ទេ ។</b>

en: <b>Channel Name:</b> %s
km: <b>ឈ្មោះ​ឆានែល ៖</b> %s

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
km: <b>ការ​សន្ទនា​ជា​មួយ %s នៅ​លើ %s ៖</b><br>

en: <b>Defining adjective:</b>
km: <b>កំណត់​គុណនាម ៖</b>

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
km: <b>ឯកសារ ៖</b> %s
    <b>ទំហំ​ឯកសារ ៖</b> %s
    <b>ទំហំ​រូបភាព ៖</b> %dx%d

en: <b>Filename:</b>
km: <b>ឈ្មោះ​ឯកសារ ៖</b>

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
km: <b>ចំណង​ជ្រើ​ក្រុម ៖</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
km: <b>កំណត់ចំណាំ​ក្រុម ID ៖</b> %s<br>

en: <b>Password:</b>
km: <b>ពាក្យ​សម្ងាត់ ៖</b>

en: <b>Plugin Details</b>
km: <b>សេចក្ដី​លម្អិត​កម្មវិធី​ជំនួយ</b>

en: <b>Proxy configuration program was not found.</b>
km: <b>រក​មិន​ឃើញ​កម្មវិធី​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្រូកស៊ី ។</b>

en: <b>Receiving As:</b>
km: <b>ទទួល​ជា ៖</b>

en: <b>Receiving From:</b>
km: <b>ទទួល​ពីរ ៖</b>

en: <b>Sending As:</b>
km: <b>ផ្ញើជា ៖</b>

en: <b>Sending To:</b>
km: <b>ផ្ញើ​ទៅ ៖</b>

en: <b>Username:</b>
km: <b> ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ៖</b>

en: <b>Web site:</b>
km: <b>តំបន់​បណ្ដាញ ៖</b>

en: <b>Written by:</b>
km: <b>បាន​សរសេរ​ដោ​យ ៖</b>

en: <b>_Bold</b>
km: <b>ដិត</b>

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
km: <br><b>សរសេរ​ឆានែល​ជា​​សម្ងាត់ ៖</b> %s

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
km: <br><b>ស្ថាបនិក​ឆានែល ៖</b> %s

en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
km: <br><b>ឆានែល HMAC ៖</b> %s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
km: <br><b>របៀប​​ឆានែល ៖</b>

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
km: <br><b>ប្រធានបទ​ឆានែល ៖</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
km: <br><b>ស្ថាបនិក​សោ Babbleprint ៖</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
km: <br><b>ស្ថាបនិកសោ​ស្នាម​ម្រាមដៃ ៖</b><br>%s

en: <br><b>User Count:</b> %d
km: <br><b>ចំនួន​អ្នកប្រើ ៖</b> %d

en: <br>At %s since %s
km: <br>នៅ %s តាំង​ពី %s

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
km: <font color="red"><b>មិនអាច​អាន​ឯកសារ​បានទេ ៖ %s</b></font>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
km: <font color="red"><b>មិនអាច​រក​ផ្លូវ​កំណត់ហេតុ​បានទេ !</b></font>

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
km: <font color='#777777'>បានចេញ ។</font>

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
km: <font color='#777777'>បានតភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ XMPP</font>

en: <h1>Conversation with %s</h1>
km: <h1>សន្ទនា​ជា​មួយ %s</h1>

en: <i>_Italic</i>
km: <i>ទ្រេត</i>

en: <span foreground="red" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
km: <span foreground="red" weight="bold">កំហុស ៖ %s
    ពិនិត្យមើល​តំបន់​បណ្ដាញ​កម្មវិធី​ជំនួយ​សម្រាប់​ភាព​ទាន់សម័យ ។</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
km: <span size='larger' weight='bold'>សន្ទនា​នៅ​ក្នុង %s លើ %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
km: <span size='larger' weight='bold'>សន្ទនា​ជា​មួយ %s នៅ​លើ %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
km: <span size='larger' weight='bold'>កំហុស​ក្នុងការ​រក្សាទុក​រូបភាព</span>
    
    %s

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
km: <span size='larger' weight='bold'>មិនស្គាល់​ប្រភេទ​ឯកសារ</span>
    
    កំណត់​លំនាំដើម​ទៅ PNG ។

en: <span size='larger' weight='bold'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no IM accounts configured. To start connecting with %s press the <b>Add...</b> button below and configure your first account. If you want %s to connect to multiple IM accounts, press <b>Add...</b> again to configure them all.
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Manage Accounts</b> in the Buddy List window
km: <span size='larger' weight='bold'>សូម​ស្វាគមន៍​មកកាន់ %s!</span>
    
    អ្នក​មិនមាន​គណនី IM បានកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ទេ ។ ដើម្បីចាប់ផ្ដើម​ការ​តភ្ជាប់​ជា​មួយ​ %s ចុចប៊ូតុង <b>បន្ថែម...</b> ខាង​ក្រោម​ និង​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​គណនី​ដំបូង​របស់​អ្នក ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ %s តភ្ជាប់​ទៅ​គណនី IM ជា​ច្រើន ចុច​ <b>បន្ថែម...</b> ដើម្បី​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ពួកវា​ទាំង​អស់ ។
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Manage Accounts</b> in the Buddy List window

en: <span size='larger'>_Larger</span>
km: <span size='larger'>ធំជាង</span>

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
km: <span size='smaller'>តូចជាង</span>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
km: <span strikethrough='true'>បន្ទាត់​ឆូត</span>

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
km: <span style="italic">ឧទាហរណ៍ ៖ stunserver.org</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
km: <span weight="bold" size="larger">អ្នក​មាន​សំបុត្រ !</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have pounced!</span>
km: <span weight="bold" size="larger">អ្នក​​បាន​ដាក់​ជា​ក្រុម​មិត្តភក្ដិ !</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no accounts enabled. Enable your IM accounts from the <b>Accounts</b> window at <b>Accounts->Manage Accounts</b>. Once you enable accounts, you'll be able to sign on, set your status, and talk to your friends.
km: <span weight='bold' size='larger'>សូម​ស្វាគមន៍​មក​កាន់ %s !</span>
    
    អ្នក​​គ្មាន​គណនី​បាន​បើក​ទេ ។ បើកគណនី IM របស់​អ្នកពី​បង្អួច <b>គណនី</b> នៅ <b>គណនី->គ្រប់គ្រង​គណនី</b> ។ នៅពេល​អ្នកបើក​គណនី អ្នក​នឹង​អាច​ចូល កំណត់​ស្ថានភាព​របស់​អ្នក ហើយ​និយាយាជា​មួយមិត្តភក្ដិ ។

en: <u>_Underline</u>
km: <u>គូស​បន្ទាត់​ក្រោម</u>

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
km: ពេលមួយ​នោះ អ្នកគ្រប់គ្រង​បានចេញផ្សាយ​នូវ​សេចក្ដី​ប្រកាស​ដូច​ខាង​ក្រោម​នៅ​លើម៉ាស៊ីនបម្រើ %s

en: A custom smiley for '%s' already exists.  Please use a different shortcut.
km: មាន​សញ្ញាណអារម្មណ៍​ផ្ទាល់ខ្លួន​សម្រាប់ '%s' រួច​ហើយ ។ សូម​ប្រើ​ផ្លូវកាត់​ផ្សេង ​។

en: A custom smiley in the message is too large to send.
km: សញ្ញាអារម្មណ៍​ផ្ទាល់​ខ្លួន​នៅ​ក្នុង​សារ​ធំ​ពេក ដើម្បី​ផ្ញើ ។

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
km: មាន​ឯកសារ​សម្រាប់​ទាញយក​ពី ៖
    ម៉ាស៊ីន​ពី​ចម្ងាយ ៖ %s
    ច្រក​ពី​ចម្ងាយ ៖ %d

en: A folder with that name already exists
km: មាន​ថត​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​នោះ​រួច​ហើយ

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
km: មាន​ក្រុម​ដែលមាន​ឈ្មោះ '%s' រួច​ហើយ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក ។

en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
km: កំណែ​រមូរ​ផ្ដេក​របស់​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ ។

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
km: បាន​ស្នើ​សម័យ​ផ្ញើសារ​តន្ត្រី ។ សូម​ចុច​រូបតំណាង MM ដើម្បីទទួល​យក ។

en: A non-recoverable Farsight2 error has occurred.
km: កំហុស Farsight2 ដែល​មិនអាច​យក​ចេញ​​បានកើត​ឡើង ។

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
km: មិនផ្គូផ្គង​កំណែ ABI %d.%d.x (ត្រូវការ %d.%d.x)

en: AIM Account
km: គណនី AIM

en: AIM Direct IM
km: AIM នាំ IM

en: AIM Protocol Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ពិធីការ AIM

en: AOL does not allow your screen name to authenticate here
km: AOL មិនអនុញ្ញាត​ឲ្យ​​​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ឈ្មោះ​អេក្រង់​របស់​អ្នក​នៅ​ទីនេះ​ទេ

en: AP User
km: អ្នក​ប្រើ AP

en: A_ccount
km: គណនី

en: A_lias:
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ ៖

en: About %s
km: អំពី %s

en: Accept
km: ទទួលរម​

en: Accept certificate for %s?
km: ទទួល​វិញ្ញាបនបត្រ​សម្រាប់ %s?

en: Accept chat invitation?
km: ព្រម​ទទួល​ការអញ្ជើញ​នៃ​កា​រជជែក ?

en: Accept file transfer request from %s?
km: ទទួល​យក​សំណើ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​ពី %s?

en: Access denied: HTTP proxy server forbids port %d tunneling
km: បាន​​បដិសេធ​ ៖ ម៉ាស៊ីនបម្រើប្រូកស៊ី HTTP ហាម​ឃាត់​​ច្រក %d ។

en: Account
km: គណនី

en: Account Confirmation Requested
km: បាន​ស្នើ​ការ​អះអាង​របស់គណនី

en: Account Info
km: ព័ត៌មាន​គណនី

en: Account has been disabled
km: គណនី​ត្រូវ​បាន​បិទ

en: Account successfully unregistered
km: បានលុបការ​ចុះឈ្មោះគណនី​ដោយ​ជោគជ័យ

en: Account type:
km: ប្រភេទ​គណនី ៖

en: Account was not added
km: គណនី​មិន​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទេ

en: Account:
km: គណនី ៖

en: Account:
km: គណនី  ៖

en: Account: %s (%s)
km: គណនី ៖ %s (%s)

en: Accounts
km: គណនី

en: Action
km: សកម្មភាពើ​

en: Action Message Name Color
km: សកម្មភាព​​ពណ៌​ឈ្មោះ​សារ​

en: Action Message Name Color for Whispered Message
km: សកម្មភាព​ពណ៌​ឈ្មោះ​សារ​​សម្រាប់​សារ​ដែល​ខ្សឹប

en: Actions
km: សកម្មភាព

en: Ad-Hoc Command Failed
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ Ad-Hoc បាន​បរាជ័យ

en: Ad_vanced
km: កម្រិត​ខ្ពស់

en: Add
km: បន្ថែម

en: Add / Remove
km: បន្ថែម/យក​ចេញ

en: Add Account
km: បន្ថែម​គណនី

en: Add Buddy
km: បន្ថែម​មិត្តភក្ដិ

en: Add Buddy Pounce
km: បន្ថែមក្រុម​មិត្តភក្ដិ​

en: Add Buddy Pounce...
km: បន្ថែម​ក្រុម​មិត្តភក្ដិ...

en: Add Buddy _Pounce...
km: បន្ថែម​ក្រុម​មិត្តភក្ដិ...

en: Add C_hat...
km: បន្ថែមការ​ជជែក...

en: Add Channel Private Group
km: បន្ថែម​ក្រុម​ឯកជន​របស់​ឆានែល

en: Add Channel Public Key
km: បន្ថែម​សោ​សាធារណៈ​របស់​ឆានែល

en: Add Chat
km: បន្ថែម​ការ​ជជែក

en: Add Group
km: បន្ថែម​ក្រុម

en: Add Notes Address Book Group...
km: បន្ថែម​ក្រុម​​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​ចំណាំ...

en: Add Private Group
km: បន្ថែម​ក្រុម​ឯកជន

en: Add Smiley
km: បន្ថែម​សញ្ញាអារម្មណ៍

en: Add _Buddy...
km: បន្ថែម​មិត្តភក្ដិ...

en: Add a buddy.
km: បន្ថែម​មិត្តភក្ដិ ។

en: Add a new text replacement
km: បន្ថែម​ការ​ជំនួស​អត្ថបទ​ថ្មី

en: Add buddy to _group:
km: បន្ថែម​មិត្តភក្ដិ​ទៅ​ក្រុម ៖

en: Add buddy to your list?
km: បន្ថែម​មិត្តភក្ដិ​ទៅ​កាន់​បញ្ជីរបស់​អ្នក ?

en: Add in group
km: បន្ថែម​ក្នុងក្រុម

en: Add new line in Chats
km: បន្ថែម​បន្ទាត់​ថ្មី​នៅ​ក្នុង​គំនូស​តាង

en: Add new line in IMs
km: បន្ថែម​បន្ទាត់​ថ្មី​នៅ​ក្នុង IMs

en: Add to Address Book
km: បន្ថែម​ទៅ​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន

en: Add to Buddy List
km: បន្ថែម​ទៅ​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ

en: Add to chat
km: បន្ថែម​ទៅ​កាន់​ការ​ជជែក

en: Add to chat...
km: បន្ថែម​ទៅ​កា​រជជែក...

en: Add-Ins
km: បន្ថែម

en: Additional Information
km: ព័ត៌មាន​បន្ថែម

en: Address
km: អាសយដ្ឋាន

en: Address already in use.
km: អាសយដ្ឋាន​កំពុង​ប្រើ​ហើយ ។

en: Adds a Send button to the entry area of the conversation window. Intended for use when no physical keyboard is present.
km: បន្ថែម​ប៊ូតុង​ផ្ញើទៅ​ផ្ទៃ​ធាតុ​របស់​បង្អួច​សន្ទនា ។ សម្រាប់​ប្រើ​ នៅពេល​គ្មាន​ក្ដារចុច​ហ្វីស៊ីខល ។

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
km: បន្ថែម​ប្រអប់​តូច​ទៅ​កាន់បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ ដែល​បង្ហាញ​ប្រសិន​បើ​អ្នក​មាន​សំបុត្រ​ថ្មី ។

en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
km: បន្ថែម​ជម្រើស​ដើម្បីទុក​ចំណាំ​សម្រាប់​មិត្តភក្ដិ​នៅ​លើ​បញ្ជី​មិតភក្ដិ​របស់​អ្នក ។

en: Affiliations:
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ ៖

en: Afrikaans
km: អាហ្វ្រីកាអាន

en: Age
km: អាយុ

en: Albanian
km: អាល់បានី

en: Algorithm: 	%s
km: ក្បួន​ដោះស្រាយ ៖ 	%s

en: Alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ

en: Alias (optional)
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ (ជម្រើស)

en: Alias Buddy
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​របស់មិត្តភក្ដិ

en: Alias Chat
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​ក្នុងកា​រជជែក

en: Alias Contact
km: ទំនាក់ទំនង​ឈ្មោះក្លែងក្លាយ

en: Alias:
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ ៖

en: All
km: ទាំង​អស់

en: All Conversations
km: កា​រសន្ទនា​ទាំង​អស់

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
km: ធាតុ​ទាំង​អស់​ខាង​ក្រោម​ជា​ជម្រើស ។ បញ្ចូល​តែ​ព័ត៌មាន​ដែល​អ្នក​គិត​ថា​ងាយស្រួល ។

en: Allow %s to contact you?
km: អនុញ្ញាតឲ្យ %s ទាក់ទង​អ្នក ?

en: Allow Buzz
km: អនុញ្ញាត​ Buzz

en: Allow all users to contact me
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នកប្រើទាំង​អស់​ទាក់ទង​ខ្ញុំ

en: Allow multiple instances
km: អនុញ្ញាត​ការ​ចូល​ច្រើន​នាក់​ដំណាល​គ្នា

en: Allow multiple simultaneous logins
km: អនុញ្ញាត​ការ​ចូល​ច្រើន​នាក់​ដំណាល​គ្នា

en: Allow only the users below
km: អនុញ្ញាត​តែ​អ្នកប្រើខាងក្រោម​ប៉ុណ្ណោះ

en: Allow only the users on my buddy list
km: អនុញ្ញាត​តែ​អ្នកប្រើ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​របស់​ខ្ញុំ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អត្ថបទ​ធម្មតា​លើ​ស្ទ្រីម​ដែល​មិន​បានអ៊ិនគ្រីប

en: Allows browsing and registering services.
km: អនុញ្ញាត​រកមើល និង​ចុះឈ្មោះសេវា ។

en: Allows control by entering commands in a file.
km: អនុញ្ញាត​ការ​ត្រួតពិនិត្យ​ដោយ​បញ្ចូល​ពាក្យ​បញ្ជា​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ ។

en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ផ្លាស់ប្ដូរ​តម្លៃចង្អុល​នៃ​ស្ថានភាព​​ទំនេរ/ចាកឆ្ងាយ/ក្រៅបណ្ដាញ​សម្រាប់​មិត្តភក្ដិ​នៅ​ក្នុង​ការ​គណនា​អាទិភាព​ទំនាក់ទំនង ។

en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
km: អនុញ្ញាត​សម្រាប់​ពិនិត្យ​តម្លៃ​ដែល​ភ្ជាប់​ជា​មួយ​នឹង​ស្ថានភាព​មិត្តភក្ដិ​ផ្សេងៗ ។

en: Allows support for mouse gestures in conversation windows. Drag the middle mouse button to perform certain actions:
     • Drag down and then to the right to close a conversation.
     • Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
     • Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​គាំទ្រ​កាយវិការ​កណ្ដុរ​នៅក្នុង​បង្អួច​សន្ទនា ។ អូស​​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​កណ្ដាល​ដើម្បី​អនុវត្ត​សកម្មភាព​​មួយចំនួន​ដូច​ខាងក្រោម ៖
     • អូស​ចុះក្រោម ហើយ​បន្ទាប់មក​ទៅ​ស្ដាំដើម្បី​បិទ​ការ​សន្ទនា ។
     • អូស​ឡើង​លើ ហើយ​បន្ទាប់​មក​ទៅ​ឆ្វេង​ដើម្បីប្ដូរ​ទៅ​ការ​សន្ទនា​មុន ។
     • អូស​ឡើង​លើ ហើយ​បន្ទាប់​មក​ទៅ​ស្ដាំ​ដើម្បីប្ដូរ​ទៅ​ការ​សន្ទនា​បន្ទាប់ ។

en: Allows you to enforce on a per-account basis that passwords not being saved are only used in a single successful connection.
    Note: The account password must not be saved for this to work.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បង្ខំ​នៅ​លើ​មូលដ្ឋាន​ក្នុង​មួយ​គណនី ដែល​ពាក្យ​សម្ងាត់​មិន​កំពុង​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ទេ គឺ​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​តែ​ការ​តភ្ជាប់​ដោយ​ជោគជ័យ​តែ​មួយ​ប៉ុណ្ណោះ ។
    ចំណាំ​ ៖ ពាក្យ​សម្ងាត់​គណនី​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​​វា​សម្រាប់​ការ​ងារ​នោះទេ ។

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដោយដៃ​ អំពី​រយៈពេល​ដែល​អ្នកនៅ​ទំនេរ

en: Alphabetically
km: តាម​អក្ខរក្រម

en: Already Registered
km: បានចុះឈ្មោះ​រួច​ហើយ

en: Always
km: ជានិច្ច

en: Always on top
km: តែងតែ​នៅ​លើ​ជា​និច្ច

en: Always use AIM/ICQ proxy server for
    file transfers and direct IM (slower,
    but does not reveal your IP address)
km: ប្រើ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​ប្រូកស៊ី AIM/ICQ ជា​និច្ច​សម្រាប់​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ និង IM ផ្ទាល់ (យឺត ប៉ុន្តែ​មិន​ដឹង​អាសយដ្ឋាន​ IP របស់​អ្នក​ទេ)

en: Amharic
km: អាមហារីច

en: An account already exists with the specified criteria.
km: មានគណនី​រួច​ហើយ​ជា​មួយនឹង​លក្ខខណ្ឌ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ។

en: An ambiguous user ID was entered
km: លេខ​សម្គាល់​អ្នក​ប្រើ​ត្រូវ​បាន​បញ្ចូល

en: An email address was not found for this buddy.
km: រក​មិនឃើញអាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​សម្រាប់​មិត្តភក្ដិ​នេះ​ទេ ។

en: An error occurred while opening the file.
km: កំហុស​មួយ​បានកើត​ឡើង​ខណៈពេល​បើក​ឯកសារ ។

en: An error occurred while updating the directory
km: កំហុស​មួយ​បានកើត​ឡើង​ខណៈពេល​ធ្វើ​ឲ្យថត​ទាន់សម័យ

en: An error was encountered reading your %s.  The file has not been loaded, and the old file has been renamed to %s~.
km: មានកំហុស​មួយ​ក្នុងការ​អាន​ %s របស់​អ្នក ។ ឯកសារ​មិន​ត្រូវ​បានផ្ទុក​ទេ ហើយ​ឯកសារ​ចាស់​ត្រូវ​បាន​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ទៅ​ជា %s~ ។

en: An example plugin that does stuff - see the description.
km: កម្មវិធីជំនួយ​គំរូ​ដែល​ធ្វើការ - សូម​សេចក្ដិពិពណ៌នា ​​​។

en: An unknown certificate error occurred.
km: កំហុស​វិញ្ញាបនបត្រ​ដែល​មិន​ស្គាល់​បាន​កើត​ឡើង ។

en: Angry
km: ខឹង

en: Animate
km: ចលនា

en: Announcement from %s
km: ការ​ប្រកាស​ពី %s

en: Anxious
km: រសាប់រសល់

en: Anyone
km: អ្នករាល់គ្នា

en: Appear Offline
km: បង្ហាញ​នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: Appear Online
km: បង្ហាញ​លើ​បណ្ដាញ

en: Apply
km: អនុវត្ត

en: Apply hiding rules to buddies
km: អនុវត្ត​ក្បួន​បន្លិច​ទៅកាន់​មិត្តភក្ដិ

en: Apply in Chats
km: អនុវត្ត​ក្នុង​ការជជែក

en: Apply in IMs
km: អនុវត្ត​ក្នុង IMs

en: Arabic
km: អារ៉ាប់

en: Are you sure you want to block %s?
km: តើអ្នកប្រាកដ​ជា​ចង់​ទប់ស្កាត់ %s ឬ ?

en: Are you sure you want to delete "%s"
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​លុប "%s" ឬ

en: Are you sure you want to delete %s?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​លុប %s?

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​លុប​ក្រុម​នៅ​លើ %s សម្រាប់ %s ឬ?

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​​លុប​ស្ថានភាព​ដែល​បាន​រក្សាទុក​ដែលបានជ្រើស​ឬ ?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation in %s which started at %s?
km: តើ​អ្នកប្រាកដ​ជា​ចង់​លុប​កំណត់​ហេតុ​សន្ទនា​នៅក្នុង %s ជា​អចិន្ត្រៃយ៍​​ដែល​ចាប់​ផ្ដើ​ម​នៅ %s ដែរឬទេ ?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation with %s which started at %s?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​លុប​កំណត់​សន្ទនា​ជា​មួយ %s ជា​អចិន្ត្រៃយ៍​ដែល​ចាប់ផ្ដើមនៅ %s ដែរឬទេ ?

en: Are you sure you want to permanently delete the system log which started at %s?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដជា​ចង់លុប​កំណត់​ហេតុ​ប្រព័ន្ធ​ដែល​ចាប់ផ្ដើម​នៅ %s ជា​អចិន្ត្រៃយ៍​ឬ ?

en: Are you sure you want to remove %s?
km: តើ​​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​យក %s ចេញ​ឬ ?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
km: តើអ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​អនុញ្ញាតឲ្យ %s ទាក់ទង​អ្នក​ឬ ?

en: Armenian
km: អាម៉ីនៀន

en: Ashamed
km: អៀនខ្មាស់

en: Ask
km: សួរ

en: Asking %s to connect to us at %s:%hu for Direct IM.
km: ស្នើ %s ឲ្យ​តភ្ជាប់​មក​យើង​នៅ %s:%hu សម្រាប់ IM ដោយ​ផ្ទាល់ ។

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​​ប៉ុនប៉ង​ជាវ %s,%s,%s

en: Attempting to connect to %s:%hu.
km: ប៉ុនប៉ង​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ %s:%hu ។

en: Attempting to connect via proxy server.
km: ប៉ុនប៉ង​តភ្ជាប់​តាមរយៈ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី ។

en: Audio
km: អូឌីយ៉ូ

en: Audio/_Video Call
km: អូឌីយ៉ូ/ការ​ហៅ​វីដេអូ

en: Australian English
km: ​​​អង់គ្លេស​អូស្ត្រាលី

en: Auth Domain
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់​ដែន

en: Auth User
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់​អ្នកប្រើ

en: Authenticating
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: Authenticating connection
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ការ​តភ្ជាប់

en: Authenticating...
km: កំពុង​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ...

en: Authentication Failure
km: ភាព​បរាជ័យ​ក្នុងការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: Authentication failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​រផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: Author
km: អ្នកនិពន្ធ ​

en: Authorization Aborted
km: បានបោះបង់​កា​រផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: Authorization Denied
km: បានបដិសេធ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: Authorization Denied Message:
km: សារ​បដិសេធ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ ៖

en: Authorization Given
km: បានផ្ដល់កា​រផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: Authorization Granted
km: បាន​ផ្ដល់​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: Authorization dialog
km: ប្រ​អប់អនុញ្ញាត​

en: Authorization mechanism too weak
km: យន្តការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​​ខ្សោយ​ពេក

en: Authorize
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: Authorize buddy?
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​របស់មិត្តភក្ដិ ?

en: Auto Accept
km: ព្រមទទួល​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Auto Reject
km: ច្រានចោល​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Auto-Join
km: ចូល​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
km: ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​ដែល​ព្រមទទួលដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ស្នើ​ពី​អ្នក​ប្រើ​ដែលបាន​ជ្រើស ។

en: Auto-detect incoming UTF-8
km: រកឃើញ UTF-8 ចូល​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Auto-join
km: ចូល​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Auto-response sent:
km: បានផ្ញើ​ការ​ឆ្លើយតប​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ៖

en: Autoaccept
km: ព្រម​ទទួល​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Autoaccept File Transfers...
km: កា​រផ្ទេរ​ឯកសារ​ព្រមទទួល​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ...

en: Autoaccept complete
km: បញ្ចប់ការ​ព្រម​ទទួល​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
km: ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​ដែល​ព្រមទទួល​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​របស់ "%s" ពី "%s" បាន​បញ្ចប់ ។

en: Automatic
km: ស្វ័យ​​​ប្រវត្តិ

en: Automatically open whiteboard
km: បើក​ក្ដារខៀន​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Available
km: លើ​បណ្ដាញ

en: Available Conferences
km: សន្និសីទ​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន

en: Away
km: ចាកឆ្ងាយ

en: Away Text
km: អត្ថបទចាក​​ឆ្ងាយ

en: Away message too long.
km: សារ​ចាកឆ្ងាយ​វែង​ពេក ។

en: Awesome
km: ខ្លាច

en: Bac_kground color
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ

en: Background Color
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​

en: Bad Format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​មិនល្អ

en: Bad Namespace Prefix
km: បុព្វបទ​ចន្លោះ​ឈ្មោះ​មិនល្អ

en: Bad Request
km: សំណើ​មិន​ល្អ

en: Bad mode
km: របៀប​មិនល្អ

en: Ban List
km: បញ្ជី​ហាមឃាត់

en: Ban on %s
km: ហាមឃាត់​នៅ​លើ %s

en: Ban on %s by %s, set %s ago
km: ហាមឃាត់​នៅ​លើ %s ដោយ %s កំណត់ %s កន្លង​ទៅ

en: Banned
km: បានហាមឃាត់

en: Based on keyboard or mouse use
km: មាន​មូលដ្ឋាន​លើ​កា​រប្រើក្ដារចុច ឬ​កណ្ដុរ

en: Based on keyboard use
km: មាន​មូលដ្ឋាន​លើ​ការ​ប្រើ​ក្ដារចុច

en: Basque
km: បាស្កេ

en: Became idle
km: ក្លាយ​ជា​ទំនេរ

en: Because this reveals your IP address, it may be considered a security risk.  Do you wish to continue?
km: ពីព្រោះ​វា​ដឹង​អាសយដ្ឋាន IP របស់​អ្នក វា​អាច​ត្រូវ​បាន​​ចាត់​ទុកថា​មានគ្រោះថ្នាក់ ។ តើអ្នក​ចង់​បន្ត​ដែរឬទេ ?

en: Becomes _idle
km: ក្លាយជា​ទំនេរ

en: Becomes idle
km: ក្លាយ​ជា​ទំនេរ

en: Beep too!
km: ប៊ីប​ដែរ !

en: Belarusian Latin
km: បេឡារុស្ស ឡាទីន

en: Bengali
km: បេន្កាលី

en: Birth Day
km: ថ្ងៃ​​កំណើត

en: Birth Year
km: ឆ្នាំ​​​កំណើត

en: Birthday
km: ថ្ងៃ​កំណើត

en: Block
km: ទប់ស្កាត់

en: Block %s?
km: ទប់ស្កាត់ %s?

en: Block IMs without Key Exchange
km: ទប់ស្កាត់ IMs ដោយ​គ្មាន​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​សោ

en: Block User
km: ទប់ស្កាត់​អ្នក​ប្រើ

en: Block all users
km: ទប់ស្កាត់​អ្នក​ប្រើ​ទាំង​អស់

en: Block messages to whiteboard
km: ទប់ស្កាត់សារ​ទៅក្ដារខៀន

en: Block only the users below
km: ទប់ស្កាត់តែ​អ្នកប្រើ​ខាងក្រោមប៉ុណ្ណោះ

en: Block/Unblock
km: ទប់ស្កាត់/មិនទប់ស្កាត់

en: Block/Unblock...
km: ទប់ស្កាត់/មិនទប់ស្កាត់...

en: Blocked
km: បានទប់ស្កាត់

en: Bokmål Norwegian
km: ប៊ុកម៉ល​ណ័រវ៉េ

en: Bold
km: ដិត​

en: Bonjour Protocol Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ពិធីការ​ Bonjour

en: Bored
km: អផ្សុក

en: Bosnian
km: បូស្នី

en: Bot account cannot IM this user
km: គណនី​​អ្នក​លេង​លើ​បណ្ដាញ​មិន​អាច​ IM អ្នកប្រើ​នេះ​បាន​ទេ

en: Bot account reached IM limit
km: គណនី​អ្នក​លេង​លើ​បណ្តាញ​បាន​​ដល់​កម្រិត​ IM

en: Bot account reached daily IM limit
km: គណនី​អ្នក​លេង​លើ​បណ្តាញ​បាន​ដល់​កម្រិត​ IM ​ប្រចាំ​ថ្ងៃ​ហើយ

en: Bot account reached monthly IM limit
km: គណនី​របស់​អ្នក​លេង​បាន​ដល់​​​កម្រិត IM ប្រចាំ​ខែ​ហើយ

en: Bot accounts cannot initiate IMs
km: គណនី​អ្នកលេង​លើ​បណ្ដាញ​​មិនអាច​ចាប់ផ្ដើម IMs បាន​ទេ

en: Both
km: ទាំង​ពីរ​

en: Bottom
km: បាត

en: Br_owse...
km: រកមើល...

en: British English
km: ​​​អង់គ្លេស អង់គ្លេស

en: Brows_e...
km: រកមើល...

en: Browser
km: កម្មវិធី​រុករក

en: Browser Selection
km: ជម្រើស​កម្មវិធី​រុករក

en: Browser default
km: កម្មវិធីរុករក​លំនាំដើម

en: Browser preferences are configured in GNOME preferences
km: បានកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​រុករក នៅ​ក្នុង​ចំណូល​ចិត្ត​​របស់ GNOME

en: Buddies
km: មិត្តភក្ដិ

en: Buddy
km: មិត្តភក្ដិ

en: Buddy Alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​មិត្តភក្ដិ

en: Buddy Comment
km: មតិយោបល់​មិត្តភក្ដិ

en: Buddy Comment for %s
km: មតិយោបល់​របស់មិត្តភក្ដិ​សម្រាប់ %s

en: Buddy Comment:
km: មតិយោបល់របស់មិត្តភក្ដិ ៖

en: Buddy Goes _Away
km: មិត្តភក្ដិ​​ទៅ​ឆ្ងាយ

en: Buddy Goes _Idle
km: មិត្តភក្ដិ​ទំនេរ

en: Buddy Icon
km: រូបតំណាង​មិត្តភក្ដិ

en: Buddy Information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​មិត្តភក្ដិ

en: Buddy List
km: បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ

en: Buddy List Storage Mode
km: របៀប​ផ្ទុក​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ

en: Buddy List Theme:
km: ស្បែក​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ ៖

en: Buddy List Window
km: បង្អួច​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ

en: Buddy Notes
km: ចំណាំ​មិត្តភក្ដិ

en: Buddy Pounces
km: ក្រុមមិត្តភក្ដិ

en: Buddy State Notification
km: ស្ថាន​​ភាព​ជូនដំណឹង​របស់មិត្តភក្ដិ

en: Buddy Ticker
km: ការ​បន្លឺ​សំឡេង​របស់​មិត្តភក្ដិ

en: Buddy _Signs On/Off
km: មិត្តភក្ដិ ចេញ/ចូល

en: Buddy is "extended" away
km: មិត្តភក្ដិ​ត្រូវបាន "ពន្យារ" ការ​ចាកឆ្ងាយ

en: Buddy is away
km: មិត្តភក្ដិ​ចាកឆ្ងាយ

en: Buddy is idle
km: មិត្តភក្ដិ​ទំនេរ

en: Buddy is mobile
km: មិត្តភក្ដិ​ចល័ត

en: Buddy is offline
km: មិត្តភក្ដិ​ក្រៅបណ្ដាញ

en: Buddy logs in
km: មិត្តភក្ដិ​ចូល

en: Buddy logs out
km: មិត្តភក្ដិ​ចេញ

en: Buddy name:
km: ឈ្មោះ​មិត្តភក្ដិ ៖

en: Buddy signs on/off
km: មិត្តិភក្តិ​បិទ/បើក

en: Buddy's _username:
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​របស់​មិត្តភក្ដិ ៖

en: Buddylist loaded successfully!
km: បានផ្ទុក​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​​ដោយ​ជោគជ័យ !

en: Buddylist saved successfully!
km: បាន​រក្សាទុក​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​ដោយ​ជោគជ័យ !

en: Bulgarian
km: ប៊ុលហ្គារី

en: Busy
km: រវល់

en: Buzz
km: កេះកៀវ

en: Buzzing %s...
km: កំពុងកេះកៀវ %s...

en: By Log Size
km: តាម​ទំហំ​កំណត់​ហេតុ

en: By Status
km: តាម​ស្ថានភាព

en: By account
km: តាមគណនី

en: By conversation count
km: តាម​ចំនួន​សន្ទនា

en: By group
km: តាម​ក្រុម

en: By recent log activity
km: តាម​សកម្មភាព​កំណត់ហេតុ​ថ្មីៗ

en: By status
km: តាម​ស្ថានភាព

en: CTCP PING reply
km: ការ​ឆ្លើយ​តប​របស់ CTCP PING

en: C_hat windows
km: បង្អួច​ការ​ជជែក

en: C_lear finished transfers
km: ជម្រះ​ការ​ផ្ទេរ​ដែលចប់

en: C_onnect
km: តភ្ជាប់

en: Calculating...
km: កំពុង​គណនា...

en: Call Command
km: ហៅ​ពាក្យ​បញ្ជា

en: Call in progress.
km: កា​រហៅ​កំពុង​ដំណើរការ ។

en: Calling...
km: កំពុង​ហៅ...

en: Camera
km: ម៉ាស៊ីន​ថត​

en: Canadian English
km: ​​​អង់គ្លេស​កាណាដា

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Cancel Presence Notification
km: បោះបង់​កា​រជូនដំណឹង​បច្ចុប្បន្ន

en: Cancelled
km: បានបោះបង់

en: Cannot add a contact to the same folder twice
km: មិន​អាច​បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង​ទៅកាន​ថត​ដដែល​ពីរ​ដង​បានទេ

en: Cannot add yourself
km: មិនអាច​បន្ថែម​ខ្លួន​អ្នក​ផ្ទាល់​ទេ

en: Cannot ban %s: banlist is full
km: មិនអាច​ហាមឃាត់ %s ៖ បញ្ជី​ហាមឃាត់​ពេញហើយ

en: Cannot call command
km: មិនអាច​ហៅ​ពាក្យ​បញ្ជា​បានទេ

en: Cannot change nick
km: មិនអាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​សម្មតិនាម​បានទេ

en: Cannot create pounce
km: មិនអាច​បង្កើត​ក្រុម​បានទេ

en: Cannot detach
km: មិនអាច​ផ្ដាច់​បានទេ

en: Cannot fetch the public key
km: មិន​អាច​ទៅ​យក​សោ​សាធារណៈ​បានទេ

en: Cannot get channel information
km: មិនអាចយក​ព័ត៌មាន​ឆានែល​បានទេ

en: Cannot get room list
km: មិនអាច​យក​បញ្ជី​បន្ទប់បានទេ

en: Cannot get server information
km: មិនអាច​យក​ព័ត៌មាន​ម៉ាស៊ីនបម្រើបានទេ

en: Cannot get server statistics
km: មិនអាច​យក​ស្ថិតិ​ម៉ាស៊ីនបម្រើបានទេ

en: Cannot get user information
km: មិន​អាច​យក​ព័ត៌មាន​របស់​អ្នក​ប្រើ​បានទេ

en: Cannot join %s: Registration is required.
km: មិនអាច​ចូល %s ៖ តម្រូវ​ឲ្យ​ចុះឈ្មោះ ។

en: Cannot join channel
km: មិនអាច​ចូល​ឆានែល​បានទេ

en: Cannot join private group
km: មិនអាច​ចូលរួម​ក្នុងក្រុម​ឯកជន​បានទេ

en: Cannot perform the key agreement
km: មិនអាច​អនុវត្ត​ការ​​ព្រមព្រៀង​សំខាន់​ទេ

en: Cannot receive IM due to parental controls
km: មិនអាច​ទទួល IM បាន​ទេ ដោយ​សារ​តែ​ការ​ត្រួតពិនិត្យ​​តឹងរឹង

en: Cannot send SMS
km: មិនអាច​ផ្ញើ SMS បាន​ទេ

en: Cannot send SMS to this country
km: មិនអាច​ផ្ញើ SMS ទៅ​ប្រទេស​នេះ​បាន​ទេ

en: Cannot send SMS to unknown country
km: មិនអាច​ផ្ញើ SMS ទៅ​ប្រទេស​ដែល​មិន​ស្គាល់​បាន​ទេ

en: Cannot send SMS without accepting terms
km: មិន​អាច​ផ្ញើ SMS ដោយ​មិន​ទទួល​យក​លក្ខខណ្ឌ​បាន​ទេ

en: Cannot send a directory.
km: មិនអាច​ផ្ញើ​ថត​បាន​ទេ ។

en: Cannot send a file of 0 bytes.
km: មិនអាច​ផ្ញើ​ឯកសារ​ប្រភេទ​សូន្យ​បានទេ ។

en: Cannot send file
km: មិនអាច​ផ្ញើ​ឯកសារ​បាន​ទេ

en: Cannot send folder %s.
km: មិនអាច​ផ្ញើថត %s បានទេ ។

en: Cannot send launcher
km: មិនអាច​ផ្ញើ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​បានទេ

en: Cannot set IM key
km: មិន​កំណត់​សោ IM បានទេ

en: Cannot set topic
km: មិនអាច​កំណត់​ប្រធាន​បទ​បានទេ

en: Cannot start browser configuration program.
km: មិនអាច​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​រុករក​បានទេ ។

en: Cannot start proxy configuration program.
km: មិនអាច​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្រូកស៊ី​បានទេ ។

en: Cannot watch user
km: មិនអាច​ឃ្លាំង​មើល​អ្នកប្រើបានទេ

en: Capabilities
km: សមត្ថភាព

en: Case sensitive
km: ប្រកាន់​អក្សរ​តូចធំ

en: Catalan
km: កាតាឡាន

en: Certificate Authorities
km: អាជ្ញាធរ​វិញ្ញាបនបត្រ

en: Certificate Export Error
km: កំហុស​ក្នុងការ​នាំវិញ្ញាបនបត្រ​ចេញ

en: Certificate Import
km: នាំចូល​វិញ្ញាបនបត្រ

en: Certificate Import Error
km: កំហុស​ក្នុងកា​រនាំ​វិញ្ញាបនបត្រ​ចូល

en: Certificate Information
km: ព័ត៌មាន​វិញ្ញាបនបត្រ

en: Certificate Manager
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​វិញ្ញាបនបត្រ

en: Certificate for %s
km: វិញ្ញាបនបត្រ %s

en: Certificates
km: វិញ្ញាបនបត្រ

en: Change Account Registration at %s
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ការ​ចុះឈ្មោះ​គណនី​នៅ %s

en: Change Address To:
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​អាសយដ្ឋាន​ ជូន​ចំពោះ ៖

en: Change Currently Registered Email Address...
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ដែលបានចុះឈ្មោះ​បច្ចុប្បន្ន...

en: Change Password (web)
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់ (បណ្ដាញ)

en: Change Password...
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់...

en: Change Registration
km: ផ្លាស់​ប្តូរ​ការ​ចុះ​ឈ្មោះ

en: Change Size
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ទំហំ

en: Change XMPP Password
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់ XMPP

en: Change password for %s
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់ %s

en: Change status to
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ស្ថានភាព​ទៅជា

en: Change status when idle
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ស្ថានភាព​នៅពេល​ទំនេរ

en: Change to this status when _idle:
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ទៅ​ស្ថានភាព​នេះ នៅពេល​ទំនេរ ៖

en: Change user information for %s
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ព័ត៌មាន​អ្នក​ប្រើ​សម្រាប់ %s

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ទៅការ​កំណត់​ភាព​ឯកជន​នឹង​មានប្រសិទ្ធភាព​ភ្លាម ។

en: Channel
km: ឆានែល

en: Channel %s does not exist in the network
km: មិន​ទាន់មាន​ឆានែល %s នៅ​ក្នុង​បណ្ដាញ​ទេ

en: Channel Authentication
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​​ត្រឹមត្រូវ​របស់ឆានែល

en: Channel Information
km: ព័ត៌មាន​ឆានែល

en: Channel Passphrase
km: ឃ្លាសម្ងាត់​ឆានែល

en: Channel Public Keys List
km: បញ្ជី​សោ​សាធារណៈ​របស់​ឆានែល

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​របស់​ឆានែល​ត្រូវ​បានប្រើ​ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​ឆានែល​មានសុវត្ថិភាព ពីការ​ចូលដំណើរការ​ដែល​មិនបានផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ ។ ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​អាច​មាន​មូលដ្ឋាន​លើ​ឃ្លា​សម្ងាត់ និង​ហត្ថលេខា​ឌីជីថល ។ ប្រសិន​បើ​បានកំណត់​ឃ្លា​សម្ងាត់ វា​តម្រូវ​ឲ្យ​ចូល​រួម ។ ប្រសិន​បើ​សោ​សាធារណៈ​របស់​ឆានែល​ បន្ទាប់មកមានតែ​អ្នកប្រើ​ដែលសោសាធារណៈ​របស់​វា​ត្រូវ​បានរាយ​ដើម្បីអាច​ចូលរួម​បាន ។

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
km: ស្ថាបនិក​ឆានែល​នៅ​លើ <I>%s</I> គឺ <I>%s</I>

en: Chat
km: ជជែក

en: Chat _name:
km: ឈ្មោះការ​ជជែក ៖

en: Chat error
km: កំហុស​ក្នុងកា​រជជែក

en: Chatroom Emblems
km: រូប​​បន្ទប់​ជជែកកំសាន្ត

en: Chats
km: ជជែក

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
km: ការ​ជជែក​នឹង​ត្រូវ​បាន​ចុះ​កំណត់ហេតុ​តែ​ក្នុងករណី​ដែល​ចំណូលចិត្ត​ "ចុះកំណត់ហេតុ​​ជជែក​ទាំង​អស់" ត្រូវ​បាន​បើក ។

en: Chatty
km: កា​រជជែក

en: Check permissions and try again.
km: ពិនិត្យ​មើល​សិទ្ធិ​ ហើយ​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត ។

en: Checks for new local mail.
km: ពិនិត្យ​មើល​សំបុត្រ​មូលដ្ឋាន​ថ្មី ។

en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
km: ពិនិត្យ​មើល​កា​ចេញផ្សាយ​​តាមកំណត់​សម្រាប់​ការ​ចេញផ្សាយ​ថ្មី និងជូនដំណឹង​អ្នកប្រើ​ក្នុង ChangeLog ។

en: Checks periodically for new releases.
km: ពិនិត្យ​មើល​ការ​ចេញផ្សាយ​តាម​កំណត់​សម្រាប់ការ​ចេញផ្សាយ​ថ្មី ។

en: Choose Location...
km: ជ្រើស​ទីតាំង...

en: Choose New Name
km: ជ្រើស​​ឈ្មោះ​ថ្មី

en: Choose...
km: ជ្រើស...

en: Cipher
km: សរសេរ​សម្ងាត់

en: Cipher Test
km: សាកល្បង​ការ​សរសេរ​ជា​សម្ងាត់

en: City
km: ទីក្រុង​

en: Cl_ose conversations with the Escape key
km: បិទ​ការ​សន្ទនា​ដោយ​ប្រើ​គ្រាប់ចុច​គេច (Escape)

en: Clear
km: ជម្រះ

en: Clear Scrollback
km: ជម្រះ​ការ​រមូរ​ថយក្រោយ

en: Clear finished transfers
km: ជម្រះ​ការ​ផ្ទេរ​ដែល​ចប់

en: Click to change your buddyicon for all accounts.
km: ចុច​ដើម្បី​ផ្លាស់ប្ដូរ​រូបតំណាង​មិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក​សម្រាប់គណនី​ទាំង​អស់ ។

en: Click to change your buddyicon for this account.
km: ចុច​ដើម្បី​ផ្លាស់ប្ដូរ​រូបតំណាង​មិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នកសម្រាប់គណនី​នេះ ។

en: Client
km: ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ

en: Clipboard plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយការតម្បៀតខ្ទាស់

en: Close
km: បិទ​

en: Close IMs immediately when the tab is closed
km: បិទ​ IMs ភ្លាមៗ​នៅពេល​បិទ​ផ្ទាំង

en: Close _tabs
km: បិទ​​ផ្ទាំង

en: Close all tabs
km: បិទ​ផ្ទាំង​ទាំង​អស់

en: Close conversation
km: បិទ​ការ​សន្ទនា

en: Close other tabs
km: បិទ​ផ្ទាំង​ផ្សេងៗ​ទៀត

en: Close this tab
km: បិទ​​ផ្ទាំង​នេះ

en: Close this window when all transfers _finish
km: បិទ​បង្អួច​នេះ​នៅពេល​កា​រផ្ទេរ​ទាំងអស់​ចប់

en: Close this window when all transfers finish
km: បិទ​បង្អួច​នេះ​នៅពេល​ការ​ផ្ទេរ​ទាំង​អស់​ចប់

en: Co_nversations:
km: ការ​សន្ទនា ៖

en: Collapsed Background Color
km: បាន​វេញ​​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ

en: Collapsed Text
km: អត្ថបទ​ដែល​បាន​វេញ

en: Color to draw hyperlink after it has been visited (or activated).
km: ពណ៌​ត្រូវគូ​តំណខ្ពស់ ​បន្ទាប់ពី​វា​ត្រូវ​បាន​ទស្សនា (ឬ​ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម) ។

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
km: ពណ៌​ត្រូវ​គូ​តំណខ្ពស់​នៅពេល​ដាក់​កណ្ដុរ​លើ​ពួកវា ។

en: Color to draw hyperlinks.
km: ពណ៌​ត្រូវគូ​តំណខ្ពស់ ។

en: Color to draw the name of a message you received containing your name.
km: ពណ៌​ត្រូវ​គូរ​ឈ្មោះ​សារ​ដែល​អ្នកបានទទួល មានឈ្មោះរបស់​អ្នក ។

en: Color to draw the name of a message you received.
km: ពណ៌​ត្រូវគូរ​ឈ្មោះ​សារ​ដែលអ្នកបានទទួល ។

en: Color to draw the name of a message you sent.
km: ពណ៌​ត្រូវ​គូរ​ឈ្មោះ​សារ​ដែលអ្នកបានផ្ញើ ។

en: Color to draw the name of a whispered action message.
km: ពណ៌​ត្រូវគូរ​ឈ្មោះ​របស់​​សារ​សកម្មភាព​បាន​បន្លឺសូរ ។

en: Color to draw the name of a whispered message.
km: ពណ៌​ត្រូវគូរ​ឈ្មោះ​របស់​សារ​បាន​បន្លឺ​សូរ ។

en: Color to draw the name of an action message.
km: ពណ៌​ត្រូវគូរ​ឈ្មោះ​សារ​សកម្មភាព ។

en: Colors
km: ពណ៌​

en: Command
km: ពាក្យ​​​បញ្ជា​

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
km: ឈ្មោះ​ធម្មតា ៖ %s
    
    ស្នាម្រាមដៃ SHA1 ៖
    %s

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
km: ឈ្មោះ​ធម្មតា ៖ %s %s
    ស្នាម​ម្រាមដៃ (SHA1) ៖ %s

en: Company
km: ក្រុមហ៊ុន

en: Computer
km: កុំព្យូទ័រ

en: Conference Closed
km: បានបិទ​សន្និសីទ

en: Conference does not exist
km: មិន​ទាន់មាន​សន្និសីទ​នៅ​ឡើយ​ទេ

en: Conference error
km: កំហុស​សន្និសីទ​

en: Conference not found
km: រក​មិនឃើញ​សន្និសីទ

en: Configuration error
km: កំហុស​ក្នុងការ​​​កំណត់​​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Configure IM Forwarding (web)
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ការ​បញ្ជូន IM បន្ត (បណ្ដាញ)

en: Configure Pl_ugin
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Configure Plugin
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Configure _Browser
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​រុករក

en: Configure _Proxy
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្រូកស៊ី

en: Configure microphone and webcam settings for voice/video calls.
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​មីក្រូ​ និង​ការ​កំណត់​​​ម៉ាស៊ីន​ថត​តាម​បណ្ដាញ​សម្រាប់​ហៅ​ជា​សំឡេង/វីដេអូ ។

en: Configure your microphone and webcam.
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​មីក្រូ និង​ម៉ាស៊ីន​ថត​តាមបណ្ដាញ ។

en: Confirm Account
km: អះអាង​គណនី

en: Confirm Remove
km: អះអាង​ការ​យក​ចេញ

en: Confirm certificate delete
km: អះអាង​ការ​លុប​វិញ្ញាបនបត្រ

en: Confirm close
km: អះអាង​ការ​បិទ

en: Conflict
km: ប៉ះទង្គិច

en: Connect port
km: ច្រក​តភ្ជាប់

en: Connect server
km: តភ្ជាប់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: Connected
km: បាន​តភ្ជាប់

en: Connecting
km: តភ្ជាប់

en: Connecting to SILC Server
km: តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ SILC

en: Connection Error
km: កំហុស​ក្នុងការ​តភ្ជាប់

en: Connection Timeout
km: អស់​ពេល​​តភ្ជាប់

en: Connection established, cookie sent
km: បានបង្កើត​ការ​តភ្ជាប់ បានផ្ញើ​ខូគី

en: Connection failed
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​តភ្ជាប់

en: Connection interrupted by other software on your computer.
km: ការ​តភ្ជាប់​បានផ្អាក​ដោយ​កម្មវិធី​ផ្សេង​នៅ​ក្នុង​កុំព្យូទ័រ​របស់ ។

en: Connection refused.
km: បានបដិសេធ​កា​រតភ្ជាប់ ។

en: Connection timed out
km: អស់ពេល​តភ្ជាប់

en: Connection timed out.
km: អស់ពេល​តភ្ជាប់ ។

en: Console Beep
km: ប៊ីប​កុងសូល

en: Console beep
km: ប៊ីប​របស់កុង​សូល

en: Contact
km: ទំនាក់ទំនង

en: Contact Availability Prediction
km: មាន​ការទាយ​ទំនាក់ទំនង

en: Contact Availability Prediction plugin.
km: មាន​កម្មវិធី​ជំនួយ​ទាយ​ទំនាក់ទំនង ។

en: Contact Priority
km: អាទិភាព​ទំនាក់ទំនង

en: Contact Text
km: អត្ថបទ​ទំនាក់ទំនង

en: Contact/Chat Background Color
km: ជ្រើស​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ជជែក​កំសាន្ត​/​​ទំនាក់ទំនង​

en: Continue
km: បន្ត

en: Conversation
km: ការ​សន្ទនា

en: Conversation Colors
km: ពណ៌​សន្ទនា

en: Conversation Entry
km: ធាតុ​​​សន្ទនា

en: Conversation History
km: ប្រវត្តិ​​​​​​សន្ទនា

en: Conversation Placement
km: ការ​ដាក់ការ​សន្ទនា

en: Conversation Window
km: បង្អួច​សន្ទនា

en: Conversation Window Send Button.
km: ប៊ូតុង​​ផ្ញើ​បង្អួច​សន្ទនា ។

en: Conversation _font:
km: ពុម្ពអក្សរ​សន្ទនា ៖

en: Conversation in %s on %s
km: ការ​សន្ទនា​នៅ​ក្នុង %s លើ %s

en: Conversation with %s on %s
km: ការ​សន្ទនា​ជា​មួយ %s នៅ​លើ %s

en: Conversations
km: កា​រសន្ទនា

en: Conversations in %s
km: ការ​សន្ទនា​នៅ​ក្នុង %s

en: Conversations with %s
km: កា​រសន្ទនា​ជា​មួយ %s

en: Could not change nick
km: មិនអាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​សម្មតិនាម​បានទេ

en: Could not get details for user %s (%s).
km: មិនអាច​ទទួល​យក​សេចក្ដី​លម្អិត​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ %s (%s) ។

en: Could not join chat room
km: មិនអាច​ចូល​រួម​ក្នុង​បន្ទប់​ជជែក​បានទេ

en: Could not kill user
km: មិនអាច​សម្លាប់​អ្នកប្រើបានទេ

en: Could not load public key
km: មិនអាច​ផ្ទុក​សោសាធារណៈបានទេ

en: Could not open %s: Redirected too many times
km: មិន​អាច​បើក %s ៖ បានបញ្ជូនច្រើនដង​ពេក

en: Could not perform key agreement for file transfer
km: មិន​អាច​អនុវត្ត​កិច្ចព្រមព្រៀង​សំខាន់​សម្រាប់​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​បានទេ

en: Could not query the directory server.
km: មិនអាច​សួរ​ម៉ាស៊ីនបម្រើថត​បានទេ ។

en: Could not recognize the host of the username you entered
km: មិនអាច​ស្គាល់​ឈ្មោះ​​អ្នកប្រើ​ម៉ាស៊ីន​ដែល​អ្នក​បានបញ្ចូល​ទេ

en: Could not send
km: មិន​អាច​ផ្ញើ

en: Could not set icon
km: មិនអាច​កំណត់​រូបតំណាង​បានទេ

en: Could not start the file transfer
km: មិនអាច​ចាប់ផ្ដើម​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​បានទេ

en: Could not unload plugin
km: មិនអាច​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ​ឡើង​បានទេ

en: Couldn't find X display
km: មិនអាច​រក​ការ​បង្ហាញ X

en: Couldn't find window
km: មិនអាច​​រក​បង្អួច

en: Couldn't load buddylist
km: មិនអាច​ផ្ទុក​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​បានទេ

en: Couldn't write buddy list for %s to %s
km: មិនអាច​សរសេរ​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ​សម្រាប់ %s ទៅ​កាន់ %s

en: Country
km: ប្រទេស

en: Country: 	%s
km: ប្រទេស ៖ 	%s

en: Crazy Patch Writers
km: អ្នក​សរសេរ​បំណះ​មិនល្អ

en: Create
km: បង្កើត

en: Create New Conference...
km: បង្កើត​សន្និសីទ​ថ្មី...

en: Create New Room
km: បង្កើត​បន្ទប់​ថ្មី

en: Create New SILC Key Pair
km: បង្កើត​ការ​ផ្គូផ្គង​សោ SILC ថ្មី

en: Create SILC Key Pair...
km: បង្កើត​គូ​សោ SILC...

en: Create _this new account on the server
km: បង្កើត​គណនី​ថ្មី​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ

en: Create a new directory for each user
km: បង្កើត​ថត​ថ្មី​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​នីមួយៗ

en: Create conference with user
km: បង្កើត​សន្និសីទ​ជា​មួយ​អ្នក​ប្រើ

en: Create this account on the server
km: បង្កើត​គណនី​នេះ​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ

en: Creating SILC key pair...
km: កំពុង​បង្កើត​គូសោ SILC​...

en: Creating connection failed
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​បង្កើត​ការ​តភ្ជាប់

en: Current Developers
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍​បច្ចុប្បន្ន

en: Current Translators
km: អ្នកបកប្រែ​បច្ចុប្បន្ន

en: Currently on
km: បច្ចុប្បន្ន​បើក

en: Custom Smiley
km: សញ្ញា​អារម្មណ៍​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Custom Smiley Manager
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​សញ្ញាអារម្មណ៍​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Customize colors in the conversation window
km: ប្ដូរ​ពណ៌​តាម​បំណង​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​សន្ទនា

en: Customizes the message timestamp formats.
km: ប្ដូរ​ទ្រង់ទ្រាយ​ត្រា​ពេលវេលា​ផ្ទាល់ខ្លួន ។

en: Czech
km: ឆេក

en: DBus Example
km: គំរូ DBus

en: DBus Plugin Example
km: គំរូ​កម្មវិធី​ជំនួយ DBus

en: D_evice
km: ឧបករណ៍​

en: Danish
km: ដាណឺម៉ាក

en: Date
km: កាល​​បរិច្ឆេទ

en: Debug Window
km: បង្អួច​បំបាត់​កំហុស

en: Decrease Font Size
km: បន្ថយ​ទំហំ​ពុម្ពអក្សរ

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Default Formatting
km: ការ​ធ្វើទ្រង់ទ្រាយ​លំនាំដើម

en: Delete
km: លុប

en: Delete Account
km: លុប​គណនី

en: Delete Log...
km: លុប​កំណត់​ហេតុ...

en: Delete Log?
km: លុប​កំណត់​ហេតុ ?

en: Delete Status
km: លុប​ស្ថានភាព

en: Deny
km: បដិសេធ

en: Department
km: នាយកដ្ឋាន

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Desktop Default
km: ផ្ទៃតុ​លំនាំដើម

en: Detach From Server
km: ផ្ដាច់​ពី​ម៉ាស៊ីនបម្រើ

en: Detach this tab
km: ផ្ដាច់​ផ្ទាំង​នេះ

en: Detached
km: ផ្ដាច់

en: Device
km: ឧបករណ៍​

en: Dialog Icons
km: រូបតំណាង​ប្រអប់​

en: Different
km: ខុសគ្នា

en: Digitally sign and verify all messages
km: ចុះហត្ថលេខា​ឌីជីថល និង​ផ្ទៀងផ្ទាត់​សារ​ទាំងអស់

en: Direct IM
km: IM ផ្ទាល់

en: Direct IM established
km: បានបង្កើត IM ដោយ​ផ្ទាល់

en: Directory
km: ថត​

en: Directory Query Failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​រសួរ​ថត

en: Directory is not writable.
km: ថត​មិនអាច​សរសេរ​បានទេ ។

en: Disable Typing Notification Text
km: បិទ​ការ​វាយ​អត្ថបទ​ជូន​ដំណឹង

en: Disable _smileys in selected text
km: បិទ​សញ្ញាណអារម្មណ៍​នៅ​ក្នុងអត្ថបទ​ដែលបានជ្រើស

en: Disable when away
km: បិទ​នៅពេល​ចាកឆ្ងាយ

en: Disabled
km: បាន​បិទ​

en: Disconnected by server
km: បានផ្ដាច់​ដោយ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ

en: Disconnected.
km: បាន​ផ្ដាច់ ។

en: Dismiss
km: បណ្ដេញ​ចេញ

en: Display Currently Registered Email Address
km: បង្ហាញ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ដែលបាន​ចុះឈ្មោះ​បច្ចុប្បន្ន

en: Display Timestamps Every
km: បង្ហាញ​ត្រាពេលវេលា​រៀងរាល់

en: Display iChat-style timestamps
km: បង្ហាញ​ត្រាពេលវេលា​របស់ iChat-style

en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
km: បង្ហាញ​ត្រា​ពេលវេលា​របស់ iChat-style រៀងរាល់ N នាទី ។

en: Display notification message in conversations
km: បង្ហាញ​សារ​ជូនដំណឹង​នៅ​ក្នុង​ការ​សន្ទនា

en: Displays statistical information about your buddies' availability
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ស្ថិតិ​អំពី​ភាព​អាច​ប្រើ​បាន​នៃ​មិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក

en: Division
km: វិធី​ចែក

en: Do Not Disturb
km: កុំរំខាន

en: Do not ask. Always save in pounce.
km: កុំសួរ ។ រក្សាទុក​ជា​ក្រុម​ជា​និច្ច ។

en: Do not disturb
km: កុំ​រំខាន

en: Do you really want to clear?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​ជម្រះ​ឬ ?

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
km: តើ​អ្នក​ចង់​ប​ន្ថែម​មិត្តភក្ដិ​នេះ​ទៅ​កាន់​បញ្ជីមិត្តភក្តិ​របស់​អ្នក​ដែរឬទេ ?

en: Domain
km: ដែន

en: Download %s: %s
km: ទាញ %s ៖ %s

en: Download Now
km: ទាញយក​ឥឡូវ

en: Draw Markerline in
km: គូរ​បន្ទាត់​សញ្ញា​សម្គាល់​នៅ​ក្នុង

en: Draw On Whiteboard
km: គូរ​លើ​ក្ដារខៀន

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
km: គូរ​បន្ទាត់​ដើម្បី​បង្ហាញ​សារ​ថ្មី​នៅ​ក្នុង​កសារ​សន្ទនា ។

en: Duplicate Correction
km: ស្ទួនកំណែ

en: Duplicate Shortcut
km: ផ្លូវកាត់​ស្ទួន

en: Duplicate title
km: ស្ទួន​ចំណង​ជើង

en: Dutch, Flemish
km: ហុល្លង់

en: Dzongkha
km: ដុងហ្កា

en: ERROR
km: កំហុស

en: E_xecute a command
km: ប្រតិបត្តិ​ពាក្យ​បញ្ជា

en: Edit
km: កែ​សម្រួល

en: Edit Buddy Comment
km: កែសម្រួល​មតិយោបល់​របស់​មិត្តភក្ដិ

en: Edit Buddy Pounce
km: កែសម្រួល​ក្រុម​មិត្តភក្ដិ

en: Edit Buddylist Theme
km: កែសម្រួល​ស្បែក​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ

en: Edit Chat
km: កែ​សម្រួល​ការ​ជជែក

en: Edit Icon Theme
km: កែសម្រួល​ស្បែក​រូបតំណាង​

en: Edit Notes...
km: កែសម្រួល​ចំណាំ...

en: Edit Settings
km: កែសម្រួល​ការ​កំណត់

en: Edit Smiley
km: កែ​សម្រួល​សញ្ញាអារម្មណ៍

en: Edit Status
km: កែ​សម្រួល​ស្ថានភាព

en: Edit User Mood
km: កែសម្រួល​អារម្មណ៍​អ្នកប្រើ

en: Edit XMPP vCard
km: កែសម្រួល XMPP vCard

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន ឬ​លេខ​ច្រក​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​សម្រាប់​ប្រភេទ​ប្រូកស៊ី​ដែលបានផ្ដល់​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: Email
km: អ៊ីមែល

en: Email Address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

en: Email:
km: អ៊ីមែល ៖

en: Email: 		%s
km: អ៊ីមែល ៖ 		%s

en: Emails
km: អ៊ីមែល

en: Empty groups
km: សម្អាត​ក្រុម

en: Enable Account
km: បើក​គណនី

en: Enable Logging
km: បើក​ការ​ចុះកំណត់ហេតុ

en: Enable Sounds
km: បើក​សំឡេង

en: Enable buddy ic_on animation
km: បើក​ចលនា​រូបតំណាង​របស់​មិត្តភក្ដិ

en: Enable replacement of last word on send
km: បើក​ការជំនួស​ពាក្យ​ចុងក្រោយ​នៅពេល​ផ្ញើ

en: Enable typing notification
km: អនុញ្ញាត​វាយ​ការជូនដំណឹង

en: Enabled
km: បានបើក

en: Encoding
km: ការ​អ៊ិនកូដ

en: Encodings
km: ការ​អ៊ិនកូដ

en: End Direct IM Session
km: បញ្ចប់​សម័យ IM ដោយ​ផ្ទាល់

en: End of ban list
km: ចុច​បញ្ជី​ហាមឃាត់

en: Enforce that passwords are used only once.
km: បង្ខំ​ពាក្យ​សម្ងាត់​នោះ​ឲ្យ​ប្រើ​តែ​ម្ដង​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Enter Password
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Enter SecurID
km: បញ្ចូល SecurID

en: Enter a Conference Server
km: បញ្ចូល​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​សន្និសីទ

en: Enter a User Directory
km: បញ្ចូល​ថត​របស់​អ្នក​ប្រើ

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ ឬ​លេខសម្គាល់​ដោយ​ផ្នែក​នៅ​ក្នុងវាល​ខាងក្រោម ដើម្បី​ស្វែងរក​អ្នកប្រើ​ដែល​ផ្គូផ្គង​នៅ​ក្នុង​សហគមន៍ Sametime របស់​អ្នក ។

en: Enter an XMPP Server
km: បញ្ចូល​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ XMPP

en: Enter an alias for %s.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​សម្រាប់ %s ។

en: Enter an alias for this chat.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​សម្រាប់​ការ​ជជែក​នេះ ។

en: Enter an alias for this contact.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​សម្រាប់​ទំនាក់ទំនង​នេះ ។

en: Enter empty string to reset the name.
km: បញ្ចូល​ខ្សែអក្សរ​ទទេ​ ដើម្បី​កំណត់​ឈ្មោះ​ឡើង​វិញ ។

en: Enter password for %s (%s)
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​សម្រាប់ %s (%s)

en: Enter the 6 digit number from the digital display.
km: បញ្ចូលលេខ ៦ តួលេខ​ពី​ការ​បង្ហាញឌីជីថល ។

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ក្រុម​សៀវភៅ​ចំណាំ​នៅ​ក្នុង​វាល​ខាង​ក្រោម ដើម្បី​បន្ថែម​ក្រុម និង​សមាជិករបស់វា​ទៅកាន់​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក ។

en: Enter the name of the group
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​​ក្រុម

en: Enter your notes below...
km: បញ្ចូល​ចំណាំ​របស់​អ្នក​ខាង​ក្រោម...

en: Error
km: កំហុស

en: Error
km: កំហុស

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address has too many usernames associated with it.
km: កំហុស 0x%04x ៖ មិនអាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​អាសយដ្ឋានអ៊ីមែលបានទេ ពីព្រោះ​អាសយដ្ឋាន​ដែលបានផ្ដល់​មាន​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​ច្រើនពេក​ដែល​ជាប់​ជា​មួយ​វា ។

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address is invalid.
km: កំហុស 0x%04x ៖ មិន​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​បានទេ ពីព្រោះ​អាសយដ្ឋាន​ដែល​បានផ្ដល់​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because there is already a request pending for this username.
km: កំហុស 0x%04x ៖ មិនអាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​បាន​ទេ ពីព្រោះ​មាន​សំណើ​រួ​ចហើយ​ដែល​រង់ចាំ​សម្រាប់​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​នេះ ។

en: Error 0x%04x: Unable to format username because it is invalid.
km: កំហុស 0x%04x ៖ មិនអាច​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​បានទេ ពីព្រោះ​វា​មិនត្រឹមត្រូវ ។

en: Error 0x%04x: Unable to format username because the requested name differs from the original.
km: កំហុស 0x%04x ៖ មិនអាច​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ឈ្មោះអ្នកប្រើបានទេ ពីព្រោះ​ឈ្មោះ​ខុស​ពី​ឈ្មោះ​ដើម ។

en: Error 0x%04x: Unable to format username because the requested name is too long.
km: កំហុស 0x%04x ៖ មិនអាច​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ឈ្មោះអ្នកប្រើ​បានទេ ពីព្រោះ​ឈ្មោះ​ដែល​បាន​ស្នើ​វែង​ពេក ។

en: Error 0x%04x: Unknown error.
km: កំហុស 0x%04x ៖ មិនស្គាល់​កំហុស ។

en: Error Changing Account Info
km: កំហុស​ក្នុងកា​រផ្លាស់ប្ដូរ​ព័ត៌មាន​របស់​គណនី

en: Error Messages
km: សារ​កំហុស

en: Error Reading %s
km: កំហុស​ក្នុងការ​អាន %s

en: Error Running Editor
km: កំហុស​ក្នុងការ​រត់​កម្មវិធី​កែសម្រួល

en: Error accessing %s: 
    %s.
km: កំហុស​ក្នុងការ​ចូលដំណើរការ %s ៖ 
    %s.

en: Error adding buddy
km: កំហុ​សក្នុងកា​របន្ថែម​មិត្តភក្ដិ

en: Error adding group
km: កំហុស​ក្នុងការ​បន្ថែម​ក្រុម

en: Error changing password
km: កំហុស​ក្នុងកា​រផ្លាស់ប្ដូរ​ពាក្យសម្ងាត់

en: Error communicating with local mDNSResponder.
km: កំហុស​ក្នុងការ​ទាក់ទង​ជា​មួយ​នឹង mDNSResponder មូលដ្ឋាន ។

en: Error communicating with server
km: កំហុស​ក្នុងការ​ទំនាក់ទំនង​ជា​មួយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: Error communicating with server. Closing connection.
km: កំហុស​ក្នុងការ​តភ្ជាប់​ជា​មួយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។ បិទ​កា​រតភ្ជាប់ ។

en: Error connecting to SILC Server
km: កំហុស​ក្នុង​​ការ​​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ SILC

en: Error converting %s to punycode: %d
km: កំហុស​ក្នុងការ​បម្លែង %s ទៅកូដខ្សោយ ៖ %d

en: Error creating session: %s
km: កំហុស​ក្នុងការ​បង្កើត​សម័យ ៖ %s

en: Error dialog
km: ប្រអប់​​កំហុស​

en: Error displaying MOTD
km: កំហុស​ក្នុងកា​របង្ហាញ MOTD

en: Error during connecting to SILC Server
km: កំហុស​កំឡុងពេល​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ SILC

en: Error during file transfer
km: កំហុសកំឡុង​ពេល​ផ្ទេរ​ឯកសារ

en: Error in chat %s
km: កំហុស​​នៅ​ក្នុង​ការ​ជជែក %s

en: Error joining chat %s
km: កំហុស​ក្នុងកា​រចូល​ក្នុងការ​ជជែក %s

en: Error launching "%s": %s
km: កំហុស​ក្នុងកា​រចាប់ផ្ដើម "%s" ៖ %s

en: Error launching %s: %s
km: កំហុស​ក្នុងកា​រចាប់ផ្ដើម %s: %s

en: Error loading SILC key pair
km: កំហុស​ក្នុងការ​ផ្ទុក​ការ​ផ្គូផ្គង​សោ SILC

en: Error loading plugin
km: កំហុស​ក្នុងកា​រផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Error loading the plugin.
km: កំហុស​ក្នុងកា​រផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ ។

en: Error occurred
km: កំហុស​បានកើត​ឡើង

en: Error occurred during key agreement
km: កំហុស​បាន​កើតឡើង​កំឡុង​ពេល​កិច្ចព្រមព្រៀង​សំខាន់

en: Error reading %s: 
    %s.
km: កំហុស​ក្នុងការ​អាន %s ៖ 
    %s.

en: Error reading file %s: 
    %s
km: កំហុស​ក្នុងការ​អាន​ឯកសារ %s ៖ 
    %s

en: Error reading from %s: %s
km: កំហុស​ក្នុងការ​អាន​ពី %s: %s

en: Error reading from %s: response too long (%d bytes limit)
km: កំហុស​ក្នុងកា​រអាន​ពី %s ៖ កា​រឆ្លើយតប​វែងពេក (ដែន​កំណត់ %d បៃ)

en: Error reading from resolver process:
    %s
km: កំហុស​ក្នុងការ​អាន​ពី​ដំណើរការ​កម្មវិធីដោះស្រាយ ៖
    %s

en: Error requesting %s: %s
km: កំហុស​ក្នុងកា​រស្នើសុំ %s: %s

en: Error resolving %s
km: កំហុស​ក្នុងការ​ដោះស្រាយ %s

en: Error resolving %s:
    %s
km: កំហុស​ក្នុងការ​ដោះស្រាយ %s ៖
    %s

en: Error resolving %s: %d
km: កំហុស​ក្នុងការ​ដោះស្រាយ %s ៖ %d

en: Error retrieving room list
km: កំហុស​ក្នុងកា​រទៅយក​បញ្ជី​បន្ទប់

en: Error running %s
km: កំហុស​ក្នុងការ %s

en: Error unregistering account
km: កំហុស​ក្នុងកា​រលុប​ការ​ចុះឈ្មោះ​គណនី

en: Error with your microphone
km: កុំហុស​ជាមួយ​មីក្រូ​របស់​អ្នក​

en: Error with your webcam
km: កុំហុស​ជាមួយម៉ាស៊ីន​ថត​តាមបណ្ដាញ​

en: Error writing %s: 
    %s.
km: កំហុស​ក្នុងការ​សរសេរ %s ៖ 
    %s.

en: Error writing to %s: %s
km: កំហុស​ក្នុងការ​សរសេរ​ទៅ​កាន់ %s: %s

en: Error: invalid PONG from server
km: កំហុស ៖ PONG មិន​ត្រឹមត្រូវ​ពី​ម៉ាស៊ីនបម្រើ

en: Esperanto
km: អេស្ពេរ៉ាន់តូ

en: Estonian
km: អេស្តូនី

en: Event
km: ព្រឹត្តិការណ៍

en: Evolution Integration
km: ការ​រួម​បញ្ចូល Evolution

en: Evolution Integration Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​​ការ​រួមបញ្ចូល Evolution

en: Excited
km: រំភើប

en: Execute a command
km: ប្រតិបត្តិ​ពាក្យ​បញ្ជា

en: Existing window
km: មាន​បង្អួចរួច​ហើយ

en: Exiting because another libpurple client is already running.
km: ចេញ ដោយ​សារ​តែ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញើ libpurple ផ្សេង​ទៀត​កំពុង​រត់​រួច​ហើយ ។

en: Expanded Background Color
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ដែល​បានពង្រីក​

en: Expanded Text
km: អត្ថបទ​ដែល​បាន​ពង្រីក​

en: Export Sametime List for Account %s
km: នាំចេញ​បញ្ជី Sametime សម្រាប់​គណនី %s

en: Export Sametime List...
km: នាំចេញ​បញ្ជី Sametime...

en: Export to .anyone
km: នាំចេញ​ទៅ .anyone

en: Export to .zephyr.subs
km: នាំចេញ​ទៅ .zephyr.subs

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការនាំចេញ %s ។
    ពិនិត្យ​ថា អ្នក​មាន​សិទ្ធិ​សរសេរ​ទៅ​កាន់​ផ្លូវគោលដៅ

en: Exposure
km: បង្ហាញ

en: Extended Address
km: អាសយដ្ឋាន​ដែល​បាន​ពង្រីក

en: Extended Away
km: ការ​ចាកឆ្ងាយ​បាន​ពន្យារ

en: Extended away
km: បាន​ពង្រីក​ការ​ចាកឆ្ងាយ

en: External User
km: អ្នក​ប្រើ​ខាង​ក្រៅ

en: Extra conversation placement options.
km: ជម្រើស​ដាក់​កា​រសន្ទនា​បន្ថែម

en: F_lash window when IMs are received
km: បង្អួច Flash នៅពេល​បានទទួល IMs

en: Failed
km: បាន​បរាជ័យ

en: Failed to change nickname
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​សម្មតិនាម

en: Failed to get connection: %s
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​តភ្ជាប់ ៖ %s

en: Failed to get name: %s
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​ទទួល​ឈ្មោះ ៖ %s

en: Failed to get serv name: %s
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​​បម្រុង​ទុក​ឈ្មោះ ៖ %s

en: Failed to load image
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​ផ្ទុក​រូបភាព

en: Failed to set cmodes for %s
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​កំណត់​ cmodes សម្រាប់ %s

en: Failed to store image: %s
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​ផ្ទុក​រូបភាព ៖ %s

en: Failure: Authentication failed
km: បរាជ័យ ៖ បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: Failure: Incorrect signature
km: បរាជ័យ ៖ ហត្ថលេខា​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Failure: Invalid cookie
km: បរាជ័យ ៖ ខូគី​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
km: បរាជ័យ ៖ ការតភ្ជាប់ពីចម្ងាយ​មិនគាំទ្រ HMAC ដែល​បានស្នើ​​ទេ

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
km: បរាជ័យ ៖ ការ​តភ្ជាប់​ពីចម្ងាយ​មិនគាំទ្រ​ក្រុម KE ដែល​បាន​ស្នើ​ទេ

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
km: បរាជ័យ ៖ ការតភ្ជាប់ពីចម្ងាយ​មិនគាំទ្រ​ PKCS ដែល​បាន​ស្នើ​ទេ

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
km: បរាជ័យ ៖ ការតភ្ជាប់ពីចម្ងាយ​មិនគាំទ្រ​ការ​សរសេរ​សម្ងាត់​ដែលបានស្នើទេ

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
km: បរាជ័យ ៖ ការតភ្ជាប់​ពីចម្ងាយ​មិន​គាំទ្រ​មុខងារ hash ដែល​បាន​ស្នើ​ទេ

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
km: បរាជ័យ ៖ ការ​តភ្ជាប់​ពី​ចម្ងាយ​មិន​ទុកចិត្ត/គាំទ្រ​សោ​សាធារណៈ​របស់​អ្នកទេ

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
km: បរាជ័យ ៖ កំណែ​មិនផ្គូផ្គង ធ្វើ​ឲ្យ​​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​របស់​អ្នក​ប្រសើរ​ឡើង

en: Family Name
km: នាម​ត្រកូល

en: Fast size calculations
km: ការ​គណនា​ទំហំ​រហ័ស

en: Fatal Error
km: កំហុស​ធ្ងន់ធ្ងរ

en: Feature Not Implemented
km: លក្ខណៈពិសេស​មិនបាន​អនុវត្ត

en: Female
km: ស្រី

en: File
km: ឯកសារ

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
km: ឯកសារ %s មិនអាច​ត្រូវ​បាននាំចូល​ទេ ។
    សូម​ប្រាកដ​ថា​ឯកសារ​អាច​អាន​បាន ហើយ​មាន​ទ្រង់ទ្រាយជា PEM ។

en: File %s is %s, which is larger than the maximum size of %s.
km: ឯកសារ %s គឺជា %s ដែល​ធំជាង​ទំហំ​អតិបរមា​របស់ %s ។

en: File Control
km: ការត្រួតពិនិត្យ​ឯកសារ

en: File Send Failed
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងកា​រផ្ញើ​ឯកសារ

en: File Transfer
km: កា​រផ្ទេរ​ឯកសារ

en: File Transfer Failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​រផ្ទេរ​ឯកសារ

en: File Transfers
km: ផ្ទេរ​ឯកសារ

en: File Transfers - %d%% of %d file | File Transfers - %d%% of %d files
km[0]: ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ - ឯកសារ %d%% នៃ %d

en: File is not readable.
km: ឯកសារ​​មិនអាច​អាន​​បានទេ ។

en: File transfer _details
km: សេចក្ដីលម្អិត​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ

en: File transfer already started
km: បានចាប់ផ្ដើមការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​រួច​​ហើយ

en: File transfer cancelled
km: បាន​បោះបង់​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ

en: File transfer complete
km: ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​ចប់ហើយ

en: File transfer from %s failed.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​ផ្ទេរ​ពី %s ។

en: File transfer proxies
km: ប្រូកស៊ី​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ

en: File transfer session does not exist
km: មិនទាន់មាន​សម័យ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​ទេ

en: File transfer to %s failed.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​រផ្ទេរ​ទៅ​កាន់ %s ។

en: Filename
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Filename:
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ ៖

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
km: បំពេញ​វាល​មួយ ឬ​ច្រើន​ដើម្បី​ស្វែងរក​អ្នក​ប្រើ XMPP ដែល​ផ្គូផ្គង ។

en: Fill out all fields completely.
km: បំពេញ​វាល​ទាំងអស់​ឲ្យ​ចប់ ។

en: Filter
km: តម្រង

en: Filter:
km: តម្រង ៖

en: Finalizing connection
km: បញ្ចប់​ការ​តភ្ជាប់

en: Finch
km: បក្សី

en: Find
km: រក

en: Find Buddy by Email
km: រក​មិត្តភក្ដិតាម​អ៊ីមែល

en: Find Rooms
km: រក​បន្ទប់

en: Find Services
km: រក​សេវា​

en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
km: រក​ទំនាក់ទំនង​ដោយ​បញ្ចូល​លក្ខខណ្ឌ​ស្វែងរក​នៅក្នុង​វាល​ដែលបានផ្ដល់​ ។ ចំណាំ ៖ វាល​នីមួយៗ​គាំទ្រ​ការ​ស្វែងរក​ដោយ​អក្សរ​ជំនួស (%)

en: Find buddies
km: រក​មិត្តភក្ដិ

en: Find buddies...
km: រក​មិត្តភក្ដិ...

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
km: ស្នាមម្រាមដៃ និង babbleprint សម្រាប់សោ %s គឺ ៖
    
    %s
    %s

en: Finished
km: បាន​បញ្ចប់

en: Finnish
km: ហ្វាំង​ឡង់

en: Fire
km: ភ្លើង

en: First Name
km: នាម​ខ្លួន

en: First name
km: នាម​ខ្លួន

en: First name:
km: នាមខ្លួន ៖

en: Font
km: ពុម្ព​អក្សរ

en: Font Face
km: លក្ខណៈ​ពុម្ព​អក្សរ

en: Fonts
km: ពុម្ព​​អក្សរ

en: For delayed messages
km: សម្រាប់សារ​ដែលបានពន្យារ

en: For delayed messages and in chats
km: សម្រាប់សារ​ដែលបាន​ពន្យារ​ និង​ក្នុង​គំនូស​តាង

en: For rooms with more than this many people
km: សម្រាប់បន្ទប់​ ដែល​មាន​​​មនុស្ស​ច្រើន​ជាង​​នេះ

en: Forbidden
km: បានហាមឃាត់

en: Force login (ignore server redirects)
km: បង្ខំ​ឲ្យ​ចូល (មិនអើពោះ​ការ​បញ្ជូន​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ត)

en: Forcing Login
km: បង្ខំ​កា​រចូល

en: Foreground Color
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងមុខ

en: Foreground _color
km: ពណ៌​ផ្ទៃខាង​មុខ

en: Founder
km: អ្នក​បង្កើត​

en: Free For Chat
km: ទំនេរ​សម្រាប់​ជជែក

en: French
km: បារាំង

en: From
km: ពី

en: From (To pending)
km: ពី (ដល់​មិន​ទាន់សម្រេច)

en: From last sent message
km: ពី​សារ​ដែល​បាន​ផ្ញើ​ចុងក្រោយ

en: Full Name
km: ឈ្មោះ​ពេញ

en: Full name
km: ឈ្មោះ​ពេញ

en: GG server
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ GG

en: GNOME Default
km: GNOME លំនាំដើម

en: GStreamer Failure
km: ភាព​បរាជ័យ​របស់ GStreamer

en: GStreamer failed to initialize.
km: GStreamer បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​ចាប់ផ្ដើម ។

en: GTK Signals Test
km: ការ​សាកល្បង​សញ្ញា​ GTK

en: GTK+ Interface Font
km: GTK+ ពុម្ពអក្សរ​ចំណុច​ប្រទាក់

en: GTK+ Text Shortcut Theme
km: GTK+ ស្បែក​ផ្លូវកាត់អត្ថបទ

en: GTK+ Theme Control Settings
km: GTK+ កា​រកំណត់​វត្ថុ​បញ្ជា​ស្បែក

en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ពិធីការ Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu Public Directory
km: ថត​សាធារណៈ​របស់ Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu User
km: អ្នក​ប្រើ Gadu-Gadu

en: Galician
km: ហ្គាលីស្យាន

en: Games
km: ល្បែង

en: Gateway
km: ច្រក​ចេញ​ចូល

en: Gender
km: ភេទ

en: General
km: ទូទៅ

en: General Log Reading Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​អាន​កំណត់​ហេតុ​ទូទៅ

en: General Text Replacement Options
km: ជម្រើស​ជំនួស​អត្ថបទ​ទូទៅ

en: Generate Key Pair
km: បង្កើត​គូសោ

en: Geolocation
km: ទីតាំង​ភូមិសាស្ត្រ

en: Georgian
km: ហ្សកហ្ស៊ី

en: German
km: ​​អា​ល្លឺម៉ង់

en: Get
km: យក

en: Get AIM Info
km: យក​ព័ត៌មាន​របស់ AIM

en: Get Away Message
km: យក​សារ​ចាកឆ្ងាយ

en: Get File
km: យក​ឯកសារ

en: Get Info
km: យក​ព័ត៌មាន

en: Get Notes Address Book Info
km: យក​កំណត់​ចំណាំ​ព័ត៌មាន​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន

en: Get Public Key
km: យក​សោ​សាធារណៈ

en: Get Public Key...
km: យក​សោ​សាធារណៈ...

en: Get User Info
km: យក​ព័ត៌មាន​អ្នកប្រើ

en: Get _Info
km: យក​ព័ត៌មាន

en: Given Name
km: នាម​ខ្លួន

en: Goes a_way
km: ចាកឆ្ងាយ

en: Goes away
km: ចាកឆ្ងាយ

en: Gone
km: បានទៅ​ហើយ

en: Greek
km: ក្រិក

en: Group
km: ក្រុម

en: Group Items
km: ដាក់​ធាតុ​ជា​ក្រុម

en: Group Name
km: ឈ្មោះ​ក្រុម

en: Group:
km: ក្រុម ៖

en: GroupWise Conference %d
km: GroupWise សន្និសីទ %d

en: Grouping
km: ការ​ដាក់ជា​ក្រុម

en: Grumpy
km: មួរម៉ៅ

en: GtkTreeView Horizontal Separation
km: ការ​បំបែក​ផ្ដេក​របស់ GtkTreeView

en: Gtkrc File Tools
km: ឧបករណ៍​ឯកសារ Gtkrc

en: Gujarati
km: ហ្កុយ៉ារាទី

en: Gujarati Language Team
km: ប្រធានក្រុម​ភាសា​ហ្កុយ៉ារាទី

en: HTTP proxy connection error %d
km: កំហុសក្នុងការ​តភ្ជាប់ប្រូកស៊ី HTTP %d

en: Half Operator
km: ការី​ពាក់កណ្ដាល

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
km: បាន​ទទួល​ស្គាល់ការ​ចាប់ដៃ ផ្ញើ​ការ​ចូល

en: Hangup
km: រង់ចាំ

en: Happy
km: សប្បាយ

en: Hebrew
km: ហេប្រូ

en: Hidden or not logged-in
km: បានលាក់ ឬ​មិនបានចូល

en: Hide Icon
km: លាក់​​រូបតំណាង

en: Hide Joins/Parts
km: លាក់ ចំណែក/​ការ​ចូលរួម

en: Hide When Offline
km: លាក់​នៅពេល​នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: Hide client identity
km: លាក់​​អត្តសញ្ញាណ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ

en: Hides extraneous join/part messages.
km: លាក់​សារ​ចូល/ផ្នែក​ដែល​មិន​ត្រូវ​កន្លែង ។

en: Highlight _misspelled words
km: បន្លិច​ពាក្យ​ដែល​ខុស

en: Highlight matches
km: បន្លិច​ការ​ផ្គូផ្គង

en: Highlighted Message Name Color
km: ពណ៌​ឈ្មោះសារ​ដែល​បាន​បន្លិច

en: Highlighted Messages
km: សារ​ដែល​បាន​បន្លិច

en: Hindi
km: ហិណ្ឌូ

en: History
km: ប្រវត្តិ

en: History Plugin Requires Logging
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ប្រវត្តិ​តម្រូវ​ឲ្យ​ចូល​សិន

en: Hit 'Enter' to find more rooms of this category.
km: ចុច​គ្រាប់ចុច 'បញ្ចូល (Enter)' ដើម្បី​រក​បន្ទប់​ផ្សេងៗ​ទៀត​នៃ​ប្រភេទ​នេះ ។

en: Home Address
km: អាសយដ្ឋាន​ផ្ទះ

en: Homepage
km: គេហទំព័រ

en: Hong Kong Chinese
km: ចិន​ហុងកុង

en: Host Gone
km: ម៉ាស៊ីន​បាន​ទៅហើយ

en: Host Name: 	%s
km: ឈ្មោះម៉ាស៊ីន ៖ 	%s

en: Host Unknown
km: មិនស្គាល់​ម៉ាស៊ីន

en: Hostname
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Hot
km: ក្តៅ

en: Hungarian
km: ហុងគ្រី

en: Hyper Active
km: សកម្ម​ភាព

en: Hyperlink Color
km: ពណ៌​តំណខ្ពស់

en: Hyperlink color
km: ពណ៌​តំណខ្ពស់

en: Hyperlink prelight color
km: ពណ៌​ពន្លឺ​មុន​តំណខ្ពស់

en: Hyperlink visited color
km: ពណ៌ដែល​បាន​ទស្សនា​តំណខ្ពស់

en: I'dle Mak'er
km: សញ្ញា​សម្គាល់​ថា​ទំនេរ

en: I'm not here right now
km: ខ្ញុំ​មិននៅ​ទីនេះ​ទេ​ឥឡូវ

en: ICQ Direct Connect
km: តភ្ជាប់​ ICQ ដោយ​ផ្ទាល់

en: ICQ Privacy Options
km: ជម្រើស​ឯកជន​របស់ ICQ

en: ICQ Protocol Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ពិធីការ ICQ

en: ICQ Server Relay
km: ពន្យារ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ICQ

en: ICQ authorization denied.
km: បានបដិសេធ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ ICQ ។

en: ICQ user %u has sent you a buddy: %s (%s)
km: អ្នក​ប្រើ ICQ %u បានផ្ញើ​ឲ្យ​អ្នក​នូវ​មិត្តភក្ដិ ៖ %s (%s)

en: IM Conversation Windows
km: បង្អួច​សន្ទនា IM

en: IM With Password
km: IM មាន​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: IM with Key Exchange
km: IM មាន​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​សោ

en: IM with Password
km: IM មាន​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: IP Address
km: អាសយដ្ឋាន IP

en: IPC Test Client
km: ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​សាកល្បង IPC

en: IPC Test Server
km: ម៉ាស៊ីនបម្រើ​សាកល្បង IPC

en: IRC Protocol Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ពិធីការ IRC

en: IRC nick and server may not contain whitespace
km: សម្មតិនាម IRC និង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មិនអាច​មាន​ចន្លោះ​មិនឃើញទេ

en: I_M
km: IM

en: Icon Error
km: កំហុស​រូបតំណាង

en: Icon for Chat
km: រូបតំណាង​សម្រាប់​ការ​​ជជែក​កំសាន្ត

en: Icon for Contact/
    Icon for Unknown person
km: រូបតំណាង​សម្រាប់​ទំនាក់ទំនង/
    រូបតំណាង​សម្រាប់​មនុស្ស​ដែល​មិន​ស្គាល់

en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
km: កំណត់​រូបតំណាង​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ និង​ការ​សន្ទនា​របស់​អ្នកនៅពេល​ចាកឆ្ងាយ ។

en: Iconify on Away
km: កំណត់​រូបតំណាង​នៅពេល​ចាកឆ្ងាយ

en: Idle
km: ទំនេរ

en: Idle %dd %dh %02dm
km: ទំនេរ %dd %dh %02dm

en: Idle %dh %02dm
km: ទំនេរ %dh %02dm

en: Idle %dm
km: ទំនេរ %dm

en: Idle Text
km: អត្ថបទ​ទំនេរ​

en: Idle for
km: ទំនេរ​សម្រាប់

en: If user has not spoken in this many minutes
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​ប្រើ​មិនបាននិយាយ ក្នុង​រយៈពេល​ប៉ុន្មាន​នាទីនេះ

en: If you look real closely
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​មើល​ទៅ​ពិតជា​ជិត​ណាស់

en: Ignore
km: មិន​អើពើ

en: Ignore incoming format
km: មិនអើពើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ចូល

en: Ignored
km: បាន​មិន​អើពើ

en: Import Sametime List for Account %s
km: នាំចូលបញ្ជី Sametime សម្រាប់​គណនី %s

en: Import Sametime List...
km: នាំចូល​បញ្ជី Sametime...

en: Import from .anyone
km: នាំចូល​ពី .anyone

en: Import from .zephyr.subs
km: នាំចូល​ពី .zephyr.subs

en: Improper Addressing
km: កា​រដាក់​អាសយដ្ឋាន​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: In Love
km: សេចក្តី​ស្រឡាញ់

en: In local permit/deny
km: នៅ​ក្នុង​ការ​បដិសេធ/អនុញ្ញាត

en: In love
km: ស្រឡាញ់

en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
km: រួម​បញ្ចូល​កំណត់​ហេតុ​របស់​ម៉ាស៊ីនភ្ញៀវ IM ផ្សេងៗ​ទៀត​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធីមើល​កំណត់​ហេតុ ។

en: Incoming Call
km: ការ​ហៅចូល

en: Incompatible protocol version
km: កំណែ​ពិធីការ​ដែល​មិន​ឆប​គ្នា

en: Incorrect encoding in authorization
km: ការ​អ៊ិនកូដ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​នៅក្នុងកា​រផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: Incorrect password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Incorrect username or password
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ឬ​ពាក្យ​សម្ងាត់​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Increase Font Size
km: បង្កើន​ទំហំ​ពុម្ពអក្សរ

en: Indisposed
km: មិន​ចោល

en: Indonesian
km: ឥណ្ឌូនេស៊ី

en: Info
km: ព័ត៌មាន

en: Info for %s
km: ព័ត៌មាន​សម្រាប់ %s

en: Info for Group %s
km: ព័ត៌មាន​សម្រាប់​ក្រុម %s

en: Information
km: ព័ត៌មាន

en: Information dialog
km: ប្រអប់​​ព័ត៌មាន

en: Initializing SSL/TLS
km: ចាប់ផ្ដើម SSL/TLS

en: Initializing Stream
km: ចាប់ផ្ដើម​ស្ទ្រីម

en: Initiate Media
km: ចាប់ផ្ដើម​មេឌៀ

en: Initiate _Chat
km: ចាប់ផ្ដើមជជែក

en: Input
km: ចូល

en: Insert IM Image
km: បញ្ចូល​រូបភាព IM

en: Insert Image
km: បញ្ចូល​​រូបភាព

en: Insert Link
km: បញ្ចូល​តំណ

en: Insert Smiley
km: បញ្ចូល​​សញ្ញាណអារម្មណ៍

en: Insert c_ount of new messages into window title
km: បញ្ចូល​ចំនួន​សារ​ថ្មី​ទៅ​ក្នុង​ចំណង​ជើង​បង្អួច

en: Insert count of new message into _X property
km: បញ្ចូល​ចំនួនសារ​ថ្មី​ទៅ​ក្នុងលក្ខណៈសម្បត្តិ X

en: Insert in message
km: បញ្ចូល​ក្នុងសារ

en: Install Plugin...
km: ដំឡើង​កម្មវិធី​ជំនួយ...

en: Instant Messaging
km: ការ​ផ្ញើសារ​បន្ទាន់

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
km: សារ​បន្ទាន់​នឹង​ត្រូវ​បានចុះ​កំណត់ហេតុ​តែ​ក្នុងករណី​ដែល​ចំណូលចិត្ត "ចុះ​កំណត់ហេតុ​សារ​បន្ទាន់" ត្រូវ​បាន​បើក ។

en: Insufficient rights
km: សិទ្ធិ​មិន​គ្រប់គ្រាន់

en: Interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់

en: Internal Server Error
km: កំហុស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ខាង​ក្នុង

en: Internet Messenger
km: កម្មវិធី​ផ្ញើសារ​អ៊ីនធឺណិត

en: Invalid Authorization Mechanism
km: យន្ដការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Invalid Directory
km: ថត​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Invalid ID
km: លេខ​សម្គាល់​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Invalid Namespace
km: ចន្លោះ​ឈ្មោះ​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Invalid Room Handle
km: គ្រប់គ្រង​បន្ទប់មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Invalid Room Name
km: ឈ្មោះ​បន្ទប់​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Invalid SNAC
km: SNAC មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Invalid Server
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Invalid Server Name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Invalid XML
km: XML មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Invalid XMPP ID
km: លេខសម្គាល់ XMPP មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
km: លេខសម្គាល់ XMPP មិនត្រឹមត្រូវ ។ ដែន​ត្រូវ​តែ​បានកំណត់ ។

en: Invalid authzid
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Invalid challenge from server
km: ការ​ប្រខិតខំ​មិនត្រឹមត្រូវ​ពី​ម៉ាស៊ីនបម្រើ

en: Invalid chat room name
km: ឈ្មោះ​បន្ទប់​ជជែក​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Invalid error
km: កំហុស​​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Invalid nickname
km: សម្មតិនាម​មិនត្រឹមត្រូវ

en: Invalid proxy settings
km: ការ​កំណត់​ប្រូកស៊ី​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Invalid response from server
km: កា​រឆ្លើយ​តប​មិនត្រឹមត្រូវ ​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។

en: Invalid title
km: ចំណង​ជើង​មិនត្រឹមត្រូវ

en: Invert
km: ដាក់​បញ្ច្រាស

en: Invincible
km: មិន​ចុះចាញ់

en: Invisible
km: មើល​មិន​ឃើញ

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
km: ការ​អញ្ជើញ​ពី ៖ %s
    
    បាន​ផ្ញើ ៖ %s

en: Invitation only
km: តែ​ការ​អញ្ជើញ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Invitation to Conversation
km: ការ​អញ្ជើញ​ឲ្យ​ចូលរួម​ក្នុងការ​សន្ទនា

en: Invite
km: អញ្ជើញ

en: Invite Buddy Into Chat Room
km: អញ្ជើញ​មិត្តភក្ដិ​ទៅ​ក្នុង​បន្ទប់​ជជែក

en: Invite Group to Conference...
km: អញ្ជើញ​ក្រុម​ឲ្យ​ចូលរួម​សន្និសីទ...

en: Invite List
km: អញ្ជើញ​បញ្ជី

en: Invite to Conference
km: អញ្ជើញ​ឲ្យ​ចូលរួម​ក្នុង​សន្និសីទ

en: Invite to Conference...
km: អញ្ជើញ​ឲ្យ​ចូលរួម​ក្នុង​សន្និសីទ...

en: Invite to chat
km: អញ្ជើញ​ឲ្យ​ចូលរួម​ក្នុងការ​ជជែក

en: Invite user to a conference
km: អញ្ជើញ​អ្នកប្រើ​ឲ្យ​ចូលរួម​សន្និសីទ

en: Invite...
km: អញ្ជើញ...

en: Irish
km: អៀរឡង់

en: Is no longer i_dle
km: មិន​ទំនេរ​ទៀតទេ

en: Is no longer idle
km: លែង​ទំនេរ​ទៀត​ហើយ

en: Italian
km: អ៊ីតាលី

en: Italic
km: ទ្រេត

en: Item Not Found
km: រក​មិនឃើញ​ធាតុ

en: Japanese
km: ជប៉ុន

en: Jealous
km: ច្រណែន

en: Job Role
km: តួនាទី​ការងារ

en: Job Title
km: ងារ​ការងារ

en: Join
km: ចូលរួម

en: Join Chat
km: ចូលរួម​ជជែក

en: Join Chat...
km: ចូលរួមការ​​ជជែក...

en: Join Private Group
km: ចូលរួម​ក្នុង​ក្រុម​ឯកជន

en: Join a Chat
km: ចូលរួម​ក្នុងការ​ជជែក

en: Join/Part Hiding
km: ចូល/លាក់ផ្នែក

en: Joining %s requires an invitation.
km: ចូលរួម %s ត្រូវការ​កា​រអញ្ជើញ ។

en: Jump to markerline
km: លោត​ទៅ​បន្ទាត់​សញ្ញា​សម្គាល់

en: Just logged in
km: ទើប​តែ​បាន​ចូល​

en: Just logged out
km: ទើប​តែ​បាន​ចេញ​

en: Kannada
km: កិណាដា

en: Kannada Translation team
km: ក្រុម​អ្នកបកប្រែ​ភាសា​កិណាដា

en: Key Agreement
km: ការ​ព្រមព្រៀង​សំខាន់

en: Key Agreement Request
km: សំណើ​ការ​ព្រមព្រៀង​សំខាន់

en: Key Agreement failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​ព្រមព្រៀង​សំខាន់

en: Key Exchange failed
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងកា​រផ្លាស់ប្ដូរ​សោ

en: Key Length: 	%d bits
km: ប្រវែង​សោ ៖ 	%d ប៊ីត

en: Key Pair Generation failed
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងកា​របង្កើត​គូរ​សោ

en: Key agreement cannot be started with yourself
km: ការ​ព្រមព្រៀង​សំខាន់​មិន​អាច​ត្រូវ​ចាប់ផ្ដើម​ជា​មួយ​ខ្លួន​អ្នក​ផ្ទាល់

en: Key agreement failed
km: បាន​បរាជ័យ​លើ​កិច្ចព្រមព្រៀង​សំខាន់

en: Key agreement is already started
km: ការ​ព្រមព្រៀង​សំខាន់​បាន​ចាប់ផ្ដើម​រួចហើយ

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
km: បាន​​ទទួល​សំណួរ​ការ​ព្រមព្រៀង​ពី %s ។ តើ​អ្នក​ចង់​អនុវត្ត​ការ​ព្រមព្រៀង​សំខាន់ដែរឬទេ ?

en: Key agreement was aborted
km: ការ​ព្រមព្រៀង​សំខាន់​ត្រូវ​បានបោះបង់

en: Key length
km: ប្រវែង​សោ

en: Keyboard Shortcuts
km: ផ្លូវ​កាត់​ក្តារចុច

en: Khmer
km: ខ្មែរ

en: Kicked (%s)
km: បាន​ធាក់​ចេញ​ដោយ (%s)

en: Kicked by %s (%s)
km: បាន​ធាក់ចេញ​ដោយ %s (%s)

en: Kill User
km: សម្លាប់​អ្នក​ប្រើ

en: Killed by %s (%s)
km: បាន​សម្លាប់​ដោយ %s (%s)

en: Korean
km: កូរ៉េ

en: Kurdish
km: ឃឺដ

en: Lao
km: ឡាវ

en: Last Known Client
km: បាន​ស្គាល់​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​ចុងក្រោយ

en: Last Name
km: នាម​ត្រកូល

en: Last Said
km: បាន​និយាយ​ចុង​ក្រោយ

en: Last Seen
km: បានឃើញ​ចុងក្រោយ

en: Last created window
km: បង្អួច​បាន​បង្កើត​ចុងក្រោយ

en: Last name
km: នាម​ត្រកូល

en: Last name:
km: នាម​ត្រកូល ៖

en: Lastlog
km: កំណត់ហេតុ​ចុងក្រោយ

en: Lastlog plugin.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​កំណត់ហេតុ​ចុងក្រោយ ។

en: Later
km: ពេលក្រោយ

en: Layout
km: ប្លង់

en: Left
km: ឆ្វេង

en: Left Vertical
km: បញ្ឈរ​ឆ្វេង

en: Let others see what computer you are using
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នកផ្សេង​មើលកុំព្យូទ័រ​ដែល​អ្នក​កំពុង​ប្រើ

en: Let others see what services you are using
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នកផ្សេង​មើល​សេវា​អ្វីដែល​អ្នកកំពុង​ប្រើ

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ផ្ញើ​កា​របញ្ចូលដើម​ទៅ​កាន់​​​អត្ថបទ​ដែល​មានមូលដ្ឋាន​លើ​ពិធីការ ។

en: Level
km: កម្រិត

en: List of %d user:
     | List of %d users:
km[0]: បញ្ជី​អ្នកប្រើ %d ៖

en: List overflow
km: បញ្ជី​លើស​ចំណុះ

en: Listening to music
km: ស្ដាប់​តន្ត្រី

en: Lithuanian
km: លីទុយអានី

en: Live Video
km: វីដេអូ​បន្តផ្ទាល់

en: Load Buddylist...
km: ផ្ទុក​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ...

en: Load buddylist from file...
km: ផ្ទុក​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ​ពី​ឯកសារ...

en: Loads .NET plugins with Mono.
km: ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ .NET ជា​មួយ Mono ។

en: Local Buddy List Only
km: តែ​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ​មូលដ្ឋាន​ប៉ុណ្ណោះ

en: Local File:
km: ឯកសារ​មូលដ្ឋាន ៖

en: Local Port
km: ច្រក

en: Local Time
km: ពេលវេលា​ក្នុង​ស្រុក

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
km: ម៉ាស៊ីនបម្រើ​មូលដ្ឋាន​ចាប់ផ្ដើម​ម៉ោង ៖ %s
    ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មូលដ្ឋាន​ដល់​ម៉ោង ៖ %s
    ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​របស់​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​មូលដ្ឋាន ៖ %d
    ឆានែល​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មូលដ្ឋាន ៖ %d
    ការី​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​មូលដ្ឋាន ៖ %d
    ការី​រ៉ោតទ័រ​មូលដ្ឋាន ៖ %d
    ម៉ាស៊ីន​ភ្ញើ​ចល័ត​មូលដ្ឋាន ៖ %d
    ឆានែល​ចល័ត​មូលដ្ឋាន ៖ %d
    ម៉ាស៊ីនបម្រើចល័ត​មូលដ្ឋាន ៖ %d
    ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​សរុប ៖ %d
    ឆានែល​សរុប ៖ %d
    ម៉ាស៊ីនបម្រើសរុប ៖ %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d

en: Locality
km: មូលដ្ឋាន

en: Location
km: ទីតាំង

en: Log Deletion Failed
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​លុប​កំណត់​ហេតុ

en: Log Directory
km: ថត​កំណត់ហេតុ

en: Log IMs
km: ចុះកំណត់​ហេតុ IMs

en: Log In
km: ចូល

en: Log Out
km: ចេញ

en: Log Reader
km: កម្មវិធី​អាន​កំណត់ហេតុ

en: Log _format:
km: ទ្រង់ទ្រាយ​កំណត់​ហេតុ ៖

en: Log all _instant messages
km: ចុះ​កំណត់​ហេតុ​សារ​បន្ទាន់​ទាំង​អស់

en: Log all _status changes to system log
km: ចុះ​កំណត់​ហេតុ​ការ​​ផ្លាស់ប្ដូរ​ស្ថានភាព​ទៅ​កំណត់ហេតុ​ប្រព័ន្ធ

en: Log all c_hats
km: ចុះ​​កំណត់ហេតុ​ការ​ជជែក​ទាំង​អស់

en: Log chats
km: ចុះ​កំណត់ហេតុ​ការ​ជជែក

en: Log format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​កំណត់ហេតុ

en: Log status change events
km: ចុះកំណត់ហេតុ​ព្រឹត្តិការណ៍​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Logged In
km: បាន​ចូល

en: Logged Off
km: បាន​ចេញ

en: Logging
km: ចុះកំណត់ហេតុ

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
km: ការ​ចូល​អាច​ត្រូ​វបាន​បើកតាមរយៈ​ម៉ឺនុយ ឧបករណ៍ -> ចំណូល​ចិត្ត -> ការ​ចូល ។
    
    ការ​បើក​កំណត់​ហេតុ​សម្រាប់​សារ​បន្ទាន់ និង​/ឬ​កា​រជជែក​នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រវត្តិ​សកម្ម​សម្រាប់​ប្រភេទ​ការ​សន្ទនា​ដូចគ្នា ។

en: Logging of this conversation failed.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​រចុះ​កំណត់ហេតុ​ការ​សន្ទនា​នេះ ។

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
km: បាន​ចាប់ផ្ដើម​ចុះ​កំណត់ហេតុ ។ សារ​បន្តទៀត​នៅ​ក្នុង​ការ​សន្ទនា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ចុះ​កំណត់ហេតុ ។

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
km: បានបញ្ចប់​ការ​ចុះ​កំណត់ហេតុ ។ សារ​បន្តបន្ទាប់​ទៀត​នៅ​ក្នុងកា​រសន្ទនា​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ចុះកំណត់ហេតុទេ ។

en: Login Acknowledged
km: បានទទួលស្គាល់​កា​រចូល

en: Login Options
km: ជម្រើស​​ចូល

en: Login Redirected
km: បានបញ្ចូល​ការ​ចូល​បន្ត

en: Logo
km: រូបសញ្ញា

en: Lost connection with server: %s
km: បាត់​បង់​ការ​តភ្ជាប់​ជា​មួយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ៖ %s

en: Lost connection with the remote user:<br>%s
km: បាត់បង់​ការ​តភ្ជាប់​ជា​មួយ​អ្នកប្រើ​ពី​ចម្ងាយ ៖ <br>%s

en: Loud
km: ឮ

en: Louder
km: ឮខ្លាំង​ជាង

en: Loudest
km: ឮខ្លាំង​បំផុត

en: MOTD for %s
km: MOTD សម្រាប់ %s

en: MSN Messenger
km: កម្មវិធី​ផ្ញើសារ MSN

en: M_ute sounds
km: ស្ងាត់

en: Macedonian
km: ​ម៉ាសេដូនី

en: Mail Checker
km: កម្មវិធី​ពិនិត្យ​សំបុត្រ

en: Mail dialog
km: ប្រអប់​សំបុត្រ

en: Malay
km: ម៉ាឡេស៊ី

en: Male
km: ប្រុស

en: Male or female
km: ប្រុស ឬ​ស្រី

en: Malformed BOSH URL
km: BOSH URLURL មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Malformed XMPP ID
km: លេខសម្គាល់ XMPP មាន​ទ្រង់ទ្រាយ

en: Malicious challenge from server
km: ការ​ប៉ះអង្គិច​ធ្ងន់ធ្ងរ​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: Manual
km: សៀវភៅ​ដៃ

en: Manually
km: ដោយដៃ

en: Marathi
km: ម៉ារ៉ា​ធី

en: Markerline
km: បន្ទាត់​សញ្ញា​សម្គាល់

en: Master archive is misconfigured
km: ប័ណ្ណសារ​មេ​បាត់ misconfigured

en: Maximum last-seen difference:
km: ភាព​ខុសគ្នា​ដែល​បានឃើញ​ចុងក្រោយ​អតិបរមា ៖

en: Maximum response timeout:
km: អស់ពេល​ឆ្លើយតប​អតិបរមា ៖

en: Media Initiation Failed
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងកា​រចាប់ផ្ដើម​មេឌៀ

en: Member Since
km: សមាជិក​តាំង​ពី

en: Merge Groups
km: បញ្ចូល​ក្រុម​ចូលគ្នា

en: Merge List from Server
km: បញ្ចូល​បញ្ជី​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: Merge and Save List to Server
km: បញ្ចូល និង​រក្សាទុក​បញ្ជី​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីនបម្រើ

en: Merging these contacts will cause them to share a single entry on the buddy list and use a single conversation window. You can separate them again by choosing 'Expand' from the contact's context menu
km: បញ្ចូល​ទំនាក់ទំនង​ទាំង​នេះ​នឹង​បណ្ដាល​ឲ្យ​ពួកវា​ចែករំលែក​ធាតុតែ​មួយ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ ហើយ​ប្រើ​បង្អួច​សន្ទនា​តែ​មួយ ។ អ្នកអាច​បំបែក​ពួកវា​ម្ដង​ទៀត ដោយ​ជ្រើស 'ពង្រីក' ពី​ម៉ឺនុយ​បរិបទ​របស់ទំនាក់ទំនង

en: Message
km: សារ

en: Message (Nick Said) Text
km: អត្ថបទ​សារ​ (សម្មតិនាម​បាននិយាយ)

en: Message Notification
km: កា​រជូនដំណឹង​សារ

en: Message Text
km: អត្ថបទ​​សារ

en: Message Timestamp Formats
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ត្រា​ពេលវេលា​សារ

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
km: សារ​មិនអាច​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទេ ដោយ​សារ​តែ​លើស​ប្រវែង​អតិបរមា ។

en: Message could not be sent.
km: សារ​មិន​អាច​ត្រូវ​បានផ្ញើទេ ។

en: Message delivery to %s failed: %s
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​បញ្ជូន​សារ %s ៖ %s

en: Message from %s
km: សារ​ពី %s

en: Message of the Day
km: សារ​ថ្ងៃ

en: Message received
km: បាន​ទទួល​សារ

en: Message received begins conversation
km: បាន​ទទួលសារ​​ចាប់ផ្ដើម​សន្ទនា

en: Message sent
km: បាន​ផ្ញើសារ

en: Message was not sent, because you are not signed on.
km: សារ​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទេ ពីព្រោះ​អ្នក​មិនបាន​ចូលទេ ។

en: Message:
km: សារ ៖

en: Messenger Plus!
km: កម្មវិធី​ផ្ញើសារ​បន្ថែម !

en: Method:
km: វិធីសាស្ត្រ ៖

en: Microphone
km: មេក្រូ

en: Middle Name
km: ឈ្មោះ​កណ្ដាល

en: Middle mouse button
km: ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​កណ្ដាល

en: Minimi_ze new conversation windows
km: បង្រួម​បង្អួច​សន្ទនា​ថ្មី​អប្បបរមា

en: Minimum input area height in lines:
km: បង្រួម​កម្ពស់​ផ្ទៃ​បញ្ចូល​គិតជា​បន្ទាត់ ៖

en: Minutes
km: នាទី

en: Minutes before changing status
km: ប៉ុន្មាននាទី​មុនពេល​ផ្លាស់ប្ដូរ​ស្ថានភាព

en: Misc
km: ផ្សេងៗ

en: Miscellaneous
km: ផ្សេងៗ

en: Missing protocol plugin for %s
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ពិធីការ​​ដែល​បាត់​សម្រាប់ %s

en: Mobile
km: ចល័ត

en: Mobile Phone
km: ទូរស័ព្ទ​​ចល័ត

en: Modify
km: កែប្រែ

en: Modify Account
km: កែប្រែ​គណនី

en: Modify Buddy Pounce
km: កែសម្រួល​ក្រុម​មិត្តភក្ដិ

en: Mongolian
km: ម៉ុងហ្គោលី

en: Mono Plugin Loader
km: កម្មវិធី​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ​របស់ Mono

en: Mood
km: អារម្មណ៍

en: Mood Text
km: អត្ថបទ​អារម្មណ៍

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
km: រក​ឃើញ​​អ្នកប្រើ​ច្រើនជាង​មួយ ដែលមាន​ឈ្មោះ​ដូចគ្នា ។ ជ្រើស​អ្នក​ប្រើត្រឹមត្រូវ​ពី​បញ្ជី​ដើម្បី​បន្ថែម​ទៅកាន់បញ្ជីមិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក ។

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
km: រកឃើញ​អ្នកប្រើច្រើនជាង​មួយ​ដែលមាន​សោ​សាធារណៈដូចគ្នា ​​។ ជ្រើស​អ្នកប្រើបច្ចុប្បន្ន​ពី​បញ្ជី ដើម្បី​បន្ថែម​ទៅ​កាន់បញ្ជីមិត្តភក្ដិ ។

en: Mouse Gestures
km: កាយវិការ​កណ្ដុរ

en: Mouse Gestures Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កាយវិការ​កណ្ដុរ

en: Move to
km: ផ្លាស់ទី​ទៅ

en: Multiple plugins will be unloaded.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ជា​ច្រើន​នឹង​ត្រូវ​បានផ្ទុក​ឡើង ។

en: Music Messaging
km: កា​រផ្ញើសារ​តន្ត្រី

en: Music Messaging Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ការ​ផ្ញើសារ​តន្ត្រី

en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ផ្ញើសារ​តន្ត្រី​សម្រាប់​ការ​តែង​សហការណ៍ ។

en: Music messaging session confirmed.
km: បានអះអាង​សម័យ​ផ្ញើសារ​តន្ត្រី ។

en: Mute _Sounds
km: ស្ងាត់

en: NAME
km: ឈ្មោះ

en: N_ew conversations:
km: ការ​សន្ទនា​ថ្មី ៖

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
km: ឈ្មោះ ៖ %s
    កំណែ ៖ %s
    សេចក្ដី​ពិពណ៌នា ៖ %s
    អ្នកនិពន្ធ ៖ %s
    តំបន់បណ្ដាញ ៖ %s
    ឈ្មោះ​ឯកសារ ៖ %s

en: Nepali
km: នេប៉ាល់

en: Nested Grouping (experimental)
km: ការ​ដាក់​ជា​ក្រុម​ខាង​ក្នុង (ពិសោធន៍)

en: Nested Subgroup
km: ក្រុម​រង​ខាង​ក្នុង

en: Network
km: បណ្ដាញ

en: Network Statistics
km: ស្ថិតិ​បណ្ដាញ

en: Network is empty
km: បណ្ដាញ​ទទេ

en: Never
km: មិនដែល

en: New Account
km: គណនី​ថ្មី

en: New Buddy Pounce
km: ក្រុមមិត្តភក្ដិ​ថ្មី

en: New Conference
km: សន្និសីទ​ថ្មី

en: New Event
km: ព្រឹត្តិការណ៍​ថ្មី

en: New Instant Message
km: សារ​បន្ទាន់​ថ្មី

en: New Line
km: បន្ទាត់ថ្មី

en: New Mail
km: សំបុត្រ​ថ្មីុត្រ

en: New Person
km: មនុស្ស​ថ្មី

en: New Pounces
km: ក្រុម​មិត្តភក្ដិ​ថ្មី

en: New Version Available
km: មានកំណែថ្មី

en: New _Message...
km: សារ​ថ្មី...

en: New _mail notifications
km: ការ​ជូនដំណឹង​សំបុត្រ​ថ្មី

en: New mail notifications
km: ការ​ជូនដំណឹង​សំបុត្រ​ថ្មី

en: New password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី

en: New password (again)
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី (ថ្មី)

en: New passwords do not match.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី​មិនផ្គូផ្គង​ទេ ។

en: New status...
km: ស្ថានភាព​ថ្មី...

en: New tab
km: ផ្ទាំង​ថ្មី

en: New window
km: បង្អួច​ថ្មី

en: New...
km: ថ្មី​...

en: Nick
km: សម្មតិនាម

en: Nick Said
km: សម្មតិនាម​បាន​និយាយ

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
km: ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​សម្មតិនាម​​មិន​បានគាំទ្រ​នៅ​ក្នុង​បន្ទប់​ជជែក​ដែល​មិនមែនជា MUC

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
km: សម្មតិនាម ឬ​ឆានែល​មិនអាច​ប្រើ​បានជា​បណ្ដោះអាសន្ន ។

en: Nickname
km: សម្មតិនាម

en: Nickname in use
km: សម្មតិនាម​កំពុង​ប្រើ

en: No
km: ទេ

en: No Grouping
km: គ្មាន​ការ​ដាក់​ជា​ក្រុម

en: No MOTD available
km: មិនមាន MOTD ទេ

en: No Matches
km: គ្មានការ​ផ្គូផ្គង

en: No Message of the Day available
km: គ្មាន​សារ​ថ្ងៃ​នោះ​ទេ

en: No Proxy
km: គ្មានប្រូកស៊ី

en: No Sound
km: គ្មាន​សំឡេង

en: No actions available
km: គ្មាន​សកម្មភាព

en: No codecs found. Install some GStreamer codecs found in GStreamer plugins packages.
km: ស្វែង​រក​មិន​ឃើញ​កូឌិក​​នោះ​ទេ ។ ដំឡើង​​កូឌិក GStreamer មួយ​ចំនួន ដែល​បាន​រក​ឃើញ​នៅ​ក្នុង​កញ្ចប់​កម្មវិធី​ជំនួយ​ GStreamer ។

en: No codecs left. Your codec preferences in fs-codecs.conf are too strict.
km: មិន​មាន​កូឌិក​​នៅ​សល់ទេ​ ។ ចំណូលចិត្ត​កូឌិក​របស់​​អ្នក​នៅ​ក្នុង​ fs-codecs.conf តឹងរឹង​ពេក ។

en: No configuration options for this plugin.
km: គ្មាន​ជម្រើស​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​សម្រាប់​កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ​ទេ ។

en: No file transfer session active
km: គ្មាន​សម័យ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​សកម្ម​ទេ

en: No logs were found
km: រក​មិនឃើញ​កំណត់ហេតុ​ទេ

en: No match
km: គ្មានការ​ផ្គូផ្គង

en: No matches
km: គ្មានការ​ផ្គូផ្គង

en: No matching users found
km: រក​មិនឃើញ​អ្នក​ប្រើ​ដែលផ្គូផ្គង​ទេ

en: No message
km: គ្មាន​សារ

en: No name
km: គ្មាន​ឈ្មោះ

en: No proxy
km: គ្មានប្រូកស៊ី

en: No public key was received
km: មិនបានទទួល​សោ​សាធារណៈ​ទេ

en: No reason
km: គ្មាន​ហេតុផល

en: No reason given.
km: គ្មាន​ហេតុផល​បានផ្ដល់ ។

en: No results found for email address %s
km: រក​មិនឃើញ​លទ្ធផល​សម្រាប់​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល %s

en: No server statistics available
km: មិនមាន​ស្ថិតិ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: No session ID given
km: គ្មាន​លេខសម្គាល់​សម័យ​ត្រូវ​បានផ្ដល់​ទេ

en: No sounds
km: គ្មាន​សំឡេង

en: No such channel
km: គ្មាន​ឆានែល​បែបនេះ​ទេ

en: No such command (in this context).
km: គ្មានពាក្យ​បញ្ជា​បែបនេះ​ទេ (នៅ​ក្នុង​បរិបទ​នេះ) ។

en: No such command.
km: គ្មានពាក្យ​បញ្ជា​បែបនេះទេ ។

en: No such nick or channel
km: គ្មាន​សម្មតិនាម ឬ​ឆានែល​ទេ

en: No topic is set
km: គ្មាន​ប្រធាន​បទ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ទេ

en: No users found
km: រក​មិនឃើញ​អ្នក​ប្រើ

en: Non-matching Hosts
km: គ្មាន​ម៉ាស៊ីន​ផ្គូផ្គង​ទេ

en: None
km: គ្មាន

en: None (To pending)
km: គ្មាន (ដល់​មិនទាន់សម្រេច)

en: None of your accounts are idle.
km: គ្មាន​គណនី​ណាមួយ​របស់​អ្នក​ទំនេរ​ទេ ។

en: Normal
km: ធម្មតា

en: Norwegian Nynorsk
km: ណរវ៉េ នីណ័រ

en: Not Acceptable
km: មិន​អាច​ទទួលយក​បានទេ

en: Not Allowed
km: មិនបាន​អនុញ្ញាត​ទេ

en: Not Authorized
km: មិន​បានផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ទេ

en: Not Available
km: មិនអាច​ប្រើ​បាន

en: Not connected to the server
km: មិនបានតភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ទេ

en: Not implemented yet.
km: មិន​បាន​អនុវត្ត​នៅ​ឡើយ​ទេ ។

en: Not logged in
km: មិនបានចូល​ទេ

en: Not started
km: មិន​បានចាប់ផ្ដើម​ទេ

en: Not supported
km: មិន​​​បាន​គាំទ្រ

en: Not supported by client
km: មិនបាន​គាំទ្រ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវទេ

en: Not supported by host
km: មិនបានគាំទ្រ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ទេ

en: Not while on AOL
km: មិន​សម្រាក​នៅ​លើ AOL

en: Note
km: ចំណាំ

en: Note: The preference for "New conversations" must be set to "By conversation count".
km: ចំណាំ ៖ ចំណូលចិត្ត​សម្រាប់ "ការ​សន្ទនា​ថ្មី" ត្រូវ​តែ​បានកំណត់​ទៅ "តាម​ចំនួន​សន្ទនា" ។

en: Notes
km: ចំណាំ

en: Notes Address Book Group
km: ចំណាំ​ក្រុម​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន

en: Notes Address Book Information
km: កំណត់​ចំណាំ​ព័ត៌មាន​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន

en: Notes Address Book group results
km: ចំណាំ​លទ្ធផល​ក្រុម​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន

en: Notification Methods
km: វិធីសាស្ត្រ​ជូនដំណឹង

en: Notification Removal
km: យក​ការ​ជូនដំណឹ​ង​ចេញ

en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
km: ជូនដំណឹង​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​សន្ទនា នៅពេល​ដែល​មិត្តភក្ដិ​ទៅ ឬ​​​ត្រឡប់​​ពី​ការ​ចាកឆ្ងាយ ឬ​ទំនេរ ។

en: Notify Dialog
km: ប្រអប់​ជូនដំណឹង

en: Notify For
km: ជូន​ដំណឹង​សម្រាប់

en: Notify When
km: ជូនដំណឹង​នៅ​លើ

en: Notify buddies when you are typing
km: ជូនដំណឹង​មិត្តភក្តិ​ នៅពេល​អ្នក​កំពុង​វាយ

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
km: ជូន​ដំណឹង​ដោយ​ម៉ឺនុយ​លេចឡើង នៅពេល​ការ​​ផ្ទេរ​ឯកសារ​ព្រមទទួល​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​បានបញ្ចប់
    (តែ​នៅពេល​ដែល​គ្មាន​ការ​សន្ទនា​ជា​មួយ​អ្នក​ផ្ញើ)

en: Notify with a toaster when
km: ជូន​ដំណឹង​ដោយ​សញ្ញា​​នៅ​ពេល

en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ពិធីការ​របស់​កម្មវិធី​ផ្ញើសារ GroupWise របស់​ណូវែល

en: Now Listening
km: ឥឡូវ​កំពុង​ស្ដាប់

en: Number of conversations per window
km: ចំនួន​សន្ទនា​ក្នុង​មួយ​បង្អួច

en: OK
km: យល់ព្រម

en: Obsolete SNAC
km: SNAC ពេញលេញ

en: Occitan
km: អុកស៊ីតង់

en: Occupied
km: កាន់កាប់

en: Offering to send %s to %s
km: ផ្ដល់​ដើម្បី​ផ្ញើ %s ទៅឲ្យ %s

en: Offline
km: ក្រៅ​បណ្តាញ

en: Offline Buddies
km: មិត្តភក្ដិ​ក្រៅ​បណ្តាញ

en: Offline Message
km: សារ​ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: Offline Message Emulation
km: ក្លែង​ធ្វើសារ​ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: Offline Text
km: អត្ថបទ​ក្រៅ​បណ្តាញ

en: Offline buddies
km: មិត្តភក្ដិ​ក្រៅ​បណ្តាញ

en: Offline message store full
km: សារ​ក្រៅ​បណ្ដាញ​ផ្ទុក​ពេញ​ហើយ

en: Old ICQ UTF8
km: ICQ UTF8 ចាស់

en: Old flat format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ចាស់

en: On Mobile
km: នៅពេល​ចល័ត

en: On unread messages
km: សារ​មិន​ទាន់អាន

en: One Time Password
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​តែ​ម្ដង

en: One Time Password Support
km: គាំទ្រ​តែ​កា​របញ្ចូលពាក្យ​សម្ងាត់​តែ​ម្ដង​

en: One or more messages may have been undeliverable.
km: សារ​មួយ ឬ​ច្រើន​អាច​​មិន​ត្រូវ​បានផ្ដល់ ។

en: Online
km: លើ​បណ្ដាញ

en: Online Buddies
km: មិត្តភក្ដិ​លើបណ្ដាញ

en: Online Services
km: សេវា​លើ​បណ្ដាញ

en: Online Since
km: លើ​បណ្ដាញ​តាំងពី

en: Online Status
km: ស្ថានភាព​លើ​បណ្ដាញ

en: Online Text
km: អត្ថបទ​លើ​បណ្ដាញ

en: Online since
km: លើ​បណ្ដាញ​តាំង​ពី

en: Online/Offline
km: លើ​បណ្ដាញ/ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: Online: %d
    Total: %d
km: លើ​បណ្ដាញ ៖ %d
    សរុប ៖ %d

en: Only create TinyURL for URLs of this length or greater
km: បង្កើត​តែ TinyURL សម្រាប់ URLs ​ប្រវែង​នេះ ឬ​វែងជាង​នេះ

en: Only enable for users on the buddy list
km: បើក​សម្រាប់​តែ​អ្នក​ប្រើនៅ​ក្នុង​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​តែ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Only online
km: តែ​លើ​បណ្ដាញ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Only replace _whole words
km: តែ​ការ​ជំនួស​ពាក្យ​ទាំង​មូលប៉ុណ្ណោះ

en: Only when available
km: តែ​នៅពេលប្រើបាន

en: Only when docked
km: តែ​នៅពេល​បានចូលផែ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Only when not available
km: តែ​នៅពេល​មិនអាច​ប្រើបាន

en: Opacity:
km: ភាព​ស្រអាប់ ៖

en: Ope_n an IM window
km: បើក​បង្អួច IM

en: Open All Messages
km: បើក​សារ​ទាំងអស់

en: Open File...
km: បើក​ឯកសារ...

en: Open Public Key...
km: បើកសោ​សាធារណៈ...

en: Open _Containing Directory
km: បើក​ថត​ដែលមាន ​​

en: Open an IM window
km: បើក​​បង្អួច IM

en: Open...
km: បើក​...

en: Operating System
km: ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ

en: Operator
km: ការី

en: Optional information:
km: ព័ត៌មាន​ជម្រើស ៖

en: Options
km: ជម្រើស​

en: Options specific to Pidgin for Windows.
km: ជម្រើស​ជាក់លាក់​ទៅ Pidgin សម្រាប់​បង្អួច ។

en: Organization
km: អង្គការ

en: Organization Name
km: ឈ្មោះ​អង្គភាព

en: Organization Unit
km: ផ្នែក​នៃ​អង្គភាព

en: Organization: 	%s
km: អង្គការ ៖ 	%s

en: Original password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ដើម

en: Oriya
km: អូរីយ៉ា

en: Orphans
km: កំព្រា

en: Other
km: ផ្សេងៗទៀត

en: Others talk in chat
km: អ្នកផ្សេង​និយាយ​នៅ​ក្នុង​ការ​ជជែក

en: Out of memory
km: អស់​សតិOut of memory

en: Output
km: ចេញ

en: Overwrite
km: សរសេរ​ជាន់​លើ

en: P.O. Box
km: ប្រអប់​សំបុត្រ

en: PEM X.509 Certificate Export
km: នាំវិញ្ញាបនបត្រ PEM X.509 ចេញ

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
km: PING reply -- Lag ៖ %lu វិនាទី

en: P_auses while typing
km: ផ្អាក​ខណៈពេល​វាយ

en: P_lay a sound
km: ចាក់​សំឡេង

en: P_lugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ

en: P_ort:
km: ច្រក ៖

en: P_ounce only when my status is not Available
km: តែ​ក្រុម​នៅពេល​ដែល​ស្ថានភាព​ខ្ញុំ​មិនអាច​ជជែក​បាន

en: P_roxy
km: ប្រូកស៊ី

en: Pa_ssword:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់ ៖

en: Paging
km: ភេយីង

en: Pashto
km: ប៉ាស្តូ

en: Pass_word:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់ ៖

en: Passphrase
km: ឃ្លាសម្ងាត់

en: Passphrase (retype)
km: ឃ្លាសម្ងាត់ (វាយ​ម្ដង​ទៀត)

en: Passphrase required
km: ត្រូវការ​ឃ្លា​សម្ងាត់

en: Passphrases do not match
km: ឃ្លា​សម្ងាត់​មិនផ្គូផ្គង

en: Password
km: ពាក្យ​​​សម្ងាត់

en: Password (again)
km: ពាក្យ​សម្ងាត់ (ម្ដង​ទៀត)

en: Password Changed
km: បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Password has expired
km: ពាក្យ​​​សម្ងាត់​បាន​ផុត​កំណត់

en: Password is required to sign on.
km: ត្រូវការ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ដើម្បី​ចូល ។

en: Password sent
km: បានផ្ញើ​ពាក្យ​​​សម្ងាត់

en: Password:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់ ៖

en: Past Translators
km: អ្នក​បកប្រែ​មុន

en: Paste as Plain _Text
km: បិទភ្ជាប់​ជា​អត្ថបទ​ធម្មតា

en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
km: ផ្លូវ​ត្រូវ​រក្សាទុក​ឯកសារ​នៅ​ក្នុង
    (សូម​ផ្ដល់ផ្លូវ​ពេញលេញ)

en: Pause
km: ផ្អាក

en: Paused while typing
km: បានផ្អាក​ខណៈពេល​វាយ

en: Pauses while typing
km: ផ្អាក​ខណៈពេល​វាយ

en: Payment Required
km: ត្រូវការ​​ការ​ចំណាយ

en: Performing key exchange
km: អនុវត្ត​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​សោ

en: Perl Plugin Loader
km: កម្មវិធី​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ​របស់ Perl

en: Permission denied
km: បានបដិសេធ​សិទ្ធិ

en: Permit User
km: អនុញ្ញាត​អ្នកប្រើ

en: Persian
km: ប៉ឺស៊ីយ៉ាន

en: Persistent
km: មិនព្រម

en: Person enters chat
km: មនុស្ស​ចូល​ក្នុងកា​រជជែក

en: Person leaves chat
km: មនុស្ស​ចេញ​ពីការ​ជជែក

en: Personal Information
km: ព័ត៌មាន​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Personal Title
km: ចំណង​ជើង​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Personal Web Page
km: ទំព័រ​បណ្ដាញ​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Phone
km: ទូរស័ព្ទ​

en: Photo
km: រូបថត

en: Pidgin Buddylist Theme Editor
km: កម្មវិធី​កែសម្រួល​ស្បែក​បញ្ជី​មិត្តភក្តិ​​របស់​ Pidgin

en: Pidgin Demonstration Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយបង្ហាញ​របស់ Pidgin

en: Pidgin GTK+ Theme Control
km: កម្មវិធី​ជំនួយ GTK+ ការ​ត្រួតពិនិត្យ​ស្បែក

en: Pidgin Icon Theme Editor
km: កម្មវិធីកែសម្រួល​ស្បែក​រូបតំណាង Pidgin

en: Pidgin Internet Messenger
km: កម្មវិធី​ផ្ញើសារ​អ៊ីនធឺណិត​របស់ Pidgin

en: Pidgin Theme Editor
km: កម្មវិធី​កែ​សម្រួល​ស្បែករបស់ Pidgin ។

en: Pidgin Theme Editor.
km: កម្មវិធី​កែសម្រួល​ស្បែក​របស់ Pidgin ​​​​​​។

en: Pidgin Tooltip
km: ព័ត៌មាន​ជំនួយ Pidgin

en: Pidgin smileys
km: សញ្ញាអារម្មណ៍​របស់ Pidgin

en: Ping failed
km: បានបរាជ័យក្នុងការ Ping

en: Ping reply received from server
km: បាន​ទទួល​ការ​ឆ្លើយតប Ping ពី​ម៉ាស៊ីនបម្រើ

en: Ping timed out
km: Ping អស់​ពេល

en: Place Closed
km: បានបិទ​កន្លែង

en: Place tagged
km: បានដាក់​ស្លាក​កន្លែង

en: Plain text
km: អត្ថបទ​ធម្មតា

en: Plaintext Authentication
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​​ត្រឹមត្រូវ​ធម្មតា

en: Play
km: ចាក់

en: Play a sound
km: ចាក់​សំឡេង

en: Please Update the necessary fields.
km: សូម​ធ្វើ​ឲ្យ​វាល​ដែល​ចាំបាច់​ទាន់សម័យ ។

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
km: សូម​អនុញ្ញាត​ខ្ញុំ ដូច្នេះ​ខ្ញុំ​អាច​បន្ថែម​អ្នក​នៅកាន់​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​របស់​​ខ្ញុំ ។

en: Please enter a buddy to pounce.
km: សូម​បញ្ចូល​មិត្តភក្តិ​ទៅ​ក្រុម ។

en: Please enter a different title for the status.
km: សូម​បញ្ចូល​ចំណង​ជើង​ផ្សេង​សម្រាប់​ស្ថានភាព ។

en: Please enter a non-empty title for the status.
km: សូម​បញ្ចូល​ចំណង​ជើង​ដែល​​​សម្រាប់ស្ថានភាព ។

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
km: សូម​បញ្ចូល​ប្រធាន​បទ​សម្រាប់​សន្និសីទ​ថ្មី ហើយ​សារ​អញ្ជើញ​ត្រូវ​ផ្ញើ​ទៅ %s

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ និង​ព័ត៌មាន​ដែល​សមរម្យ​អំពី​ការជជែក ដែល​អ្នកចង់​បន្ថែម​ទៅបញ្ជីមិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក ។

en: Please enter buddy information.
km: សូម​បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​​មិត្តភក្ដិ ។

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះក្រុម​ឯកជន​ឆានែល %s និង​ឃ្លា​សម្ងាត់ ។

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
km: សូម​បញ្ចូល URL និង​សេចក្ដីពិពណ៌នា​របស់តំណ​ដែល​អ្នក​ចង់​បញ្ចូល ។ សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​គឺជា​ជម្រើស ។

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
km: សូម​បញ្ចូល​ URL របស់​តំណ​ដែល​អ្នកចង់​បញ្ចូល ។

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
km: សូម​បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​ដេល​សមរម្យ​អំពីការជជែក​ដែល​នឹង​ចូលរួម ។

en: Please enter the buddy's username and account type below.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​របស់​មិត្តភក្ដិ និង​ប្រភេទ​គណនី​ខា​ងក្រោម ។

en: Please enter the name of the chat you want to join.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​នៃ​ការ​ជជែក​ដែល​អ្នកចង់​ចូលរួម ។

en: Please enter the name of the group to be added.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​​​ក្រុម​ដែល​ត្រូ​វ​បន្ថែម ។

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះអ្នកប្រើ​ ដែល​អ្នកចង់​ឲ្យទាក់ទង​អ្នក ។

en: Please enter the name of the user you wish to block.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​ដែល​អ្នក​ចង់​ទប់ស្កាត់ ។

en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​របស់​អ្នកប្រើ​ដែល​អ្នក​ចង់​អញ្ជើញ រួម​ជា​មួយ​នឹង​សារ​អញ្ជើញ​ជា​ជម្រើស ។

en: Please enter the new name for %s
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះថ្មី​សម្រាប់ %s

en: Please enter the person's information below.
km: សូម​បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​របស់​មនុស្ស​ខាង​ក្រោម ។

en: Please enter the username or alias of the person whose info you would like to view.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ ឬ​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​របស់​មនុស្ស​ដែល​អ្នក​ចង់​មើល ។

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ឬ​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​របស់​មនុស្ស​ដែល​អ្នក​ចង់​មើល ។

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ ឬ​ឈ្មោះក្លែងក្លាយ​​របស់មនុស្ស ដែល​អ្នក​ចង់​ទប់ស្កាត់/មិនទប់ស្កាត់ ។

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ ឬ​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​របស់​មនុស្ស​ ដែលអ្នក​ចង់​ជជែក ។

en: Please enter your current password and your new password.
km: សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​​បច្ចុប្បន្ន​របស់​អ្នក និង​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី​របស់​អ្នក ។

en: Please enter your new password
km: សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី​របស់​អ្នក

en: Please fill out the information below to change your account registration.
km: សូម​បំពេញ​ព័ត៌មាន​ខាងក្រោម​ ដើម្បី​ផ្លាស់ប្ដូរ​ការ​ចុះឈ្មោះគណនី​របស់​អ្នក ។

en: Please fill out the information below to register your new account.
km: សូម​បំពេញ​ព័ត៌មាន​ខាងក្រោម​ ដើម្បីចុះឈ្មោះ​គណនី​ថ្មី​របស់​អ្នក ។

en: Please open the debug window and try again to see the exact error message.
km: សូម​បើក​បង្អួច​បំបាត់​កំហុស ហើយ​ព្យាយាម​មើល​សារ​កំហុស​ជាក់លាក់ ។

en: Please select the resource of %s to which you would like to send a file
km: សូម​ជ្រើស​ធនធាន​របស់ %s ដែល​អ្នក​ចង់​ផ្ញើ​ឯកសារ

en: Please select the resource of %s with which you would like to start a media session.
km: សូម​ជ្រើស​ធនធាន %s ដែល​អ្នក​ចង់​ចាប់ផ្ដើម​សម័យ​មេឌៀ ។

en: Please specify a new nickname for you.
km: សូម​បញ្ជាក់​សម្មតិនាម​ថ្មី​សម្រាប់​​អ្នក ។

en: Please update the necessary fields.
km: សូម​ធ្វើ​ឲ្យ​វាល​ដែល​ចាំបាច់ទាន់សម័យ ។

en: Please, enter your search criteria below
km: សូម​បញ្ចូល​លក្ខខណ្ឌ​ស្វែងរក​របស់​អ្នក​ខាង​ក្រោម

en: Plu_gins
km: កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Plugin does not implement all required functions (list_icon, login and close)
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​មិន​អនុវត្ត​មុខងារ​ដែល​ទាមទារ​ទាំង​អស់​ទេ (list_icon ចូល ហើយ​បិទ)

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
km: មិនផ្គូផ្គង​កម្មវិធីជំនួយ​មន្តអាគមន្ត %d (ត្រូវការ %d)

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ត្រូវ​បានផ្ទុក​មុន​នឹង​អ្នក​អាច​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ ។

en: Plugins
km: កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Point values to use for account...
km: ចង្អុល​តម្លៃ​ដើម្បីប្រើ​សម្រាប់គណនី...

en: Point values to use when...
km: ចង្អុល​តម្លៃ​ត្រូវ​ប្រើនៅ​ពេល...

en: Policy Violation
km: ការ​បំពាន​គោលនយោបាយ

en: Polish
km: ប៉ូឡូញ

en: Polish popular IM
km: សម្អាត​ប្រជាប្រិយភាព​របស់ IM

en: Pop up a notification
km: កា​រជូនដំណឹង​ពេលលេចឡើង

en: Pop-Up Message
km: សារ​លេច​ឡើង

en: Port
km: ច្រក

en: Ports
km: ច្រក

en: Portuguese
km: ព័រទុយហ្គាល់

en: Portuguese-Brazil
km: ព័រទុយហ្គាល់-ប្រេស៊ីល

en: Position
km: ទីតាំង​

en: Possible Matches
km: មាន​ការ​ផ្គូផ្គង

en: Postal Code
km: លេខប្រៃសណីយ៍

en: Postal code
km: លេខ​ប្រៃសណីយ៍

en: Pounce Target
km: ក្រុម​គោល​ដៅ​

en: Pounce When Buddy...
km: ដាក់​មិត្តភក្តិ​ជាក្រុម...

en: Pounce on Whom
km: ក្រុម​នៅ​លើ​អ្នកណា

en: Pounce only when my status is not Available
km: ដាក់​ក្រុម​នៅ​ពេល​ដែល​ស្ថានភាព​របស់​ខ្ញុំ​មិនអាច​ជជែកបាន

en: Pr_eferences
km: ចំណូល​ចិត្ត

en: Pre_view
km: មើលជា​មុន

en: Preferences
km: ចំណូលចិត្ត

en: Preferred Contact
km: ទំនាក់ទំនង​ដែល​ពេញចិត្ត

en: Preferred Language
km: ភាសា​ដែល​ពេញចិត្ត

en: Prepend _string into window title:
km: បន្ថែម​ខ្សែអក្សរ​ទៅ​ចំណង​ជើង​បង្អួច ៖

en: Prepends a newline to displayed message.
km: បន្ថែម​បន្ទាត់ថ្មី​ខាង​ចុង​ទៅ​កាាន់​សារ​ដែលបាន​បង្ហាញ ។

en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the username in the conversation window.
km: បន្ថែម​បន្ទាត់ថ្មី​ទៅសារ ដូច្នេះ​សារ​ដែលនៅសល់​បង្ហាញ​ខាង​ក្រោម​ឈ្មោះអ្នក​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​សន្ទនា ។

en: Priority
km: អាទិភាព

en: Privacy
km: ភាព​ឯកជន

en: Private Key file
km: ឯកសារ​សោ​ឯកជន

en: Private key file
km: ឯកសារ​សោ​ឯកជន

en: Pro_tocol:
km: ពិធីការ ៖

en: Process returned error code %d
km: ដំណើរការ​បានត្រឡប់កូដ​កំហុស %d

en: Profile
km: ទម្រង់

en: Profile too long.
km: ទម្រង់​វែង​ពេក ។

en: Profiles
km: ទម្រង់

en: Progress
km: វឌ្ឍនភាព

en: Protocol
km: ពិធីការ

en: Protocol:
km: ពិធីការ ៖

en: Provides SSL support through GNUTLS.
km: ផ្ដល់​នូវ​កា​រគាំទ្រ SSL តាមរយៈ GNUTLS ។

en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
km: ផ្ដល់​នូវ​ការ​គាំទ្រ​ SSL តាមរយៈ Mozilla NSS ។

en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
km: ផ្ដល់​នូវវិធីផ្សេងៗ​នៃ​ការ​ជូនដំណឹង​​អ្នក​អំពី​សារ​មិនទាន់អាន ។

en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
km: ផ្ដល់​នូវការ​កម្មវិធី​រុំ​ជុំវិញ​បណ្ណាល័យ​គាំទ្រ SSL ។

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
km: ផ្ដល់​នូវ​កា​រចូលដំណើរការ​ទៅកាន់​ការ​កំណត់ gtkrc ដែលបាន​ប្រើ​ធម្មតា ។

en: Provides alternate buddylist grouping options.
km: ផ្ដល់​នូវ​ជម្រើស​ដាក់​ជា​ក្រុម​នូវ​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​​ជំនួស ។

en: Provides integration with Evolution.
km: ផ្ដល់​នូវការ​បញ្ចូល​ជា​មួយ Evolution ។

en: Provides options specific to Pidgin for Windows, such as buddy list docking.
km: ផ្ដល់​នូវ​ជម្រើស​ជាក់លាក់ដល់ Pidgin សម្រាប់​វីនដូ ដូចជា​ការ​ចូល​ផែ​នៃ​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ ។

en: Provides support for loading Tcl plugins
km: ផ្ដល់​នូវការ​គាំទ្រ​សម្រាប់​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ Tcl

en: Provides support for loading perl plugins.
km: ផ្ដល់​ការ​គាំទ្រ​សម្រាប់​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ​របស់ perl ។

en: Provides support for mouse gestures
km: ផ្ដល់​នូវការ​គាំទ្រ​សម្រាប់​កាយវិកា​រកណ្ដុរ

en: Proxy
km: ប្រូកស៊ី

en: Proxy Server
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី

en: Proxy _type:
km: ប្រភេទ​ប្រូកស៊ី ៖

en: Proxy preferences are configured in GNOME preferences
km: ចំណូល​ចិត្ត​ប្រូកស៊ី​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​នៅ​ក្នុង​ចំណូល​ចិត្ត GNOME

en: Proxy t_ype:
km: ប្រភេទ​ប្រូកស៊ី ៖

en: Psychic Mode
km: របៀប Psychic

en: Psychic mode for incoming conversation
km: របៀប Psychic សម្រាប់​ការ​សន្ទនា​ដែល​ចូល

en: PubSub Collection
km: ការ​ជ្រើសរើស PubSub

en: PubSub Leaf
km: សន្លឹក PubSub

en: Public Key Babbleprint
km: Babbleprint សោ​សាធារណៈ

en: Public Key Babbleprint:
    %s
km: Babbleprint សោ​សាធារណៈ ៖
    %s

en: Public Key Fingerprint
km: ស្នាមម្រាមដៃ​សោ​សាធារណៈ

en: Public Key Fingerprint:
    %s
km: ស្នាមម្រាមដៃ​សោ​សាធារណៈ ៖
    %s

en: Public Key Information
km: ព័ត៌មាន​សោ​សាធារណៈ

en: Public Key file
km: ឯកសារ​សោ​សាធារណៈ

en: Public _IP:
km: IP សាធារណៈ

en: Public key authentication
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​សោ​សាធារណៈ

en: Public key file
km: ឯកសារ​សោ​សាធារណៈ

en: Publish status (note: everyone may watch you)
km: បោះពុម្ព​ស្ថានភាព (ចំណាំ ៖ អ្នករាល់គ្នា​អាច​មើលអ្នកបាន)

en: Punjabi
km: ពូនយ៉ាប៊ី

en: Purple Person
km: មនុស្ស​​ពណ៌ស្វាយ

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
km: ម៉ាស៊ីនបម្រើ D-BUS របស់ Purple មិន​កំពុង​រត់​ទេ​ ចំពោះ​ហេតុផល​រាយ​នៅ​ខាង​ក្រោម

en: Question dialog
km: ប្រអប់​សំណួរ​

en: Queue full
km: ជួរ​​ពេញ

en: Quiet
km: ស្ងាត់

en: Quieter
km: ស្ងាត់​ជាង

en: Quietest
km: ស្ងាត់​បំផុត

en: R_aise conversation window
km: លើក​បង្អួច​សន្ទនា​ឡើង​លើ

en: Raise psychic conversations
km: លើក​ការ​សន្ទនា psychic ឡើង

en: Raw
km: ដើម

en: Re-enable
km: បើក​ឡើង​វិញ

en: Re-enable Account
km: បើក​គណនី​ឡើង​វិញ

en: Re-initializing Stream
km: ចាប់ផ្ដើមស្ទ្រីម​ឡើង​វិញ

en: Re-read gtkrc files
km: អាន​ឯកសារ gtkrc ឡើង​វិញ

en: Re-request Authorization
km: ស្នើ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ឡើង​វិញ

en: Real Name
km: ឈ្មោះ​ពិត

en: Real Name: 	%s
km: ឈ្មោះ​ពិត ៖ 	%s

en: Real name
km: ឈ្មោះ​ពិត

en: Really delete certificate for %s?
km: ពិតជា​ចង់​លុប​វិញ្ញាបនបត្រសម្រាប់ %s ឬ ?

en: Received
km: បាន​ទទួល

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
km: បានទទួល​សោ​សាធារណៈ​របស់ %s ។ តើអ្នក​ចង់​ទទួល​យក​សោ​សាធារណៈ​នេះ​ដែរឬទេ ?

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
km: បានទទួល​សោ​សាធារណៈ​របស់ %s ។ ច្បាបចម្លង​មូលដ្ឋាន​របស់​​អ្នក​មិនផ្គូផ្គង​សោ​នេះ​ទេ ។ តើ​អ្នកនៅតែ​ទទួល​យក​សោ​សាធារណៈ​នេះ​ឬ ?

en: Received Message Name Color
km: បាន​ទទួល​ពណ៌​ឈ្មោះ​សារ

en: Received Messages
km: សារ​បានទទួល

en: Received authorization
km: បានទទួល​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: Received invalid data on connection with remote user.
km: បាន​ទទួល​ទិន្នន័យ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​នៅ​ពេល​តភ្ជាប់​ជា​មួយ​អ្នកប្រើពី​ចម្ងាយ ។

en: Received invalid data on connection with server
km: បាន​​ទទួល​ទិន្នន័យ​មិនត្រឹមត្រូវ​នៅពេល​តភ្ជាប់​ជា​មួយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: Received unexpected response from %s
km: បាន​​ទទួល​ការ​ឆ្លើយតប​ដែល​មិនបាន​រំពឹង​ទុក​ពី %s

en: Received unexpected response from %s: %s
km: បាន​ទទួល​ការ​ឆ្លើយ​តប​ដែលមិន​រំពឹង​ទុក​ពី %s: %s

en: Receiving
km: ការ​ទទួល

en: Recipient Unavailable
km: មិនមាន​អ្នក​ទទួល​ទេ

en: Reconnect
km: តភ្ជាប់​ឡើង​វិញ

en: Recurring
km: កើត​ឡើង​វិញ

en: Refused by client
km: បាន​បដិសេធ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ

en: Region
km: តំបន់

en: Register
km: ចុះឈ្មោះ

en: Register New Account at %s
km: ចុះឈ្មោះ​គណនីថ្មី​នៅ %s

en: Register New XMPP Account
km: ចុះឈ្មោះគណនី​ XMPP ថ្មី

en: Registration Error
km: កំហុស​ក្នុងកា​រចុះឈ្មោះ

en: Registration Failed
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងកា​រចុះឈ្មោះ

en: Registration Required
km: ត្រូវការ​ការ​ចុះឈ្មោះ

en: Registration Successful
km: ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​បាន​ជោគជ័យ

en: Registration error
km: កំហុស​ក្នុងការ​ចុះឈ្មោះ

en: Registration from %s successfully removed
km: បាន​យក​ការ​ចុះឈ្មោះ​ពី %s ដោយជោគជ័យ​ចេញ

en: Registration of %s@%s successful
km: ការ​ចុះឈ្មោះ​ %s@%s ដោយ​ជោគជ័យ

en: Registration to %s successful
km: កា​រចុះឈ្មោះ​ទៅ​ %s ដោយជោគជ័យ

en: Reject
km: ច្រានចោលល

en: Relay Server (TURN)
km: បញ្ជូន​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ត (TURN)

en: Release Notification
km: ការ​ជូនដំណឹង​ចេញផ្សាយ

en: Remaining
km: នៅ​សល់

en: Remember pass_word
km: ចងចាំ​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Remember password
km: ចងចាំ​ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Remote Connection Failed
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងកា​រតភ្ជាប់​ពី​ចម្ងាយ

en: Remote Server Not Found
km: រក​មិនឃើញ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​ពី​ចម្ងាយ

en: Remote Server Timeout
km: អស់ពេល​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​ពី​ចម្ងាយ

en: Remote disconnected
km: បានផ្ដាច់​ពីចម្ងាយ

en: Remote host closed connection.
km: ការ​តភ្ជាប់​បានបិទ​ពី​ម៉ាស៊ីន​ពី​ចម្ងាយ ។

en: Remotely Stored Buddy List
km: បាន​ទុក​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​ពី​ចម្ងាយ

en: Remove
km: យក​ចេញ

en: Remove Al_l
km: យក​ចេញ​ទាំង​អស់

en: Remove Buddy
km: យក​​មិត្តភក្ដិ​ចេញ

en: Remove Buddy List window transparency on focus
km: យក​ភាព​ថ្លា​របស់​បង្អួច​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ​ចេញ​នៅពេល​ផ្ដោត

en: Remove Chat
km: យក​​កា​រជជែក​ចេញ

en: Remove Contact
km: យក​​ទំនាក់ទំនង​ចេញ

en: Remove Custom Icon
km: យក​រូបតំណាង​ផ្ទាល់ខ្លួន​ចេញ

en: Remove Group
km: យក​​ក្រុម​ចេញ

en: Remove IM window transparency on focus
km: យក​ភាព​ថ្លា​របស់​បង្អួច IM ចេញ​​នៅពេល​ផ្ដោត

en: Remove on switch to conversation ta_b
km: យកចេញ​នៅពេល​ប្ដូរ​ទៅ​ផ្ទាង​សន្ទនា

en: Remove when _typing in conversation window
km: យកចេញ​នៅពេល​វាយ​ក្នុង​បង្អួច​សន្ទនា

en: Remove when a _message gets sent
km: យកចេញ​នៅពេល​បានផ្ញើសារ

en: Remove when conversation window _gains focus
km: យកចេញ​នៅពេល​មានការ​ផ្ដោត​លើ​បង្អួច​សន្ទនា

en: Remove when conversation window _receives click
km: យកចេញ​នៅពេល​ចុច​បង្អួច​សន្ទនា

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
km: យក​ទំនាក់ទំនង​នេះ​ចេញ នឹង​យក​មិត្តភក្ដិ​ទាំង​អស់​ចេញ​នៅ​ក្នុង​ទំនាក់ទំនង

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
km: យក​ក្រុម​នេះ​ចេញនឹង​យក​មិត្តភក្ដិ​ទាំង​អស់​ចេញ​នៅ​ក្នុង​ក្រុម

en: Rename
km: ប្តូរ​​ឈ្មោះ​

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
km: ជំនួស​អត្ថបទ​នៅ​ក្នុង​សារ​ចេញ ដោយ​យោង​តាម​ក្បួន​កំណត់​ដោយ​អ្នកប្រើ ។

en: Reply time from %s: %lu seconds
km: ពេលវេលា​ឆ្លើយ​តប​ពី %s ៖ %lu ​វិនាទី

en: Reply too big
km: ការ​ឆ្លើយតប​ធំពេក

en: Report Idle time
km: រាយការណ៍​ពេលវេលា​ទំនេរ

en: Request Dialog
km: ប្រអប់​សំណើ

en: Request ambiguous
km: ការ​ស្នើ​មិន​ប្រាកដ

en: Request denied
km: បដិសេធ​សំណើ

en: Requesting %s's attention...
km: កំពុងស្នើ​កា​រចាប់អារម្មណ៍​​របស់ %s...

en: Require authorization
km: តម្រូវ​ឲ្យ​មានការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: Required parameters not passed in
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ដែល​ត្រូវការ​មិនបាន​ចម្លង​ទេ

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: Reset Formatting
km: កំណត់​ការ​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ឡើងវិញ

en: Reset IM Key
km: កំណត់​សោ IM ឡើង​វិញ

en: Reset Permanent
km: កំណត់​អចិន្ត្រៃយ៍​ឡើង​វិញ

en: Reset Private Channel
km: កំណត់​ឆានែល​ឯកជន​ឡើងវិញ

en: Reset Secret Channel
km: កំណត់​ឆានែល​សម្ងាត់

en: Reset Topic Restriction
km: កំណត់​ការ​ដាក់កម្រិត​ប្រធានបទ​ឡើងវិញ

en: Resolver process exited without answering our request
km: ដំណើរការ​របស់​កម្មវិធី​ដោះស្រាយ​បានចេញ ដោយ​មិនបាន​ឆ្លើយ​សំណើ​របស់​ពួកយើង​ទេ

en: Resource
km: ធនធាន

en: Resource Conflict
km: ប៉ះទង្គិច​ធនធាន

en: Resource Constraint
km: កា​រដាក់​កម្រិត​ធនធាន

en: Response Probability:
km: ប្រូបាប៊ីលីតេឆ្លើយតប ៖

en: Responses lost
km: បាត់បង់ការ​ឆ្លើយតប

en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
km: ដាក់កម្រិត​ចំនួន​សន្ទនា​ក្នុង​មួយ​បង្អួច ជា​ជម្រើស​បំបែក IMs និង​​ការ​ជជែក

en: Restricted XML
km: XML ដែល​បាន​ដាក់​កម្រិត

en: Resubscribe
km: ជាវ​ឡើង​វិញ

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​បន្ត​សម័យ​ដែលបានផ្ដាច់ ។ ចុច​តភ្ជាប់ឡើង​វិញ​ដើម្បី​បង្កើត​ការ​តភ្ជាប់ថ្មី ។

en: Resuming session
km: បន្ត​សម័យ

en: Ret_urns from away
km: ត្រឡប់​ពី​ការ​ចាកឆ្ងាយ

en: Retired Crazy Patch Writers
km: អ្នក​សរសេរ​បំណះ​ដែល​ចូល​និវត្តន៍

en: Retired Developers
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍​ដែល​ចូល​និវត្តន៍

en: Retrieve subscriptions from server
km: ទៅយក​ការជាវ​ពី​ម៉ាស៊ីនបម្រើ

en: Retrieving...
km: កំពុង​ទៅ​យក...

en: Returned from being away
km: បាន​ត្រឡប់​ពី​ស្ថានភាព​ចាកឆ្ងាយ

en: Returned from being idle
km: បាន​ត្រឡប់​ពី​ស្ថានភាព​ទំនេរ

en: Returns from away
km: ត្រឡប់​ពី​ការ​ចាកឆ្ងាយ

en: Right
km: ​ស្តាំ

en: Right Vertical
km: បញ្ឈរ​ស្ដាំ

en: Right click for more options.
km: ចុច​កណ្ដុរ​ខាង​ស្ដាំ​ដើម្បី​មើល​​ជម្រើ​សជា​ច្រើន​ទៀត ។

en: Right mouse button
km: ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​ស្ដាំ

en: Right-click for more unread messages...
km: ចុច​កណ្ដុរ​ស្ដាំ​ដើម្បី​មើលសារ​​មិនទាន់អាន​បន្ថែម​ទៀត...

en: Robot
km: មនុស្ស​យន្ត

en: Role
km: តួនាទី

en: Roles:
km: តួនាទី ៖

en: Romanian
km: រូម៉ានី

en: Room Configuration Error
km: កំហុស​ក្នុងការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​បន្ទប់

en: Room List
km: បញ្ជី​បន្ទប់

en: Room _List
km: បញ្ជី​បន្ទប់

en: Roomlist
km: បញ្ជី​បន្ទប់

en: Run the command in a terminal
km: រត់​ពាក្យ​បញ្ជា​នៅ​ក្នុង​ស្ថានីយ

en: Russian
km: រុស្ស៊ី

en: SASL authentication failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​របស់​ SASL

en: SASL error: %s
km: កំហុស SASL ៖ %s

en: SILC Protocol Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ពិធីការ SILC

en: SIP connect server not specified
km: SIP តភ្ជាប់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មិន​បានបញ្ជាក់ទេ

en: SIP usernames may not contain whitespaces or @ symbols
km: ឈ្មោះអ្នកប្រើ SIP អាច​មិនមាន​ចន្លោះ​មិនឃើញ ឬ​និមិត្តសញ្ញា @

en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ពិធីការ SIP/SIMPLE

en: SSL Certificate Error
km: កំហុស​វិញ្ញាបនបត្រ SSL

en: SSL Certificate Verification
km: កា​រផ្ទៀងផ្ទាត់​វិញ្ញាបនបត្រ SSL

en: SSL Connection Failed
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​តភ្ជាប់ SSL

en: SSL Handshake Failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​ចាប់ដៃ SSL

en: SSL Host Certificate
km: វិញ្ញាបនបត្រ SSL Host

en: SSL Peers Cache
km: ឃ្លាំងសម្ងាត់​គូរ SSL

en: SSL Servers
km: ម៉ាស៊ីនបម្រើស SSL

en: SSL peer presented an invalid certificate
km: គូ SSL បាន​បង្ហាញ​​វិញ្ញាបនបត្រ​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: SSL support unavailable
km: មិនមានការគាំទ្រ SSL

en: ST_UN server:
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ STUN ៖

en: S_end To
km: ផ្ញើ​ទៅ

en: S_hortcut text:
km: អត្ថបទ​ផ្លូវកាត់ ៖

en: Sad
km: ក្រៀមក្រំ

en: Sametime Administrator Announcement
km: ការ​ប្រកាស​របស់​អ្នកគ្រប់គ្រង​ពេល​តែ​មួយ

en: Sametime ID
km: លេខស្គាល់​ Sametime

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Save Buddylist...
km: រក្សា​​ទុក​​​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ...

en: Save Conversation
km: រក្សា​​ទុក​​​ការ​សន្ទនា

en: Save Debug Log
km: រក្សាទុក​កំណត់​ហេតុ​បំបាត់​កំហុស

en: Save File
km: រក្សា​​ទុក​​​ឯកសារ

en: Save File...
km: រក្សា​​ទុក​ឯកសារ...

en: Save Icon
km: រក្សា​​ទុក​​​រូបតំណាង

en: Save Icon As...
km: រក្សា​​ទុក​​​រូបតំណាង​ជា...

en: Save Image
km: រក្សា​​ទុក​​​រូបភាព

en: Save buddylist to file...
km: រក្សាទុក​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ​ទៅ​កាន់​ឯកសារ...

en: Save buddylist...
km: រក្សា​​ទុក​​បញ្ជីមិត្តភក្តិ...

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
km: រក្សាទុកសារ​ដែល​បានផ្ញើ​ទៅ​កាន់​អ្នក​ប្រើ​ក្រៅ​ជា​ក្រុម ។

en: Save offline messages in pounce
km: រក្សាទុក​សារ​ក្រៅ​បណ្ដាញ​ជា​ក្រុម

en: Save password
km: រក្សា​​ទុក​​​ពាក្យ​​​សម្ងាត់

en: Saved Statuses
km: ស្ថានភាព​ដែល​បាន​រក្សាទុក

en: Saved statuses...
km: ស្ថាន​ភាព​ដែលបាន​រក្សាទុក...

en: Saved...
km: បាន​រក្សាទុក...

en: Score Editor Path
km: ដាក់​ពិន្ទុ​ផ្លូវ​កម្មវិធី​កែសម្រួល

en: Screen Sharing
km: ការ​ចែករំលែក​អេក្រង់

en: Scroll/Search:
km: រមូរ/ស្វែងរក ៖

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Search Directory
km: ថត​ស្វែងរក

en: Search Results
km: ស្វែងរក​លទ្ធ​ផល

en: Search for Buddy by Email Address...
km: ស្វែងរក​មិត្តភក្ដិ​តាម​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល...

en: Search for Users...
km: ស្វែងរក​អ្នកប្រើ...

en: Search for XMPP users
km: ស្វែងរក​អ្នក​ប្រើ XMPP

en: Search for a buddy by email address
km: រក​មិត្តភក្ដិ​តាម​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

en: Search for a user
km: ស្វែងរក​អ្នកប្រើ

en: Search results
km: លទ្ធផល​ស្វែងរក

en: Search results for '%s'
km: ស្វែងរក​លទ្ធផល​សម្រាប់ '%s'

en: Secure File Transfer
km: ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​មាន​សុវត្ថិភាព

en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
km: ពិធីការ Secure Internet Live Conferencing (SILC)

en: Security Enabled
km: បាន​បើក​សុវត្ថិភាព

en: See Other Host
km: មើល​ម៉ាស៊ីន​ផ្សេង

en: Select Background Color
km: ជ្រើស​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ

en: Select Buddy
km: ជ្រើស​មិត្តភក្ដិ

en: Select Buddy Icon
km: ជ្រើស​រូបតំណាង​មិត្តភក្ដិ

en: Select Color
km: ជ្រើស​ពណ៌

en: Select Color for %s
km: ជ្រើស​ពណ៌​សម្រាប់ %s

en: Select Folder...
km: ជ្រើស​ថត ។

en: Select Font
km: ជ្រើស​ពុម្ព​អក្សរ

en: Select Font for %s
km: ជ្រើស​ពុម្ពអក្សរ​សម្រាប់ %s

en: Select Interface Font
km: ជ្រើស​ពុម្ពអក្សរ​ចំណុច​ប្រទាក់

en: Select Notes Address Book
km: ជ្រើស​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​ចំណាំ

en: Select Text Color
km: ជ្រើស​ពណ៌​អត្ថបទ

en: Select User
km: ជ្រើស​អ្នក​ប្រើ

en: Select a PEM certificate
km: ជ្រើស​វិញ្ញាបនបត្រ PEM

en: Select a Resource
km: ជ្រើស​ធនធាន

en: Select a chat for buddy: %s
km: ជ្រើស​ការ​ជជែក​សម្រាប់មិត្តភក្ដិ ៖ %s

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
km: ជ្រើស​សន្និសីទ​ពី​បញ្ជីខាង​ក្រោម ដើម្បី​ផ្ញើ​ការ​អញ្ជើញ​ទៅអ្នកប្រើ %s ។ ជ្រើស "បង្កើត​សន្និសីទ​ថ្មី" ប្រសិនបើ​​អ្នក​ចង់​បង្កើត​សន្និសីទ​ថ្មី​ដើម្បីអញ្ជើញ​ង្នក​ប្រើ​នេះ ។

en: Select a conference server to query
km: ជ្រើស​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​សន្និសីទ​ត្រូវ​សួរ

en: Select a file
km: ជ្រើស​ឯកសារ

en: Select a person from your address book below, or add a new person.
km: ជ្រើស​មនុស្ស​ពី​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​ខាងក្រោម ឬ​បន្ថែម​មនុស្ស​ថ្មី ។

en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
km: ជ្រើស​មនុស្ស​ពី​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​របស់​អ្នក ដើម្បីបន្ថែម​មិត្តភក្ដិ ឬ​បង្កើត​មនុស្ស​ថ្មី ។

en: Select a theme that you would like to use from the lists below.
    New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
km: ជ្រើស​ស្បែក ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ​ពី​បញ្ជី​ខាង​ក្រោម ។
    ស្បែក​ថ្មី​អាច​ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​ ដោយ​អូស និងទម្លាក់​ពួកវា​ទៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ស្បែក ។

en: Select a user directory to search
km: ជ្រើស​ថត​អ្នក​ប្រើ​ដែល​ត្រូវ​ស្វែងរក

en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
km: ជ្រើស​គណនី​ទាំង​អស់​ដែលមិត្តភក្ដិ​គួរ​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។

en: Select an XMPP server to query
km: ជ្រើស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ XMPP ដើម្បី​សួរ

en: Select an action
km: ជ្រើស​សកម្មភាព

en: Select color
km: ជ្រើស​ពណ៌

en: Select correct user
km: ជ្រើស​​អ្នកប្រើ​ដែល​ត្រឹមត្រូវ

en: Select plugin to install
km: ជ្រើស​កម្មវិធី​ជំនួយ​ត្រូវ​ដំឡើង

en: Select the debug filter level.
km: ជ្រើស​កម្រិត​តម្រង​បំបាត់​កំហុស ។

en: Selecting this disables graphical emoticons.
km: ជ្រើស​សញ្ញាអារម្មណ៍​ក្រាហ្វិក​ដែល​បិទ​នេះ ។

en: Send Buddy List
km: ផ្ញើ​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ

en: Send Button
km: ផ្ញើ​ប៊ូតុង​

en: Send Email
km: ផ្ញើ​អ៊ីមែល

en: Send File
km: ផ្ញើ​ឯកសារ

en: Send IM...
km: ផ្ញើ IM...

en: Send Message
km: ផ្ញើសារ

en: Send TEST Announcement
km: ផ្ញើ​ការ​ប្រកាស​សាកល្បង

en: Send To
km: ផ្ញើ​ទៅ

en: Send a _message
km: ផ្ញើ​សារ

en: Send a message
km: ផ្ញើសារ

en: Send and receive raw XMPP stanzas.
km: ផ្ញើ​ និង​ទទួល​ XMPP stanzas ដើម ។

en: Send image file
km: ផ្ញើ​ឯកសារ​រូបភាព

en: Sender
km: អ្នក​ផ្ញើ

en: Sending
km: ការ​ផ្ញើ

en: Sending Handshake
km: ផ្ញើ​ការ​ចាប់ដៃ

en: Sends a _message
km: ផ្ញើសារ

en: Sends a message
km: ផ្ញើ​សារ

en: Senior Contributor/QA
km: អ្នក​ចែកចាយ​ជាន់ខ្ពស់/QA

en: Sent
km: បានផ្ញើ

en: Sent Message Name Color
km: បានផ្ញើ​ពណ៌​ឈ្មោះ​សារ

en: Sent Messages
km: សារ​បានផ្ញើ

en: Sent a message
km: បាន​ផ្ញើសារ

en: Separate IM and Chat windows
km: បំបែកបង្អួច IM និង​ជជែក

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
km: បំបែក​ IM និង​បង្អួចជជែក​នៅពេល​ដាក់​តាម​លេខ

en: Serbian
km: សែប៊ី

en: Server
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: Server Information
km: ព័ត៌មាន​ម៉ាស៊ីនបម្រើ

en: Server Instructions: %s
km: ការ​ណែនាំ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ៖ %s

en: Server Overloaded
km: លើស​ចំណុះ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ

en: Server Statistics
km: ស្ថិតិ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ

en: Server address
km: អាសយដ្ឋាន​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: Server closed the connection
km: ម៉ាស៊ីនបម្រើ​បាន​បិទ​ការ​តភ្ជាប់ ។

en: Server does not exist
km: មិន​ទាន់មាន​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ទេ

en: Server does not support service discovery
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មិនគាំទ្រ​ការ​រកឃើញ​សេវា​ទេ

en: Server does not use any supported authentication method
km: ម៉ាស៊ិនបម្រើ​មិន​ប្រើ​វិធីសាស្ត្រ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ដែល​បានគាំទ្រ​ណាមួយ​ទេ

en: Server doesn't support blocking
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មិន​គាំទ្រ​ការ​ទប់ស្កាត់​ទេ

en: Server name request
km: សំណើ​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​

en: Server port
km: ច្រក​ម៉ាស៊ីនបម្រើ

en: Server requested that you fill out a CAPTCHA in order to sign in, but this client does not currently support CAPTCHAs.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បាន​ស្នើ​ឲ្យ​អ្នកបំពេញ CAPTCHA ដើម្បី​ចូល ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​នេះ​​បច្ចុប្បន្ន​មិនគាំទ្រ CAPTCHAs ទេ ។

en: Server requires TLS/SSL, but no TLS/SSL support was found.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ត្រូវការ TLS/SSL ប៉ុន្តែ​រក​មិន​ឃើញការ​គាំទ្រ TLS/SSL នោះ​ទេ ។

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ត្រូវការ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ជា​អត្ថបទ​ធម្មតា​លើ​ស្ទ្រីម​ដែល​មិនបានអ៊ិនគ្រីប

en: Server signoff
km: ចេញ​ពី​ម៉ាស៊ីនបម្រើ

en: Server thinks authentication is complete, but client does not
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​គិត​ថា ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ចប់​ហើយ ប៉ុន្តែ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​មិន​គិត​ដូច្នេះ​ទេ

en: Service Discovery
km: ការ​រក​ឃើញ​​​សេវា

en: Service Unavailable
km: មិនមាន​សេវា​ទេ

en: Service not defined
km: សេវា​មិនបានកំណត់

en: Service unavailable
km: សេវា​មិនអាច​ប្រើបាន

en: Set
km: កំណត់

en: Set Account Idle Time
km: កំណត់​ពេលវេលា​ទំនេរ​របស់គណនី

en: Set Alias
km: កំណត់​ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ

en: Set Autoaccept Setting
km: កំណត់​កា​រកំណត់​ព្រមទទួល​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Set Custom Icon
km: កំណត់​រូបតំណាង​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Set Custom Icon...
km: កំណត់​រូបតំណាង​ផ្ទាល់ខ្លួន...

en: Set IM Password
km: កំណត់​ពាក្យ​សម្ងាត់ IM

en: Set Idle Time for All Accounts
km: កំណត់​ពេលវេលា​ទំនេរ​សម្រាប់គណនី​ទាំង​អស់

en: Set Nickname...
km: កំណត់​សម្មតិនាម...

en: Set Permanent
km: កំណត់​អចិន្ត្រៃយ៍

en: Set Privacy Options...
km: កំណត់​ជម្រើស​ឯកជន...

en: Set Private Channel
km: កំណត់​ឆានែល​ឯកជន

en: Set Secret Channel
km: កំណត់​ឆានែល​សម្ងាត់​

en: Set Topic Restriction
km: កំណត់​ការ​កម្រិត​ប្រធានបទ

en: Set URGENT for the terminal window.
km: កំណត់​ជា​បន្ទាន់ សម្រាប់​បង្អួច​ស្ថានីយ ។

en: Set User Info
km: កំណត់​ព័ត៌មាន​អ្នក​ប្រើ

en: Set User Info (web)...
km: កំណត់​ព័ត៌មាន​របស់​អ្នកប្រើ (បណ្ដាញ)...

en: Set User Info...
km: កំណត់​ព័ត៌មាន​របស់​អ្នក​ប្រើ...

en: Set User Limit
km: កំណត់​ដែន​កំណត់​របស់​អ្នក

en: Set User Nickname
km: កំណត់​សម្មតិនាម​របស់​អ្នក​ប្រើ

en: Set as buddy icon
km: កំណត់​ជា​រូបតំណាង​មិត្តភក្ដិ

en: Set privacy for:
km: កំណត់​ភាព​ឯកជន​សម្រាប់ ៖

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
km: កំណត់​ដែនកំណត់​របស់​អ្នកប្រើ​នៅ​លើ​ឆានែល ។ កំណត់​សូន្យ​ដើម្បី​កំណត់​ដែនកំណត់​អ្នកប្រើឡើង​វិញ ។

en: Set window manager "_URGENT" hint
km: កំណត់​ជំនួយ​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​បង្អួច "_URGENT"

en: Shortcut
km: ផ្លូវ​កាត់

en: Shortcut Text
km: អត្ថបទ​ផ្លូវកាត់

en: Show
km: បង្ហាញ​

en: Show All
km: បង្ហាញ​ទាំងអស់

en: Show Buddies Awaiting Authorization
km: បង្ហាញ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​រង់ចាំ​របស់​មិត្តភក្ដិ

en: Show Buddy _List
km: បង្ហាញ​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ

en: Show Custom Smileys
km: បង្ហាញ​សញ្ញាណ​ញញឹម​ផ្ទាល់

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
km: បង្ហាញ IMs និង​ការជជែក​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ជា​ថេប

en: Show Idle Time
km: បង្ហាញ​ពេល​ទំនេរ

en: Show Offline Buddies
km: បង្ហាញមិត្តភក្ដិ​ដែល​នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: Show Public Key
km: បង្ហាញ​សោ​សាធារណៈ

en: Show Timestamps
km: បង្ហាញ​​ត្រាពេលវេលា

en: Show When Offline
km: បង្ហាញ​​នៅពេលដែល​ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: Show _detailed information
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​លម្អិត

en: Show _formatting on incoming messages
km: បង្ហាញ​កា​រធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​នៅ​ពេល​មានសារ​ចូល

en: Show close b_utton on tabs
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​បិទ​នៅ​លើ​ថេប

en: Show dates in...
km: បង្ហាញ​កាលបរិច្ឆេទ​ក្នុង...

en: Show when offline
km: បង្ហាញ​​នៅពេល​នៅ​ក្រៅបណ្ដាញ

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
km: បង្ហាញ​កា​រសន្ទនា​ដែល​បាន​ចូល​បច្ចុប្បន្ន​នៅ​ក្នុងការ​សន្ទនា​ថ្មី ។

en: Si_gns on
km: ចូល

en: Sick
km: ឈឺ

en: Signals Test
km: សាកល្បង​សញ្ញា

en: Signed off
km: បាន​ចេញ

en: Signed on
km: បាន​ចូល

en: Signs o_ff
km: ចេញ

en: Signs off
km: ចេញទ

en: Signs on
km: ចូល

en: Simple Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ធម្មតា

en: Simplified Chinese
km: ចិន​សាមញ្ញ

en: Single-use Certificate Verification
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​វិញ្ញាបនបត្រ​ដែល​ប្រើ​តែ​ម្ដង

en: Sinhala
km: ស៊ីនហាលា

en: Size
km: ទំហំ

en: Sleepy
km: ងងុយដេក

en: Slovak
km: ស្លូវ៉ាគី

en: Slovenian
km: ​​​ស្លូវ៉ានី

en: Small
km: តូច

en: Smile!
km: សញ្ញាណ​អារម្មណ៍ !

en: Smiley
km: សញ្ញាអារម្មណ៍

en: Smiley Theme:
km: ស្បែក​សញ្ញាណ​អារម្មណ៍ ៖

en: Someone says your name in a chat
km: មនុស្ស​ម្នាក់​និយាយ​ឈ្មោះ​របស់​អ្នក​នៅ​ក្នុងការ​ជជែក

en: Someone says your username in chat
km: មាន​មនុស្ស​ម្នាក់​និយាយ​អំពី​ឈ្មោះអ្នកប្រើ​របស់​អ្នក​នៅ​ក្នុង​ការជជែក

en: Someone speaks in a chat
km: មនុស្ស​ម្នាក់​និយាយ​នៅ​ក្នុងការ​ជជែក

en: Sort
km: ត​ម្រៀប​

en: Sound Command
    (%s for filename)
km: ពាក្យ​សំឡេង
    (%s សម្រាប់​ឈ្មោះ​ឯកសារ)

en: Sound Events
km: ព្រឹត្តិការណ៍​សំឡេង

en: Sound Method
km: វិធីសាស្ត្រ​សំឡេង

en: Sound Options
km: ជម្រើស​សំឡេង

en: Sound Preferences
km: ចំណូល​ចិត្ត​សំឡេង

en: Sound Selection
km: ការ​ជ្រើស​សំឡេង

en: Sound Theme:
km: ស្បែក​សំឡេង ៖

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
km: ពាក្យ​បញ្ជា​សំឡេង ៖
    (%s សម្រាប់​ឈ្មោះ​ឯកសារ)

en: Sounds
km: សំឡេង

en: Sounds when conversation has _focus
km: សំឡេង​នៅពេល​ផ្ដោត​ការ​សន្ទនា

en: Sounds when conversation has focus
km: សំឡេង នៅពេល​ការ​សន្ទនា​មានការ​ផ្ដោត​

en: Spanish
km: ​អេស៉្បាញ

en: Speakers
km: ធុងបាស

en: Specify a hostname
km: បញ្ជាក់​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Speed
km: ល្បឿន

en: Speed:
km: ល្បឿន ៖

en: Spooky
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ឈឺ

en: Started typing
km: បាន​ចាប់ផ្ដើម​វាយ

en: Starting Services
km: ចាប់ផ្ដើម​សេវា

en: Starting transfer of %s from %s
km: ចាប់ផ្ដើម​ផ្ទេរ %s ពី %s

en: Starts _typing
km: ចាប់ផ្ដើម​វាយ

en: Starts typing
km: ចាប់ផ្ដើម​វាយ

en: Startup
km: ចាប់ផ្ដើម

en: State
km: ស្ថាន​​ភាព

en: Statistics Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ស្ថិតិ

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Status / Idle
km: ស្ថានភាព/ទំនេរ

en: Status Icon Theme:
km: ស្បែក​រូបតំណាង​ស្ថានភាព ៖

en: Status Icons
km: រូបតំណាង​ស្ថានភាព

en: Status Selector
km: កម្មវិធី​ជ្រើស​ស្ថានភាព

en: Status Text
km: អត្ថបទ​ស្ថានភាព

en: Status at Startup
km: ស្ថានភាព​នៅពេល​ចាប់ផ្ដើម

en: Status for %s
km: ស្ថានភាព​សម្រាប់ %s

en: Status to a_pply at startup:
km: ស្ថានភាព​ត្រូវ​​អនុវត្ត​នៅពេល​ចាប់ផ្ដើម ៖

en: Status:
km: ស្ថាន​ភាព ៖

en: Statuses
km: ស្ថានភាព

en: Stop
km: បញ្ឈប់

en: Stopped Typing
km: ឈប់​វាយ

en: Stopped typing
km: បញ្ឈប់​ការ​វាយ

en: Stops t_yping
km: ឈប់​វាយ

en: Stops typing
km: ឈប់​វាយ

en: Store notes on particular buddies.
km: ទុក​ចំណាំ​នៅ​លើ​មិត្តភក្ដិ​​ជាក់លាក់ ។

en: Stored Image
km: រូបភាព​ដែល​បានទុក

en: Stored Image. (that'll have to do for now)
km: រូបភាព​ដែលបានទុក ។ (ដែល​ត្រូ​វធ្វើ​ឥឡូវ)

en: Stream Error
km: កំហុស​ស្ទ្រីម

en: Street Address
km: អាសយដ្ឋាន​ផ្លូវ

en: Strikethrough
km: បន្ទាត់​ឆូត

en: Subject
km: ប្រធាន​បទ

en: Subscription
km: ការ​ជាវ

en: Subscription Required
km: ត្រូវការ​ការ​ជាវ

en: Substatus
km: ស្ថានភាព​រង

en: Supported debug options are: plugins version
km: ជម្រើស​បំបាត់​កំហុស​ដែល​បានគាំទ្រ​គឺ ៖ កំណែកម្មវិធី​ជំនួយ

en: Supports
km: គាំទ្រ

en: Swahili
km: ស្វាហ៊ីលី

en: Swedish
km: ស៊ុយអែដ

en: Synchronize List with Server
km: ធ្វើ​សមកាលកម្ម​បញ្ជី​ជា​មួយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
km: កំហុស​វាក្យសម្ព័ន្ធ ៖ អ្នកបានវាយ​​ចំនួន​អាគុយម៉ង់​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ចំពោះ​ពាក្យ​បញ្ជា​នោះ​ទេ ។

en: System Log
km: ​កំណត់ហេតុ​ប្រព័ន្ធ

en: System Messages
km: សារ​ប្រព័ន្ធ

en: System Shutdown
km: បិទ​ប្រព័ន្ធ

en: System Tray Icon
km: រូបតំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
km: ព្រឹត្តិការណ៍​ប្រព័ន្ធ​នឹង​ត្រូវ​បានចុះ​កំណត់ហេតុ​ តែ​ក្នុងករណី​ដែលចំណូលចិត្ត​ "ចុះ​កំណត់ហេតុ​កា​រផ្លាស់ប្ដូរ​ស្ថានភាព​​ប្រព័ន្ធ" ត្រូវ​បានបើក ។

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
km: T.M.Thanh និង​ក្រុម Gnome-Vi

en: Tabs
km: ថេប

en: Tamil
km: តាមីល

en: Tcl Plugin Loader
km: កម្មវិធី​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ Tcl

en: Telephone
km: ទូរស័ព្ទ

en: Telephone Number
km: លេខ​ទូរស័ព្ទ

en: Telugu
km: តេលូហ្គូ

en: Temporarily Hide From
km: លាក់​​ជា​បណ្ដោះអាសន្ន​ពី

en: Temporary Authentication Failure
km: ភាព​បរាជ័យ​ក្នុងការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​បណ្ដោះអាសន្ន

en: Terminal
km: ស្ថានីយ

en: Test
km: សាកល្បង

en: Test plugin IPC support, as a client.
km: កា​រគាំទ្រ​ការ​សាកល្បង​កម្មវិធី​ជំនួយ IPC ព្រម​ទាំង​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ ។

en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
km: ការគាំទ្រ​ការ​សាកល្បង​កម្មវិធី​ជំនួយ IPC ព្រម​ទាំង​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ ។ វា​កំណត់​ទីតាំង​​កម្មវិធី​ជំនួយ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ និង​ហៅ​ពាក្យ​បញ្ជា​ដែលបានចុះឈ្មោះ ។

en: Test plugin IPC support, as a server.
km: គាំទ្រ​ការ​សាកល្បង​កម្មវិធី​ជំនួយ IPC ជា​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។

en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
km: គាំទ្រ​ការ​សាកល្បង​កម្មវិធី​ជំនួយ IPC ជា​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។ វា​ចុះឈ្មោះ​ពាក្យ​បញ្ជា IPC ។

en: Test to see that all signals are working properly.
km: សាកល្បង​ដើម្បី​ដឹង​ថា សញ្ញា​ទាំង​អស់​ដំណើរកាយ៉ារ​ង​រលូន ។

en: Test to see that all ui signals are working properly.
km: សាកល្បង​ដើម្បី​មើល​សញ្ញា​ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នកប្រើ​ទាំង​អស់​ដែល​កំពុង​ដំណើរការ​យ៉ាង​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
km: សាកល្បង​កា​រសរសេរ​ជា​សម្ងាត់​ដែល​នាំ​មក​ជា​មួយ libpurple ។

en: Tests to see that most things are working.
km: សាកល្បង​ដើម្បី​ដឹង​ថា អ្វីៗ​ជា​ច្រើន​កំពុង​ដំណើរការ ។

en: Text Replacements
km: ការ​ជំនួស​អត្ថបទ

en: Text replacement
km: កា​រជំនួស​អត្ថបទ

en: Thai
km: ថៃ

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
km: មិត្តភក្ដិនេះ​មិន​នៅ​លើ​ពិធីការ​ដដែល​ដូច​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​នេះ​ទេ ។

en: That command doesn't work on this protocol.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​នោះ​មិនដំណើរការ​នៅ​លើ​ពិធីការ​នេះ​ទេ ។

en: That command only works in IMs, not chats.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​នោះ​ដំណើរការ​តែ​នៅ​ក្នុង IMs ប៉ុណ្ណោះ មិននៅ​ក្នុងកា​រជជែក​ទេ ។

en: That command only works in chats, not IMs.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​នោះ​ដំណើរតែ​នៅក្នុងការ​ជជែក​ប៉ុណ្ណោះ មិនមែន IMs ។

en: That file already exists
km: មាន​ឯកសារ​នោះ​រួច​ហើយ

en: The %s buddy is not present in the network
km: មិត្តភក្ដិ %s មិន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​បណ្ដាញទេ

en: The %s buddy is not trusted
km: មិត្តភក្ដិ %s មិន​ទុកចិត្ត​ទេ

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​កម្មវិធី​រុករក 'ដោយដៃ' ត្រូវ​បាន​ជ្រើស ប៉ុន្តែ​គ្មាន​ពាក្យ​បញ្ជា​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ទេ ។

en: The AIM servers were temporarily unable to send your buddy list.  Your buddy list is not lost, and will probably become available in a few minutes.
km: ម៉ាស៊ីនបម្រើ AIM មិនអាច​ផ្ញើ​ជា​បណ្ដោះអាសន្ន​ទៅ​កាន់​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក ។ បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក​មិន​បាត់​បង់​ទេ ហើយ​​ប្រហែលជា​នឹង​អាច​ប្រើ​ក្នុង​រយៈ​ពីរ បី​នាទី ។

en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
km: សេវា​កម្មវិធី​ផ្ញើសារបន្ទាន់ AOL បច្ចុប្បន្ន​ប្រើ​មិនបានទេ ។

en: The BOSH connection manager terminated your session.
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​កា​រតភ្ជាប់ BOSH បាន​បញ្ចប់​សម័យ​របស់​អ្នក ។

en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ពិធីការ IRC ដែល​ Sucks Less

en: The IRC server received a message it did not understand.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ IRC ​បាន​ទទួល​សារ​ដែលវា​មិនយល់ ។

en: The IRC server's local time is:
km: ពេលវេលា​មូលដ្ឋាន​របស់​ម៉ាស៊ីនបម្រើ IRC គឺ ៖

en: The Music Messaging Plugin allows a number of users to simultaneously work on a piece of music by editing a common score in real-time.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​សារ​តន្ត្រី​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នកប្រើ​ជា​ច្រើន​ធ្វើ​ការ​ដំណាល​គ្នា​លើ​ផ្នែក​តន្ត្រី ដោយ​កែសម្រួល​ពិន្ទធម្មតា​នៅ​ក្នុង real-time ។

en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ពិធីការ SIP/SIMPLE

en: The SecurID key entered is invalid
km: បាន​បញ្ចូល​​សោ SecurID មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will be automatically rejoined in the chat when the account reconnects.
km: គណនី​​បាន​ផ្ដាច់ ហើយ​អ្នក​មិន​នៅ​ក្នុង​ការ​ជជែក​នេះ​ទៀតទេ ។ អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បានចូល​ឡើង​វិញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​នៅ​ក្នុងការ​ជជែក នៅពេល​អ្នក​តភ្ជាប់គណនី​នេះ​ឡើង​វិញ ។

en: The background color for the buddy list
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​សម្រាប់​បញ្ជី​​មិត្តភក្តិ

en: The background color of a collapsed group
km: ពណ៌ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​​​ដែល​បាន​វេញ​ក្រុម​

en: The background color of a contact or chat
km: ពណ៌ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​នៃ​ការ​​​​ជជែក​កំសាន្ត​ និង​​ទំនាក់ទំនង

en: The background color of an expanded group
km: ពណ៌​ផ្ទៃខាង​ក្រោយ​​របស់​ក្រុម​​ដែល​បាន​ពង្រីក​

en: The browser command "%s" is invalid.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​កម្មវិធីរុករក "%s" មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
km: មិត្តភក្ដិ​ដែលមាន <i>ពិន្ទុធំ</i> គឺជា​មិត្តភក្ដិ​ដែល​នឹង​មាន​អាទិភាព​នៅ​ក្នុងការជជែក ។

en: The call has been terminated.
km: ការ​ហៅ​ត្រូវ​បានបញ្ចប់ ។

en: The certificate chain presented is invalid.
km: ​វិញ្ញាបនបត្រ​បាន​បង្ហាញ​បន្តគ្នា​​​ថា​មិន​ត្រឹមត្រូវ​នោះ​ទេ ។

en: The certificate claims to be from "%s" instead. This could mean that you are not connecting to the service you believe you are.
km: វិញ្ញាបនបត្រ​បានអះអាង​ថា​បានមក​ពី​ "%s" ជំនួស​វិញ ។ វា​អាច​មានន័យ​ថា អ្នក​មិនបាន​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់សេវា​ដែល​អ្នក​ជឿជាក់​នោះ​ទេ ។

en: The certificate for %s could not be validated.
km: វិញ្ញាបនបត្រសម្រាប់ %s មិនអាច​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​បាន​សុពលភាព​ទេ ។

en: The certificate has been revoked.
km: បាន​ដកហូត​វិញ្ញាបនបត្រ​​ ។

en: The certificate is not trusted because no certificate that can verify it is currently trusted.
km: វិញ្ញាបនបត្រ​មិន​ត្រូវ​បានជឿទុក​ចិត្តទេ ដោយ​សារ​តែ​មិន​មាន​វិញ្ញាបនបត្រ ​ដែល​​អាច​ផ្ទៀងផ្ទាត់ថា ​វា​​ត្រូវ​បាន​ជឿទុក​ចិត្ត​ពេល ​បច្ចុប្បន្ន ។

en: The certificate is self-signed and cannot be automatically checked.
km: វិញ្ញាបនបត្រ​ត្រូវ​បាន​ចុះ​ហត្ថលេខា​ដោយ​ខ្លួន​វា​ និង​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​ត្រួតពិនិត្យ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​បាន​ទេ ។

en: The certificate presented is not issued to this domain.
km: ​វិញ្ញាបនបត្រ​បានបង្ហាញថា​ មិន​ត្រូវ​បាន​ចេញ​ផ្សាយ​ដែន​នេះ​ទេ ។​ទេ ។​

en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
km: កំណែ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​ដែល​អ្នក​កំពុង​ប្រើ​ចាស់​ពេក ។ សូម​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​នៅ %s

en: The color to use for the typing notification
km: ពណ៌​​ត្រូវ​ប្រើ​​សម្រាប់​ការជូន​ដំណឹង​វាយ

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​បានប្រើ​ដើម្បី​គ្រប់គ្រង "aim" URLs ប្រសិន​បើ​បាន​បើក ។

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​បាន​ប្រើ​​ដើម្បី​គ្រប់គ្រង "gg" URLs ប្រសិនបើ​បាន​បើក ។

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​គ្រប់គ្រង "icq" URLs ប្រសិន​បើ​បាន​បើក ។

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​គ្រប់គ្រង "irc" URLs ប្រសិន​បើ​បានបើក ។

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​បានប្រើ​ដើម្បី​គ្រប់គ្រង "sip" URLs ប្រសិនបើ​បានបើក ។

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​គ្រប់គ្រង "xmpp" URLs ប្រសិន​បើ​បានបើក ។

en: The default Pidgin buddy list theme
km: ស្បែក​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​ Pidgin លំនាំដើម

en: The default Pidgin sound theme
km: ស្បែល​សំឡេង Pidgin លំនាំដើម

en: The default Pidgin status icon theme
km: ស្បែក​រូបតំណាង​ស្ថានភាព Pidgin លំនាំដើម

en: The email address for %s is %s
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​សម្រាប់ %s គឺ %s

en: The evolution executable was not found in the PATH.
km: រក​មិនឃើញ​ evolution ដែល​អាច​ប្រតិបត្តិបាន​នៅ​ក្នុង PATH ។

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
km: ឯកសារ '%s' ធំពេក​សម្រាប់ %s ។  សូម​ព្យាយាម​រូបភាព​ដែល​តូចជាង​នេះ ។

en: The file was saved as %s.
km: ឯកសារ​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ជា %s ។

en: The following are the results of your search
km: ខាង​ក្រោម​នេះ​ជា​លទ្ធផល​នៃ​ការ​ស្វែងរក​របស់​អ្នក

en: The following error has occurred loading %s: %s
km: កំហុស​ដូច​ខាងក្រោម​បានកើតឡើង​​កំឡុង​ពេល​ផ្ទុក %s ៖ %s

en: The following error has occurred:
km: កំហុស​ដូច​ខាងក្រោម​បានកើត​ឡើង ៖

en: The following plugins will be unloaded.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ដូច​ខាងក្រោម​នឹង​ត្រូវ​បានផ្ទុក​ឡើង ។

en: The following username is associated with %s | The following usernames are associated with %s
km[0]: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​ដូច​ខាងក្រោម​ត្រូវ​បានភ្ជាប់​ជា​មួយ %s

en: The font to use for the typing notification
km: ពុម្ពអក្សរ​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់វាយ​ការ​ជូនដំណឹង

en: The handler for "aim" URLs
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​សម្រាប់ URLs "aim"

en: The handler for "gg" URLs
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រ​ងសម្រាប់ URLs "gg"

en: The handler for "icq" URLs
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​សម្រាប់ URLs "icq"

en: The handler for "irc" URLs
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​សម្រាប់ URLs "irc"

en: The handler for "sip" URLs
km: កម្ម​វិធី​គ្រប់គ្រង​សម្រាប់ URLs "sip"

en: The handler for "xmpp" URLs
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​សម្រាប់ URLs "xmpp"

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
km: ឧបករណ៍​កំណត់​អត្តសញ្ញាណ '%s' មិន​ផ្គូផ្គង​ក្រុមសៀវ​ភៅ​អាសយដ្ឋាន​​ចំណាំ​ណាមួយ​ទេ​នៅ​ក្នុងសហគមន៍ Sametimeរបស់​អ្នក ។

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
km: ឧបករណ៍​កំណត់​អត្តសញ្ញាណ '%s' មិនបានផ្គូផ្គង​​អ្នកប្រើ​នៅ​ក្នុង​សហគមន៍ Sametime របស់​អ្នក ។

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
km: ឧបករណ៍​កំណត់​អត្តសញ្ញាណ '%s' មិន​បានផ្គូផ្គង​អ្នក​ប្រើនៅ​ក្នុង​​សហគមន៍ Sametime របស់​អ្នក​ទេ ។ ធាតុ​នេះ​ត្រូវ​បាន​យកចេញ​ពី​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក​ហើយ ។

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
km: ឧបករណ៍​កំណត់​អត្តសញ្ញាណ '%s' អាច​យោង​តាម​ក្រុម​សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន​ចំណាំ ។ សូម​ជ្រើស​ក្រុម​ត្រឹមត្រូវ​ពី​បញ្ជី​ខាងក្រោម ដើម្បី​បន្ថែម​វា​ទៅកាន់បញ្ជីមិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក ។

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
km: ឧបករណ៍​កំណត់​អត្តសញ្ញាណ '%s' អាច​សំអាង​លើ​អ្នកប្រើដូច​ខាងក្រោយ ។ សូម​ជ្រើស​អ្នកប្រើ​ដែល​ត្រឹមត្រូវ​ពី​បញ្ជីខាង​ក្រោម ដើម្បី​បន្ថែម​ពួកគេ​ទៅ​ក្នុង​​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក ។

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
km: ឧបករណ៍​កំណត់​អត្តសញ្ញាណ '%s' អាច​យោង​តាម​អ្នកប្រើ​ដូច​ខាង​ក្រោម ។ អ្នក​​អាច​បន្ថែម​អ្នកប្រើទាំង​នេះ​ទៅ​កាន់​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក ឬ​ផ្ញើ​សារ​ឲ្យ​ពួកគេ​ដោយ​ប្រើ​ប៊ូតុង​សកម្មភាព​ខាងក្រោម ។

en: The layout of icons, name, and status of the buddy list
km: ប្លង់​របស់​រូប​តំណាង​ ឈ្មោះ​ និង​ស្ថានភាព​របស់​បញ្ជី​​មិត្តភក្តិ

en: The maximum away message length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum away message length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
km[0]: សារ​ចាកឆ្ងាយ​អតិបរមា​ប្រវែង %d បៃ បានលើស​កំណត់​ហើយ ។ វា​ត្រូវ​បាន​កាត់​ឲ្យ​ខ្លី​សម្រាប់​អ្នក ។

en: The maximum profile length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum profile length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
km[0]: ប្រវែង​ទម្រង់​អតិបរមានៃ %d បៃ​បានលើស​ដែនកំណត់​ហើយ ។ វា​ត្រូវ​បានកាត់​ឲ្យ​ខ្លី​សម្រាប់​អ្នក ។

en: The message is too large.
km: សារ​ធំពេក ។

en: The new formatting is invalid.
km: កា​រធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ថ្មី​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: The nickname "%s" is already being used.
km: សម្មតិនាម "%s" កំពុង​ប្រើ​រួច​ហើយ ។

en: The plugin could not be unloaded now, but will be disabled at the next startup.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​មិនអាច​ត្រូវ​បានផ្ទុក​ឡើង​ឥឡូវ​ទេ ប៉ុន្តែ​នឹង​ត្រូ​វបាន​បិទនៅពេល​ចាប់ផ្ដើមលើក​ក្រោយ ។

en: The remote user has closed the connection.
km: អ្នក​ប្រើ​ពី​ចម្ងាយ​​បានបិទ​ការ​តភ្ជាប់ ។

en: The remote user has declined your request.
km: អ្នក​ប្រើពី​ចម្ងាយ​បានបដិសេធ​សំណើរ​របស់​អ្នក ។

en: The remote user is not present in the network any more
km: អ្នកប្រើ​ពីចម្ងាយ​មិនបង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​បណ្ដាញ​ទៀត​ទេ

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
km: អ្នកប្រើពី​ចម្ងាយ​កំពុង​រង់ចាំ​ការ​ព្រមព្រៀង​សំខាន់​នៅ​លើ ៖
    ម៉ាស៊ីន​ពី​ចម្ងាយ ៖ %s
    ច្រក​ពី​ចម្ងាយ ៖ %d

en: The required fields are underlined.
km: វាល​ដែល​ត្រូវការ​ត្រូវ​បានគូស​បន្ទាត់​ខាង​ក្រោម ។

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
km: រក​មិនឃើញ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែលត្រូវការ %s ​នោះទេ ។ សូម​ដំឡើង​កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ ហើយ​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត ។

en: The required plugin %s was unable to load.
km: កម្មវិធីជំនួយ​ដែល​ត្រូវការ %s មិនអាច​ផ្ទុក​បានទេ ។

en: The rest of the messages will be saved as pounces. You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounce' dialog.
km: សារ​ដែល​នៅ​សល់​នឹង​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ជា​ក្រុម ។ អ្នក​អាច​កែសម្រួល/លុប​ក្រុម​ពី​ប្រអប់ `ក្រុម​មិត្តភក្ដិ' ។

en: The selected account is not online.
km: គណនី​ដែល​បាន​ជ្រើស​មិននៅ​លើបណ្ដាញទេ ។

en: The selected file is not a valid plugin.
km: ឯកសារ​ដែលបាន​ជ្រើស​មិន​មែនជា​កម្មវិធី​ជំនួយ​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: The server could not access the directory
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មិនអាច​ចូលដំណើរការ​ទៅកាន់​ថត​ទេ

en: The server is unavailable; try again later
km: មិនមាន​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ទេ ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀតពេល​ក្រោយ

en: The specified word already exists in the correction list.
km: មាន​ពាក្យដែលបានបញ្ជាក់រួច​ហើយ​នៅក្នុង​បញ្ជី​កែ ។

en: The text information for a buddy's status
km: ព័ត៌មាន​អត្ថបទ​សម្រាប់​ស្ថានភាព​របស់មិត្តភក្ដិ

en: The text information for when a buddy has an unread message
km: ព័ត៌មាន​អត្ថបទ​​ នៅ​ពេល​ដែ​ល​មិត្តភក្តិ​​​មាន​សារ​មិនទាន់អាន​

en: The text information for when a buddy is away
km: ព័ត៌មាន​អត្ថបទ​ ​​នៅ​ពេល​ដែល​មិត្តភក្តិចាក​​​ឆ្ងាយ​

en: The text information for when a buddy is idle
km: ព័ត៌មាន​អត្ថបទ ​នៅ​ពេល​ដែល​មិត្តភក្តិ​ទំនេរ

en: The text information for when a buddy is offline
km: ព័ត៌មាន​អត្ថបទ ​​នៅ​ពេល​ដែល​មិត្តភក្តិ​នៅ​​ក្រៅ​បណ្តាញ

en: The text information for when a buddy is online
km: ព័ត៌មាន​អត្ថបទ ​​នៅ​ពេល​ដែល​មិត្តភក្តិ​នៅ​​លើ​បណ្តាញ

en: The text information for when a chat has an unread message that mentions your nickname
km: ព័ត៌មាន​អត្ថបទ ​នៅ​ពេល​ដែល​ការ​​ជជែក​កំសាន្ត​មាន​សារ​មិន​ទាន់​អាន ដែល​អធិប្បាយ​អំពី​សម្មតិនាម​របស់​អ្នក

en: The text information for when a contact is expanded
km: ព័ត៌មាន​អត្ថបទ​ នៅពេលដែល​អត្ថបទ​ត្រូវ​បានពង្រីក

en: The text information for when a group is collapsed
km: ព័ត៌មាន​អត្ថបទ ​​នៅ​ពេល​ដែល​ក្រុម​ត្រូវ​បាន​វេញ

en: The text information for when a group is expanded
km: ព័ត៌មាន​អត្ថបទ​ នៅពេល​ដែល​ក្រុម​ត្រូវ​បាន​ពង្រីក​

en: The text-shortcut for the smiley
km: ផ្លូវកាត់​អត្ថបទ​សម្រាប់​សញ្ញា​អារម្មណ៍

en: The topic for %s is: %s
km: ប្រធាន​បទ​សម្រាប់ %s គឺ ៖ %s

en: The topic is: %s
km: ប្រធាន​បទ​គឺ ៖ %s

en: The user %s has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
km: អ្នកប្រើ %s បានបដិសេធ​សំណើ​របស់​អ្នក ដើម្បីបន្ថែម​ពួកគេ​ទៅក្នុង​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក​ដោយ​សារ​តែ​មាន​ហេតុផល​ដូច​ខាងក្រោម ៖
    %s

en: The user %s has given you permission to add him or her to your buddy list.  Do you want to add this user?
km: អ្នក​ប្រើ %s បានផ្ដល់​សិទ្ធិ​ដើម្បី​បន្ថែម​គាត់​ទៅកាន់​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក ។ តើអ្នក​ចង់​បន្ថែម​អ្នកប្រើនេះ​ដែរឬទេ ?

en: The user %s has granted your request to add them to your buddy list.
km: អ្នកប្រើ %s បានផ្ដល់​សំណើ​របស់​អ្នក ដើម្បីបន្ថែម​ពួកគេ​ទៅ​កាន់បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក ។

en: The user %u has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
km: អ្នក​ប្រើ %u បានបដិសេធ​សំណើ​របស់​អ្នក ក្នុងការ​បន្ថែម​ពួកគេ​ទៅ​ក្នុង​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក​ដោយ​សារ​មាន​ហេតុផល​ដូច​ខាងក្រោម ៖
    %s

en: The user %u has granted your request to add them to your buddy list.
km: អ្នក​ប្រើ %u បានផ្ដល់​សំណើ​របស់​អ្នក​ ដើម្បី​បន្ថែម​ពួកគេ​ទៅ​កាន់​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក ។

en: The user has blocked you
km: អ្នកប្រើបាន​ទប់ស្កាត់​អ្នក

en: The user is either offline or you are blocked
km: អ្នក​ប្រើ​នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ ឬ​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់

en: Theme Selections
km: ការ​ជ្រើស​រើស​ស្បែក​

en: Theme failed to copy.
km: ស្បែក​បាន​បរាជ័យ​​ក្នុង​​​ការ​ចម្លង ។

en: Theme failed to load.
km: ស្បែក​​​បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​​​ផ្ទុក​ ។

en: Theme failed to unpack.
km: ស្បែក​បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​​ការ​ពន្លា ។

en: Themes
km: ស្បែក​

en: There are no protocol plugins installed.
km: គ្មានកម្មវិធី​ជំនួយ​ពិធីការ​ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​នោះ​ទេ ។

en: There are no users matching your search criteria.
km: មិនមាន​អ្នក​ប្រើ​ដែល​ផ្គូផ្គង​នឹង​លក្ខខណ្ឌ​ស្វែងរក​របស់​អ្នក ។

en: There is no MOTD associated with this connection.
km: មិនមាន​ MOTD បាន​ភ្ជាប់​ជា​មួយ​នឹង​ការ​តភ្ជាប់​នេះ​ទេ ។

en: There is no Message of the Day associated with this connection
km: មិនមានសារ​ថ្ងៃ​ដែលបានភ្ជាប់​ជា​មួយ​ការ​តភ្ជាប់នេះ​ទៀត​ទេ

en: There is no application configured to open this type of file.
km: គ្មាន​កម្មវិធី​បានកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធទេ ដើម្បីបើក​ឯកសារ​ប្រភេទ​នេះ ។

en: There was a conflict in running the command:
km: មាន​កា​រប៉ះទង្គិច​ក្នុងការ​រត់​ពាក្យ​បញ្ជា ៖

en: This chat name is already in use
km: ឈ្មោះការ​ជជែក​នេះ​កំពុង​ប្រើ​រួច​ហើយ

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
km: សន្និសីទ​នេះ​ត្រូ​វបាន​បិទ ។ គ្មាន​សារ​អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទេ ។

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
km: កំណែ​នៃ​កា​រវាយតម្លៃ​នេះ​មិនអនុញ្ញាត​ឲ្យ​មាន​អ្នក​ប្រើ​ច្រើនជាង ១០ នាក់​ចូល​នៅពេល​តែ​មួយ​ទេ

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
km: ព័ត៌មាន​នេះ​​ទំនាក់ទំនង​ទាំង​អស់​អាច​មើល​ឃើញ​នៅ​​ក្នុង​បញ្ជីទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក ដូច្នេះ​​ជ្រើស​អ្វីដែល​សមរម្យ ។

en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
km: នេះ​គឺជា​កម្មវិធី​ជំនួយ​ពិតជា​ល្អ​ដែល​ធ្វើការជា​ច្រើន ៖
    - វា​ប្រាប់អ្នក​ថាអ្នកបានសរសេរ​កម្មវិធី​នៅពេល​អ្នកចូល
    - វា​បម្រុង​ទុក​អត្ថបទ​ចូល​ទាំង​អស់
    - វា​ផ្ញើ​សារ​ទៅមនុស្ស​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​របស់​អ្នក​ភ្លាមៗ នៅពេល​ពួកគេ​ចូល

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting.
km: នេះ​ជា​វិធី​ដែល​អត្ថបទ​សារ​ចេញ​របស់​នឹង​បង្ហាញ នៅពេល​ដែល​អ្នក​ប្រើ​ពិធីការ​ដែល​គាំទ្រ​ការ​ធ្វើទ្រង់ទ្រាយ ។

en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នកប្រើ​ប្ដូរ​ទ្រង់ទ្រាយ​​ការ​សន្ទនា និង​កា​រចុះ​កំណត់ហេតុ​សារ​ត្រាពេលវេលា​ផ្ទាល់ខ្លួន ។

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ​មិនអាច​ត្រូ​វបានផ្ទុក​ទេ ពីព្រោះវា​មិន​ត្រូវ​បាន​ស្ថានបនា​​ដោយ​មានការគាំទ្រ X11 ។

en: This plugin has not defined an ID.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ​មិនបានកំណត់​​លេខសម្គាល់​ទេ ។

en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ​លាក់​សារ​ចូល/ផ្នែក​នៅ​ក្នុង​បន្ទប់​ធំ លើកលែង​តែ​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើទាំង​នោះ​ដែល​កើតឡើង​យ៉ាង​សកម្ម​នៅ​ក្នុង​ការ​សន្ទនា ។

en: This plugin is useful for registering with legacy transports or other XMPP services.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ​មាន​ប្រយោជន៍​សម្រាប់​ចុះឈ្មោះ​ជា​មួយ​នឹង​ការ​ដឹក ជញ្ជូន​ចាស់ៗ ឬ​សេវា XMPP ផ្សេងៗ​ទៀត ។

en: This protocol does not support chat rooms.
km: ពិធីការ​នេះ​មិន​គាំទ្រ​បន្ទប់​ជជែក​នេះ​ទេ ។

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
km: វា​ត្រូវការ​ការ​តភ្ជាប់​ដោយ​ផ្ទាល់​រវាង​កុំព្យូទ័រ​ពីរ ហើយ​ចាំបាច់​សម្រាប់​រូបភាព IM ។ ពីព្រោះ​អាសយដ្ឋាន IP របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បានដឹង វា​អាច​ចាត់​ទុក​ថា​គ្រោះថ្នាក់ ។

en: This room is not capable of being configured
km: បន្ទប់​នេះ​មិនអាច​ត្រូវ​បានកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ទេ

en: This smiley is disabled because a custom smiley exists for this shortcut:
     %s
km: សញ្ញាណ​អារម្មណ៍​ត្រូវ​បានបិទ​ពីព្រោះ​មាន​សញ្ញាណ​អារម្មណ៍​សម្រាប់​ផ្លូវកាត់​នេះ​រួច​ហើយ ៖
     %s

en: This theme has no available smileys.
km: ស្បែក​នេះ​មិនមាន​សញ្ញាណ​អារម្មណ៍​ទេ ។

en: Thread creation failure: %s
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​បង្កើត​ខ្សែស្រឡាយ ៖ %s

en: Threshold:
km: កម្រិត​ពន្លឺ ៖

en: Time Elapsed:
km: ពេល​វេលា​​កន្លង​ទៅ ៖

en: Time Remaining:
km: ពេល​វេលា​​នៅ​សល់ ៖

en: Time Response
km: ​ពេលវេលា​ឆ្លើយ

en: Timeout during key agreement
km: អស់ពេល​កំឡុង​ពេល​ព្រមព្រៀង​សំខាន់4

en: Timestamp
km: ត្រា​ពេលវេលា

en: Timestamp Format Options
km: ជម្រើស​ទ្រង់ទ្រាយ​ត្រា​ពេលវេលា

en: Timezone
km: តំបន់​ពេលវេលា

en: Timezone (UTC)
km: តំបន់​ពេលវេលា (UTC)

en: TinyURL (or other) address prefix
km: បុព្វបទ​អាសយដ្ឋាន TinyURL (ឬ​ផ្សេងៗ)

en: TinyURL for above: %s
km: TinyURL សម្រាប់​ខាង​លើ ៖ %s

en: TinyURL plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ TinyURL

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
km: មាន​ចំណង​ជើង​រួច​ហើយ ។ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​ចំណង​ជើង​តែ​មួយ ។

en: To
km: ទៅ

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
km: ដើម្បី​បន្ថែម​មិត្តភក្ដិ​ អ្នក​ត្រូវ​តែ​នាំចូល​សោសាធារណៈ​របស់​គាត់ ។ ចុច​នាំចូល ដើម្បីនាំចូល​សោ​សាធារណៈ ។

en: Toaster plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ Toaster

en: Toggle Tag
km: បិទ/បើក​ស្លាក

en: Top
km: កំពូល

en: Topic
km: ប្រធាន​បទ

en: Topic too long
km: ប្រធាន​បទ​វែងពេក

en: Topic:
km: ប្រធានបទ ៖

en: Total Buddies
km: មិត្តភក្ដិ​សរុប

en: Total log size:
km: ទំហំ​កំណត់ហេតុ​សរុប ៖

en: Traditional Chinese
km: ចិនបុរាណ

en: Transfer of file %s complete
km: ផ្ទេរ​ឯកសារ %s ចប់​ហើយ

en: Transfer of file <A HREF="file://%s">%s</A> complete
km: ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​ <A HREF="file://%s">%s</A> បាន​បញ្ចប់​​ហើយ

en: Transparency
km: ភាព​ថ្លា​

en: Trillian Encryption
km: ការ​អ៊ិនគ្រីប Trillian

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
km: ពិត ប្រសិនបើ​ពាក្យ​បញ្ជា​បានបញ្ជាក់​នៅ​​​គ្រាប់ចុច "ពាក្យ​បញ្ជា" គួរ​គ្រប់គ្រង URLs "aim" ។

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
km: ពិត ប្រសិនបើ​ពាក្យ​បញ្ជា​បាន​បញ្ជាក់​នៅ​​គ្រាប់ចុច "ពាក្យ​បញ្ជា" គួរ​គ្រប់គ្រង URLs "gg" ។

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
km: ពិត ប្រសិនបើ​ពាក្យ​បញ្ជា​បាន​បញ្ជាក់​នៅ​​គ្រាប់ចុច "ពាក្យ​បញ្ជា" គួរ​គ្រប់គ្រង URLs "icq" ។

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
km: ពិត ប្រសិនបើ​ពាក្យ​បញ្ជា​បាន​បញ្ជាក់​នៅ​​គ្រាប់ចុច "ពាក្យ​បញ្ជា" គួរ​គ្រប់គ្រង URLs "irc" ។

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
km: ពិត ប្រសិនបើ​ពាក្យ​បញ្ជា​បាន​បញ្ជាក់​នៅ​​គ្រាប់ចុច "ពាក្យ​បញ្ជា" គួរ​គ្រប់គ្រង URLs "sip" ។

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
km: ពិត ប្រសិនបើ​ពាក្យ​បញ្ជា​បាន​បញ្ជាក់​នៅ​​គ្រាប់ចុច "ពាក្យ​បញ្ជា" គួរ​គ្រប់គ្រង URLs "xmpp" ។

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
km: ពិត ប្រសិនបើ​ពាក្យ​បញ្ជា​បាន​បញ្ជាក់​នៅ​​គ្រាប់ចុច "ពាក្យ​បញ្ជា" គួរ​​រត់​នៅ​ក្នុង​ស្ថានីយ ។

en: Tune Album
km: អាល់ប៊ុម Tune

en: Tune Artist
km: សិល្បករ Tune

en: Tune Comment
km: អធិប្បាយ Tune

en: Tune Genre
km: ប្រភេទ Tune

en: Tune Time
km: ពេលវេលា Tune

en: Tune Title
km: ចំណង​ជើង Tune

en: Tune Track
km: បទ Tune

en: Tune URL
km: URL Tune

en: Tune Year
km: ឆ្នាំ Tune

en: Turkish
km: ទួរគី

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Type a user to block.
km: វាយ​​អ្នកប្រើត្រូវ​ទប់ស្កាត់ ។

en: Type a user you permit to contact you.
km: វាយ​អ្នកប្រើ ដែល​អ្នកអនុញ្ញាត​ឲ្យ​ទាក់ទង​អ្នក ។

en: Type the email address of the buddy you are searching for.
km: វាយ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​មិត្តភក្ដិ​ដែល​អ្នកកំពុង​ស្វែងរក ។

en: Type the host name for this certificate.
km: វាយ​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​សម្រាប់​វិញ្ញាបនបត្រ​នេះ ។

en: Type the host name this certificate is for.
km: វាយ​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​នៃ​វិញ្ញាបនបត្រ​នេះ​គឺ​សម្រាប់ ។

en: Typing
km: វាយ

en: Typing Notification Color
km: វាយ​ពណ៌​ជូន​ដំណឹង

en: Typing notification color
km: វាយ​ពណ៌​ជូនដំណឹង

en: Typing notification font
km: វាយ​ពុម្ពអក្សរ​ជូនដំណឹង

en: Ubuntu Georgian Translators
km: អ្នកប្រើ​ប្រែ​​ហ្សកហ្ស៊ី​របស់​អូប៊ុនទូ

en: Ukranian
km: អ៊ុយ​ក្រែន

en: Un-Ignore
km: ​អើពើ

en: Un-hide From
km: មិនលាក់​ពី

en: Un_block
km: មិន​ទប់ស្កាត់

en: Unable to Add
km: មិនអាច​បន្ថែម

en: Unable to Retrieve Buddy List
km: មិនអាច​ទៅ​យក​បញ្ជីមិត្តភ្ដិ​បានទេ

en: Unable to add %s to deny list (%s).
km: មិនអាច​បន្ថែម %s ទៅ​កាន់​បញ្ជី​បដិសេធ​ (%s) បានទេ ។

en: Unable to add %s to permit list (%s).
km: មិនអាច​បន្ថែម %s ទៅ​កាន់​បញ្ជី​អនុញ្ញាត​ (%s) បានទេ ។

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
km: មិនអាច​បន្ថែម %s ទៅ​កាន់​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក (%s) បាន​ទេ ។

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
km: មិន​អាច​បន្ថែម %s ទៅ​កាន់​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ ។ កំហុស​ក្នុងកា​របង្កើត​ថត​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ខាង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ (%s) ។

en: Unable to add group
km: មិនអាច​បន្ថែម​ក្រុម​បានទេ

en: Unable to add group: group exists
km: មិនអាច​បន្ថែម​ក្រុម ​៖ មានក្រុម​រួចហើយ

en: Unable to add group: group not found
km: មិនអាច​បន្ថែម​ក្រុម​បានទេ ៖ រក​មិនឃើញ​ក្រុម

en: Unable to add the buddy %s because the username is invalid.  Usernames must be a valid email address, or start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
km: មិនអាច​បន្ថែម​មិត្តភក្ដិ %s បាន​ទេ ពីព្រោះ​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​មិន​ត្រឹមត្រូវឡើយ​ ។ ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​ត្រូវ​តែ​​ជា​អាសយដ្ឋានអ៊ីមែល​ដែល​ត្រឹមត្រូវ ឬ​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​អក្សរ ហើយមាន​តែ​អក្សរ លេខ និង​ចន្លោះ​មិនឃើញ ឬ​មាន​តែ​លេខ​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Unable to add the buddy %s because you have too many buddies in your buddy list.  Please remove one and try again.
km: មិនអាច​បន្ថែម​មមិត្តភក្ដិ %s បាន​ទេ ដោយ​សារ​តែ​អ្នក​មាន​មិត្តភក្ដិ​ច្រើន​ពេក​នៅ​ក្នុង​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក ។  សូម​យក​​មិត្តភក្ដិ​ចេញ​មួយ ហើយ​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត ។

en: Unable to add the buddy %s for an unknown reason.
km: មិនអាច​បន្ថែម​មិត្តភក្ដិ %s ដោយ​មិន​ស្គាល់​ហេតុផល​ទេ ។

en: Unable to add user
km: មិនអាច​បន្ថែម​អ្នក​ប្រើ​បានទេ

en: Unable to add user to privacy list (%s).
km: មិនអាច​បន្ថែម​អ្នក​ប្រើ​ទៅ​កាន់​បញ្ជី​ឯកជន​ (%s) បាន​ទេ ។

en: Unable to add user: user not found
km: មិនអាច​បន្ថែម​អ្នកប្រើបាន​ទេ ៖ រក​មិនឃើញ​អ្នក​ប្រើ

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
km: មិនអាច​ទាក់ទង​អ្នក​ប្រើ %s ជា "%s"

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
km: មិនអាច​បម្រុង​ទុក​សតិ​គ្រប់គ្រាន់​ដើម្បី​ផ្ទុកមាតិកា​ពី %s បានទេ ។ ម៉ាស៊ីនបម្រើបណ្ដាញ​ប្រហែលជា​​ព្យាយាម​អ្វី​ដែល​​មិនល្អ ។

en: Unable to ban user %s
km: មិនអាច​ហាមឃាត់​អ្នក​ប្រើ %s

en: Unable to buzz, because %s does not support it or does not wish to receive buzzes now.
km: មិនអាច​កេះកៀវ​បានទេ ពីព្រោះ %s មិន​គាំទ្រ​វា​ទេ ឬ​មិនមាន​បំណង​​ទទួល​ការ​កេះកៀវ​​ឥឡូវ​នោះ​ទេ ។

en: Unable to buzz, because %s might be offline.
km: មិន​អាច​កេះកៀវ​បានទេ ពីព្រោះ %s នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ ។

en: Unable to buzz, because there is nothing known about %s.
km: មិនអាច​កេះកៀវ​បានទេ ពីព្រោះ​មិន​ស្គាល់​​អ្វី​ទាំង​អស់​​ពី​អ្នកប្រើ %s ។

en: Unable to canonicalize password
km: មិន​អាចប្រកាស​ពាក្យ​សម្ងាត់​បាន​ទេ​

en: Unable to canonicalize username
km: មិន​អាច​ប្រកាស​ឈ្មោះ​អ្ន​ប្រើ​បាន​ទេ​

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
km: មិនអាច​​ផ្លាស់ប្ដូរ​ការ​កំណត់​ឯកជន​ខាង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បានទេ (%s) ។

en: Unable to configure
km: មិនអាច​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​បានទេ

en: Unable to connect
km: មិនអាច​តភ្ជាប់​ទេ

en: Unable to connect to %s
km: មិនអាច​តភ្ជាប់​ទៅ %s

en: Unable to connect to %s: %s
km: មិនអាច​តភ្ជាប់​ទៅកាន់ %s: %s

en: Unable to connect to BOS server: %s
km: មិនអាច​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ BOS បាន​​ទេ ៖ %s

en: Unable to connect to authentication server: %s
km: មិនអាច​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់ម៉ាស៊ីនបម្រើ​​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​បាន​ទេ ៖ %s

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server to which you wish to connect.
km: មិនអាច​តភ្ជាប់​ទៅកាន់ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បាន​ទេ ។ សូម​បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ដែល​អ្នក​ចង់​តភ្ជាប់​ ។

en: Unable to connect: %s
km: មិនអាច​តភ្ជាប់​ទៅ ៖ %s បាន​ទេ

en: Unable to create SILC key pair
km: មិន​អាច​បង្កើត​ការ​ផ្គូផ្គង​​សោ SILC បាន​ទេ

en: Unable to create conference (%s).
km: មិនអាច​បង្កើត​សិន្និសីទ (%s) បាន​ទេ ។

en: Unable to create connection
km: មិនអាច​បង្កើត​ការតភ្ជាប់​បានទេ

en: Unable to create listen socket
km: មិន​អាច​បង្កើតការ​​ស្តាប់​រន្ធ​​បានទេ​

en: Unable to create new resolver process
km: មិនអាច​បង្កើត​ដំណើរការ​របស់​កម្មវិធី​ដោះស្រាយ​ថ្មី​បាន​ទេ

en: Unable to create socket: %s
km: មិនអាច​បង្កើត​រន្ធ ៖ %s បាន​ទេ

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
km: មិនអាច​រក​ឃើញ​ការ​ដំឡើងTCL ដែល​សកម្ម ។ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​ប្រើ​កម្មវិធី​ជំនួយ TCL ដំឡើង TCL សកម្ម​ពី http://www.activestate.com

en: Unable to display the search results.
km: មិនអាច​បង្ហាញ​លទ្ធផល​ស្វែងរក​ទេ ។

en: Unable to establish SSL connection
km: មិន​អាច​បង្កើត​ការ​តភ្ជាប់ SSL

en: Unable to establish a connection with the remote user.
km: មិនអាច​បង្កើត​ការ​តភ្ជាប់​ជា​មួយ​អ្នក​ប្រើ​ពី​ចម្ងាយ​បាន​ឡើយ​ ។

en: Unable to establish a connection with the server
km: មិនអាច​បង្កើត​ការ​តភ្ជាប់​ជា​មួយ​ម៉ាស៊ីម​បម្រើ​ទេ

en: Unable to establish a connection with the server: %s
km: មិនអាច​បង្កើត​ការ​តភ្ជាប់​ជា​មួយ​ម៉ាស៊ីម​បម្រើ​ទេUnable to establish a connection with the server: %s

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
km: មិនអាច​បង្កើត​ការ​តភ្ជាប់​ជា​មួយ​នឹង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ mDNS មូលដ្ឋាន​ទេ ។ តើ​វា​កំពុង​រត់​ទេ ?

en: Unable to get a valid AIM login hash.
km: មិនអាច​យក​សញ្ញា​ចូល AIM ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: Unable to get a valid login hash.
km: មិនអាច​យក​សញ្ញា​ចូល​ត្រឹមត្រូវ​បានទេ ។

en: Unable to initialize SILC Client connection
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​ការ​តភ្ជាប់​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ SILC បាន​ទេ​

en: Unable to initialize SILC protocol
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​ពិធីការ SILC បានទេ​

en: Unable to initialize connection
km: មិនអាច​ចាប់ផ្ដើម​កា​រតភ្ជាប់​បានទេ

en: Unable to initiate media with %s: invalid JID
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​មេឌៀជា​មួយ​ %s បានទេ ៖ JID មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Unable to initiate media with %s: not subscribed to user presence
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​មេឌៀ​ជា​មួយ %s បានទេ ៖ មិន​បានជាវ​ទៅ​វត្តមាន​អ្នក​ប្រើ​បានទេ

en: Unable to initiate media with %s: user is not online
km: មិនអាច​ចាប់ផ្ដើម​មេឌៀ​ជា​មួយ %s ៖ អ្នក​ប្រើ​មិន​នៅ​លើ​បណ្ដាញ​ទេ

en: Unable to invite user (%s).
km: មិនអាច​អញ្ជើញ​អ្នក​ប្រើ (%s) បាន​ទេ ។

en: Unable to kick user %s
km: មិនអាច​ធាក់​អ្នកប្រើ %s បាន​ទេ

en: Unable to listen for incoming IM connections
km: មិនអាច​ស្ដាប់​ការ​តភ្ជាប់ IM ចូល​បាន​ទេ

en: Unable to load SILC key pair
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ការ​​ផ្គូផ្គង​សោ SILC បាន​ទេ

en: Unable to load SILC key pair: %s
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​​កា​រផ្គូផ្គង​សោ SILC ៖ %s បាន​ទេ

en: Unable to load the plugin
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ​បានទេ

en: Unable to load your plugin.
km: មិនអាច​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ​របស់​អ្នក​បានទេ ។

en: Unable to login: %s
km: មិន​អាច​ចូល ៖ %s បាន​ទេ

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
km: មិនអាច​ផ្លាស់ទី​អ្នក​ប្រើ %s ទៅ​កាន់​ថត %s នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ខាង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។ កំហុស​ខណៈពេល​បង្កើត​ថត (%s) ។

en: Unable to open URL
km: មិនអាច​បើក URL

en: Unable to open a listening port.
km: មិនអាច​បើក​ច្រក​ស្ដាប់​បានទេ ។

en: Unable to open file.
km: មិនអាច​បើក​ឯកសារ​បានទេ ។

en: Unable to parse response from HTTP proxy: %s
km: មិន​អាច​ញែកការ​ឆ្លើយ​តប​​ពី​ប្រូកស៊ី HTTP បាន​ទេ ៖ %s

en: Unable to ping user %s
km: មិនអាច ping អ្នក​ប្រើ %s បានទេ

en: Unable to read from network
km: មិន​អាច​​អាន​ពី​បណ្ដាញ​បានទេ

en: Unable to read from socket
km: មិនអាច​អាន​ពី​រន្ធ​បានទេ

en: Unable to receive offline messages
km: មិនអាច​​ទទួល​សារ​ក្រៅបណ្ដាញ​បាន​ទេ

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
km: មិនអាច​យក %s ចេញ​ពី​បញ្ជី​ឯកជន (%s) បានទេ ។

en: Unable to resolve hostname
km: មិន​អាច​ដោះស្រាយ​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​បាន​ឡើយ

en: Unable to save icon file to disk.
km: មិនអាច​រក្សាទុក​ឯកសារ​​រូបតំណាង​ទៅ​ថាស​បានទេ ។

en: Unable to save new account
km: មិនអាច​រក្សាទុក​គណនី​ថ្មី​បានទេ

en: Unable to send email
km: មិនអាច​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​បានទេ

en: Unable to send file to %s, invalid JID
km: មិនអាច​ផ្ញើ​ឯកសារ​ទៅ​កាន់ %s បានទេ ដោយសារ​តែ JID មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
km: មិនអាច​ផ្ញើ​ឯកសារ %s បានទេ មិនបានជាវ​ទៅ​វត្តមាន​របស់​អ្នកប្រើ

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
km: មិនអាច​ផ្ញើសារ​ទៅ​កាន់ %s អ្នក​ប្រើ​មិន​គាំទ្រ​កា​រផ្ទេរ​ឯកសារ​ទេ

en: Unable to send file to %s, user is not online
km: មិនអាច​ផ្ញើ​ឯកសារ %s បានទេ អ្នកប្រើ​មិន​នៅ​លើ​បណ្ដាញ​ទេ

en: Unable to send message (%s).
km: មិន​អាច​ផ្ញើសារ​ទៅ​កាន់ (%s) បានទេ ។

en: Unable to send message to %s.
km: មិន​អាច​ផ្ញើ​សារ​ទៅ​កាន់ %s ។

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
km: មិនអាចផ្ញើសារទៅ​កាន់ %s បានទេ ។ មិនអាច​បង្កើត​ការ​សន្និសីទ​បាន​ទេ (%s) ។

en: Unable to send message to %s:
km: មិនអាច​ផ្ញើសារ​ទៅ​កាន់ %s បានទេ ៖

en: Unable to send message to %s: %s
km: មិនអាច​ផ្ញើ​សារ​ទៅកាន់ %s ៖ %s បាន​ទេ

en: Unable to send message to %s: %s (%s)
km: មិន​អាច​ផ្ញើសារ​ទៅ​កាន់ %s ៖ %s (%s) បាន​ទេ

en: Unable to send message.
km: មិនអាច​ផ្ញើ​សារ​បានទេ ។

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
km: មិនអាច​ផ្ញើសារ​បានទេ ។ មិន​អាច​បង្កើត​សន្និសីទ​ (%s) បានទេ ។

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
km: មិនអាច​ផ្ញើ​សារ​បានទេ ។ មិនអាច​យក​សេចក្ដី​លម្អិត​សម្រាប់​អ្នកប្រើ (%s) បានទេ ។

en: Unable to send message:
km: មិនអាច​ផ្ញើសារ​បានទេ ៖

en: Unable to send message: %s
km: មិនអាច​ផ្ញើ​សារ ៖ %s

en: Unable to send message: %s (%s)
km: មិន​អាចផ្ញើសារ​​ ៖ %s (%s) បាន​ទេ

en: Unable to send message: The message is too large.
km: មិន​អាច​ផ្ញើសារ​បានទេ ៖ សារ​ធំពេក ។

en: Unable to send request to resolver process
km: មិន​អាច​ផ្ញើ​សំណើ​ទៅកាន់​ដំណើរការ​កម្មវិធី​ដោះស្រាយ​

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
km: មិនអាច​ផ្ញើ​សារ​បានទេ ការ​សន្ទនា​មិនអាច​ត្រូវ​បាន​ចាប់ផ្ដើម​ទេ ។

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
km: មិនអាច​ផ្ញើ​ទៅកាន់ការ​ជជែក %s,%s,%s បានទេ

en: Unable to set AIM profile.
km: មិនអាច​កំណត់​ទម្រង់ AIM ទេ ។

en: Unable to set role "%s" for user: %s
km: មិនអាច​កំណត់​តួនាទី "%s" សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ ៖ %s

en: Unable to sign on as %s because the username is invalid.  Usernames must be a valid email address, or start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
km: មិនអាចចាប់​ផ្តើម​​​ %s បានទេ​​ពីព្រោះ​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ អ្នក​ប្រើ​ត្រូវ​តែ​មានអាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែលត្រឹមត្រូវ​ ឬ​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​អក្សរ ហើយ​​មានតែ​អក្សរ លេខ និង​ចន្លោះ​មិនឃើញ ឬ​មាន​តែ​លេខ​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Unable to validate certificate
km: មិនអាច​ធ្វើ​ឲ្យ​វិញ្ញាបនបត្រ​មាន​សុពលភាព​បានទេ

en: Unable to write to network
km: មិនអាច​សរសេរ​ទៅ​កាន់​បណ្ដាញ​បានទេ

en: Unblock
km: មិនទប់ស្កាត់

en: Undefined Condition
km: លក្ខខណ្ឌ​មិនបានកំណត់

en: Underline
km: គូស​បន្ទាត់​ក្រោម

en: Unexpected Request
km: សំណើ​ដែល​មិន​រំពឹង​ទុក

en: Unexpected response from server
km: ចម្លើយតបដែលមិន​បាន​​រំពឹង ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: Ungroup Items
km: បំបែក​​ក្រុម​ធាតុ

en: Unit
km: ផ្នែក

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Unknown (0x%04x)<br>
km: មិនស្គាល់ (0x%04x)<br>

en: Unknown Error
km: មិន​ស្គាល់​កំហុស

en: Unknown Error in presence
km: មិន​ស្គាល់​កំហុស​នៅ​ក្នុងវត្តមាន

en: Unknown SSL error
km: មិនស្គាល់​កំហុស SSL

en: Unknown affiliation: "%s"
km: មិនស្គាល់​ការ​ទាក់ទង​គ្នា ៖ "%s"

en: Unknown command
km: មិន​ស្គាល់​ពាក្យ​បញ្ជា

en: Unknown command.
km: មិនស្គាល់​ពាក្យ​បញ្ជា ។

en: Unknown command: %s
km: មិនស្គាល់​ពាក្យ​បញ្ជា ៖ %s

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
km: មិនស្គាល់ពាក្យ​បញ្ជា ៖ %s (អាច​ជា​កំហុស​របស់​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ)

en: Unknown error
km: មិនស្គាល់​កំហុស

en: Unknown error: 0x%X
km: មិន​ស្គាល់​កំហុស ៖ 0x%X

en: Unknown message
km: មិន​ស្គាល់​សារ

en: Unknown message '%s'
km: មិន​ស្គាល់​សារ '%s'

en: Unknown node type
km: មិនស្គាល់ប្រភេទ​ថ្នាំង

en: Unknown pounce event. Please report this!
km: មិនស្គាល់​ព្រឹត្តិការណ៍​ក្រុម ។ សូម​រាយការណ៍​វា !

en: Unknown reason
km: មិនស្គាល់​ហេតុផល

en: Unknown role: "%s"
km: មិនស្គាល់​តួនាទី ៖ "%s"

en: Unknown server response
km: មិន​ស្គាល់​ការ​ឆ្លើយតប​របស់​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​

en: Unknown.
km: មិន​ស្គាល់ ។

en: Unknown.... Please report this!
km: មិនស្គាល់.... សូម​រាយការណ៍​អំពី​បញ្ហា​នេះ !

en: Unload Plugins
km: ផ្ទុក​ឡើង​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Unread Messages
km: សារ​មិន​បានអាន

en: Unregister
km: មិន​ចុះឈ្មោះ

en: Unregistration Error
km: កំហុស​ក្នុងការ​មិនចុះឈ្មោះ

en: Unregistration Failed
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​លុប​ការ​ចុះឈ្មោះ

en: Unregistration Successful
km: លុប​ការ​ចុះឈ្មោះ​ដោយ​ជោគជ័យ

en: Unset
km: មិន​បានកំណត់Unset

en: Unset Account Idle Time
km: មិន​កំណត់​ពេលវេលា​ទំនេរ​របស់គណនី​ទេ

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
km: មិន​កំណត់​ពេលវេលា​ទំនេរ​សម្រាប់គណនី​ទាំង​អស់​ទេ

en: Unsubscribe
km: ឈប់ជាវ

en: Unsupported Encoding
km: ការ​អ៊ិនកូដ​ដែល​មិនបាន​គាំទ្រ

en: Unsupported Stanza Type
km: ប្រភេទ Stanza ដែល​មិនបានគាំទ្រ

en: Unsupported Version
km: កំណែ​ដែល​មិនបានគាំទ្រ

en: Unsupported public key type
km: ប្រភេទ​សោ​សាធារណៈ​មិន​បានគាំទ្រ

en: Unsupported version of BOSH protocol
km: កំណែ​មិន​បានគាំទ្រ​ពិធីការ BOSH

en: Uptime
km: បង្កើន​ពេល​

en: Urdu
km: ​អ៊ូរ្ឌូ

en: Usage: %s [OPTION]...
km: ការប្រើប្រាស់​ ៖ %s [ជម្រើស]...

en: Use
km: ប្រើ

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
km: ប្រើ "/help &lt;command&gt;" សម្រាប់​ជំនួយ​អំពី​ពាក្យបញ្ជា​ជាក់លាក់ ។
    ពាក្យ​បញ្ជា​ដូច​ខាងក្រោម​អាច​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​បរិបទ​នេះ ៖

en: Use Environmental Settings
km: ការ​កំណត់​បរិស្ថាន​អ្នក​ប្រើ

en: Use GNOME Proxy Settings
km: ប្រើ​ការ​កំណត់​ប្រូកស៊ី​របស់ GNOME

en: Use Global Proxy Settings
km: ប្រើ​ការ​កំណត់​ប្រូកស៊ី​សកល

en: Use Perfect Forward Secrecy
km: ប្រើ​ភាព​សុវត្ថិភាព​បញ្ជូនបន្ត​ល្អ​ឥតខ្ចោះ

en: Use SSL
km: ប្រើ SSL

en: Use UDP
km: ប្រើ UDP

en: Use _automatically detected IP address: %s
km: ប្រើ​អាសយដ្ឋាន IP ដែល​បាន​រកឃើញ ៖ %s

en: Use a _different status for some accounts
km: ប្រើ​ស្ថានភាព​ផ្សេង​សម្រាប់គណនី​មួយ​ចំនួន

en: Use font from _theme
km: ប្រើ​ពុម្ពអក្សរ​ពី​ស្បែក

en: Use last buddy when scores are equal
km: ប្រើ​មិត្តភក្ដិ​ចុងក្រោយ​នៅពេល​ពិន្ទុ​ស្មើគ្នា

en: Use name heuristics
km: បើវិធានការ​ស្រាវជ្រាវ​ឈ្មោះ

en: Use proxy
km: ប្រើ​ប្រូកស៊ី

en: Use remote _DNS with SOCKS4 proxies
km: ប្រើ​ DNS ពី​ចម្ងាយ​ជា​មួយ​នឹង​ប្រូកស៊ី SOCKS4

en: Use smooth-scrolling
km: ប្រើ​រមូរ​រលូន

en: Use status from last _exit at startup
km: ប្រើ​ស្ថានភាព​ពី​ការ​ចេញ​ចុងក្រោយ​នៅពេល​ចាប់ផ្ដើម

en: Use this buddy _icon for this account:
km: ប្រើ​រូបតំណាង​មិត្តភក្ដិ​នេះ​សម្រាប់គណនី​នេះ ៖

en: Use tzc
km: ប្រើ tzc

en: Use_rname:
km: ឈ្មោះ​​អ្នក​ប្រើ ៖

en: User
km: អ្នក​ប្រើ

en: User %s is not present in the network
km: អ្នកប្រើ %s មិនបង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​បណ្ដាញ​ទេ

en: User <I>%s</I> is not present in the network
km: អ្នកប្រើ <I>%s</I> មិនបង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​បណ្ដាញ​ទេ

en: User ID
km: លេខ​សម្គាល់​អ្នក​ប្រើ

en: User Information
km: ព័ត៌មាន​អ្នក​អ្នកប្រើ

en: User Limit
km: ដែន​កំណត់​អ្នកប្រើ

en: User Modes
km: របៀប​អ្នក​ប្រើ

en: User Name
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ

en: User Name: 	%s
km: ឈ្មោះអ្នកប្រើ ៖ 	%s

en: User Online Status Attributes
km: គុណលក្ខណៈ​ស្ថានភាព​លើ​បណ្ដាញ​របស់​អ្នកប្រើ

en: User Options
km: ជម្រើស​អ្នកប្រើ

en: User Search
km: ស្វែងរក​អ្នកប្រើ

en: User Search...
km: ស្វែងរក​អ្នកប្រើ...

en: User _details
km: សេចក្ដី​លម្អិត​អ្នក​ប្រើ

en: User information not available: %s
km: មិនមាន​ព័ត៌មាន​អ្នក​ប្រើ​ ៖ %s

en: User is not logged in
km: អ្នកប្រើ​មិន​បាន​ចូល​ទេ

en: User is offline
km: អ្នក​ប្រើ​នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: User is offline.
km: អ្នកប្រើនៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ ។

en: User is typing...
km: អ្នកប្រើ​កំពុង​វាយ...

en: User not found
km: រក​មិនឃើញ​អ្នក​ប្រើ

en: User temporarily unavailable
km: អ្នក​ប្រើ​មិនអាច​ប្រើបាន​ជា​បណ្ដោះអាសន្ន

en: User_name:
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ៖

en: Username
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ

en: Username does not exist
km: មិនមាន​​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ

en: Username formatting can change only capitalization and whitespace.
km: កា​រធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​តែ​​ក្នុង​ករណី​មានអក្សរ​ធំ និង​ចន្លោះមិនឃើញ ។

en: Username of an account must be non-empty.
km: ឈ្មោះអ្នក​ប្រើ​របស់​គណនី​​មិនអាច​ទទេ​​នោះទេ ។

en: Username sent
km: បានផ្ញើ​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ

en: Username:
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ៖

en: Users
km: អ្នក​ប្រើ

en: Users on %s: %s
km: អ្នក​ប្រើ​នៅ​លើ %s ៖ %s

en: V_olume:
km: កម្រិត​សំឡេង​ ៖

en: Valencian-Catalan
km: កាតាឡាន-វ៉ាឡេនហ្សង់

en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
km: ភាព​ថ្លា​ដែល​មាន​សម្រាប់បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​ និង​ការសន្ទនា ។

en: Verify Public Key
km: ផ្ទៀងផ្ទាត��​សោ​សាធារណៈ

en: Verifying server public key
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់​សោ​សាធារណៈ​របស់​ម៉ាស៊ីនបម្រើ

en: Version: 	%s
km: កំណែ ៖ 	%s

en: Video
km: វីដេអូ

en: Video Camera
km: ម៉ាស៊ីន​ថត​​វីដេអូ

en: Video Chat
km: ជជែក​តាម​វីដេអូ

en: Video Conferencing
km: សន្និសីទ​វីដេអូ

en: Video conferencing
km: សន្និសីទ​វីដេអូ

en: Vietnamese
km: វៀតណាម

en: View All Logs
km: មើល​កំណត់ហេតុ​ទាំង​អស់

en: View Log
km: មើល​កំណត់ហេតុ

en: View Log...
km: មើល​កំណត់​ហេតុ...

en: View MOTD
km: មើល MOTD

en: View Message of the Day
km: មើល​សារ​ថ្ងៃ

en: View User Log
km: មើល​កំណត់​ហេតុ​អ្នកប្រើ​

en: View _Log
km: កំណត់​ហេតុ​មើល

en: View web profile
km: មើល​ទម្រង់​លើ​បណ្ដាញ

en: Visited Hyperlink Color
km: ពណ៌​តំណខ្ពស់​ដែលបានទស្សនា

en: Voice
km: សំឡេង

en: Voice/Video Settings
km: ការ​កំណត់​សំឡេង​/​វីដេអូ

en: Volume(0-100):
km: កម្រិត​សំឡេង (១-១០០) ៖

en: WATCH
km: ឃ្លាំង​មើល

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
km: រង់ចាំ​ការ​ទទួលស្គាល់​ការ​ចាប់ដៃ

en: Waiting for Login Acknowledgement
km: រង់ចាំ​ការ​ទទួលស្គាល់​ការ​ចូល

en: Waiting for network connection
km: រង់ចាំ​ការ​តភ្ជាប់បណ្ដាញ

en: Waiting for response...
km: កំពុង​រង់ចាំ​ការ​ឆ្លើយ​តប...

en: Waiting for transfer to begin
km: រង់ចាំ​ការ​ផ្ទេរ​ចាប់ផ្ដើម

en: Wake Me Up
km: ដាស់ខ្ញុំ

en: Wallops from %s
km: វាយ​ពី %s

en: Warning
km: ការ​ព្រមាន

en: Warning Level
km: កម្រិត​ព្រមាន

en: Warning dialog
km: ប្រអប់​​​​ព្រមាន

en: Warning level too high (receiver)
km: កម្រិត​ព្រមាន​ខ្ពស់​ពេក (អ្នក​ទទួល)

en: Warning level too high (sender)
km: កម្រិត​ព្រមាន​ខ្ពស់​ពេក (អ្នក​ផ្ញើ)

en: Web Aware
km: ការ​យល់ដឹង​អំពី​បណ្ដាញ

en: Web Page
km: ទំព័រ​បណ្តាញ

en: Web aware (enabling this will cause you to receive SPAM!)
km: ការ​យល់​ដឹង​អំពីបណ្ដាញ (ការ​បើកវា​នឹង​​ធ្វើ​ឲ្យ​អ្នក​ទទួល​ SPAM!)

en: Welcome back!
km: សូម​ស្វាគមន៍ការ​​ត្រឡប់​មក​វិញ !

en: Went away
km: នៅ​ពេល​ចាកឆ្ងាយ

en: What kind of dialog is this?
km: តើ​នេះ​ជា​ប្រអប់​អ្វី ?

en: When a file-transfer request arrives from %s
km: នៅពេល​សំណើ​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​មក​ដល់ពី %s

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
km: នៅពេល​ការ​សន្ទនា​ថ្មី​ត្រូវ​បានបើក កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ​នឹង​បញ្ចូល​ការ​សន្ទនា​ចុងក្រោយ​ទៅ​ក្នុង​ការ​សន្ទនា​បច្ចុប្បន្ន ។

en: When away
km: នៅពេល​ចាកឆ្ងាយ

en: When both away and idle
km: នៅពេល​អ្នកទាំង​ពីរ​ចាកឆ្ងាយ ឬ​​ទំនេរ

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
km: នៅពេល​ផ្លាស់ប្ដូរ​មាតិកា​ក្តារតម្បៀតខ្ទាស់ gnt មាតិកា​អាច​ប្រើបាន​ចំពោះX ប្រសិន​បើ​អាច ។

en: When viewing logs, this plugin will include logs from other IM clients. Currently, this includes Adium, MSN Messenger, aMSN, and Trillian.
    
    WARNING: This plugin is still alpha code and may crash frequently.  Use it at your own risk!
km: នៅពេល​មើល​កំណត់​ហេតុ កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ​នឹង​រួម​មាន​កំណត់ហេតុ​ពី​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ IM ផ្សេង​ទៀត ។ បច្ចុប្បន្ន ​វា​​រួមមាន​កម្មវិធី​ផ្ញើ​សារ Adium, MSN aMSN និង Trillian ។
    
    ការ​ព្រមាន ៖ កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ​ស្ថិត​ក្នុង​កូដ​អាលហ្វា​នៅ​ឡើយ​ទេ ហើយ​អាច​គាំង​ញឹកញាប់ ។ ប្រើ​វា​មាន​គ្រោះថ្នាក់​ណាស់ !

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
km: ថាតើ​ ពាក្យ​បញ្ជា​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​គួរគ្រប់គ្រង URLs "aim" ។

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
km: ថាតើ​ពាក្យ​បញ្ជា​ដែលបាន​បញ្ជាក់​គួរ​គ្រប់គ្រង URLs "gg" ។

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
km: ថាតើ ពាក្យ​បញ្ជា​ដែល​បានប​ញ្ជាក់​គួរ​គ្រប់គ្រង URLs "icq" ។

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
km: ថាតើ​ ពាក្យ​បញ្ជា​ដែល​បាន​បញ្ជាក់គួរ​គ្រប់គ្រង URLs "irc" ។

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
km: ថាតើ ពាក្យ​បញ្ជា​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​គួរ​គ្រប់គ្រង URLs "sip"

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
km: ថាតើ ពាក្យ​បញ្ជា​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​គួរ​គ្រប់គ្រង URLs "xmpp" ។

en: Whisper Message Name Color
km: ពណ៌​ឈ្មោះ​សារ​ខ្សឹប

en: Whiteboard
km: ក្ដារខៀន

en: Whole words only
km: តែ​ពាក្យ​ទាំង​មូល

en: Windows Pidgin Options
km: ជម្រើស​​បង្អួច​របស់ Pidgin

en: Work Address
km: អាសយដ្ឋាន​កន្លែងធ្វើការ

en: Work Information
km: ព័ត៌មាន​ការងារ

en: Working
km: ធ្វើការ

en: Would you like to join the conversation?
km: តើ​អ្នក​ចង់​ចូល​រួម​ក្នុងការ​សន្ទនា​ដែរឬទេ ?

en: Would you like to overwrite it?
km: តើអ្នក​ចង់សរសេរ​ជាន់​លើវា​ឬ ?

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
km: តើអ្នក​ចង់​កំណត់​ជា​រូបតំណាង​មិត្តភក្ដិ​សម្រាប់​អ្នកប្រើនេះ​ដែរឬទេ ?

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
km: សរសេរ​ការ​កំណត់​ទៅ​កាន់ %s%sgtkrc-2.0

en: X display to use
km: បង្ហាញ​ X ដើម្បី​ប្រើ

en: X.509 Certificates
km: វិញ្ញាបនបត្រ X.509

en: X.509 certificate export failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​នាំវិញ្ញាបនបត្រ X.509 ចេញ

en: X.509 certificate import failed
km: បានបរាជ័យ​ក្នុង​ការ​នាំចូល​វិញ្ញាបនបត្រ X.509

en: XML Not Well Formed
km: XML មិនបាន​រៀបចំ​បាន​ល្អ

en: XML Parse error
km: កំហុស​ក្នុងកា​រញែក XML

en: XMPP Account
km: គណនី XMPP

en: XMPP Console
km: កុងសូល XMPP

en: XMPP Message Error
km: កំហុស​សារ XMPP

en: XMPP Protocol Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ពិធីការ XMPP

en: XMPP Service Discovery
km: ការ​រកឃើញ​សេវា​របស់ XMPP

en: Year of birth
km: ឆ្នាំ​កំណើត

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: You _send:
km: អ្នកផ្ញើ ៖

en: You _type:
km: អ្នក​វាយ ៖

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
km: អ្នករៀប​នឹង​បញ្ចូល​ក្រុម​ដែល​ហៅ​ថា %s ចូល​គ្នា​ទៅ​ក្នុង​ក្រុម​ដែលហៅ​ថា %s ។ តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត​ដែរឬទេ ?

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
km: អ្នក​រៀបនឹង​យក %s ពី​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក ។ តើ​អ្នកចង់​បន្ត​ដែរឬទេ ?

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
km: អ្នក​រៀបនឹង​យក​ការ​ជជែក %s ចេញពី​​បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក ។ តើ​អ្នកចង់​បន្តដែរឬទេ ?

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
km[0]: អ្នក​រៀប​នឹង​យក​​​​ទំនាក់ទំនង​មិត្តភក្ដិ​ផ្សេង​​ដែល​មាន %s និង %d ចេញពី​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ​របស់អ្នក ។ តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត​ដែរឬទេ ?

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
km: អ្នក​រៀបនឹង​យក​ក្រុម​ដែល %s ចេញ ហើយ​សមាជិករបស់​វា​ទាំងអស់​ពី​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ ។ តើ​អ្នក​ចង់​បន្តដែរឬទេ ?

en: You are awaiting authorization from the following buddies
km: អ្នកកំពុង​រង់ចាំ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ពី​មិត្តភក្ដិ​ដូច​ខាង​ក្រោម

en: You are banned from %s.
km: អ្នក​ត្រូវ​បាន​ហាមឃាត់​ពី %s ។

en: You are channel founder on <I>%s</I>
km: អ្នកជា​អ្នកស្ថាបនិក​ឆានែលនៅ​លើ <I>%s</I>

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
km: អ្នក​បង្កើត​បន្ទប់​ថ្មី ។ តើអ្នក​ចង់​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​វា​ដែរឬទេ ឬ​ព្រម​ទទួល​ការ​កំណត់​លំនាំដើម ?

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
km: អ្នក​បច្ចុប្បន្ន​ត្រូវ​បានផ្ដាច់ ។ សារ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បានទទួល​លុះត្រា​តែ​អ្នក​ចូល ។

en: You are not connected.
km: អ្នក​មិន​បាន​​តភ្ជាប់ឡើយ ។ឋ

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
km: អ្នកបច្ចុប្បន្នមិន​ត្រូវ​បានចូល​ដោយ​ប្រើ​គណនី​ដែលអាច​បន្ថែម​មិត្តភក្ដិ​នោះ​ទេ ។

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
km: អ្នកបច្ចុប្បន្នមិនបាន​ចូល​ដោយ​ប្រើ​គណនី​ ដែល​អាចអញ្ជើញ​មិត្តភក្ដិ​នោះ​ទេ ។

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
km: អ្នក​បច្ចុប្បន្ន​មិន​បានចូល​ជា​មួយ​ពិធីការ​​ណាមួយ​ដែល​មាន​លទ្ធភាព​ជជែក ។

en: You are now known as %s
km: ឥឡូវ​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ស្គាល់​ជា %s

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
km: អ្នក​កំពុង​ប្រើ %s ប៉ុន្តែ​កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ​ទាមទារ %s ។

en: You can (un)load plugins from the following list.
km: អ្នកអាច​ផ្ទុក/មិនផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ​ពី​បញ្ជី​ដូច​ខាងក្រោម ។

en: You can edit more information from the context menu later.
km: អ្នក​អាច​កែសម្រួល​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ពី​ម៉ឺនុយ​បរិបទ​នៅ​ពេល​ក្រោយ ។

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
km: អ្នក​អាច​កែសម្រួល/លុប​ក្រុម​ពី​ប្រអប់ `ក្រុម​មិត្តភក្ដិ'

en: You can enable/disable accounts from the following list.
km: អ្នក​អាច​បិទ/បើក​គណនី​ពី​បញ្ជីដូច​ខាងក្រោម ។

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
km: អ្នក​អាច​បញ្ចូល​រូបភាព​នេះ​​ក្នុង​សារ​នេះ ឬ​ប្រើ​វា​ជា​រូបតំណាង​មិត្តភក្ដិ​សម្រាប់​អ្នកប្រើ​នេះ

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
km: អ្នកអាច​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នកផ្សេង​មើល​ព័ត៌មាន​ស្ថានភាព​លើបណ្ដាញ​ និង​ព័ត៌មានផ្ទាល់ខ្លួន​របស់​អ្នក ។ សូម​បំពេញ​ព័ត៌មាន​ដែល​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​អ្នក​ផ្សេង​មើល​ព័ត៌មានអំពី​ខ្លួន​អ្នក​ផ្ទាល់ ។

en: You can re-request authorization from these buddies by right-clicking on them and selecting "Re-request Authorization."
km: អ្នក​អាច​ស្នើ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ឡើង​វិញ​ពី​មិត្តភក្ដិ​ទាំង​នេះ ដោយ​ចុច​កណ្ដុរ​ស្ដាំ​លើ​ពួកវា ហើយជ្រើស "ស្នើ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ឡើង​វិញ ។"

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
km: អ្នក​អាច​ផ្ញើ​រូបភាព​នេះ​ជា​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ បង្កប់​វា​ក្នុងសារ​នេះ ឬ​ប្រើ​វា​ជា​រូបតំណាង​មិត្តភក្ដិ​សម្រាប់ការ​ប្រើ​នេះ ។

en: You can send this image as a file transfer, or use it as the buddy icon for this user.
km: អ្នកអាច​ផ្ញើរូបភាព​នេះ​ជា​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ ឬ​ប្រើវា​ជា​រូបតំណាង​មិត្តភក្ដិ​សម្រាប់​អ្នកប្រើ​នេះ ។

en: You can upgrade to %s %s today.
km: អ្នកអាច​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​ទៅ %s %s ថ្ងៃ​នេះ ។

en: You cancelled the transfer of %s
km: អ្នក​បានបោះបង់​ការ​ផ្ទេរ​​ %s

en: You cannot add the same person twice to a conversation
km: អ្នក​មិនអាច​បន្ថែម​មនុស្ស​ដដែល​ពីរដង​​ទៅ​កាន់​កា​រសន្ទនា​បានទេ

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
km: អ្នក​មិន​អាច​ទទួល​ការ​ជូនដំណឹង​មិត្តភក្ដិ​​ទេ រហូត​ដល់​អ្នក​នាំចូល​សោ​សាធារណៈ​របស់​គាត់ ។ អ្នក​អាច​ប្រើ​ពាក្យ​បញ្ជា​សាធារណៈ​ ដើម្បីទទួល​បាន​សោ​សាធារណៈ ។

en: You closed the connection.
km: អ្នក​បាន​បិទ​ការ​តភ្ជាប់ ។

en: You do not have any accounts.
km: អ្នក​មិនមាន​គណនី​ទេ ។

en: You dragged a desktop launcher. Most likely you wanted to send the target of this launcher instead of this launcher itself.
km: អ្នក​បានអូស​​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​ផ្ទៃតុ ។ ហាក់បី​ដូច​ជា​អ្នក​ចង់​ផ្ញើ​គោលដៅ​របស់​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​នេះ ជំនួស​ឲ្យ​កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​របស់​វា​ផ្ទាល់ ។

en: You feel a disturbance in the force...
km: អ្នកមានអារម្មណ៍​ថា​រំខាន​ក្នុងការ​បង្ខំ...

en: You have %d contact named %s. Would you like to merge them? | You currently have %d contacts named %s. Would you like to merge them?
km[0]: អ្នកបច្ចុប្បន្ន​មាន​ទំនាក់ទំនង %d ដែល​មាន​ឈ្មោះ %s ។ តើ​អ្នកចង់​បញ្ចូល​ពួកវា​ដែរឬទេ ?

en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
km: អ្នក​កំពុង​ត្រូវ​បានតភ្ជាប់ និង​ផ្ដាច់​ញឹក​ញាប់​ណាស់ ។ រង់ចាំ​ដប់នាទី ហើយ​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​បន្ត​ដើម្បី​ព្យាយាម អ្នកនឹង​ត្រូវ​រង់ចាំ​យូរ​បន្តិច ។

en: You have been disconnected from chat room %s.
km: អ្នក​ត្រូវ​បានផ្ដាច់​ចេញ​ពី​បន្ទប់​ជជែក %s ។

en: You have been kicked by %s: (%s)
km: អ្នក​ត្រូ​វបាន​ធាក់ចេញ​ដោយ %s: (%s)

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
km: អ្នកត្រូវ​បានធាក់ចេញ​ពី <I>%s</I> ដោយ <I>%s</I> (%s)

en: You have been kicked: (%s)
km: អ្នក​ត្រូ​វបាន​ធាក់ចេញ​ដោយ ៖ (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
km: អ្នក​ត្រូវ​បាន​សម្លាប់​ដោយ %s (%s)

en: You have dragged an image
km: អ្នកបាន​អូស​រូបភាព

en: You have entered an incorrect username
km: អ្នក​បាន​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: You have left this chat.
km: អ្នក​បាន​ចេញ​ពី​កា​រជជែក​នេះ​ហើយ ។

en: You have mail!
km: អ្នកមាន​សំបុត្រ !

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
km: អ្នក​មិនមានមូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​សម្រាប់​វិញ្ញាបនបត្រ root ទេ ដូច្នេះ​វិញ្ញាបនបត្រ​នេះ​មិន​អាច​ត្រូវ​បានផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: You have parted the channel%s%s
km: អ្នកបាន​បោះបង់​ឆានែល %s%s

en: You have probably requested to set your profile before the login procedure completed.  Your profile remains unset; try setting it again when you are fully connected.
km: អ្នកប្រហែលជា​បាន​ស្នើ​ ឲ្យ​កំណត់​ទម្រង់​របស់​អ្នកមុននឹង​បញ្ចប់នីតិវិធី​បញ្ចូល ។ ទម្រង់​របស់​អ្នក​នៅតែ​មិនបាន​កំណត់ ព្យាយាម​កំណត់​វា​ម្ដង​ទៀត នៅពេល​ដែល​អ្នក​បានតភ្ជាប់ពេញលេញ ។

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
km: អ្នក​បានដល់​កម្រិត​របស់​អ្នក​សម្រាប់​ចំនួន​ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
km: អ្នក​បាន​ទទួល​សារ​ពិសេស
    
    ពី ៖ %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ email from %s [%s]
    
    Message is:
    %s
km: អ្នក​បាន​ទទួល​អ៊ីមែល ICQ ពី %s [%s]
    
    សារគឺ ៖
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
km: អ្នក​បាន​ទទួល​ទំព័រ ICQ
    
    ពី ៖ %s [%s]
    %s

en: You have rejected the call.
km: អ្នក​បានបដិសេធ​ការ​ហៅ ។

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
km: អ្នកបាន​ជ្រើស​ដើម្បីបើក​ការ​តភ្ជាប់ IM ដោយ​ផ្ទាល់ជា​មួយ %s ។

en: You have signed on from another location
km: អ្នក​បាន​ចុះហត្ថលេខា​ពី​ទីតាំង​ផ្សេង ។

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
km: អ្នកបាន​ចូលរួម​​​ក្នុង​ឆានែល %s មុននឹង​អ្នក​អាច​ចូលរួម​ក្នុង​ក្រុមឯកជន

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
km: អ្នកមាន​សារ​មិនទាន់អាន ។ តើអ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​បិទ​បង្អួច​នេះ​ឬ ?

en: You may be disconnected shortly.  If so, check %s for updates.
km: អ្នក​អាច​ត្រូ​វបាន​ផ្ដាច់​ក្នុង​រយៈពេលបន្តិចទៀត​នេះ ។ ប្រសិនបើ​ដូច្នេះ​មែន ពិនិត្យ​មើល​ភាពទាន់សម័យ %s ។

en: You missed %hu message from %s because his/her warning level is too high. | You missed %hu messages from %s because his/her warning level is too high.
km[0]: អ្នកបាត់សារ %hu ពី %s ដោយ​សារ​តែ​កម្រិត​ព្រមានរបស់​គាត់​ខ្ពស់​ពេក ។

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
km[0]: អ្នកបាត់សារ %hu ពី %s ដោយ​សារ​តែ​ពួកវា​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
km[0]: អ្នកបាត់សារ %hu ពី %s ពីព្រោះ​វា​ធំពេក ។

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
km[0]: អ្នក​បាត់សារ %hu ពី %s ដោយសារ​តែ​លើស​ដែន​កំណត់​អត្រា ។

en: You missed %hu message from %s because your warning level is too high. | You missed %hu messages from %s because your warning level is too high.
km[0]: អ្នកបាត់​សារ %hu ពី %s ដោយសារ​តែ​កម្រិត​ព្រមាន​របស់​អ្នក​ខ្ពស់​ពេក ។

en: You missed %hu message from %s for an unknown reason. | You missed %hu messages from %s for an unknown reason.
km[0]: អ្នកបាត់​សារ %hu ពី %s ដោយសារ​ហេតុផល​ដែល​មិនស្គាល់ ។

en: You must create an account first before you can create a pounce.
km: អ្នក​ត្រូវតែ​បង្កើត​គណនី​​សិន​មុននឹង​អ្នកអាច​បង្កើត​ក្រុមបាន ។

en: You must fill all the required fields.
km: អ្នកត្រូវតែ​បំពេញ​វាល​ដែល​ត្រូវការ​ទាំង​អស់ ។

en: You must give a name for the group to add.
km: អ្នក​ត្រូវតែ​ផ្ដល់​ឈ្មោះ​សម្រាប់​ក្រុម​ដែល​ត្រូវ​បន្ថែម ។

en: You must provide a group.
km: អ្នក​ត្រូវតែ​ផ្ដល់​ក្រុម​មួយ ។

en: You must provide a username for the buddy.
km: អ្នក​ត្រូវតែ​ផ្ដល់​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រោះ​សម្រាប់​មិត្តភក្ដិ ។

en: You must select an account.
km: អ្នក​ត្រូវតែ​ជ្រើស​គណនី​មួយ ។

en: You must specify a nick
km: អ្នក​ត្រូវតែ​បញ្ជាក់​សម្មតិនាម

en: You receive an IM
km: អ្នក​ទទួល​ IM

en: You require encryption, but it is not available on this server.
km: អ្នកត្រូវកា​រការ​អ៊ិនគ្រីប ប៉ុន្តែ​មិនអាច​ប្រើ​បាន​នៅ​លើ​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើនេះ​ទេ ។

en: You require encryption, but no TLS/SSL support was found.
km: អ្នក​ត្រូវការ​ការ​អ៊ិនគ្រីប ប៉ុន្តែ​រក​មិនឃើញ​ការគាំទ្រ TLS/SSL នោះ​ទេ។

en: You send
km: អ្នក​ផ្ញើ

en: You should receive an email asking to confirm %s.
km: អ្នក​គួរ​ទទួល​អ៊ីមែល​មួយ ដោយ​សួរ​ឲ្យ​អះអាង %s ។

en: You talk in chat
km: អ្នក​និយាយ​នៅ​ក្នុងការ​ជជែក

en: You type
km: អ្នកវាយ

en: You were disconnected from the server.
km: អ្នក​ត្រូវ​បានផ្ដាច់​ពី​ម៉ាស៊ីនបម្រើ ។

en: Your AIM connection may be lost.
km: កា​រតភ្ជាប់ AIM របស់​អ្នក​អាច​បាត់បង់ ។

en: Your Current Mood
km: អារម្មណ៍​បច្ចុប្បន្ន​របស់​អ្នក

en: Your Current Status
km: ស្ថានភាព​បច្ចុប្បន្ន​របស់​អ្នក

en: Your IM Image was not sent. You cannot send IM Images in AIM chats.
km: រូបភាព IM របស់​អ្នក​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទេ ។ អ្នកមិនអាច​ផ្ញើ​រូបភាព IM នៅ​ក្នុងការ​ជជែក​របស់ AIM បាន​ទេ ។

en: Your IM Image was not sent. You must be Direct Connected to send IM Images.
km: មិនបានផ្ញើ​រូបភាព IM របស់​ទេ ។ អ្នក​ត្រូវតែ​បានតភ្ជាប់​ដោយ​ផ្ទាល់ ដើម្បី​ផ្ញើ​រូបភាព IM ។

en: Your IP address has been connecting and disconnecting too frequently. Wait a minute and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
km: អាសយដ្ឋាន​ IP របស់​អ្នក​​កំពុង​ត្រូវ​បាន​តភ្ជាប់ និង​ដាច់​ញឹកញាប់​ណាស់ ។ រង់ចាំ​មួយ​ភ្លេត ហើយ​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត អ្នក​​ត្រូវ​តែ​រង់ចាំ​សូម្បី​តែ​យូរ​ក៏​ដោយ ។

en: Your VCard File
km: ឯកសារ VCard

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
km: គណនី​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បានបិទ ពីព្រោះ​មាន​ពាក្យ​សម្ងាត់​ច្រើន​ពេក​ដែល​បាន​បញ្ចូល

en: Your account is currently suspended
km: គណនី​របស់​អ្នក​បច្ចុប្បន្ន​ត្រូវ​បាន​ផ្អាក​ហើយ ។

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
km: បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ​របស់​អ្នក​គឺទទេ គ្មាន​អ្វី​ត្រូវ​បានសរសេរ​ទៅ​កាន់​ឯកសារ​ទេ ។

en: Your command failed for an unknown reason.
km: ពាក្យ​បញ្ជា​របស់​អ្នកបានបរាជ័យ​ដោយ​សារ​មិនស្គាល់​ហេតុផល ។

en: Your password has been changed.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ ។

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
km: ឈ្មោះ​គណនី​ដែល​អ្នកបានជ្រើស​ត្រូវ​បានបដិសេធ​ដោយ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ ។ វា​ប្រហែលជា​មាន​តួអក្សរ​មិនត្រឹមត្រូវ ។

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
km: សម្មតិនាម​ដែល​អ្នក​បានជ្រើស​ត្រូ​វបានបដិសេធ​ដោយ​ម៉ាស៊ីបម្រើ ។ វា​ប្រហែលជា​មាន​តួអក្សរ​មិនត្រឹមត្រូវ ។

en: Your system administrator has disabled this operation
km: អ្នកគ្រប់គ្រង​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក​បានបិទ​ប្រតិបត្តិការ​នេះ

en: Your username has been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​របស់​អ្នក​កំពុង​ត្រូវ​បាន​តភ្ជាប់ និង​ដាច់​ញឹកញាប់ណាស់ ។ រង់ចាំ​ ១០ នាទី ហើយ​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត ។ ប្រសិនបើ​អ្នក​នៅ​តែ​ព្យាយាម​ទៀត អ្នក​នឹង​ត្រូវ​ចាំ​កាន់តែ​យូរ ។

en: Zephyr Protocol Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ពិធីការ Zephyr

en: Zip Code
km: លេខ​តំបន់

en: _Accept
km: យល់​​​ព្រម​

en: _Accept Defaults
km: ព្រមទទួល​លំនាំដើម

en: _Account
km: គណនី

en: _Account:
km: គណនី ៖

en: _Accounts
km: គណនី

en: _Add
km: បន្ថែម

en: _Add Chat
km: បន្ថែម​ការជជែក

en: _Add Custom Smiley...
km: បន្ថែម​សញ្ញាណ​អារម្មណ៍​ផ្ទាល់ខ្លួន...

en: _Add...
km: បន្ថែម...

en: _Alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ

en: _Alias...
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ...

en: _Apply
km: អនុវត្ត

en: _Associate Buddy
km: ភ្ជាប់​មិត្តភក្ដិ

en: _Audio Call
km: ការហៅ​អូឌីយ៉ូ

en: _Auto-reply:
km: ឆ្លើយ​តប​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ៖

en: _Basic
km: មូលដ្ឋាន

en: _Blink on New Message
km: លោត​ភ្លឹបភ្លែង​នៅពេល​មាន​សារ​ថ្មី

en: _Block
km: ទប់ស្កាត់

en: _Both Icon & Text
km: ទាំង​រូបតំណាង និង​អត្ថបទ

en: _Browse
km: រក​មើល

en: _Browse logs folder
km: រកមើល​ថត​កំណត់​ហេតុ

en: _Browse...
km: រកមើល...

en: _Browser:
km: កម្មវិធី​រុករក ៖

en: _Buddy List window transparency
km: ភាព​ថ្លា​របស់បង្អួច​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ

en: _Buddy name:
km: ឈ្មោះ​មិត្តភក្ដិ ៖

en: _Buddy:
km: មិត្តភក្ដិ ៖

en: _Cancel
km: បោះបង់

en: _Change Status
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ស្ថានភាព

en: _Channel:
km: ឆានែល ៖

en: _Class:
km: ថ្នាក់

en: _Collapse
km: វេញ

en: _Configure Room
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​បន្ទប់

en: _Copy Email Address
km: ចម្លង​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

en: _Copy Link Location
km: ចម្លង​ទីតាំង​តំណ

en: _Decline
km: បដិ​សេធ

en: _Delete Group
km: លុបក្រុម

en: _Description
km: សេចក្ដីពិពណ៌នា

en: _Device
km: ឧបករណ៍​

en: _Disable
km: បិទ

en: _Dockable Buddy List
km: បញ្ជី​មិត្តភ្ដិ​ដែល​អាច​ចូលផែ​បាន

en: _Edit
km: កែ​សម្រួល

en: _Edit Account
km: កែសម្រួល​គណនី

en: _Edit Settings...
km: កែសម្រួល​ការ​កំណត់...

en: _Enable automatic router port forwarding
km: បើក​ការ​បញ្ជូន​ច្រក​រ៉ោត័រ​បន្ត​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: _Enable sounds:
km: បើក​ជម្រើស ៖

en: _End:
km: បញ្ចប់​ ៖

en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
km: ការ​ផ្គូផ្គង​ករណី​ជាក់លាក់ (ដោះធីក​សម្រាប់​ការ​គ្រប់គ្រង​ករណី​ដោ​យ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ)

en: _Exchange:
km: ផ្លាស់ប្ដូរ ៖

en: _Expand
km: ពង្រីក

en: _Flash window
km: បញ្ចេញពន្លឺ

en: _Focused windows
km: បង្អួច​បានផ្ដោត​អារម្មណ៍

en: _Font
km: ពុម្ព​អក្សរ

en: _Font face
km: លក្ខណៈ​ពុម្ព​អក្សរ

en: _Get Info
km: យក​ព័ត៌មាន

en: _Get List
km: យក​បញ្ជី

en: _Group:
km:  ក្រុម ៖

en: _Handle:
km: គ្រប់គ្រង ៖

en: _Hide new IM conversations:
km: លាក់​កា​រសន្ទនា IM ថ្មី ៖

en: _Horizontal rule
km: ក្បួន​ផ្ដេក

en: _Host:
km: ម៉ាស៊ីន ៖

en: _IM window transparency
km: ភាពថ្លា​បង្អួច​របស់ IM

en: _IM windows
km: បង្អួច IM

en: _Icon Only
km: តែ​រូបតំណាង

en: _Image
km: រូបភាព

en: _Image:
km: រូបភាព ៖

en: _Import...
km: នាំចូល...

en: _Insert
km: បញ្ចូល​

en: _Instance:
km: ធាតុ ៖

en: _Invite
km: អញ្ជើញ

en: _Join
km: ចូលរួម

en: _Keep Buddy List window on top:
km: ទុក​បង្អួច​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ​​នៅ​កំពូល ៖

en: _Link
km: តំណ

en: _Local alias:
km: ឈ្មោះក្លែងក្លាយ​មូលដ្ឋាន ៖

en: _Login
km: ចូល

en: _Manage custom smileys
km: គ្រប់គ្រង​សញ្ញាណ​អារម្មណ៍​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: _Manual:
    (%s for URL)
km: សៀវភៅ​ដៃ ​៖
    (%s សម្រាប់ URL)

en: _Manually specify range of ports to listen on:
km: បញ្ជាក់​ជួរ​ច្រក​ដោយដៃ​ដើម្បីស្ដាប់ ៖

en: _Merge Groups
km: បញ្ចូល​ក្រុម​ចូលគ្នា

en: _Message Logs:
km: កំណត់​ហេតុ​សារ ៖

en: _Message:
km: សារ ៖

en: _Method:
km: វិធីសាស្ត្រ ៖

en: _Minutes before becoming idle:
km: ប៉ុន្មាន​នាទី​មុន​នឹង​ក្លាយជា​ទំនេរ ៖

en: _Modify...
km: កែប្រែ...

en: _More...
km: ផ្សេងៗ​ទៀត...

en: _Name
km: ឈ្មោះ

en: _No
km: ទេ

en: _Normal
km: ធម្មតា

en: _Notify buddies that you are typing to them
km: ជូនដំណឹង​មិត្តភក្ដិ​ដេល​អ្នក​កំពុង​វាយ​ទៅ​កាន់​ពួកគេ

en: _OK
km: យល់ព្រម

en: _Open File
km: បើក​ឯកសារ

en: _Open Link
km: បើក​តំណ

en: _Open Mail
km: បើក​សំបុត្រ

en: _Open link in:
km: បើក​តំណ​នៅ​ក្នុង ៖

en: _Passphrase:
km: ឃ្លា​សម្ងាត់ ៖

en: _Password:
km: ពាក្យ​​​សម្ងាត់ ៖

en: _Pause
km: ផ្អាក

en: _Permit
km: អនុញ្ញាត

en: _Placement:
km: ការ​ដាក់ ៖

en: _Play Sound
km: ចាក់​សំឡេង

en: _Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ

en: _Pop up a notification
km: កា​រជូនដំណឹង​លេច​ឡើង

en: _Port:
km: ច្រក ៖

en: _Present conversation window
km: បង្ហាញ​បង្អួច​សន្ទនា

en: _Quit
km: ចេញ

en: _Recipient:
km: អ្នក​ទទួល ៖

en: _Recurring
km: កើតឡើង​វិញ

en: _Remove
km: យក​ចេញ

en: _Remove Buddy
km: យក​​មិត្តភក្ដិ​ចេញ

en: _Remove Chat
km: យក​​ការ​ជជែក​ចេញ

en: _Remove Contact
km: យក​ទំនាក់ទំនង​ចេញ

en: _Remove Group
km: យក​ក្រុម​ចេញ

en: _Rename
km: ប្តូរ​​ឈ្មោះ​

en: _Report idle time:
km: រាយការណ៍​ពេលវេលា​ទំនេរ ៖

en: _Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: _Reset formatting
km: កំណត់​ការ​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ឡើង​វិញ

en: _Room:
km: បន្ទប់ ៖

en: _Save
km: រក្សាទុក

en: _Save File
km: រក្សា​​ទុក​​​ឯកសារ

en: _Save Image...
km: រក្សាទុក​រូបភាព...

en: _Search
km: ស្វែងរក

en: _Search for:
km: ស្វែងរក ៖

en: _Send
km: ផ្ញើ

en: _Send File...
km: ផ្ញើ​ឯកសារ...

en: _Send Message
km: ផ្ញើ​សារ

en: _Server:
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ៖

en: _Set
km: កំណត់

en: _Show slider bar in IM window
km: បង្ហាញ​របារ​គ្រាប់រំកិល​នៅ​ក្នុងបង្អួច IM

en: _Show system tray icon:
km: បង្ហាញ​​រូបតំណាង​ថាស​ប្រព័ន្ធ ៖

en: _Smile!
km: សញ្ញាណ​អារម្មណ៍

en: _Start %s on Windows startup
km: ចាប់ផ្ដើម​ %s នៅពេល​បង្អួច​ចាប់ផ្ដើម

en: _Start:
km: ចាប់​ផ្តើម​ ៖

en: _Status:
km: ស្ថានភាព ៖

en: _TURN server:
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ TURN ៖

en: _Text Only
km: តែ​អត្ថបទ

en: _Title:
km: ចំណង​ជើង ៖

en: _URL
km: URL

en: _Unread Messages
km: សារ​មិនទាន់អាន

en: _Unset
km: មិនកំណត់

en: _Use
km: ប្រើ

en: _Username:
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ៖

en: _Video Call
km: ការ​ហៅ​វីដេអូ

en: _View Certificate...
km: មើល​វិញ្ញាបនបត្រ...

en: _View...
km: មើល...

en: _Visual gesture display
km: បង្ហាញ​កាយវិការ​ដែលមើលឃើញ

en: _Yes
km: បាទ/ចាស

en: accounts
km: គណនី

en: accounts: Show the accounts window.
km: គណនី ៖ បង្ហាញ​បង្អួច​គណនី ។

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
km: សកម្មភាព &lt;សកម្មភាព​ត្រូវ​អនុវត្ត&gt; ៖  អនុវត្ត​សកម្មភាព ។

en: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with an affiliation or set users' affiliation with the room.
km: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [nick1] [nick2] ...: យក​អ្នក​ប្រើ​ជា​មួយទំនាក់ទំនង ឬ​កំណត់​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នកប្រើ​​ក្នុង​បន្ទប់នេះ ។

en: allow multiple instances
km: អនុញ្ញាត​ការ​ចូល​ច្រើន​នាក់​ដំណាល​គ្នា

en: artist
km: សិល្បករ

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
km: [សារ] ចាកឆ្ងាយ ៖ កំណត់​សារ​ចាកឆ្ងាយ ឬ​ប្រើ​គ្មាន​សារ​ដើម្បី​ត្រឡប់​ពីការ​ចាកឆ្ងាយ ។

en: ban &lt;user&gt; [reason]:  Ban a user from the room.
km: ហាមឃាត់ &lt;អ្នក​ប្រើ&gt; [ហេតុផល] ៖  ហាមឃាត់​អ្នកប្រើ​ពី​បន្ទប់ ។

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
km: ហាមឃាត់ [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;] ៖  ហាមឃាត់​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​ពី​ឆានែល

en: buddy list
km: បញ្ជី​មិត្តភក្ដិ

en: buddylist: Show the buddylist.
km: បញ្ជីមិត្តភក្ដិ ៖ បង្ហាញ​បញ្ជីមិត្តភក្ដិ ។

en: buzz: Buzz a user to get their attention
km: កេះកៀវ ៖ កេះកៀវ​អ្នក​ប្រើ​ដើម្បីទទួល​បានការ​ចាប់អារម្មណ៍​របស់​ពួកគេ

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
km: call &lt;command&gt; ៖  ហៅ​ពាក្យ​បញ្ជា​ម៉ាស៊ីនភ្ញៀវ silc ណា​មួយ

en: call: Make an audio call.
km: ហៅ ៖ បង្កើត​ការ​ហៅ​អូឌីយ៉ូ ។

en: channel %s not found
km: រក​មិនឃើញ​ឆានែល %s

en: channel modes for %s: %s
km: របៀប​ឆានែល​ពី %s ៖ %s

en: chanserv: Send a command to chanserv
km: chanserv ៖ ផ្ញើល​ពាក្យ​បញ្ជា​ទៅកាន់ chanserv

en: clear: Clears all conversation scrollbacks.
km: ជម្រះ ៖ ជម្រះ​ការ​សន្ទនា​ទាំង​អស់ ។

en: clear: Clears the conversation scrollback.
km: ជម្រះ ៖ ជម្រះ​ការ​សន្ទនា ។

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
km: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments] ៖  ផ្លាស់ប្ដូរ ឬ​បង្ហាញ​របៀប​ឆានែល

en: config:  Configure a chat room.
km: config ៖  កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​បន្ទប់​ជជែក ។

en: configure:  Configure a chat room.
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ ៖ កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​បន្ទប់​ជជែកកំសាន្ត ។

en: ctcp <nick> <msg>: sends ctcp msg to nick.
km: ctcp <nick> <msg> ៖ ផ្ញើ ctcp msg ទៅ​កាន់​សម្មតិនាម ។

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
km: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt; ៖  ផ្លាស់ប្ដូរ​របៀប​សម្មតិនាម​នៅ​លើ​ឆានែល

en: current topic is: %s
km: ប្រធានបទ​បច្ចុប្បន្នគឺ ៖ %s

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
km: បំបាត់​កំហុស &lt;option&gt; ៖  ផ្ញើ​ព័ត៌មាន​បំបាត់​កំហុស​ផ្សេងៗ​ទៅកាន់​ការ​សន្ទនា​បច្ចុប្បន្ន ។

en: debugwin: Show the debug window.
km: debugwin ៖ បង្ហាញ​បង្អួច​បំបាត់​កំហុស ។

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
km: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  យក​ស្ថានភាព​ការី​ឆានែល​ពី​អ្នកណា​ម្នាក់ ។ អ្នក​ត្រូវតែ​ជា​ការី​ឆានែល​ដើម្បី​ធ្វើ​វា ។

en: detach:  Detach this session
km: ផ្ដាច់ ៖ ផ្ដាច់​សម័យ​នេះ

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
km: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  យក​ស្ថានភាព​សំឡេង​ឆានែល​ពី​អ្នកណា​ម្នាក់ ដោយ​ការពារ​ពួកគេ​ពី​កា​រនិយាយ ប្រសិនបើ​ឆានែល​ត្រូវ​បាន​ប្រតិបត្តិ (+m) ។ អ្នក​ត្រូវតែ​ជា​ការី​ឆានែល​ដើម្បីធ្វើ​វា ។

en: display the current version and exit
km: បង្ហាញ​កំណែ​បច្ចុប្បន្ន ហើយ​ចេញ

en: display this help and exit
km: បង្ហាញ​ជំនួយ​នេះ​ និង​ចាក​ចេញ

en: don't automatically login
km: កុំ​ចូល​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: enable specified account(s) (optional argument NAME
                          specifies account(s) to use, separated by commas.
                          Without this only the first account will be enabled).
km: អនុញ្ញាត​​​គណនី​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ (ឈ្មោះ​អាគុយ​ម៉ង់​ជា​​ជម្រើស
                          បញ្ជាក់​គណនី ​​​ដើម្បី​ប្រើ​ ដែល​បាន​បំបែក​ដោយ​​សញ្ញា( , ) ។
                          ដោយ​វា​មិន គណនី​ដំបូង​នឹង​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត) ។

en: execute
km: ប្រតិបត្តិ

en: force online, regardless of network status
km: បង្ខំ​លើ​បណ្តាញ​ ទាក់ទង​នឹង​ស្ថានភាព​បណ្ដាញ

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
km: getkey &lt;nick|server&gt; ៖ ទៅ​យក​សោសាធារណៈ​របស់​ម៉ាស៊ីនបម្រើ ឬ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ

en: hacker and designated driver [lazy bum]
km: អ្នកលួច និង​កម្មវិធី​បញ្ជាដែល​បាន​ជ្រើស [អាល់ប៊ុម​កម្ជិល]

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
km: ជំនួយ &lt;command&gt; ៖  ជួយពាក្យ​បញ្ជាក់ជាក់លាក់ ។

en: iTunes Music Store Link
km: តំណ​ផ្ទុក​តន្ត្រី​របស់ iTunes

en: info [server]:  View server administrative details
km: ព័ត៌មាន [ម៉ាស៊ីនបម្រើ] ៖  មើល​សេចក្ដី​លម្អិត​គ្រប់គ្រង​របស់​ម៉ាស៊ីនបម្រើ

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
km: inst &lt;instance&gt; ៖ កំណត់​ធាតុ​ត្រូវ​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​ថ្នាក់​នេះ

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
km: ធាតុ &lt;instance&gt; ៖ កំណត់​ធាតុ​ត្រូវ​ប្រើ​នៅ​ក្នុង​ថ្នាក់​នេះ

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
km: អញ្ជើញ &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt; ៖  អញ្ជើញ​សម្មតិនាម ឬ​បន្ថែម/យក​ចេញ​ពី​បញ្ជីអញ្ជើញ​ឆានែល

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
km: អញ្ជើញ &lt;សម្មតិនាម&gt; [បន្ទប់] ៖ អញ្ជើញ​អ្នកណា​ម្នាក់​ឲ្យ​ចូលរួម​ជា​មួយ​អ្នក​នៅក្នុង​ឆានែល​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ឬ​ឆានែល​បច្ចុប្បន្ន ។

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
km: អញ្ជើញ &lt;អ្នក​ប្រើ&gt; [សារ] ៖  អញ្ជើញ​អ្នក​ប្រើ​ឲ្យ​ចូល​បន្ទប់ ។

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
km: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]] ៖ បញ្ចូល​ឆានែល​មួយ ឬ​ច្រើន​ ជា​ជម្រើស​ផ្ដល់​នូវ​សោ​ឆានែល​សម្រាប់​ឆានែល​នីមួយៗ​ ប្រសិន​បើ​ត្រូវការ ។

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
km: ចូលរួម &lt;ឆានែល&gt; [&lt;ពាក្យ​សម្ងាត់&gt;] ៖  ចូលរួម​ក្នុងការ​ជជែក​នៅ​លើ​បណ្ដាញ​នេះ

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
km: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]] ៖ បញ្ចូល​ឆានែល​មួយ ឬច្រើន​ ជា​ជម្រើ​ស​ដោយ​ផ្ដល់​គ្រាប់ចុច​ឆានែល​សម្រាប់​ឆានែលនីមួយៗ​ ប្រសិន​បើ​ត្រូវការ ។

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
km: ទាត់ &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment] ៖  ចុ​ច​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​ពី​ឆានែល

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
km: kick &lt;nick&gt; [message] ៖ យក​អ្នកណាម្នាក់​ចេញ​ពី​ឆានែល ។ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជា​ការី​ឆានែល​ដើម្បីការ​ធ្វើការងារ​នេះ ។

en: kick &lt;user&gt; [reason]:  Kick a user from the room.
km: ធាក់ &lt;អ្នក​ប្រើ&gt; [ហេតុផល] ៖  ធាក់​អ្នក​ប្រើ​​ពី​បន្ទប់ ។

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
km: សម្លាប់ &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;] ៖  សម្លាប់​សម្មតិនាម

en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
km: កំណត់​ហេតុ​ចុងក្រោយ ៖ ស្វែងរក​ខ្សែអក្សរ​រង​នៅ​ក្នុង​កំណត់ហេតុ​ខ្មៅ ។

en: lead developer
km: ប្រធាន​អ្នកអភិវឌ្ឍ

en: leave [channel]:  Leave the chat
km: ចេញ [ឆានែល] ៖  ចេញ​ពីការ​ជជែក

en: libfaim maintainer
km: អ្នក​ថែទាំ libfaim

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
km: បញ្ជី ៖ បង្ហាញ​បញ្ជី​បន្ទប់​ជជែក​នៅ​លើ​បណ្ដាញ ។ <i>ការ​ព្រមាន ម៉ាស៊ីនបម្រើ​មួយ​ចំនួន​អាច​ផ្ដាច់​អ្នកពី​ការធ្វើ​ការងារ​នេះ ។</i>

en: list:  List channels on this network
km: បញ្ជី ៖ រាយឆានែល​នៅ​លើ​បណ្ដាញ​នេះ

en: loading plugin failed
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងកា​រផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: maintainer
km: អ្នក​ថែទា

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
km: me &lt;action to perform&gt; ៖ អនុវត្ត​សកម្មភាព ។

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
km: ខ្ញុំ &lt;action&gt; ៖  ផ្ញើ​សកម្មភាព​រចនាប័ទ្ម IRC ទៅកាន់មិត្តភក្ដិ ឬ​ការ​ជជែក ។

en: memoserv: Send a command to memoserv
km: memoserv ៖ ផ្ញើ​ពាក្យ​បញ្ជា​ទៅ​កាន់ memoserv

en: minutes
km: នាទី

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
km: របៀប &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt; ៖  កំណត់ ឬ​មិនកំណត់​ឆានែល ឬ​​របៀប​អ្នកប្រើ ។

en: mode (%s %s) by %s
km: របៀប (%s %s) ដោយ %s

en: motd:  View the server's Message Of The Day
km: motd ៖  មើល​សារ​របស់ម៉ាស៊ីនបម្រើ​នៃ​ថ្ងៃ

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
km: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt; ៖  ផ្ញើ​សារ​ឯកជន​​ឲ្យ​អ្នកប្រើ

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
km: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt; ៖  ផ្ញើ​សារ​ឯកជន​ទៅ​ឲ្យ​​អ្នក​ប្រើ (ដូច​បានស្នើ​ទៅ​កាន់ឆានែល) ។

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
km: msg &lt;អ្នក​ប្រើ&gt; &lt;សារ&gt; ៖  ផ្ញើ​សារ​ឯកជន​ទៅ​អ្នក​ប្រើ​ផ្សេង ។

en: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt;: Set the color for different classes of messages in the conversation window.<br>    &lt;class&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;foreground/background&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>EXAMPLE:<br>    msgcolor send cyan default
km: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt;  កំណត់ពណ៌​សម្រាប់ថ្នាក់​ផ្សេងៗ​របស់​សារ​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​សន្ទនា ។<br>    &lt;class&gt; ៖ ទទួល ផ្ញើ បន្លិច សកម្មភាព ត្រាពេលវេលា<br>    &lt;foreground/background&gt; ៖ ខ្មៅ ក្រហម បៃតង ស ប្រផេះ ប្រផេះ​ដិត ស្វាយ ផ្ទៃមេឃ លំនាំដើម<br><br>ឧទាហរណ៍ ៖<br>    msgcolor ផ្ញើ​ពណ៌​ផ្ទៃមេឃ​លំនាំដើម

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
km: ឈ្មោះ [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt; ៖  រាយ​អ្នកប្រើ​ជាក់លាក់​នៅ​ក្នុង​ឆានែល

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
km: names [channel] ៖  រាយ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បច្ចុប្បន្ន​នៅ​ក្នុង​ឆានែល ។

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
km: nick &lt;new nickname&gt; ៖  ផ្លាស់ប្ដូរ​សម្មតិនាម​របស់​អ្នក ។

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
km: nick &lt;newnick&gt; ៖  ផ្លាស់ប្ដូរ​សម្មតិនាម​របស់​អ្នក

en: nickserv: Send a command to nickserv
km: nickserv ៖ ផ្ញើ​ពាក្យ​បញ្ជា​ទៅ nickserv

en: no channel modes are set on %s
km: គ្មាន​របៀប​ឆានែល​ត្រូវ​បានកំណត់​នៅ​លើ %s

en: no such channel
km: គ្មាន​ឆានែលបែបនេះ​ទេ

en: none
km: គ្មាន

en: notice &lt;target&lt;:  Send a notice to a user or channel.
km: ចំណាំ &lt;target&lt; ៖  ផ្ញើ​កា​រចំណាំ​ទៅ​អ្នកប្រើ ឬ​ឆានែល ។

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
km: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  ផ្ដល់ស្ថានភាព​ការី​ឆានែល​ឲ្យ​អ្នកណា​ម្នាក់ ។ អ្នក​ត្រូវតែ​ជា​ការី​ឆានែល​ដើម្បី​ធ្វើការងារ​នេះ ។

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
km: oper &lt;nick&gt; [-pubkey] ៖  យក​សិទ្ធិ​ការី​របស់​ម៉ាស៊ីនបម្រើ

en: operserv: Send a command to operserv
km: operserv ៖ ផ្ញើ​ពាក្យ​បញ្ជា​ទៅ​កាន់ operserv

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
km: operwall &lt;message&gt; ៖  ប្រសិនបើ​​អ្នក​មិនដឹង​ថា​វា​ជា​អ្វី​ទេ អ្នក​ប្រហែល​ជា​មិនអាច​ប្រើ​វា​បានទេ ។

en: original author
km: អ្នកនិពន្ធ​ដើម

en: part [channel]:  Leave the chat
km: ផ្នែក [ឆានែល] ៖  ចេញ​ពី​កា​រជជែក

en: part [message]:  Leave the room.
km: ភាគ​ [សារ] ៖ ចេញ​ពី​បន្ទប់ ។

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
km: part [room] [message] ៖  ចាកចេញ​ពី​ឆានែល​បច្ចុប្បន្ន ឬ​ឆានែល​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ដោយ​មានសារជា​ជម្រើស ។

en: ping &lt;jid&gt;:	Ping a user/component/server.
km: ping &lt;jid&gt; ៖ Ping អ្នក​ប្រើ/សមាសធាតុ/ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
km: ping [nick]៖ សួរ​ថាតើមាន​អ្នក​ប្រើ​យឺត​ប៉ុន្មាន​នាក់ (ឬ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ ប្រសិនបើ​គ្មាន​អ្នក​ប្រើ​បាន​បញ្ជាក់) មាន ។

en: ping:  Send PING to the connected server
km: ping ៖  ផ្ញើ​ PING ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​ដែលបានតភ្ជាប់

en: plugins: Show the plugins window.
km: កម្មវិធី​ ៖ បង្ហាញ​បង្អួច​កម្មវិធីជំនួយ ។

en: prefs: Show the preference window.
km: prefs ៖ បង្ហាញ​បង្អួច​ចំណូលចិត្ត ។

en: print debugging messages to stdout
km: បោះ​ពុម្ព​សារ​បំបាត់​កំហុស​ទៅ​កាន់​ stdout

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
km: សួរ &lt;nick&gt; &lt;message&gt; ៖  ផ្ញើ​សារ​ឯកជន​ទៅ​កាន់​អ្នក​ប្រើ (ដូច​បាន​ស្នើ​ទៅ​ឆានែល) ។

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
km: សួរ &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;] ៖  ផ្ញើ​សារ​ឯកជន​ឲ្យ​អ្នកប្រើ

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
km: ចេញ [សារ] ៖  ផ្ដាច់​ពី​ម៉ាស៊ីនបម្រើ ដោយ​មាន​សារ​ជា​ជម្រើស

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
km: quit [message] ៖  ផ្ដាច់​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ជា​មួយ​នឹង​សារជា​ជម្រើស ​។

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
km: quote [...] ៖  ផ្ញើ​ពាក្យ​បញ្ជា​ដើម​ថ្មី​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។

en: register:  Register with a chat room.
km: ចុះឈ្មោះ ៖ ចុះឈ្មោះ​​ក្នុង​បន្ទប់​ជជែក ។

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
km: remove &lt;nick&gt; [message] ៖  យក​អ្នក​ណា​ម្នាក់​ចេញ​ពី​បន្ទប់ ។ អ្នក​ត្រូវតែ​ជា​ការី​បណ្ដាញ​ដើម្បីធ្វើការ​ងារ​នេះ ។

en: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with a role or set users' role with the room.
km: តួនាទី &lt;អន្តរការី|អ្នក​ចូលរួម|អ្នក​ទស្សនា|គ្មាន&gt; [nick1] [nick2] ...: យក​អ្នក​ប្រើ​ដែលមានតួនាទី ឬ​កំណត់​តួនាទី​របស់​អ្នកប្រើ​​ក្នុង​បន្ទប់ ។

en: saved statuses
km: បានរក្សាទុ​ស្ថានភាព

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
km: និយាយ &lt;message&gt; ៖  ផ្ញើ​សារ​តាម​ធម្មតា ដូច​​ដែល​អ្នក​មិនកំពុង​ប្រើ​ពាក្យ​បញ្ជា ។

en: stats:  View server and network statistics
km: ស្ថានភាព ៖ មើល​ស្ថិតិ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ និង​បណ្ដាញ

en: statuses: Show the savedstatuses window.
km: ស្ថានភាព ៖ បង្ហាញ​បង្អួច​ស្ថានភាព​រក្សាទុក ។

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
km: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt; ៖ ចូលរួម​ក្នុងការ​ជជែក​ថ្មី

en: support
km: គាំទ្រ

en: support/QA
km: គាំទ្រ/QA

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
km: ពេលវេលា ៖ បង្ហាញ​ពេលវេលា​មូលដ្ឋាន​បច្ចុប្បន្ននៅ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ IRC ។

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
km: ប្រធានបទ &lt;instance&gt; ៖ កំណត់​ធាតុ​ត្រូវ​ប្រើនៅ​ក្នុង​ថ្នាក់នេះ

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
km: ប្រធានបទ [&lt;ប្រធាន​បទ​ថ្មី&gt;] ៖  មើល ឬ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ប្រធានបទ

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
km: ប្រធាន​បទ [ប្រធាន​បទ​ថ្មី] ៖  មើល ឬ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ប្រធាន​បទ​របស់​ឆានែល ។

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
km: ប្រធានបទ [ប្រធាន​បទ​ថ្មី] ៖  មើល ឬ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ប្រធាន​បទ ។

en: tzc command
km: ពាក្យ​បញ្ជា tzc

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
km: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; ៖  កំណត់ ឬ​មិន​កំណត់​របៀប​អ្នក​ប្រើ ​។

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
km: umode &lt;usermodes&gt; ៖ កំណត់​របៀប​របស់​អ្នក​នៅ​ក្នុង​បណ្ដាញ

en: unloading plugin failed
km: បានបរាជ័យ​ក្នុងកា​រមិនផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: use DIR for config files
km: ប្រើ​ DIR សម្រាប់​ឯកសារ​​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
km: អ្នកប្រើ &lt;ឆានែល&gt; ៖  រាយ​អ្នកប្រើ​នៅ​ក្នុង​ឆានែល

en: users:  Show the list of users in the chat.
km: អ្នកប្រើ ៖  បង្ហាញ​បញ្ជីអ្នក​ប្រើ​នៅ​ក្នុងកា​រជជែក ។

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
km: កំណែ [nick] ៖ ផ្ញើ​សំណើ​កំណែ​របស់ CTCP ទៅ​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
km: សំឡេង &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  ផ្ដល់​នូវ​ស្ថានភាព​សំឡេង​ទៅ​ឲ្យ​អ្នកណាម្នាក់ ។ អ្នក​ត្រូវតែ​ជា​ការីឆានែល​ដើម្បីធ្វើការងារ​នេះ ។

en: voice and video
km: សំឡេង និង​វីដេអូ

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
km: វាយ &lt;សារ&gt; ៖  ប្រសិនបើ​អ្នកមិនដឹង​ថា​នេះ​ជា​អ្វីទេ អ្នកប្រហែលជា​មិនអាច​ប្រើវា​បានទេ ។

en: webmaster
km: ប្រធាន​បណ្ដាញ

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
km: whois &lt;nick&gt; ៖  មើល​ព័ត៌មាន​សម្មតិនាម

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
km: whois [server] &lt;nick&gt; ៖  យក​ព័ត៌មាន​​របស់​អ្នកប្រើ ។

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
km: whowas &lt;nick&gt; ៖  មើល​ព័ត៌មាន​សម្មតិនាម

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
km: whowas &lt;nick&gt; ៖ យក​ព័ត៌មាន​របស់​អ្នក​ប្រើ​ដេល​បាន​ចេញ ។

en: win32 port
km: ច្រក win32

en: you can see the butterflies mating
km: អ្នកអាច​មើល​ butterflies mating

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
km: zc &lt;class&gt; ៖ ផ្ញើសារទៅកាន់ &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
km: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt; ៖ ផ្ញើសារ​ទៅ &lt;<i>ថ្នាក់</i>,<i>ធាតុ</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
km: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt; ៖ ផ្ញើសារ​ទៅ &lt;<i>ថ្នាក់</i>,<i>ធាតុ</i>,<i>អ្នក​ទទួល</i>&gt;

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
km: zi &lt;instance&gt; ; ផ្ញើសារ​ទៅ &lt;សារ<i>ធាតុ</i>,*&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
km: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt; ៖ ផ្ញើសារ​ទៅ &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
km: zl &lt;nick&gt; ៖ កំណត់​ទីតាំង​អ្នកប្រើ

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
km: zlocate &lt;nick&gt; ៖ កំណត់​ទីតាំង​អ្នកប្រើ
