Pidgin - en to el translation catalogue (3327 entries)

en: 	_Only when someone says your username
el: 	_Μόνο όταν κάποιος αναφέρει το όνομα χρήστη σας

en: 
    
    Message from Farsight:
el: 
    
    Μήνυμα από το Farsight:

en: 
    %s has stopped typing
el: 
    %s σταμάτησε να πληκτρολογεί

en: 
    %s is typing...
el: 
    %s πληκτρολογεί...

en: 
    <b>Buddy Note</b>: %s
el: 
    <b>Σημείωμα φίλου</b>: %s

en: 
    <b>Description:</b>
el: 
    <b>Περιγραφή:</b>

en: 
    <b>Occupants:</b> %d
el: 
    <b>Θαμώνες:</b> %d

en: 
    <b>Topic:</b> %s
el: 
    <b>Θέμα συζήτησης:</b> %s

en: 
    Fetching TinyURL...
el: 
    Ανάκτηση TinyURL...

en: 
    Last Seen: %s ago
el: 
    Τελευταία θέαση: πριν %s

en: 
    Your Preferred Contact Methods
el: 
    Οι προτιμώμενες μέθοδοι επαφής

en:  <i>(identified)</i>
el:  <i>(αναγνωρισμένος)</i>

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
el: "%s" δεν είναι συνδεδεμένος αυτή τη στιγμή. Θέλετε να αποθηκεύσετε τα υπόλοιπα μηνύματα ως εφόρμηση και να αποσταλούν αυτόματα όταν ξανασυνδεθεί ο "%s";

en: "Attention" Name Color
el: Χρώμα ονόματοςγια "Προσοχή"

en: $(^Name) is released under the GNU General Public License (GPL). The license is provided here for information purposes only. $_CLICK
el: Το $(^Name) εκδίδεται υπό την άδεια GNU General Public License (GPL). Η άδεια παρέχεται εδώ μόνο για λόγους ενημέρωσης. $_CLICK

en: %d account was disabled because you signed on from another location: | %d accounts were disabled because you signed on from another location:
el[0]: %d λογαριασμός απενεργοποιήθηκε επειδή συνδεθήκατε από άλλη περιοχή:
el[1]: %d λογαριασμοί απενεργοποιήθηκαν επειδή συνδεθήκατε από άλλη περιοχή:

en: %d day | %d days
el[0]: %d ημέρα
el[1]: %d ημέρες

en: %d hour | %d hours
el[0]: %d ώρα
el[1]: %d ώρες

en: %d minute | %d minutes
el[0]: %d λεπτό
el[1]: %d λεπτά

en: %d person in room | %d people in room
el[0]: %d άτομο στο δωμάτιο
el[1]: %d άτομα στο δωμάτιο

en: %d second | %d seconds
el[0]: %d δευτερόλεπτο
el[1]: %d δευτερόλεπτα

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
el[0]: %d μη αναγνωσμένο μήνυμα από %s
el[1]: %d μη αναγνωσμένα μηνύματα από %s

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
el: %s
    
    Το Finch δε θα επιχειρήσει να επανασυνδεθεί με αυτό το λογαριασμό μέχρι να διορθώσετε το σφάλμα και να επανενεργοποιήσετε το λογαριασμό.

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stderr
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
el: %s
    Χρήση: %s [ΕΠΙΛΟΓΉ]...
    
      -c, --config=DIR    χρήση του DIR για τα αρχεία ρυθμίσεων
      -d, --debug         τύπωμα των μηνυμάτων αποσφαλμάτωσης στο stderr
      -h, --help          εμφάνιση αυτής της βοήθειας και έξοδος
      -n, --nologin       χωρίς αυτόματη είσοδο
      -v, --version       εμφάνιση τρέχουσας έκδοσης και έξοδος

en: %s %s has segfaulted and attempted to dump a core file.
    This is a bug in the software and has happened through
    no fault of your own.
    
    If you can reproduce the crash, please notify the developers
    by reporting a bug at:
    %ssimpleticket/
    
    Please make sure to specify what you were doing at the time
    and post the backtrace from the core file.  If you do not know
    how to get the backtrace, please read the instructions at
    %swiki/GetABacktrace
el: %s %s κατέρρευσε και προσπάθησε να αποτυπώσει ένα αρχείο πυρήνα.
    Αυτό είναι σφάλμα στο λογισμικό και δε συνέβη
    λόγω δικού σας λάθου.
    
    Αν μπορείτε να αναπαράγετε την κατάρρευση, παρακαλούμε 
    ειδοποιήστε τους προγραμματιστές κάνοντας αναφορά σφάλματος στο:
    %ssimpleticket/
    
    Παρακαλούμε σιγουρευτείτε ότι θα αναφέρετε τι κάνατε εκείνη τη στιγμή
    και δημοσιεύστε και το ίχνος επιστροφής από το αρχείο πυρήνα.  Αν δεν γνωρίζετε
    πως να λάβετε το ίχνος επιστροφής, παρακαλούμε διαβάστε τις οδηγίες στο
    %swiki/GetABacktrace

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
el: %s %s. Δοκιμάστε `%s -h' για περισσότερες πληροφορίες.

en: %s (%s) changed status from %s to %s
el: %s (%s) άλλαξε κατάσταση από %s σε %s

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
el[0]: %s (%s) έχει %d νέο μήνυμα.
el[1]: %s (%s) έχει %d νέα μηνύματα.

en: %s (%s) is no longer %s
el: %s (%s) δεν είναι πλέον %s

en: %s (%s) is now %s
el: %s (%s) τώρα είναι %s

en: %s Build Information
el: Πληροφορίες κατασκευής %s

en: %s Developer Information
el: Πληροφορίες υπεύθυνων ανάπτυξης του %s

en: %s Plugin Information
el: Πληροφορίες προσθέτου %s

en: %s Translator Information
el: Πληροφορίες μεταφραστών του %s

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
el: %s [<I>%s</I>] μπήκε στο δωμάτιο.

en: %s ago
el: πριν από %s

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
el: %s φαίνεται ότι δεν είναι συνδεδεμένος και δεν έλαβε το μήνυμα που μόλις στείλατε.

en: %s became idle
el: %s αδρανοποιήθηκε

en: %s became unidle
el: %s δεν είναι πια αδρανής

en: %s cancelled the file transfer
el: %s ακύρωσε τη μεταφορά του αρχείου

en: %s cancelled the transfer of %s
el: %s ακύρωσε τη μεταφορά του αρχείου %s

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
el: Το %s δεν μπορεί να στείλει έναν φάκελο. Πρέπει να στείλετε τα αρχεία που περιέχονται ξεχωριστά.

en: %s disabled
el: %s απενεργοποιήθηκε

en: %s disconnected
el: %s αποσυνδέθηκε

en: %s disconnected.
el: %s αποσυνδέθηκε.

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
el: Το %s αντιμετώπισε σφάλματα κατά τη μεταφορά των ρυθμίσεών σας από %s σε %s. Παρακαλούμε ελέγξτε το και ολοκληρώστε τη μεταφορά με το χέρι. Παρακαλούμε αναφέρετε αυτό το σφάλμα στο http://developer.pidgin.im

en: %s entered the room.
el: %s μπήκε στο δωμάτιο.

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
el[0]: %s έχει %d νέο μήνυμα.
el[1]: %s έχει %d νέα μηνύματα.

en: %s has become idle (%s)
el: %s αδρανοποιήθηκε (%s)

en: %s has become idle.
el: %s αδρανοποιήθηκε.

en: %s has been invited to this conversation.
el: %s προσκλήθηκε στη συνομιλία.

en: %s has buzzed you!
el: %s σας ηλέκτρισε!

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
el: %s άλλαξε το θέμα συζήτησης του <I>%s</I> σε: %s

en: %s has changed the topic to: %s
el: %s άλλαξε το θέμα συζήτησης σε: %s

en: %s has cleared the topic.
el: %s καθάρισε το θέμα συζήτησης.

en: %s has closed the conversation.
el: %s έκλεισε τη συνομιλία.

en: %s has gone away.
el: %s έφυγε από τον υπολογιστή.

en: %s has gone away. (%s)
el: %s έφυγε από τον υπολογιστή. (%s)

en: %s has invited %s to the chat room %s
el: %s προσκάλεσε τον %s στο δωμάτιο συζήτησης %s

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
el: %s προσκάλεσε τον %s στο δωμάτιο συζήτησης %s
    %s

en: %s has just asked to directly connect to %s
el: %s μόλις ζήτησε απευθείας σύνδεση με %s

en: %s has left the conversation.
el: %s αποχώρησε από τη συνομιλία.

en: %s has paused while typing to you (%s)
el: %s έκανε παύση κατά την πληκτρολόγησή σε εσάς (%s)

en: %s has presented the following certificate for just-this-once use:
el: %s παρουσίασε το ακόλουθο πιστοποιητικό μόνο για τώρα:

en: %s has requested your attention!
el: %s ζήτησε την προσοχή σας!

en: %s has returned from being away (%s)
el: %s επέστρεψε στον υπολογιστή (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
el: %s δεν είναι πια αδρανής (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
el: %s σας έστειλε ένα μήνυμα. (%s)

en: %s has set the topic to: %s
el: %s όρισε το θέμα συζήτησης σε: %s

en: %s has signed off (%s)
el: %s αποσυνδέθηκε (%s)

en: %s has signed off.
el: %s αποσυνδέθηκε.

en: %s has signed on (%s)
el: %s συνδέθηκε (%s)

en: %s has signed on.
el: %s συνδέθηκε.

en: %s has started typing to you (%s)
el: %s ξεκίνησε να πληκτρολογεί σε εσάς (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
el: %s σταμάτησε να πληκτρολογεί σε εσάς (%s)

en: %s is a messaging client based on libpurple which is capable of connecting to multiple messaging services at once.  %s is written in C using GTK+.  %s is released, and may be modified and redistributed,  under the terms of the GPL version 2 (or later).  A copy of the GPL is distributed with %s.  %s is copyrighted by its contributors, a list of whom is also distributed with %s.  There is no warranty for %s.<BR><BR>
el: ο %s είναι ένας πελάτης μηνυμάτων βασισμένος στη libpurple, ο οποίος μπορεί να συνδέεται σε πολλές υπηρεσίες μηνυμάτων ταυτόχρονα.  Το %s είναι γραμμένο σε C με τη χρήση GTK+. Το %s εκδίδεται, και μπορεί να τροποποιηθεί και να αναδιανεμηθεί, υπό τους όρους της άδειας GPL έκδοση 2 (ή μεταγενέστερη). Ένα αντίγραφο της GPL διανέμεται μαζί με το %s. Το %s είναι πνευματική ιδιοκτησία των συμβαλλομένων, μία λίστα των οποίων επίσης διανέμεται μαζί με το %s. Δεν παρέχεται καμία εγγύηση για το %s. <BR><BR>

en: %s is no longer away.
el: %s δεν απουσιάζει πλέον.

en: %s is no longer idle.
el: %s δεν είναι πια αδρανής.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
el: Το %s δεν είναι ένα συνηθισμένο αρχείο. Δεν είναι καλή ιδέα η αντικατάστασή του.

en: %s is not a valid color. See '/help msgcolor' for valid colors.
el: Το %s δεν είναι ένα έγκυρο χρώμα. Δείτε το '/help msgcolor' για τα έγκυρα χρώματα.

en: %s is not a valid filename.
el: Το %s δεν είναι έγκυρο όνομα αρχείου.

en: %s is not a valid message class. See '/help msgcolor' for valid message classes.
el: Το %s δεν είναι έγκυρη κλάση μηνύματος. Δείτε το '/help msgcolor' για τις έγκυρες κλάσεις μυνημάτων.

en: %s is not a valid room handle
el: %s δεν είναι έγκυρο χειριστήριο δωματίου

en: %s is not a valid room name
el: Το %s δεν είναι έγκυρο όνομα δωματίου

en: %s is not a valid server name
el: Το %s δεν είναι έγκυρο όνομα εξυπηρετητή

en: %s is now known as %s
el: %s τώρα είναι γνωστός ως %s

en: %s is now known as %s.
el: %s τώρα είναι γνωστός ως %s.

en: %s is offering to send file %s
el: %s προσφέρεται να στείλει το αρχείο %s

en: %s is trying to start an unsupported media session type with you.
el: %s προσπαθεί να ξεκινήσει μαζί σας μία μη υποστηριζόμενη συνεδρία πολυμέσων.

en: %s just signed off
el: %s μόλις αποσυνδέθηκε

en: %s just signed on
el: %s μόλις συνδέθηκε

en: %s left the room (%s).
el: %s έφυγε από το δωμάτιο (%s).

en: %s left the room.
el: %s έφυγε από το δωμάτιο.

en: %s may require plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
el: Το %s μπορεί να απαιτεί ταυτοποίηση με σκέτο κείμενο μέσω μιας μη κρυπτογραφημένης σύνδεσης.  Να επιτραπεί και να συνεχιστεί η ταυτοποίηση;

en: %s requires %s, but it failed to unload.
el: %s απαιτεί %s, αλλά απέτυχε να αποφορτωθεί.

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
el: Το %s απαιτεί ταυτοποίηση με σκέτο κείμενο μέσω μιας μη κρυπτογραφημένης σύνδεσης.  Να επιτραπεί και να συνεχιστεί η ταυτοποίηση;

en: %s said your nick in %s
el: %s ανέφερε το ψευδώνυμό σας στο %s

en: %s sent a message in %s
el: %s σας έστειλε ένα μήνυμα στο %s

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
el: %s έστειλε μήνυμα στο λευκοπίνακα στο κανάλι %s. Θέλετε να ανοίξετε το λευκοπίνακα;

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
el: %s έστειλε ένα μήνυμα στο λευκοπίνακα. Θέλετε να ανοίξετε το λευκοπίνακα;

en: %s sent you a message
el: %s σας έστειλε ένα μήνυμα

en: %s tried to send you a %s file, but we only allow files up to %s over Direct IM.  Try using file transfer instead.
el: %s προσπάθησε να σας στείλει ένα αρχείο %s, αλλά επιτρέπουμε μόνο αρχεία μέχρι %s μέσω απευθείας άμεσων μηνυμάτων.  Δοκιμάστε να χρησιμοποιήσετε τη μεταφορά αρχείων.

en: %s wants to send you %s (%s)
el: %s θέλει να σας στείλει το %s (%s)

en: %s wants to send you a file
el: %s θέλει να σας στείλει ένα αρχείο

en: %s will no longer be able to see your status updates.  Do you want to continue?
el: Ο %s δε θα μπορεί πλέον να βλέπει τις αλλαγές κατάστασής σας.  Θέλετε να συνεχίσετε;

en: %s wishes to start a video session with you.
el: %s επιθυμεί να ξεκινήσει μία συνεδρία βίντεο μαζί σας.

en: %s wishes to start an audio session with you.
el: %s επιθυμεί να ξεκινήσει μαζί σας μία συνεδρία ήχου.

en: %s wishes to start an audio/video session with you.
el: %s επιθυμεί να ξεκινήσει μία συνεδρία ήχου/βίντεο μαζί σας.

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
el: %s%s%s%s έκανε τον/την %s φίλο του/της%s%s

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
el: %s%s%s%s θέλει να προσθέσει τον/την %s στη λίστα φίλων του/της%s%s

en: %s%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
el: %s%s%s%s θέλει να σας προσθέσει (%s) στη λίστα φίλων του%s%s

en: %s, %d hour | %s, %d hours
el[0]: %s, %d ώρα
el[1]: %s, %d ώρες

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
el[0]: %s, %d λεπτό
el[1]: %s, %d λεπτά

en: %s. Try `%s -h' for more information.
el: %s. Δοκιμάστε `%s -h' για περισσότερες πληροφορίες.

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
el: (%s) %s <ΑΥΤΟΜΑΤΗ-ΑΠΑΝΤΗΣΗ>: %s

en: (Code %s)
el:  (Κωδικός %s)

en: (Custom)
el: (προσαρμοσμένο)

en: (DOES NOT MATCH)
el: (ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ)

en: (Optional) A_lias:
el: (Προαιρετικό) _Ψευδώνυμο:

en: (Optional) _Invite message:
el: (Προαιρετικό) _Μήνυμα πρόσκλησης

en: (Re-)Request authorization
el: Αίτηση έγκρισης (ξανά)

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
el: (Συνέβη ένα σφάλμα κατά τη μετατροπή αυτού του μηνύματος.	 Ελέγξτε την επιλογή 'Κωδικοποίηση' στον επεξεργαστή λογαριασμών)

en: (There was an error receiving this message.  Either you and %s have different encodings selected, or %s has a buggy client.)
el: (Υπήρξε ένα σφάλμα κατά τη λήψη αυτού του μηνύματος.  Είτε εσείς και ο %s έχετε επιλεγμένες διαφορετικές κωδικοποιήσεις, ή ο %s έχει ελαττωματικό μελάτη.)

en: (There was an error receiving this message.  The buddy you are speaking with is probably using a different encoding than expected.  If you know what encoding he is using, you can specify it in the advanced account options for your AIM/ICQ account.)
el: (Υπήρξε ένα σφάλμα κατά τη λήψη αυτού του μηνύματος.  Ο φίλος με τον οποίο μιλάτε πιθανώς να χρησιμοποιεί διαφορετική κωδικοποίηση από την αναμενόμενη..  Αν γνωρίζετε τη κωδικοποίηση χρησιμοποιεί μπορείτε να το ορίσετε στις επιλογές λογαριασμού του λογαριασμού σας AIM/ICQ.)

en: (You probably forgot to 'make install'.)
el: (Πιθανώς να ξεχάσατε να κάνετε 'make install'.)

en: (default)
el: (προεπιλογή)

en: (no name)
el: (χωρίς όνομα)

en: (no topic set)
el: (Δεν ορίστηκε θέμα συζήτησης)

en: (none)
el: (κανένα)

en: (self-signed)
el: (αυτο-υπογεγραμμένα)

en: +++ %s became idle
el: +++ %s αδρανοποιήθηκε

en: +++ %s became unidle
el: +++ %s δεν είναι πια αδρανής

en: +++ %s signed off
el: +++ %s αποσυνδέθηκε

en: +++ %s signed on
el: +++ %s συνδέθηκε

en: /Accounts
el: /Λογαριασμοί

en: /Accounts/Manage Accounts
el: /Λογαριασμοί/Διαχείριση Λογαριασμών

en: /Buddies/Add Buddy...
el: /Φίλοι/Προσθήκη φίλου...

en: /Buddies/Add C_hat...
el: /Φίλοι/Προσθήκη _συζήτησης...

en: /Buddies/Add Chat...
el: /Φίλοι/Προσθήκη συζήτησης...

en: /Buddies/Add Group...
el: /Φίλοι/Προσθήκη ομάδας...

en: /Buddies/Add _Group...
el: /Φίλοι/Προσθήκη _ομάδας...

en: /Buddies/Get User Info...
el: /Φίλοι/Λήψη πληροφοριών χρήστη...

en: /Buddies/Get User _Info...
el: /Φίλοι/Λήψη _πληροφοριών χρήστη...

en: /Buddies/Join a Chat...
el: /Φίλοι/Συμμετοχή σε συζήτηση...

en: /Buddies/Join a _Chat...
el: /Φίλοι/Συμμετοχή σε _συζήτηση...

en: /Buddies/New Instant Message...
el: /Φίλοι/Νέο άμεσο μήνυμα...

en: /Buddies/New Instant _Message...
el: /Φίλοι/Νέο άμεσο μήνυμα...

en: /Buddies/Sh_ow
el: /Φίλοι/_Εμφάνιση

en: /Buddies/Show/Buddy Details
el: /Φίλοι/Εμφάνιση/Λεπτομέρειες φίλων

en: /Buddies/Show/Buddy _Details
el: /Φίλοι/Εμφάνιση/_Λεπτομέρειες φίλων

en: /Buddies/Show/Empty Groups
el: /Φίλοι/Εμφάνιση/Κενές ομάδες

en: /Buddies/Show/Idle Times
el: /Φίλοι/Εμφάνιση/Χρόνοι αδράνειας

en: /Buddies/Show/Idle _Times
el: /Φίλοι/Εμφάνιση/Χρόνος που είναι ανενεργοί

en: /Buddies/Show/Offline Buddies
el: /Φίλοι/Εμφάνιση/Μη συνδεδεμένοι φίλοι

en: /Buddies/Show/Protocol Icons
el: /Φίλοι/Εμφάνιση/Εικονίδια πρωτοκόλλου

en: /Buddies/Show/_Empty Groups
el: /Φίλοι/Εμφάνιση/_Κενές ομάδες

en: /Buddies/Show/_Offline Buddies
el: /Φίλοι/Εμφάνιση/_Μη συνδεδεμένοι φίλοι

en: /Buddies/Show/_Protocol Icons
el: /Φίλοι/Εμφάνιση/_Εικονίδια πρωτοκόλλου

en: /Buddies/Sort Buddies
el: /Φίλοι/Ταξινόμηση φίλων

en: /Buddies/View User _Log...
el: /Φίλοι/Εμφάνιση _καταγραφής χρήστη...

en: /Buddies/_Add Buddy...
el: /Φίλοι/_Προσθήκη φίλου...

en: /Buddies/_Quit
el: /Φίλοι/_Έξοδος

en: /Buddies/_Sort Buddies
el: /Φίλοι/_Ταξινόμηση φίλων

en: /Conversation
el: /Συνομιλία

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
el: /Συνομιλία/Προσθήκη εφόρμησης φίλου...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
el: /Συνομιλία/Προσθήκη _εφόρμησης φίλου...

en: /Conversation/Add...
el: /Συνομιλία/Προσθήκη...

en: /Conversation/Al_ias...
el: /Συνομιλία/_Γνωστός ως...

en: /Conversation/Alias...
el: /Συνομιλία/Ψευδώνυμο...

en: /Conversation/Block...
el: /Συνομιλία/Αποκλεισμός...

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
el: /Συνομιλία/_Καθαρισμός αναδίφησης

en: /Conversation/Get Attention
el: /Συνομιλία/Λήψη προσοχής

en: /Conversation/Get Info
el: /Συνομιλία/Λήψη πληροφοριών

en: /Conversation/Get _Attention
el: /Συνομιλία/Λήψη _προσοχής

en: /Conversation/In_vite...
el: /Συνομιλία/_Πρόσκληση...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
el: /Συνομιλία/Προσθήκη _εικόνας...

en: /Conversation/Insert Image...
el: /Συνομιλία/Προσθήκη εικόνας...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
el: /Συνομιλία/Προσθήκη _συνδέσμου...

en: /Conversation/Insert Link...
el: /Συνομιλία/Προσθήκη συνδέσμου...

en: /Conversation/Invite...
el: /Συνομιλία/Πρόσκληση...

en: /Conversation/Join a _Chat...
el: /Συνομιλία/_Συμμετοχή σε συζήτηση...

en: /Conversation/M_edia
el: /Συνομιλία/Πολυ_μέσα

en: /Conversation/M_ore
el: /Συνομιλία/Π_ερισσότερα

en: /Conversation/Media/Audio Call
el: /Συνομιλία/Πολυμέσα/Κλήση ήχου

en: /Conversation/Media/Audio\/Video Call
el: /Συνομιλία/Πολυμέσα/Ήχος\/Κλήση βίντεο

en: /Conversation/Media/Audio\/Video _Call
el: /Συνομιλία/Πολυμέσα/Ήχος\/Κλήση _βίντεο

en: /Conversation/Media/Video Call
el: /Συνομιλία/Πολυμέσα/Κλήση βίντεο

en: /Conversation/Media/_Audio Call
el: /Συνομιλία/Πολυμέσα/_Κλήση ήχου

en: /Conversation/Media/_Video Call
el: /Συνομιλία/Πολυμέσα/Κλήση _βίντεο

en: /Conversation/More
el: /Συνομιλία/Περισσότερα

en: /Conversation/New Instant _Message...
el: /Συνομιλία/Νέο άμεσο _μήνυμα...

en: /Conversation/Remove...
el: /Συνομιλία/Αφαίρεση...

en: /Conversation/Se_nd File...
el: /Συνομιλία/_Αποστολή αρχείου...

en: /Conversation/Send File...
el: /Συνομιλία/Αποστολή αρχείου...

en: /Conversation/Unblock...
el: /Συνομιλία/Ακύρωση αποκλεισμού...

en: /Conversation/View Log
el: /Συνομιλία/Εμφάνιση καταγραφής

en: /Conversation/View _Log
el: /Συνομιλία/Εμφάνιση _καταγραφής

en: /Conversation/_Add...
el: /Συνομιλία/_Προσθήκη...

en: /Conversation/_Block...
el: /Συνομιλία/_Αποκλεισμός...

en: /Conversation/_Close
el: /Συνομιλία/_Κλείσιμο

en: /Conversation/_Find...
el: /Συνομιλία/_Εύρεση...

en: /Conversation/_Get Info
el: /Συνομιλία/_Λήψη πληροφοριών

en: /Conversation/_Remove...
el: /Συνομιλία/_Αφαίρεση...

en: /Conversation/_Save As...
el: /Συνομιλία/_Αποθήκευση ως...

en: /Conversation/_Unblock...
el: /Συνομιλία/_Ακύρωση αποκλεισμού...

en: /Help/De_veloper Information
el: /Βοήθεια/Πληροφορίες υπεύθυνων _ανάπτυξης

en: /Help/Online _Help
el: /Βοήθεια/_Βοήθεια μέσω διαδικτύου

en: /Help/_About
el: /Βοήθεια/_Σχετικά

en: /Help/_Build Information
el: /Βοήθεια/Πληροφορίες _κατασκευής

en: /Help/_Debug Window
el: /Βοήθεια/Παράθυρο _αποσφαλμάτωσης

en: /Help/_Plugin Information
el: /Βοήθεια/Πληροφορίες _προσθέτων

en: /Help/_Translator Information
el: /Βοήθεια/Πληροφορίες _μεταφραστών

en: /Options
el: /Επιλογές

en: /Options/Enable Logging
el: /Επιλογές/Ενεργοποίηση καταγραφής

en: /Options/Enable Sounds
el: /Επιλογές/Ενεργοποίηση ήχων

en: /Options/Enable _Logging
el: /Επιλογές/Ενεργοποίηση _καταγραφής

en: /Options/Enable _Sounds
el: /Επιλογές/Ενεργοποίηση _ήχων

en: /Options/Show Formatting Toolbars
el: /Επιλογές/Εμφάνιση γραμμών εργαλείων μορφοποίησης

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
el: /Επιλογές/Εμφάνιση _γραμμών εργαλείων μορφοποίησης

en: /Options/Show Ti_mestamps
el: /Επιλογές/Εμφάνιση _χρονοσήμων

en: /Options/Show Timestamps
el: /Επιλογές/Εμφάνιση χρονοσήμων

en: /Tools
el: /Εργαλεία

en: /Tools/Buddy _Pounces
el: /Εργαλεία/_Εφόρμηση φίλων

en: /Tools/Custom Smile_ys
el: /Εργαλεία/Προσαρμοσμένες _φατσούλες

en: /Tools/Mute Sounds
el: /Εργαλεία/Αποσιώπηση ήχων

en: /Tools/Mute _Sounds
el: /Εργαλεία/Α_ποσιώπηση ήχων

en: /Tools/Plu_gins
el: /Εργαλεία/_Πρόσθετα

en: /Tools/Pr_eferences
el: /Εργαλεία/Π_ροτιμήσεις

en: /Tools/Pr_ivacy
el: /Εργαλεία/Προσωπικό _απόρρητο

en: /Tools/Privacy
el: /Εργαλεία/Εμπιστευτικότητα

en: /Tools/R_oom List
el: /Εργαλεία/Λίστα _δωματίων

en: /Tools/Room List
el: /Εργαλεία/Λίστα δωματίων

en: /Tools/Set _Mood
el: /Εργαλεία/Ορισμός _διάθεσης

en: /Tools/System _Log
el: /Εργαλεία/_Καταγραφή συστήματος

en: /Tools/_Certificates
el: /Εργαλεία/_Πιστοποιητικά

en: /Tools/_File Transfers
el: /Εργαλεία/_Μεταφορές αρχείων

en: /_Accounts
el: /_Λογαριασμοί

en: /_Buddies
el: /_Φίλοι

en: /_Conversation
el: /_Συνομιλία

en: /_Help
el: /_Βοήθεια

en: /_Options
el: /_Επιλογές

en: /_Tools
el: /_Εργαλεία

en: 0 people in room
el: Κανένα άτομο στο δωμάτιο

en: 12 hour time format
el: Μορφή ώρας 12 ωρών

en: 24 hour time format
el: Μορφή ώρας 24 ωρών

en: <AUTO-REPLY>
el: <ΑΥΤΟΜΑΤΗ-ΑΠΑΝΤΗΣΗ>

en: <FONT SIZE="4"><B>Helpful Resources</B></FONT><BR>	<A HREF="%s">Website</A><BR>	<A HREF="%s">Frequently Asked Questions</A><BR>	IRC Channel: #pidgin on irc.freenode.net<BR>	XMPP MUC: devel@conference.pidgin.im<BR><BR>
el: <FONT SIZE="4"><B>Χρήσιμες πηγές</B></FONT><BR>	<A HREF="%s">Ιστοσελίδα</A><BR>	<A HREF="%s">Συχνές Ερωτήσεις</A><BR>	Κανάλι IRC: #pidgin on irc.freenode.net<BR>	XMPP MUC: devel@conference.pidgin.im<BR><BR>

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
el: <I>%s</I> αφαίρεσε όλες τις καταστάσεις του <I>%s</I>

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
el: <I>%s</I> αφαίρεσε όλες τις καταστάσεις του καναλιού <I>%s</I>

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
el: <I>%s</I> όρισε τις καταστάσεις του <I>%s</I> σε: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
el: <I>%s</I> ορισμός καταστάσεων του καναλιού <I>%s</I> σε: %s

en: <PurpleMain>/Accounts/
el: <PurpleMain>/Λογαριασμοί/

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
el: <PurpleMain>/Λογαριασμοί/Ενεργοποίηση λογαριασμού

en: <a href="viewinfo">%s</a>%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
el: <a href="viewinfo">%s</a>%s%s%s θέλει να σας προσθέσει (%s) στη λίστα φίλων του%s%s

en: <b>%d new email.</b> | <b>%d new emails.</b>
el[0]: <b>Έχετε %d νέο email.</b>
el[1]: <b>Έχετε %d νέα email.</b>

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
el: <b><font color="red">Ο καταγραφέας δεν έχει λειτουργία ανάγνωσης</font></b>

en: <b>Account:</b> %s
el: <b>Λογαριασμός:</b> %s

en: <b>Browser configuration program was not found.</b>
el: <b>Δε βρέθηκε πρόγραμμα ρυθμίσεων πιεριηγήτή.</b>

en: <b>Channel Name:</b> %s
el: <b>Όνομα καναλιού:</b> %s

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
el: <b>Συνομιλία με %s στις %s:</b><br>

en: <b>Defining adjective:</b>
el: <b>Χαρακτηριστικό επίθετο:</b>

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
el: <b>Αρχείο:</b> %s
    <b>Μέγεθος αρχείου:</b> %s
    <b>Μέγεθος εικόνας:</b> %dx%d

en: <b>Filename:</b>
el: <b>Όνομα αρχείου:</b>

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
el: <b>Τίτλος Ομάδας:</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
el: <b>Notes ID ομάδας:</b> %s<br>

en: <b>Password:</b>
el: <b>Κωδικός:</b>

en: <b>Plugin Details</b>
el: <b>Λεπτομέρειες προσθέτου</b>

en: <b>Proxy configuration program was not found.</b>
el: <b>Δε βρέθηκε πρόγραμμα ρυθμίσεων διαμεσολαβητή.</b>

en: <b>Receiving As:</b>
el: <b>Γίνεται λήψη ως:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
el: <b>Γίνεται λήψη από:</b>

en: <b>Sending As:</b>
el: <b>Γίνεται αποστολή ως:</b>

en: <b>Sending To:</b>
el: <b>Γίνεται αποστολή σε:</b>

en: <b>Username:</b>
el: <b>Όνομα χρήστη:</b>

en: <b>Web site:</b>
el: <b>Ιστοσελίδα:</b>

en: <b>Written by:</b>
el: <b>Γράφτηκε από:</b>

en: <b>_Bold</b>
el: <b>_Έντονα</b>

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
el: <br><b>Κρυπτογράφηση Καναλιού:</b> %s

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
el: <br><b>Ιδρυτής καναλιού:</b> %s

en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
el: <br><b>HMAC καναλιού:</b> %s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
el: <br><b>Καταστάσεις καναλιού:</b>

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
el: <br><b>Θέμα συζήτησης καναλιού:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
el: <br><b>Babbleprint κλειδιού ιδρυτή:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
el: <br><b>Αποτύπωμα κλειδιού ιδρυτή:</b><br>%s

en: <br><b>User Count:</b> %d
el: <br><b>Πλήθος χρηστών:</b> %d

en: <br>At %s since %s
el: <br>Στο %s από %s

en: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
el: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;ΑΥΤOΜΑΤΗ-ΑΠΑΝΤΗΣΗ&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
el: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;ΑΥΤΟΜΑΤΗ-ΑΠΑΝΤΗΣΗ&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
el: <font color="red"><b>Δεν ήταν δυνατό να διαβαστεί το αρχείο: %s</b></font>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
el: <font color="red"><b>Αδύνατη η εύρεση της διαδρομής καταγραφής!</b></font>

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
el: <font color='#777777'>Αποσυνδέθηκε.</font>

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
el: <font color='#777777'>Δεν είναι συνδεδεμένο με το XMPP</font>

en: <h1>Conversation with %s</h1>
el: <h1>Συνομιλία με %s</h1>

en: <i>_Italic</i>
el: <i>_Πλάγια</i>

en: <span foreground="red" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
el: <span foreground="red" weight="bold">Σφάλμα: %s
    Ελέγξτε την ιστοσελίδα του προσθέτου για ενημερωμένη έκδοση.</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
el: <span size='larger' weight='bold'>Συνομιλία στο %s στις %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
el: <span size='larger' weight='bold'>Συνομιλία με %s στις %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
el: <span size='larger' weight='bold'>Σφάλμα κατά την αποθήκευση της εικόνας</span>
    
    %s

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
el: <span size='larger' weight='bold'>Άγνωστος τύπος αρχείου</span>
    
    Εξ ορισμού επιλογή PNG.

en: <span size='larger' weight='bold'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no IM accounts configured. To start connecting with %s press the <b>Add...</b> button below and configure your first account. If you want %s to connect to multiple IM accounts, press <b>Add...</b> again to configure them all.
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Manage Accounts</b> in the Buddy List window
el: <span size='larger' weight='bold'>Καλώς Ήρθατε στο %s!</span>
    
    Δεν έχετε ρυθμίσει κανένα λογαριασμό για άμεσα μηνύματα. Για να ξεκινήσετε τη σύνδεση με το %s πατήστε παρακάτω το κουμπί <b>Προσθήκη</b>και ρυθμίστε τον πρώτο σας λογαριασμό. Αν θέλετε το %s να συνδέεται με πολλούς λογαριασμούς άμεσων μηνυμάτων, πατήστε ξανά <b>Προσθήκη</b> για να τους ρυθμίσετε όλους.
    
    Μπορείτε να επιστρέψετε σε αυτό το παράθυρο για να προσθέσετε, επεξεργαστείτε ή να αφαιρέσετε λογαριασμούς μέσω του <b>Λογαριασμοί->Διαχείριση λογαριασμών</b> στο παράθυρο της λίστας φίλων

en: <span size='larger'>_Larger</span>
el: <span size='larger'>_Μεγαλύτερα</span>

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
el: <span size='smaller'>_Μικρότερα</span>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
el: <span strikethrough='true'>Διαγράμμιση</span>

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
el: <span style="italic">Παράδειγμα: stunserver.org</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
el: <span weight="bold" size="larger">Έχετε αλληλογραφία!</span>
    
    %s

en: <span weight="bold" size="larger">You have pounced!</span>
el: <span weight="bold" size="larger">Εφορμήσατε!</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no accounts enabled. Enable your IM accounts from the <b>Accounts</b> window at <b>Accounts->Manage Accounts</b>. Once you enable accounts, you'll be able to sign on, set your status, and talk to your friends.
el: <span weight='bold' size='larger'>Καλώς Ήρθατε στο %s!</span>
    
    Δεν έχετε ενεργούς λογαριασμούς. Ενεργοποιήστε τους λογαριασμούς άμεσων μηνυμάτων από το παράθυρο <b>Λογαριασμών</b> μέσω του <b>Λογαριασμοί->Διαχείριση Λογαριασμών</b>. Μόλις ενεργοποιήσετε τους λογαριασμούς θα μπορείτε να συνδεθείτε, να ρυθμίσετε την κατάστασή σας και να μιλήσετε με τους φίλους σας.

en: <u>_Underline</u>
el: <u>_Υπογραμμισμένα</u>

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
el: Ένας διαχειριστής Sametime υπέβαλλε την ακόλουθη ανακοίνωση στον εξυπηρετητή %s

en: A custom smiley for '%s' already exists.  Please use a different shortcut.
el: Υπάρχει ήδη μία προσπαρμοσμένη φατσούλα για το %s. Παρακαλούμε χρησιμοποιείστε μία διαφορετική συντόμευση.

en: A custom smiley in the message is too large to send.
el: Μία προσαρμοσμένη φατσούλα στο μήνυμα είναι πολύ μεγάλη για να σταλεί.

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
el: Ένα αρχείο είναι διαθέσιμο για κατέβασμα από:
    Απομακρυσμένος υπολογιστής: %s
    Απομακρυσμένη θύρα: %d

en: A folder with that name already exists
el: Ένας φάκελος με αυτό το όνομα υπάρχει ήδη

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
el: Μία ομάδα με το όνομα '%s' υπάρχει ήδη στη λίστα φίλων σας.

en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
el: Μία οριζόντια έκδοση της λίστας φίλων.

en: A multi-platform GUI toolkit, used by Pidgin
el: Μία εργαλειοθήκη GUI για πολλές πλατφόρμες, η οποία χρησιμοποιείται από το Pidgin

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
el: Έγινε αίτηση για συνεδρία μηνυμάτων μουσικής. Παρακαλούμε κάντε κλικ στο εικονίδιο MM για να την αποδεχθείτε.

en: A non-recoverable Farsight2 error has occurred.
el: Ένα ανεπανόρθωτο σφάλμα Farsight2 συνέβη.

en: A non-recoverable Farstream error has occurred.
el: Συνέβη ένα ανεπανόρθωτο σφάλμα Farstream.

en: A server is required to connect this account
el: Απαιτείται ένας εξυπηρετητής για να συνδεθείτε με αυτό το λογαριασμό

en: ABC
el: ΑΒΓ

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
el: Δεν ταιριάζουν οι εκδόσεις ABI %d.%d.x (χρειάζεται %d.%d.x)

en: AIM Account
el: Λογαριασμός AIM

en: AIM Direct IM
el: Απευθείας άμεσο μήνυμα AIM

en: AIM Protocol Plugin
el: Πρόσθετο πρωτοκόλλου AIM

en: AOL does not allow your screen name to authenticate here
el: Η AOL δεν επιτρέπει το εμφανιζόμενο όνομά σας να ταυτοποιηθεί εδώ

en: AP User
el: Χρήστης AP

en: A_ccount
el: _Λογαριασμός

en: A_lias:
el: _Γνωστός ως:

en: Aborting DNS lookup in Tor Proxy mode.
el: Εγκατάλειψη αναζήτησης DNS σε λειτουργία διαμεσολαβητή Tor.

en: About %s
el: Σχετικά με το %s

en: Accept
el: Αποδοχή

en: Accept certificate for %s?
el: Αποδοχή πιστοποιητικού για %s;

en: Accept chat invitation?
el: Αποδοχή πρόσκλησης συζήτησης;

en: Accept file transfer request from %s?
el: Αποδοχή αιτήματος μεταφοράς αρχείου από %s;

en: Access denied: HTTP proxy server forbids port %d tunneling
el: Άρνηση πρόσβασης: ο διαμεσολαβητής HTTP απαγορεύει την σηράγγωση της θύρας %d.

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Account Confirmation Requested
el: Αιτήθηκε επιβεβαίωση λογαριασμού

en: Account Info
el: Πληροφορίες λογαριασμού

en: Account does not support PEP, can't set mood
el: Ο λογαριασμός δεν υποστηρίζει PEP, δεν είναι δυνατή η ρύθμιση διάθεσης

en: Account has been disabled
el: Ο λογαριασμός έχει απενεργοποιηθεί

en: Account successfully unregistered
el: Η καταχώρηση του λογαριασμού διαγράφηκε επιτυχώς

en: Account type:
el: Τύπος λογαριασμού:

en: Account was not added
el: Ο λογαριασμός δεν προστέθηκε

en: Account was not modified
el: Ο λογαριασμός δεν τροποποιήθηκε

en: Account:
el: Λογαριασμός:

en: Account:
el: Λογαριασμός:

en: Account: %s (%s)
el: Λογαριασμός: %s (%s)

en: Accounts
el: Λογαριασμοί

en: Action
el: Ενέργεια

en: Action Message Name Color
el: Χρώμα ονόματος μηνύματος ενέργειας

en: Action Message Name Color for Whispered Message
el: Χρώμα ψευδωνύμου για μήνυμα ενέργειας σε ψίθυρο

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Ad-Hoc Command Failed
el: Η εντολή συγκεκριμένου σκοπού απέτυχε

en: Ad_vanced
el: _Για προχωρημένους

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add / Remove
el: Προσθήκη / Αφαίρεση

en: Add Account
el: Προσθήκη λογαριασμού

en: Add Buddy
el: Προσθήκη φίλου

en: Add Buddy Pounce
el: Προσθήκη εφόρμησης φίλου

en: Add Buddy Pounce...
el: Προσθήκη εφόρμησης φίλου...

en: Add Buddy _Pounce...
el: Προσθήκη ε_φόρμησης φίλου...

en: Add C_hat...
el: Προσθήκη συ_ζήτησης...

en: Add Channel Private Group
el: Προσθήκη κλειστής ομάδας καναλιού

en: Add Channel Public Key
el: Προσθήκη δημοσίου κλειδιού καναλιού

en: Add Chat
el: Προσθήκη συζήτησης

en: Add Group
el: Προσθήκη ομάδας

en: Add Notes Address Book Group...
el: Προσθήκη ομάδας βιβλίου διευθύνσεων Notes...

en: Add Private Group
el: Προσθήκη κλειστής ομάδας

en: Add Smiley
el: Προσθήκη φατσούλας

en: Add _Buddy...
el: _Προσθήκη φίλου...

en: Add a buddy.
el: Προσθήκη φίλου.

en: Add a new text replacement
el: Προσθήκη νέας αντικατάστασης κειμένου

en: Add buddy to _group:
el: Προσθήκη φίλου στην _ομάδα:

en: Add buddy to your list?
el: Προσθήκη φίλου στη λίστα σας;

en: Add in group
el: Προσθήκη σε ομάδα

en: Add new line in Chats
el: Προσθήκη νέας γραμμής στις συζητήσεις

en: Add new line in IMs
el: Προσθήκη νέας γραμμής στα άμεσα μηνύματα

en: Add to Address Book
el: Προσθήκη στο βιβλίο διευθύνσεων

en: Add to Buddy List
el: Προσθήκη στη λίστα φίλων

en: Add to chat
el: Προσθήκη στη συζήτηση

en: Add to chat...
el: Προσθήκη στη συζήτηση...

en: Add-Ins
el: Πρόσθετα

en: Additional Information
el: Πρόσθετες πληροφορίες

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Address already in use.
el: Η διεύθυνση ήδη χρησιμοποιείται.

en: Adds a Send button to the entry area of the conversation window. Intended for use when no physical keyboard is present.
el: Προσθέτει ένα κουμπί Αποστολή στο πεδίο εισαγωγής στο παράθυρο συνομιλίας. Προορίζεται για περιπτώσεις που δεν υπάρχει πραγματικό πληκτρολόγιο.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
el: Προσθέτει ένα κουτάκι στη λίστα φίλων το οποίο δείχνει εάν έχετε νέα αλληλογραφία.

en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
el: Προσθέτει την επιλογή να αποθηκεύονται σημειώσεις για συγκεκριμένους φίλους της λίστας φίλων σας.

en: Affiliations:
el: Συσχετισμοί:

en: Afraid
el: Φοβισμένος

en: Afrikaans
el: Αφρικάανς

en: Age
el: Ηλικία

en: Albanian
el: Αλβανικά

en: Algorithm: 	%s
el: Αλγόριθμος: 	%s

en: Alias
el: Ψευδώνυμο

en: Alias (optional)
el: Ψευδώνυμο (προαιρετικό)

en: Alias Buddy
el: Ψευδώνυμο φίλου

en: Alias Chat
el: Ψευδώνυμο συζήτησης

en: Alias Contact
el: Ψευδώνυμο επαφής

en: Alias:
el: Ψευδώνυμο:

en: All
el: Όλα

en: All Conversations
el: Όλες οι συνομιλίες

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
el: Όλα τα παρακάτω αντικείμενα είναι προαιρετικά. Εισάγετε μόνο τις πληροφορίες τις οποίες θέλετε.

en: All people
el: Όλοι

en: Allow %s to contact you?
el: Να επιτραπεί στον %s να επικοινωνεί μαζί σας;

en: Allow Buzz
el: Να επιτρέπεται το ηλέκτρισμα

en: Allow all users to contact me
el: Επιτρέπεται όλοι οι χρήστες να επικοινωνούν μαζί μου

en: Allow multiple instances
el: Να επιτρέπονται τα πολλαπλά στιγμιότυπα

en: Allow multiple simultaneous logins
el: Να επιτρέπονται οι πολλαπλές εισόδοι

en: Allow only the users below
el: Επιτρέπονται μόνο οι παρακάτω χρήστες

en: Allow only the users on my buddy list
el: Επιτρέπεται να επικοινωνούν μαζί μου μόνο οι χρήστες που είναι στη λίστα φίλων μου

en: Allow plaintext SASL auth over unencrypted connection
el: Να επιτρέπεται αυθεντικοποίηση SASL απλού κειμένου μέσω μη κρυπτογραφημένης σύνδεσης

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
el: Επιτρέπεται η έγκριση σκέτου κειμένου μέσω μη κρυπτογραφημένων ροών

en: Allows browsing and registering services.
el: Επιτρέπει την περιήγηση και την εγγραφή σε υπηρεσίες.

en: Allows control by entering commands in a file.
el: Επιτρέπει τον έλεγχο με την εισαγωγή εντολών σε ένα αρχείο.

en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
el: Επιτρέπει την μεταβολή των τιμών των καταστάσεων αδρανής/απουσιάζει/δεν είναι συνδεδεμένος των φίλων στον υπολογισμό της προτεραιότητας επαφής.

en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
el: Επιτρέπει τον έλεγχο των τιμών που σχετίζονται με τις διαφορετικές καταστάσεις φίλων.

en: Allows support for mouse gestures in conversation windows. Drag the middle mouse button to perform certain actions:
     • Drag down and then to the right to close a conversation.
     • Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
     • Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
el: Επιτρέπει την υποστήριξη νευμάτων ποντικιού στα παράθυρα συνομιλίας.Σύρετε το μεσαίο πλήκτρο του ποντικιού να εκτελέσετε συγκεκριμένες λειτουργίες:
    
     • Σύρετε κάτω και μετά προς τα δεξιά να κλείσετε μία συνομιλία.
     • Σύρετε πάνω και μετά προς τα αριστερά για να μεταφερθείτε στην προηγούμενη συνομιλία.
     • Σύρετε πάνω και μετά προς τα δεξιά για να μεταφερθείτε στην επόμενη συνομιλία.

en: Allows you to enforce on a per-account basis that passwords not being saved are only used in a single successful connection.
    Note: The account password must not be saved for this to work.
el: Σας επιτρέπει να εξαναγκάσετε, ανά λογαριασμό, ώστε οι κωδικοί που δεν αποθηκεύονται να χρησιμοποιούνται σε μόνο μία επιτυχημένη σύνδεση.
    Σημείωση: Για να λειτουργήσει δεν πρέπει να αποθηκευτεί ο κωδικός λογαριασμού.

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
el: Σας επιτρέπει να ρυθμίσετε με το χέρι για πόση ώρα θα φαίνεστε να είστε αδρανής

en: Alphabetically
el: Αλφαβητικά

en: Already Registered
el: Ήδη καταχωρημένος

en: Always
el: Πάντα

en: Always on top
el: Πάντα στην κορυφή

en: Always use AIM/ICQ proxy server for
    file transfers and direct IM (slower,
    but does not reveal your IP address)
el: Πάντα χρήση του διαμεσολαβητή AIM/ICQ για 
    τις μεταφορές αρχείων και τα άμεσα μηνύματα 
    (πιο αργό αλλά δεν αποκαλύπτει τη διεύθυνση IP σας)

en: Amazed
el: Έκπληκτος

en: Amharic
el: Αμχαρικά

en: Amorous
el: Ερωτιάρης

en: An account already exists with the specified criteria.
el: Υπάρχει ήδη ένας λογαριασμός με τα κριτήρια που έχουν οριστεί.

en: An ambiguous user ID was entered
el: Έχει εισαχθεί ένα ασαφές ID χρήστη

en: An email address was not found for this buddy.
el: Δε βρέθηκε διεύθυνση email για αυτόν το φίλο.

en: An error occurred while opening the file.
el: Ένα σφάλμα συνέβη κατά το άνοιγμα του αρχείου.

en: An error occurred while updating the directory
el: Ένα σφάλμα συνέβη κατά την ανανέωση του καταλόγου

en: An error was encountered reading your %s.  The file has not been loaded, and the old file has been renamed to %s~.
el: Ένα σφάλμα συνέβη κατά την ανάγνωση του %s σας.  Δεν φορτώθηκε, και το παλιό αρχείο μετονομάστηκε σε %s~.

en: An example plugin that does stuff - see the description.
el: Ένα πρόσθετο-παράδειγμα που κάνει διάφορα - βλέπε περιγραφή.

en: An instance of Pidgin is currently running.  Please exit Pidgin and try again.
el: Τρέχει ήδη ένα στιγμιότυπο του Pidgin.  Παρακαλούμε κλείστε το Pidgin και δοκιμάστε ξανά.

en: An unknown certificate error occurred.
el: Ένα άγνωστο σφάλμα πιστοποιητικού συνέβη.

en: Angry
el: Θυμωμένος

en: Animate
el: Κίνηση

en: Announcement from %s
el: Ανακοίνωση από %s

en: Annoyed
el: Ενοχλημένος

en: Anxious
el: Αμήχανος

en: Anyone
el: Οποιοσδήποτε

en: Appear Offline
el: Εμφάνιση ως αποσυνδεδεμένος

en: Appear Online
el: Εμφάνιση ως συνδεδεμένος

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Apply hiding rules to buddies
el: Εφαρμογή κανόνων απόκρυψης στους φίλους

en: Apply in Chats
el: Εφαρμογή στις συζητήσεις

en: Apply in IMs
el: Εφαρμογή στα άμεσα μηνύματα

en: Arabic
el: Αραβικά

en: Are you sure you want to block %s?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αποκλειστεί ο %s;

en: Are you sure you want to delete "%s"
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε τη διαγραφή του "%s"

en: Are you sure you want to delete %s?
el: Θέλετε σίγουρα τη διαγραφή του %s;

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε την εφόρμηση %s του %s;

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε τις επιλεγμένες αποθηκευμένες καταστάσεις;

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation in %s which started at %s?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε οριστικά την καταγραφή της συνομιλίας στο %s που ξεκίνησε στις %s;

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation with %s which started at %s?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε οριστικά την καταγραφή της συνομιλίας με %s που ξεκίνησε στις %s;

en: Are you sure you want to permanently delete the system log which started at %s?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε οριστικά την καταγραφή συστήματος που ξεκίνησε στις %s;

en: Are you sure you want to remove %s?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να γίνει αφαίρεση του %s;

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
el: Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε να επιτρέπετε στον %s να επικοινωνεί μαζί σας;

en: Argentine Spanish
el: Ισπανικά Αργεντινής

en: Armenian
el: Αρμενικά

en: Aroused
el: Ξεσηκωμένος

en: Ashamed
el: Ντροπαλός

en: Ask
el: Ερώτηση

en: Asking %s to connect to us at %s:%hu for Direct IM.
el: Αίτηση σε %s να συνδεθεί μαζί μας στις %s:%hu για απευθείας άμεσα μηνύματα.

en: Assamese
el: Ασσαμέζικα

en: Asturian
el: Αστουριανά

en: At a party
el: Σε πάρτυ

en: At home
el: Στο σπίτι

en: At lunch
el: Για φαγητό

en: At the office
el: Στο γραφείο

en: At work
el: Στη δουλειά

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
el: Αποτυχία προσπάθειας εγγραφής στο %s,%s,%s

en: Attempting to connect to %s:%hu.
el: Προσπάθεια σύνδεσης με %s:%hu.

en: Attempting to connect via proxy server.
el: Προσπάθεια σύνδεσης με διαμεσολαβητή.

en: Attention received
el: Λήφθηκε προσοχή

en: Audio
el: Ήχος

en: Audio/_Video Call
el: Ήχος/_Κλήση βίντεο

en: Australian English
el: Αγγλικά Αυστραλίας

en: Auth Domain
el: Πιστοποίηση τομέα δικτύου

en: Auth User
el: Πιστοποίηση χρήστη

en: Authenticate with SASL
el: Αυθεντικοποίηση με SASL

en: Authenticating
el: Γίνεται ταυτοποίηση

en: Authenticating connection
el: Ταυτοποίηση σύνδεσης

en: Authenticating...
el: Γίνεται ταυτοποίηση...

en: Authentication Failure
el: Αποτυχία ταυτοποίησης

en: Authentication failed
el: Η ταυτοποίηση απέτυχε

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Authorization Aborted
el: Η έγκριση ακυρώθηκε

en: Authorization Denied
el: Άρνηση έγκρισης

en: Authorization Denied Message:
el: Μήνυμα άρνησης έγκρισης:

en: Authorization Given
el: Δόθηκε έγκριση

en: Authorization Granted
el: Εγκρίθηκε

en: Authorization dialog
el: Διάλογος ταυτοποίησης

en: Authorization mechanism too weak
el: Αδύναμος μηχανισμός έγκρισης

en: Authorize
el: Εξουσιοδότηση

en: Authorize buddy?
el: Εξουσιοδότηση φίλου;

en: Auto Accept
el: Αυτόματη αποδοχή

en: Auto Reject
el: Αυτόματη απόρριψη

en: Auto-Join
el: Αυτόματη συμμετοχή

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
el: Αυτόματη αποδοχή αιτήματος μεταφοράς αρχείου από τους επιλεγμένους χρήστες.

en: Auto-detect incoming UTF-8
el: Αυτόματος εντοπισμός εισερχόμενου UTF-8

en: Auto-join
el: Αυτόματη συμμετοχή

en: Auto-response sent:
el: Στάλθηκε αυτόματη-απάντηση:

en: Autoaccept
el: Αυτόματη αποδοχή

en: Autoaccept File Transfers...
el: Αυτόματη αποδοχή μεταφοράς αρχείων...

en: Autoaccept complete
el: Η αυτόματη αποδοχή ολοκληρώθηκε

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
el: Αυτόματη αποδοχή μεταφοράς του αρχείου "%s" από "%s" ολοκληρώθηκε.

en: Automatic
el: Αυτόματο

en: Automatically open whiteboard
el: Αυτόματο άνοιγμα λευκοπίνακα

en: Available
el: Διαθέσιμος

en: Available Conferences
el: Διαθέσιμες συζητήσεις

en: Away
el: Απουσιάζει

en: Away Text
el: Κείμενο απουσίας

en: Away message too long.
el: Πολύ μεγάλο μήνυμα απουσίας.

en: Awesome
el: Τέλεια

en: Bac_kground color
el: Χρώμα πα_ρασκηνίου

en: Background Color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Bad Format
el: Κακή μορφή

en: Bad Namespace Prefix
el: Κακό πρόθεμα ονοματοχώρου

en: Bad Request
el: Κακό αίτημα

en: Bad mode
el: Κακή κατάσταση

en: Ban List
el: Λίστα απαγόρευσης εισόδου

en: Ban on %s
el: Αποκλεισμός του %s

en: Ban on %s by %s, set %s ago
el: Αποκλεισμός του %s από %s, ορίστηκε πριν %s

en: Banned
el: Απαγορευμένη είσοδος

en: Based on keyboard or mouse use
el: Βάσει της χρήσης του πληκτρολογίου ή του ποντικιού

en: Based on keyboard use
el: Βάσει της χρήσης του πληκτρολογίου

en: Basque
el: Βάσκικα

en: Became idle
el: Αδρανοποιήθηκε

en: Because this reveals your IP address, it may be considered a security risk.  Do you wish to continue?
el: Επειδή αυτό αποκαλύπτει την διεύθυνση IP σας, Μπορεί να θεωρηθεί ως κίνδυνος ασφαλείας.  Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Becomes _idle
el: _Αδρανοποιείται

en: Becomes idle
el: Αδρανοποιείται

en: Beep too!
el: Μπιπ κι εσύ!

en: Belarusian Latin
el: Λευκορώσικα Λατινικά

en: Bengali
el: Μπεγκάλι

en: Bengali-India
el: Μπενγκάλι Ινδίας

en: Birth Day
el: Ημερομηνία γέννησης

en: Birth Year
el: Ημερομηνία γέννησης

en: Birthday
el: Ημερομηνία γέννησης

en: Block
el: Αποκλεισμός

en: Block %s?
el: Αποκλεισμός του %s;

en: Block IMs without Key Exchange
el: Αποκλεισμός άμεσων μηνυμάτων χωρίς ανταλλαγή κλειδιού

en: Block User
el: Αποκλεισμός χρήστη

en: Block all users
el: Αποκλεισμός όλων των χρηστών

en: Block messages to whiteboard
el: Αποκλεισμός μηνυμάτων στο λευκοπίνακα

en: Block only the users below
el: Αποκλεισμός μόνο των παρακάτω χρηστών

en: Block/Unblock
el: Αποκλεισμός/Ακύρωση αποκλεισμού

en: Block/Unblock...
el: Αποκλεισμός/Ακύρωση αποκλεισμού...

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: Bodo
el: Μπόντο

en: Bokmål Norwegian
el: Νορβηγικά Bokmål

en: Bold
el: Έντονα

en: Bonjour Protocol Plugin
el: Πρόσθετο πρωτοκόλλου Bonjour

en: Bored
el: Βαριεστημένος

en: Bosnian
el: Βοσνιακά

en: Bot account cannot IM this user
el: Ο λογαριασμός bot δεν μπορεί να στείλει άμεσο μήνυμα σε αυτόν τον χρήστη

en: Bot account reached IM limit
el: Ο λογαριασμός bot έφτασε το όριο άμεσων μηνυμάτων

en: Bot account reached daily IM limit
el: Ο λογαριασμός bot έφτασε το ημερίσιο όριο άμεσων μηνυμάτων

en: Bot account reached monthly IM limit
el: Ο λογαριασμός bot έφτασε το μηνιαίο όριο άμεσων μηνυμάτων

en: Bot accounts cannot initiate IMs
el: Οι λογαριασμοί bot δεν μπορούν να ξεκινήσουν άμεσα μηνύματα

en: Both
el: Και τα δύο

en: Bottom
el: Κάτω

en: Br_owse...
el: Ε_ξερεύνηση...

en: Brave
el: Θαρραλέος

en: Breton
el: Βρετονικά

en: British English
el: Αγγλικά Βρετανίας

en: Brows_e...
el: _Εξερεύνηση...

en: Browser
el: Περιηγητής

en: Browser Selection
el: Επιλογή περιηγητή

en: Browser default
el: Προεπιλεγμένος περιηγητής

en: Browser preferences are configured in GNOME preferences
el: Οι προτιμήσεις Περιηγητή είναι ρυθμισμένοι στις Προτιμήσεις του GNOME

en: Browsing the web
el: Περιηγείται στο διαδίκτυο

en: Buddies
el: Φίλοι

en: Buddy
el: Φίλος

en: Buddy Alias
el: Ψευδώνυμο φίλου

en: Buddy Comment
el: Σχόλιο φίλου

en: Buddy Comment for %s
el: Σχόλιο του φίλου για %s

en: Buddy Comment:
el: Σχόλιο φίλου:

en: Buddy Goes _Away
el: Ο φίλος _φεύγει από τον υπολογιστή

en: Buddy Goes _Idle
el: Ο φίλος αδρανοποιείται

en: Buddy Icon
el: Εικονίδιο φίλου

en: Buddy Information
el: Πληροφορίες φίλου

en: Buddy List
el: Λίστα φίλων

en: Buddy List Storage Mode
el: Λειτουργία αποθήκευσης λίστας φίλων

en: Buddy List Theme:
el: Θέμα λίστας φίλων:

en: Buddy List Window
el: Παράθυρο λίστας φίλων

en: Buddy Notes
el: Σημειώσεις φίλων

en: Buddy Pounces
el: Εφορμήσεις φίλων

en: Buddy State Notification
el: Ειδοποίηση κατάστασης φίλου

en: Buddy Ticker
el: Ελεγκτής φίλων

en: Buddy _Signs On/Off
el: Ο φίλος (απο)_συνδέεται

en: Buddy is "extended" away
el: Ο φίλος είναι "πολύ" απών

en: Buddy is away
el: Ο φίλος απουσιάζει

en: Buddy is idle
el: Ο φίλος είναι αδρανής

en: Buddy is mobile
el: Ο φίλος είναι με φορητή συσκευή

en: Buddy is offline
el: Ο φίλος δεν είναι συνδεδεμένος

en: Buddy logs in
el: Ο φίλος συνδέεται

en: Buddy logs out
el: Ο φίλος αποσυνδέεται

en: Buddy name:
el: Όνομα φίλου:

en: Buddy signs on/off
el: Ο φίλος (απο)συνδέεται

en: Buddy's _username:
el: Όνομα _χρήστη φίλου:

en: Buddylist loaded successfully!
el: Η λίστα φίλων φορτώθηκε επιτυχώς!

en: Buddylist saved successfully!
el: Η λίστα φίλων αποθηκεύτηκε επιτυχώς!

en: Build Information
el: Πληροφορίες κατασκευής

en: Bulgarian
el: Βουλγάρικα

en: Burmese
el: Βιρμανικά

en: Busted SNAC payload
el: Χρεοκοπημένο φορτίο SNAC

en: Busy
el: Απασχολημένος

en: Buzz
el: Ηλέκτρισμα

en: Buzzing %s...
el: Ηλέκτρισμα %s...

en: By Log Size
el: Ανά μέγεθος καταγραφής

en: By Status
el: Ανά κατάσταση

en: By account
el: Ανά λογαριασμό

en: By conversation count
el: Ανά πλήθος συνομιλιών

en: By group
el: Ανά ομάδα

en: By recent log activity
el: Ανά πρόσφατη δραστηριότητα καταγραφής

en: By status
el: Ανά κατάσταση

en: CTCP PING reply
el: Ανταπόκριση CTCP PING

en: C_hat windows
el: Παράθυρα _συζητήσεων

en: C_lear finished transfers
el: _Καθαρισμός ολοκληρωμένων μεταφορών

en: C_onnect
el: _Σύνδεση

en: Calculating...
el: Υπολογισμός...

en: Call Command
el: Κλήση εντολής

en: Call in progress.
el: Κλήση σε εξέλιξη.

en: Calling...
el: Γίνεται κλήση...

en: Calm
el: Ήρεμος

en: Camera
el: Κάμερα

en: Canadian English
el: Αγγλικά Καναδά

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Cancel Presence Notification
el: Ακύρωση ειδοποίησης παρουσίας

en: Cancelled
el: Ακυρώθηκε

en: Cannot add a contact to the same folder twice
el: Δεν μπορείτε να προσθέσετε δύο φορές μία επαφή στον ίδιο φάκελο

en: Cannot add yourself
el: Δεν μπορείτε να προσθέσετε τον εαυτό σας

en: Cannot ban %s: banlist is full
el: Αδυναμία απαγόρευσης εισόδου σε %s: η λίστα απαγόρευσης εισόδου γέμισε

en: Cannot call command
el: Δεν είναι δυνατή η κλήση της εντολής

en: Cannot change nick
el: Δεν είναι δυνατή η αλλαγή του ψευδωνύμου

en: Cannot create pounce
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία εφόρμησης

en: Cannot detach
el: Δεν είναι δυνατή η αποδέσμευση

en: Cannot fetch the public key
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη του δημοσίου κλειδιού

en: Cannot get channel information
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη των πληροφοριών του καναλιού

en: Cannot get room list
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη λίστας δωματίων

en: Cannot get server information
el: Δεν ήταν δυνατή η λήψη πληροφοριών του εξυπηρετητή

en: Cannot get server statistics
el: Δεν ήταν δυνατή η λήψη των στατιστικών του εξυπηρετητή

en: Cannot get user information
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη των πληροφοριών χρήστη

en: Cannot join %s: Registration is required.
el: Δεν είναι δυνατή η συμμετοχή στο %s: Απαιτείται καταχώρηση.

en: Cannot join channel
el: Δεν είναι δυνατή η συμμετοχή στο κανάλι

en: Cannot join private group
el: Αδυναμία συμμετοχής στην κλειστή ομάδα

en: Cannot perform the key agreement
el: Δεν είναι δυνατή η πραγματοποίηση της συμφωνίας κλειδιού

en: Cannot receive IM due to parental controls
el: Αδυναμία λήψης άμεσω μηνυμάτων λόγω γονικού ελέγχου

en: Cannot send SMS
el: Αδύνατη η αποστολή SMS

en: Cannot send SMS to this country
el: Αδύνατη η αποστολή SMS σε αυτή τη χώρα

en: Cannot send SMS to unknown country
el: Δεν μπορείτε να στείλετε SMS σε άγνωστη χώρα

en: Cannot send SMS without accepting terms
el: Δεν μπορείτε να στείλετε SMS χωρίς να έχετε αποδεχθεί τους όρους

en: Cannot send a directory.
el: Αδύνατο να σταλεί κατάλογος.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
el: Δεν είναι δυνατό να σταλεί αρχείο μεγέθους 0 bytes.

en: Cannot send file
el: Αδύνατη η αποστολή του αρχείου

en: Cannot send folder %s.
el: Αδυναμία αποστολής του φακέλου %s.

en: Cannot send launcher
el: Δεν είναι δυνατή η αποστολή συντόμευσης

en: Cannot set IM key
el: Δεν είναι δυνατός ο ορισμός κλειδιού άμεσου μηνύματος

en: Cannot set topic
el: Δεν είναι δυνατός ο ορισμός του θέματος συζήτησης

en: Cannot start browser configuration program.
el: Δεν είναι δυνατή η εκκίνηση του προγράμματος ρυθμίσεων περιηγητή.

en: Cannot start proxy configuration program.
el: Δεν είναι δυνατή η εκκίνηση του προγράμματος ρυθμίσεων διαμεσολαβητή.

en: Cannot watch user
el: Δεν είναι δυνατή η παρακολούθηση του χρήστη

en: Capabilities
el: Δυνατότητες

en: Case sensitive
el: Διάκριση πεζών/κεφαλαίων

en: Catalan
el: Καταλανικά

en: Cautious
el: Προσεκτικός

en: Certificate Authorities
el: Αρχές πιστοποιητικού

en: Certificate Export Error
el: Σφάλμα εξαγωγής πιστοποιητικού

en: Certificate Import
el: Εισαγωγή πιστοποιητικού

en: Certificate Import Error
el: Σφάλμα εισαγωγής πιστοποιητικού

en: Certificate Information
el: Πληροφορίες πιστοποιητικού

en: Certificate Manager
el: Διαχειριστής πιστοποιητικών

en: Certificate for %s
el: Πιστοποιητικό για %s

en: Certificates
el: Πιστοποιητικά

en: Change Account Registration at %s
el: Αλλαγή καταχώρησης λογαριασμού σε %s

en: Change Address To:
el: Αλλαγή διεύθυνσης σε:

en: Change Currently Registered Email Address...
el: Αλλαγή καταχωρημένης διεύθυνσης email...

en: Change Password (web)
el: Αλλαγή κωδικού (διαδίκτυο)

en: Change Password...
el: Αλλαγή κωδικού...

en: Change Registration
el: Αλλαγή καταχώρησης

en: Change Size
el: Αλλαγή μεγέθους

en: Change XMPP Password
el: Αλλαγή κωδικού XMPP

en: Change password for %s
el: Αλλαγή κωδικού για %s

en: Change status broadcasting
el: Αλλαγή μετάδοσης κατάστασης

en: Change status to
el: Αλλαγή κατάστασης σε

en: Change status when idle
el: Αλλαγή κατάστασης όταν αδρανής

en: Change to this status when _idle:
el: Αλλαγή κατάστασης όταν είμαι _αδρανής:

en: Change user information for %s
el: Αλλαγή πληροφοριών χρήστη για %s

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
el: Οι αλλαγές στις ρυθμίσεις εμπιστευτικότητας ενεργοποιούνται αμέσως.

en: Channel
el: Κανάλι

en: Channel %s does not exist in the network
el: Το κανάλι %s δεν υπάρχει στο δίκτυο

en: Channel Authentication
el: Ταυτοποίηση καναλιού

en: Channel Information
el: Πληροφορίες καναλιού

en: Channel Passphrase
el: Σύνθημα καναλιού

en: Channel Public Keys List
el: Λίστα δημοσίων κλειδιών καναλιού

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
el: Η ταυτοποίηση καναλιού χρησιμοποιείται για να προστατευτεί το κανάλι από μη εγκεκριμένη πρόσβαση. Η ταυτοποίηση μπορεί να βασίζεται σε σύνθημα ή σε ψηφιακές υπογραφές. Αν οριστεί σύνθημα, απαιτείται για τη συμμετοχή. Αν οριστούν δημόσια κλειδιά τότε μόνο οι χρήστες των οποίων τα δημόσια κλειδιά είναι στη λίστα μπορούν να συμμετάσχουν.

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
el: Ο ιδρυτής του καναλιού <I>%s</I> είναι ο <I>%s</I>

en: Chat
el: Συζήτηση

en: Chat _name:
el: Όνομα _συζήτησης:

en: Chat error
el: Σφάλμα συζήτησης

en: Chatroom Emblems
el: Εμβλήματα δωματίων συζητήσεων

en: Chatroom alerts
el: Ειδοποιήσεις δωματίων συζητήσεων

en: Chatroom message alerts _only where someone says your username
el: Ειδοποιήσεις δωματίων συζητήσεων _μόνο όταν κάποιος αναφέρει το όνομα χρήστη σας

en: Chats
el: Συζητήσεις

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
el: Οι συζητήσεις θα καταγράφονται μόνο αν είναι ενεργοποιημένη η "καταγραφή όλων των συζητήσεων".

en: Chatty
el: Ομιλητικός

en: Check permissions and try again.
el: Ελέγξτε τις άδειες και δοκιμάστε ξανά.

en: Checks for new local mail.
el: Ελέγχει για νέα τοπική αλληλογραφία.

en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
el: Ελέγχει περιοδικά για νέες εκδόσεις και ειδοποιεί το χρήστη μέσω του ChangeLog.

en: Checks periodically for new releases.
el: Ελέγχει περιοδικά για νέες εκδόσεις.

en: Choose Location...
el: Επιλέξτε τοποθεσία...

en: Choose New Name
el: Επιλογή νέου ονόματος

en: Choose...
el: Επιλογή...

en: Cipher
el: Κρυπτογράφηση

en: Cipher Test
el: Δοκιμή κρυπτογράφησης

en: Ciphers
el: Κρυπτογραφήσεις

en: City
el: Πόλη

en: Cl_ose conversations with the Escape key
el: _Κλείσιμο των συνομιλιών με το Escape

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Clear Scrollback
el: Καθαρισμός αναδίφησης

en: Clear finished transfers
el: Καθαρισμός ολοκληρωμένων μεταφορών

en: Click to change your buddyicon for all accounts.
el: Κάντε κλικ για να αλλάξετε την εικόνα φίλου για όλους τους λογαριασμούς.

en: Click to change your buddyicon for this account.
el: Κάντε κλικ για να αλλάξετε την εικόνα φίλου για αυτό το λογαριασμό.

en: Client
el: Πελάτης

en: Client rate limit exceeded
el: Ξεπεράστηκε το όριο ρυθμού του πελάτη

en: Clipboard plugin
el: Πρόσθετο προχείρου

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Close Find bar
el: Κλείσιμο μπάρας εύρεσης

en: Close IMs immediately when the tab is closed
el: Κλείσιμο άμεσων μηνυμάτων αμέσως μόλις κλείνει η καρτέλα

en: Close _tabs
el: Κλείσιμο _καρτελών

en: Close all tabs
el: Κλείσιμο όλων των καρτελών

en: Close conversation
el: Κλείσιμο συνομιλίας

en: Close other tabs
el: Κλείσιμο των άλλων καρτελών

en: Close this tab
el: Κλείσιμο αυτής της καρτέλας

en: Close this window when all transfers _finish
el: Κλείσιμο αυτού του παραθύρου όταν _ολοκληρωθούν όλες οι μεταφορές

en: Close this window when all transfers finish
el: Κλείσιμο αυτού του παραθύρου όταν ολοκληρωθούν όλες οι μεταφορές

en: Co_nversations:
el: Σ_υνομιλίες:

en: Codec negotiation failed. This problem might be resolved by installing more GStreamer codecs.
el: Η διαπραγμάτευση κωδικοποίησης απέτυχε. Αυτό το πρόβλημα θα μπορούσε να λυθεί με την εγκατάσταση περισσότερων κωδικοποιήσεων Gstreamer.

en: Cold
el: Κρύος

en: Collapsed Background Color
el: Χρώμα συμπτυγμένου παρασκηνίου

en: Collapsed Text
el: Συμπτυγμένο κείμενο

en: Color to draw hyperlink after it has been visited (or activated).
el: Χρώμα για να ζωγραφιστούν οι υπερσύνδεσμοι αφού τους έχετε επισκεφτεί (ή ενεργοποιήσει).

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
el: Χρώμα για να ζωγραφιστούν οι υπερσύνδεσμοι όταν περνάει ο δείκτης από πάνω.

en: Color to draw hyperlinks.
el: Χρώμα για να ζωγραφιστούν οι υπερσύνδεσμοι.

en: Color to draw the name of a message you received containing your name.
el: Χρώμα που θα ζωγραφίζεται το όνομα σε ένα μήνυμα που λαμβάνετε και περιέχει το όνομά σας.

en: Color to draw the name of a message you received.
el: Χρώμα που θα ζωγραφίζεται το όνομα σε ένα μήνυμα που λαμβάνετε.

en: Color to draw the name of a message you sent.
el: Χρώμα που θα ζωγραφίζεται το όνομα σε ένα μήνυμα που στέλνετε.

en: Color to draw the name of a whispered action message.
el: Χρώμα με το οποίο θα χρωματιστεί το όνομα ενος μηνύματος ενέργειας σε ένα μήνυμα ψιθύρου.

en: Color to draw the name of a whispered message.
el: Χρώμα με το οποίο θα χρωματιστεί το όνομα ενός μηνύματος ψιθύρου.

en: Color to draw the name of an action message.
el: Χρώμα που θα ζωγραφίζεται το όνομα ενός μηνύματος ενέργειας.

en: Colors
el: Χρώματα

en: Command
el: Εντολή

en: Common name: %s
    
    Issued By: %s
    
    Fingerprint (SHA1): %s
    
    Activation date: %s
    Expiration date: %s
el: Σύνηθες όνομα: %s
    
    Εκδόθηκε από: %s
    
    Αποτύπωμα (SHA1): %s
    
    Ημερομηνία ενεργοποίησης: %s
    Ημερομηνία λήξης: %s

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
el: Σύνηθες Όνομα: %s
    
    Αποτύπωμα SHA1:
    %s

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
el: Σύνηθες Όνομα: %s %s
    Αποτύπωμα SHA1: %s

en: Company
el: Εταιρία

en: Computer
el: Υπολογιστής

en: Conference Closed
el: Η συζήτηση έκλεισε

en: Conference does not exist
el: Η συζήτηση δεν υπάρχει

en: Conference error
el: Σφάλμα συνδιάσκεψης

en: Conference not found
el: Η συζήτηση δε βρέθηκε

en: Confident
el: Άνετος

en: Configuration error
el: Σφάλμα ρυθμίσεων

en: Configure Ciphers and other Settings for the NSS SSL/TLS Plugin
el: Διαμόρφωση των αλγόριθμων κρυπτογράφησης και άλλων ρυθμίσεων για το NSS SSL/TLS plugin

en: Configure IM Forwarding (web)
el: Ρύθμιση προώθησης άμεσων μηνυμάτων (διαδίκτυο)

en: Configure Pl_ugin
el: Ρύθμιση _προσθέτου

en: Configure Plugin
el: Ρύθμιση προσθέτου

en: Configure _Browser
el: Ρύθμιση _περιηγητή

en: Configure _Proxy
el: Ρύθμιση _διαμεσολαβητή

en: Configure microphone and webcam settings for voice/video calls.
el: Ρυθμιστε το μικρόφωνο και τη δικτυακή σας κάμερα για κλήσεις φωνής/βίντεο.

en: Configure your microphone and webcam.
el: Ρυθμίστε το μικρόφωνο και τη δικτυακή σας κάμερα.

en: Confirm Account
el: Επιβεβαίωση λογαριασμού

en: Confirm Remove
el: Επιβεβαίωση αφαίρεσης

en: Confirm certificate delete
el: Επιβεβαίωση διαγραφής πιστοποιητικού

en: Confirm close
el: Επιβεβαίωση κλεισίματος

en: Conflict
el: Σύγκρουση

en: Confused
el: Μπερδεμένος

en: Connect port
el: Θύρα σύνδεσης

en: Connect server
el: Σύνδεση με εξυπηρετητή

en: Connected
el: Συνδέθηκε

en: Connecting
el: Γίνεται σύνδεση

en: Connecting to SILC Server
el: Γίνεται σύνδεση με τον εξυπηρετητή SILC

en: Connection Error
el: Σφάλμα σύνδεσης

en: Connection Timeout
el: Τέλος χρονικού ορίου σύνδεσης

en: Connection established, cookie sent
el: Η σύνδεση πραγματοποιήθηκε, το cookie στάλθηκε

en: Connection failed
el: Αποτυχία σύνδεσης

en: Connection interrupted by other software on your computer.
el: Η σύνδεση διακόπηκε από κάποιο άλλο λογισμικό του υπολογιστή σας.

en: Connection refused.
el: Άρνηση σύνδεσης.

en: Connection security
el: Ασφάλεια σύνδεσης

en: Connection timed out
el: Τέλος χρονικού ορίου σύνδεσης

en: Connection timed out.
el: Τέλος χρονικού ορίου σύνδεσης.

en: Console Beep
el: Μπιπ κονσόλας

en: Console beep
el: Μπιπ κονσόλας

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Contact Availability Prediction
el: Πρόβλεψη διαθεσιμότητας επαφής

en: Contact Availability Prediction plugin.
el: Πρόσθετο πρόβλεψης διαθεσιμότητας επαφής

en: Contact Priority
el: Προτεραιότητα επαφής

en: Contact Text
el: Κείμενο επαφών

en: Contact/Chat Background Color
el: Χρώμα παρασκηνίου συζητήσεων/επαφών

en: Contemplative
el: Σκεπτικός

en: Contented
el: Ικανοποιημένος

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Conversation
el: Συνομιλία

en: Conversation Colors
el: Χρώματα συνομιλίας

en: Conversation Entry
el: Καταχώρηση συνομιλίας

en: Conversation History
el: Ιστορικό συνομιλίας

en: Conversation Placement
el: Τοποθέτηση συνομιλίας

en: Conversation Window
el: Παράθυρο συζήτησης

en: Conversation Window Send Button.
el: Κουμπί αποστολής παραθύρου συνομιλίας.

en: Conversation _font:
el: Γραμματοσειρά _συνομιλίας:

en: Conversation in %s on %s
el: Συνομιλία σε %s στις %s

en: Conversation with %s on %s
el: Συνομιλίες με %s στις %s

en: Conversations
el: Συνομιλίες

en: Conversations in %s
el: Συνομιλίες σε %s

en: Conversations with %s
el: Συνομιλίες με %s

en: Core Pidgin files and dlls
el: Κύρια αρχεία και dll του Pidgin

en: Could not change nick
el: Δεν ήταν δυνατή η αλλαγή του ψευδωνύμου

en: Could not connect to the remote party
el: Αδυναμία σύνδεσης με την απομακρυσμένη πλευρά

en: Could not get details for user %s (%s).
el: Αδυναμία λήψης πληροφοριών του χρήστη %s (%s).

en: Could not join chat room
el: Δεν ήταν δυνατή η είσοδος στο δωμάτιο συζήτησης

en: Could not kill user
el: Αδύνατο το σκότωμα του χρήστη

en: Could not load public key
el: Δεν είναι δυνατό το φόρτωμα του δημοσίου κλειδιού

en: Could not open %s: Redirected too many times
el: Αδυναμία ανοίγματος του %s: Έγινε αναδρομολόγηση πολλές φορές

en: Could not perform key agreement for file transfer
el: Δεν είναι δυνατή η συμφωνία κλειδιού για τη μεταφορά αρχείου

en: Could not query the directory server.
el: Αδυναμία ερωτήματος προς τον εξυπηρετητή καταλόγου.

en: Could not recognize the host of the username you entered
el: Δεν ήταν δυνατή η αναγνώριση του υπολογιστή του ονόματος χρήστη που εισάγατε

en: Could not send
el: Δεν ήταν δυνατή η αποστολή

en: Could not set icon
el: Δεν ήταν δυνατός ο ορισμός του εικονιδίου

en: Could not start the file transfer
el: Αδύνατη η έναρξη της μεταφοράς του αρχείου

en: Could not unload plugin
el: Δεν ήταν δυνατό το αποφόρτωμα του προσθέτου

en: Couldn't find X display
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση της οθόνης X

en: Couldn't find window
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση ενός παραθύρου

en: Couldn't load buddylist
el: Δεν ήταν δυνατό το φόρτωμα της λίστας φίλων

en: Couldn't write buddy list for %s to %s
el: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή της λίστας φίλων για %s σε %s

en: Country
el: Χώρα

en: Country: 	%s
el: Χώρα: 	%s

en: Cranky
el: Ιδιότροπος

en: Crazy
el: Τρελός

en: Crazy Patch Writers
el: Τρελοί συγγραφείς μπαλωμάτων

en: Create
el: Δημιουργία

en: Create New Conference...
el: Δημιουργία νέας συζήτησης...

en: Create New Room
el: Δημιουργία νέου δωματίου

en: Create New SILC Key Pair
el: Δημιουργία νέου ζεύγους κλειδιών SILC

en: Create SILC Key Pair...
el: Δημιουργία ζεύγους κλειδιών SILC...

en: Create _this new account on the server
el: Δημιουργία αυτού του νέου _λογαριασμού στον εξυπηρετητή

en: Create a Start Menu entry for Pidgin
el: Δημιουργία εγγραφής για το Pidgin στο μενού Έναρξη

en: Create a new directory for each user
el: Δημιουργία ενός νέου καταλόγου για κάθε χρήστη

en: Create a shortcut to Pidgin on the Desktop
el: Δημιουργία συντόμευσης του Pidgin στην Επιφάνεια Εργασίας

en: Create conference with user
el: Δημιουργία συζήτησης με το χρήστη

en: Create this account on the server
el: Δημιουργία αυτού του λογαριασμού στον εξυπηρετητή

en: Creating SILC key pair...
el: Δημιουργία κλειδιού SILC...

en: Creating connection failed
el: Αποτυχία δημιουργίας σύνδεσης

en: Creative
el: Δημιουργικός

en: Croatian
el: Κροατικά

en: Curious
el: Περίεργος

en: Current Developers
el: Υπεύθυνοι ανάπτυξης

en: Current Translators
el: Τωρινοί μεταφραστές

en: Currently on
el: Παρών στα

en: Custom Smiley
el: Προσαρμοσμένη φατσούλα

en: Custom Smiley Manager
el: Διαχειριστής προσαρμοσμένων φατσουλών

en: Customize colors in the conversation window
el: Προσαρμογή των χρωμάτων στο παράθυρο συνομιλίας

en: Customizes the message timestamp formats.
el: Προσαρμόζει τις μορφές των χρονοσήμων μηνυμάτων.

en: Czech
el: Τσέχικα

en: DBus Example
el: Παράδειγμα DBus

en: DBus Plugin Example
el: Παράδειγμα προσθέτου DBus

en: DEF
el: ΔΕΖ

en: DIR
el: ΦΑΚ

en: D_evice
el: _Συσκευή

en: Danish
el: Δανέζικα

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Debug Symbols (for reporting crashes)
el: Σύμβολα αποσφαλμάτωσης (για την αναφορά καταρρεύσεων)

en: Debug Window
el: Παράθυρο αποσφαλμάτωσης

en: Decrease Font Size
el: Μείωση μεγέθους γραμματοσειράς

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Default Formatting
el: Προεπιλεγμένη μορφοποίηση

en: Dejected
el: Αποθαρρυμένος

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete Account
el: Διαγραφή λογαριασμού

en: Delete Log...
el: Διαγραφή καταγραφής...

en: Delete Log?
el: Διαγραφή καταγραφής;

en: Delete Status
el: Διαγραφή κατάστασης

en: Deny
el: Άρνηση

en: Department
el: Τμήμα

en: Depressed
el: Θλιμμένος

en: Depression
el: Θλίψη

en: Description
el: Περιγραφή

en: Desktop
el: Επιφάνεια Εργασίας

en: Desktop Default
el: Προεπιλογή Περιβάλλοντος

en: Detach From Server
el: Αποδέσμευση από τον εξυπηρετητή

en: Detach this tab
el: Αποδέσμευση αυτής της καρτέλας

en: Detached
el: Αποδεσμεύτηκε

en: Device
el: Συσκευή

en: Dialog Icons
el: Εικονίδια διαλόγων

en: Different
el: Διαφορετικός

en: Digitally sign and verify all messages
el: Ψηφιακή υπογραφή και έλεγχος όλων των μηνυμάτων

en: Direct IM
el: Απευθείας άμεσο μήνυμα

en: Direct IM established
el: Δημιουργήθηκε απευθείας σύνδεση άμεσων μηνυμάτων

en: Directory
el: Κατάλογος

en: Directory Query Failed
el: Το ερώτημα καταλόγου απέτυχε

en: Directory is not writable.
el: Ο κατάλογος δεν είναι εγγράψιμος.

en: Disable Typing Notification Text
el: Απενεργοποίηση κειμένου ειδοποίησης πληκτρολόγησης

en: Disable _smileys in selected text
el: Απενεργοποίησε τις _φατσούλες στο επιλεγμένο κείμενο

en: Disable when away
el: Απενεργοποίηση κατά την απουσία

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Disappointed
el: Απογοητευμένος

en: Disconnected by server
el: Έγινε αποσύνδεση από τον εξυπηρετητή

en: Disconnected.
el: Αποσυνδέθηκε.

en: Disgusted
el: Αηδιασμένος

en: Dismayed
el: Δυσαρεστημένος

en: Dismiss
el: Αποδέσμευση

en: Display Currently Registered Email Address
el: Εμφάνιση καταχωρημένης διεύθυνσης email

en: Display Timestamps Every
el: Εμφάνιση χρονοσήμων κάθε

en: Display iChat-style timestamps
el: Εμφάνιση χρονοσήμων στο στυλ του iChat

en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
el: Εμφανίζει χρονόσημα στο στυλ του iChat κάθε N λεπτά.

en: Display notification message in conversations
el: Εμφάνιση μηνυμάτων ειδοποίησης στις συνομιλίες

en: Displays statistical information about your buddies' availability
el: Εμφανίζει στατιστικές πληροφορίες σχετικά με τη διαθεσιμότητα των φίλων σας

en: Distracted
el: Αφηρημένος

en: Division
el: Τμήμα

en: Do Not Disturb
el: Μην ενοχλείτε

en: Do not ask. Always save in pounce.
el: Χωρίς ερώτηση. Πάντα αποθήκευση ως εφόρμηση.

en: Do not disturb
el: Μην ενοχλείτε

en: Do you really want to clear?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε τον καθαρισμό;

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
el: Θέλετε να προσθέσετε αυτόν το φίλο στη λίστα φίλων σας;

en: Domain
el: Δικτυακός τόπος

en: Don't Appear Offline
el: Να μην εμφανίζομαι εκτός σύνδεσης

en: Don't Appear Online
el: Να μην εμφανίζομαι συνδεδεμένος

en: Don't use encryption
el: Χωρίς χρήση κρυπτογράφησης

en: Download %s: %s
el: Λήψη %s: %s

en: Download Now
el: Λήψη τώρα

en: Draw Markerline in
el: Σχεδιασμός γραμμής σε

en: Draw On Whiteboard
el: Σχεδίαση στο λευκοπίνακα

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
el: Σχεδιάζει μια γραμμή για να προσδιορίσει ότι υπάρχουν νέα μηνύματα σε μια συνομιλία.

en: Drinking
el: Πίνει

en: Duplicate Correction
el: Διόρθωση επανάληψης

en: Duplicate Shortcut
el: Αντιγραφή συντόμευσης

en: Duplicate title
el: Κλωνοποίηση τίτλου

en: Dutch, Flemish
el: Ολλανδικά, Φλαμανδικά

en: Dzongkha
el: Ντζόνγκα

en: ERROR
el: ΣΦΑΛΜΑ

en: E_xecute a command
el: _Εκτέλεση εντολής

en: Eating
el: Τρώει

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Buddy Comment
el: Επεξεργασία σχολίου φίλου

en: Edit Buddy Pounce
el: Επεξεργασία εφόρμησης φίλου

en: Edit Buddylist Theme
el: Επεξεργασία θεμάτων λίστας φίλων

en: Edit Chat
el: Επεξεργασία συζήτησης

en: Edit Icon Theme
el: Επεξεργασία θέματος εικονιδίων

en: Edit Notes...
el: Επεξεργασία σημειώσεων...

en: Edit Settings
el: Επεξεργασία ρυθμίσεων

en: Edit Smiley
el: Επεξεργασία φατσούλας

en: Edit Status
el: Επεξεργασία κατάστασης

en: Edit User Mood
el: Επεξεργασία διάθεσης χρήστη

en: Edit XMPP vCard
el: Επεξεργασία XMPP vCard

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
el: Το όνομα κεντρικού υπολογιστή ή ο αριθμός θύρας που ορίστηκαν για τον τύπο διαμεσολαβητή είναι λανθασμένα.

en: Email Address
el: Διεύθυνση email

en: Emails
el: Email

en: Embarrassed
el: Ντροπιασμένος

en: Empty groups
el: Κενές ομάδες

en: Enable Account
el: Ενεργοποίηση λογαριασμού

en: Enable Logging
el: Ενεργοποίηση καταγραφής

en: Enable Sounds
el: Ενεργοποίηση ήχων

en: Enable buddy ic_on animation
el: Ενεργοποίηση κίνησης _εικονιδίου φίλου

en: Enable replacement of last word on send
el: Ενεργοποίηση αντικατάστασης της τελευταίας λέξης κατά την αποστολή

en: Enable typing notification
el: Ενεργοποίηση ειδοποίησης πληκτρολόγησης

en: Enabled
el: Ενεργοποιήθηκε

en: Encoding
el: Κωδικοποίηση

en: Encodings
el: Κωδικοποιήσεις

en: End Direct IM Session
el: Τερματισμός απευθείας συνεδρίας άμεσων μηνυμάτων

en: End of ban list
el: Τέλος λίστας αποκλεισμών

en: Enforce that passwords are used only once.
el: Εξαναγκασμός χρήσης κωδικών για μια φορά μόνο.

en: Enter Password
el: Εισαγωγή κωδικού

en: Enter SecurID
el: Εισαγωγή SecurID

en: Enter a Conference Server
el: Είσοδος σε εξυπηρετητή συζητήσεων

en: Enter a User Directory
el: Εισαγωγή καταλόγου χρηστών

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
el: Εισάγετε ένα όνομα ή μερικό ID στο παρακάτω πεδίο για να αναζητήσετε τους χρήστες που του αντιστοιχούν στην κοινότητα Sametime.

en: Enter an XMPP Server
el: Εισάγετε έναν εξυπηρετητή XMPP

en: Enter an alias for %s.
el: Εισάγετε ένα ψευδώνυμο για τον %s.

en: Enter an alias for this chat.
el: Εισάγετε ένα ψευδώνυμο για αυτή τη συζήτηση.

en: Enter an alias for this contact.
el: Εισάγετε ένα ψευδώνυμο για αυτή την επαφή.

en: Enter empty string to reset the name.
el: Αφήστε το κενό για να γίνει επαναφορά του ονόματος.

en: Enter password for %s (%s)
el: Εισάγετε τον κωδικό για %s (%s)

en: Enter the 6 digit number from the digital display.
el: Δώστε τα 6 ψηφία από τη ψηφιακή οθόνη.

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
el: Εισάγετε στο παρακάτω πεδίου το όνομα μιας ομάδας βιβλίου διευθύνσεων Notes και τα μέλη της στη λίστα φίλων σας.

en: Enter the name of the group
el: Εισάγετε το όνομα της ομάδας

en: Enter your notes below...
el: Εισάγετε τις σημειώσεις σας παρακάτω...

en: Envious
el: Ζηλόφθονος

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address has too many usernames associated with it.
el: Σφάλμα 0x%04x: Αδυναμία αλλαγής της ηλ. διεύθυνσης επειδή η διεύθυνση που δόθηκε σχετίζεται με πολλά ονόματα χρήστη.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address is invalid.
el: Error 0x%04x: Αδυναμία αλλαγής της ηλ. διεύθυνσης επειδή η διεύθυνση που δόθηκε δεν είναι έγκυρη.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because there is already a request pending for this username.
el: Σφάλμα 0x%04x: Αδυναμία αλλαγής της ηλ. διεύθυνσης επειδή υπάρχει μία αίτηση που εκκρεμεί για αυτό το όνομα χρήστη.

en: Error 0x%04x: Unable to format username because it is invalid.
el: Σφάλμα 0x%04x: Αδυναμία διαμόρφωσης του ονόματος χρήστη επειδή δεν είναι έγκυρο.

en: Error 0x%04x: Unable to format username because the requested name differs from the original.
el: Σφάλμα 0x%04x: Αδυναμία διαμόρφωσης του ονόματος χρήστη επειδή το ζητούμενο όνομα διαφέρει από το αρχικό.

en: Error 0x%04x: Unable to format username because the requested name is too long.
el: Σφάλμα 0x%04x: Αδυναμία διαμόρφωσης του ονόματος χρήστη επειδή το ζητούμενο όνομα είναι πολύ μεγάλο.

en: Error 0x%04x: Unknown error.
el: Error 0x%04x: Άγνωστο σφάλμα.

en: Error Changing Account Info
el: Σφάλμα κατά την αλλαγή των πληροφοριών λογαριασμού

en: Error Downloading the GTK+ Runtime ($R2).$\rThis is required for Pidgin to function; if retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
el: Σφάλμα κατά τη λήψη του GTK+ Runtime ($R2).$\rΑυτό απαιτείται για να λειτουργήσει το Pidgin.  Αν δοκιμάσατε ξανά και αποτύχατε, ίσως χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε τον 'Offline Installer' από το http://pidgin.im/download/windows/ .

en: Error Installing Debug Symbols ($R2).$\rIf retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
el: Σφάλμα κατά την εγκατάσταση των συμβόλων αποσφαλμάτωσης ($R2).$\rΑν ξαναδοκιμάσατε και αποτύχατε, ίσως χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε τον 'Offline Installer' από το http://pidgin.im/download/windows/ .

en: Error Installing Spellchecking ($R3).$\rIf retrying fails, manual installation instructions are at: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation
el: Σφάλμα κατά την εγκατάσταση ορθογραφίας ($R3).$\rαν ξαναδοκιμάσετε και αντιμετωπίσετε πάλι πρόβλημα, δείτε τις οδηγίες εγκατάστασης με το χέρι στο: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation

en: Error Messages
el: Μηνύματα σφαλμάτων

en: Error Reading %s
el: Σφάλμα ανάγνωσης του %s

en: Error Running Editor
el: Σφάλμα κατά την εκτέλεση του επεξεργαστή

en: Error accessing %s: 
    %s.
el: Σφάλμα κατά την προσπέλαση του %s: 
    %s.

en: Error adding buddy
el: Σφάλμα κατά την προσθήκη φίλου

en: Error adding group
el: Σφάλμα κατά την προσθήκη ομάδας

en: Error changing password
el: Σφάλμα αλλαγής κωδικού

en: Error communicating with local mDNSResponder.
el: Σφάλμα επικοινωνίας με τον τοπικό mDNSResponder.

en: Error communicating with server
el: Σφάλμα σύνδεσης με τον εξυπηρετητή

en: Error communicating with server. Closing connection.
el: Σφάλμα σύνδεσης με τον εξυπηρετητή. Κλείσιμο σύνδεσης.

en: Error connecting to SILC Server
el: Σφάλμα κατά τη σύνδεση με τον εξυπηρετητή SILC

en: Error converting %s to punycode: %d
el: Σφάλμα κατά τη μετατροπή του %s σε punycode: %d

en: Error creating session: %s
el: Σφάλμα κατά τη δημιουργία της συνεδρίας: %s

en: Error dialog
el: Διάλογος σφάλματος

en: Error displaying MOTD
el: Σφάλμα εμφάνισης μηνύματος της ημέρας

en: Error during connecting to SILC Server
el: Σφάλμα κατά τη σύνδεση με τον εξυπηρετητή SILC

en: Error during file transfer
el: Σφάλμα κατά τη μεταφορά του αρχείου

en: Error in chat %s
el: Σφάλμα στη συζήτηση %s

en: Error initializing the call. This probably denotes problem in installation of GStreamer or Farsight.
el: Σφάλμα κατά την αρχικοποίηση της κλήσης. Αυτό δείχνει ένα πιθανό πρόβλημα στην εγκατάσταση του GStreamer ή του Farsight.

en: Error joining chat %s
el: Σφάλμα κατά τη συμμετοχή στη συζήτηση %s

en: Error launching "%s": %s
el: Σφάλμα κατά την εκκίνηση του "%s": %s

en: Error launching %s: %s
el: Σφάλμα κατά την εκκίνηση του %s: %s

en: Error loading SILC key pair
el: Σφάλμα κατά το φόρτωμα του κλειδιού SILC

en: Error loading plugin
el: Σφάλμα κατά το φόρτωμα προσθέτου

en: Error loading the plugin.
el: Υπήρξαν σφάλματα κατά το φόρτωμα του προσθέτου.

en: Error occurred
el: Συνέβη σφάλμα

en: Error occurred during key agreement
el: Συνέβη ένα σφάλμα κατά τη συμφωνία κλειδιού

en: Error reading %s: 
    %s.
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση του %s: 
    %s.

en: Error reading file %s: 
    %s
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση του αρχείου %s: 
    %s

en: Error reading from %s: %s
el: Σφάλμα ανάγνωσης από %s: %s

en: Error reading from %s: response too long (%d bytes limit)
el: Σφάλμα ανάγνωσης του %s: πολύ μεγάλη απάντηση (όριο %d bytes)

en: Error reading from resolver process:
    %s
el: Σφάλμα ανάγνωσης από την διαδικασία επίλυσης:
    %s

en: Error requesting %s: %s
el: Σφάλμα αίτησης %s: %s

en: Error resolving %s
el: Σφάλμα εύρεσης του %s

en: Error resolving %s:
    %s
el: Σφάλμα κατά την επίλυση του %s: 
    %s

en: Error resolving %s: %d
el: Σφάλμα κατά την επίλυση του %s: %d

en: Error retrieving room list
el: Σφάλμα κατά τη λήψη της λίστας δωματίων

en: Error running %s
el: Σφάλμα κατά την εκτέλεση του %s

en: Error unregistering account
el: Σφάλμα κατά την διαγραφή της καταχώρησης του λογαριασμού

en: Error with your microphone
el: Σφάλμα με το μικρόφωνό σας

en: Error with your webcam
el: Σφάλμα με τη δικτυακή σας κάμερα

en: Error writing %s: 
    %s.
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή του %s: 
    %s.

en: Error writing to %s: %s
el: Σφάλμα εγγραφής του %s: %s

en: Error: invalid PONG from server
el: Σφάλμα: λανθασμένο PONG από τον εξυπηρετητή

en: Escape the filenames
el: Παράλειψη των ονομάτων αρχείων

en: Esperanto
el: Εσπεράντο

en: Estonian
el: Εσθονικά

en: Event
el: Γεγονός

en: Evil
el: Κακός

en: Evolution Integration
el: Ενσωμάτωση στο Evolution

en: Evolution Integration Configuration
el: Ρυθμίσεις ενσωμάτωσης στο Evolution

en: Excited
el: Εντυπωσιασμένος

en: Execute a command
el: Εκτέλεση εντολής

en: Existing window
el: Υπάρχον παράθυρο

en: Exiting because another libpurple client is already running.
el: Έξοδος επειδή ήδη τρέχει ένας άλλος πελάτης της libpurple.

en: Expanded Background Color
el: Χρώμα αναπτυγμένου παρασκηνίου

en: Expanded Text
el: Αναπτυγμένο κείμενο

en: Export Sametime List for Account %s
el: Εξαγωγή λίστας Sametime για το λογαριασμό %s

en: Export Sametime List...
el: Εξαγωγή λίστας Sametime...

en: Export to .anyone
el: Εξαγωγή σε .anyone

en: Export to .zephyr.subs
el: Εξαγωγή σε .zephyr.subs

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
el: Η εξαγωγή σε αρχείο %s απέτυχε.
    Ελέγξτε αν έχετε δικαίωμα εγγραφής στην τοποθεσία προορισμού

en: Exposure
el: Έκθεση

en: Extended Address
el: Εκτεταμένη διεύθυνση

en: Extended Away
el: Εκτεταμένη απουσία

en: Extended away
el: Εκτεταμένη απουσία

en: External User
el: Εξωτερικός χρήστης

en: Extra conversation placement options.
el: Επιπλέον επιλογές για την τοποθέτηση των συνομιλιών.

en: F_lash window when IMs are received
el: Να ανα_βοσβήνει το παράθυρο όταν λαμβάνονται άμεσα μηνύματα

en: Failed
el: Απέτυχε

en: Failed to change nickname
el: Αποτυχία αλλαγής ψευδωνύμου

en: Failed to get connection: %s
el: Αποτυχία δημιουργίας σύνδεσης:  %s

en: Failed to get name: %s
el: Αποτυχία λήψης ονόματος: %s

en: Failed to get serv name: %s
el: Αποτυχία λήψης ονόματος εξυπηρετητή: %s

en: Failed to initialize SASL authentication: %s
el: Αποτυχία αρχικοποίησης αυθεντικοποίησης SASL: %s

en: Failed to load image
el: Αποτυχία φορτώματος εικόνας

en: Failed to set cmodes for %s
el: Αποτυχία ορισμού καταστάσεων καναλιού για %s

en: Failed to store image: %s
el: Αποτυχία αποθήκευσης της εικόνας: %s

en: Failure: Authentication failed
el: Αποτυχία: Η ταυτοποίηση απέτυχε

en: Failure: Incorrect signature
el: Αποτυχία: Μη έγκυρη υπογραφή

en: Failure: Invalid cookie
el: Αποτυχία: Μη έγκυρο cookie

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
el: Αποτυχία: Ο απομακρυσμένος δεν υποστηρίζει το προτεινόμενο HMAC

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
el: Αποτυχία: Ο απομακρυσμένος δεν υποστηρίζει την προτεινόμενη ομάδα KE

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
el: Αποτυχία: Ο απομακρυσμένος δεν υποστηρίζει το προτεινόμενο PKCS

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
el: Αποτυχία: Ο απομακρυσμένος χρήστης δεν υποστηρίζει την προτεινόμενη κρυπτογράφηση

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
el: Αποτυχία: Το απομακρυσμένο σύστημα δεν υποστηρίζει την προτεινόμενη συνάρτηση hash

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
el: Αποτυχία: Ο απομακρυσμένος δεν εμπιστεύεται/υποστηρίζει το δημόσιο κλειδί σας

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
el: Αποτυχία: Δεν ταιριάζουν οι εκδόσεις, αναβαθμίστε τον πελάτη σας

en: Family Name
el: Επώνυμο

en: Fast size calculations
el: Γρήγοροι υπολογισμοί μεγέθους

en: Fatal Error
el: Απροσδόκητο σφάλμα

en: Feature Not Implemented
el: Το χαρακτηριστικό δεν έχει υλοποιηθεί

en: Feeling
el: Αισθάνεται

en: Female
el: Γυναίκα

en: File
el: Αρχείο

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
el: Το αρχείο %s δεν ήταν δυνατό να εισαχθεί.
    Σιγουρευτείτε ότι το αρχείο είναι αναγνώσιμο και σε μορφή PEM.

en: File %s is %s, which is larger than the maximum size of %s.
el: Το αρχείο %s είναι %s, που είναι μεγαλύτερο από το μέγιστο μέγεθος των %s.

en: File Control
el: Έλεγχος μέσω αρχείου

en: File Send Failed
el: Αποτυχία αποστολής αρχείου

en: File Transfer
el: Μεταφορές αρχείων

en: File Transfer Failed
el: Αποτυχία μεταφοράς αρχείου

en: File Transfers
el: Μεταφορές αρχείων

en: File Transfers - %d%% of %d file | File Transfers - %d%% of %d files
el[0]: Μεταφορές αρχείων - %d%% από %d αρχείο
el[1]: Μεταφορές αρχείων - %d%% από %d αρχεία

en: File is not readable.
el: Το αρχείο δεν είναι αναγνώσιμο.

en: File transfer _details
el: _Λεπτομέρειες μεταφοράς αρχείου

en: File transfer already started
el: Η μεταφορά του αρχείου έχει ήδη αρχίσει

en: File transfer cancelled
el: Η μεταφορά του αρχείου ακυρώθηκε

en: File transfer complete
el: Η μεταφορά του αρχείου ολοκληρώθηκε

en: File transfer from %s failed.
el: Η μεταφορά αρχείου από %s απέτυχε.

en: File transfer proxies
el: Διαμεσολαβητές μεταφοράς αρχείων

en: File transfer session does not exist
el: Δεν υπάρχει η συνεδρία μεταφοράς

en: File transfer to %s failed.
el: Η μεταφορά αρχείου σε %s απέτυχε.

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Filename:
el: Όνομα αρχείου:

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
el: Συμπληρώστε ένα ή περισσότερα πεδία για την αναζήτηση χρηστών XMPP που ταιριάζουν.

en: Fill out all fields completely.
el: Συμπληρώστε όλα τα πεδία.

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Filter:
el: Φίλτρο:

en: Finalizing connection
el: Ολοκλήρωση σύνδεσης

en: Find
el: Αναζήτηση

en: Find Buddy by Email
el: Εύρεση φίλου με email

en: Find Rooms
el: Εύρεση δωματίων

en: Find Services
el: Εύρεση υπηρεσιών

en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
el: Βρείτε μία επαφή εισάγοντας τα κριτήρια στο πεδία που δίνονται. Σημείωση: Κάθε πεδίο υποστηρίζει αναζητήσεις με ειδικούς χαρακτήρες (%)

en: Find buddies
el: Εύρεση φίλων

en: Find buddies...
el: Εύρεση φίλων...

en: Find:
el: Εύρεση:

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
el: To αποτύπωμα και το babbleprint του κλειδιού %s είναι:
    
    %s
    %s

en: Finished
el: Ολοκληρώθηκε

en: Finnish
el: Φινλανδικά

en: First Name
el: Όνομα

en: First name
el: Όνομα

en: First name:
el: Όνομα:

en: Flirtatious
el: Έτοιμος για φλερτ

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Font Face
el: Είδος γραμματοσειράς

en: Fonts
el: Γραμματοσειρές

en: For delayed messages
el: Για καθυστερημένα μηνύματα

en: For delayed messages and in chats
el: Για καθυστερημένα μηνύματα και συζητήσεις

en: For rooms with more than this many people
el: Για δωμάτια με περισσότερα άτομα από αυτόν τον αριθμό

en: Forbidden
el: Απαγορευμένο

en: Force login (ignore server redirects)
el: Εξαναγκασμός εισόδου (παράβλεψη αναδρομολογήσεων του εξυπηρετητή)

en: Forcing Login
el: Εξαναγκασμός εισόδου

en: Foreground Color
el: Χρώμα προσκηνίου

en: Foreground _color
el: Χρώμα _προσκηνίου

en: Founder
el: Ιδρυτής

en: Free For Chat
el: Ελεύθερος για συζήτηση

en: French
el: Γαλλικά

en: From
el: Από

en: From (To pending)
el: Από (Προς εκκρεμεί)

en: From last sent message
el: Από το τελευταίο μήνυμα που στάλθηκε

en: Frustrated
el: Σκαλωμένος

en: Full Name
el: Ονοματεπώνυμο

en: Full name
el: Ονοματεπώνυμο

en: GG server
el: Εξυπηρετητής GG

en: GHI
el: ΗΘΙ

en: GNOME Default
el: Προεπιλογή GNOME

en: GStreamer Failure
el: Αποτυχία GStreamer

en: GStreamer failed to initialize.
el: Το GStreamer απέτυχε να αρχικοποιηθεί.

en: GTK Signals Test
el: Δοκιμή σημάτων GTK

en: GTK+ Interface Font
el: Γραμματοσειρά περιβάλλοντος GTK+

en: GTK+ Runtime (required if not present)
el: Έκδοση GTK+ Runtime (απαιτείται αν δεν υπάρχει)

en: GTK+ Text Shortcut Theme
el: Θέμα κειμένου συντόμευσης GTK+

en: GTK+ Theme Control Settings
el: Ρυθμίσεις ελέγχου θεμάτων GTK+

en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
el: Πρόσθετο πρωτοκόλλου Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu Public Directory
el: Δημόσιος κατάλογος Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu User
el: Χρήστης Gadu-Gadu

en: Galician
el: Γαλικιανά

en: Games
el: Παιχνίδια

en: Gaming
el: Παίζει

en: Gateway
el: Πύλη

en: Gender
el: Φύλο

en: General
el: Γενικά

en: General Log Reading Configuration
el: Γενικές ρυθμίσεις ανάγνωσης καταγραφών

en: General Text Replacement Options
el: Γενικές επιλογές αντικατάστασης κειμένου

en: Generate Key Pair
el: Δημιουργία ζεύγους κλειδιών

en: Geolocation
el: Γεωγραφική τοποθεσία

en: Georgian
el: Γεωργιανά

en: German
el: Γερμανικά

en: Get
el: Λήψη

en: Get AIM Info
el: Λήψη πληροφοριών AIM

en: Get Away Message
el: Λήψη μηνύματος απουσίας

en: Get File
el: Λήψη αρχείου

en: Get Info
el: Πληροφορίες

en: Get Notes Address Book Info
el: Λήψη πληροφοριών βιβλίου διευθύνσεων Notes

en: Get Public Key
el: Λήψη δημοσίου κλειδιού

en: Get Public Key...
el: Λήψη δημοσίου κλειδιού...

en: Get User Info
el: Πληροφορίες χρήστη

en: Get X-Status Msg
el: Λήψη μηνύματος X-Status

en: Get _Info
el: Λήψη _πληροφοριών

en: Given Name
el: Όνομα

en: Glorious
el: Χαρούμενος

en: GntClipboard
el: Πρόχειρο gnt

en: GntHistory
el: Ιστορικό gnt

en: Goes a_way
el: Γίνεται _απών

en: Goes away
el: Απομακρύνεται από τον υπολογιστή

en: Gone
el: Έφυγε

en: Grateful
el: Ευγνώμων

en: Greek
el: Ελληνικά

en: Grieving
el: Θρηνεί

en: Group
el: Ομάδα

en: Group Items
el: Ομαδοποίηση αντικειμένων

en: Group Name
el: Όνομα ομάδας

en: Group:
el: Ομάδα:

en: GroupWise Conference %d
el: Συζήτηση GroupWise %d

en: Grouping
el: Ομαδοποίηση

en: Grumpy
el: Στριφνός

en: GtkTreeView Horizontal Separation
el: Οριζόντιος διαχωρισμός GtkTreeView

en: Gtkrc File Tools
el: Εργαλεία αρχείων Gtkrc

en: Guilty
el: Ένοχος

en: Gujarati
el: Γκουτζαράτι

en: Gujarati Language Team
el: Ομάδα γλώσσας Γκουτζαράτι

en: HTTP proxy connection error %d
el: Σφάλμα σύνδεσης διαμεσολαβητή HTTP %d

en: Half Operator
el: Βοηθός συντονιστής

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
el: Η χειραψία αναγνωρίστηκε, αποστολή εισόδου

en: Hangup
el: Κλείσιμο

en: Happy
el: Χαρούμενος

en: Having Coffee
el: Πίνει καφέ

en: Having fun
el: Διασκεδάζει

en: Hebrew
el: Εβραϊκά

en: Hidden or not logged-in
el: Κρυφός ή αποσυνδεδεμένος

en: Hide Icon
el: Απόκρυψη εικονιδίου

en: Hide Joins/Parts
el: Απόκρυψη συμμετοχών/αποχωρήσεων

en: Hide When Offline
el: Απόκρυψη όταν είναι εκτός σύνδεσης

en: Hide client identity
el: Απόκρυψη ταυτότητας πελάτη

en: Hides extraneous join/part messages.
el: Κρύβει τα αναλυτικά μηνύματα συμμετοχής/αποχώρησης.

en: Highlight _misspelled words
el: _Τονισμός λανθασμένων λέξεων

en: Highlight matches
el: Τονισμός όμοιων

en: Highlighted Message Name Color
el: Χρώμα ονομάτων τονισμένων μηνυμάτων

en: Highlighted Messages
el: Τονισμένα μηνύματα

en: Hindi
el: Χίντι

en: History
el: Ιστορικό

en: History Plugin Requires Logging
el: Το πρόσθετο ιστορικού απαιτεί την ενεργοποίηση καταγραφής

en: Hit 'Enter' to find more rooms of this category.
el: Πατήστε το 'Enter' για να βρείτε περισσότερα δωμάτια σε αυτή την κατηγορία.

en: Home Address
el: Διεύθυνση οικίας

en: Homepage
el: Ιστοσελίδα

en: Hong Kong Chinese
el: Κινέζικα Χονγκ Κονγκ

en: Hopeful
el: Ελπιδοφόρος

en: Host Gone
el: Ο κεντρικός υπολογιστής χάθηκε

en: Host Name: 	%s
el: Ονομασία κεντρικού υπολογιστή: 	%s

en: Host Unknown
el: Άγνωστος κεντρικός υπολογιστής

en: Host name
el: Όνομα κεντρικού υπολογιστή

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Hot
el: Καυτός

en: Humbled
el: Ταπεινωμένος

en: Humiliated
el: Ντροπιασμένος

en: Hungarian
el: Ουγγρικά

en: Hungry
el: Πεινασμένος

en: Hurt
el: Πληγωμένος

en: Hyper Active
el: Υπερδραστήριος

en: Hyperlink Color
el: Χρώμα υπερσυνδέσμου

en: Hyperlink color
el: Χρώμα υπερσυνδέσμου

en: Hyperlink prelight color
el: Χρώμα προφωτισμού υπερσυνδέσμου

en: Hyperlink visited color
el: Χρώμα υπερσυνδέσμου που έχει επισκεφτεί

en: I'm not here right now
el: Δεν είμαι εδώ αυτή τη στιγμή

en: ICQ Direct Connect
el: Απευθείας σύνδεση ICQ

en: ICQ Privacy Options
el: Επιλογές εμπιστευτικότητας ICQ

en: ICQ Protocol Plugin
el: Πρόσθετο πρωτοκόλλου IRC

en: ICQ Server Relay
el: Εξυπηρετητής αναμετάδοσης ICQ

en: ICQ authorization denied.
el: Άρνηση έγκρισης ICQ.

en: ICQ user %u has sent you a buddy: %s (%s)
el: Ο χρήστης ICQ %u σας έστειλε ένα φίλο: %s (%s)

en: IM
el: Μήνυμα

en: IM Conversation Windows
el: Παράθυρα άμεσων μηνυμάτων

en: IM With Password
el: Άμεσο μήνυμα με κωδικό

en: IM with Key Exchange
el: Άμεσο μήνυμα με ανταλλαγή κλειδιού

en: IM with Password
el: Άμεσο μήνυμα με κωδικό

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: IPC Test Client
el: Δοκιμή πελάτη IPC

en: IPC Test Server
el: Δοκιμή εξυπηρετητή IPC

en: IRC Protocol Plugin
el: Πρόσθετο πρωτοκόλλου IRC

en: IRC nick and server may not contain whitespace
el: Τα ψευδώνυμα και οι εξυπηρετητές IRC δεν πρέπει να περιέχουν κενά

en: I_M
el: _Μήνυμα

en: Icon Error
el: Σφάλμα εικονιδίου

en: Icon for Chat
el: Εικονίδιο για συζήτηση

en: Icon for Contact/
    Icon for Unknown person
el: Εικονίδιο για επαφή/
    Εικονίδιο για άγνωστο άτομο

en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
el: Εικονιδιοποιεί τη λίστα φίλων και τις συνομιλίες σας όταν είστε μακριά.

en: Iconify on Away
el: Εικονιδιοποίηση κατά την απουσία

en: Ident name
el: Ονομα αναγνώρισης

en: Idle
el: Αδρανής

en: Idle %dd %dh %02dm
el: Αδρανής %dd %dh %02dm

en: Idle %dh %02dm
el: Αδρανής %dh %02dm

en: Idle %dm
el: Αδρανής %dm

en: Idle Text
el: Κείμενο αδρανών

en: Idle for
el: Αδρανής για

en: If user has not spoken in this many minutes
el: Αν ο χρήστης δεν έχει μιλήσει για τόσα λεπτά

en: If you look real closely
el: Αν κοιτάξεις από πραγματικά πολύ κοντά

en: Ignore
el: Παράβλεψη

en: Ignore incoming format
el: Παράβλεψη εισερχόμενης μορφοποίησης

en: Ignored
el: Παραβλέφθηκε

en: Import Sametime List for Account %s
el: Εισαγωγή λίστας Sametime για το λογαριασμό %s

en: Import Sametime List...
el: Εισαγωγή λίστας Sametime...

en: Import from .anyone
el: Εισαγωγή από .anyone

en: Import from .zephyr.subs
el: Εισαγωγή από .zephyr.subs

en: Impressed
el: Εντυπωσιασμένος

en: Improper Addressing
el: Ανάρμοστη διευθυνσιοδότηση

en: In Love
el: Ερωτευμένος

en: In awe
el: Με δέος

en: In local permit/deny
el: Τοπική άδεια/άρνηση

en: In love
el: Ερωτευμένος

en: In the restroom
el: Στο αποχωρητήριο

en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
el: Περιλαμβάνει τις καταγραφές άλλων πελατών άμεσων μηνυμάτων στον προβολέα καταγραφών.

en: Incoming Call
el: Εισερχόμενη κλήση

en: Incompatible protocol version
el: Ασύμβατη έκδοση πρωτοκόλλου

en: Incorrect Password
el: Λανθασμένος κωδικός

en: Incorrect encoding in authorization
el: Λανθασμένη κωδικοποίηση στην έγκριση

en: Incorrect password
el: Λανθασμένος κωδικός.

en: Incorrect username or password
el: Λανθασμένο όνομα χρήστη ή κωδικός.

en: Increase Font Size
el: Αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς

en: Indignant
el: Αγανακτισμένος

en: Indisposed
el: Τοποθετήθηκε παράταιρα

en: Indonesian
el: Ινδονησιανά

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Info for %s
el: Πληροφορίες για %s

en: Info for Group %s
el: Πληροφορίες της ομάδας %s

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Information dialog
el: Διάλογος πληροφοριών

en: Initializing SSL/TLS
el: Εκκίνηση SSL/TLS

en: Initializing Stream
el: Εκκίνηση ροής

en: Initiate Media
el: Έναρξη πολυμέσων

en: Initiate _Chat
el: Έναρξη _συζήτησης

en: Input
el: Είσοδος

en: Input and Output Settings
el: Ρυθμίσεις εισόδου και εξόδου

en: Insert IM Image
el: Εισαγωγή εικόνας

en: Insert Image
el: Εισαγωγή εικόνας

en: Insert Link
el: Εισαγωγή συνδέσμου

en: Insert Smiley
el: Εισαγωγή φατσούλας

en: Insert c_ount of new messages into window title
el: Εισαγωγή _πλήθους νέων μηνυμάτων στον τίτλο του παραθύρου

en: Insert count of new message into _X property
el: Εισαγωγή _πλήθους νέων μηνυμάτων στις ιδιότητες X

en: Insert in message
el: Εισαγωγή στο μήνυμα

en: Install Plugin...
el: Εγκατάσταση προσθέτου...

en: Instant Messaging
el: Άμεσα μηνύματα

en: Instant Messaging Client
el: Πελάτης άμεσων μηνυμάτων

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
el: Τα άμεσα μηνύματα θα καταγράφονται μόνο αν είναι ενεργοποιημένη η "Καταγραφή όλων των άμεσων μηνυμάτων".

en: Insufficient rights
el: Ελλιπή δικαιώματα

en: Interested
el: Ενδιαφερόμενος

en: Interface
el: Περιβάλλον

en: Internal Server Error
el: Εσωτερικό σφάλμα εξυπηρετητή

en: Internet Messenger
el: Αποστολέας μηνυμάτων διαδικτύου

en: Intoxicated
el: Μολυσμένος

en: Invalid Authorization Mechanism
el: Μη έγκυρος μηχανισμός έγκρισης

en: Invalid Directory
el: Λανθασμένος κατάλογος

en: Invalid Encoding
el: Μη έγκυρη κωδικοποίηση

en: Invalid ID
el: Μη έγκυρο ID

en: Invalid Namespace
el: Μη έγκυρος ονοματοχώρος

en: Invalid Room Handle
el: Μη έγκυρο χειριστήριο δωματίου

en: Invalid Room Name
el: Μη έγκυρο όνομα δωματίου

en: Invalid SNAC
el: Μη έγκυρο SNAC

en: Invalid Server
el: Μη έγκυρος εξυπηρετητής

en: Invalid Server Name
el: Μη έγκυρο όνομα εξυπηρετητή

en: Invalid Username Encoding
el: Μη έγκυρη κωδικοποίηση ονόματος χρήστη

en: Invalid XML
el: Μη έγκυρο XML

en: Invalid XMPP ID
el: Μη έγκυρο XMPP ID

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
el: Μη έγκυρο XMPP ID. Πρέπει να οριστεί η διεύθυνση διαδικτύου.

en: Invalid XMPP ID. Username portion must be set.
el: Μη έγκυρο XMPP ID. Πρέπει να ρυθμιστεί το όνομα χρήστη.

en: Invalid authzid
el: Μη έγκυρο διακριτικό έγκρισης

en: Invalid challenge from server
el: Μη έγκυρη πρόκληση από τον εξυπηρετητή

en: Invalid chat room name
el: Μη έγκυρο όνομα δωματίου

en: Invalid error
el: Μη έγκυρο σφάλμα

en: Invalid nickname
el: Μη έγκυρο ψευδώνυμο

en: Invalid proxy settings
el: Λανθασμένες ρυθμίσεις διαμεσολαβητή

en: Invalid response from server
el: Λανθασμένη ανταπόκριση του εξυπηρετητή

en: Invalid title
el: Μη έγκυρος τίτλος

en: Invert
el: Αντιστροφή

en: Invincible
el: Άτρωτος

en: Invisible
el: Αόρατος

en: Invisible List
el: Αόρατη Λίστα

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
el: Πρόσκληση από: %s
    
    στάλθηκε: %s

en: Invitation only
el: Μόνο με προσκλήσεις

en: Invitation to Conversation
el: Πρόσκληση σε συνομιλία

en: Invite
el: Πρόσκληση

en: Invite Buddy Into Chat Room
el: Πρόσκληση φίλου στο δωμάτιο συζήτησης

en: Invite Group to Conference...
el: Πρόσκληση Ομάδας στη Συζήτηση...

en: Invite List
el: Λίστα προσκλήσεων

en: Invite message (optional)
el: Μήνυμα Πρόσκλησης (προαιρετικό)

en: Invite to Conference
el: Πρόσκληση σε συζήτηση

en: Invite to Conference...
el: Πρόσκληση σε συζήτηση...

en: Invite to chat
el: Πρόσκληση σε συζήτηση

en: Invite user to a conference
el: Πρόσκληση χρήστη σε μια συζήτηση

en: Invite...
el: Πρόσκληση...

en: Irish
el: Ιρλανδικά

en: Is no longer i_dle
el: Δεν είναι πια α_νενεργός

en: Is no longer idle
el: Δεν είναι πια αδρανής

en: Italian
el: Ιταλικά

en: Italic
el: Πλάγια

en: Item Not Found
el: Το αντικείμενο δε βρέθηκε

en: JKL
el: ΚΛΜ

en: Japanese
el: Ιαπωνικά

en: Jealous
el: Ζηλιάρης

en: Job Role
el: Ρόλος εργασίας

en: Job Title
el: Τίτλος εργασίας

en: John Noname
el: Γιάννης Χωρίς-όνομα

en: Join
el: Συμμετοχή

en: Join Chat
el: Συμμετοχή σε συζήτηση

en: Join Chat...
el: Συμμετοχή σε συζήτηση...

en: Join Private Group
el: Συμμετοχή σε κλειστή ομάδα

en: Join a Chat
el: Συμμετοχή σε συζήτηση

en: Join/Part Hiding
el: Απόκρυψη συμμετοχής/αποχώρησης

en: Joining %s requires an invitation.
el: Η συμμετοχή στο %s απαιτεί πρόσκληση.

en: Jump to markerline
el: Μεταπήδηση στη γραμμή σηματοδότησης

en: Just logged in
el: Μόλις συνδέθηκε

en: Just logged out
el: Μόλις αποσυνδέθηκε

en: Kannada
el: Κανάντα

en: Kannada Translation team
el: Ομάδα μετάφρασης Κανάντα

en: Kashmiri
el: Κασμίρι

en: Kazakh
el: Καζακικά

en: Key Agreement
el: Συμφωνία κλειδιού

en: Key Agreement Request
el: Αίτηση συμφωνίας κλειδιού

en: Key Agreement failed
el: Αποτυχία συμφωνίας κλειδιού

en: Key Exchange failed
el: Αποτυχία ανταλλαγής κλειδιού

en: Key Length: 	%d bits
el: Μήκος κλειδιού: 	%d bits

en: Key Pair Generation failed
el: Αποτυχία δημιουργίας ζεύγους κλειδιών

en: Key agreement cannot be started with yourself
el: Η συμφωνία κλειδιού δεν μπορεί να ξεκινήσει από εσάς

en: Key agreement failed
el: Αποτυχία συμφωνίας κλειδιού

en: Key agreement is already started
el: Η συμφωνία κλειδιού έχει ήδη αρχίσει

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
el: Λήφθηκε αίτηση συμφωνίας κλειδιού από %s. Θέλετε να γίνει η συμφωνία κλειδιού;

en: Key agreement was aborted
el: Η συμφωνία κλειδιού εγκαταλείφθηκε

en: Key length
el: Μήκος κλειδιού

en: Keyboard Shortcuts
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: Khmer
el: Κχμερ

en: Kicked (%s)
el: Εκδιωγμένος (%s)

en: Kicked by %s (%s)
el: Εκδιωγμένος από τον %s (%s)

en: Kill User
el: Σκότωμα χρήστη

en: Killed by %s (%s)
el: Σκοτωθήκατε από τον %s (%s)

en: Korean
el: Κορεάτικα

en: Kurdish
el: Κουρδικά

en: Kurdish (Sorani)
el: Κουρδικά (Sorani)

en: Lao
el: Λαοτινά

en: Last Known Client
el: Τελευταίος γνωστός πελάτης:

en: Last Name
el: Επώνυμο

en: Last Said
el: Τελευταία φράση

en: Last Seen
el: Τελευταία θέαση

en: Last created window
el: Παράθυρο που δημιουργήθηκε τελευταίο

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Last name:
el: Επώνυμο:

en: Lastlog plugin.
el: Πρόσθετο lastlog.

en: Later
el: Αργότερα

en: Latvian
el: Λετονικά

en: Launcher Icon
el: Εικονίδιο εκτέλεσης

en: Layout
el: Μορφοποίηση

en: Left
el: Αριστερά

en: Left Vertical
el: Κάθετα αριστερά

en: Let others see what computer you are using
el: Επιτρέπεται οι άλλοι χρήστες να βλέπουν τι υπολογιστή χρησιμοποιείτε

en: Let others see what services you are using
el: Επιτρέπεται οι άλλοι χρήστες να βλέπουν τι υπηρεσίες χρησιμοποιείτε

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
el: Σας επιτρέπει να στέλνετε ακατέργαστη είσοδο σε πρωτόκολλα βασισμένα σε κείμενο.

en: Level
el: Επίπεδο

en: List of %d user:
     | List of %d users:
el[0]: Λίστα %d χρήστη:
el[1]: Λίστα %d χρηστών:

en: List overflow
el: Υπερχείλιση λίστας

en: Listening to music
el: Ακούει μουσική

en: Lithuanian
el: Λιθουανικά

en: Live Video
el: Ζωντανό βίντεο

en: Load Buddylist...
el: Φόρτωμα λίστας φίλων...

en: Load buddylist from file...
el: Φόρτωμα λίστας φίλων από αρχείο...

en: Loads .NET plugins with Mono.
el: Φορτώνει πρόσθετα .NET με Mono.

en: Local Buddy List Only
el: Μόνο της τοπικής λίστας φίλων

en: Local File:
el: Τοπικό αρχείο:

en: Local Port
el: Τοπική θύρα

en: Local Time
el: Τοπική ώρα

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
el: Τοπική ώρα εκκίνησης του εξυπηρετητή: %s
    Τοπική ώρα συνεχούς λειτουργίας εξυπηρετητή: %s
    Τοπικοί πελάτες του εξυπηρετητή: %d
    Τοπικά κανάλια του εξυπηρετητή: %d
    Τοπικοί διαχειριστές του εξυπηρετητή: %d
    Τοπικοί διαχειριστές το δρομολογητή: %d
    Τοπικοί κυτταρικοί πελάτες: %d
    Τοπικά κυτταρικά κανάλια: %d
    Τοπικοί κυτταρικοί διακομιστές: %d
    Συνολικοί πελάτες: %d
    Συνολικά κανάλια: %d
    Συνολικοί εξυπηρετητές: %d
    Συνολικοί δρομολογητές: %d
    Συνολικοί διαχειριστές του εξυπηρετητή: %d
    Συνολικοί διαχειριστές του δρομολογητή: %d

en: Locality
el: Συνοικία

en: Localizations
el: Μεταφράσεις

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Log Deletion Failed
el: Αποτυχία διαγραφής καταγραφής

en: Log Directory
el: Κατάλογος καταγραφών

en: Log IMs
el: Καταγραφή άμεσων μηνυμάτων

en: Log In
el: Σύνδεση

en: Log Out
el: Αποσύνδεση

en: Log Reader
el: Αναγνώστης καταγραφών

en: Log _format:
el: _Μορφή καταγραφής:

en: Log all _instant messages
el: _Καταγραφή όλων των άμεσων μηνυμάτων

en: Log all _status changes to system log
el: Καταγραφή όλων των α_λλαγών κατάστασης στην καταγραφή συστήματος

en: Log all c_hats
el: Καταγραφή όλων των _συζητήσεων

en: Log chats
el: Καταγραφή συζητήσεων

en: Log format
el: Μορφή καταγραφής

en: Log status change events
el: Καταγραφή αλλαγών κατάστασης

en: Logged In
el: Συνδεδεμένος

en: Logged Off
el: Αποσυνδεδεμένος

en: Logging
el: Γίνεται καταγραφή

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
el: Η καταγραφή μπορεί να ενεργοποιηθεί από το Εργαλεία -> Προτιμήσεις -> Καταγραφή.
    
    Η ενεργοποίηση των καταγραφών για τα άμεσα μηνύματα και/ή τις συζητήσεις θα ενεργοποιήσει το ιστορικό για τους ίδιους τύπους συνομιλιών.

en: Logging of this conversation failed.
el: Αποτυχία καταγραφής αυτής της συνομιλίας.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
el: Η καταγραφή ξεκίνησε. Τα μελλοντικά μηνύματα σε αυτή τη συνομιλία θα καταγράφονται.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
el: Η καταγραφή σταμάτησε. Τα μελλοντικά μηνύματα σε αυτή τη συνομιλία δε θα καταγράφονται.

en: Login Acknowledged
el: Η είσοδος αναγνωρίστηκε

en: Login Options
el: Επιλογές εισόδου

en: Login Redirected
el: Αναδρομολόγηση εισόδου

en: Login name
el: Όνομα εισόδου

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Lonely
el: Μοναχικός

en: Lost
el: Χαμένος

en: Lost connection with server: %s
el: Η σύνδεση με τον εξυπηρετητή χάθηκε: %s

en: Lost connection with the remote user:<br>%s
el: Χάθηκε η σύνδεση με τον απομακρυσμένο χρήστη:<br>%s

en: Loud
el: Θορυβώδης

en: Louder
el: Περισσότερο θορυβώδης

en: Loudest
el: Τελείως θορυβώδης

en: Lucky
el: Τυχερός

en: Lunch
el: Μεσημεριανό

en: MNO
el: ΝΞΟ

en: MOTD for %s
el: Μήνυμα της ημέρας για %s

en: M_ute sounds
el: _Αποσιώπηση ήχων

en: Macedonian
el: Μακεδονικά (Σλαβικά)

en: Mail Checker
el: Ελεγκτής αλληλογραφίας

en: Mail dialog
el: Διάλογος αλληλογραφίας

en: Mailstop
el: Κώδικας Mailstop

en: Maithili
el: Μαϊθιλί

en: Malay
el: Μαλαισιακά

en: Malayalam
el: Μαλαγιάλαμ

en: Male
el: Άντρας

en: Male or female
el: Άντρας ή γυναίκα

en: Malformed BOSH URL
el: Παραμορφωμένο BOSH URL

en: Malformed XMPP ID
el: Παραμορφωμένο XMPP ID

en: Malicious challenge from server
el: Βλαβερή πρόκληση από τον εξυπηρετητή

en: Manual
el: Με το χέρι

en: Manually
el: Με το χέρι

en: Marathi
el: Μαράθι

en: Markerline
el: Γραμμή σηματοδότησης

en: Master archive is misconfigured
el: Η κύρια αρχειοθέτηση δεν είναι σωστά ρυθμισμένη

en: Maximum Version
el: Μέγιστη έκδοση

en: Maximum last-seen difference:
el: Μέγιστη διαφορά τελευταίας θέασης:

en: Maximum response timeout:
el: Χρονικό όριο ανταπόκρισης:

en: Maximum size:
el: Μέγιστο μέγεθος:

en: Meadow Mari
el: Ανατολικά Μάρι

en: Mean
el: Κακιασμένος

en: Media Initiation Failed
el: Αδυναμία εκκίνησης πολυμέσων

en: Media error
el: Σφάλμα πολυμέσων

en: Meeting friends
el: Είναι με φίλους

en: Member Since
el: Μέλος από

en: Merge Groups
el: Συγχώνευση ομάδων

en: Merge List from Server
el: Συγχώνευση λίστας από τον εξυπηρετητή

en: Merge and Save List to Server
el: Συγχώνευση και αποθήκευση λίστας στον εξυπηρετητή

en: Merging these contacts will cause them to share a single entry on the buddy list and use a single conversation window. You can separate them again by choosing 'Expand' from the contact's context menu
el: Η συγχώνευση αυτών των επαφών θα τις κάνει να μοιράζονται μία και μόνο εγγραφή στη λίστα φίλων και να χρησιμοποιούν ένα μοναδικό παράθυρο συζήτησης. Μπορείτε να τις διαχωρίσετε και πάλι επιλέγοντας 'Ανάπτυξη' από το μενού επαφών

en: Message
el: Μήνυμα

en: Message (Nick Said) Text
el: Κείμενο μηνύματος

en: Message (optional)
el: Μήνυμα (προαιρετικό)

en: Message Notification
el: Ειδοποίηση μηνύματος

en: Message Text
el: Κείμενο μηνύματος

en: Message Timestamp Formats
el: Μορφές χρονοσήμων μηνυμάτων

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
el: Το μήνυμα δεν ήταν δυνατό να σταλεί επειδή έχει πολύ μεγάλο μέγεθος.

en: Message could not be sent.
el: Το μήνυμα δεν ήταν δυνατό να σταλεί.

en: Message delivery to %s failed: %s
el: Μεταφορά μηνύματος σε %s απέτυχε: %s

en: Message from %s
el: Μήνυμα από %s

en: Message of the Day
el: Μήνυμα της ημέρας

en: Message received
el: Λήφθηκε μήνυμα

en: Message received begins conversation
el: Λήφθηκε μήνυμα που ξεκινάει συζήτηση

en: Message sent
el: Στάλθηκε μήνυμα

en: Message was not sent, because you are not signed on.
el: Το μήνυμα δε στάλθηκε επειδή δεν είστε συνδεδεμένοι.

en: Message:
el: Μήνυμα:

en: Messaging Menu
el: Μενού μηνυμάτων

en: Method:
el: Μέθοδος:

en: Microphone
el: Μικρόφωνο

en: Microphone Test
el: Δοκιμή μικροφώνου

en: Middle Name
el: Πατρώνυμο

en: Middle mouse button
el: Μεσαίο πλήκτρο ποντικιού

en: Minimi_ze new conversation windows
el: Ελαχιστοποίηση παραθύρων _νέων συνομιλιών

en: Minimum Version
el: Ελάχιστη έκδοση

en: Minimum input area height in lines:
el: Ελάχιστο ύψος περιοχής εισαγωγής κειμένου σε γραμμές:

en: Minutes
el: Λεπτά

en: Minutes before changing status
el: Λεπτά πριν την αλλαγή της κατάστασης

en: Misc
el: Διάφορα

en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: Missing protocol plugin for %s
el: Λείπει το πρόσθετο πρωτοκόλλου για %s

en: Mobile
el: Με φορητή συσκευή

en: Mobile Phone
el: Κινητό τηλέφωνο

en: Modify
el: Τροποποίηση

en: Modify Account
el: Τροποποίηση λογαριασμού

en: Modify Buddy Pounce
el: Επεξεργασία εφόρμησης φίλου

en: Mongolian
el: Μογγολικά

en: Mono Plugin Loader
el: Φορτωτής προσθέτων Mono

en: Mood
el: Διάθεση

en: Mood Comment
el: Σχόλιο διάθεσης

en: Mood Name
el: Ονομασία διάθεσης

en: Mood Text
el: Κείμενο διάθεσης

en: Moody
el: Ευδιάθετος

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
el: Βρέθηκαν περισσότεροι από ένα χρήστες με το ίδιο όνομα. Επιλέξτε το σωστό χρήστη από την πίστα για να τον προσθέσετε στη λίστα φίλων.

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
el: Βρέθηκαν περισσότεροι από ένα χρήστες με το ίδιο δημόσιο κλειδί. Επιλέξτε το σωστό χρήστη από την πίστα για να τον προσθέσετε στη λίστα φίλων.

en: Mouse Gestures
el: Νεύματα ποντικιού

en: Mouse Gestures Configuration
el: Ρύθμιση νευμάτων ποντικιού

en: Move to
el: Μετακίνηση σε

en: Multiple plugins will be unloaded.
el: Πολλαπλά πρόσθετα θα αποφορτωθούν.

en: Music Messaging
el: Μηνύματα μουσικής

en: Music Messaging Configuration
el: Ρύθμιση μηνυμάτων μουσικής

en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
el: Πρόσθετο μουσικών μηνυμάτων για συνεργαζόμενη σύνθεση.

en: Music messaging session confirmed.
el: Η συνεδρία μηνυμάτων μουσικής εγκρίθηκε.

en: Mute _Sounds
el: _Αποσιώπηση ήχων

en: NAME
el: ΟΝΟΜΑ

en: NSS Preferences
el: NSS Προτιμήσεις

en: N_ew conversations:
el: _Νέες συνομιλίες:

en: Name
el: Όνομα

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
el: Όνομα: %s
    Έκδοση: %s
    Περιγραφή: %s
    Συγγραφέας: %s
    Ιστοσελίδα: %s
    Όνομα αρχείου: %s

en: Nepali
el: Νεπαλικά

en: Nervous
el: Νευρικός

en: Nested Grouping (experimental)
el: Εμφωλευμένη υποομαδοποίηση (πειραματικό)

en: Nested Subgroup
el: Εμφωλευμένη υποομάδα

en: Network
el: Δίκτυο

en: Network Statistics
el: Στατιστικά δικτύου

en: Network error.
el: Σφάλμα δικτύου

en: Network is empty
el: Το δίκτυο είναι άδειο

en: Neutral
el: Φυσιολογικός

en: Never
el: Ποτέ

en: New Account
el: Νέος λογαριασμός

en: New Buddy Pounce
el: Νέα εφόρμηση φίλου

en: New Conference
el: Νέα συζήτηση

en: New Event
el: Νέο γεγονός

en: New Instant Message
el: Νέο άμεσο μήνυμα

en: New Line
el: Νέα γραμμή

en: New Mail
el: Νέα αλληλογραφία

en: New Person
el: Νέο άτομο

en: New Pounces
el: Νέες εφορμήσεις

en: New Version Available
el: Νέα έκδοση διαθέσιμη

en: New _Message...
el: _Νέο μήνυμα...

en: New _mail notifications
el: Ειδοποιήσεις νέας α_λληλογραφίας

en: New mail notifications
el: Ειδοποιήσεις νέας αλληλογραφίας

en: New password
el: Νέος κωδικός

en: New password (again)
el: Νέος κωδικός (ξανά)

en: New passwords do not match.
el: Οι νέοι κωδικοί δεν ταιριάζουν.

en: New status...
el: Νέα κατάσταση...

en: New tab
el: Νέα καρτέλα

en: New window
el: Νέο παράθυρο

en: New...
el: Νέο...

en: Next >
el: Επόμενο >

en: Nick
el: Ψευδώνυμο

en: Nick Said
el: Ψευδώνυμο είπε

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
el: Η αλλαγή ψευδωνύμου δεν υποστηρίζεται σε μη MUC δωμάτια συζήτησης

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
el: Το ψευδώνυμο ή το κανάλι είναι προσωρινά μη διαθέσιμο.

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο

en: Nickname in use
el: Ψευδώνυμο που χρησιμοποιείται

en: Nihilist
el: Νιχιλιστής

en: No
el: Όχι

en: No Grouping
el: Χωρίς ομαδοποίηση

en: No MOTD available
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμο μήνυμα της ημέρας

en: No Matches
el: Καμία αντιστοιχία

en: No Message of the Day available
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμο μήνυμα της ημέρας

en: No Proxy
el: Χωρίς διαμεσολαβητή

en: No Sound
el: Χωρίς ήχο

en: No actions available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενέργειες

en: No codecs found. Install some GStreamer codecs found in GStreamer plugins packages.
el: Δεν βρέθηκαν κωδικοποιητές. Εγκαταστήστε κάποιους κωδικοποιητές GStreamer που βρίσκονται στα πακέτα προσθέτων GStreamer.

en: No codecs left. Your codec preferences in fs-codecs.conf are too strict.
el: Δεν απέμεινε κανένας κωδικοποιητής. Οι επιλογές κωδικοποιητών στο fs-codecs.conf είναι πολύ περιορισμένες.

en: No configuration options for this plugin.
el: Δεν υπάρχουν επιλογές ρυθμίσεων για αυτό το πρόσθετο.

en: No file transfer session active
el: Δεν υπάρχει ενεργή εργασία μεταφοράς

en: No logs were found
el: Δε βρέθηκαν καταγραφές

en: No match
el: Καμία αντιστοιχία

en: No matches
el: Καμία αντιστοιχία

en: No matching users found
el: Δε βρέθηκαν χρήστες που να ταιριάζουν

en: No message
el: Χωρίς μήνυμα

en: No name
el: Χωρίς όνομα

en: No proxy
el: Χωρίς διαμεσολαβητή

en: No public key was received
el: Δεν λήφθηκε κανένα δημόσιο κλειδί

en: No reason
el: Χωρίς αιτία

en: No reason given.
el: Δεν δόθηκε αιτία.

en: No results found for email address %s
el: Δε βρέθηκαν αποτελέσματα για τη διεύθυνση email %s

en: No server statistics available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα στατιστικά εξυπηρετητή

en: No session ID given
el: Δε δόθηκε ID συνεδρίας

en: No sounds
el: Χωρίς ήχους

en: No such channel
el: Δεν υπάρχει τέτοιο κανάλι

en: No such command (in this context).
el: Δεν υπάρχει τέτοια εντολή (σε αυτό το πλαίσιο).

en: No such command.
el: Δεν υπάρχει τέτοια εντολή.

en: No such nick or channel
el: Δεν υπάρχει τέτοιο ψευδώνυμο ή κανάλι

en: No topic is set
el: Δεν ορίστηκε θέμα συζήτησης

en: No users found
el: Δε βρέθηκαν χρήστες

en: Non-matching Hosts
el: Οι κεντρικοί υπολογιστές δεν ταιριάζουν

en: None
el: Καμία

en: None (To pending)
el: Κανένα (Προς εκκρεμεί)

en: None of your accounts are idle.
el: Κανένας από τους λογαριασμούς σας δεν είναι αδρανής.

en: Normal
el: Φυσιολογικός

en: Norwegian Nynorsk
el: Νεονορβηγικά

en: Not Acceptable
el: Μη αποδεκτό

en: Not Allowed
el: Δεν επιτρέπεται

en: Not Authorized
el: Δεν εγκρίθηκε

en: Not Available
el: Μη διαθέσιμος

en: Not Supported for NSS < 3.14
el: Δεν υποστηρίζεται για την NSS <3.14

en: Not connected to the server
el: Δεν υπάρχει σύνδεση με τον εξυπηρετητή

en: Not implemented yet.
el: Δεν έχει υλοποιηθεί ακόμη.

en: Not logged in
el: Αποσυνδεδεμένος

en: Not started
el: Δεν ξεκίνησε

en: Not supported
el: Δεν υποστηρίζεται

en: Not supported by client
el: Δεν υποστηρίζεται από τον πελάτη

en: Not supported by host
el: Δεν υποστηρίζεται από τον κεντρικό υπολογιστή

en: Not while on AOL
el: Όχι όταν είστε στο AOL

en: Note
el: Σημείωση

en: Note: The preference for "New conversations" must be set to "By conversation count".
el: Σημείωση: Η προτίμηση "Νέες συνομιλίες" πρέπει να έχει ρυθμιστεί σε "Με αριθμό συνομηλιών".

en: Notes
el: Σημειώσεις

en: Notes Address Book Group
el: Ομάδα βιβλίου διευθύνσεων Notes

en: Notes Address Book Information
el: Πληροφορίες βιβλίου διευθύνσεων Notes

en: Notes Address Book group results
el: Αποτελέσματα ομάδας βιβλίου διευθύνσεων Notes

en: Notification Methods
el: Μέθοδοι ειδοποίησης

en: Notification Removal
el: Αφαίρεση ειδοποίησης

en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
el: Σας ειδοποιεί σε ένα παράθυρο συζήτησης όταν ο φίλος φεύγει ή επιστρέφει στον υπολογιστή ή από αδράνεια.

en: Notify Dialog
el: Διάλογος ειδοποίησης

en: Notify For
el: Ειδοποίηση για

en: Notify When
el: Ειδοποίηση όταν

en: Notify buddies when you are typing
el: Ειδοποίηση φίλων όταν πληκτρολογείτε

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
el: Αναδυόμενη ειδοποίηση όταν ολοκληρώνεται μία αυτόματη αποδοχή μεταφοράς αρχείου
    (μόνο όταν δεν υπάρχει συνομιλία με τον αποστολέα)

en: Notify with a toaster when
el: Ειδοποίηση σε στυλ τοστιέρας όταν

en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
el: Πρόσθετο πρωτοκόλλου Novell GroupWise Messenger

en: Now Listening
el: Τώρα ακούει

en: Number of conversations per window
el: Αριθμός συνομιλιών ανά παράθυρο

en: Obsolete SNAC
el: Απαρχαιωμένο SNAC

en: Occitan
el: Οξιτανικά

en: Occupied
el: Απασχολημένος

en: Offended
el: Προσβεβλημένος

en: Offering to send %s to %s
el: Προσφορά αποστολής του %s σε %s

en: Offline
el: Χωρίς σύνδεση

en: Offline Buddies
el: Μη συνδεδεμένοι φίλοι

en: Offline Message
el: Μήνυμα χωρίς σύνδεση

en: Offline Message Emulation
el: Προσομοίωση μηνύματος εκτός σύνδεσης

en: Offline Text
el: Κείμενο μη συνδεδεμένων

en: Offline buddies
el: Μη συνδεδεμένοι φίλοι

en: Offline message store full
el: Ο χώρος αποθήκευσης μηνυμάτων εκτός σύνδεσης είναι γεμάτος

en: Old ICQ UTF8
el: Παλιό ICQ UTF8

en: Old flat format
el: Παλιά επίπεδη μορφή

en: On Mobile
el: Σε φορητή συσκευή

en: On the phone
el: Στο τηλέφωνο

en: On unread messages
el: Όταν υπάρχουν μη αναγνωσμένα μηνύματα

en: One Time Password
el: Κωδικός μίας χρήσης

en: One Time Password Support
el: Υποστήριξη κωδικών μιας χρήσης

en: One or more messages may have been undeliverable.
el: Ίσως δεν παραδόθηκαν ένα ή περισσότερα μηνύματα.

en: Online
el: Συνδεδεμένος

en: Online Buddies
el: Συνδεδεμένοι φίλοι

en: Online Services
el: Υπηρεσίες με σύνδεση

en: Online Since
el: Συνδεδεμένος από

en: Online Status
el: Κατάσταση σύνδεσης

en: Online Text
el: Κείμενο συνδεδεμένων

en: Online since
el: Συνδεδεμένος από

en: Online/Offline
el: (Από)συνδεδεμένοι

en: Online: %d
    Total: %d
el: Σε σύνδεση: %d
    Συνολικά: %d

en: Only buddies
el: Φίλοι μόνο

en: Only create TinyURL for URLs of this length or greater
el: Δημιουργία TinyURL μόνο για URL μεγαλύτερα από αυτό το μήκος

en: Only enable for users on the buddy list
el: Επιτρέπονται μόνο οι χρήστες της λίστας φίλων

en: Only online
el: Μόνο με σύνδεση

en: Only replace _whole words
el: Αντικατάσταση μόνο ο_λόκληρων λέξεων

en: Only when available
el: Μόνο όταν είμαι διαθέσιμος

en: Only when docked
el: Μόνο όταν είναι προσαρτημένο

en: Only when not available
el: Μόνο όταν δεν είμαι διαθέσιμος

en: Opacity:
el: Αδιαφάνεια:

en: Ope_n an IM window
el: _Άνοιγμα παραθύρου άμεσου μηνύματος

en: Open All Messages
el: Άνοιγμα όλων των μηνυμάτων

en: Open File...
el: Άνοιγμα αρχείου...

en: Open Public Key...
el: Άνοιγμα δημοσίου κλειδιού...

en: Open _Containing Directory
el: Άνοιγμα _περιεχόμενου καταλόγου

en: Open an IM window
el: Άνοιγμα παραθύρου άμεσου μηνύματος

en: Open...
el: Άνοιγμα...

en: Operating System
el: Λειτουργικό σύστημα

en: Operator
el: Συντονιστής

en: Optional information:
el: Προαιρετικές πληροφορίες:

en: Options
el: Επιλογές

en: Options specific to Pidgin for Windows.
el: Επιλογές ειδικά για το Pidgin για Windows.

en: Organization
el: Οργανισμός

en: Organization Name
el: Όνομα οργανισμού

en: Organization Unit
el: Τμήμα

en: Organization: 	%s
el: Οργανισμός: 	%s

en: Original password
el: Παλιός κωδικός

en: Oriya
el: Ορίγια

en: Orphans
el: Ορφανά

en: Other
el: Άλλο

en: Others talk in chat
el: Άλλοι μιλούν σε συζήτηση

en: Out of memory
el: Τέλος μνήμης

en: Output
el: Έξοδος

en: Outraged
el: Έξω φρενών

en: Overwrite
el: Αντικατάσταση

en: P.O. Box
el: Ταχ. Θυρίδα

en: PEM X.509 Certificate Export
el: Εξαγωγή πιστοποιητικού PEM X.509

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
el: Απάντηση Ping -- Καθυστέρηση:  %lu δευτερόλεπτα

en: PQRS
el: ΠΡΣΤ

en: P_auses while typing
el: Κάνει π_αύση κατά την πληκτρολόγηση

en: P_lay a sound
el: _Αναπαραγωγή ήχου

en: P_lugin
el: _Πρόσθετο

en: P_ort:
el: _Θύρα:

en: P_ounce only when my status is not Available
el: Ε_φόρμηση μόνο όταν η κατάστασή μου είναι μη διαθέσιμος

en: P_roxy
el: _Διαμεσολαβητής

en: Pa_ssword:
el: _Κωδικός:

en: Paging
el: Σελιδοποίηση

en: Pashto
el: Παστού

en: Pass_word:
el: _Κωδικός:

en: Passphrase
el: Σύνθημα

en: Passphrase (retype)
el: Σύνθημα (ξανά)

en: Passphrase required
el: Απαιτείται σύνθημα

en: Passphrases do not match
el: Τα συνθήματα δεν ταιριάζουν

en: Password
el: Κωδικός

en: Password (again)
el: Κωδικός (ξανά)

en: Password Changed
el: Ο κωδικός άλλαξε

en: Password has expired
el: Ο κωδικός έχει λήξει

en: Password is required to sign on.
el: Απαιτείται κωδικός για να γίνει σύνδεση.

en: Password sent
el: Κωδικός στάλθηκε

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Past Translators
el: Παρελθόντες μεταφραστές

en: Paste as Plain _Text
el: _Επικόλληση ως σκέτο κείμενο

en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
el: Διαδρομή αποθήκευσης αρχείων
    (Παρακαλούμε παρέχετε ολόκληρη τη διαδρομή)

en: Pause
el: Παύση

en: Paused while typing
el: Έκανε παύση κατά την πληκτρολόγηση

en: Pauses while typing
el: Κάνει παύση κατά την πληκτρολόγηση

en: Payment Required
el: Απαιτείται πληρωμή

en: Penguin Pimps
el: Πιγκουϊνάκια

en: Performing key exchange
el: Γίνεται ανταλλαγή κλειδιού

en: Perl Plugin Loader
el: Φορτωτής πρόσθετων Perl

en: Permission denied
el: Άρνηση πρόσβασης

en: Permit User
el: Επιτρέπεται ο χρήστης

en: Persian
el: Περσικά

en: Persistent
el: Επίμονο

en: Person enters chat
el: Το άτομο εισέρχεται στη συζήτηση

en: Person leaves chat
el: Το άτομο αποχωρεί από τη συζήτηση

en: Personal Information
el: Προσωπικές πληροφορίες

en: Personal Title
el: Προσωπικός τίτλος

en: Personal Web Page
el: Προσωπική ιστοσελίδα

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Photo
el: Φωτογραφία

en: Pidgin Buddylist Theme Editor
el: Επεξεργαστής θεμάτων λίστα φίλων Pidgin

en: Pidgin Demonstration Plugin
el: Πρόσθετο επίδειξης Pidgin

en: Pidgin GTK+ Theme Control
el: Έλεγχος θεμάτων Pidgin GTK+

en: Pidgin Icon Theme Editor
el: Έλεγχος θεμάτων εικονιδίων Pidgin

en: Pidgin Instant Messaging Client (required)
el: Πελάτης άμεσων μηνυμάτων Pidgin (απαιτείται)

en: Pidgin Internet Messenger
el: Αποστολέας μηνυμάτων διαδικτύου Pidgin

en: Pidgin Theme Editor
el: Επεξεργαστής θεμάτων Pidgin

en: Pidgin Theme Editor.
el: Επεξεργαστής θεμάτων Pidgin

en: Pidgin Tooltip
el: Συμβουλές Pidgin

en: Pidgin is a chat program which lets you log in to accounts on multiple chat networks simultaneously.
el: Το Pidgin είναι μια εφαρμογή συνομιλίας που σας επιτρέπει να συνδεθείτε σε λογαριασμούς σε πολλαπλά δίκτυα συνομιλίας ταυτόχρονα.

en: Pidgin smileys
el: Φατσούλες Pidgin

en: Ping failed
el: Αποτυχία Ping

en: Ping reply received from server
el: Λάβατε ανταπόκριση Ping από τον εξυπηρετητή

en: Ping timed out
el: Τέλος χρονικού ορίου για ping

en: Place Closed
el: Η περιοχή έκλεισε

en: Place tagged
el: Προστέθηκε ετικέτα στην τοποθεσία

en: Plain text
el: Σκέτο κείμενο

en: Plaintext Authentication
el: Ταυτοποίηση με σκέτο κείμενο

en: Play
el: Αναπαραγωγή

en: Play a sound
el: Αναπαραγωγή ήχου

en: Playful
el: Παιχνιδιάρης

en: Please Update the necessary fields.
el: Παρακαλούμε ενημερώστε τα απαραίτητα πεδία.

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
el: Παρακαλώ δώστε μου έγκριση ώστε να μπορώ να σας προσθέσω στη λίστα φίλων μου.

en: Please enter a buddy to pounce.
el: Παρακαλούμε εισάγετε ένα φίλο για εφόρμηση.

en: Please enter a different title for the status.
el: Παρακαλούμε εισάγετε ένα διαφορετικό τίτλο για την κατάσταση.

en: Please enter a non-empty title for the status.
el: Παρακαλούμε εισάγετε ένα μη κενό τίτλο για την κατάσταση.

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
el: Παρακαλούμε εισάγετε ένα θέμα για τη νέα συζήτηση, και ένα μήνυμα πρόσκλησης για να αποσταλεί σε %s

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
el: Παρακαλούμε εισάγετε το ψευδώνυμο και τις κατάλληλες πληροφορίες της συζήτησης την οποία θέλετε να προσθέσετε στη λίστα φίλων.

en: Please enter buddy information.
el: Παρακαλούμε εισάγετε τις πληροφορίες του φίλου.

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
el: Παρακαλούμε εισάγετε το όνομα της κλειστής ομάδας του καναλιού %s και το σύνθημα.

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
el: Παρακαλούμε εισάγετε το URL και τη περιγραφή του συνδέσμου που θέλετε να  εισάγετε.  Η περιγραφή είναι προαιρετική.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
el: Παρακαλούμε εισάγετε το URL του συνδέσμου που θέλετε να εισάγετε.

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
el: Παρακαλούμε εισάγετε τις κατάλληλες πληροφορίες σχετικά με τη συζήτηση που θέλετε να συμμετάσχετε.

en: Please enter the buddy's username and account type below.
el: Παρακαλούμε εισάγετε το όνομα χρήστη και το είδος του λογαριασμού για αυτό το φίλο.

en: Please enter the name of the chat you want to join.
el: Παρακαλούμε εισάγετε το όνομα της συζήτησης που θέλετε να συμμετάσχετε.

en: Please enter the name of the group to be added.
el: Παρακαλούμε εισάγετε το όνομα της ομάδας που θα προστεθεί.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
el: Παρακαλούμε εισάγετε το όνομα του χρήστη που επιθυμείτε να μπορεί να επικοινωνεί μαζί σας.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
el: Παρακαλούμε εισάγετε το όνομα του χρήστη που επιθυμείτε να αποκλειστεί.

en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
el: Παρακαλούμε εισάγετε το όνομα του χρήστη που επιθυμείτε να προσκαλέσετε, μαζί με ένα προαιρετικό μήνυμα πρόσκλησης.

en: Please enter the new name for %s
el: Παρακαλούμε εισάγετε το νέο όνομα για %s

en: Please enter the person's information below.
el: Παρακαλούμε εισάγετε παρακάτω τις πληροφορίες του ατόμου.

en: Please enter the username or alias of the person whose info you would like to view.
el: Παρακαλούμε εισάγετε το όνομα χρήστη ή το ψευδώνυμο του ατόμου που θα θέλατε να προβάλλετε.

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
el: Παρακαλούμε εισάγετε το όνομα χρήστη ή το ψευδώνυμο του ατόμου που θα θέλατε να προβάλλετε την καταγραφή του.

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
el: Παρακαλούμε εισάγετε το όνομα χρήστη ή το ψευδώνυμο του ατόμου το οποίο θέλετε να αποκλείσετε/ακυρώσετε τον αποκλεισμό του.

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
el: Παρακαλούμε εισάγετε το όνομα χρήστη ή το ψευδώνυμο του ατόμου στο οποίο θέλετε να στείλετε άμεσο μήνυμα.

en: Please enter your current password and your new password.
el: Παρακαλούμε εισάγετε τον παλιό και τον καινούριο κωδικό σας.

en: Please enter your new password
el: Παρακαλούμε εισάγετε το νέο σας κωδικό

en: Please fill out the information below to change your account registration.
el: Παρακαλούμε εισάγετε τις παρακάτω πληροφορίες για να αλλάξετε την καταχώρηση του λογαριασμού σας.

en: Please fill out the information below to register your new account.
el: Παρακαλούμε εισάγετε τις παρακάτω πληροφορίες για να καταχωρήσετε το νέο σας λογαριασμό.

en: Please open the debug window and try again to see the exact error message.
el: Παρακαλούμε ανοίξτε το παράθυρο αποσφαλμάτωσης και προσπαθήστε ξανά για να δείτε το ακριβές μήνυμα σφάλματος.

en: Please select the resource of %s to which you would like to send a file
el: Παρακαλούμε επιλέξτε την πηγή του %s στο οποίο θέλετε να στείλετε ένα αρχείο

en: Please select the resource of %s with which you would like to start a media session.
el: Παρακαλούμε εισάγετε την πηγή του %s με την οποία θέλετε να ξεκινήσετε τη συνεδρία πολυμέσων.

en: Please select your mood from the list
el: Παρακαλούμε επιλέξτε τη διάθεσή σας από τη λίστα

en: Please specify a new nickname for you.
el: Παρακαλούμε ορίστε ένα ψευδώνυμο για εσάς.

en: Please update the necessary fields.
el: Παρακαλούμε ανανεώστε τα απαραίτητα πεδία.

en: Please, enter your search criteria below
el: Παρακαλούμε εισάγετε παρακάτω τα κριτήρια αναζήτηση

en: Please, select who can see your status
el: Παρακαλούμε επιλέξτε ποιοι θα μπορούν να βλέπουν την κατάστασή σας

en: Plu_gins
el: _Πρόσθετα

en: Plugin Information
el: Πληροφορίες προσθέτου

en: Plugin does not implement all required functions (list_icon, login and close)
el: Το πρόσθετο δεν ανταποκρίνεται σε όλες τις απαιτούμενες λειτουργίες (list_icon, login και close)

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
el: Το magic του προσθέτου δεν ταιριάζει %d (απαιτείται %d)

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
el: Το πρόσθετο πρέπει να έχει φορτωθεί για να μπορείτε να το ρυθμίσετε.

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Point values to use for account...
el: Να χρησιμοποιούνται οι εξής τιμές για το λογαριασμό...

en: Point values to use when...
el: Να χρησιμοποιούνται οι εξής τιμές όταν...

en: Policy Violation
el: Παράβαση πολιτικής

en: Polish
el: Πολωνικά

en: Polish popular IM
el: Δημοφιλής υπηρεσία άμεσων μηνυμάτων στην Πολωνία

en: Pop up a notification
el: Αναδυόμενη ειδοποίηση

en: Pop-Up Message
el: Αναδυόμενο μήνυμα

en: Port
el: Θύρα

en: Ports
el: Θύρες

en: Portuguese
el: Πορτογαλικά

en: Portuguese-Brazil
el: Πορτογαλικά Βραζιλίας

en: Position
el: Θέση

en: Possible Matches
el: Πιθανές αντιστοιχίες

en: Postal Code
el: Ταχ. Κώδικας

en: Postal code
el: Ταχ. Κώδικας

en: Pounce Target
el: Στόχος εφόρμησης

en: Pounce When Buddy...
el: Εφόρμηση όταν ο φίλος...

en: Pounce on Whom
el: Εφόρμηση σε

en: Pounce only when my status is not Available
el: Εφόρμηση μόνο όταν η κατάστασή μου είναι μη διαθέσιμος

en: Pr_eferences
el: Π_ροτιμήσεις

en: Pre_view
el: _Προεπισκόπηση

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Preferred Contact
el: Προτιμώμενη επαφή

en: Preferred Language
el: Προτιμώμενη γλώσσα

en: Prepend _string into window title:
el: Προσθήκη _ετικέτας στον τίτλο παραθύρου:

en: Prepends a newline to displayed message.
el: Εισάγει μία νέα γραμμή πριν από το εμφανιζόμενο μήνυμα.

en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the username in the conversation window.
el: Εισάγει μία νέα γραμμή στα μηνύματα έτσι ώστε το μήνυμα να φαίνεται κάτω από το όνομα χρήστη στο παράθυρο συνομιλίας.

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Privacy
el: Εμπιστευτικότητα

en: Private Key file
el: Αρχείο ιδιωτικού κλειδιού

en: Private key file
el: Αρχείο ιδιωτικού κλειδιού

en: Pro_tocol:
el: Πρω_τόκολλο:

en: Process returned error code %d
el: Η διεργασία επέστρεψε τον κώδικα σφάλματος %d

en: Profile
el: Προφίλ

en: Profile too long.
el: Πολύ μεγάλο προφίλ.

en: Profiles
el: Προφίλ

en: Progress
el: Πρόοδος

en: Protocol
el: Πρωτόκολλο

en: Protocol:
el: Πρωτόκολλο:

en: Proud
el: Περήφανος

en: Provides SSL support through GNUTLS.
el: Παρέχει υποστήριξη SSL μέσω των GNUTLS.

en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
el: Παρέχει υποστήριξη SSL μέσω του Mozilla NSS.

en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
el: Παρέχει μία ποικιλία τρόπων ειδοποίησης για τα μη αναγνωσμένα μηνύματα.

en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
el: Παρέχει μία ενθυλάκωση γύρω από τις βιβλιοθήκες υποστήριξης SSL.

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
el: Παρέχει πρόσβαση σε συχνά χρησιμοποιούμενες ρυθμίσεις gtkrc.

en: Provides alternate buddylist grouping options.
el: Παρέχει εναλλακτικές επιλογές ομαδοποίησης της λίστας φίλων.

en: Provides integration with Evolution.
el: Παρέχει ενσωμάτωση με το Evolution.

en: Provides integration with Unity's messaging menu and launcher.
el: Προσφέρει ενσωμάτωση με το μενού μηνυμάτων και τον εκτελεστή του Unity.

en: Provides integration with Unity.
el: Παρέχει ενσωμάτωση με το Unity.

en: Provides options specific to Pidgin for Windows, such as buddy list docking.
el: Παρέχει επιλογές ειδικά για το Pidgin για Windows, όπως είναι η προσάρτηση της λίστας φίλων.

en: Provides support for loading Tcl plugins
el: Παρέχει υποστήριξη για το φόρτωμα προσθέτων Tcl

en: Provides support for loading perl plugins.
el: Παρέχει υποστήριξη για φόρτωμα προσθέτων perl.

en: Provides support for mouse gestures
el: Παρέχει υποστήριξη για τα νεύματα του ποντικιού

en: Proxy
el: Διαμεσολαβητής

en: Proxy Server
el: Διαμεσολαβητής

en: Proxy _type:
el: _Τύπος διαμεσολαβητή:

en: Proxy preferences are configured in GNOME preferences
el: Οι προτιμήσεις Διαμεσολαβητή είναι ρυθμισμένοι στις Προτιμήσεις του GNOME

en: Proxy t_ype:
el: _Τύπος διαμεσολαβητή:

en: Psychic Mode
el: Ψυχική κατάσταση

en: Psychic mode for incoming conversation
el: Ψυχική κατάσταση για εισερχόμενη συνομιλία

en: PubSub Collection
el: Συλλογή PubSub

en: PubSub Leaf
el: Φύλλο PubSub

en: Public Key Babbleprint
el: Babbleprint δημοσίου κλειδιού

en: Public Key Babbleprint:
    %s
el: Babbleprint δημοσίου κλειδιού:
    %s

en: Public Key Fingerprint
el: Αποτύπωμα δημοσίου κλειδιού

en: Public Key Fingerprint:
    %s
el: Αποτύπωμα δημόσιου κλειδιού:
    %s

en: Public Key Information
el: Πληροφορίες δημόσιου κλειδιού

en: Public Key file
el: Αρχείο δημόσιου κλειδιού

en: Public _IP:
el: Δημόσια _IP:

en: Public key authentication
el: Ταυτοποίηση δημόσιου κλειδιού

en: Public key file
el: Αρχείο δημόσιου κλειδιού

en: Publish status (note: everyone may watch you)
el: Κατάσταση δημοσίευσης (σημείωση: όλοι μπορούν να σας παρακολουθήσουν)

en: Punjabi
el: Παντζάμπι

en: Purple Person
el: Άτομο Purple

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
el: Ο εξυπηρετητής D-BUS της Purple δεν τρέχει για τον ακόλουθο λόγο

en: Question dialog
el: Διάλογος ερώτησης

en: Questioning
el: Ρωτάει

en: Queue full
el: Ουρά πλήρης

en: Quiet
el: Ήσυχος

en: Quieter
el: Περισσότερο ήσυχος

en: Quietest
el: Τελείως ήσυχος

en: R_aise conversation window
el: Α_νύψωση παραθύρου συνομιλίας

en: Raise psychic conversations
el: Να αναδύονται οι ψυχικές συζητήσεις

en: Raw
el: Ακατέργαστο

en: Re-enable
el: Επανενεργοποίηση

en: Re-enable Account
el: Επανενεργοποίηση λογαριασμού

en: Re-initializing Stream
el: Επανεκκίνηση ροής

en: Re-read gtkrc files
el: Ανάγνωση των αρχείων gtkrc ξανά

en: Re-request Authorization
el: Αίτηση έγκρισης (ξανά)

en: Real Name
el: Πραγματικό όνομα

en: Real Name: 	%s
el: Πραγματικό όνομα: 	%s

en: Real name
el: Πραγματικό όνομα

en: Really delete certificate for %s?
el: Σίγουρα διαγραφή του πιστοποιητικού για %s;

en: Realm
el: Σφαίρα

en: Received
el: Λήφθηκε

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
el: Λήφθηκε το δημόσιο κλειδί του %s. Θέλετε να αποδεχθείτε αυτό το δημόσιο κλειδί;

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
el: Λήφθηκε το δημόσιο κλειδί του %s. Το τοπικό σας αντίγραφο δεν ταιριάζει με αυτό το κλειδί. Επιθυμείτε ακόμα να δεχτείτε αυτό το δημόσιο κλειδί;

en: Received Message Name Color
el: Χρώμα ονόματος εισερχόμενων μηνυμάτων

en: Received Messages
el: Εισερχόμενα μηνύματα

en: Received authorization
el: Λήφθηκε έγκριση

en: Received invalid data on connection with remote user.
el: Λήφθηκαν μη έγκυρα δεδομένα κατά τη σύνδεση με τον απομακρυσμένο χρήστη.

en: Received invalid data on connection with server
el: Λήφθηκαν μη έγκυρα δεδομένα κατά τη σύνδεση με τον εξυπηρετητή

en: Received unexpected response from %s
el: Λήφθηκε αναπάντεχη ανταπόκριση από %s

en: Received unexpected response from %s: %s
el: Λήφθηκε αναπάντεχη ανταπόκριση από %s: %s

en: Receiving
el: Γίνεται λήψη

en: Recipient Unavailable
el: Ο παραλήπτης δεν είναι διαθέσιμος

en: Reconnect
el: Επανασύνδεση

en: Recurring
el: Κατ' επανάληψη

en: Refused by client
el: Αρνήθηκε από τον πελάτη

en: Region
el: Περιοχή

en: Register
el: Καταχώρηση

en: Register New Account at %s
el: Καταχώρηση νέου λογαριασμού σε %s

en: Register New XMPP Account
el: Καταχώρηση νέου λογαριασμού XMPP

en: Registration Error
el: Σφάλμα καταχώρησης

en: Registration Failed
el: Αποτυχία καταχώρησης

en: Registration Required
el: Απαιτείται καταχώρηση

en: Registration Successful
el: Επιτυχής καταχώρηση

en: Registration error
el: Σφάλμα καταχώρησης

en: Registration from %s successfully removed
el: Η καταχώρηση από %s αφαιρέθηκε επιτυχώς

en: Registration of %s@%s successful
el: Η καταχώρηση του %s@%s ήταν επιτυχής

en: Registration to %s successful
el: Η καταχώρηση σε %s ήταν επιτυχής

en: Reject
el: Απόρριψη

en: Relaxed
el: Ξεκούραστος

en: Relay Server (TURN)
el: Εξυπηρετητής αναμετάδοσης (TURN)

en: Release Notification
el: Ειδοποίηση έκδοσης

en: Relieved
el: Ανακουφισμένος

en: Remaining
el: Απομένουν

en: Remember pass_word
el: Απομνημόνευση _κωδικού

en: Remember password
el: Απομνημόνευση κωδικού

en: Remorseful
el: Ελεήμων

en: Remote Connection Failed
el: Αποτυχία απομακρυσμένης σύνδεσης

en: Remote Server Not Found
el: Ο απομακρυσμένος εξυπηρετητής δε βρέθηκε

en: Remote Server Timeout
el: Τέλος χρονικού ορίου του απομακρυσμένου εξυπηρετητή

en: Remote disconnected
el: Ο απομακρυσμένος αποσυνδέθηκε

en: Remote host closed connection.
el: Ο απομακρυσμένος υπολογιστής έκλεισε τη σύνδεση.

en: Remotely Stored Buddy List
el: Έγινε απομακρυσμένη αποθήκευση της λίστας φίλων

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Remove Al_l
el: Αφαίρεση _όλων

en: Remove Buddy
el: Αφαίρεση φίλου

en: Remove Buddy List window transparency on focus
el: Αφαίρεση διαφάνειας παραθύρου λίστας φίλων κατά την εστίαση

en: Remove Chat
el: Αφαίρεση συζήτησης

en: Remove Contact
el: Αφαίρεση επαφής

en: Remove Custom Icon
el: Αφαίρεση προσαρμοσμένου εικονιδίου

en: Remove Group
el: Αφαίρεση ομάδας

en: Remove IM window transparency on focus
el: Αφαίρεση διαφάνειας παραθύρων άμεσων μηνυμάτων κατά την εστίαση

en: Remove on switch to conversation ta_b
el: Αφαίρεση κατά τη μετάβαση στην _καρτέλα συνομιλίας

en: Remove when _typing in conversation window
el: Αφαίρεση όταν πλ_ηκτρολογείτε στο παράθυρο συνομιλίας

en: Remove when a _message gets sent
el: Αφαίρεση όταν _σταλεί ένα μήνυμα

en: Remove when conversation window _gains focus
el: Αφαίρεση όταν το παράθυρο συνομιλίας γίνεται _ενεργό

en: Remove when conversation window _receives click
el: Αφαίρεση όταν στο παράθυρο συνομιλίας γίνει κλικ

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
el: Η αφαίρεση αυτής της επαφής θα αφαιρέσει επίσης όλους τους φίλους μέσα στην επαφή

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
el: Η αφαίρεση αυτής της ομάδας θα αφαιρέσει επίσης όλους τους φίλους μέσα στην ομάδα

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
el: Αντικαθιστά το κείμενο στα εξερχόμενα μηνύματα σύμφωνα με ορισμένους από τον χρήστη κανόνες.

en: Reply time from %s: %lu seconds
el: Χρόνος απάντησης από %s: %lu δευτερόλεπτα

en: Reply too big
el: Πολύ μεγάλη απάντηση

en: Report Idle time
el: Αναφορά χρόνου αδράνειας

en: Request Dialog
el: Διάλογος αιτήματος

en: Request ambiguous
el: Διφορούμενο αίτημα

en: Request denied
el: Το αίτημα απορρίφθηκε

en: Requesting %s's attention...
el: Ζητείται η προσοχή του %s...

en: Require authorization
el: Αίτηση έγκρισης

en: Require encryption
el: Απαιτείται κρυπτογράφηση

en: Required parameters not passed in
el: Δεν δόθηκαν οι απαιτούμενες παράμετροι

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Reset Formatting
el: Επαναφορά μορφοποίησης

en: Reset IM Key
el: Επαναφορά κλειδιού άμεσου μηνύματος

en: Reset Permanent
el: Επαναφορά μονίμων

en: Reset Private Channel
el: Επαναφορά κλειστού καναλιού

en: Reset Secret Channel
el: Επαναφορά κρυφού καναλιού

en: Reset Topic Restriction
el: Επαναφορά περιορισμού θέματος συζήτησης

en: Resize incoming custom smileys
el: Αλλαγή του μεγέθους στις προσαρμοσμένες φατσούλες που λαμβάνονται

en: Resolver process exited without answering our request
el: Η διαδικασία επίλυσης τερματίστηκε χωρίς να απαντήσει στο αίτημά σας

en: Resource
el: Πηγή

en: Resource Conflict
el: Σύγκρουση πηγών

en: Resource Constraint
el: Περιορισμός πόρων

en: Response Probability:
el: Πιθανότητα ανταπόκρισης:

en: Responses lost
el: Οι ανταποκρίσεις χάθηκαν

en: Restless
el: Ενεργητικός

en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
el: Μείωση του αριθμού των συνομιλιών ανά παράθυρο με κατ'επιλογή διαχωρισμό των άμεσων μηνυμάτων και των συζητήσεων

en: Restricted XML
el: Περιορισμένο XML

en: Resubscribe
el: Επανεγγραφή

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
el: Αποτυχία συνέχειας αποδεσμευμένης συνεδρίας. Πατήστε Επανασύνδεση για να δημιουργήσετε νέα σύνδεση

en: Resuming session
el: Συνέχεια συνεδρίας

en: Ret_urns from away
el: _Επιστρέφει στον υπολογιστή

en: Retired Crazy Patch Writers
el: Τρελοί συγγραφείς μπαλωμάτων που έχουν πλέον αποσυρθεί

en: Retired Developers
el: Υπεύθυνοι ανάπτυξης που έχουν πλέον αποσυρθεί

en: Retrieve subscriptions from server
el: Λήψη εγγραφών από τον εξυπηρετητή

en: Retrieving...
el: Ανάκτηση...

en: Returned from being away
el: Επιστρέφει στον υπολογιστή

en: Returned from being idle
el: Επέστρεψε από αδράνεια

en: Returns from away
el: Επιστρέφει στον υπολογιστή

en: Right
el: Δεξιά

en: Right Vertical
el: Κάθετα δεξιά

en: Right click for more options.
el: Κάντε δεξί κλικ για περισσότερες επιλογές.

en: Right mouse button
el: Δεξί πλήκτρο ποντικιού

en: Right-click for more unread messages...
el: Κάντε δεξί κλικ για περισσότερα μη αναγνωσμένα μηνύματα...

en: Robot
el: Ρομπότ

en: Rockin'
el: Τα σπάει

en: Role
el: Ρόλος

en: Roles:
el: Ρόλοι:

en: Romanian
el: Ρουμάνικα

en: Room Configuration Error
el: Σφάλμα ρυθμίσεων δωματίου

en: Room List
el: Λίστα δωματίων

en: Room _List
el: _Λίστα δωματίων

en: Roomlist
el: Λίστα δωματίων

en: Run the command in a terminal
el: Εκτέλεση της εντολής σε τερματικό

en: Russian
el: Ρώσικα

en: SASL authentication failed
el: Αποτυχία ταυτοποίησης SASL

en: SASL authentication failed: %s
el: Η αυθεντικοποίηση SASL απέτυχε: %s

en: SASL authentication failed: Initializing SASL failed.
el: Η αυθεντικοποίηση SASL απέτυχε: Η αρχικοποίηση SASL απέτυχε.

en: SASL authentication failed: No worthy authentication mechanisms found.
el: Η αυθεντικοποίηση SASLαπέτυχε: Δεν βρέθηκαν επαρκείς μηχανισμοί αυθεντικοποίησης.

en: SASL authentication failed: No worthy mechanisms found
el: Η αυθεντικοποίηση SASLαπέτυχε: Δεν βρέθηκαν επαρκείς μηχανισμοί.

en: SASL authentication failed: Server does not support SASL authentication.
el: Η αυθεντικοποίηση SASL απέτυχε: Ο εξυπηρετητής δεν υποστηρίζει αυθεντικοποίησης SASL.

en: SASL error: %s
el: Σφάλμα SASL: %s

en: SILC Protocol Plugin
el: Πρόσθετο πρωτοκόλλου SILC

en: SIP connect server not specified
el: Δεν ορίστηκε εξυπηρετητής SIP

en: SIP usernames may not contain whitespaces or @ symbols
el: Τα ονόματα χρήστη χρηστών SIP δεν πρέπει να περιέχουν κενά ή σύμβολα @

en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
el: Πρόσθετο πρωτοκόλλου SIP/SIMPLE

en: SSL Certificate Error
el: Σφάλμα πιστοποιητικού SSL

en: SSL Certificate Verification
el: Επιβεβαίωση πιστοποιητικού SSL

en: SSL Connection Failed
el: Αποτυχία σύνδεσης SSL

en: SSL FAQs
el: Συχνές ερωτήσεις SSL

en: SSL Handshake Failed
el: Αποτυχία χειραψίας SSL

en: SSL Host Certificate
el: Πιστοποιητικό υπολογιστή SSL

en: SSL Peers Cache
el: Κρυφή μνήμη κόμβων SSL

en: SSL Servers
el: Εξυπηρετητές SSL

en: SSL peer presented an invalid certificate
el: Ο κόμβος SSL παρουσίασε ένα μη έγκυρο πιστοποιητικό

en: SSL support unavailable
el: Υποστήριξη SSL μη διαθέσιμη

en: ST_UN server:
el: Εξυπηρετητής ST_UN:

en: S_end To
el: Απο_στολή σε

en: S_hortcut text:
el: _Κείμενο συντόμευσης:

en: Sad
el: Λυπημένος

en: Sametime Administrator Announcement
el: Ανακοίνωση διαχειριστή Sametime

en: Sarcastic
el: Σαρκαστικός

en: Satisfied
el: Ικανοποιημένος

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save Buddylist...
el: Αποθήκευση λίστας φίλων...

en: Save Conversation
el: Αποθήκευση συνομιλίας

en: Save Debug Log
el: Αποθήκευση καταγραφής αποσφαλμάτωσης

en: Save File
el: Αποθήκευση αρχείου

en: Save File...
el: Αποθήκευση αρχείου...

en: Save Icon
el: Αποθήκευση εικονιδίου

en: Save Icon As...
el: Αποθήκευση εικονιδίου ως...

en: Save Image
el: Αποθήκευση εικόνας

en: Save buddylist to file...
el: Αποθήκευση λίστας φίλων σε αρχείο...

en: Save buddylist...
el: Αποθήκευση λίστας φίλων...

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
el: Αποθήκευση μηνυμάτων που στέλνονται σε έναν αποσυνδεδεμένο χρήστη ως εφόρμηση.

en: Save offline messages in pounce
el: Αποθήκευση των μηνυμάτων χωρίς σύνδεση ως εφόρμηση

en: Save password
el: Αποθήκευση κωδικού

en: Saved Statuses
el: Αποθηκευμένες καταστάσεις

en: Saved statuses...
el: Αποθηκευμένες καταστάσεις...

en: Saved...
el: Αποθηκεύτηκε...

en: Score Editor Path
el: Διαδρομή επεξεργαστή παρτιτούρας

en: Screen Sharing
el: Κοινή χρήση οθόνης

en: Scroll/Search:
el: Κύλιση/Αναζήτηση:

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Directory
el: Κατάλογος αναζήτησης

en: Search Results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Search for Buddy by Email Address...
el: Αναζήτηση φίλου με email...

en: Search for Users...
el: Αναζήτηση χρηστών...

en: Search for XMPP users
el: Αναζήτηση χρηστών XMPP

en: Search for a buddy by email address
el: Αναζήτηση ενός φίλου με email

en: Search for a user
el: Αναζήτηση χρήστη

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Search results for '%s'
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για '%s'

en: Searching the web
el: Ψάχνει στο διαδίκτυο

en: Secure File Transfer
el: Ασφαλής μεταφορά αρχείου

en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
el: Πρωτόκολλο Secure Internet Live Conferencing (SILC)

en: Security Enabled
el: Ασφάλεια ενεργοποιήθηκε

en: See Other Host
el: Εμφάνιση του άλλου υπολογιστή

en: Select Background Color
el: Επιλογή χρώματος παρασκηνίου

en: Select Buddy
el: Επιλογή φίλου

en: Select Buddy Icon
el: Επιλογή εικονιδίου φίλου

en: Select Color
el: Επιλογή χρώματος

en: Select Color for %s
el: Επιλογή χρώματος %s

en: Select Folder...
el: Επιλογή φακέλου...

en: Select Font
el: Επιλογή γραμματοσειράς

en: Select Font for %s
el: Επιλογή γραμματοσειράς %s

en: Select Interface Font
el: Επιλογή γραμματοσειράς περιβάλλοντος

en: Select Notes Address Book
el: Επιλογή βιβλίου διευθύνσεων Notes

en: Select Text Color
el: Επιλογή χρώματος κειμένου

en: Select User
el: Επιλογή χρήστη

en: Select a PEM certificate
el: Επιλέξτε ένα πιστοποιητικό PEM

en: Select a Resource
el: Επιλογή πηγής

en: Select a chat for buddy: %s
el: Επιλογή συζήτησης φίλου: %s

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
el: Επιλέξτε μια συζήτηση από την παρακάτω λίστα για να στείλετε μία πρόσκληση στο χρήστη %s. Επιλέξτε "Δημιουργία νέας συζήτησης" αν θέλετε να δημιουργήσετε μια νέα συζήτηση στην οποία θα προσκαλέσετε αυτόν το χρήστη.

en: Select a conference server to query
el: Επιλέξτε τον εξυπηρετητή συνομιλίας που θέλετε να ζητήσετε πληροφορίες

en: Select a file
el: Επιλογή αρχείου

en: Select a person from your address book below, or add a new person.
el: Επιλέξτε ένα άτομο από το βιβλίο διευθύνσεων παρακάτω, ή προσθέστε ένα νέο άτομο.

en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
el: Επιλέξτε ένα άτομο από το βιβλίο διευθύνσεών σας για να προσθέστε αυτό το φίλο ή δημιουργήστε ένα νέο φίλο.

en: Select a theme that you would like to use from the lists below.
    New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
el: Επιλέξτε από την παρακάτω λίστα ένα θέμα με φατσούλες που θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε.
    Νέα θέματα μπορούν να εγκατασταθούν αν τα σύρετε και τα αφήσετε στη λίστα θεμάτων.

en: Select a user directory to search
el: Επιλέξτε κατάλογο χρηστών για αναζήτηση

en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
el: Επιλέξτε όλους τους λογαριασμούς στους οποίους πρέπει να προστεθούν αυτόματα οι φίλοι.

en: Select an XMPP server to query
el: Επιλέξτε έναν εξυπηρετητή XMPP για ερώτημα

en: Select an action
el: Επιλέξτε μία ενέργεια

en: Select color
el: Επιλογή χρώματος

en: Select correct user
el: Επιλογή σωστού χρήστη

en: Select plugin to install
el: Επιλέξτε ένα πρόσθετο για εγκατάσταση

en: Select the debug filter level.
el: Επιλέξτε το επίπεδο του φίλτρου αποσφαλμάτωσης.

en: Selecting this disables graphical emoticons.
el: Με αυτή την επιλογή απενεργοποιούντα όλες οι γραφικές φατσούλες.

en: Send Attention
el: Αποστολή προσοχής

en: Send Buddy List
el: Αποστολή λίστας φίλων

en: Send Button
el: Κουμπί αποστολής

en: Send Email
el: Αποστολή email

en: Send File
el: Αποστολή αρχείου

en: Send IM...
el: Αποστολή μηνύματος...

en: Send Instant Message
el: Νέο άμεσο μήνυμα

en: Send Message
el: Αποστολή μηνύματος

en: Send TEST Announcement
el: Αποστολή ανακοίνωσης ΔΟΚΙΜΗΣ

en: Send To
el: Αποστολή σε

en: Send a _message
el: Αποστολή _μηνύματος

en: Send a message
el: Αποστολή μηνύματος

en: Send and receive raw XMPP stanzas.
el: Αποστολή και λήψη ακατέργαστων XMPP stanzas.

en: Send image file
el: Αποστολή αρχείου εικόνας

en: Sender
el: Αποστολέας

en: Sending
el: Γίνεται αποστολή

en: Sending Handshake
el: Αποστολή χειραψίας

en: Sends a _message
el: Στέλνει ένα _μήνυμα

en: Sends a message
el: Στέλνει ένα μήνυμα

en: Senior Contributor/QA
el: Βασικό συνεισφέρων/QA

en: Sent
el: Στάλθηκε

en: Sent Message Name Color
el: Χρώμα ονόματος εξερχόμενων μηνυμάτων

en: Sent Messages
el: Εξερχόμενα μηνύματα

en: Sent a message
el: Έστειλε ένα μήνυμα

en: Separate IM and Chat windows
el: Διαχωρισμός παραθύρων άμεσων μηνυμάτων και συζητήσεων

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
el: Διαχωρισμός παραθύρων άμεσων μηνυμάτων και συζητήσεων όταν τοποθετούνται ανά πλήθος

en: Serbian
el: Σέρβικα

en: Serbian Latin
el: Σέρβικα Λατινικά

en: Serious
el: Σοβαρός

en: Server
el: Εξυπηρετητής

en: Server Information
el: Πληροφορίες εξυπηρετητή

en: Server Instructions: %s
el: Οδηγίες εξυπηρετητή: %s

en: Server Overloaded
el: Υπερφόρτωση εξυπηρετητή

en: Server Statistics
el: Στατιστικά εξυπηρετητή

en: Server address
el: Διεύθυνση εξυπηρετητή

en: Server closed the connection
el: Ο εξυπηρετητής έκλεισε τη σύνδεση

en: Server does not exist
el: Ο εξυπηρετητής δεν υπάρχει

en: Server does not support channel binding
el: Ο εξυπηρετητής δεν υποστηρίζει δέσμευση καναλιού

en: Server does not support service discovery
el: Ο εξυπηρετητής δεν επιτρέπη την ανακάλυψη υπηρεσιών

en: Server does not use any supported authentication method
el: Ο εξυπηρετητής δε χρησιμοποιεί καμία υποστηριζόμενη μέθοδο ταυτοποίησης

en: Server doesn't support blocking
el: Ο εξυπηρετητής δεν υπηστηρίζει αποκλεισμούς

en: Server may require plaintext authentication over an unencrypted stream
el: Ο εξυπηρετητής μπορεί να απαιτεί ταυτοποίηση με σκέτο κείμενο μέσω μιας μη κωδικοποιημένης ροής

en: Server name request
el: Αίτημα ονόματος εξυπηρετητή

en: Server port
el: Θύρα εξυπηρετητή

en: Server rate limit exceeded
el: Ξεπεράστηκε το όριο ρυθμού του εξυπηρετητή

en: Server requested that you fill out a CAPTCHA in order to sign in, but this client does not currently support CAPTCHAs.
el: Ο εξυπηρετητής αιτήθηκε να συμπληρώσετε το CAPTCHA για να συνδεθείτε, αλλά αυτός ο πελάτης δεν υποστηρίζει CAPTCHA προς το παρόν.

en: Server requires TLS/SSL, but no TLS/SSL support was found.
el: Ο εξυπηρετητής απαιτεί TLS/SSL, όμως δε βρέθηκε υποστήριξη TLS/SSL.

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
el: Ο εξυπηρετητής απαιτεί ταυτοποίηση με σκέτο κείμενο μέσω μιας μη κωδικοποιημένης ροής

en: Server signoff
el: Αποσύνδεση εξυπηρετητή

en: Server thinks authentication is complete, but client does not
el: Ο εξυπηρετητής πιστεύει ότι ολοκληρώθηκε η ταυτοποίηση, αλλά ο πελάτης όχι

en: Service Discovery
el: Ανακάλυψη υπηρεσιών

en: Service Unavailable
el: Υπηρεσία μη διαθέσιμη

en: Service not defined
el: Δεν προσδιορίστηκε η υπηρεσία

en: Service unavailable
el: Υπηρεσία μη διαθέσιμη

en: Set
el: Ορισμός

en: Set Account Idle Time
el: Ορισμός χρόνου αδράνειας για το λογαριασμό

en: Set Alias
el: Ρυθμίστε ένα ψευδώνυμο

en: Set Autoaccept Setting
el: Ρυθμίσεις αυτόματης αποδοχής

en: Set Custom Icon
el: Ορισμός προσαρμοσμένης εικόνας

en: Set Custom Icon...
el: Ορισμός προσαρμοσμένου εικονιδίου...

en: Set IM Password
el: Ορισμός κωδικού άμεσου μηνύματος

en: Set Idle Time for All Accounts
el: Ορισμός χρόνου αδράνειας για όλους τους λογαριασμούς

en: Set Nickname...
el: Ορισμός ψευδωνύμου...

en: Set Permanent
el: Ορισμός μονίμων

en: Set Privacy Options...
el: Επιλογές εμπιστευτικότητας...

en: Set Private Channel
el: Ορισμός κλειστού καναλιού

en: Set Secret Channel
el: Ορισμός κρυφού καναλιού

en: Set Topic Restriction
el: Ορισμός περιορισμού θέματος συζήτησης

en: Set URGENT for the terminal window.
el: Ορισμός URGENT για το παράθυρο τερματικού.

en: Set User Info
el: Ορισμός πληροφοριών χρήστη

en: Set User Info (web)...
el: Ορισμός πληροφοριών χρήστη (διαδίκτυο)...

en: Set User Info...
el: Ορισμός πληροφοριών χρήστη...

en: Set User Limit
el: Ορισμός ορίου χρηστών

en: Set User Nickname
el: Ορισμός ψευδωνύμου

en: Set _Mood...
el: Ορισμός _διάθεσης...

en: Set as buddy icon
el: Ορισμός εικονιδίου φίλου

en: Set privacy for:
el: Ρύθμιση εμπιστευτικότητας για:

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
el: Ορισμός ορίου χρηστών στο κανάλι. Ορίστε μηδέν για επαναφορά του ορίου χρηστών.

en: Set window manager "_URGENT" hint
el: Καθορισμός της υπόδειξης "_URGENT" του διαχειριστή παραθύρων

en: Shocked
el: Σοκαρισμένος

en: Shopping
el: Ψωνίζει

en: Shortcut
el: Συντόμευση

en: Shortcut Text
el: Κείμενο συντόμευσης

en: Shortcuts
el: Συντομεύσεις

en: Shortcuts for starting Pidgin
el: Συντομεύσεις για την εκκίνηση του Pidgin

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Show All
el: Εμφάνιση όλων

en: Show Buddies Awaiting Authorization
el: Εμφάνιση φίλων που περιμένουν έγκριση

en: Show Buddy _List
el: Εμφάνιση _λίστας φίλων

en: Show Custom Smileys
el: Εμφάνισε τις προσαρμοσμένες φατσούλες

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
el: Εμφάνιση άμεσων μηνυμάτων και συζητήσεων σε παράθυρα με _καρτέλες

en: Show Idle Time
el: Εμφάνιση χρόνου αδράνειας

en: Show Invisible List
el: Εμφάνιση _αόρατης λίστας

en: Show Offline Buddies
el: Εμφάνιση μη συνδεδεμένων φίλων

en: Show Public Key
el: Εμφάνιση δημοσίου κλειδιού

en: Show Timestamps
el: Εμφάνιση χρονοσήμων

en: Show Visible List
el: Εμφάνιση ο_ρατής λίστας

en: Show When Offline
el: Εμφάνιση και χωρίς σύνδεση

en: Show _detailed information
el: Εμφάνιση _λεπτομερειών

en: Show _elapsed time for unread conversations in messaging menu
el: Εμφάνιση _χρόνου που πέρασε για τις μη αναγνωσμένες συνομιλίες στο μενού μηνυμάτων

en: Show _formatting on incoming messages
el: Εμφάνιση _μορφοποίησης εισερχόμενων μηνυμάτων

en: Show close b_utton on tabs
el: Εμφάνιση _κουμπιού κλεισίματος στις καρτέλες

en: Show dates in...
el: Εμφάνιση ημερομηνιών σε...

en: Show number of _unread messages for conversations in messaging menu
el: Εμφάνιση _μη αναγνωσμένων μηνυμάτων από συνομιλίες στο μενού μηνυμάτων

en: Show number of unread _messages on launcher icon
el: Εμφάνιση μη αναγνωσμένων _μηνυμάτων στο εικονίδιο εκτέλεσης

en: Show number of unread co_nversations on launcher icon
el: Εμφάνιση μη αναγνωσμένων _συνομιλιών στο εικονίδιο εκτέλεσης

en: Show status to:
el: Εμφάνιση κατάστασης σε:

en: Show when offline
el: Εμφάνιση χωρίς σύνδεση

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
el: Εμφανίζει τις πρόσφατα καταγεγραμμένες συνομιλίες μέσα στις καινούριες συνομιλίες.

en: Shy
el: Ντροπαλός

en: Si_gns on
el: _Συνδέεται

en: Sick
el: Άρρωστος

en: Signals Test
el: Δοκιμή σημάτων

en: Signed off
el: Αποσυνδέθηκε

en: Signed on
el: Συνδέθηκε

en: Signs o_ff
el: _Αποσυνδέεται

en: Signs off
el: Αποσυνδέεται

en: Signs on
el: Συνδέεται

en: Silence threshold:
el: Κατώφλιο σιγής:

en: Simple Plugin
el: Απλό πρόσθετο

en: Simplified Chinese
el: Απλοποιημένα Κινέζικα

en: Sindhi
el: Σίντι

en: Single-use Certificate Verification
el: Επιβεβαίωση πιστοποιητικού μίας χρήσης

en: Sinhala
el: Σινχάλα

en: Size
el: Μέγεθος

en: Sleeping
el: Κοιμάται

en: Sleepy
el: Κοιμισμένος

en: Slovak
el: Σλοβακικά

en: Slovenian
el: Σλοβενικά

en: Small
el: Μικρά

en: Smaller versions of the default smileys
el: Μικρότερες εκδοχές από τις προεπιλεγμένες φατσούλες

en: Smile!
el: Χαμογέλα!

en: Smiley
el: Φατσούλα

en: Smiley Theme:
el: Θέμα με φατσούλες:

en: Smoking
el: Καπνίζει

en: Someone says your name in a chat
el: Κάποιος είπε το όνομά σας σε μια συζήτηση

en: Someone says your username in chat
el: Κάποιος είπε το όνομά σας σε μια συζήτηση

en: Someone speaks in a chat
el: Κάποιος μιλάει σε μια συζήτηση

en: Sort
el: Ταξινόμηση

en: Sound Command
    (%s for filename)
el: Εντολή ήχου:
    (%s για όνομα αρχείου)

en: Sound Events
el: Ηχητικά γεγονότα

en: Sound Method
el: Μέθοδος ήχου

en: Sound Options
el: Επιλογές ήχου

en: Sound Preferences
el: Προτιμήσεις ήχου

en: Sound Selection
el: Επιλογή ήχου

en: Sound Theme:
el: Θέμα ήχων:

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
el: _Εντολή ήχου:
    (%s για όνομα αρχείου)

en: Sounds
el: Ήχοι

en: Sounds when conversation has _focus
el: Ήχος όταν η συνομιλία είναι _εστιασμένη

en: Sounds when conversation has focus
el: Ήχος όταν η συνομιλία είναι εστιασμένη

en: Spanish
el: Ισπανικά

en: Speakers
el: Ηχεία

en: Specify a hostname
el: Καθορίστε ένα όνομα υπολογιστή

en: Speed
el: Ταχύτητα

en: Speed:
el: Ταχύτητα:

en: Spellchecking Support
el: Υποστήριξη ορθογραφικού λεξικού

en: Spontaneous
el: Αυθόρμητος

en: Spooky
el: Ανατριχίλας

en: Start Menu
el: Μενού έναρξης

en: Started typing
el: Ξεκίνησε να πληκτρολογεί

en: Starting Services
el: Εκκίνηση υπηρεσιών

en: Starting transfer of %s from %s
el: Εκκίνηση μεταφοράς του %s από %s

en: Starts _typing
el: Ξεκινάει να _πληκτρολογεί

en: Starts typing
el: Ξεκινάει να πληκτρολογεί

en: Startup
el: Εκκίνηση

en: State
el: Πολιτεία

en: Statistics Configuration
el: Ρύθμιση στατιστικών

en: Status
el: Κατάσταση

en: Status / Idle
el: Κατάσταση / αδράνεια

en: Status Icon Theme:
el: Θέμα εικονιδίων κατάστασης:

en: Status Icons
el: Εικονίδια κατάστασης

en: Status Selector
el: Επιλογέας κατάστασης

en: Status Text
el: Κείμενο κατάστασης

en: Status at Startup
el: Κατάσταση κατά την εκκίνηση

en: Status for %s
el: Κατάσταση %s

en: Status to a_pply at startup:
el: Κατάσταση κατά την εκκίνηση:

en: Status:
el: Κατάσταση:

en: Statuses
el: Καταστάσεις

en: Stop
el: Διακοπή

en: Stopped Typing
el: Σταμάτησε την πληκτρολόγηση

en: Stopped typing
el: Σταμάτησε την πληκτρολόγηση

en: Stops t_yping
el: Σταματάει να π_ληκτρολογεί

en: Stops typing
el: Σταματάει να πληκτρολογεί

en: Store notes on particular buddies.
el: Αποθήκευση σημειώσεων για συγκεκριμένους φίλους.

en: Stored Image
el: Αποθηκευμένη εικόνα

en: Stored Image. (that'll have to do for now)
el: Αποθηκευμένη εικόνα. (πρέπει να αρκεί προς το παρόν)

en: Stream Error
el: Σφάλμα ροής

en: Street Address
el: Διεύθυνση

en: Stressed
el: Αγχωμένος

en: Strikethrough
el: Διαγράμμιση

en: Strong
el: Δυνατός

en: Studying
el: Μελετάει

en: Subject
el: Θέμα

en: Subscription
el: Εγγραφή

en: Subscription Required
el: Απαιτείται εγγραφή

en: Substatus
el: Υποκατάσταση

en: Support for Spellchecking.  (Internet connection required for installation)
el: Υποστήριξη για ορθογραφικό λεξικό. (απαιτείται σύνδεση με το διαδίκτυο για να γίνει η εγκατάσταση)

en: Supported debug options are: plugins version
el: Οι υποστηριζόμενες επιλογές αποσφαλμάτωσης είναι:  plugin version

en: Supports
el: Υποστηρίζει

en: Surfing
el: Σερφάρει

en: Surprised
el: Έκπληκτος

en: Swahili
el: Σουαχίλι

en: Swedish
el: Σουηδικά

en: Synchronize List with Server
el: Συγχρονισμός λίστας με τον εξυπηρετητή

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
el: Σφάλμα σύνταξης:  Πληκτρολογήσατε λάθος αριθμό ορισμάτων για αυτή την εντολή.

en: System Log
el: Καταγραφή συστήματος

en: System Messages
el: Μηνύματα συστήματος

en: System Shutdown
el: Τερματισμός συστήματος

en: System Tray Icon
el: Εικονίδιο εργαλειοθήκης συστήματος

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
el: Τα γεγονότα συστήματος θα καταγράφονται μόνο αν είναι ενεργοποιημένη η "Καταγραφή όλων των αλλαγών στην καταγραφή συστήματος".

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
el: T.M.Thanh και ομάδα Gnome-Vi

en: TLS/SSL Versions
el: Εκδόσεις TLS/SSL

en: TUV
el: ΥΦΧ

en: T_CP Port:
el: Θύρα T_CP:

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Taking a bath
el: Λούζεται

en: Tamil
el: Ταμίλ

en: Tatar
el: Ταταρική

en: Tcl Plugin Loader
el: Φορτωτής προσθέτων Tcl

en: Telephone
el: Τηλέφωνο

en: Telephone Number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Telugu
el: Τελούγκου

en: Temporarily Hide From
el: Προσωρινή απόκρυψη από

en: Temporary Authentication Failure
el: Προσωρινή αποτυχία ταυτοποίησης

en: Terminal
el: Τερματικό

en: Test
el: Δοκιμή

en: Test plugin IPC support, as a client.
el: Δοκιμή υποστήριξης IPC, ως πελάτης.

en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
el: Δοκιμή του προσθέτου υποστήριξης IPC, ως πελάτης. Εντοπίζει το πρόσθετο εξυπηρετητή και καλεί τις καταχωρημένες εντολές.

en: Test plugin IPC support, as a server.
el: Πρόσθετο δοκιμής υποστήριξης IPC , ως εξυπηρετητής.

en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
el: Πρόσθετο δοκιμής υποστήριξης IPC , ως εξυπηρετητής. Καταχωρεί τις εντολές IPC.

en: Test to see that all signals are working properly.
el: Δοκιμάζει αν όλα τα σήματα λειτουργούν σωστά.

en: Test to see that all ui signals are working properly.
el: Δοκιμάζει αν όλα τα σήματα ui λειτουργούν σωστά.

en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
el: Δοκιμάζει τις κρυπτογραφήσεις που είναι ενσωματωμένες στη libpurple.

en: Tests to see that most things are working.
el: Δοκιμάζει αν τα περισσότερα πράγματα δουλεύουν σωστά.

en: Text Replacements
el: Αντικαταστάσεις κειμένου

en: Text replacement
el: Αντικατάσταση κειμένου

en: Thai
el: Ταϊλανδικά

en: Thankful
el: Ευγνώμων

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
el: Αυτός ο φίλος δε χρησιμοποιεί το ίδιο πρωτόκολλο με αυτή τη συζήτηση.

en: That command doesn't work on this protocol.
el: Αυτή η εντολή δε λειτουργεί σε αυτό το πρωτόκολλο.

en: That command only works in IMs, not chats.
el: Αυτή η εντολή λειτουργεί μόνο σε άμεσα μηνύματα, όχι σε συζητήσεις.

en: That command only works in chats, not IMs.
el: Αυτή η εντολή λειτουργεί μόνο σε συζητήσεις, όχι σε άμεσα μηνύματα.

en: That file already exists
el: Αυτό το αρχείο υπάρχει ήδη

en: The %s buddy is not present in the network
el: Ο φίλος %s δεν είναι παρών στο δίκτυο

en: The %s buddy is not trusted
el: Ο φίλος %s δεν είναι εμπιστοσύνης

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
el: Έχει επιλεχθεί η 'με το χέρι' εντολή του περιηγητή, αλλά δεν έχει ορισθεί καμία εντολή.

en: The AIM servers were temporarily unable to send your buddy list.  Your buddy list is not lost, and will probably become available in a few minutes.
el: Οι εξυπηρετητές AIM δεν μπορούσαν να σας στείλουν τη λίστα φίλων προσωρινά.  Η λίστα φίλων σας δε χάθηκε, και μάλλον θα είναι διαθέσιμη σε λίγα λεπτά.

en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
el: Η υπηρεσία AOL Instant Messenger είναι προσωρινά μη διαθέσιμη.

en: The BOSH connection manager terminated your session.
el: Ο διαχειριστής συνδέσεων BOSH τερμάτισε τη συνεδρία σας.

en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
el: Το λιγότερο χάλια πρόσθετο για το πρωτόκολλο IRC

en: The IRC server received a message it did not understand.
el: Ο εξυπηρετητής IRC έλαβε ένα μήνυμα το οποίο δεν κατανόησε.

en: The IRC server's local time is:
el: Η τοπική ώρα του εξυπηρετητή IRC είναι:

en: The Music Messaging Plugin allows a number of users to simultaneously work on a piece of music by editing a common score in real-time.
el: Το πρόσθετο μηνυμάτων μουσικής επιτρέπει σε έναν αριθμό χρηστών να δουλεύουν ταυτόχρονα πάνω σε ένα κομμάτι μουσικής καθώς επεξεργάζονται μία κοινή παρτιτούρα σε πραγματικό χρόνο.

en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
el: Το πρόσθετο του πρωτοκόλλου SIP/SIMPLE

en: The SecurID key entered is invalid
el: Το SecurID που πληκτρολογήθηκε είναι λανθασμένο

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will automatically rejoin the chat when the account reconnects.
el: Ο λογαριασμός αποσυνδέθηκε και δε συμμετέχετε πλέον σε αυτή τη συζήτηση. Θα συμμετάσχετε ξανά αυτόματα όταν επανασυνδεθεί ο λογαριασμός.

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will be automatically rejoined in the chat when the account reconnects.
el: Ο λογαριασμός αποσυνδέθηκε και δε συμμετέχετε πλέον σε αυτή τη συζήτηση. Θα συμμετάσχετε ξανά αυτόματα όταν επανασυνδεθεί ο λογαριασμός.

en: The account's protocol cannot be changed while it is connected to the server.
el: Το πρωτόκολλο αυτού του λογαριασμού δεν μπορεί να αλλάξει ενώ είναι συνδεδεμένος με τον εξυπηρετητή.

en: The account's username cannot be changed while it is connected to the server.
el: Το όνομα χρήστη αυτού του λογαριασμού δεν μπορεί να αλλάξει ενώ είναι συνδεδεμένος με τον εξυπηρετητή.

en: The background color for the buddy list
el: Το χρώμα παρασκηνίου της λίστας φίλων

en: The background color of a collapsed group
el: Το χρώμα παρασκηνίου για μία συμπτυγμένη ομάδα

en: The background color of a contact or chat
el: Το χρώμα του παρασκηνίου μιας επαφής ή συζήτησης

en: The background color of an expanded group
el: Το χρώμα παρασκηνίου μιας αναπτυγμένης ομάδας

en: The browser command "%s" is invalid.
el: Η εντολή περιηγητή "%s" είναι λανθασμένη.

en: The buddy list showing friends on different networks.
el: Η λίστα φίλων εμφανίζει φίλους σε διαφορετικά δίκτυα.

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
el: Ο φίλος με τη <i>μεγαλύτερη βαθμολογία</i> είναι ο φίλος που θα έχει προτεραιότητα στην επαφή.

en: The call has been terminated.
el: Η κλήση τερματίστηκε.

en: The certificate chain presented is invalid.
el: Η αλυσίδα πιστοποιητικού που παρουσιάστηκε δεν είναι έγκυρη.

en: The certificate claims to be from "%s" instead. This could mean that you are not connecting to the service you believe you are.
el: Το πιστοποιητικό υποστηρίζει ότι είναι από "%s".  Αυτό μπορεί να σημαίνει ότι δεν είστε συνδεδεμένοι με την υπηρεσία που νομίζετε ότι είστε.

en: The certificate for %s could not be validated.
el: Το πιστοποιητικό για %s δεν ήταν δυνατό να επιβεβαιωθεί.

en: The certificate has been revoked.
el: Αυτό το πιστοποιητικό έχει ανακληθεί

en: The certificate has expired and should not be considered valid.  Check that your computer's date and time are accurate.
el: Το πιστοποιητικό έχει λήξει και δεν ήταν δυνατό α θεωρηθεί έγκυρο. Ελέγξτε αν η ημερομηνία και ώρα του υπολογιστή σας είναι ακριβείς.

en: The certificate is not trusted because no certificate that can verify it is currently trusted.
el: Αυτό το πιστοποιητικό δεν είναι αξιόπιστο επειδή δεν υπάρχει ένα ήδη αξιόπιστο πιστοποιητικό για να το πιστοποιήσει.

en: The certificate is not valid yet.  Check that your computer's date and time are accurate.
el: Το πιστοποιητικό δεν είναι έγκυρο ακόμη. Ελέγξτε αν η ημερομηνία και ώρα του υπολογιστή σας είναι ακριβείς.

en: The certificate is self-signed and cannot be automatically checked.
el: Το πιστοποιητικό έχει προσωπική υπογραφή και δεν μπορεί να ελεγχθεί αυτόματα.

en: The certificate presented is not issued to this domain.
el: Το πιστοποιητικό που παρουσιάστηκε δεν ανήκει σε αυτό το δικτυακό τόπο.

en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
el: Η έκδοση πελάτη που χρησιμοποιείτε είναι πολύ παλιά. Παρακαλούμε αναβαθμίστε σε %s

en: The color to use for the typing notification
el: Το χρώμα που θα χρησιμοποιείται για τη γραμματοσειρά ειδοποίησης πληκτρολόγησης

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
el: Η εντολή που χρησιμοποιείται για τη διαχείριση των "aim" URLs, αν είναι ενεργοποιημένα.

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
el: Η εντολή που χρησιμοποιείται για τη διαχείριση των "gg" URLs, αν είναι ενεργοποιημένα.

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
el: Η εντολή που χρησιμοποιείται για τη διαχείριση των "icq" URLs, αν είναι ενεργοποιημένα.

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
el: Η εντολή που χρησιμοποιείται για τη διαχείριση των "irc" URLs, αν είναι ενεργοποιημένα.

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
el: Η εντολή που χρησιμοποιείται για τη διαχείριση των "sip" URLs, αν είναι ενεργοποιημένα.

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
el: Η εντολή που χρησιμοποιείται για τη διαχείριση των "xmpp" URLs, αν είναι ενεργοποιημένα.

en: The default Pidgin buddy list theme
el: Το προεπιλεγμένο θέμα της λίστας φίλων Pidgin

en: The default Pidgin sound theme
el: Το προεπιλεγμένο θέμα ήχων του Pidgin

en: The default Pidgin status icon theme
el: Το προεπιλεγμένο θέμα εικονιδίων κατάστασης του Pidgin

en: The email address for %s is %s
el: Η διεύθυνση email του %s είναι %s

en: The evolution executable was not found in the PATH.
el: Το εκτελέσιμο evolution δε βρέθηκε στη ΔΙΑΔΡΟΜΉ.

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
el: Το αρχείο '%s' είναι πολύ μεγάλο για το %s.  Παρακαλούμε δοκιμάστε μία μικρότερη εικόνα.

en: The file was saved as %s.
el: Το αρχείο αποθηκεύτηκε ως %s.

en: The following are the results of your search
el: Τα ακόλουθα είναι τα αποτελέσματα της αναζήτησής σας

en: The following error has occurred loading %s: %s
el: Το ακόλουθο σφάλμα συνέβη κατά το φόρτωμα του %s: %s

en: The following error has occurred:
el: Συνέβη το ακόλουθο σφάλμα:

en: The following plugins will be unloaded.
el: Τα ακόλουθα πρόσθετα θα αποφορτωθούν.

en: The following username is associated with %s | The following usernames are associated with %s
el[0]: Τo ακόλουθο όνομα χρήστη έχει σχέση με %s
el[1]: Τα ακόλουθα ονόματα χρήστη έχουν σχέση με %s

en: The font to use for the typing notification
el: Η γραμματοσειρά που θα χρησιμοποιείται για την ειδοποίηση πληκτρολόγησης

en: The handler for "aim" URLs
el: Διαχειριστής των "aim" URLs

en: The handler for "gg" URLs
el: Διαχειριστής των "gg" URLs

en: The handler for "icq" URLs
el: Διαχειριστής των "icq" URLs

en: The handler for "irc" URLs
el: Διαχειριστής των "irc" URLs

en: The handler for "sip" URLs
el: Διαχειριστής των "sip" URLs

en: The handler for "xmpp" URLs
el: Διαχειριστής των "xmpp" URLs

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
el: Το αναγνωτιστικό '%s' δεν ταιριάζει με καμία ομάδα του βιβλίου διευθύνσεων Notes στην κοινότητα Sametime σας.

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
el: Το αναγνωριστικό '%s' δεν ταιριάζει με κανένα χρήστη στην κοινότητα Sametime σας.

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
el: Το αναγνωριστικό '%s' δεν ταιριάζει με κανένα χρήστη στη κοινότητα Sametime σας. Αυτή η καταχώρηση αφαιρέθηκε από τη λίστα φίλων σας.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
el: Το αναγνωτιστικό '%s' πιθανώς να αναφέρεται σε κάποια από τις ακόλουθες ομάδες βιβλίου διευθύνσεων Notes. Παρακαλούμε επιλέξτε τη σωστή ομάδα από την παρακάτω λίστα και προσθέστε την στη λίστα φίλων σας.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
el: Το αναγνωριστικό '%s' μπορεί να αναφέρετε σε κάποιον από τους ακόλουθους χρήστες. Παρακαλούμε επιλέξτε το σωστό χρήστη από την παρακάτων λίστα για να τον προσθέσετε στη λίστα φίλων σας..

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
el: Το αναγνωριστικό '%s' μπορεί να αναφέρεται σε κάποιον από τους ακόλουθους χρήστς. Μπορείτε να προσθέσετε αυτούς τους χρήστες στη λίστα φίλων σας ή να τους στείλετε μηνύματα με τα κουμπιά ενεργειών παρακάτω.

en: The installer is already running.
el: Η εγκατάσταση εκτελείται ήδη.

en: The layout of icons, name, and status of the buddy list
el: Η μορφοποίηση των εικονιδίων, των ονομάτων και των καταστάσεων της λίστας φίλων

en: The maximum away message length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum away message length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
el[0]: Υπερβήκατε το μέγιστο μέγεθος μηνύματος απουσίας του %d byte.  Το μήνυμα περικόπηκε για εσάς.
el[1]: Υπερβήκατε το μέγιστο μέγεθος μηνύματος απουσίας των %d bytes.  Το μήνυμα περικόπηκε για εσάς.

en: The maximum profile length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum profile length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
el[0]: Υπερβήκατε το μέγιστο μέγεθος προφίλ του %d byte.  Το προφίλ περιορίστηκε για εσάς.
el[1]: Υπερβήκατε το μέγιστο μέγεθος προφίλ των %d bytes.  Το προφίλ περιορίστηκε για εσάς.

en: The message is too large.
el: Το μήνυμα είναι πολύ μεγάλο.

en: The new formatting is invalid.
el: Η νέα μορφή είναι μη έγκυρη.

en: The nickname "%s" is already being used.
el: Το ψευδώνυμο "%s" χρησιμοποιείται ήδη.

en: The plugin could not be unloaded now, but will be disabled at the next startup.
el: Το πρόσθετο δεν μπορεί να αποφορτωθεί τώρα, αλλά θα απενεργοποιηθεί στην επόμενη εκκίνηση.

en: The remote user has closed the connection.
el: Ο απομακρυσμένος χρήστης έκλεισε τη σύνδεση.

en: The remote user has declined your request.
el: Ο απομακρυσμένος χρήστης αρνήθηκε το αίτημά σας.

en: The remote user is not present in the network any more
el: Ο απομακρυσμένος χρήστης δεν είναι πια παρών στο δίκτυο

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
el: Ο απομακρυσμένος χρήστης αναμένει συμφωνία κλειδιού σε:
    Απομακρυσμένος υπολογιστής: %s
    Απομακρυσμένη θύρα: %d

en: The required fields are underlined.
el: Τα απαραίτητα πεδία είναι υπογραμμισμένα.

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
el: Το απαραίτητο πρόσθετο %s δε βρέθηκε. Παρακαλούμε εγκαταστήστε το πρόσθετο και προσπαθήστε ξανά.

en: The required plugin %s was unable to load.
el: Το απαραίτητο πρόσθετο %s δεν ήταν δυνατό να φορτωθεί.

en: The rest of the messages will be saved as pounces. You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounce' dialog.
el: Τα υπόλοιπα μηνύματα θα αποθηκευτούν ως εφόρμηση. Μπορείτε να επεξεργαστείτε/διαγράψετε την εφόρμηση από το διάλογο 'Εφορμήσεις φίλων'.

en: The selected account is not online.
el: Ο επιλεγμένος λογαριασμός δεν είναι συνδεδεμένος.

en: The selected file is not a valid plugin.
el: Το επιλεγμένο αρχείο δεν είναι έγκυρο πρόσθετο.

en: The server could not access the directory
el: Ο εξυπηρετητής δεν μπορούσε να προσπελάσει τον κατάλογο

en: The server does support channel binding, but did not appear to advertise it.  This indicates a likely MITM attack
el: Αυτός ο εξυπηρετητής υποστηρίζει δέσμευση καναλιού, αλλά δε φαίνεται να το διαφημίζει.  Αυτό υποδεικνύει ότι μπορεί να είναι επίθεση MITM

en: The server is unavailable; try again later
el: Ο εξυπηρετητής δεν είναι διαθέσιμος, ξαναδοκιμάστε αργότερα

en: The server returned an empty response
el: Ο εξυπηρετητής επέστρεψε μία κενή ανταπόκριση

en: The specified word already exists in the correction list.
el: Η λέξη που δόθηκε υπάρχει ήδη στη λίστα διορθώσεων.

en: The text information for a buddy's status
el: Το κείμενο πληροφοριών για την κατάσταση ενός φίλου

en: The text information for when a buddy has an unread message
el: Οι πληροφορίες κειμένου όταν ένας φίλος έχει μη αναγνωσμένο μήνυμα

en: The text information for when a buddy is away
el: Οι πληροφορίες κειμένου όταν ένας φίλος απουσιάζει

en: The text information for when a buddy is idle
el: Το κείμενο πληροφοριών όταν ένας φίλος είναι αδρανής

en: The text information for when a buddy is offline
el: Το κείμενο πληροφοριών όταν ένας φίλος δεν είναι συνδεδεμένος

en: The text information for when a buddy is online
el: Οι πληροφορίες κειμένου όταν ένας φίλος είναι συνδεδεμένος

en: The text information for when a chat has an unread message that mentions your nickname
el: Το κείμενο πληροφοριών όταν μία συζήτηση έχει ένα μη αναγνωσμένο μήνυμα που αναφέρει το ψευδώνυμό σας

en: The text information for when a contact is expanded
el: Τοκείμενο πληροφοριών για μία επαφή που έχει αναπτυχθεί

en: The text information for when a group is collapsed
el: Το κείμενο πληροφοριών για μια ομάδα που έχει συμπτυχθεί

en: The text information for when a group is expanded
el: Το κείμενο πληροφοριών όταν μια ομάδα είναι αναπτυγμένη

en: The text-shortcut for the smiley
el: Η συντόμευση κειμένου για τη φατσούλα

en: The topic for %s is: %s
el: Το θέμα συζήτησης του %s είναι: %s

en: The topic is: %s
el: Το θέμα συζήτησης είναι: %s

en: The uninstaller could not find registry entries for Pidgin.$\rIt is likely that another user installed this application.
el: Η απεγκατάσταση δεν μπόρεσε να βρει εγγραφές μητρώου για το Pidgin.$\rΕίναι πιθανό ένας άλλος χρήστης να εγκατέστησε αυτή την εφαρμογή.

en: The user %s has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
el: Ο χρήστης %s αρνήθηκε το αίτημά σας να τον προσθέσετε στη λίστα φίλων σας για τον ακόλουθο λόγο:
    %s

en: The user %s has given you permission to add him or her to your buddy list.  Do you want to add this user?
el: Ο χρήστης %s σας έδωσε την άδεια να τον προσθέσετε στη λίστα φίλων σας.  Θέλετε να τον προσθέσετε;

en: The user %s has granted your request to add them to your buddy list.
el: Ο χρήστης %s ενέκρινε το αίτημά σας να τον προσθέσετε στη λίστα φίλων σας.

en: The user %u has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
el: Ο χρήστης %u αρνήθηκε το αίτημά σας να τον προσθέσετε στη λίστας φίλων σας για τον ακόλουθο λόγο:
    %s

en: The user %u has granted your request to add them to your buddy list.
el: Ο χρήστης %u ενέκρινε το αίτημά σας να τον προσθέσετε στη λίστα φίλων σας.

en: The user has blocked you
el: Ο χρήστης σας έχει αποκλεισμένο

en: The user is either offline or you are blocked
el: Ο χρήστης είτε δεν είναι συνδεδεμένος είτε σας έχει αποκλεισμένο

en: Theme Selections
el: Επιλογές θέματος

en: Theme failed to copy.
el: Αδυναμία αντιγραφής του θέματος.

en: Theme failed to load.
el: Αποτυχία φορτώματος του θέματος

en: Theme failed to unpack.
el: Απέτυχε το ξεπακετάρισμα του θέματος.

en: Themes
el: Θέματα

en: There are no protocol plugins installed.
el: Δεν υπάρχουν εγκατεστημένα πρόσθετα πρωτοκόλλου.

en: There are no users matching your search criteria.
el: Δε βρέθηκαν χρήστες που να ταιριάζουν με τα κριτήρια αναζήτησης.

en: There is no MOTD associated with this connection.
el: Δεν υπάρχει μήνυμα της ημέρας σχετικό με αυτή τη σύνδεση.

en: There is no Message of the Day associated with this connection
el: Δεν υπάρχει μήνυμα της ημέρας σχετικό με αυτή τη σύνδεση

en: There is no application configured to open this type of file.
el: Δεν έχει ρυθμιστεί εφαρμογή για το άνοιγμα αυτού του τύπου αρχείου.

en: There was a conflict in running the command:
el: Υπήρξε μία σύγκρουση κατά την εκτέλεση της εντολής:

en: These buddies will always see you as offline
el: Αυτοί οι φίλοι σας θα σας βλέπου πάντα ως εκτός σύνδεσης

en: These buddies will see your status when you switch to "Invisible"
el: Αυτοί οι φίλοι σας θα βλέπουν την κατάστασή σας όταν γίνεστε "αόρατος"

en: Thinking
el: Σκέφτεται

en: Thirsty
el: Διψασμένος

en: This chat name is already in use
el: Αυτό το όνομα συζήτησης χρησιμοποιείται ήδη

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
el: Αυτή η συζήτηση έκλεισε. Δεν είναι δυνατή η αποστολή άλλων μηνυμάτων.

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
el: Αυτή η δοκιμαστική έκδοση δεν επιτρέπει περισσότερους από δέκα χρήστες να είναι συνδεδεμένοι ταυτόχρονα

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
el: Αυτές οι πληροφορίες θα είναι ορατές σε όλες τις επαφές στη λίστα επαφών σας, γι αυτό επιλέξτε κάτι κατάλληλο.

en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
el: Ένα ωραίο πρόσθετο που κάνει διάφορα:
    - Σας λέει ποιος έγραψε το πρόγραμμα όταν εισέρχεστε
    - Αντιστρέφει το εισερχόμενο κείμενο
    - Στέλνει ένα μήνυμα στα άτομα της λίστας σας μόλις συνδεθούν

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting.
el: Έτσι θα φαίνεται το εξερχόμενο μήνυμά σας όταν χρησιμοποιείτε πρωτόκολλα που επιτρέπουν τη μορφοποίηση.

en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
el: Αυτό το πρόσθετο επιτρέπει το χρήστη να προσαρμόσει τις μορφές των χρονοσήμων στα μηνύματα συνομιλιών και καταγραφών.

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
el: Αυτό το πρόσθετο δεν μπορεί να φορτωθεί επειδή δεν δημιουργήθηκε με υποστήριξη X11.

en: This plugin has not defined an ID.
el: Αυτό το πρόσθετο δεν έχει αναγνωριστικό ID.

en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
el: Αυτό το πρόσθετο κρύβει τα μηνύματα συμμετοχής/αποχώρησης σε μεγάλα δωμάτια, εκτός από αυτά των χρηστών που συμμετέχουν ενεργά σε μια συζήτηση.

en: This plugin is useful for debugging XMPP servers or clients.
el: Αυτό το πρόσθετο είναι χρήσιμο για την αποσφαλμάτωση εξυπηρετητών και πελατών XMPP.

en: This plugin is useful for registering with legacy transports or other XMPP services.
el: Αυτό το πρόσθετο είναι χρήσιμο για εγγραφή με παλιές ή άλλες υπηρεσίες μεταφοράς XMPP.

en: This protocol does not support chat rooms.
el: Αυτό το πρωτόκολλο δεν υποστηρίζει δωμάτια συζητήσεων.

en: This protocol does not support fetching the public alias.
el: Αυτό το πρωτόκολλο δεν υποστηρίζει τη λήψη του δημοσίου ψευδωνύμου.

en: This protocol does not support setting a public alias.
el: Το πρωτόκολλο δεν επιτρέπει να ρυθμίσετε ένα δημόσιο ψευδώνυμο.

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
el: Αυτό απαιτεί απευθείας σύνδεση μέσω δύο υπολογιστών και είναι απαραίτητη για τις εικόνες άμεσων μηνυμάτων.  Επειδή θα αποκαλυφθεί η διεύθυνση IP σας, μπορεί να θεωρηθεί ως κίνδυνος παράβασης προσωπικού απορρήτου.

en: This room is not capable of being configured
el: Αυτό το δωμάτιο δεν είναι δυνατό να ρυθμιστεί

en: This smiley is disabled because a custom smiley exists for this shortcut:
     %s
el: Αυτή η φατσούλα απενεργοποιήθηκε επειδή υπάρχει μία προσαρμοσμένη φατσούλα για αυτή τη συντόμευση:
     %s

en: This theme has no available smileys.
el: Αυτό το θέμα δεν έχει διαθέσιμες φατσούλες.

en: Thread creation failure: %s
el: Αποτυχία δημιουργίας νήματος: %s

en: Threshold:
el: Κατώφλι:

en: Time Elapsed:
el: Χρόνος που πέρασε:

en: Time Remaining:
el: Χρόνος που απομένει:

en: Time Response
el: Χρονική ανταπόκριση

en: Timeout during key agreement
el: Τέλος χρονικού ορίου κατά τη συμφωνία κλειδιού

en: Timestamp
el: Χρονόσημα

en: Timestamp Format Options
el: Επιλογές μορφοποίησης χρονοσήμων

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: Timezone (UTC)
el: Ζώνη ώρας (UTC)

en: TinyURL (or other) address prefix
el: Πρόθεμα διεύθυνσης TinyURL (ή άλλο)

en: TinyURL for above: %s
el: TinyURL για το παραπάνω: %s

en: TinyURL plugin
el: Πρόσθετο TinyURL

en: Tired
el: Κουρασμένος

en: Title
el: Τίτλος

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
el: Ο τίτλος χρησιμοποιείται ήδη.  Πρέπει να επιλέξετε ένα μοναδικό τίτλο.

en: To
el: Σε

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
el: Για να προσθέσετε ένα φίλο πρέπει να εισάγετε το δημόσιο κλειδί του. Πατήστε Εισαγωγή για να εισάγετε το δημόσιο κλειδί του.

en: Toaster plugin
el: Πρόσθετο ειδοποήσεων σε στυλ τοστιέρας

en: Toggle Tag
el: Εναλλαγή ετικέτας

en: Top
el: Πάνω

en: Topic
el: Θέμα συζήτησης

en: Topic for %s set by %s at %s on %s
el: Το θέμα συζήτησης για το %s ορίστηκε από %s σε %s στις %s

en: Topic too long
el: Το θέμα συζήτησης είναι πολύ μεγάλο

en: Topic:
el: Θέμα συζήτησης:

en: Tor/Privacy (SOCKS5)
el: Tor/Ιδιωτικότητα (SOCKS5)

en: Total Buddies
el: Σύνολο φίλων

en: Total log size:
el: Συνολικό μέγεθος καταγραφής:

en: Traditional Chinese
el: Παραδοσιακά Κινέζικα

en: Transfer of file %s complete
el: Η μεταφορά του αρχείου %s ολοκληρώθηκε

en: Transfer of file <A HREF="file://%s">%s</A> complete
el: Η μεταφορά του αρχείου <A HREF="file://%s">%s</A> ολοκληρώθηκε

en: Transparency
el: Διαφάνεια

en: Trillian Encryption
el: Κρυπτογράφηση Trillian

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
el: Ισχύει αν η εντολή που έχει καθοριστεί στο πλήκτρο "εντολής" πρέπει να διαχειρίζεται τα "aim" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
el: Ισχύει αν η εντολή που έχει καθοριστεί στο πλήκτρο "εντολής" πρέπει να διαχειρίζεται τα "gg" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
el: Ισχύει αν η εντολή που έχει καθοριστεί στο πλήκτρο "εντολής" πρέπει να διαχειρίζεται τα "icq" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
el: Ισχύει αν η εντολή που έχει καθοριστεί στο πλήκτρο "εντολής" πρέπει να διαχειρίζεται τα "irc" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
el: Ισχύει αν η εντολή που έχει καθοριστεί στο πλήκτρο "εντολής" πρέπει να διαχειρίζεται τα "sip" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
el: Ισχύει αν η εντολή που έχει καθοριστεί στο πλήκτρο "εντολής" πρέπει να διαχειρίζεται τα "xmpp" URLs.

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
el: Ισχύει αν αν η εντολή που χρησιμοποιείται για να διαχειριστεί τα URL αυτού του τύπου πρέπει να τρέχει σε τερματικό.

en: Tune Album
el: Δίσκος

en: Tune Artist
el: Καλλιτέχνης

en: Tune Comment
el: Σχόλια

en: Tune Genre
el: Είδος

en: Tune Time
el: Χρόνος

en: Tune Title
el: Τίτλος

en: Tune Track
el: Κομμάτι

en: Tune URL
el: URL

en: Tune Year
el: Έτος

en: Turkish
el: Τούρκικα

en: Type
el: Τύπος

en: Type a user to block.
el: Πληκτρολογείστε έναν χρήστη για να αποκλειστεί.

en: Type a user you permit to contact you.
el: Πληκτρολογείστε ένα χρήστη που επιτρέπεται να επικοινωνεί μαζί σας.

en: Type the email address of the buddy you are searching for.
el: Πληκτρολογείστε το email του φίλου που ψάχνετε.

en: Type the host name for this certificate.
el: Εισάγετε το όνομα του υπολογιστή για αυτό το πιστοποιητικό

en: Type the host name this certificate is for.
el: Εισάγετε το όνομα του υπολογιστή για τον οποίο είναι αυτό το πιστοποιητικό.

en: Typing
el: Πληκτρολογεί

en: Typing Notification Color
el: Χρώμα ειδοποίησης πληκτρολόγησης

en: Typing notification color
el: Χρώμα ειδοποίησης πληκτρολόγησης

en: Typing notification font
el: Γραμματοσειρά ειδοποίησης πληκτρολόγησης

en: URI Handlers
el: Χειριστές URI

en: Ubuntu Georgian Translators
el: Γεωργιανοί μεταφραστές Ubuntu

en: Ukranian
el: Ουκρανικά

en: Un-Ignore
el: Όχι πια παράβλεψη

en: Un-hide From
el: Όχι πια απόκρυψη από

en: Un_block
el: Ακύ_ρωση αποκλεισμού

en: Unable to Add
el: Αδυναμία προσθήκης

en: Unable to Retrieve Buddy List
el: Αδυναμία λήψης της λίστας φίλων

en: Unable to add %s to deny list (%s).
el: Αδυναμία προσθήκης του %s στη λίστα άρνησης (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
el: Δεν ήταν δυνατή η προσθήκη του %s στη λίστα επιτρεπόμενων (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
el: Αδυναμία προσθήκης του %s στη λίστα φίλων σας (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
el: Αδυναμία προσθήκης του %s στη λίστα φίλων σας. Σφάλμα κατά τη δημιουργία  του φακέλου στη λίστα του εξυπηρετητή(%s).

en: Unable to add group
el: Αδυναμία προσθήκης ομάδας

en: Unable to add group: group exists
el: Αδυναμία προσθήκης της ομάδας: η ομάδα υπάρχει

en: Unable to add group: group not found
el: Αδυναμία προσθήκης ομάδας: η ομάδα δε βρέθηκε

en: Unable to add the buddy %s because the username is invalid.  Usernames must be a valid email address, or start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
el: Δεν ήταν δυνατή η προσθήκη του φίλου %s επειδή το όνομα χρήστη δεν είναι έγκυρο.  Τα ονόματα χρήστη πρέπει να είναι μία έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, ή ξεκινούν με ένα γράμμα και να  περιέχουν μόνο γράμματα, αριθμούς και κενά, ή να περιέχουν μόνο αριθμούς.

en: Unable to add the buddy %s because you have too many buddies in your buddy list.  Please remove one and try again.
el: Αδύνατη η προσθήκη του %s επειδή έχετε πάρα πολλούς φίλους στη λίστα φίλων σας.  Παρακαλούμε αφαιρέστε έναν και ξαναπροσπαθήστε.

en: Unable to add the buddy %s for an unknown reason.
el: Δεν ήταν δυνατή η προσθήκη του φίλου %s για άγνωστο λόγο.

en: Unable to add user
el: Αδυναμία προσθήκης χρήστη

en: Unable to add user to privacy list (%s).
el: Αδυναμία προσθήκης φίλου στην λίστα εμπιστευτικότητας (%s).

en: Unable to add user: user not found
el: Αδυναμία προσθήκης χρήστη: ο χρήστης δε βρέθηκε

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
el: Αδυναμία συσχετισμού του χρήστη %s ως "%s"

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
el: Αδύνατη η κατανομή αρκετής μνήμης ώστε να διατηρηθούν τα περιεχόμενα από το %s.  Ο εξυπηρετητής ίσως προσπαθεί να κάνει κάτι επιβλαβές.

en: Unable to ban user %s
el: Αδυναμία απαγόρευσης εισόδου σε %s

en: Unable to buzz, because %s does not support it or does not wish to receive buzzes now.
el: Αδυναμία ηλεκτρίσματος, επειδή ο χρήστης %s δεν το υποστηρίζει ή δε θέλει να λαμβάνει ηλεκτρίσματα αυτή τη στιγμή.

en: Unable to buzz, because %s might be offline.
el: Αδυναμία ηλεκτρίσματος, επειδή ο χρήστης %s είναι εκτός σύνδεσης.

en: Unable to buzz, because there is nothing known about %s.
el: Αδυναμία ηλεκτρίσματος επειδή δεν είναι τίποτα γνωστό για τον/την %s.

en: Unable to canonicalize password
el: Αδυναμία κανονικοποίησης του κωδικού πρόσβασης

en: Unable to canonicalize username
el: Αδυναμία κανονικοποίησης του ονόματος χρήστη

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
el: Αδυναμία αλλαγής των ρυθμίσεων εμπιστευτικότητας στον εξυπηρετητή (%s).

en: Unable to configure
el: Αδυναμία ρύθμισης

en: Unable to connect
el: Αδυναμία σύνδεσης

en: Unable to connect to %s
el: Αδυναμία σύνδεσης με %s

en: Unable to connect to %s: %s
el: Αδυναμία σύνδεσης με %s: %s

en: Unable to connect to BOS server: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση με τον εξυπηρετητή BOS: %s

en: Unable to connect to authentication server: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση με τον εξυπηρετητή ταυτοποίησης: %s

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server to which you wish to connect.
el: Αδύνατη η σύνδεση με τον εξυπηρετητή. Παρακαλούμε εισάγετε τη διεύθυνση του εξυπηρετητή με τον οποίο επιθυμείτε να συνδεθείτε.

en: Unable to connect: %s
el: Αδυναμία σύνδεσης: %s

en: Unable to create SILC key pair
el: Αδύνατη η δημιουργία του ζεύγους κλειδιών SILC

en: Unable to create conference (%s).
el: Αδυναμία δημιουργίας συζήτησης (%s).

en: Unable to create connection
el: Αδυναμία δημιουργίας σύνδεσης

en: Unable to create listen socket
el: Αδυναμία δημιουργίας υποδοχέα ακρόασης

en: Unable to create new resolver process
el: Αδυναμία δημιουργίας νέας διαδικασίας επίλυσης

en: Unable to create socket: %s
el: Αδυναμία δημιουργίας υποδοχέα: %s

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
el: Δεν ήταν δυνατός ο εντοπισμός μιας εγκατάστασης ActiveTCL. Αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε πρόσθετα TCL εγκαταστήστε το ActiveTCL από το http://www.activestate.com

en: Unable to display the search results.
el: Αδυναμία εμφάνισης των αποτελεσμάτων της αναζήτησης.

en: Unable to establish SSL connection
el: Αδυναμίας δημιουργίας σύνδεσης SSL

en: Unable to establish a connection with the remote user.
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία σύνδεσης με τον απομακρυσμένο χρήστη.

en: Unable to establish a connection with the server
el: Αδυναμία δημιουργίας σύνδεσης με τον εξυπηρετητή

en: Unable to establish a connection with the server: %s
el: Αδυναμία δημιουργίας σύνδεσης με τον εξυπηρετητή %s

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
el: Αδυναμία δημιουργία σύνδεσης με τον τοπικό εξυπηρετητή mDNS.  Είναι σε λειτουργία;

en: Unable to find Issuer Certificate
el: Αδυναμία εύρεσης εκδότη του πιστοποιητικού

en: Unable to get a valid AIM login hash.
el: Αδυναμία λήψης ενός έγκυρου hash εισόδου στο AIM.

en: Unable to get a valid login hash.
el: Αδυναμία λήψης ενός έγκυρου hash εισόδου.

en: Unable to initialize SILC Client connection
el: Αδυναμία αρχικοποίησης σύνδεσης του πελάτη SILC

en: Unable to initialize SILC protocol
el: Αδυναμία αρχικοποίησης πρωτοκόλλου SILC

en: Unable to initialize connection
el: Αδυναμία δημιουργίας σύνδεσης

en: Unable to initiate media with %s: invalid JID
el: Αδυναμία εκκίνησης πολυμέσων με %s: μη έγκυρο JID

en: Unable to initiate media with %s: not subscribed to user presence
el: Αδυναμία εκκίνησης πολυμέσων με %s: δεν είναι καταχωρημένος στις παρουσίες χρηστών

en: Unable to initiate media with %s: resource is not online
el: Αδυναμία εκκίνησης πολυμέσων με %s: η πηγή δεν είναι συνδεδεμένη

en: Unable to initiate media with %s: user is not online
el: Αδυναμία εκκίνησης πολυμέσων με %s: ο χρήστης δεν είναι συνδεδεμένος

en: Unable to invite user (%s).
el: Αδυναμία πρόσκλησης του χρήστη (%s).

en: Unable to kick user %s
el: Αδυναμία εκδιωγμού του χρήστη %s

en: Unable to listen for incoming IM connections
el: Αδυναμία ακρόασης εισερχόμενων συνδέσεων άμεσων μηνυμάτων

en: Unable to load SILC key pair
el: Αδυναμία φορτώματος του ζεύγους κλειδιών SILC

en: Unable to load SILC key pair: %s
el: Δεν ήταν δυνατό το φόρτωμα του ζεύγους κλειδιών SILC: %s

en: Unable to load the plugin
el: Αδυναμία φορτώματος του προσθέτου

en: Unable to load your plugin.
el: Αδυναμία φορτώματος του προσθέτου σας.

en: Unable to login: %s
el: Αδυναμία εισόδου: %s

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
el: Αδυναμία μετακίνησης του χρήστη %s στο φάκελο %s στη λίστα του εξυπηρετητή.  Σφάλμα κατά τη δημιουργία του φακέλου (%s).

en: Unable to open URL
el: Αδύνατο να ανοιχθεί το URL

en: Unable to open URL: the 'Manual' browser command seems invalid.
el: Αδυναμία ανοίγματος του URL: Η εντολή περιηγητή "με το χέρι" δεν είναι έγκυρη.

en: Unable to open a listening port.
el: Αδυναμία ανοίγματος μιας θύρας ακρόασης

en: Unable to open file.
el: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου.

en: Unable to parse response from HTTP proxy: %s
el: Αδυναμία ανάλυσης της ανταπόκρισης του διακομιστή HTTP: %s

en: Unable to ping user %s
el: Δεν ήταν δυνατό να γίνει ping στο χρήστη %s

en: Unable to read from network
el: Αδυναμία ανάγνωσης δικτύου

en: Unable to read from socket
el: Αδυναμία ανάγνωσης από τον υποδοχέα

en: Unable to receive offline messages
el: Αδύνατη η λήψη μηνυμάτων εκτός σύνδεσης

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
el: Δεν ήταν δυνατή η αφαίρεση του %s από την λίστα εμπιστευτικότητας (%s).

en: Unable to resolve hostname
el: Αδυναμία ανάλυσης ονόματος υπολογιστή

en: Unable to resolve hostname: %s
el: Αδυναμία ανάλυσης ονόματος υπολογιστή: %s

en: Unable to save icon file to disk.
el: Αδύνατο να αποθηκευτεί το αρχείο εικονιδίου στο δίσκο.

en: Unable to save new account
el: Αδυναμία αποθήκευσης του νέου λογαριασμού

en: Unable to send email
el: Αδυναμία αποστολής email

en: Unable to send file to %s, invalid JID
el: Αδυναμία αποστολής αρχείου σε %s, μη έγκυρο JID

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
el: Αδυναμία αποστολής αρχείου στο %s, δεν είναι καταχωρημένος στις παρουσίες χρηστών

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
el: Αδυναμία αποστολής αρχείου σε %s, ο χρήστης δεν υποστηρίζει μεταφορές αρχείων

en: Unable to send file to %s, user is not online
el: Αδυναμία αποστολής αρχείου σε %s, ο χρήστης δεν είναι συνδεδεμένος

en: Unable to send message (%s).
el: Αδυναμία αποστολής μηνύματος (%s).

en: Unable to send message to %s.
el: Αδύνατο να σταλεί το μήνυμα σε %s.

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
el: Αδυναμία αποστολής μηνύματος σε %s. Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία συζήτησης (%s).

en: Unable to send message to %s:
el: Αδύνατο να σταλεί στο μήνυμα σε %s:

en: Unable to send message to %s: %s
el: Αδυναμία αποστολής μηνύματος σε %s: %s

en: Unable to send message to %s: %s (%s)
el: Αδυναμία αποστολή μηνύματος σε %s: %s (%s)

en: Unable to send message.
el: Αδύνατο να σταλεί το μήνυμα.

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
el: Αδυναμία αποστολής μηνύματος. Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία της συζήτησης (%s).

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
el: Αδυναμία αποστολής μηνύματος. Δεν ήταν δυνατή η λήψη των λεπτομερειών του χρήστη (%s).

en: Unable to send message:
el: Αδυναμία αποστολής μηνύματος.

en: Unable to send message: %s
el: Αδυναμία αποστολής μηνύματος: %s

en: Unable to send message: %s (%s)
el: Αδυναμία αποστολής μηνύματος: %s (%s).

en: Unable to send message: The message is too large.
el: Αδύνατο να σταλεί το μήνυμα. Το μήνυμα είναι πολύ μεγάλο.

en: Unable to send request to resolver process
el: Αδυναμία αποστολής του αιτήματος στη διαδικασία επίλυσης

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
el: Αδύνατο να σταλεί το μήνυμα, η συνομιλία δεν ήταν δυνατό να ξεκινήσει.

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
el: Αδυναμίας αποστολής στη συζήτηση %s,%s,%s

en: Unable to set AIM profile.
el: Αδυναμία ορισμού προφίλ AIM.

en: Unable to set role "%s" for user: %s
el: Δεν ήταν δυνατό να οριστεί ο ρόλος "%s" για το χρήστη: %s

en: Unable to sign on as %s because the username is invalid.  Usernames must be a valid email address, or start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
el: Αδυναμία εισόδου ως %s επειδή το όνομα χρήστη δεν είναι έγκυρο.  Τα ονόματα χρήστη πρέπει είτε να είναι μία έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, είτε να ξεκινούν με ένα γράμμα και να περιέχουν μόνο γράμματα, αριθμούς και κενά, είτε να περιέχουν μόνο αριθμούς.

en: Unable to uninstall the currently installed version of Pidgin. The new version will be installed without removing the currently installed version.
el: Αδυναμία απεγκατάστασης της ήδη εγκατεστημένης έκδοσης του Pidgin. Η νέα έκδοση θα εγκατασταθεί χωρίς να γίνει αφαίρεση της τρέχουσας έκδοσης.

en: Unable to validate certificate
el: Αδυναμία επιβεβαίωσης του πιστοποιητικού

en: Unable to write to network
el: Αδυναμία εγγραφής δικτύου

en: Unblock
el: Ακύρωση αποκλεισμού

en: Undefined
el: Απροσδιόριστος

en: Undefined Condition
el: Απροσδιόριστη κατάσταση

en: Underline
el: Υπογραμμισμένα

en: Unexpected Request
el: Αναπάντεχο αίτημα

en: Unexpected response from server
el: Λήφθηκε αναπάντεχη ανταπόκριση από τον εξυπηρετητή

en: Unexpected response from the server.  This may indicate a possible MITM attack
el: Μη αναμενόμενη ανταπόκριση από τον εξυπηρετητή. Αυτό μπορεί να σημαίνει μία πιθανή επίθεση MITM

en: Ungroup Items
el: Αποομαδοποίηση αντικειμένων

en: Unit
el: Μονάδα

en: Unity Integration
el: Ενσωμάτωση Unity

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unknown (0x%04x)<br>
el: Άγνωστο (0x%04x)<br>

en: Unknown Error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: Unknown Error in presence
el: Υπάρχει άγνωστο σφάλμα

en: Unknown SSL error
el: Άγνωστο σφάλμα SSL

en: Unknown affiliation: "%s"
el: Άγνωστος συσχετισμός: "%s"

en: Unknown command
el: Άγνωστη εντολή

en: Unknown command.
el: Άγνωστη εντολή.

en: Unknown command: %s
el: Άγνωστη εντολή: %s

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
el: Άγνωστη εντολή: %s, (μπορεί να είναι σφάλμα κώδικα του προγράμματος)

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: Unknown error: 0x%X
el: Άγνωστο σφάλμα: 0x%X

en: Unknown message
el: Άγνωστο μήνυμα

en: Unknown message '%s'
el: Άγνωστο μήνυμα '%s'

en: Unknown node type
el: Άγνωστος τύπος κόμβου

en: Unknown pounce event. Please report this!
el: Άγνωστο γεγονός εφόρμησης. Παρακαλούμε αναφέρετέ το!

en: Unknown reason
el: Άγνωστη αιτία

en: Unknown role: "%s"
el: Άγνωστος ρόλος: "%s"

en: Unknown server response
el: Άγνωστη απάντηση εξυπηρετητή

en: Unknown.
el: Άγνωστο.

en: Unknown.... Please report this!
el: Άγνωστο.... Παρακαλούμε αναφέρετέ το!

en: Unload Plugins
el: Αποφόρτωμα προσθέτων

en: Unread Messages
el: Μη αναγνωσμένα μηνύματα

en: Unregister
el: Απεγγραφή

en: Unregistration Error
el: Σφάλμα διαγραφής

en: Unregistration Failed
el: Αποτυχία διαγραφής

en: Unregistration Successful
el: Επιτυχής διαγραφή

en: Unset
el: Απενεργοποίηση

en: Unset Account Idle Time
el: Απενεργοποίηση εμφάνισης χρόνου αδράνειας

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
el: Απενεργοποίηση εμφάνισης χρόνου αδράνειας για όλους τους αδρανείς λογαριασμούς

en: Unsubscribe
el: Διαγραφή από τη συνδρομή

en: Unsupported Encoding
el: Μη υποστηριζόμενη κωδικοποίηση

en: Unsupported Extension
el: Μη υποστηριζόμενη επέκταση

en: Unsupported Stanza Type
el: Μη υποστηριζόμενος τύπος Stanza

en: Unsupported Version
el: Μη υποστηριζόμενη έκδοση

en: Unsupported channel binding method
el: Η μέθοδος δέσμευσης καναλιού δεν υποστηρίζεται

en: Unsupported public key type
el: Μη υποστηριζόμενος τύπος δημοσίου κλειδιού

en: Unsupported version of BOSH protocol
el: Μη υποστηριζόμενη έκδοση του πρωτοκόλλου BOSH

en: Uptime
el: Χρόνος λειτουργίας

en: Urdu
el: Ούρντου

en: Usage: %s [OPTION]...
el: Χρήση: %s [ΕΠΙΛΟΓΗ]...

en: Use
el: Χρήση

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
el: Χρησιμοποιείστε "/help &lt;εντολή&gt;" για βοήθεια για μία συγκεκριμένη εντολή.
    Οι ακόλουθες εντολές είναι διαθέσιμες σε αυτό το πλαίσιο:

en: Use Environmental Settings
el: Χρήση ρυθμίσεων περιβάλλοντος

en: Use GNOME Proxy Settings
el: Χρήση ρυθμίσεων διαμεσολαβητή GNOME

en: Use Global Proxy Settings
el: Χρήση γενικών ρυθμίσεων διαμεσολαβητή

en: Use Perfect Forward Secrecy
el: Χρήση άψογης μυστικότητας προώθησης

en: Use SSL
el: Χρήση SSL

en: Use UDP
el: Χρήση UDP

en: Use _automatically detected IP address: %s
el: Χρήση _αυτόματου εντοπισμού διεύθυνσης IP: %s

en: Use _silence suppression
el: Χρήση περιορισμή _σιγής

en: Use a _different status for some accounts
el: Χρήση _διαφορετικών καταστάσεων για μερικούς λογαριασμούς

en: Use encryption if available
el: Χρήση κρυπτογράφησης αν είναι διαθέσιμη

en: Use font from _theme
el: Χρήση γραμματοσειράς _θέματος

en: Use last buddy when scores are equal
el: Χρήση του τελευταίου φίλου όταν οι βαθμολογίες είναι ίδιες

en: Use name heuristics
el: Χρήση ευρετικών μεθόδων για ονόματα

en: Use old-style SSL
el: Χρήση παλιού SSL

en: Use proxy
el: Χρήση διαμεσολαβητή

en: Use remote _DNS with SOCKS4 proxies
el: Χρήση απομακρυσμένου _DNS με διαμεσολαβητές SOCKS4

en: Use smooth-scrolling
el: Χρήση ομαλής κύλισης

en: Use status from last _exit at startup
el: Χρήση κατάστασης από την τελευταία _έξοδο κατά την εκκίνηση

en: Use system default
el: Χρήση προεπιλογής συστήματος

en: Use this buddy _icon for this account:
el: Χρήση αυτού του _εικονιδίου φίλου για αυτόν το λογαριασμό.

en: Use tzc
el: Χρήση tzc

en: Use_rname:
el: Όνομα _χρήστη:

en: User
el: Χρήστης

en: User %s is not present in the network
el: Ο χρήστης %s δεν είναι παρών στο δίκτυο

en: User <I>%s</I> is not present in the network
el: Ο χρήστης <I>%s</I> δεν είναι παρών στο δίκτυο

en: User ID
el: ID χρήστη

en: User Information
el: Πληροφορίες χρήστη

en: User Limit
el: Όριο χρηστών

en: User Modes
el: Καταστάσεις χρηστών

en: User Name
el: Όνομα χρήστη

en: User Name: 	%s
el: Όνομα χρήστη: 	%s

en: User Online Status Attributes
el: Γνωρίσματα κατάστασης συνδεδεμένου χρήστη

en: User Options
el: Επιλογές χρήστη

en: User Search
el: Αναζήτηση χρήστη

en: User Search...
el: Αναζήτηση χρήστη...

en: User _details
el: Λεπτομέρειες _χρήστη

en: User information not available: %s
el: Πληροφορίες χρήστη μη διαθέσιμες: %s

en: User is not logged in
el: Ο χρήστης δεν είναι συνδεδεμένος

en: User is offline
el: Ο χρήστης δεν είναι συνδεδεμένος

en: User is offline.
el: Ο χρήστης δεν είναι συνδεδεμένος.

en: User is typing...
el: Ο χρήστης πληκτρολογεί...

en: User not found
el: Ο χρήστης δε βρέθηκε

en: User temporarily unavailable
el: Χρήστης προσωρινά μη διαθέσιμος

en: User_name:
el: Όνομα χ_ρήστη:

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Username does not exist
el: Το όνομα χρήστη δεν υπάρχει

en: Username formatting can change only capitalization and whitespace.
el: Η μορφοποίηση του ονόματος χρήστη μπορεί να αλλάξει μόνο την κεφαλαιοποίηση των γραμμάτων και τα κενά.

en: Username of an account must be non-empty.
el: Το όνομα χρήστη ενός λογαριασμού δεν πρέπει να είναι κενό.

en: Username sent
el: Το όνομα χρήστη στάλθηκε

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Users
el: Χρήστες

en: Users on %s: %s
el: Χρήστες στο %s: %s

en: Using a PDA
el: Χρησιμοποιεί PDA

en: Uzbek
el: Ουζμπεκική

en: V_olume:
el: Έ_νταση:

en: Valencian-Catalan
el: Βαλενθιανά-Καταλανικά

en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
el: Μεταβαλλόμενη διαφάνεια για τη λίστα φίλων και τις συνομιλίες.

en: Verify Public Key
el: Επιβεβαίωση δημοσίου κλειδιού

en: Verifying server public key
el: Επιβεβαίωση δημοσίου κλειδιού εξυπηρετητή

en: Version: 	%s
el: Έκδοση: 	%s

en: Video
el: Βίντεο

en: Video Camera
el: Βιντεοκάμερα

en: Video Chat
el: Βιντεοσυνομιλία

en: Video Conferencing
el: Βιντεοσυνδιάσκεψη

en: Video conferencing
el: Βιντεοσυνδιάσκεψη

en: Vietnamese
el: Βιετναμέζικα

en: View All Logs
el: Εμφάνιση όλων των καταγραφών

en: View Issuer Certificate
el: Προβολή Εκδότη του πιστοποιητικού

en: View Log
el: Εμφάνιση καταγραφής

en: View Log...
el: Εμφάνιση καταγραφής...

en: View MOTD
el: Εμφάνιση μηνύματος της ημέρας

en: View Message of the Day
el: Εμφάνιση μηνύματος της ημέρας

en: View User Log
el: Εμφάνιση καταγραφής χρήστη

en: View _Log
el: Εμφάνιση _καταγραφής

en: View web profile
el: Προβολή διαδικτυακού προφίλ

en: Visible List
el: Ορατή λίστα

en: Visit the Pidgin Web Page
el: Επίσκεψη της ιστοσελίδας του Pidgin

en: Visited Hyperlink Color
el: Χρώμα υπερσυνδέσμου που έχετε επισκεφτεί

en: Voice
el: Φωνή

en: Voice/Video Settings
el: Ρυθμίσεις φωνής/βίντεο

en: Volume(0-100):
el: Ένταση(0-100):

en: Volume:
el: Ένταση:

en: WATCH
el: ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ

en: WXYZ
el: ΨΩ

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
el: Αναμονή αναγνώρισης χειραψίας

en: Waiting for Login Acknowledgement
el: Αναμονή αναγνώρισης εισόδου

en: Waiting for network connection
el: Αναμονή σύνδεσης με το δίκτυο

en: Waiting for response...
el: Αναμονή ανταπόκρισης...

en: Waiting for transfer to begin
el: Αναμονή έναρξης μεταφοράς

en: Wake Me Up
el: Ξυπνήστε με

en: Wallops from %s
el: Wallops από %s

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Warning Level
el: Επίπεδο προειδοποίησης

en: Warning dialog
el: Διάλογος προειδοποίησης

en: Warning level too high (receiver)
el: Πολύ υψηλό επίπεδο προειδοποίησης (παραλήπτης)

en: Warning level too high (sender)
el: Πολύ υψηλό επίπεδο προειδοποίησης (αποστολέας)

en: Watching TV
el: Βλέπει τηλεόραση

en: Watching a movie
el: Βλέπει ταινία

en: Weak
el: Αδύναμος

en: Web Aware
el: Εμφανής στον ιστό

en: Web Page
el: Ιστοσελίδα

en: Web aware (enabling this will cause you to receive SPAM!)
el: Εμφανής στον ιστό (ενεργοποιώντας το, σίγουρα θα αρχίσετε να λαμβάνετε ενοχλητικά μηνύματα!)

en: Welcome back!
el: Καλώς ήρθατε πίσω!

en: Went away
el: Έφυγε από τον υπολογιστή

en: What kind of dialog is this?
el: Τι είδος διαλόγου είναι αυτό;

en: When a file-transfer request arrives from %s
el: Όταν το αίτημα μεταφοράς αρχείου προέρχεται από %s

en: When a file-transfer request arrives from a user who is
    *not* on your buddy list:
el: Όταν το αίτημα μεταφοράς αρχείου προέρχεται από έναν χρήστη ο οποίος
    *δεν* είναι στη λίστα φίλων σας:

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
el: Όταν ανοίγει μία νέα συνομιλία αυτό το πρόσθετο θα εισάγει την τελευταία συνομιλία μέσα στην τρέχουσα.

en: When away
el: Κατά την απουσία

en: When both away and idle
el: Κατά την απουσία και την αδράνεια

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
el: Όταν αλλάζουν τα περιεχόμενα του προχείρου gnt, τότε αυτά γίνονται διαθέσιμα στο X, αν αυτό είναι δυνατό.

en: When viewing logs, this plugin will include logs from other IM clients. Currently, this includes Adium, MSN Messenger, aMSN, and Trillian.
    
    WARNING: This plugin is still alpha code and may crash frequently.  Use it at your own risk!
el: Κατά την προβολή των καταγραφών, αυτό το πρόσθετο θα περιλάβει τις καταγραφές από άλλους πελάτες άμεσων μηνυμάτων. Αυτή τη στιγμή, αυτό περιλαμβάνει τα Adium, MSN Messenger, aMSN, και Trillian. 
    
    ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Αυτό το πρόσθετο είναι ακόμη σε κώδικα aplha και μπορεί να καταρρέει συχνά.  Χρησιμοποιείστε το με δική σας ευθύνη!

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
el: Αν η εντολή που έχει οριστεί πρέπει να διαχειρίζεται τα "aim" URLs

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
el: Αν η εντολή που έχει οριστεί πρέπει να διαχειρίζεται τα "gg" URLs

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
el: Αν η εντολή που έχει οριστεί πρέπει να διαχειρίζεται τα "icq" URLs

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
el: Αν η εντολή που έχει οριστεί πρέπει να διαχειρίζεται τα "irc" URLs

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
el: Αν η εντολή που έχει οριστεί πρέπει να διαχειρίζεται τα "sip" URLs

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
el: Αν η εντολή που έχει οριστεί πρέπει να διαχειρίζεται τα "xmpp" URLs

en: Whisper Message Name Color
el: Χρώμα ονόματος ψιθύρου

en: Whiteboard
el: Λευκοπίνακας

en: Whole words only
el: Μόνο ολόκληρες λέξεις

en: Windows Pidgin Options
el: Επιλογές Windows Pidgin

en: Work Address
el: Διεύθυνση εργασίας

en: Work Information
el: Πληροφορίες εργασίας

en: Working
el: Δουλεύει

en: Worried
el: Ανήσυχος

en: Would you like to join the conversation?
el: Θέλετε να συμμετάσχετε στη συζήτηση;

en: Would you like to overwrite it?
el: Θέλετε να το αντικαταστήσετε;

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
el: Θέλετε να το ορίσετε ως εικονίδιο φίλου για αυτόν το χρήστη;

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
el: Εγγραφή ρυθμίσεων στο %s%sgtkrc-2.0

en: Writing
el: Γράφει

en: X display to use
el: Ποια οθόνη X  να χρησιμοποιηθεί

en: X.509 Certificates
el: Πιστοποιητικά X.509

en: X.509 certificate export failed
el: Η εξαγωγή πιστοποιητικού X.509 απέτυχε

en: X.509 certificate import failed
el: Η εισαγωγή του πιστοποιητικού X.509 απέτυχε

en: XML Not Well Formed
el: Κακή μορφή του XML

en: XML Parse error
el: Σφάλμα ανάλυσης XML

en: XMPP Account
el: Λογαριασμός XMPP

en: XMPP Console
el: Κονσόλα XMPP

en: XMPP Message Error
el: Σφάλμα μηνύματος XMPP

en: XMPP Protocol Plugin
el: Πρόσθετο πρωτοκόλλου XMPP

en: XMPP Service Discovery
el: Ανακάλυψη υπηρεσιών XMPP

en: XMPP Version Mismatch
el: Ασυμβατότητα έκδοσης XMPP

en: XMPP stream header missing
el: Λείπει η κεφαλίδα της ροής XMPP

en: XMPP stream missing ID
el: Λείπει το ID της ροής XMPP

en: Year of birth
el: Ημερομηνία γέννησης

en: Yes
el: Ναι

en: You _send:
el: _Στέλνετε:

en: You _type:
el: _Πληκτρολογείτε:

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
el: Πρόκειται να συγχωνεύσετε την ομάδα %s με την ομάδα %s. Θέλετε να συνεχίσετε;

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
el: Πρόκειται να αφαιρέσετε τον %s από τη λίστα φίλων σας.  Θέλετε να συνεχίσετε;

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
el: Πρόκειται να αφαιρέσετε τη συζήτηση %s από τη λίστα φίλων σας. Θέλετε να συνεχίσετε;

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
el[0]: Πρόκειται να καταργήσετε την επαφή που περιέχει τον %s και άλλον %d φίλο από τη λίστα φίλων σας.  Θέλετε να συνεχίσετε;
el[1]: Πρόκειται να καταργήσετε την επαφή που περιέχει τον %s και άλλους %d φίλους από τη λίστα φίλων σας.  Θέλετε να συνεχίσετε;

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
el: Πρόκειται να αφαιρέσετε την ομάδα %s και όλα της τα μέλη από τη λίστα φίλων σας.  Θέλετε να συνεχίσετε;

en: You are awaiting authorization from the following buddies
el: Αναμένετε έγκριση από τους ακόλουθους φίλους

en: You are banned from %s.
el: Σας απαγόρευσαν την είσοδο στο %s.

en: You are channel founder on <I>%s</I>
el: Είστε ο ιδρυτής του καναλιού <I>%s</I>

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
el: Δημιουργείτε ένα νέο δωμάτιο.  Θέλετε να το ρυθμίσετε, ή θα αποδεχθείτε τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις;

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
el: Δεν είστε συνδεδεμένοι. Τα μηνύματα δεν θα παραδίδονται εκτός αν συνδεθείτε.

en: You are not connected.
el: Δεν είστε συνδεδεμένος.

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
el: Προς το παρόν δεν είστε συνδεδεμένοι με ένα λογαριασμό που να μπορείτε να προσθέσετε αυτόν το φίλο.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
el: Προς το παρόν δεν είστε συνδεδεμένοι με ένα λογαριασμό που να μπορείτε να προσκαλέσετε αυτόν το φίλο.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
el: Προς το παρόν δεν είστε συνδεδεμένοι με κάποιο πρωτόκολλο που να έχει την δυνατότητα συζητήσεων.

en: You are now known as %s
el: Τώρα είστε γνωστός ως %s

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
el: Χρησιμοποιείτε το %s, αλλά αυτό το πρόσθετο απαιτεί %s.

en: You can (un)load plugins from the following list.
el: Μπορείτε να (απο)φορτώσετε τα πρόσθετα από την ακόλουθη λίστα.

en: You can add a buddy to this list by right-clicking on them and selecting "%s"
el: Μπορείτε να προσθέσετε ένα φίλο σε αυτή τη λίστα κάνοντας δεξί κλικ πάνω τους και επιλέγοντας "%s"

en: You can edit more information from the context menu later.
el: Μπορείτε αργότερα να επεξεργαστείτε περισσότερες πληροφορίες από το σχετικό μενού.

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
el: Μπορείτε να επεξεργαστείτε/διαγράψετε την εφόρμηση από το διάλογο 'Εφορμήσεις φίλων'

en: You can enable/disable accounts from the following list.
el: Μπορείτε να ενεργοποιήσετε/απενεργοποιήσετε λογαριασμούς από την ακόλουθη λίστα.

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
el: Μπορείτε να στείλετε αυτή την εικόνα ως μεταφορά αρχείου, ή να τη χρησιμοποιήσετε ως εικονίδιο για αυτόν το φίλο.

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
el: Μπορείτε να επιτρέπετε στους άλλους χρήστες να βλέπουν την κατάσταση σύνδεσή σας και τις προσωπικές σας πληροφορίες. Παρακαλούμε εισάγετε τις πληροφορίες που θα θέλατε οι άλλοι χρήστες να βλέπουν.

en: You can re-request authorization from these buddies by right-clicking on them and selecting "Re-request Authorization."
el: Μπορείτε να ξαναζητήσετε έγκριση από αυτούς του φίλους κάνοντας δεξί κλικ επάνω τους και επιλέγοντας "Αίτηση έγκρισης (ξανά)."

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
el: Μπορείτε να στείλετε αυτή την εικόνα ως μεταφορά αρχείου, ενσωματωμένη σε αυτό το μήνυμα, ή να τη χρησιμοποιήσετε ως εικονίδιο για αυτόν το φίλο.

en: You can send this image as a file transfer, or use it as the buddy icon for this user.
el: Μπορείτε να στείλετε αυτή την εικόνα ως μεταφορά αρχείου, ή να τη χρησιμοποιήσετε ως εικονίδιο για αυτόν το φίλο.

en: You can upgrade to %s %s today.
el: Μπορείτε να κάνετε αναβάθμιση σε %s %s σήμερα.

en: You cancelled the transfer of %s
el: Ακυρώσατε τη μεταφορά του %s

en: You cannot add the same person twice to a conversation
el: Δεν μπορείτε να προσθέσετε δύο φορές το ίδιο άτομο στη συζήτηση

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
el: Δεν μπορείτε να λάβετε ειδοποιήσεις φίλων μέχρι να εισάγετε το δημόσιο κλειδί του. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την εντολή Λήψη δημοσίου κλειδιού για να λάβετε το δημόσιο κλειδί.

en: You closed the connection.
el: Κλείσατε τη σύνδεση

en: You do not have any accounts.
el: Δεν έχετε κανένα λογαριασμό.

en: You do not have permission to uninstall this application.
el: Δεν έχετε άδεια να απεγκαταστήσετε αυτή την εφαρμογή.

en: You dragged a desktop launcher. Most likely you wanted to send the target of this launcher instead of this launcher itself.
el: Σύρατε μία συντόμευση της επιφάνειας εργασίας. Το πιθανότερο είναι να θέλετε να στείλετε το στόχο αυτής της συντόμευσης και όχι την ίδια τη συντόμευση.

en: You feel a disturbance in the force...
el: Νιώθεις μια ενόχληση στον αέρα...

en: You have %d contact named %s. Would you like to merge them? | You currently have %d contacts named %s. Would you like to merge them?
el[0]: Έχετε %d επαφή που ονομάζεται %s. Θέλετε να τις συγχωνεύσετε;
el[1]: Έχετε %d επαφές που ονομάζονται %s. Θέλετε να τις συγχωνεύσετε;

en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
el: Συνδεόσασταν και αποσυνδεόσασταν πολύ γρήγορα. Περιμένετε δέκα λεπτά και ξαναπροσπαθήστε. Αν συνεχίσετε να προσπαθείτε, θα πρέπει να περιμένετε ακόμα περισσότερο.

en: You have been disconnected from chat room %s.
el: Αποσυνδεθήκατε από το δωμάτιο συζήτησης %s.

en: You have been kicked by %s: (%s)
el: Έχετε εκδιωχθεί από τον %s: (%s)

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
el: Εκδιωχθήκατε από το κανάλι<I>%s</I> από τον <I>%s</I> (%s)

en: You have been kicked: (%s)
el: Έχετε εκδιωχθεί: (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
el: Σκοτωθήκατε από τον %s (%s)

en: You have dragged an image
el: Σύρατε μία εικόνα

en: You have entered an incorrect username
el: Εισάγατε ένα λανθασμένο όνομα χρήστη

en: You have left this chat.
el: Φύγατε από αυτή τη συζήτηση.

en: You have mail!
el: Έχετε νέα αλληλογραφία!

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
el: Δεν έχετε βάση δεδομένων για τα πιστοποιητικά ρίζας, γι αυτό το πιστοποιητικό δεν μπορεί να εγκριθεί.

en: You have parted the channel%s%s
el: Αποχωρίσατε από το κανάλι%s%s

en: You have probably requested to set your profile before the login procedure completed.  Your profile remains unset; try setting it again when you are fully connected.
el: Πιθανώς να ορίσατε το προφίλ σας πριν ολοκληρωθεί η διαδικασία εισόδου.  Το προφίλ σας παραμένει μη ορισμένο, προσπαθήστε να το ξαναορίσετε όταν συνδεθείτε πλήρως.

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
el: Φτάσατε το όριο στο πλήθος των επιτρεπόμενων επαφών

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
el: Λάβατε ένα ειδικό μήνυμα
    
    Από: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ email from %s [%s]
    
    Message is:
    %s
el: Λάβατε ένα ICQ email από %s [%s]
    
    Το μήνυμα είναι:
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
el: Λάβατε μία σελίδα ICQ
    
    Από: %s [%s]
    %s

en: You have rejected the call.
el: Απορρίψατε την κλήση.

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
el: Επιλέξατε να ανοίξετε μία απευθείας σύνδεση άμεσων μηνυμάτων με %s.

en: You have signed on from another location
el: Έχετε συνδεθεί από άλλη τοποθεσία

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
el: Πρέπει να μπείτε στο κανάλι %s πριν να έχετε τη δυνατότητα να συμμετάσχετε στην κλειστή ομάδα

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
el: Έχετε μη αναγνωσμένα μηνύματα. Είστε σίγουροι ότι θέλετε να κλείσετε το παράθυρο;

en: You may be disconnected shortly.  If so, check %s for updates.
el: Μπορεί να αποσυνδεθείτε πολύ γρήγορα.  Αν γίνει αυτό, ελέγξτε το %s για αναβαθμίσεις.

en: You missed %hu message from %s because his/her warning level is too high. | You missed %hu messages from %s because his/her warning level is too high.
el[0]: Χάσατε %hu μήνυμα από %s επειδή το επίπεδο προειδοποίησής του είναι πολύ υψηλό.
el[1]: Χάσατε %hu μηνύματα από %s επειδή το επίπεδο προειδοποίησής του είναι πολύ υψηλό.

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
el[0]: Χάσατε %hu μήνυμα από %s επειδή ήταν λανθασμένο.
el[1]: Χάσατε %hu μηνύματα από %s επειδή ήταν λανθασμένα.

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
el[0]: Χάσατε %hu μήνυμα από %s επειδή ήταν πολύ μεγάλο.
el[1]: Χάσατε %hu μηνύματα από %s επειδή ήταν πολύ μεγάλα.

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
el[0]: Χάσατε %hu μήνυμα από %s λόγω υπέρβασης του ορίου εύρους.
el[1]: Χάσατε %hu μηνύματα από %s λόγω υπέρβασης του ορίου εύρους.

en: You missed %hu message from %s because your warning level is too high. | You missed %hu messages from %s because your warning level is too high.
el[0]: Χάσατε %hu μήνυμα από %s επειδή το επίπεδο προειδοποίησής σας είναι πολύ υψηλό.
el[1]: Χάσατε %hu μηνύματα από %s επειδή το επίπεδο προειδοποίησής σας είναι πολύ υψηλό.

en: You missed %hu message from %s for an unknown reason. | You missed %hu messages from %s for an unknown reason.
el[0]: Χάσατε %hu μήνυμα από %s για άγνωστο λόγο.
el[1]: Χάσατε %hu μηνύματα από %s για άγνωστο λόγο.

en: You must create an account first before you can create a pounce.
el: Πρέπει να δημιουργήσετε ένα λογαριασμό ώστε να μπορείτε να δημιουργήσετε μια εφόρμηση.

en: You must fill all the required fields.
el: Πρέπει να συμπληρώσετε σωστά όλα τα απαιτούμενα πεδία.

en: You must give a name for the group to add.
el: Πρέπει να δώσετε ένα όνομα για την ομάδα που θα προστεθεί.

en: You must provide a group.
el: Πρέπει να επιλέξετε μία ομάδα.

en: You must provide a username for the buddy.
el: Πρέπει να εισάγετε ένα όνομα χρήστη για το φίλο.

en: You must select an account.
el: Πρέπει να επιλέξετε ένα λογαριασμό.

en: You must specify a nick
el: Πρέπει να ορίσετε ένα ψευδώνυμο

en: You receive an IM
el: Λαμβάνετε ένα άμεσο μήνυμα

en: You require encryption, but it is not available on this server.
el: Απαιτείτε κρυπτογράφηση, αλλά δεν είναι διαθέσιμη σε αυτόν τον εξυπηρετητή.

en: You require encryption, but no TLS/SSL support was found.
el: Θέλετε κρυπτογράφηση, όμως δε βρέθηκε υποστήριξη TLS/SSL.

en: You required encryption in your account settings, but encryption is not supported by your system.
el: Απαιτήσατε κρυπτογράφηση στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σας, αλλά το σύστημά σας δεν υποστηρίζει κρυπτογράφηση.

en: You required encryption in your account settings, but one of the servers doesn't support it.
el: Απαιτήσατε κρυπτογράφηση στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σας, αλλά ένας από αυτούς τους εξυπηρετητές δεν την υποστηρίζει.

en: You send
el: Στέλνετε

en: You should receive an email asking to confirm %s.
el: Πρέπει να λάβετε ένα email επιβεβαίωσης του %s.

en: You talk in chat
el: Μιλάτε σε συζήτηση

en: You type
el: Πληκτρολογείτε

en: You were disconnected from the server.
el: Αποσυνδεθήκατε από τον εξυπηρετητή.

en: Your AIM connection may be lost.
el: Η σύνδεσή σας AIM μπορεί να χαθεί.

en: Your Current Mood
el: Η τρέχουσα διάθεσή σας

en: Your Current Status
el: Η τρέχουσα κατάστασή σας

en: Your IM Image was not sent. You cannot send IM Images in AIM chats.
el: Το άμεσο μήνυμα εικόνα σας δε στάλθηκε. Δεν μπορείτε να στείλετε άμεσα μηνύματα εικόνας σε συζητήσεις AIM.

en: Your IM Image was not sent. You must be Direct Connected to send IM Images.
el: Το άμεσο μήνυμα εικόνα σας δε στάλθηκε. Πρέπει να είστε απευθείας συνδεδεμένοι για να στείλετε άμεσα μηνύματα εικόνων.

en: Your IP address has been connecting and disconnecting too frequently. Wait a minute and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
el: Η διεύθυνση IP σας έκανε συνδέσεις και αποσυνδέσεις πολύ γρήγορα. Περιμένετε ένα λεπτό και ξαναπροσπαθήστε. Αν συνεχίσετε να προσπαθείτε, θα πρέπει να περιμένετε ακόμα περισσότερο.

en: Your VCard File
el: Το αρχείο VCard σας

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
el: Ο λογαριασμός σας απενεργοποιήθηκε επειδή πληκτρολογήθηκαν πολλοί λανθασμένοι κωδικοί

en: Your account is currently suspended
el: Ο λογαριασμός σας είναι προς το παρόν σε αναστολή

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
el: Η λίστα φίλων σας είναι κενή, δεν εγγράφηκε τίποτα στο αρχείο.

en: Your command failed for an unknown reason.
el: Η εντολή σας απέτυχε για άγνωστο λόγο.

en: Your password has been changed.
el: Ο κωδικός σας έχει αλλάξει.

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
el: Το όνομα λογαριασμού που επιλέξατε απορρίφθηκε από τον εξυπηρετητή.  Πιθανώς να περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες.

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
el: Το ψευδώνυμο που επιλέξατε απορρίφθηκε από τον εξυπηρετητή.  Πιθανώς να περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες.

en: Your system administrator has disabled this operation
el: Ο διαχειριστής του συστήματός σας απενεργοποίησε αυτή τη λειτουργία

en: Your username has been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
el: Το όνομα χρήστης σας έκανε συνδέσεις και αποσυνδέσεις πολύ γρήγορα. Περιμένετε δέκα λεπτά και ξαναπροσπαθήστε. Αν συνεχίσετε να προσπαθείτε, θα πρέπει να περιμένετε ακόμα περισσότερο.

en: Zephyr Protocol Plugin
el: Πρόσθετο πρωτοκόλλου Zephyr

en: Zip Code
el: Ταχ. Κώδικας

en: _Accept
el: _Αποδοχή

en: _Accept Defaults
el: _Αποδοχή προεπιλεγμένων

en: _Account
el: _Λογαριασμός

en: _Account:
el: _Λογαριασμός:

en: _Accounts
el: _Λογαριασμοί

en: _Add
el: _Προσθήκη

en: _Add Chat
el: _Προσθήκη συζήτησης

en: _Add Custom Smiley...
el: Π_ροσθήκη προσαρμοσμένης φατσούλας..

en: _Add...
el: _Προσθήκη...

en: _Alias
el: _Ψευδώνυμο

en: _Alias...
el: _Ψευδώνυμο...

en: _Apply
el: _Εφαρμογή

en: _Associate Buddy
el: _Συσχέτιση φίλου

en: _Attention!
el: _Προσοχή!

en: _Audio Call
el: Κλήση _ήχου

en: _Auto-reply:
el: _Αυτόματη απάντηση:

en: _Basic
el: _Βασικά

en: _Blink on New Message
el: Να ανα_βοσβήνει όταν υπάρχει νέο μήνυμα

en: _Block
el: _Αποκλεισμός

en: _Both Icon & Text
el: _Κείμενο και εικονίδια

en: _Browse
el: _Περιήγηση

en: _Browse logs folder
el: _Εξερεύνηση φακέλου καταγραφών

en: _Browse...
el: _Εξερεύνηση...

en: _Browser:
el: _Περιηγητής:

en: _Buddy List window transparency
el: _Διαφάνεια παραθύρου λίστας φίλων

en: _Buddy name:
el: _Όνομα φίλου:

en: _Buddy:
el: _Φίλος:

en: _Cancel
el: _Άκυρο

en: _Change Status
el: _Αλλαγή κατάστασης

en: _Channel:
el: _Κανάλι:

en: _Class:
el: _Τάξη:

en: _Collapse
el: _Σύμπτυξη

en: _Configure Room
el: _Ρύθμιση δωματίου

en: _Copy Email Address
el: _Αντιγραφή διεύθυνσης email

en: _Copy Link Location
el: _Αντιγραφή τοποθεσίας συνδέσμου

en: _Decline
el: _Άρνηση

en: _Delete Group
el: _Διαγραφή ομάδας

en: _Description
el: _Περιγραφή

en: _Device
el: _Συσκευή

en: _Disable
el: _Απενεργοποίηση

en: _Disable launcher integration
el: _Απενεργοποίηση ενσωμάτωσης εκτελεστή

en: _Dockable Buddy List
el: _Προσαρτήσιμη λίστα φίλων

en: _Edit
el: Επε_ξεργασία

en: _Edit Account
el: _Επεξεργασία λογαριασμού

en: _Edit Settings...
el: _Επεξεργασία ρυ�μίσεων...

en: _Enable automatic router port forwarding
el: _Ενεργοποίηση αυτόματης προώθησης θυρών του δρομολογητή

en: _Enable sounds:
el: _Ενεργοποίηση ήχων:

en: _End:
el: _Τέλος:

en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
el: _Διάκριση πεζών / κεφαλαίων (αφήστε το απενεργοποιημένο για αυτόματη διαχείριση)

en: _Exchange:
el: _Ανταλλαγή:

en: _Expand
el: _Ανάπτυξη

en: _Flash window
el: _Αναβόσβημα παραθύρου

en: _Focused windows
el: _Εστιασμένα παράθυρα

en: _Font
el: _Γραμματοσειρά

en: _Font face
el: _Είδος γραμματοσειράς

en: _Force timestamp format:
el: _Εξαναγκασμός μορφής ώρας:

en: _Get Info
el: _Πληροφορίες

en: _Get List
el: _Λήψη λίστας

en: _Group:
el: _Ομάδα:

en: _Handle:
el: _Χειριστήριο:

en: _Hangup
el: _Κλείσιμο

en: _Hide new IM conversations:
el: _Απόκρυψη νέων συνομιλιών άμεσων μηνυμάτων:

en: _Hold
el: _Συγκράτηση

en: _Horizontal rule
el: _Οριζόντιος χάρακας

en: _Host:
el: _Κεντρικός Υπολογιστής:

en: _IM window transparency
el: _Διαφάνεια παραθύρων άμεσων μηνυμάτων

en: _IM windows
el: _Παράθυρα άμεσων μηνυμάτων

en: _Icon Only
el: Μόνο _εικονίδια

en: _Image
el: Ει_κόνα

en: _Image:
el: Ει_κόνα:

en: _Import...
el: _Εισαγωγή...

en: _Insert
el: _Εισαγωγή

en: _Instance:
el: _Στιγμιότυπο:

en: _Invite
el: _Πρόσκληση

en: _Join
el: _Συμμετοχή

en: _Keep Buddy List window on top:
el: _Διατήρηση παραθύρου λίστας φίλων στην κορυφή:

en: _Link
el: _Σύνδεσμος

en: _Local alias:
el: _Τοπικό ψευδώνυμο:

en: _Login
el: _Καταγραφή

en: _Manage custom smileys
el: _Διαχείριση προσαρμοσμένων φατσουλών

en: _Manual:
    (%s for URL)
el: _Με το χέρι:
    (%s ως URL)

en: _Manually specify range of ports to listen on:
el: _Ορισμός του εύρους των θυρών ακρόασης με το χέρι:

en: _Media
el: _Πολυμέσα

en: _Merge Groups
el: _Συγχώνευση ομάδων

en: _Message Logs:
el: _Καταγραφές μηνυμάτων:

en: _Message:
el: _Μήνυμα:

en: _Method:
el: _Μέθοδος:

en: _Minutes before becoming idle:
el: _Λεπτά πριν γίνω αδρανής:

en: _Modify...
el: _Τροποποίηση...

en: _More...
el: _Περισσότερα...

en: _Mute
el: _Σίγαση

en: _Name
el: _Όνομα

en: _No
el: _Όχι

en: _Normal
el: _Κανονικά

en: _Notify buddies that you are typing to them
el: _Ειδοποίηση των φίλων όταν πληκτρολογείτε σε αυτούς

en: _OK
el: _Εντάξει

en: _Open File
el: _Άνοιγμα αρχείου

en: _Open Link
el: _Άνοιγμα συνδέσμου

en: _Open Mail
el: _Άνοιγμα αλληλογραφίας

en: _Open link in:
el: _Άνοιγμα συνδέσμου σε:

en: _Passphrase:
el: _Σύνθημα:

en: _Password:
el: _Κωδικός:

en: _Pause
el: _Παύση

en: _Permit
el: _Επιτρέπεται

en: _Placement:
el: _Τοποθέτηση:

en: _Play Sound
el: Αναπαραγωγή _ήχου

en: _Plugin
el: _Πρόσθετο

en: _Pop up a notification
el: Ανα_δυόμενη ειδοποίηση

en: _Port:
el: _Θύρα:

en: _Present conversation window
el: _Παράθυρο τρέχουσας συνομιλίας

en: _Quit
el: _Έξοδος

en: _Recipient:
el: _Παραλήπτης:

en: _Recurring
el: _Κατ' επανάληψη

en: _Remove
el: _Αφαίρεση

en: _Remove Buddy
el: _Αφαίρεση φίλου

en: _Remove Chat
el: _Αφαίρεση Συζήτησης

en: _Remove Contact
el: _Αφαίρεση Επαφής

en: _Remove Group
el: _Αφαίρεση ομάδας

en: _Rename
el: _Μετονομασία

en: _Report idle time:
el: Αναφορά _χρόνου αδράνειας:

en: _Reset
el: Επανα_φορά

en: _Reset formatting
el: _Καθαρισμός μορφοποίησης

en: _Room:
el: _Δωμάτιο:

en: _Save
el: _Αποθήκευση

en: _Save File
el: _Αποθήκευση αρχείου

en: _Save Image...
el: _Αποθήκευση εικόνας...

en: _Search
el: _Αναζήτηση

en: _Search for:
el: _Αναζήτηση για:

en: _Send
el: _Αποστολή

en: _Send File...
el: _Αποστολή αρχείου...

en: _Send Message
el: _Αποστολή μηνύματος

en: _Server:
el: _Εξυπηρετητής:

en: _Set
el: _Ρύθμιση

en: _Show slider bar in IM window
el: _Εμφάνιση μπάρας κύλισης στο παράθυρο άμεσου μηνύματος

en: _Show system tray icon:
el: Εμφάνιση εικονιδίου εργαλειοθήκης συστήματος

en: _Smile!
el: _Χαμογέλα!

en: _Start %s on Windows startup
el: _Εκτέλεση του %s κατά την εκκίνηση των Windows

en: _Start:
el: _Αρχή:

en: _Status:
el: _Κατάσταση:

en: _TURN server:
el: Εξυπηρετητής _TURN:

en: _Text Only
el: Μόνο _κείμενο

en: _Title:
el: _Τίτλος:

en: _UDP Port:
el: Θύρα _UDP:

en: _Unread Messages
el: _Μη αναγνωσμένα μηνύματα

en: _Unset
el: _Απενεργοποίηση

en: _Use
el: _Χρήση

en: _Username:
el: _Όνομα χρήστη:

en: _Video Call
el: Κλήση _βίντεο

en: _View Certificate...
el: _Εμφάνιση πιστοποιητικού

en: _View...
el: _Εμφάνιση...

en: _Visual gesture display
el: _Οπτική εμφάνιση νεύματος

en: _Voice and Video
el: _Φωνή και βίντεο

en: _Yes
el: _Ναι

en: accounts
el: λογαριασμοί

en: accounts: Show the accounts window.
el: accounts: Εμφάνιση παραθύρου λογαριασμών.

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
el: action &lt;ενέργεια&gt;:  Εφαρμογή μίας ενέργειας.

en: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with an affiliation or set users' affiliation with the room.
el: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [όνομα1] [όνομα2] ...: Προβολή των χρηστών με ένα συσχετισμό ή ορισμός του συσχετισμού των χρηστών με το δωμάτιο.

en: allow multiple instances
el: να επιτρέπονται τα πολλαπλά στιγμιότυπα

en: artist
el: καλλιτέχνης

en: authserv: Send a command to authserv
el: authserv: Αποστολή εντολής στον authserv

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
el: away [μήνυμα]:  Ορισμός μηνύματος απουσίας ή χρήση χωρίς μήνυμα για επιστροφή από απουσία.

en: ban &lt;user&gt; [reason]:  Ban a user from the room.
el: ban &lt;χρήστης&gt; [αιτία]:  Απαγόρευση εισόδου ενός χρήστη στο δωμάτιο.

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
el: ban [&lt;κανάλι&gt; +|-&lt;ψευδώνυμο&gt;]:  Απαγόρευση εισόδου ατόμου στο κανάλι

en: buddy list
el: λίστα φίλων

en: buddylist: Show the buddylist.
el: buddylist: Εμφάνιση λίστας φίλων.

en: buzz: Buzz a user to get their attention
el: buzz: Τραβήξτε την προσοχή ενός χρήστη

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
el: call &lt;εντολή&gt;:  Κλήση οποιασδήποτε εντολής του πελάτη silc

en: call: Make an audio call.
el: call: Πραγματοποίηση μίας κλήσης ήχου.

en: channel %s not found
el: Το κανάλι %s δε βρέθηκε

en: channel modes for %s: %s
el: καταστάσεις καναλιού για %s: %s

en: chanserv: Send a command to chanserv
el: chanserv: Αποστολή εντολής στον chanserv

en: clear: Clears all conversation scrollbacks.
el: clear: Καθαρίζει όλες τις αναδιφήσεις συνομιλιών

en: clear: Clears the conversation scrollback.
el: clear: Καθαρίζει την αναδίφηση της συζήτησης.

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
el: cmode &lt;κανάλι&gt; [+|-&lt;καταστάσεις&gt;] [ορίσματα]:  Αλλαγή ή εμφάνιση των καταστάσεων του καναλιού

en: config:  Configure a chat room.
el: config:  Ρύθμιση του δωματίου συζήτησης.

en: configure:  Configure a chat room.
el: configure:  Ρύθμιση του δωματίου συζήτησης.

en: ctcp <nick> <msg>: sends ctcp msg to nick.
el: ctcp <ψευδώνυμο> <μήνυμα>: στέλνει μήνυμα ctcp msg στο ψευδώνυμο.

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
el: cumode &lt;κανάλι&gt; +|-&lt;καταστάσεις&gt; &lt;ψευδώνυμο&gt;:  Αλλαγή των καταστάσεων του ψευδωνύμου στο κανάλι

en: current topic is: %s
el: το τρέχον θέμα συζήτησης είναι: %s

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
el: debug &lt;επιλογή&gt;:  Αποστολή διαφόρων μηνυμάτων αποσφαλμάτωσης στην τρέχουσα συνομιλία.

en: debugwin: Show the debug window.
el: debugwin: Εμφάνιση παραθύρου αποσφαλμάτωσης.

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
el: deop &lt;όνομα1&gt; [όνομα2] ...:  Διαγράψτε τη δυνατότητα διαχειριστή από κάποιον. Πρέπει ήδη να είστε διαχειριστής καναλιού για να το εκτελέσετε.

en: detach:  Detach this session
el: detach:  Αποδέσμευση αυτής της συνεδρίας

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
el: devoice &lt;όνομα1&gt; [όνομα2] ...:  Διαγράψτε τη δυνατότητα ομιλίας από κάποιον, απαγορεύοντας του να μιλήσει αν το κανάλι έχει περιορισμό (+m). Πρέπει ήδη να είστε διαχειριστής καναλιού για να το εκτελέσετε.

en: display the current version and exit
el: εμφάνιση της τρέχουσας έκδοσης και έξοδος

en: display this help and exit
el: εμφάνιση αυτής της βοήθειας και έξοδος

en: don't automatically login
el: χωρίς αυτόματη είσοδο

en: enable specified account(s) (optional argument NAME
                          specifies account(s) to use, separated by commas.
                          Without this only the first account will be enabled).
el: ενεργοποίηση των συγκεκριμένων λογαριασμών (το προαιρετικό όρισμα ΟΝΟΜΑ
                          καθορίζει ποιοι λογαριασμοί θα χρησιμοποιηθούν, χωρισμένοι με κόμματα.
                          Χωρίς αυτό θα ενεργοποιηθεί μόνο ο πρώτος λογαριασμός).

en: execute
el: εκτέλεση

en: force online, regardless of network status
el: εξαναγκασμός σύνδεσης, ανεξαρτήτως της κατάστασης του δικτύου

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
el: getkey &lt;ψευδώνυμο|εξυπηρετητής&gt;:  Λήψη του δημοσίου κλειδιού του πελάτη ή του εξυπηρετητή

en: hacker and designated driver [lazy bum]
el: χάκερ και οδηγάρα [τεμπέλαρος]

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
el: help &lt;εντολή&gt;:  Βοήθεια για μια συγκεκριμένη εντολή.

en: iTunes Music Store Link
el: Ηλεκτρονικό κατάστημα μουσικής iTunes

en: info [server]:  View server administrative details
el: info [εξυπηρετητής]:  Εμφάνιση λεπτομερειών διαχείρισης του εξυπηρετητή

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
el: inst &lt;στγμιότυπο&gt;: Ρύθμιση του στιγμιοτύπου που θα χρησιμοποιηθεί σε αυτή την κλάση

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
el: instance &lt;στγμιότυπο&gt;: Ρύθμιση του στιγμιοτύπου που θα χρησιμοποιηθεί σε αυτή την κλάση

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
el: invite &lt;κανάλι&gt; [-|+]&lt;ψευδώνυμο&gt;:  πρόσκληση χρήστη ή προσθήκη/αφαίρεση από τη λίστα προσκλήσεων του καναλιού

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
el: invite &lt;ψευδώνυμο&gt; [δωμάτιο]:  Πρόσκληση κάποιου για συμμετοχή σε ένα ορισμένο κανάλι, ή στο τρέχον κανάλι.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
el: invite &lt;χρήστης&gt; [μήνυμα]:  Πρόσκληση ενός χρήστη στο δωμάτιο.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
el: j &lt;δωμάτιο 1&gt;[,δωμάτιο 2][,...] [κλειδί 1[,κλειδί 2][,...]]:  Εισάγετε ένα ή περισσότερα κανάλια, με προαιρετική παροχή κλειδιού για το καθένα αν χρειάζεται.

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
el: join &lt;κανάλια&gt; [&lt;κωδικός&gt;]:  Συμμετοχή σε συζήτηση σε αυτό το δίκτυο

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
el: join &lt;δωμάτιο 1&gt;[,δωμάτιο 2][,...] [κλειδί 1[,κλειδί 2][,...]]:  Εισάγετε ένα ή περισσότερα κανάλια, με προαιρετική παροχή κλειδιού για το καθένα αν χρειάζεται.

en: join: &lt;room[@server]&gt; [password]:  Join a chat.
el: join: &lt;δωμάτιο[@εξυπηρετητής]&gt; [κωδικός]:  Συμμετοχή σε συζήτηση.

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
el: kick &lt;κανάλι&gt; &lt;όνομα&gt; [σχόλιο]:  Εκδίωξη ατόμου από το κανάλι

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
el: kick &lt;όνομα&gt; [μήνυμα]:  Διώξτε κάποιον από ένα κανάλι. Πρέπει ήδη να είστε διαχειριστής καναλιού για να το εκτελέσετε.

en: kick &lt;user&gt; [reason]:  Kick a user from the room.
el: kick &lt;χρήστης&gt; [αιτία]:  Εκδιωγμός ενός χρήστη από το δωμάτιο.

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
el: kill &lt;ψευδώνυμο&gt; [-δημόσιο κλειδί|&lt;λόγος&gt;]:  Σκοτώστε το ψευδώνυμο

en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
el: lastlog: Αναζήτηση μία υποσυμβολοσειράς στη μέχρι τώρα καταγραφή.

en: lead developer
el: κύριος υπεύθυνος ανάπτυξης

en: leave [channel]:  Leave the chat
el: leave [κανάλι]:  Αποχώρηση από τη συζήτηση

en: libfaim maintainer
el: συντηρητής της libfaim

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
el: list:  Εμφάνιση λίστας δωματίων συζήτησης στο δίκτυο. <i>Προειδοποίηση, μερικοί εξυπηρετητές μπορεί να σας αποσυνδέσουν όταν το κάνετε αυτό.</i>

en: list:  List channels on this network
el: list:  Λίστα των καναλιών σε αυτό το δίκτυο

en: loading plugin failed
el: το φόρτωμα του προσθέτου απέτυχε

en: maintainer
el: συντηρητής

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
el: me &lt;ενέργεια&gt;:  Εφαρμογή μιας ενέργειας.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
el: me &lt;ενέργεια&gt;:  Αποστολή μιας ενέργειας στο στυλ του IRC σε ένα φίλο ή μια συζήτηση.

en: memoserv: Send a command to memoserv
el: memoserv: Αποστολή εντολής στον memoserv

en: minutes
el: λεπτά

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
el: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;όνομα|κανάλι&gt;:  Ορίστε ή σβήστε καταστάσεις σε χρήστη ή κανάλι.

en: mode (%s %s) by %s
el: κατάσταση (%s %s) από %s

en: mood: Set current user mood
el: mood: Ορίζει την τρέχουσα διάθεση του χρήστη

en: motd:  View the server's Message Of The Day
el: motd:  Εμφάνιση του μηνύματος της ημέρας του εξυπηρετητή

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
el: msg &lt;ψευδώνυμο&gt; &lt;μήνυμα&gt;:  Αποστολή προσωπικού μηνύματος σε ένα χρήστη

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
el: msg &lt;ψευδώνυμο&gt; &lt;μήνυμα&gt;:  Αποστολή προσωπικού μηνύματος στο χρήστη (σε αντίθεση με το κανάλι).

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
el: msg &lt;χρήστης&gt; &lt;μήνυμα&gt;:  Αποστολή προσωπικού μηνύματος σε έναν άλλο χρήστη.

en: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt;: Set the color for different classes of messages in the conversation window.<br>    &lt;class&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;foreground/background&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>EXAMPLE:<br>    msgcolor send cyan default
el: msgcolor &lt;κλάση&gt; &lt;προσκήνιοgt; &lt;παρασκήνιο&gt;: Ρύθμιση του χρώματος για τις διαφορετικές κλάσεις μηνυμάτων στο παράθυρο συνομιλίας.<br>    &lt;κλάση&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;προσκήνιο/παρασκήνιο&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ:<br>    msgcolor send cyan default

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
el: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;κανάλι(α)&gt;:  Λίστα συγκεκριμένων χρηστών σε κανάλι(α)

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
el: names [κανάλι]:  Λίστα των χρηστών που είναι παρόντες σε ένα κανάλι.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
el: nick &lt;νέο ψευδώνυμο&gt;:  Αλλαγή του ψευδωνύμου σας.

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
el: nick &lt;νέο ψευδώνυμο&gt;:  Αλλαγή του ψευδωνύμου σας

en: nickserv: Send a command to nickserv
el: nickserv: Αποστολή εντολής στον nickserv

en: no channel modes are set on %s
el: δεν έχουν οριστεί καταστάσεις καναλιού σε %s

en: no such channel
el: δεν υπάρχει τέτοιο κανάλι

en: none
el: κανένα

en: notice &lt;target&lt;:  Send a notice to a user or channel.
el: notice &lt;στόχος&lt;:  Αποστολή ανακοίνωσης σε ένα χρήστη ή κανάλι.

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
el: op &lt;όνομα1&gt; [όνομα2] ...:  Τίμησε κάποιον κάνοντάς τον διαχειριστή του καναλιού. Πρέπει ήδη να είστε διαχειριστής καναλιού για να το εκτελέσετε.

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
el: oper &lt;όνομα&gt; [-κλειδί]:  Λήψη δικαιωμάτων διαχειριστή του εξυπηρετητή

en: operserv: Send a command to operserv
el: operserv: Αποστολή εντολής στον operserv

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
el: operwall &lt;μήνυμα&gt;:  Αν δεν ξέρετε τι είναι, μάλλον δεν μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε κιόλας.

en: original author
el: αρχικός συγγραφέας

en: part [channel]:  Leave the chat
el: part [κανάλι]:  Αποχώρηση από τη συζήτηση

en: part [message]:  Leave the room.
el: part [μήνυμα]:  Αποχώρηση από το δωμάτιο.

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
el: part [δωμάτιο] [μήνυμα]:  Αποχώρηση από το τρέχον κανάλι, ή ένα ορισμένο κανάλι, με ένα προαιρετικό μήνυμα.

en: ping &lt;jid&gt;:	Ping a user/component/server.
el: ping &lt;jid&gt;:	Κάντε ping σε ένα χρήστη/συστατικό/εξυπηρετητή.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
el: ping [όνομα]:  Ρωτήστε το χρόνο καθυστέρησης σε σχέση με έναν χρήστη (ή τον εξυπηρετητή αν δε δοθεί χρήστης).

en: ping:  Send PING to the connected server
el: ping:  Αποστολή PING στο συνδεδεμένο εξυπηρετητή

en: plugins: Show the plugins window.
el: plugins: Εμφάνιση παραθύρου προσθέτων.

en: prefs: Show the preference window.
el: prefs: Εμφάνιση παραθύρου προτιμήσεων.

en: print debugging messages to stdout
el: τύπωμα των μηνυμάτων αποσφαλματωσης στο stdout

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
el: query &lt;ψευδώνυμο&gt; &lt;μήνυμα&gt;:  Αποστολή προσωπικού μηνύματος στο χρήστη (σε αντίθεση με το κανάλι).

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
el: query &lt;ψευδώνυμο&gt; [&lt;μήνυμα&gt;]:  Αποστολή προσωπικού μηνύματος σε ένα χρήστη

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
el: quit [μήνυμα]:  Αποσύνδεση από τον εξυπηρετητή με ένα προαιρετικό μήνυμα

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
el: quit [μήνυμα]:  Αποσύνδεση από τον εξυπηρετητή, με ένα προαιρετικό μήνυμα.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
el: quote [...]:  Στείλτε μια μη διαμορφοποιημένη εντολή στον εξυπηρετητή.

en: register:  Register with a chat room.
el: register:  Καταχώρηση ενός δωματίου συζητήσεων.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
el: remove &lt;όνομα&gt; [μήνυμα]:  Απομακρύνετε κάποιον από το κανάλι. Πρέπει ήδη να είστε διαχειριστής καναλιού για να το εκτελέσετε.

en: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with a role or set users' role with the room.
el: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [ψευδώνυμο 1] [ψευδώνυμο 2] ... : Ανακτά τους χρήστες με ένα συγκεκριμένο ρόλο ή ορίζει το ρόλο ενός χρήστη στο δωμάτιο.

en: saved statuses
el: αποθηκευμένες καταστάσεις

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
el: say &lt;μήνυμα&gt;:  Αποστολή μηνύματος σας σαν να μη χρησιμοποιούσατε καμία εντολή.

en: stats:  View server and network statistics
el: stats:  Εμφάνιση στατιστικών εξυπηρετητή και δικτύου

en: statuses: Show the savedstatuses window.
el: statuses: Εμφάνιση παραθύρου αποθηκευμένων καταστάσεων.

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
el: sub &lt;κλάση&gt; &lt;στιγμιότυπο&gt; &lt;παραλήπτης&gt;: Συμμετοχή σε μια νέα συζήτηση

en: support
el: υποστήριξη

en: support/QA
el: υποστήριξη/QA

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
el: time: Εμφανίζει την τρέχουσα τοπική ώρα του εξυπηρετητή IRC.

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
el: topic &lt;στγμιότυπο&gt;: Ρύθμιση του στιγμιοτύπου που θα χρησιμοποιηθεί σε αυτή την κλάση

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
el: topic [&lt;νέο θέμα συζήτησης&gt;]:  Εμφάνιση ή αλλαγή του θέματος συζήτησης

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
el: topic [νέο θέμα συζήτησης]:  Εμφάνιση ή αλλαγή του θέματος συζήτησης.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
el: topic [νέο θέμα συζήτησης]:  Εμφάνιση ή αλλαγή του θέματος συζήτησης.

en: tzc command
el: εντολή tzc

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
el: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Ορισμός ή αναίρεση ορισμού της κατάστασης του χρήστη.

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
el: umode &lt;καταστάσεις χρήστη&gt;:  Ορίστε τις καταστάσεις σας στο δίκτυο

en: unloading plugin failed
el: το αποφόρτωμα του προσθέτου απέτυχε

en: use DIR for config files
el: χρήση ΦΑΚ για τα αρχεία ρυθμίσεων

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
el: users &lt;κανάλι&gt;:  Λίστα χρηστών σε ένα κανάλι

en: users:  Show the list of users in the chat.
el: uses: Εμφάνιση της λίστας φίλων που είναι στη συζήτηση.

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
el: version [ψευδώνυμο]: αποστολή ερωτήματος CTCP VERSION σε ένα χρήστη

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
el: voice &lt;όνομα1&gt; [όνομα2] ...:  Τιμήστε κάποιον με τη δυνατότητα ομιλίας στο κανάλι. Πρέπει ήδη να είστε διαχειριστής καναλιού για να το εκτελέσετε.

en: voice and video
el: Φωνή και βίντεο

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
el: wallops &lt;μήνυμα&gt;:  Αν δεν ξέρετε τι είναι, μάλλον δεν μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε κιόλας.

en: webmaster
el: Διαχειριστής ιστοσελίδας

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
el: whois &lt;ψευδώνυμο&gt;:  Εμφάνιση πληροφοριών του ψευδωνύμου

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
el: whois [εξυπηρετητής] &lt;ψευδώνυμο&gt;:  Λήψη πληροφοριών χρήστη.

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
el: whowas &lt;ψευδώνυμο&gt;:  Εμφάνιση πληροφοριών του ψευδωνύμου

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
el: whowas &lt;ψευδώνυμο&gt;:  Λήψη πληροφοριών ενός χρήστη που αποσυνδέθηκε.

en: win32 port
el: Έκδοση win32

en: you are not waiting for authorization
el: δεν αναμένετε ταυτοποίηση

en: you can see the butterflies mating
el: θα μπορέσεις να δεις τις πεταλούδες να ζευγαρώνουν

en: you have no buddies on this list
el: δεν έχετε φίλους σε αυτή τη λίστα

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
el: zc &lt;κλάση&gt;: Αποστολή μηνύματος σε &lt;<i>κλάση</i>,ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
el: zci &lt;κλάση&gt; &lt;στιγμιότυπο&gt;: Αποστολή μηνύματος σε &lt;<i>κλάση</i>,<i>στιγμιότυπο</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
el: zcir &lt;κλάση&gt; &lt;στιγμιότυπο&gt; &lt;παραλήπτης&gt;: Αποστολή μηνύματος σε &lt;<i>κλάση</i>,<i>στιγμιότυπο</i>,<i>παραλήπτη</i>&gt;

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
el: zi &lt;στιγμιότυπο&gt;: Αποστολή ενός μηνύματος &lt;μήνυμα,<i>στιγμιότυπο</i>,*&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
el: zir &lt;στιγμιότυπο&gt; &lt;παραλήπτης&gt;: Αποστολή μηνύματος σε &lt;ΜΗΝΥΜΑ,<i>στιγμιότυπο</i>,<i>παραλήπτη</i>&gt;

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
el: zl &lt;ψευδώνυμο&gt;: Εντοπισμός χρήστη

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
el: zlocate &lt;ψευδώνυμο&gt;: Εντοπισμός χρήστη
