Pidgin - en to ast translation catalogue (1771 entries)

en: 	_Only when someone says your username
ast: 	_Solo cuando daquién diga'l to nome

en: 
    %s is typing...
ast: 
    %s ta escribiendo...

en: 
    Fetching TinyURL...
ast: 
    Guetando TinyURL...

en: 
    Last Seen: %s ago
ast: 
    Vistu/a fai: %s

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
ast: "%s" Ta anguaño desconeutáu. ¿De xuru quies atroxar el restu de mensaxes nun avisu y dunviá-ylos automáticamente cuando "%s" de coneute bis?

en: %d day | %d days
ast[0]: %d día
ast[1]: %d díes

en: %d hour | %d hours
ast[0]: %d hora
ast[1]: %d hores

en: %d minute | %d minutes
ast[0]: %d minutu
ast[1]: %d minutos

en: %d second | %d seconds
ast[0]: %d segundu
ast[1]: %d segundos

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
ast: %s
    
    El pinzón nun tratará reconeutar la cuenta fasta que corrixas l'erru y rehabilites la cuenta.

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stderr
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
ast: %s
    Usu: %s [OPCIÓN]...
    
    -c, --config=DIR Usa DIR p'archivos de configuración
    -d, --debug Imprenta mensaxes de depuración a stderr
    -h, --help Amuesa esta aida ya cola
    -n, --nologin Nun coneutase automáticamente
    -v, --version Amuesa la versión d'anguaño ya cola

en: %s (%s) changed status from %s to %s
ast: %s (%s) camudó l'estáu de %s a %s

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
ast[0]: %s (%s) tien %d mensax nuevu.
ast[1]: %s (%s) tien %d mensaxes nuevos.

en: %s (%s) is now %s
ast: %s (%s) ye agora %s

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
ast: %s [<I>%s</I>] entró na sala.

en: %s ago
ast: Fai %s

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
ast: %s paez tar fuera de llinia ya nun recibió'l mensax que-y acabasti d'unviar

en: %s cancelled the file transfer
ast: %s atayó la tresferencia'l ficheru

en: %s cancelled the transfer of %s
ast: %s atayó la tresferencia de %s

en: %s disconnected.
ast: %s desconeutáu/ada

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
ast: %s alcontró erros migrando los tos axustes de %s a %s. Por favor, investiga ya completa la migración a mano. Por favor, reporta esti erru en http://developer.pidgin.im

en: %s entered the room.
ast: %s entró na sala

en: %s has become idle (%s)
ast: %s púnxose en reposu(%s)

en: %s has become idle.
ast: %s ta en reposu

en: %s has been invited to this conversation.
ast: %s fosti convidáu a esta conversación.

en: %s has buzzed you!
ast: ¡%s runfiote!

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
ast: %s camudo'l tema de <I>%s</I> a: %s

en: %s has changed the topic to: %s
ast: %s camudó'l tema a: %s

en: %s has cleared the topic.
ast: %s llimpió'l tema.

en: %s has closed the conversation.
ast: %s zarró la conversación.

en: %s has gone away.
ast: %s marchó

en: %s has gone away. (%s)
ast: %s marchó. (%s)

en: %s has invited %s to the chat room %s
ast: %s convidó a %s a la charra %s

en: %s has left the conversation.
ast: %s dexó de la conversación.

en: %s has paused while typing to you (%s)
ast: %s posó mentanto t'escribía (%s)

en: %s has presented the following certificate for just-this-once use:
ast: %s presentó'l certificáu que sigui pa usalu solamente nesta vegada:

en: %s has returned from being away (%s)
ast: %s tornó (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
ast: %s tornó de la posa (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
ast: %s dunviote un mensax. (%s)

en: %s has signed off (%s)
ast: %s desconeutose (%s)

en: %s has signed off.
ast: %s desconeutose.

en: %s has signed on (%s)
ast: %s coneutose (%s)

en: %s has signed on.
ast: %s coneutose.

en: %s has started typing to you (%s)
ast: %s entamó a escribite (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
ast: %s aparó d'escribite (%s)

en: %s is no longer away.
ast: %s nun marchó

en: %s is no longer idle.
ast: %s nun ta en reposu

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
ast: %s nun ye un ficheru regular. De mou cobarde refugalu sobroescribiralu.

en: %s is not a valid color. See '/help msgcolor' for valid colors.
ast: %s nun ye una color válida. Mira '/help msgcolor' pa colores válidos.

en: %s is not a valid filename.
ast: %s nun ye un viesu d'archivu válidu.

en: %s is not a valid message class. See '/help msgcolor' for valid message classes.
ast: %s nun ye una clas de mensax válidu. Mira '/help msgcolor' pa clases de mensaxes válidos.

en: %s is not a valid room handle
ast: %s nun ye una sala válida pa remanar

en: %s is not a valid room name
ast: %s nun ye un viesu de sala válidu

en: %s is not a valid server name
ast: %s nun ye un viesu de sirvidor válidu

en: %s is now known as %s
ast: %s conozse agora como %s

en: %s is now known as %s.
ast: %s agora ye conocíu como %s.

en: %s is offering to send file %s
ast: %s ta ufriendose a dunviar el ficheru %s

en: %s is trying to start an unsupported media session type with you.
ast: %s ta intentando entamar una comunicación non compatible pa contigo.

en: %s just signed off
ast: %s acabantes desconeutase

en: %s just signed on
ast: %s acabantes coneutase

en: %s left the room (%s).
ast: %s dexó la sala (%s).

en: %s left the room.
ast: %s dexó la sala.

en: %s may require plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
ast: %s pue requerir d'autenticación de testu planu so una conexón ensin encriptar. ¿Permitir esto ya siguir cola autenticación?

en: %s requires %s, but it failed to unload.
ast: %s requier %s, pero falló la descarga.

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
ast: %s requier una autenticación de testu planu sobro una conexón non cifrada. ¿Almitir esto ya siguir cola autenticación?

en: %s said your nick in %s
ast: %s dixo l'alcuñu de to en %s

en: %s sent a message in %s
ast: %s dunvió un mensax en %s

en: %s sent you a message
ast: %s dúnviate un mensax

en: %s wants to send you %s (%s)
ast: %s quier dunviate %s (%s)

en: %s wants to send you a file
ast: %s quier dunviate un ficheru

en: %s will no longer be able to see your status updates.  Do you want to continue?
ast: %s nun podrá goyar les tos anovaciones d'estáu. ¿Quies siguir?

en: %s wishes to start an audio session with you.
ast: %s deseyen entamar una sesión d'audiu pa contigo.

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
ast: %s%s%s%s fízose %s la o'l so collaciu%s%s

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
ast: %s%s%s%s quier añader a %s a la so llista de collacios/es%s%s

en: %s%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
ast: %s%s%s%s quier añadite (%s) a la so llista de collacios/es%s%s

en: %s, %d hour | %s, %d hours
ast[0]: %s, %d hora
ast[1]: %s, %d hores

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
ast[0]: %s, %d minutu
ast[1]: %s, %d minutos

en: %s. Try `%s -h' for more information.
ast: %s. Prueba `%s -h' pa más información.

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
ast: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s⏎

en: (Code %s)
ast: (Códigu %s)

en: (DOES NOT MATCH)
ast: (NUN COINCIDE)

en: (Re-)Request authorization
ast: (Re-)Pidir autorización

en: (You probably forgot to 'make install'.)
ast: (Quiciabes escaeciesti fer un 'make install'.)

en: (default)
ast: (per defeutu)

en: (no name)
ast: (ensin nome)

en: (none)
ast: (nada)

en: +++ %s signed off
ast: +++ %s desconeutáu

en: +++ %s signed on
ast: +++ %s coneutáu

en: 12 hour time format
ast: Formatu de 12h

en: 24 hour time format
ast: Formatu de 24h

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
ast: <b><font color="red">El rexistrador nun tien función de llectura</font></b>

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
ast: <b>Conversación con %s en %s:</b><br>

en: <b>Defining adjective:</b>
ast: <b>Definir axetivu:</b>

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
ast: <b>Títulu'l grupu:</b> %s<br>

en: <br>At %s since %s
ast: <br>En %s dende %s

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
ast: <font color="red"><b>Nun pue lleese'l ficheru: %s</b></font>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
ast: <font color="red"><b>¡Nun pue alcontrase'l cartafueyu de rexistros!</b></font>

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
ast: <font color='#777777'>Desconeutáu.</font>

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
ast: <font color='#777777'>Non coneutáu a XMPP</font>

en: A custom smiley in the message is too large to send.
ast: Un fustax customizáu nel mensax ye abondu llargu d'unviar.

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
ast: Un ficheru ta disponible pa baxar dende:
    Agospiu remotu: %s
    Puertu remotu: %d

en: A folder with that name already exists
ast: Un cartafueyu con esi viesu yá esiste

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
ast: Un grupu nomáu '%s' xá esiste na to llista de collacios/es

en: A non-recoverable Farsight2 error has occurred.
ast: Asocedió un erru Farsight2 non recuperable.

en: A non-recoverable Farstream error has occurred.
ast: Asocedió un erru Farstream non recuperable.

en: A server is required to connect this account
ast: Requierse d'unsirivdor pa coneutase a esta cuenta

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
ast: La versión %d.%d.x d'ABI nun coincide (necesítase %d.%d.x)

en: AIM Account
ast: Cuenta AIM

en: AIM Protocol Plugin
ast: Plugin de protocolu AIM

en: AP User
ast: Usuariu AP

en: Aborting DNS lookup in Tor Proxy mode.
ast: Albortando gueta DNS nel mou proxy de Tor.

en: Accept
ast: Aceutar

en: Accept certificate for %s?
ast: ¿Aceutar certificáu pa %s?

en: Accept chat invitation?
ast: ¿Aceutar convidáu a la charra?

en: Accept file transfer request from %s?
ast: ¿Aceutar la petición de tresferencia de %s?

en: Account
ast: Cuenta

en: Account Info
ast: Información de cuenta

en: Account does not support PEP, can't set mood
ast: La cuenta nun soporta PEP, nun pue ponese un estáu d'ánimu

en: Account has been disabled
ast: La cuenta fo deshabilitada

en: Account successfully unregistered
ast: Desapuntáu dafechu

en: Account was not added
ast: La cuenta nun fo añadía

en: Account was not modified
ast: La cuenta nun fo modificada

en: Account:
ast: Cuenta:

en: Account:
ast: Cuenta:

en: Account: %s (%s)
ast: Cuenta: %s (%s)

en: Accounts
ast: Cuentes

en: Action
ast: Aición

en: Actions
ast: Aiciones

en: Ad-Hoc Command Failed
ast: Comandu Ad-Hoc fallíu

en: Ad_vanced
ast: Av_anzao

en: Add
ast: Añader

en: Add / Remove
ast: Añader / esniciar

en: Add Account
ast: Añader cuenta

en: Add Buddy
ast: Añader collaciu/a

en: Add Buddy Pounce
ast: Añader avisu de collaciu/a

en: Add Buddy Pounce...
ast: Añader avisu de collaciu/a...

en: Add Chat
ast: Añader charra

en: Add Group
ast: Añader grupu

en: Add Private Group
ast: Añader grupu priváu

en: Add buddy to your list?
ast: ¿Añader collaciu/a a la to llista?

en: Add in group
ast: Añader al grupu

en: Add new line in Chats
ast: Añader llinia nueva en Charres

en: Add new line in IMs
ast: Añader llinia nueva en Mensaxes nel Intre

en: Add to chat
ast: Añader a la charra

en: Add to chat...
ast: Añader a la charra...

en: Additional Information
ast: Información adicional

en: Address
ast: Direición

en: Address already in use.
ast: Direición xá n'usu.

en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
ast: Añade la opción d'atroxar les anotaciones pa los tos collacios/es na to llista de collacios/es.

en: Affiliations:
ast: Afiliaciones:

en: Afraid
ast: Axoriáu

en: Age
ast: Edá

en: Algorithm: 	%s
ast: Algoritmu: 	%s

en: Alias
ast: Alcuñu

en: Alias (optional)
ast: Alcuñu (opcional)

en: Alias:
ast: Alcuñu:

en: All Conversations
ast: Toles conversaciones

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
ast: Tolos oxetos d'embaxo son opcionales. Pon solo la información cola que t'afayes.

en: All people
ast: Tola xente

en: Allow Buzz
ast: Almitir runfíos

en: Allow multiple instances
ast: Almitir múltiples instancies

en: Allow plaintext SASL auth over unencrypted connection
ast: Almitir autenticacón de testu planu so una conexón non cifrada

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
ast: Almite autenticación en testu planu sobro conexones non encriptaes

en: Allows control by entering commands in a file.
ast: Almite'l control poniendo comandos nun ficheru

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
ast: Almítete remanar a mano cuanto tuviesti en reposu

en: Alphabetically
ast: Alfabéticamente

en: Already Registered
ast: Xá resxistráu

en: Always
ast: Siempres

en: Always on top
ast: Siempres enriba

en: Amazed
ast: Ablucáu

en: Amorous
ast: Amorosiegu

en: An account already exists with the specified criteria.
ast: Xá esiste una cuenta colos criterios especificaos

en: An error occurred while updating the directory
ast: Asocedió un erru mentanto s'anovaba'l cartafueyu

en: An unknown certificate error occurred.
ast: Asocedió en erru desconocíu de certificáu.

en: Angry
ast: Coxáu

en: Announcement from %s
ast: Anuncia de %s

en: Annoyed
ast: Fadiu

en: Anxious
ast: Esgalazáu

en: Anyone
ast: Ñaide

en: Appear Offline
ast: Apaecer en llinia

en: Appear Online
ast: Apaecer en llinia

en: Apply hiding rules to buddies
ast: Aplicar regles d'anunbríu a los collacios/es

en: Are you sure you want to delete "%s"
ast: ¿De xuru quies esniciar "%s"?

en: Are you sure you want to delete %s?
ast: ¿De xuru quies esniciar %s?

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
ast: ¿De xuru quies esniciar l'avisu en %s pa %s?

en: Are you sure you want to remove %s?
ast: ¿De xuru quies esniciar %s?

en: Aroused
ast: Escitáu

en: Ashamed
ast: Vergonciu

en: Ask
ast: Entrugar

en: At a party
ast: Nuna folixa

en: At home
ast: Nel llar

en: At the office
ast: Na oficina

en: At work
ast: Nel tayu

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
ast: Intentu de soscripción a %s,%s,%s fallíu

en: Attempting to connect via proxy server.
ast: Intentando coneutar per sirvidor proxy.

en: Attention received
ast: Atención recibida

en: Audio
ast: Soníu

en: Auth Domain
ast: Autenticación de domín

en: Auth User
ast: Autentcación d'usuariu

en: Authenticate with SASL
ast: Autenticase con SASL

en: Authenticating
ast: Autentificando

en: Authenticating...
ast: Autenticando...

en: Authentication Failure
ast: Fallu d'auntentificación

en: Authentication failed
ast: Autenticación fallida

en: Authorization Aborted
ast: Autorización albortada

en: Authorization Denied
ast: Autorización refugada

en: Authorization Denied Message:
ast: Mensax d'autorización refugada:

en: Authorization Given
ast: Autorización dada

en: Authorization dialog
ast: Diálogu d'autorización

en: Authorization mechanism too weak
ast: Mecanismu d'autorización abondo feble

en: Authorize
ast: Autorizar

en: Authorize buddy?
ast: ¿Autorizar collaciu?

en: Auto Accept
ast: Auto-aceutar

en: Auto Reject
ast: Auto-refugar

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
ast: Auto-aceutar les peticiones de tresferencia de ficheros de los usuarios esbillaos.

en: Auto-detect incoming UTF-8
ast: Auto-detectar UTF-8 entrante

en: Auto-join
ast: Xunise automáticamente

en: Auto-response sent:
ast: Auto-rempuesta dunviada:

en: Autoaccept
ast: Auto-aceutar

en: Autoaccept File Transfers...
ast: Auto-aceutar tresferencia d'archivos...

en: Autoaccept complete
ast: Auto-aceutación completada

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
ast: l'Auto-aceutación de la tresferencia de ficheru de "%s" dende "%s" completada.

en: Automatic
ast: Automático

en: Available
ast: Disponible

en: Available Conferences
ast: Conferencies disponibles

en: Away
ast: Ausente

en: BOSH URL
ast: Enllaz BOSCH

en: Background Color
ast: Color de fondu

en: Bad Format
ast: Formatu erroneu

en: Bad Namespace Prefix
ast: Prefixu d'espaciu nome non válidu

en: Bad Request
ast: Solicitú erronea

en: Bad mode
ast: Mou inadecuáu

en: Ban List
ast: Llistáu d'espulsaos

en: Ban on %s
ast: Espulsión en %s

en: Ban on %s by %s, set %s ago
ast: Espulsión en %s por %s, puesta fai %s

en: Banned
ast: Espulsáu

en: Based on keyboard use
ast: Basáu nel usu del tecláu

en: Becomes idle
ast: Reposa

en: Beep too!
ast: ¡Pitar tamién!

en: Birth Day
ast: Cumpleaños

en: Birth Year
ast: Data ñaciencia

en: Birthday
ast: Cumpleaños

en: Block
ast: Bloquiar

en: Block/Unblock
ast: Bloquiar/ desbloquiar

en: Block/Unblock...
ast: Bloquiar/ desbloquiar...

en: Blocked
ast: Bloquiáu

en: Bonjour Protocol Plugin
ast: Plugin de protocolu Bonjour

en: Bored
ast: Aburríu

en: Both
ast: Entrambos

en: Brave
ast: Bracu

en: Browsing the web
ast: Restolando pela rede

en: Buddies
ast: Collacios/es

en: Buddy
ast: Collaciu/a

en: Buddy Comment
ast: Comentariu de collaciu/a

en: Buddy Goes _Away
ast: El collaciu/a _coló

en: Buddy Goes _Idle
ast: El collaciu/a _ausentase

en: Buddy Information
ast: información del collaciu/a

en: Buddy List
ast: Llista de collacios/es

en: Buddy Notes
ast: Anotaciones del collaciu/a

en: Buddy Pounces
ast: Avisos de collacios/es

en: Buddy State Notification
ast: Notificación d'estáu de collaciu/a

en: Buddy _Signs On/Off
ast: El collaciu/a coneutase/ desconeutase

en: Buddy logs in
ast: Collacios/es coneutaos

en: Buddy logs out
ast: Collacios/es desconeutaos

en: Buddy name:
ast: Nome del collaciu/a:

en: Buddylist loaded successfully!
ast: ¡Llista de collacios/es cargada dafechu!

en: Buddylist saved successfully!
ast: ¡Llista de collacios/es atroxada dafechu!

en: Busy
ast: Ocupáu

en: Buzz
ast: Runfiar

en: Buzzing %s...
ast: runfiando a %s...

en: By Log Size
ast: Pel tamañu'l rexistru

en: By Status
ast: Per estáu

en: CTCP PING reply
ast: Rempuesta CTCP PING

en: C_onnect
ast: C_oneutar

en: Calculating...
ast: Calculando...

en: Call Command
ast: Llamar comandu

en: Call in progress.
ast: Llamada en progresu.

en: Calling...
ast: Llamando...

en: Calm
ast: Calmu

en: Camera
ast: Cámara

en: Cancel
ast: Atayar

en: Cancel Presence Notification
ast: Atayar notificación de presencia

en: Cancelled
ast: Atayao

en: Cannot add a contact to the same folder twice
ast: Nun pue añadese un contautu al mesmu cartafueyu una vegada

en: Cannot add yourself
ast: Nun pues añadete a ti mesmu

en: Cannot ban %s: banlist is full
ast: Nun pue espulsase a %s: la llista d'espulsaos ta enllena

en: Cannot call command
ast: Nun pue llamase al comandu

en: Cannot change nick
ast: Nun pue camudase l'alcuñu

en: Cannot create pounce
ast: Nun pue crease l'avisu

en: Cannot get room list
ast: Nun pue consiguise'l llistáu de sales

en: Cannot get server information
ast: Nun pue consiguise información del sirvidor

en: Cannot get server statistics
ast: Nun puen consiguise les estadístiques del sirvidor

en: Cannot get user information
ast: Nun pue consiguise la información d'usuariu

en: Cannot join %s: Registration is required.
ast: Nun pues xunite a %s: Requierse un rexistru.

en: Cannot join channel
ast: Nun pues xunite a la canal

en: Cannot join private group
ast: Nun pue xunise a un grupu acutáu

en: Cannot send SMS
ast: Nun puen dunviase SMS

en: Cannot send SMS to this country
ast: Nun pue dunviase SMS a esti país

en: Cannot send SMS to unknown country
ast: Nun puen dunviase SMS a países desconocíos

en: Cannot send SMS without accepting terms
ast: Nun puen dunviase SMS ensin aceutar los términos

en: Cannot send a directory.
ast: Nun pue dunviase un cartafueyu.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
ast: Nun pue dunviase un ficheru de 0 bytes.

en: Cannot send file
ast: Nun pue dunviase'l ficheru

en: Cannot set topic
ast: Nun pue ponese un tema

en: Capabilities
ast: Capacidaes

en: Cautious
ast: Cautelosu

en: Certificate Authorities
ast: Autoridaes de certificación

en: Certificate Export Error
ast: Erru al esportar certificáu

en: Certificate Import
ast: Importar certificáu

en: Certificate Import Error
ast: Erru d'importación de certificáu

en: Certificate Information
ast: Información del certificáu

en: Certificate Manager
ast: Alministrador de certificaos

en: Certificate for %s
ast: Certificáu pa %s

en: Certificates
ast: Certificaos

en: Change Account Registration at %s
ast: Camudar rexistru de cuenta en %s

en: Change Address To:
ast: Camudar direición a:

en: Change Password (web)
ast: Camudar conseña (web)

en: Change Password...
ast: Camudar conseña...

en: Change Registration
ast: Camudar rexistru

en: Change XMPP Password
ast: Camudar conseña XMPP

en: Change password for %s
ast: Camudar conseña pa %s

en: Change status broadcasting
ast: Camudar estáu d'emisión

en: Change status to
ast: Camudar l'estáu a

en: Change status when idle
ast: Camudar estáu cuando tea

en: Change user information for %s
ast: Camudar información d'usuariu pa %s

en: Channel
ast: Canal

en: Channel %s does not exist in the network
ast: La canal %s nun esiste nesta rede

en: Channel Authentication
ast: Autenticación de canal

en: Chat
ast: Charrar

en: Chat _name:
ast: _Viesu de Charra:

en: Chat error
ast: Erru de charra

en: Chats
ast: Charres

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
ast: Les charres sedrán solo rexistraes si la preferencia "Rexistrar toles charres" ta habilitada.

en: Chatty
ast: Charrán

en: Checks periodically for new releases.
ast: Comprueba davezu por versiones nueves.

en: Choose Location...
ast: Esbillar cartafueyu...

en: Choose...
ast: Esbillar...

en: Cipher Test
ast: Comprobación Cipher

en: City
ast: Ciudá

en: Clear
ast: Llimpiar

en: Clear Scrollback
ast: Llimpiar Retroceder pantalla

en: Clear finished transfers
ast: Llimpiar tresferencies finaes

en: Client
ast: Veceru

en: Clipboard plugin
ast: Plugin de portapapeles

en: Close
ast: Zarrar

en: Close this window when all transfers finish
ast: Zarrar esti ventanu cuando toles tresferencies finen

en: Co_nversations:
ast: Co_nversaciones:

en: Colors
ast: Colores

en: Command
ast: Comandu

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
ast: Nome común: %s
    
    Beluga SHA1:
    %s

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
ast: Nome común: %s %s
    Beluga (SHA1): %s

en: Company
ast: Compañía

en: Computer
ast: Ordenador

en: Conference Closed
ast: Conferencia zarrada

en: Conference does not exist
ast: La conferencia nun esiste

en: Conference error
ast: Erru de conferencia

en: Conference not found
ast: Conferencia non alcontrada

en: Configuration error
ast: Erru de configuración

en: Configure Plugin
ast: Configurar plugin

en: Configure microphone and webcam settings for voice/video calls.
ast: Remanar axustes de micrófonu y cámara web pa llamaes de voz/vidéu.

en: Configure your microphone and webcam.
ast: Remanar el to micrófonu y cámara web.

en: Confirm Remove
ast: Afitar l'esniciu

en: Confirm certificate delete
ast: Afitar esniciu de certificáu

en: Conflict
ast: Conflictu

en: Connect port
ast: Puertu de conexón

en: Connect server
ast: Coneutar al sirvidor

en: Connected
ast: Coneutáu

en: Connecting
ast: Coneutando

en: Connecting to SILC Server
ast: Coneutando col sirvidor SILC

en: Connection Error
ast: Erru de conexón

en: Connection Timeout
ast: Conexón fuera de tiempu

en: Connection established, cookie sent
ast: Conexón establecida, cooki dunviada

en: Connection failed
ast: Conexón fallida

en: Connection interrupted by other software on your computer.
ast: Conexón torgada por otru programa del to ordenador.

en: Connection refused.
ast: Conexón refugada.

en: Connection security
ast: Seguridá de conexón

en: Connection timed out
ast: Conexón fuera de tiempu

en: Connection timed out.
ast: Conexón fuera de tiempu.

en: Console Beep
ast: Bip de consola

en: Contact
ast: Contáutu

en: Contact Text
ast: Testu de contáutu

en: Continue
ast: Continuar

en: Conversation
ast: Conversación

en: Conversation in %s on %s
ast: Conversación en %s en %s

en: Conversation with %s on %s
ast: Conversación con %s en %s

en: Conversations
ast: Conversaciones

en: Conversations in %s
ast: Conversaciones en %s

en: Conversations with %s
ast: Conversaciones con %s

en: Core Pidgin files and dlls
ast: Ficheros del nucleu Pidgin y DLLs

en: Could not change nick
ast: Nun pudo camudase l'alcuñu

en: Could not get details for user %s (%s).
ast: Nun pudo consiguise detalles pal usuariu %s (%s).

en: Could not join chat room
ast: Nun pue sunixe a la sala de charra

en: Could not kill user
ast: Nun pudo amortiarse l'usuariu

en: Could not open %s: Redirected too many times
ast: Nun pudo abrise %s: Redireicionáu munches vegaes

en: Could not query the directory server.
ast: Nun pudo entrugase'l cartafueyu del sirvidor.

en: Could not recognize the host of the username you entered
ast: Nun pudo reconocese l'agospiu del viesu l'usuariu que punxisti

en: Could not send
ast: Nun pudo dunviase

en: Could not start the file transfer
ast: Nun pue entamase la tresferencia de ficheru

en: Couldn't find X display
ast: Nun pudo alcontrase una pantalla X

en: Couldn't find window
ast: Nun pudo alcontrase un ventanu

en: Couldn't load buddylist
ast: Nun pudo cargase la llista de collacios/es

en: Couldn't write buddy list for %s to %s
ast: Nun pudo escribise na llista de collacios/es para %s en %s

en: Country
ast: País

en: Country: 	%s
ast: País: 	%s

en: Create
ast: Crear

en: Create New Conference...
ast: Crear una nueva conferencia...

en: Create New Room
ast: Crear sala nueva

en: Create _this new account on the server
ast: Crear _esta nueva cuenta nel sirvidor

en: Create a Start Menu entry for Pidgin
ast: Crear una entrada nel menú d'aniciu pa Pidgin

en: Create a new directory for each user
ast: Crear un cartafueyu nuevu pa cada usuariu

en: Create a shortcut to Pidgin on the Desktop
ast: Crear un atayu nel escritoriu pa Pidgin

en: Create conference with user
ast: Crear conferencia col usuariu

en: Create this account on the server
ast: Crear esta cuenta nel sirvidor

en: Creating connection failed
ast: Creando conexón fallida

en: Creative
ast: Creativu

en: Currently on
ast: Anguaño en

en: DBus Example
ast: Exemplu Dbus

en: DBus Plugin Example
ast: Exemplu de plugin DBus

en: D_evice
ast: P_reséu

en: Date
ast: Data

en: Debug Window
ast: Ventanu de depuración

en: Default
ast: Per defeutu

en: Delete
ast: Esniciar

en: Delete Account
ast: Esniciar cuenta

en: Delete Status
ast: Esniciar estáu

en: Deny
ast: Refugar

en: Department
ast: Departamentu

en: Description
ast: Descripción

en: Desktop
ast: Escritoriu

en: Device
ast: Preséu

en: Dialog Icons
ast: Iconos de diálogu

en: Digitally sign and verify all messages
ast: Roblar ya verificar dixitalmente tolos mensaxes

en: Directory is not writable.
ast: Nun pue escribise nel cartafueyu.

en: Disable when away
ast: Deshabilitar cuando marche

en: Disconnected by server
ast: Desconuetáu pol sirvidor

en: Disconnected.
ast: Desconeutáu.

en: Disgusted
ast: Tristayu

en: Display notification message in conversations
ast: Amosar mensax de notificación en conversaciones

en: Division
ast: División

en: Do Not Disturb
ast: Nun cafiar

en: Do not ask. Always save in pounce.
ast: Nun entrugar. Atroxar siempres nun avisu.

en: Do not disturb
ast: Nun cafiar

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
ast: ¿Deseyes añader esti collaciu/a a la tollista de collacios/es

en: Domain
ast: Domín

en: Don't Appear Offline
ast: Nun apaecer en llinia

en: Don't Appear Online
ast: Nun apaecer en lllinia

en: Don't use encryption
ast: Nun usar encriptación

en: Download Now
ast: Baxar agora

en: Drinking
ast: Bebiendo

en: Duplicate title
ast: Duplicar títulu

en: ERROR
ast: ERRU

en: Eating
ast: Comiendo

en: Edit
ast: Editar

en: Edit Buddy Pounce
ast: Editar avisu de collaciu/a

en: Edit Buddylist Theme
ast: Editar tema de la llista de collacios/es

en: Edit Chat
ast: Editar charra

en: Edit Icon Theme
ast: Editar iconu del tema

en: Edit Notes...
ast: Editar anotaciones...

en: Edit Settings
ast: Editar axustes

en: Edit Status
ast: Editar estáu

en: Edit XMPP vCard
ast: Editar vCard XMPP

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
ast: Tamién el viesu d'agospiu o'l númberu de puertu especificaos pol tipu de proxy dau son inválidos.

en: Email
ast: Corréu

en: Email Address
ast: Direición de corréu

en: Email: 		%s
ast: Corréu: 		%s

en: Emails
ast: Correos

en: Empty groups
ast: Grupos lluellos

en: Enable Logging
ast: Habilitar rexistru

en: Enable Sounds
ast: Habilitar soníos

en: Enabled
ast: Habilitao

en: Encodings
ast: Encriptaciones

en: End of ban list
ast: Final de la llista d'espulsaos

en: Enforce that passwords are used only once.
ast: Forciar les conseñes que s'utilicen solo una vegada.

en: Enter Password
ast: Poner conseña

en: Enter a Conference Server
ast: Entrar nun sirvidor de conferencia

en: Enter a User Directory
ast: Pon el cartafueyu d'usuariu

en: Enter empty string to reset the name.
ast: Pon una cadena lluella o reanicia'l nome

en: Enter password for %s (%s)
ast: Poner conseña pa %s (%s)

en: Enter the name of the group
ast: Pon el viesu'l grupu

en: Enter your notes below...
ast: Pon les tos anotaciones embaxo...

en: Error
ast: Erru

en: Error 0x%04x: Unknown error.
ast: Erru 0x%04x: Erru desconocíu

en: Error Reading %s
ast: Erru lleendo %s

en: Error accessing %s: 
    %s.
ast: Erru accediendo %s:
    %s.

en: Error adding buddy
ast: Erru añadiendo collaciu/a

en: Error adding group
ast: Erru añadiendo'l grupu

en: Error changing password
ast: Erru camudando la to conseña

en: Error communicating with local mDNSResponder.
ast: Erru comunicándose col serviciu mDNSResponder llocal.

en: Error communicating with server
ast: Erru comunicandose col sirvidor

en: Error communicating with server. Closing connection.
ast: Erru comunicandose col sirvidor. Zarrando conexón.

en: Error connecting to SILC Server
ast: Erru conutando col sirvidor SILC

en: Error converting %s to punycode: %d
ast: Erru convirtiendo %s a punycode: %d

en: Error creating session: %s
ast: Erru creando sesión: %s

en: Error dialog
ast: Diálogu d'erru

en: Error displaying MOTD
ast: Erru amosando MOTD

en: Error during file transfer
ast: Erru na tresferencia de ficheru

en: Error in chat %s
ast: Erru na charra %s

en: Error joining chat %s
ast: Erru xuniendose a la charra %s

en: Error loading plugin
ast: Erru cargando plugin

en: Error loading the plugin.
ast: Erru cargando'l plugin.

en: Error occurred
ast: Asocedió un erru

en: Error reading %s: 
    %s.
ast: Erru lleendo %s:
    %s.

en: Error reading file %s: 
    %s
ast: Añader lleendo'l ficheru %s:
    %s

en: Error reading from %s: %s
ast: Erru lleendo dende %s: %s

en: Error reading from %s: response too long (%d bytes limit)
ast: Erru lleendo dende %s: rempuesta perllarga (llímite de %d butes)

en: Error reading from resolver process:
    %s
ast: Erru lleendo dende'l procesu de resolución:
    %s

en: Error resolving %s:
    %s
ast: Erru resolviendo %s:
    %s

en: Error resolving %s: %d
ast: Erru resolviendo %s: %d

en: Error retrieving room list
ast: Erru recibiendo'l llistáu de sales

en: Error unregistering account
ast: Erru desapuntándose

en: Error with your microphone
ast: Erru col to micrófonu

en: Error with your webcam
ast: Erru cola to cámara web

en: Error writing %s: 
    %s.
ast: Erru escribiendo %s:
    %s.

en: Error writing to %s: %s
ast: Erru escribiendo a %s: %s

en: Error: invalid PONG from server
ast: Erru: PONG inválidu dende'l sirvidor

en: Event
ast: Eventu

en: Execute a command
ast: Executar un comandu

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
ast: Falló la esportación al ficheru %s
    Revisa qu'escribieres el permisu al cartafueyu destín

en: Extended Address
ast: Direición estendida

en: Extended Away
ast: Ausencia allargada

en: External User
ast: Usuariu esternu

en: Failed
ast: Falló

en: Failed to change nickname
ast: Fallu al camudar el viesu d'usuariu

en: Failed to get connection: %s
ast: Fallu al consiguir conexón: %s

en: Failed to get name: %s
ast: Fallu al consiguir el nome: %s

en: Failed to get serv name: %s
ast: Fallu al consiguir el viesu'l sirvidor: %s

en: Failed to initialize SASL authentication: %s
ast: Nun pudo aniciase l'autenticación SASL: %s

en: Failure: Authentication failed
ast: Fallu: Autenticación fallida

en: Failure: Incorrect signature
ast: Fallu: Robla incorreuta

en: Failure: Invalid cookie
ast: Fallu: Cookie non válida

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
ast: Fallu: La versión nun coincide, anova'l to veceru

en: Family Name
ast: Apellíu

en: Fast size calculations
ast: Calculos de grandor rápidos

en: Feature Not Implemented
ast: ¡Carauterística non inxertada!

en: Feeling
ast: Sentimientu

en: Female
ast: Fema

en: File
ast: Ficheru

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
ast: Nun pudo importase'l ficheru %s
    Asegurate qu'esi ficheru seya lleible ya que tea nel formatu PEM

en: File %s is %s, which is larger than the maximum size of %s.
ast: L'archivu %s ye %s, el cual ye más llargu que'l tamñu másimu de %s.

en: File Control
ast: Control de ficheru

en: File Send Failed
ast: Dunviu de ficheru fallíu

en: File Transfer
ast: Tresferencia de ficheru

en: File Transfer Failed
ast: Tresferencia de ficheru fallida

en: File Transfers
ast: Tresferencies de ficheru

en: File Transfers - %d%% of %d file | File Transfers - %d%% of %d files
ast[0]: Tresfenecies de ficheru - %d%% de %d ficheru
ast[1]: Tresfenecies de ficheru - %d%% de %d ficheros

en: File is not readable.
ast: Nun pue lleese'l ficheru.

en: File transfer already started
ast: La tresferencia de ficheru xá entamó

en: File transfer cancelled
ast: Tresferencia de ficheru atayada

en: File transfer complete
ast: Tresferencia de ficheru completa

en: File transfer from %s failed.
ast: La tresferencia de ficheru dende %s falló.

en: File transfer proxies
ast: Proxys de tresferencia de ficheru

en: File transfer session does not exist
ast: La sesión de tresferencia de ficheru nun esiste

en: File transfer to %s failed.
ast: La tresferencia de ficheru a %s falló.

en: Filename
ast: Viesu d'archivu

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
ast: Enllena ún o más campospa guetar cualquier usuariu XMPP que coincida.

en: Fill out all fields completely.
ast: Enllena tolos campos dafechu.

en: Filter:
ast: Filtru:

en: Finalizing connection
ast: Finando conexón

en: Find Buddy by Email
ast: Alcontrar collaciu/a pel corréu

en: Find Rooms
ast: Alcontrar sales

en: Find buddies
ast: Alcontrar collacios/es

en: Find buddies...
ast: Alcontrar collacios/es...

en: Finished
ast: Finao

en: First Name
ast: Nome

en: First name
ast: Nome

en: Fonts
ast: Fontes

en: For delayed messages
ast: Pa mensaxes retrasaos

en: For delayed messages and in chats
ast: Pa mensaxes retrasaos en charres

en: For rooms with more than this many people
ast: Pa sales con más d'esta cantidá de xente

en: Forbidden
ast: Prohibío

en: Founder
ast: Fundador

en: From
ast: De

en: From (To pending)
ast: De (pendiente)

en: From last sent message
ast: Dende'l caberu mensax dunviáu

en: Full Name
ast: Nome completu

en: Full name
ast: Nome completu

en: GG server
ast: Sirvidor GG

en: GStreamer Failure
ast: Fallu de GStreamer

en: GStreamer failed to initialize.
ast: Fallu al aniciase GStreamer.

en: GTK+ Runtime (required if not present)
ast: GTK+ Runtime (requerío si nun ta presente)

en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
ast: Plugin de protocolu Gadu-gadu

en: Gadu-Gadu Public Directory
ast: Cartafueyu públicu Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu User
ast: Usuariu Gadu-Gadu

en: Games
ast: Xuegos

en: Gaming
ast: Xugando

en: Gender
ast: Xéneru

en: General
ast: Xeneral

en: General Log Reading Configuration
ast: Configuración xeneral de llectura de rexistru

en: Geolocation
ast: Xeolocalización

en: Get
ast: Consiguir

en: Get File
ast: Consiguir ficheru

en: Get Info
ast: Consiguir información

en: Given Name
ast: Nome dau

en: Glorious
ast: Gloriosu

en: Goes away
ast: Marcha

en: Gone
ast: Fecho

en: Group
ast: Grupu

en: Grouping
ast: Agrupar

en: HTTP proxy connection error %d
ast: Erru de conexón al proxy HTTP %d

en: Hangup
ast: Colgar

en: Happy
ast: Feliz

en: Having Coffee
ast: Bebiendo Café

en: Having fun
ast: Pasándolo bien

en: Hide Joins/Parts
ast: Anubrir xuniones/ divisiones

en: Hide client identity
ast: Anubrir identidá del veceru

en: Hides extraneous join/part messages.
ast: Anubrir mensaxes join/part d'estranxeros

en: History Plugin Requires Logging
ast: El plugin History requier rexistrase

en: Hit 'Enter' to find more rooms of this category.
ast: Primi 'Intru' p'alcontrar más sales d'esta estaya.

en: Home Address
ast: Direición

en: Homepage
ast: Páxina web

en: Host Gone
ast: Sirvidor desapaecíu

en: Host Name: 	%s
ast: Nome d'agospiu: 	%s

en: Host Unknown
ast: Agospiu desconocíu

en: Hostname
ast: Nome de domín

en: Hungry
ast: Afamiáu

en: Hurt
ast: Feríu

en: Hyper Active
ast: Bullindiegu

en: I'm not here right now
ast: Agora nun toi equí

en: ICQ Direct Connect
ast: Conexón direuta ICQ

en: ICQ Privacy Options
ast: Opciones de privacidá ICQ

en: ICQ Protocol Plugin
ast: Plugin de protocolu ICQ

en: ICQ Server Relay
ast: Rempuesta del sirvidor ICQ

en: IM
ast: Mensaxería nel intre

en: IP Address
ast: Direición IP

en: IPC Test Client
ast: Prueba de cliente IPC

en: IPC Test Server
ast: Prueba de sirvidor IPC

en: IRC Protocol Plugin
ast: Plugin de protocolu IRC

en: IRC nick and server may not contain whitespace
ast: L'alcuñu ya'l sirvidor IRC nun puen tar en blancu

en: Icon for Chat
ast: Iconu pa la charra

en: Idle
ast: En reposu

en: Idle for
ast: Ausente por

en: If user has not spoken in this many minutes
ast: Si l'usuariu nun faló nestos minutos

en: If you look real closely
ast: Si agüeyes cierca

en: Ignored
ast: Inoráu

en: Impressed
ast: Ablucáu

en: Improper Addressing
ast: Direicionamientu incorreutu

en: In Love
ast: Namoráu

en: In love
ast: Namoráu

en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
ast: Inclúi otros rexistros de veceros de mensaxería nel intre nel visor de rexistru.

en: Incompatible protocol version
ast: Versión de protocolu non compatible

en: Incorrect Password
ast: Conseña incorreuta

en: Incorrect encoding in authorization
ast: Autorización de cifráu non coreuta

en: Incorrect password
ast: Conseña non correuta

en: Incorrect username or password
ast: Viesu d'usuariu o conseña non correutes

en: Info
ast: Información

en: Info for %s
ast: Información pa %s

en: Info for Group %s
ast: Información pal grupu %s

en: Information
ast: Información

en: Information dialog
ast: Diálogu d'información

en: Initializing SSL/TLS
ast: Aniciando SSL/TLS

en: Initializing Stream
ast: Aniciando conexón

en: Initiate Media
ast: Aniciar mediu

en: Initiate _Chat
ast: Aniciar _Charra

en: Input
ast: Entrada

en: Input and Output Settings
ast: Axustes d'entrada y salida

en: Install Plugin...
ast: Instalar plugin...

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
ast: Los mensaxes nel intre sedrán solo rexistraos si la preferencia "Rexistrar tolos mensaxes nel intre" ta habilitada.

en: Insufficient rights
ast: Drechos insuficientes

en: Interested
ast: Interesáu

en: Internal Server Error
ast: Erru internu del sirvidor

en: Internet Messenger
ast: Mensaxeru d'enternet

en: Intoxicated
ast: Intoxicáu

en: Invalid Authorization Mechanism
ast: Mecanismu non válidu d'autorización

en: Invalid Directory
ast: Cartafueyu non válidu

en: Invalid Encoding
ast: Cifráu non válidu

en: Invalid ID
ast: ID non válida

en: Invalid Namespace
ast: Espaciu de nomes non válidu

en: Invalid Room Handle
ast: Sala a remanar non válida

en: Invalid Room Name
ast: Viesu de sala inválidu

en: Invalid SNAC
ast: SNAC non válida

en: Invalid Server
ast: Sirvidor inválidu

en: Invalid Server Name
ast: Viesu de sirvidor inválidu

en: Invalid Username Encoding
ast: Codificación de viesu d'usuariu non válida

en: Invalid XML
ast: XML non válidu

en: Invalid XMPP ID
ast: ID XMPP inválida

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
ast: ID XMPP inválida. El domín deber ser introducíu.

en: Invalid XMPP ID. Username portion must be set.
ast: ID XMPP non válida. Tien de ser puestu daqué del viesu d'usuariu.

en: Invalid authzid
ast: Authzid non válida

en: Invalid challenge from server
ast: Desafíu inválidu del sirvidor

en: Invalid chat room name
ast: Viesu de sala de charra non válidu

en: Invalid error
ast: Erru non válidu

en: Invalid nickname
ast: Alcuñu non válidu

en: Invalid proxy settings
ast: Axustes de proxy non válidos

en: Invalid response from server
ast: Rempuesta inválida del sirvidor

en: Invalid title
ast: Títulu non válidu

en: Invincible
ast: Invencible

en: Invisible List
ast: Llista invisible

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
ast: Convidáu de: %s
    
    Dunviáu: %s

en: Invitation only
ast: Solo convidáu

en: Invitation to Conversation
ast: Convidáu a conversación

en: Invite
ast: Convidar

en: Invite Group to Conference...
ast: Convidar grupu a la conferencia...

en: Invite List
ast: Llistáu de convidaos

en: Invite message (optional)
ast: Mensax de convidáu (opcional)

en: Invite to Conference
ast: Convidar a la conferencia

en: Invite to Conference...
ast: Convidar a la conferencia...

en: Invite to chat
ast: Convidar a la charra

en: Invite user to a conference
ast: Convidar usuariu a la conferencia

en: Invite...
ast: Convidar...

en: Is no longer idle
ast: Nun ta reposando

en: Item Not Found
ast: Oxetu nun alcontráu

en: Jealous
ast: Celosu

en: Job Title
ast: Títulu de Trabayu

en: Join
ast: Xunir

en: Join Chat
ast: Xunise a la charra

en: Join Chat...
ast: Xunise a la charra

en: Join Private Group
ast: Xunise a un grupu acutáu

en: Join a Chat
ast: Xunise a una charra

en: Joining %s requires an invitation.
ast: Pa xunise a %s requier d'un convidáu

en: Just logged in
ast: Acabantes coneutase

en: Just logged out
ast: Acabantes desconeutase

en: Kicked (%s)
ast: Patiáu (%s)

en: Kicked by %s (%s)
ast: Patiáu por %s (%s)

en: Kill User
ast: Amortiar usuariu

en: Killed by %s (%s)
ast: Amortiáu por %s (%s)

en: Last Name
ast: Apellíu

en: Last name
ast: Apellíu

en: Lastlog plugin.
ast: Plugin Lastlog.

en: Later
ast: Sero

en: Layout
ast: Capa

en: Let others see what computer you are using
ast: Dexar qu'otros goyen l'ordenador que to usando

en: Let others see what services you are using
ast: Dexar qu'otros goyen los servicios que to usando

en: List of %d user:
     | List of %d users:
ast[0]: Llistáu de %d usuariu:
ast[1]: Llistáu de %d usuarios:

en: Listening to music
ast: Escuchado músic

en: Live Video
ast: Vidéu en direutu

en: Load Buddylist...
ast: Cargar llista de collacios/es...

en: Load buddylist from file...
ast: Cargar llista de collacios/es dende'l ficheru...

en: Loads .NET plugins with Mono.
ast: Carga'l plugin .NET con Mono.

en: Local Port
ast: Puertu llocal

en: Local Time
ast: Hora llocal

en: Locality
ast: Llocalidá

en: Location
ast: Llugar

en: Log Directory
ast: Cartafueyu de rexistru

en: Log IMs
ast: Rexistrar Mensaxes nel Intre

en: Log In
ast: Coneutase

en: Log Out
ast: Desconeutase

en: Log Reader
ast: Llector de rexistru

en: Log chats
ast: Rexistrar charres

en: Log format
ast: Formatu'l rexistru

en: Log status change events
ast: Rexistrar eventos de cambéu d'estáu

en: Logged Off
ast: Desconeutáu

en: Logging
ast: Coneutándose

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
ast: El rexistru pue habilitase dende Ferramientes -> Preferencies -> Rexistru.
    Habilitar los rexistros pa mensaxes nel intre ya/o charres activarán l'hestorial pal(es) mesmu(os) tipu(os) de conversacio(es)

en: Logging of this conversation failed.
ast: Rexistru fallíu d'esta conversación.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
ast: Aniciáu'l rexistru. Los mensaxes futuros d'esta conversación sedrán rexistraos.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
ast: Aparáu'l rexistru. Los mensaxes futuros nun sedrán rexistraos.

en: Login Options
ast: Opciones de conexón

en: Logo
ast: Llogu

en: Lonely
ast: Sóledu

en: Lost
ast: Perdíu

en: Lost connection with server: %s
ast: Conexón perdida col servidor: %s

en: Lucky
ast: Suertudu

en: MOTD for %s
ast: MOTD pa %s

en: MSN Messenger
ast: Mensaxeru MSN

en: Mail dialog
ast: Diálogu de corréu

en: Male
ast: Machu

en: Male or female
ast: Machu o fema

en: Malformed BOSH URL
ast: Enllaz BOSCH mal formáu

en: Malformed XMPP ID
ast: ID XMPP mal formada

en: Malicious challenge from server
ast: Retu maliciosu del sirvidor

en: Media Initiation Failed
ast: Aniciu de mediu fallíu

en: Meeting friends
ast: Quedando colos collacios

en: Member Since
ast: Miembru dende

en: Message
ast: Mensax

en: Message Notification
ast: Notificación de mensax

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
ast: El mensax nun pudo ser dunviáu porque l'anchor másimu fo pasáu.

en: Message could not be sent.
ast: El mensax nun pudo ser dunviáu.

en: Message from %s
ast: Mensax de %s

en: Message of the Day
ast: Mensax del día

en: Message received
ast: Mensax recibíu

en: Message received begins conversation
ast: El mensax recivíu entama la conversación

en: Message sent
ast: Mensax dunviáu

en: Message was not sent, because you are not signed on.
ast: El mensax nun fo dunviáu porque nun aniciesti sesión.

en: Message:
ast: Mensax:

en: Method:
ast: Métodu:

en: Microphone
ast: Micrófonu

en: Microphone Test
ast: Prueba de micrófonu

en: Middle Name
ast: Segundu nome

en: Minutes
ast: Minutos

en: Minutes before changing status
ast: Minutos enantes de camudar l'estáu

en: Missing protocol plugin for %s
ast: Plugin de protocolu faltante pa %s

en: Mobile
ast: Móvil

en: Mobile Phone
ast: Teléfonu móvil

en: Modify
ast: Modificar

en: Modify Account
ast: Modificar cuenta

en: Mono Plugin Loader
ast: Cargador de plugin Mono

en: Mood
ast: Estáu d'ánimu

en: Mood Comment
ast: Comentariu l'estáu d'ánimu

en: Mood Name
ast: Nome l'estáu d'ánimu

en: Mood Text
ast: Testu l'estáu d'ánimu

en: Name
ast: Nome

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
ast: Viesu: %s
    Versión: %s
    Descripción: %s
    Autor: %s
    SItiu web: %s
    Viesu d'archivu: %s

en: Nervous
ast: Nerviosu

en: Nested Grouping (experimental)
ast: Agrupamientu Nested (esperimental)

en: Nested Subgroup
ast: Sogrupu Nested

en: Network
ast: Rede

en: Network Statistics
ast: Estadístiques de rede

en: Network is empty
ast: La rede ta lluella

en: Never
ast: Tanina

en: New Account
ast: Cuenta nueva

en: New Buddy Pounce
ast: Nuevu nuevu avisu de collaciu/

en: New Conference
ast: Conferencia nueva

en: New Instant Message
ast: Mensax nel intre nuevu

en: New Line
ast: Llinia nueva

en: New Mail
ast: Corréu nuevu

en: New Version Available
ast: Disponible versión nueva

en: New _mail notifications
ast: Notificaciones de _corréu nuevu

en: New mail notifications
ast: Nueves notificaciones de corréu

en: New password
ast: Conseña nueva

en: New password (again)
ast: Conseña nueva (bis)

en: New passwords do not match.
ast: Les nueves conseñes nun coinciden.

en: New...
ast: Nuevu...

en: Next >
ast: Siguiente >

en: Nick
ast: Alcuñu

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
ast: Nun ta sofitao camudar l'alcuñu en sales non MUC

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
ast: L'alcuñu o la canal tan temporalmente non disponibles.

en: Nickname
ast: Alcuñu

en: Nickname in use
ast: Alcuñu n'usu

en: No
ast: Non

en: No Grouping
ast: Nun hai agrupamientu

en: No MOTD available
ast: MOTD non disponible

en: No Matches
ast: Nun hai coincidencies

en: No Message of the Day available
ast: Nun hai mensax del día disponible

en: No Proxy
ast: Nun hai proxy

en: No Sound
ast: Nun hai soníu

en: No codecs found. Install some GStreamer codecs found in GStreamer plugins packages.
ast: Nun s'alcontraon codecs dalos. Instala dalgunos codecs de GSteamer allugaos nos paquetes de plugins de GStreamer.

en: No codecs left. Your codec preferences in fs-codecs.conf are too strict.
ast: Nun s'empresten codecs. Les tos preferencies de codec en fs-codecs.conf son abondo estrictes

en: No configuration options for this plugin.
ast: Nun hai opciones de configuración dales pa esti plugin.

en: No file transfer session active
ast: Nun hai sesiones de tresferencia de ficheru actives

en: No logs were found
ast: Nun s'alcontraron rexistros

en: No match
ast: Nun hai resultaos

en: No matches
ast: Nun hai coincidencies

en: No matching users found
ast: Nun s'alcontraron usuarios que coincidieren

en: No name
ast: Nun hai nome

en: No reason
ast: Nun hai razón

en: No reason given.
ast: Nun se dió razón dala.

en: No results found for email address %s
ast: Nun s'alcontraron resultaos pa la direición de corréu %s

en: No server statistics available
ast: Nun hai disponibles estadístiques del sirvidor

en: No session ID given
ast: Nun hai ID de sesión dada

en: No such channel
ast: Nun esiste la canal

en: No such command (in this context).
ast: Nun esiste'l comandu (nesti contestu)

en: No such command.
ast: Nun esiste'l comandu.

en: No such nick or channel
ast: Nun esiste l'alcuñu o la canal

en: No topic is set
ast: Nun se fixó un tema

en: No users found
ast: Nun s'alcontraron usuarios

en: Non-matching Hosts
ast: Agospios non coincidentes

en: None
ast: Ñada

en: None (To pending)
ast: Ñada (pendiente)

en: None of your accounts are idle.
ast: Denguna de les tos cuentes ta suspedida.

en: Not Acceptable
ast: Non aceutable

en: Not Allowed
ast: Non almitío

en: Not Authorized
ast: Non autorizáu

en: Not connected to the server
ast: Non coneutáu col sirvidor

en: Not implemented yet.
ast: Tá nun ta implementao.

en: Not logged in
ast: Non coneutáu

en: Not supported
ast: Non soportao

en: Not supported by client
ast: Non sofitao pol veceru

en: Not supported by host
ast: Non sofitao pol agospiu

en: Not while on AOL
ast: Non mentanto n'AOL

en: Note
ast: Nota

en: Notes
ast: Anotaciones

en: Notification Removal
ast: Notificación d'esniciu

en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
ast: Notifica nun ventanu de conversación cuando un collaciu/a sal pehí o se suspende, torna o dexa de tar suspendíu.

en: Notify Dialog
ast: Diálogu de notificación

en: Notify For
ast: Notificar por

en: Notify When
ast: Notificar cuando

en: Notify buddies when you are typing
ast: Notificar a los collacios/es cuando teas escribiendo

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
ast: Notificar con una suxerencia cuando la tresferencia d'un ficheru auto aceutáu se complete
    (solo cuando nun haiga conversación dala col remitente)

en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
ast: Plugin de protocólu Novell GroupWise Messenger

en: Now Listening
ast: Escuchando nel intre

en: OK
ast: Val

en: Offended
ast: Ofendíu

en: Offering to send %s to %s
ast: Ufriendo dunviar %s a %s

en: Offline
ast: Fuera de llinia

en: Offline Buddies
ast: Collacios/es fuera de llinia

en: Offline Message
ast: Mensax fuera de llinia

en: Offline Message Emulation
ast: Emulación de mensax fuera de llinia

en: Offline buddies
ast: Collacios/es fuera llinia

en: Old ICQ UTF8
ast: ICQ UTF8 vieyu

en: Old flat format
ast: Formatu planu antiguu

en: On Mobile
ast: Nel móvil

en: On the phone
ast: Nel teléfonu

en: One Time Password
ast: Conseña d'un usu solu

en: One Time Password Support
ast: Sofitu de conseña d'un usu solu

en: One or more messages may have been undeliverable.
ast: Ún o más mensaxes pudieron nun entregase.

en: Online
ast: En llinia

en: Online Buddies
ast: Collacios/es en llinia

en: Online Services
ast: Servicios en llinia

en: Online Since
ast: En llinia dende

en: Online Status
ast: Estáu en llinia

en: Online Text
ast: Testu en llinia

en: Online since
ast: En llinia dende

en: Online/Offline
ast: En llinia/ fuera de llinia

en: Online: %d
    Total: %d
ast: En llinia: %d
    En total: %d

en: Only buddies
ast: Solo collacios/es

en: Only create TinyURL for URLs of this length or greater
ast: Solo crear TinyURL pa enllaces d'esti anchor o meyor

en: Only enable for users on the buddy list
ast: Habilitar solo pa usuarios na llista de collacios/es

en: Only online
ast: Solo en llinia

en: Only when available
ast: Solo cuando tea disponible

en: Only when not available
ast: Solo cuando nun tea disponible

en: Opacity:
ast: Opacidá:

en: Open File...
ast: Abrir ficheru...

en: Open an IM window
ast: Abrir un ventanu de Mensaxería nel Intre

en: Open...
ast: Abrir...

en: Operating System
ast: Sistema operativu

en: Operator
ast: Operador

en: Options
ast: Opciones

en: Options specific to Pidgin for Windows.
ast: Opciones específiques de Pidgin pa Windows

en: Organization
ast: Organización

en: Organization Name
ast: Viesu d'organización

en: Organization Unit
ast: Unidá d'organización

en: Organization: 	%s
ast: Organización: 	%s

en: Original password
ast: Conseña orixinal

en: Others talk in chat
ast: Otros falen na charra

en: Out of memory
ast: Fuera de memoria

en: Output
ast: Salida

en: Outraged
ast: Indignáu

en: P.O. Box
ast: Caxa P.O

en: PEM X.509 Certificate Export
ast: Esportación del certificáu PEM X.509

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
ast: Rempuesta de PING -- retrasu: %lu segundos

en: Pa_ssword:
ast: Co_nseña:

en: Password
ast: Conseña

en: Password (again)
ast: Conseña (bis)

en: Password Changed
ast: Conseña camudada

en: Password is required to sign on.
ast: Conseña requerida pa coneutase.

en: Password sent
ast: Conseña dunviada

en: Password:
ast: Conseña:

en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
ast: Cartafueyu p'atroxar los archivos
    (Por favor, introduz la ruta completa)

en: Pause
ast: Posar

en: Pauses while typing
ast: Posa mentanto escribes

en: Payment Required
ast: Pagu requeríu

en: Perl Plugin Loader
ast: Cargador de plugin Perl

en: Permission denied
ast: Permisu refugáu

en: Person enters chat
ast: Una persona entra a la charra

en: Person leaves chat
ast: Una persona cola de la charra

en: Personal Information
ast: Información personal

en: Personal Title
ast: Títulu personal

en: Personal Web Page
ast: Páxina web personal

en: Phone
ast: Teléfonu

en: Photo
ast: Semeya

en: Pidgin Demonstration Plugin
ast: Plugin de demostración Pidgin

en: Pidgin Icon Theme Editor
ast: Editor d'iconos de tema Pidgin

en: Pidgin Instant Messaging Client (required)
ast: Veceru de mensaxería nel intre Pidgin (requeríu)

en: Pidgin Internet Messenger
ast: Mensaxeru d'internet Pidgin

en: Pidgin Theme Editor
ast: Editor de temes Pidgin

en: Pidgin Theme Editor.
ast: Editor de temes Pidgin.

en: Ping failed
ast: Ping fallíu

en: Ping reply received from server
ast: Rempues de PIND recibida del sirvidor

en: Ping timed out
ast: Ping fuera de tiempu

en: Place tagged
ast: Colocar etiquetáu

en: Plain text
ast: Testu planu

en: Plaintext Authentication
ast: Autenticación de testu planu

en: Play a sound
ast: Entamar un soníu

en: Playful
ast: Xugetón

en: Please Update the necessary fields.
ast: Por favor, anova los campos necesarios.

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
ast: Por favor, acéutame pa que puea añadite a la mio llista de collacios/es.

en: Please enter a buddy to pounce.
ast: Por favor, pon un collaciu/a p'avisalu/la

en: Please enter a different title for the status.
ast: Por favor, pon un títulu xebráu pal estáu.

en: Please enter a non-empty title for the status.
ast: Por favor, pon un títulu pal estáu.

en: Please enter buddy information.
ast: Por favor, pon la información del collaciu/a

en: Please enter the name of the chat you want to join.
ast: Por favor, pon el viesu la charra a la que te prestaría xunite.

en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
ast: Por favor, pon el viesu d'un usuariu que deseyes convidar, xunto a un mensax de convidáu opcional.

en: Please enter the new name for %s
ast: Por favor, pon un viesu nuevu pa %s

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
ast: Por favor, pon el viesu d'usuariu o alcuñu de la persona cola que te prestaría goyar el so rexistru.

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
ast: Por favor, pon el viesu d'usuariu o alcuñu de la persona que te prestaría bloquiar/ desbloquiar.

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
ast: Por favor, pon el viesu d'usuariu o alcuñu de la persona cola que te prestaría charrar.

en: Please enter your current password and your new password.
ast: Por favor, pon la conseña d'anguaño de to y la to conseña nueva.

en: Please enter your new password
ast: Por favor, pon la to conseña nueva

en: Please fill out the information below to change your account registration.
ast: Por favor, enllena la información d'embaxo pa camudar el rexistru de cuenta.

en: Please fill out the information below to register your new account.
ast: Por favor, enllena la información d'embaxo pa rexistrar una cuenta nueva.

en: Please open the debug window and try again to see the exact error message.
ast: Por favor, abre'l ventanu de depuración ya intenta bis ver el mensax d'erru de la estraición.

en: Please select the resource of %s with which you would like to start a media session.
ast: Por favor, esbilla'l recursu de %s col que te prestaría aniciar un mediu de sesión.

en: Please specify a new nickname for you.
ast: Por favor, pon un nuevu alcuñu pa ti.

en: Please, enter your search criteria below
ast: Por favor, pon el to criteriu de gueta emabaxo

en: Please, select who can see your status
ast: Por favor, esbilla quien puea goyar el to estáu

en: Plugin does not implement all required functions (list_icon, login and close)
ast: El plugin nun implementa toles funciones requeríes (list_icon, coneutase y zarrar)

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
ast: El plugin magic nun coincide con %d (necesítase %d)

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
ast: El plugin necesita ser cargáu enantes de poder remanalu.

en: Policy Violation
ast: Violación de política

en: Polish popular IM
ast: Popular Mensaxeru nel Intre polácu

en: Pop up a notification
ast: Amosar una notificación

en: Port
ast: Puertu

en: Position
ast: Posición

en: Possible Matches
ast: Coincidencies posibles

en: Postal Code
ast: Códigu postal

en: Postal code
ast: Códigu postal

en: Pounce When Buddy...
ast: Avisar cuando'l collaciu/a...

en: Pounce only when my status is not Available
ast: Avisar solo cuando'l mio estáu seya Non Disponible

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Preferred Contact
ast: Contáutu preferíu

en: Preferred Language
ast: Llingua preferida

en: Prepends a newline to displayed message.
ast: Antemana una nueva llinia al mensax amusáu.

en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the username in the conversation window.
ast: Antemana nuna nueva llinia los mensaxes, asina que'l restu'l mensax apaecerá embaxo'l viesu d'usuariu nel ventanu de conversación.

en: Priority
ast: Prioridá

en: Private Key file
ast: Ficheru de llave acutada

en: Private key file
ast: Ficheru de llave acutáu

en: Pro_tocol:
ast: Pro_tocolu:

en: Profile
ast: Perfil

en: Profiles
ast: Perfiles

en: Progress
ast: Progresu

en: Protocol
ast: Protocolu

en: Protocol:
ast: Protocolu:

en: Proud
ast: Arguyosu

en: Provides SSL support through GNUTLS.
ast: Da sofitu SSL pente GNUTLS

en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
ast: Da sofitu pente Mozilla NSS.

en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
ast: Ufre una proteición alredor les llibreríes de sofiru SSL.

en: Provides alternate buddylist grouping options.
ast: Da opciones alternatives nel agrupamientu na llista de collacios/es

en: Provides support for loading Tcl plugins
ast: Da sofitu pa la carga de plugins Tcl

en: Provides support for loading perl plugins.
ast: Da sofitu pa la carga de plugins perl.

en: Proxy _type:
ast: Mena de _proxy:

en: Psychic Mode
ast: Mou síquicu

en: Psychic mode for incoming conversation
ast: Mou síquicu pa conversación entrantes

en: Public Key file
ast: Ficheru de llave pública

en: Public key authentication
ast: Autenticación de llave pública

en: Public key file
ast: Ficheru de llave públicu

en: Publish status (note: everyone may watch you)
ast: Asoleyar l'estáu (nota: tol mundiu pue vete)

en: Purple Person
ast: Persona Purple

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
ast: El sirvidor Purple D-BUS nun ta executandose por una razón llistada embaxo

en: Question dialog
ast: Diálogu d'entruga

en: Questioning
ast: Entrugando

en: Raise psychic conversations
ast: Medrar conversaciones síquiques

en: Re-enable Account
ast: Rehabilitar cuenta

en: Re-initializing Stream
ast: Reaniciando conexón

en: Real Name
ast: Nome real

en: Real Name: 	%s
ast: Nome: 	%s

en: Real name
ast: Nome real

en: Really delete certificate for %s?
ast: ¿Esniciar daveres el certificáu pa %s?

en: Received
ast: Recibío

en: Received authorization
ast: Autorización recibida

en: Received invalid data on connection with server
ast: Recibíos datos non válidos na conexón col sirvidor

en: Received unexpected response from %s
ast: Recivida rempuesta non asperada de %s

en: Received unexpected response from %s: %s
ast: Recibida rempues non asperada de %s: %s

en: Receiving
ast: Recibiendo

en: Recipient Unavailable
ast: Destinatariu non disponible

en: Recurring
ast: Davezu

en: Refused by client
ast: Refugao pol veceru

en: Region
ast: Rexón

en: Register
ast: Rexistrar

en: Register New Account at %s
ast: Rexistrar cuenta nueva en %s

en: Register New XMPP Account
ast: Rexistrar una cuenta XMPP nueva

en: Registration Error
ast: Erru nel rexistru

en: Registration Failed
ast: Rexistru fallíu

en: Registration Required
ast: Rexistru requeríu

en: Registration Successful
ast: Rexistru completáu dafechu

en: Registration error
ast: Erru de rexistru

en: Registration from %s successfully removed
ast: Rexistru de %s esniciáu dafechu

en: Registration of %s@%s successful
ast: Rexistru de %s@%s completáu dafechu

en: Registration to %s successful
ast: Rexistru de %s completáu dafechu

en: Reject
ast: Refugar

en: Relaxed
ast: Relaxáu

en: Release Notification
ast: Notificación de versión nueva

en: Relieved
ast: Alliviáu

en: Remaining
ast: Falta

en: Remember pass_word
ast: Recordar cons_eña

en: Remember password
ast: Recordar conseña

en: Remorseful
ast: Represu

en: Remote Connection Failed
ast: Fallu de conexón remota

en: Remote Server Not Found
ast: Sirvidor remotu nun alcontráu

en: Remote Server Timeout
ast: Sirvidor remotu fuera de tiempu

en: Remove
ast: Esniciar

en: Remove when a _message gets sent
ast: Esniciar cuando un _mensax se dunvie

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
ast: Esniciar esti contautu tamién esniciará tolos collacios/es nel contautu

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
ast: Esniciar esti grupu tamién esniciará tolos collacios/es nel grupu

en: Rename
ast: Renomar

en: Reply time from %s: %lu seconds
ast: Tiempu de rempuesta de %s: %lu segundos

en: Reply too big
ast: Rempuesta pergrande

en: Report Idle time
ast: Reportar tiempu de reposu

en: Request Dialog
ast: Diálogu de petición

en: Request denied
ast: Petición refugada

en: Require encryption
ast: Requier encriptación

en: Reset
ast: Reaniciar

en: Resolver process exited without answering our request
ast: El procesu de resolución coló ensin responder la petición de nueso

en: Resource
ast: Recursu

en: Resource Conflict
ast: Conflictu de resolución

en: Responses lost
ast: Petición perdida

en: Restricted XML
ast: XML restrinxíu

en: Resubscribe
ast: Resoscribise

en: Retrieve subscriptions from server
ast: Recibir soscripciones dende'l sirvidor

en: Retrieving...
ast: Recuperando...

en: Returns from away
ast: Torna nun tris

en: Role
ast: Oficiu

en: Roles:
ast: Papeles:

en: Room Configuration Error
ast: Erru na configuración de la sala

en: Room List
ast: Llista de sales

en: Roomlist
ast: Llistáu de sales

en: Run the command in a terminal
ast: Executar el comandu nuna terminal

en: SASL authentication failed
ast: Autenticación SASL fallida

en: SASL authentication failed: %s
ast: Autenticación SASL fallida: %s

en: SASL authentication failed: Initializing SASL failed.
ast: Autenticación SASL fallida: Aniciu de SASL fallíu.

en: SASL authentication failed: No worthy authentication mechanisms found.
ast: Autenticación SASL fallida: Nun s'alcontrarón mecanismos d'autenticación afayadizos.

en: SASL authentication failed: No worthy mechanisms found
ast: Autenticación SASL fallida: Nun s'alcontraron mecanismos afayadizos

en: SASL authentication failed: Server does not support SASL authentication.
ast: Fallo d'autenticación SASL: El sirvidor nun soporta autenticación SASL

en: SASL error: %s
ast: Erru SASL: %s

en: SILC Protocol Plugin
ast: Plugin de protocólu SILC

en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
ast: Plugin de protocolu SIP/SIMPLE

en: SSL Certificate Error
ast: Erru de certificáu SSL

en: SSL Certificate Verification
ast: Verificación de certificáu SSL

en: SSL Connection Failed
ast: Conexón SSl fallida

en: SSL Host Certificate
ast: Certificáu SSL Host

en: SSL Peers Cache
ast: Caché de pares SSL

en: SSL support unavailable
ast: Sofitu SSL nun disponible

en: Sad
ast: Atristayáu

en: Sarcastic
ast: Sarcásticu

en: Satisfied
ast: Satisfechu

en: Save
ast: Atroxar

en: Save Buddylist...
ast: Atroxar llista de collaios/es...

en: Save File...
ast: Atroxar ficheru...

en: Save buddylist to file...
ast: Atroxar llista de collacios/es al ficheru...

en: Save buddylist...
ast: Atroxar llista de collacios/es...

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
ast: Atroxar mensaxes dunviáos a un usuariu fuera de llinia como avisu.

en: Save offline messages in pounce
ast: Atroxar mensaxes fuera de llinia n'avisos

en: Save password
ast: Atroxar conseña

en: Saved Statuses
ast: Estaos atroxaos

en: Saved...
ast: Atroxáu...

en: Screen Sharing
ast: Compartición de pantalla

en: Scroll/Search:
ast: Eslizar/ guetar:

en: Search
ast: Guetar

en: Search Directory
ast: Guetar cartafueyu

en: Search Results
ast: Guetar resultaos

en: Search for Buddy by Email Address...
ast: Guetar pel corréu del collaciu/a...

en: Search for Users...
ast: Guetar usuarios...

en: Search for XMPP users
ast: Guetar usuarios XMPP

en: Search for a user
ast: Guetar un usuariu

en: Search results
ast: Guetar resultaos

en: Search results for '%s'
ast: Guetar resultaos pa '%s'

en: Searching the web
ast: Guetando pela rede

en: Secure File Transfer
ast: Tresferencia de ficheru segura

en: Security Enabled
ast: Seguridá habilitada

en: See Other Host
ast: Goyar otru agospiu

en: Select Color
ast: Esbillar color

en: Select Font for %s
ast: Esbillar fonte pa %s

en: Select Interface Font
ast: Esbillar interfaz de fonte

en: Select User
ast: Esbillar usuariu

en: Select a PEM certificate
ast: Esbillar un certificáu PEM

en: Select a Resource
ast: Esbillar un recursu

en: Select a chat for buddy: %s
ast: Esbilla una charra pal/ la collaciu/a: %s

en: Select a conference server to query
ast: Esbillar un sirvidor de conferencia pa entrugar

en: Select a user directory to search
ast: Esbilla un cartafueyu d'usuariu a guetar

en: Select an action
ast: Esbillar una aición

en: Select correct user
ast: Esbillar usuariu correutu

en: Select plugin to install
ast: Esbilla un plugin pa instalar

en: Send Buddy List
ast: Dunviar llista de collacios/es

en: Send Button
ast: Botón de dunvíu

en: Send File
ast: Dunviar ficheru

en: Send IM...
ast: Dunviar mensax nel intre...

en: Send Instant Message
ast: Dunviar mensax nel intre

en: Send Message
ast: Dunviar mensax

en: Send TEST Announcement
ast: Dunviar anuncia TEST

en: Send To
ast: Dunviar a

en: Send a message
ast: Dunviar un mensax

en: Sender
ast: Unviáu

en: Sending
ast: Dúnviando

en: Sends a message
ast: Unvia un mensax

en: Sent
ast: Dunviao

en: Server
ast: Sirvidor

en: Server Information
ast: Información del sirvidor

en: Server Instructions: %s
ast: Instrucciones del sirvidor: %s

en: Server Overloaded
ast: Sirvidor sobrocargáu

en: Server Statistics
ast: Estadístiques del sirvidor

en: Server address
ast: Direición del sirvidor

en: Server closed the connection
ast: El sirvidor zarró la conexón

en: Server does not support channel binding
ast: El sirvidor nun sofita enllaz de canal

en: Server does not use any supported authentication method
ast: El sirvidor nun usa un métodu d'autenticación sofitáu

en: Server doesn't support blocking
ast: El sirvidor nun sofita bloquéu

en: Server may require plaintext authentication over an unencrypted stream
ast: El sirvidor pue requerir d'autenticación de testu planu so una conexón ensin encriptar

en: Server port
ast: Puertu'l sirvidor

en: Server requires TLS/SSL, but no TLS/SSL support was found.
ast: El sirvidor requier TLS/SSL, pero'l sofitu TLS/SSL nun fo alcontráu.

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
ast: El sirvidor requier autenticación de testu planu sobro una conexón non cifrada

en: Server thinks authentication is complete, but client does not
ast: El sirvidor atalanta que l'atentificación ta completada, pero'l veceru non

en: Service Unavailable
ast: Serviciu non disponible

en: Service not defined
ast: Serviciu non definíu

en: Service unavailable
ast: Serviciu non disponible

en: Set Account Idle Time
ast: Axustar tiempu de suspensión de cuenta

en: Set Alias
ast: Poner alcuñu

en: Set Autoaccept Setting
ast: Axustes d'Auto-aceutar

en: Set Idle Time for All Accounts
ast: Axustar tiempu de reposu pa toles cuentes

en: Set Nickname...
ast: poner alcuñu...

en: Set URGENT for the terminal window.
ast: Poner URGENT al ventanu'l terminal.

en: Set User Info
ast: Poner información d'usuariu

en: Set User Info...
ast: Poner información d'usuariu...

en: Set User Nickname
ast: Poner alcuñu d'usuariu

en: Shopping
ast: Mercando

en: Shortcut
ast: Atayu

en: Shortcuts
ast: Atayos

en: Show
ast: Amosar

en: Show Buddies Awaiting Authorization
ast: Amosar collacios/es aserando autorización

en: Show Custom Smileys
ast: Amosar fustaxes customizaos

en: Show Idle Time
ast: Amosar tiempu de suspensión

en: Show Invisible List
ast: Amosar llista invisible

en: Show Offline Buddies
ast: Amosar collacios/es fuera de llinia

en: Show Timestamps
ast: Amosar marques de tiempu

en: Show Visible List
ast: Amosar llista visible

en: Show dates in...
ast: Amosar dates en...

en: Show status to:
ast: Amosar estáu de:

en: Show when offline
ast: Amosar cuando tea fuera llinia

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
ast: Amosar rexistros de conversaciones recientes en nueves conversaciones.

en: Signals Test
ast: Prueba de señal

en: Signs off
ast: Desconeutase

en: Signs on
ast: Coneutase

en: Simple Plugin
ast: Plugin Simple

en: Single-use Certificate Verification
ast: Verificación de certificáu d'un usu solu

en: Size
ast: Grandor

en: Sleeping
ast: Adurmiendo

en: Sleepy
ast: Adormíu

en: Smoking
ast: Fumando

en: Someone says your name in a chat
ast: Daquién dixo'l to nome nuna charra

en: Someone says your username in chat
ast: Daquién dixo'l to viesu d'usuariu na charra

en: Someone speaks in a chat
ast: Daquién fala na charra

en: Sort
ast: Ordenar

en: Sound Command
    (%s for filename)
ast: Comandu de soníu
    (%s pal viesu d'archivu)

en: Sound Events
ast: Eventos de soníu

en: Sound Method
ast: Métodu de soníu

en: Sound Options
ast: Opciones de soníu

en: Sound Preferences
ast: Preferencies de soníu

en: Sounds
ast: Soníos

en: Sounds when conversation has focus
ast: Sonar cuando la conversación tenga focu

en: Speakers
ast: Falantes

en: Specify a hostname
ast: Especificar agospiu

en: Speed
ast: Velocidá

en: Start Menu
ast: Menú d'aniciu

en: Starting Services
ast: Aniciando servicios

en: Starting transfer of %s from %s
ast: Entamando tresferencia de %s dende %s

en: Starts typing
ast: Entama a escribir

en: State
ast: Estáu

en: Status
ast: Estáu

en: Status Icons
ast: Iconos d'estáu

en: Status Text
ast: Testu d'estáu

en: Status:
ast: Estáu:

en: Statuses
ast: Estaos

en: Stop
ast: Aparar

en: Stops typing
ast: Apara d'escribir

en: Store notes on particular buddies.
ast: Atroxar les anotaciones de colacios/es en particular.

en: Stored Image
ast: Imax atroxada

en: Stored Image. (that'll have to do for now)
ast: Imax atroxada. (eso fadrá pel momentu)

en: Stream Error
ast: Erru de conexón

en: Street Address
ast: Direición

en: Studying
ast: Estudiando

en: Subject
ast: Asuntu

en: Subscription
ast: Soscripción

en: Subscription Required
ast: Soscripción requerida

en: Substatus
ast: Soestáu

en: Supported debug options are: plugins version
ast: Les opciones sofitaes na depuración son: versión de los plugins

en: Supports
ast: Sofita

en: Surfing
ast: Restolando

en: Synchronize List with Server
ast: Sincronizar llista col sirvidor

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
ast: Erru de sintaxis: Punxiesti un númberu enquivocáu d'argumentos a esi comandu.

en: System Log
ast: Rexistru'l sistema

en: System Shutdown
ast: Apagáu'l sistema

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
ast: Los eventos del sistema solo sedrán rexistraos si la preferencia "Rexistrar toles camudancies de estaos al rexistru del sistema' ta habilitada

en: Tcl Plugin Loader
ast: Cargador de plugin Tcl

en: Telephone
ast: Teléfonu

en: Telephone Number
ast: Númberu de teléfonu

en: Temporarily Hide From
ast: Anubríu temporalmente dende

en: Temporary Authentication Failure
ast: Fallu d'autenticación temporal

en: Test
ast: Prueba

en: Test plugin IPC support, as a client.
ast: Probar plugin de sofitu IPC, como un veceru.

en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
ast: Plugin de comprobación de sofitu IPC, como veceru. Esto asitia'l plugin del sirividor y llama a los comandos rexistraos.

en: Test plugin IPC support, as a server.
ast: Probar plugin de sofitu IPC, como un sirvidor.

en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
ast: Probar plugin de sofitu IPC, como un sirvidor. Esto rexistra los comandos IPC.

en: Test to see that all signals are working properly.
ast: Probar p'agüeyar que toles señales furrulen dafechu.

en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
ast: Probar los sistemes de cifráu que vienen con libpurple

en: Tests to see that most things are working.
ast: Probar p'agüeyar que la meyoría de coses tan furrulando.

en: Thankful
ast: Agradecíu

en: That command doesn't work on this protocol.
ast: Esi comandu nun furrula nesti protocolu.

en: That command only works in IMs, not chats.
ast: Esi comandu solo furrula en mensaxes nel intre, non en charres.

en: That command only works in chats, not IMs.
ast: Esi comandu solo furrula en charres, non en mensaxes nel intre.

en: The %s buddy is not present in the network
ast: El collaciu/a %s nun ta presente nesta rede

en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
ast: El serviciu de mensaxería nel intre d'AOL ta temporalmente non disponible.

en: The BOSH connection manager terminated your session.
ast: L'alministrador de conexones BOSCH finó la to sesión.

en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
ast: El plugin de protocolu IRC que fiede menos

en: The IRC server received a message it did not understand.
ast: El sirvidor IRC recibió un mensax que nun entiende.

en: The IRC server's local time is:
ast: La hora llocal del sirvidor ye:

en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
ast: El plugin de protocolu SIP/SIMPLE

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will be automatically rejoined in the chat when the account reconnects.
ast: La cuenta fo desconeutada ya nun pues charrar nesta charra. Sedrás reconeutáu automáticamente a la charra cuando la cuenta se reconeute.

en: The account's protocol cannot be changed while it is connected to the server.
ast: El protocolu de la cuenta nun pue camudase mentanto teas coneutáu al sirvidor.

en: The account's username cannot be changed while it is connected to the server.
ast: El viesu d'usuariu d'una cuenta nun pue camudase mentanto teas coneutáu al sirvidor.

en: The background color for the buddy list
ast: La color de fondu del llistáu de collacios/es

en: The background color of a contact or chat
ast: La color de fondi d'un contáutu o charra

en: The call has been terminated.
ast: La llamada fo finada.

en: The certificate chain presented is invalid.
ast: La cadarma del certificáu presentáu nun ye válidu.

en: The certificate claims to be from "%s" instead. This could mean that you are not connecting to the service you believe you are.
ast: El certificáu diz ser de "%s" nel so llugar. Esto pudo dicir que nun tas coneutáu al serviciu nel que creyes que tas.

en: The certificate for %s could not be validated.
ast: El certificáu pa %s nun pudo ser validáu.

en: The certificate has been revoked.
ast: El certificáu fo revocáu.

en: The certificate has expired and should not be considered valid.  Check that your computer's date and time are accurate.
ast: El certificáu espiró y debería nun considerase válidu. Comprueba que la data y la hora del ordenador de to tan correutes.

en: The certificate is not trusted because no certificate that can verify it is currently trusted.
ast: El certificáu nun ye de confianza porque nun hai certificáu dalu que puea verificar si ye anguaño de confianza.

en: The certificate is not valid yet.  Check that your computer's date and time are accurate.
ast: El certificáu nun ye tá válidu. Comprueba que la data y la hora l'ordenador de to tan correutes.

en: The certificate is self-signed and cannot be automatically checked.
ast: El certificáu ta firmáu de mou seguru ya nun pue comprobase automáticamente.

en: The certificate presented is not issued to this domain.
ast: El certificáu presentáu nun ta emitíu a esti domín.

en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
ast: La versión del veceru que tas usando ye pervieya. Por favor, anóvala a la %s

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
ast: El comandu usáu pa remanar enllaces "aim", si ta habilitáu.

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
ast: El comandu usáu pa remanar enllaces "gg", si ta habiitáu.

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
ast: El comandu usáu pa remanar enllaces "icq", si ta habilitáu.

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
ast: El comandu usáu pa remanar enllaces "irc", si ta habilitáu.

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
ast: El comandu usáu pa remanar enllaces "sip", si ta habilitáu.

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
ast: El comandu usáu pa remanar enllaces "xmpp", si ta habilitáu.

en: The email address for %s is %s
ast: La direición de corréu pa %s ye %s

en: The file was saved as %s.
ast: El ficheru fo atroxáu como %s.

en: The following are the results of your search
ast: Llo que sigui son los resultaos de la to gueta

en: The handler for "aim" URLs
ast: El controlador pa enllaces "aim"

en: The handler for "gg" URLs
ast: El controlador pa enllaces "gg"

en: The handler for "icq" URLs
ast: El controlador pa enllaces "icq"

en: The handler for "irc" URLs
ast: El controlador pa enllaces "irc"

en: The handler for "sip" URLs
ast: El controlador pa enllaces "sip"

en: The handler for "xmpp" URLs
ast: El controlador pa enllaces "xmpp"

en: The installer is already running.
ast: L'instalador xá ta executándose.

en: The layout of icons, name, and status of the buddy list
ast: La capa d'iconos, nome, y estáu de la llista de collacios/es

en: The message is too large.
ast: El mensax ye perllargu.

en: The nickname "%s" is already being used.
ast: L'alcuñu "%s" xá ta n'usu.

en: The required fields are underlined.
ast: Los campos requeríos tan sorrayaos.

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
ast: Nun s'alcontró'l plugin requeríu %s. Por favor, instala esti plugin ya intentalo bis más sero.

en: The required plugin %s was unable to load.
ast: El plugin requeríu %s nun pudo cargase.

en: The rest of the messages will be saved as pounces. You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounce' dialog.
ast: El restu los mensaxes atroxaranse como avisos. Pues editar/ esniciar l'avisu dende'l diálogu `Avisos de collaciu/a'.

en: The selected account is not online.
ast: La cuenta esbillada nun ta en llinia.

en: The selected file is not a valid plugin.
ast: El ficheru esbilláu nun ye un plugin válidu.

en: The server could not access the directory
ast: El sirvidor nun pudo acceder al cartafueyu

en: The server is unavailable; try again later
ast: El sirvidor nun ta disponible; prueba bis más sero

en: The specified word already exists in the correction list.
ast: La pallabra especificada xá esiste na llista de correiciones.

en: The text information for when a buddy is online
ast: Testu d'información cuando un collaciu/a ta en llinia

en: The text-shortcut for the smiley
ast: L'atayu de tecláu pal fustax

en: The topic for %s is: %s
ast: El tema pa %s ye: %s

en: The topic is: %s
ast: El tema ye. %s

en: The user has blocked you
ast: L'usuariu bloquiote

en: The user is either offline or you are blocked
ast: L'usuariu ta tamién fuera de llinia o tas bloquiáu

en: There are no protocol plugins installed.
ast: Nun hai plugins de protocolu instalaos.

en: There are no users matching your search criteria.
ast: Nun s'alcontraron usuarios que coincidieren col criteriu de gueta.

en: There is no MOTD associated with this connection.
ast: Nun hai MOTD dalu asociáu con esta conexón.

en: These buddies will always see you as offline
ast: Estos collacios/es verante siempres fuera de llinia

en: These buddies will see your status when you switch to "Invisible"
ast: Estos collacios/es verán les tos estadístiques cuando camudes a "Invisible"

en: Thinking
ast: Atalantando

en: This chat name is already in use
ast: Xá ta n'usu esti viesu pa la charra

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
ast: Esta conferencia fo zarrada. Nun puen dunviase más mensaxes.

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
ast: Esta versión d'evaluación nun almite puralmente más de diez usuarios coneutaos

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
ast: La información ye visible a tolos contáutos na to llista de contáutos, asina que esbilla dalgo afayadizo.

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
ast: Esti plugin nun pue ser cargáu porque nun ta fechu con sofitu x11.

en: This plugin has not defined an ID.
ast: Esti plugin nun tien una ID definida.

en: This plugin is useful for debugging XMPP servers or clients.
ast: Esti plugin ye util pa depurar sirvidores o veceros XMPP.

en: This protocol does not support fetching the public alias.
ast: Esti protocolu nun soporta guetar l'alcuñu públicu.

en: This protocol does not support setting a public alias.
ast: Esti protocolu nun soporta axustar un alcuñu públicu.

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
ast: Esto requier una conexón direuta ente los dos ordenadores ya ye necesario pa imaxes de Mensaxería nel Intre. Esto pue ser considerao un riesgu de seguridá porque la to direición IP pue ser amosada.

en: This room is not capable of being configured
ast: Esta sala nun ye capaz de ser configurada

en: Thread creation failure: %s
ast: Fallu na creación del filu: %s

en: Time Response
ast: Tiempu de rempuesta

en: TinyURL (or other) address prefix
ast: Prefixu de direición de TinyURL (u otru)

en: TinyURL plugin
ast: Plugin TinyURL

en: Tired
ast: Cansáu

en: Title
ast: Títulu

en: To
ast: a

en: Toaster plugin
ast: Plugin Toaster

en: Topic
ast: Tema

en: Topic for %s set by %s at %s on %s
ast: Tema pa %s puestu por %s en %s en %s

en: Topic too long
ast: Tema perllargu

en: Topic:
ast: Tema:

en: Total log size:
ast: Grandor total del rexistru:

en: Transfer of file %s complete
ast: Tresferencia del ficheru %s completa

en: Transfer of file <A HREF="file://%s">%s</A> complete
ast: Tresferencia de ficheru <A HREF="file://%s">%s</A> completa

en: Transparency
ast: Tresparencia

en: Trillian Encryption
ast: Encriptación Trillian

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
ast: Marcar si'l comandu especificáu na clave "command" deberá remanar enllaces "aim".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
ast: Marcar si'l comandu especificáu na clave "command" deberá remanar enllaces "gg".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
ast: Marcar si'l comandu especificáu na clave "command" deberá remanar enllaces "icq".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
ast: Marcar si'l comandu especificáu na clave "command" deberá remanar enllaces "irc".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
ast: Marcar si'l comandu especificáu na clave "command" deberá remanar enllaces "sip".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
ast: Marcar si'l comandu especificáu na clave "command" deberá remanar enllaces "xmpp".

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
ast: Marcar si'l comandu usáu pa remanar esti tipu d'enllaces deberá executase nuna terminal.

en: Tune Album
ast: Álbum la son

en: Tune Artist
ast: Artista la son

en: Tune Comment
ast: Comentariu la son

en: Tune Genre
ast: Xéneru la son

en: Tune Time
ast: Tiempu la son

en: Tune Title
ast: Títulu la son

en: Tune Track
ast: Pista la son

en: Tune URL
ast: Enllaz la son

en: Tune Year
ast: Añu la son

en: Type
ast: Tipu

en: Type the host name this certificate is for.
ast: Pon el nome d'agospiu pa cualu ye esti certificáu.

en: Typing
ast: Escribiendo

en: URL
ast: Enllaz

en: Un-hide From
ast: Amosase dende

en: Unable to Add
ast: Nun pue añadese

en: Unable to add %s to deny list (%s).
ast: Nun pue añadise a %s a la llista de bloquiaos (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
ast: Nun pue añadise a %s a la llista d'almitíos (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
ast: Nun pue añadese a %s a la to llista de collacios/es (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
ast: Nun pue añadese %s a la to llista de collacios/es. Erru mentanto se creaba la llista nel sirvidor (%s).

en: Unable to add group
ast: Nun pue añadise al grupu

en: Unable to add group: group exists
ast: Nun pue añadise'l grupu: El grupu esiste

en: Unable to add group: group not found
ast: Nun pue añadise'l grupu: grupu non alcontráu

en: Unable to add the buddy %s for an unknown reason.
ast: Nun pudo añadise'l collaciu/a %s por una razón desconocida.

en: Unable to add user
ast: Nun pue añadese l'usuariu

en: Unable to add user to privacy list (%s).
ast: Nun pue añadise l'usuariu a la to llista de privacidá (%s).

en: Unable to add user: user not found
ast: Nun pue añadese l'usuariu: usuariu non alcontráu

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
ast: Nun pue afiliase l'usuariu %s como "%s"

en: Unable to ban user %s
ast: Nun pue espulsase al usuariu %s

en: Unable to buzz, because %s does not support it or does not wish to receive buzzes now.
ast: Nun pue runfiase, porque %s nun sofita o nun deseya recibir runfíos nel intre.

en: Unable to buzz, because %s might be offline.
ast: Nun pue runfiase, porque %s pue tar fuera de llinia.

en: Unable to buzz, because there is nothing known about %s.
ast: Nun pue runfiase, porque nun se sabe nada de %s.

en: Unable to canonicalize password
ast: Nun pue convertise la conseña

en: Unable to canonicalize username
ast: Nun pue convertise'l viesu d'usuariu

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
ast: Nun puen camudase los axustes de privacidá nel sirvidor (%s).

en: Unable to configure
ast: Nun pue configurase

en: Unable to connect
ast: Nun pudo coneutase

en: Unable to connect to %s
ast: Nun pue coneutase a %s

en: Unable to connect to %s: %s
ast: Nun pue coneutase a %s: %s

en: Unable to connect to BOS server: %s
ast: Nun pue coneutase col sirvidor BPS: %s

en: Unable to connect to authentication server: %s
ast: un pue coneutase col sirvidor d'autenticación: %s

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server to which you wish to connect.
ast: Nun pue coneutase col sirvidor. Por favor, pon la direición del servidor col que deseyes coneutar.

en: Unable to connect: %s
ast: Nun pudo coneutase a: %s

en: Unable to create conference (%s).
ast: Nun pue crease la conferencia (%s).

en: Unable to create connection
ast: Nun pue crease la conexón

en: Unable to create new resolver process
ast: Nun pue crease'l procesu de resolución nuevu

en: Unable to create socket: %s
ast: Nun pue crease'l socket: %s

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
ast: Nun pue deteutase la instalación d'ActiveTCL. Si deseyes usar plugins TCL, instala ActiveTCL dende http://www.activestate.com

en: Unable to display the search results.
ast: Nun pudieron amosase los resultaos de la gueta.

en: Unable to establish SSL connection
ast: Nun pue establecese una conexón SSL

en: Unable to establish a connection with the server
ast: Nun pue establecese conexón pa col sirvidor

en: Unable to establish a connection with the server: %s
ast: Nun pue establecese conexón pa col sirvidor: %s

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
ast: Nun pudo establecese conexón col sirvidor llocal mDNS. ¿Ta executándose?

en: Unable to get a valid login hash.
ast: Nun pue consiguise un hash válidu de conexón.

en: Unable to initialize SILC Client connection
ast: Nun pue aniciase la conexón col veceru SILC

en: Unable to initialize SILC protocol
ast: Nun pue aniciase'l protocolu SILC

en: Unable to initiate media with %s: invalid JID
ast: Nun pue aniciase'l mediu con %s: JID inválidu

en: Unable to initiate media with %s: not subscribed to user presence
ast: Nun pue aniciase'l mediu con %s: non soscritu a la presencia l'usuariu

en: Unable to initiate media with %s: user is not online
ast: Nun pue aniciase'l mediu con %s: l'usuariu nun ta en llinia

en: Unable to invite user (%s).
ast: Nun pue convidase al usuariu (%s).

en: Unable to kick user %s
ast: Nun pue patiase l'usuariu %s

en: Unable to listen for incoming IM connections
ast: Nun puen escuchase conexones entrantes de mensaxeros nel intre

en: Unable to load the plugin
ast: Nun pudo cargase'l plugin

en: Unable to load your plugin.
ast: Nun pudo cargase'l to plugin.

en: Unable to login: %s
ast: Nun pue identificase: %s

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
ast: Nun pue movese l'usuariu %s al cartafueyu %s na llista'l sirividor. Erru mentanto se creaba'l cartafueyu (%s).

en: Unable to open a listening port.
ast: Nun pudo abrise un puertu d'escucha.

en: Unable to open file.
ast: Nun pudo abrise'l ficheru.

en: Unable to ping user %s
ast: Nun pue facese ping al usuariu %s

en: Unable to read from network
ast: Nun pue lleese dende la rede

en: Unable to read from socket
ast: Nun pue lleese dende'l socket

en: Unable to receive offline messages
ast: Nun puen recibise mensaxes fuera de llinia

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
ast: Nun pue esniciase a %s de la llista de privacidá (%s).

en: Unable to resolve hostname
ast: Nun pue resolvese el nome d'agospiu

en: Unable to save new account
ast: Nun pue atroxase la cuenta nueva

en: Unable to send file to %s, invalid JID
ast: Nun pue dunviase'l ficheru a %s, JID non válidu

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
ast: Nun pue dunviase'l ficheru a %s, non soscritu a la presencia l'usuariu

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
ast: Nun pue dunviase'l ficheru a %s, l'usuariu nun sofita la tresferencia de ficheros

en: Unable to send file to %s, user is not online
ast: Nun pue dunviase'l ficherua %s, l'usuariu nun ta en llinia

en: Unable to send message (%s).
ast: Nun pue dunviase'l mensax (%s).

en: Unable to send message to %s.
ast: Nun pudo dunviase'l mensax a %s.

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
ast: Nun pue dunviase'l mensax a %s. Nun pudo crease la conferencia (%s).

en: Unable to send message to %s:
ast: Nun pue dunviase'l mensax a %s:

en: Unable to send message to %s: %s
ast: Nun pue dunviase'l mensax a %s: %s

en: Unable to send message to %s: %s (%s)
ast: Nun pue dunviase'l mensax a %s: %s (%s)

en: Unable to send message.
ast: Nun pue dunviase'l mensax.

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
ast: Nun pue dunviase'l mensax. Nun pudo crease la conferencia (%s).

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
ast: Nun pue dunviase'l mensax. Nun pudieron consiguise los detalles pal usuariu (%s).

en: Unable to send message:
ast: Nun pue dunviase'l mensax:

en: Unable to send message: %s
ast: Nun pue dunviase'l mensax: %s

en: Unable to send message: %s (%s)
ast: Nun pue dunviase'l mensax: %s (%s)

en: Unable to send message: The message is too large.
ast: Nun pudo dunviase'l mensax: El mensax ye abondo llargu.

en: Unable to send request to resolver process
ast: Nun pue dunviase la petición al procesu de resolución

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
ast: Nun pudo dunviase'l mensax, la conversación nun pudo ser aniciada.

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
ast: Nun pue dunviase a la charra %s,%s,%s

en: Unable to set role "%s" for user: %s
ast: Nun pue ponese el papel "%s" pal usuariu: %s

en: Unable to validate certificate
ast: Nun pudo validase'l certificáu

en: Unable to write to network
ast: Nun pue escribise a la rede

en: Unblock
ast: Desbloquiar

en: Undefined Condition
ast: Condición non definida

en: Unexpected Request
ast: Petición non asperada

en: Unexpected response from server
ast: Rempuesta inesperada del sirvidor

en: Unexpected response from the server.  This may indicate a possible MITM attack
ast: Rempuesta inesperada del sirvidor. Esto pue indicar un posible ataque MITM

en: Unit
ast: Unidá

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Unknown (0x%04x)<br>
ast: Desconocíu (0x%04x)<br>

en: Unknown Error
ast: Erru desconocíu

en: Unknown Error in presence
ast: Erru desconocíu en presencia

en: Unknown SSL error
ast: Erru SSL desconocíu

en: Unknown affiliation: "%s"
ast: Afiliación desconocida: "%s"

en: Unknown command
ast: Comandu desconocíu

en: Unknown command: %s
ast: Comandu desconocíu: %s

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
ast: Comandu desconocíu: %s, (pue ser un erru'l veceru)

en: Unknown error
ast: Erru desconocíu

en: Unknown error: 0x%X
ast: Erru desconocíu: 0x%X

en: Unknown message
ast: Mensax desconocíu

en: Unknown message '%s'
ast: Mensax desconocíu '%s'

en: Unknown pounce event. Please report this!
ast: Avisu d'eventu desconocíu. ¡Por favor, reporta esto!

en: Unknown reason
ast: Razón desconocida

en: Unknown role: "%s"
ast: Papel desconocíu: "%s"

en: Unknown server response
ast: Rempuesta del sirvidor desconocida

en: Unknown.
ast: Desconocío.

en: Unregister
ast: Desapuntase

en: Unregistration Error
ast: Erru al desapuntase

en: Unregistration Failed
ast: Esborráu fallíu

en: Unregistration Successful
ast: Esborráu dafechu

en: Unset Account Idle Time
ast: Desaxustar tiempu de suspensión de cuenta

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
ast: Desaxustar tiempu de suspensión pa toles cuentes

en: Unsubscribe
ast: Desapuntase

en: Unsupported Encoding
ast: Cifráu non soportáu

en: Unsupported Extension
ast: Estensión non sofitada

en: Unsupported Stanza Type
ast: Tipu de stanza non soportau

en: Unsupported Version
ast: Versión non sofitada

en: Unsupported channel binding method
ast: Métodu d'enllaz de canal non sofitáu

en: Unsupported version of BOSH protocol
ast: Versión non sofitada del protocolu BOSCH

en: Uptime
ast: Tiempu d'actividá

en: Use
ast: Usar

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
ast: Usa "/help &lt;comandu&gt;" p'aida nun comandu específicu.
    Los siguientes comandos tan disponibles nesti contestu:

en: Use GNOME Proxy Settings
ast: Usar los axustes del proxy de GNOME

en: Use Global Proxy Settings
ast: Usar los axustes globales del proxy

en: Use SSL
ast: Usar SSL

en: Use UDP
ast: Usar UDP

en: Use encryption if available
ast: Usar encriptación si ta disponible

en: Use name heuristics
ast: Usar heurístiques de nome

en: Use old-style SSL
ast: Usar SSL d'estilu vieyu

en: Use proxy
ast: Proxy d'usuariu

en: Use system default
ast: Usar per defeutu'l sistema

en: Use tzc
ast: Usar tzc

en: User
ast: Usuariu

en: User %s is not present in the network
ast: L'usuariu %s nun ta presente na rede

en: User <I>%s</I> is not present in the network
ast: L'usuariu <I>%s</I> nun ta presente na rede

en: User ID
ast: ID d'usuariu

en: User Information
ast: Información d'usuariu

en: User Limit
ast: Llímite d'usuariu

en: User Modes
ast: Moos d'usuariu

en: User Name
ast: Viesu d'usuariu

en: User Name: 	%s
ast: Viesu d'usuariu: 	%s

en: User Options
ast: Opciones d'usuariu

en: User Search
ast: Gueta d'usuariu

en: User Search...
ast: Gueta d'usuariu...

en: User information not available: %s
ast: Información d'usuariu non disponible: %s

en: User is not logged in
ast: L'usuariu nun ta coneutáu

en: User is offline
ast: L'usuariu ta fuera de llinia

en: User is offline.
ast: L'usuariu ta fuera de llinia

en: User not found
ast: Usuariu non alcontráu

en: User temporarily unavailable
ast: Usuariu non disponible temporalmente

en: Username
ast: Viesu d'usuariu

en: Username does not exist
ast: El viesu d'usuariu nun esiste

en: Username of an account must be non-empty.
ast: El viesu d'usuariu d'una cuenta nun pue tar lluellu.

en: Username sent
ast: Viesu d'usuariu dunviáu

en: Username:
ast: Viesu d'usuariu:

en: Users
ast: Usuarios

en: Users on %s: %s
ast: Usuarios en %s: %s

en: Using a PDA
ast: Usando una PDS

en: Version: 	%s
ast: Versión: 	%s

en: Video
ast: Vidéu

en: Video Camera
ast: Cámara de vidéu

en: Video Chat
ast: Charra de vidéu

en: Video Conferencing
ast: Conferencia de vidéu

en: Video conferencing
ast: Vidéu conferencia

en: View All Logs
ast: Goyar tolos rexistros

en: View Log
ast: Güeyar rexistru

en: View Log...
ast: Goyar rexistru...

en: View MOTD
ast: Goyar MOTD

en: View web profile
ast: Goyar perfil web

en: Visible List
ast: Llista visible

en: Visit the Pidgin Web Page
ast: Visitar la páxina web de Pidgin

en: Voice
ast: Voz

en: Voice/Video Settings
ast: Axustes de voz/soníu

en: Waiting for response...
ast: Asperando pola rempuesta...

en: Waiting for transfer to begin
ast: Asperando que la tresferencia entame

en: Wake Me Up
ast: Espiertame

en: Wallops from %s
ast: Fostia de %s

en: Warning Level
ast: Nivel d'alvertencia

en: Warning dialog
ast: Diálogu d'alvertencia

en: Warning level too high (receiver)
ast: Nivel d'alvertencia peraltu (destinatariu)

en: Warning level too high (sender)
ast: Nivel d'alvertencia peraltu (remitente)

en: Watching TV
ast: Viedola televisión

en: Watching a movie
ast: Viendo una película

en: Web Page
ast: Páxina web

en: What kind of dialog is this?
ast: ¿Qué tipu de diálogu ye esti?

en: When a file-transfer request arrives from %s
ast: Cuando una solicitú de tresferencia d'archivos allega dende %s

en: When a file-transfer request arrives from a user who is
    *not* on your buddy list:
ast: Cuando una solicitú de tresferencia d'archivos allega d'usuariu quien *nun* ta na to llista de collacios/es:

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
ast: Cuando una nueva conversación s'abre esti plugin inxertará la cabera conversación a la conversación d'anguaño.

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
ast: Cuando'l plugin PortapapelesGnt caltenga camudancies, los contenios tarán disponibles pa X, si ye posible.

en: When viewing logs, this plugin will include logs from other IM clients. Currently, this includes Adium, MSN Messenger, aMSN, and Trillian.
    
    WARNING: This plugin is still alpha code and may crash frequently.  Use it at your own risk!
ast: Cuando güeyes rexistros, esti plugin incluyirá rexistris d'otros veceros de Mensaxería nel Intre. Anguaño esto inclúi Adium, MSN Messenger, aMSN, y Trillian.
    
    ALLERTA: Esti plugin ta tá n'estáu aplha ya pue dexar de furrular dacuando. ¡Usalu baxo la to responsabilidá!

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
ast: Si'l comandu especificáu debería remanar enllaces "aim"

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
ast: Si'l comandu especificáu debería remanar enllaces "gg"

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
ast: Si'l comandu especificáu debería remanar enllaces "icq"

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
ast: Si'l comandu especificáu debería remanar enllaces "irc"

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
ast: Si'l comandu especificáu debería remanar enllaces "sip"

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
ast: Si'l comandu especificáu debería remanar enllaces "xmpp"

en: Whiteboard
ast: Pizarra

en: Whole words only
ast: Solo pallabes enteres

en: Windows Pidgin Options
ast: Opciones de Pidgin en Windows

en: Work Address
ast: Direición del trabayu

en: Work Information
ast: Información del trabayu

en: Working
ast: Trabayando

en: Would you like to join the conversation?
ast: ¿Prestariate xunite a la conversación?

en: Writing
ast: Escribiendo

en: X.509 Certificates
ast: Certificaos X.509

en: X.509 certificate export failed
ast: Esportación del certificáu X.509 fallida

en: X.509 certificate import failed
ast: Importación del certificáu X.509 fallida

en: XML Not Well Formed
ast: El XML nun ta bien formáu

en: XML Parse error
ast: Erru d'analís XML

en: XMPP Account
ast: Cuenta XMPP

en: XMPP Console
ast: Consola XMPP

en: XMPP Message Error
ast: Mensax d'erru de XMPP

en: XMPP Protocol Plugin
ast: Plugin de protocolu XMPP

en: XMPP Version Mismatch
ast: Nun coincide la versión XMPP

en: Year of birth
ast: Data ñaciencia

en: Yes
ast: Sí

en: You _send:
ast: _Dunvíes:

en: You _type:
ast: _Escribes

en: You are awaiting authorization from the following buddies
ast: Tas asperando l'autorización de los collacios/es que siguen darréu

en: You are banned from %s.
ast: Tas espulsáu de %s.

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
ast: Tas creando una sala nueva. ¿Prestariate remanala, o aceutar los axustes per defeutu?

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
ast: Tas anguaño desconeutáu. Los mensaxes nun sedrán recibíos a nun ser que teas coneutáu.

en: You are not connected.
ast: Nun tas coneutáu.

en: You are now known as %s
ast: Agora conózsete como %s

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
ast: Tas usando %s, pero esti plugin requier %s.

en: You can (un)load plugins from the following list.
ast: Pues (des)cargar plugins de la llista que sigui.

en: You can add a buddy to this list by right-clicking on them and selecting "%s"
ast: Pues añader un collaciu/a a esta llista primiendo'l botón drechu'l mur n'ellos esbillando "%s"

en: You can edit more information from the context menu later.
ast: Más sero pues editar más información dende'l menú contestual.

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
ast: Pues editar/ esniciar l'avisu dende'l diálogu `Avisos de collaciu/a'

en: You can enable/disable accounts from the following list.
ast: Pues habilitar/ deshabilitar cuentes dende la llista que sigui.

en: You can upgrade to %s %s today.
ast: Pues anovar güei a %s %s.

en: You cancelled the transfer of %s
ast: Atayesti la tresferencia de %s

en: You cannot add the same person twice to a conversation
ast: Nun pue añadese la mesma persona una vegada a la conversación

en: You closed the connection.
ast: Zarresti la conexón.

en: You do not have any accounts.
ast: Nun tienes cuentes dales.

en: You do not have permission to uninstall this application.
ast: Nun tienes permisu pa desinstala esta aplicación

en: You feel a disturbance in the force...
ast: Sientes un trestornu na fuerza...

en: You have been disconnected from chat room %s.
ast: Fosti desconeutáu de la sala de charra %s.

en: You have been kicked by %s: (%s)
ast: Fosti patiáu por %s: (%s)

en: You have been kicked: (%s)
ast: Fosti patiáu: (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
ast: Fosti amortiáu por %s (%s)

en: You have entered an incorrect username
ast: Punxisti un viesu d'usuariu non correutu

en: You have left this chat.
ast: Colesti d'esta charra

en: You have mail!
ast: ¡Tienes corréu!

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
ast: Nun tienes bas de datos dala de certificaos root, asina que esti certificáu nun sedrá validáu.

en: You have parted the channel%s%s
ast: Coliesti de la charra%s%s

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
ast: Algamasti'l to llimite de númberu de contautos almitíos

en: You have rejected the call.
ast: Refuguesti la llamada.

en: You have signed on from another location
ast: Coneutástite dende otru llugar

en: You must create an account first before you can create a pounce.
ast: Tienes de crear una cuenta enantes que pueas crear un avisu

en: You must fill all the required fields.
ast: Tienes d'enllenar los campos requeríos.

en: You must give a name for the group to add.
ast: Tienes de nomar el grupu a añader.

en: You must provide a group.
ast: Tienes de proporcionar un grupu.

en: You must provide a username for the buddy.
ast: Tienes de proporcionar un viesu d'usuariu pal collaciu/a.

en: You must select an account.
ast: Tienes d'esbillar una cuenta.

en: You must specify a nick
ast: Tienes d'especificar un alcuñu

en: You receive an IM
ast: Recibiesti un Mensax nel Intre

en: You require encryption, but it is not available on this server.
ast: Requieres d'encriptación, pero nun ta disponible nesti sirvidor.

en: You require encryption, but no TLS/SSL support was found.
ast: Requieres de TLS/SSL, pero'l sofitu TLS/SSL nun fo alcontráu.

en: You send
ast: Dunvíes

en: You should receive an email asking to confirm %s.
ast: Deberíes de recibir un corréu entrugando pola confirmación de %s

en: You talk in chat
ast: Fales na charra

en: You type
ast: Escribes

en: You were disconnected from the server.
ast: Fosti desconeutáu del sirvidor.

en: Your AIM connection may be lost.
ast: La to conexón AIM pudo perdese.

en: Your Current Status
ast: El to estáu anguaño

en: Your VCard File
ast: El to ficheru vCard

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
ast: La to cuenta fo deshabilitada porque punxisti munches conseñes non correutes

en: Your account is currently suspended
ast: La to cuenta ta anguaño suspendida

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
ast: La to llista de collacios/es ta lluella, nun fo escrito un res al archivu.

en: Your command failed for an unknown reason.
ast: El comandu de to falló por una razón desconocida.

en: Your password has been changed.
ast: La to conseña camudose

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
ast: Esbillesti un viesu de cuenta que fo refugáu pol sirvidor. Ye posible que caltenga caráuter inválidos.

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
ast: Esbillesti un alcuñu que fo refugáu pol sirvidor. Ye probable que caltenga caráuteres inválidos.

en: Your system administrator has disabled this operation
ast: El to almistrador de sistemes deshabilitó esta operación

en: Zephyr Protocol Plugin
ast: Plugin de protocolu Zephyr

en: Zip Code
ast: Códigu postal

en: _Accept
ast: _Aceutar

en: _Accept Defaults
ast: _Aceutar per defeutu

en: _Add
ast: _Añader

en: _Cancel
ast: _Atayar

en: _Channel:
ast: _Canal:

en: _Class:
ast: _Clas

en: _Configure Room
ast: _Remanar Sala

en: _Device
ast: _Preséu

en: _Focused windows
ast: _Vetanu con focu

en: _Handle:
ast: _Remanar:

en: _Host:
ast: _Agospiu:

en: _Keep Buddy List window on top:
ast: _Caltener la llista de los collacios/es enriba:

en: _Local alias:
ast: _Alcuñu llocal:

en: _Message Logs:
ast: _Rexistros de mensax:

en: _More...
ast: _Más...

en: _No
ast: _Non

en: _OK
ast: _Val

en: _Password:
ast: _Conseña:

en: _Port:
ast: _Puertu:

en: _Room:
ast: _Sala:

en: _Save
ast: _Atroxar

en: _Search
ast: _Guetar

en: _Send Message
ast: _Dunviar mensax

en: _Server:
ast: _Sirvidor.

en: _Set
ast: _Axustar

en: _Start %s on Windows startup
ast: _Executar %s nel aniciu de Windows

en: _Unset
ast: _Desaxustar

en: _Username:
ast: _Viesu d'usuariu:

en: _View Certificate...
ast: _Goyar certificáu...

en: _Voice and Video
ast: _Voz ya vidéu

en: _Yes
ast: _Sí

en: accounts
ast: cuentes

en: accounts: Show the accounts window.
ast: accounts: Amuesa'l ventanu de cuentes.

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
ast: action &lt;aición a facer&gt;: Fai una aición.

en: authserv: Send a command to authserv
ast: authserv: Dunvia un comandu a authserv

en: ban &lt;user&gt; [reason]:  Ban a user from the room.
ast: ban &lt;usuariu&gt; [razón]: Espulsa un usuariu d'una sala.

en: buddy list
ast: Llista de collacios/es

en: buddylist: Show the buddylist.
ast: buddylist: Amuesa la llista de collacios/es.

en: buzz: Buzz a user to get their attention
ast: buzz: Runfia a un usuariu consiguiendo la so atención

en: call: Make an audio call.
ast: call: Fai una llamada d'audiu

en: channel %s not found
ast: canal %s non alcontrada

en: chanserv: Send a command to chanserv
ast: chanserv: Dunvia un comandu a chanserv

en: clear: Clears the conversation scrollback.
ast: clear: Llimpia'l Retrocesu de pantalla de la conversación.

en: config:  Configure a chat room.
ast: config: Configura una sala de charra.

en: configure:  Configure a chat room.
ast: configure: Configura una sala de charra.

en: ctcp <nick> <msg>: sends ctcp msg to nick.
ast: ctcp <alcuñu> <mensax>: dunvia un mensax CTCP al alcuñu.

en: current topic is: %s
ast: el tema d'anguaño ye: %s

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
ast: debug &lt;opción&gt;: Dunvia della información de depuración a la conversación d'anguaño.

en: debugwin: Show the debug window.
ast: debugwin: Amuesa'l ventanu de depuración.

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
ast: deop &lt;alcuñu1&gt; [alcuñu2] ...: Esnicia l'estáu de llendador a daquién. Tienes de ser llendador pa facer esto.

en: execute
ast: executar

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
ast: help &lt;comandu&gt;: Amuesa l'aida d'un comandu específicu.

en: iTunes Music Store Link
ast: Enllaz a la iTunes Music Store

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
ast: invite &lt;alcuñu&gt; [sala]: Convida daquién a xunise a una canal especificada, o a la canal d'anguaño.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
ast: invite &lt;usuariu&gt; [mensax]: Convida a un usuariu a la sala.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
ast: j &lt;sala1&gt;[,sala2][,...] [llave1[,llave2][,...]]: Entra nuna o más canales, de mou opcional da una llave de canal pa cauna si ye preciso.

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
ast: j &lt;sala1&gt;[,sala2][,...] [llave1[,llave2][,...]]: Entra nuna o más canales, de mou opcional da una llave de canal pa cauna si ye preciso.

en: join: &lt;room[@server]&gt; [password]:  Join a chat.
ast: join: &lt;sala[@sirvidor]&gt; [conseña]: Xune a una sala

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
ast: kick &lt;canal&gt; &lt;alcuñu&gt; [comentariu]:  Patia un veceru d'una canal

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
ast: kick &lt;alcuñu&gt; [mensax]: Esnicia a daquién de la canal. Tienes de ser llendador pa fer esto.

en: kick &lt;user&gt; [reason]:  Kick a user from the room.
ast: kick &lt;usuariu&gt; [razón]: Patia a un usuariu de la sala.

en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
ast: lastlog: Gueta per una subcadena nos atrasos.

en: leave [channel]:  Leave the chat
ast: leave [channel]:  Dexa la charra

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
ast: list: Amusea una llista de sales de charra na rede. <i>AVISU, dalgunos sirvidores puen desconeutate al fer esto.</i>

en: list:  List channels on this network
ast: list:  Llista les canales nesta rede

en: loading plugin failed
ast: Carga del plugin fallida

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
ast: me &lt;aición a realizar&gt;: Realiza una aición.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
ast: me &lt;aición&gt;: Dunvia un mensax de estilu IRC a un collaciu/a o a una charra.

en: memoserv: Send a command to memoserv
ast: memoserv: Dunvia un comandu a memoserv

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
ast: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;alcuñu|canal&gt;:

en: mode (%s %s) by %s
ast: mou (%s %s) por %s

en: mood: Set current user mood
ast: mood: Pon l'estáu d'ánimu l'usuáriu d'anguaño

en: motd:  View the server's Message Of The Day
ast: motd:  Mira'l mensax del día del sirvidor

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
ast: msg &lt;alcuñu&gt; &lt;mensax&gt;: Dunvia un mensax priváu a un usuariu (en contraposición a la canal).

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
ast: msg &lt;usuariu&gt; &lt;mensax&gt;: Dunvia un mensax acutáu a otru usuariu.

en: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt;: Set the color for different classes of messages in the conversation window.<br>    &lt;class&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;foreground/background&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>EXAMPLE:<br>    msgcolor send cyan default
ast: msgcolor &lt;clas&gt; &lt;primer planu&gt; &lt;fondu&gt;: Pon la color pa clases diferentes de mensaxes nel ventanu de conversación. <br> &lt;clas&gt;: recivi, dunvia, destaca, aiciona, marca nel tiempu<br> &lt;primer planu/fondu&gt;: prietu, roxu, verde, azul, blancu, buxu, buxu escuru, magenta, cian, per defeutu<br><br>EXEMPLU:<br> msgcolor send cyan default

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
ast: names [canal]: Llista los usuarios qu'anguaño ta na canal.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
ast: nick &lt;alcuñu nuevu&gt;: Camuda'l to alcuñu.

en: nickserv: Send a command to nickserv
ast: nickserv: Dunvia un comandu a nickserv

en: no such channel
ast: Nun esiste la canal

en: notice &lt;target&lt;:  Send a notice to a user or channel.
ast: notice &lt;oxetivu&lt;: Dunvia una anuncia a un usuariu o canal.

en: operserv: Send a command to operserv
ast: operserv: Dunvia un comandu a operserv

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
ast: operwall &lt;mensax&gt;: Si nun sabes que ye esto, probablemente nun pues usalu.

en: part [channel]:  Leave the chat
ast: part [channel]:  Dexa la charra

en: part [message]:  Leave the room.
ast: part [mensax]: Dexa la sala.

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
ast: part [sala] [mensax]: Dexa na canal d'anguaño, o nuna canal especificada, con un mensax opcional.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
ast: ping [alcuñu]: Entruga cuantu retrasu tien un usuariu (o'l sirvidor si nun s'especifica un usuariu).

en: plugins: Show the plugins window.
ast: plugins: Amuesa'l ventanu de plugins

en: prefs: Show the preference window.
ast: prefs: Amuesa'l ventanu de preferencies.

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
ast: query &lt;alcuñu&gt; &lt;mensax&gt;: Dunvia un mensax acutáu a un usuariu (en contraposición a la canal).

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
ast: quit [mensax]: Desconeuta del sirvidor, con un mensax opcional.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
ast: quote [...]: Dunvia un comandu a pelu al sirivdor.

en: register:  Register with a chat room.
ast: register: Rexistrar con una sala de charra.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
ast: remove &lt;alcuñu&gt; [mensax]: Esnicia a daquien d'una sala. TIenes de ser llendador de la canal pa facelo.

en: saved statuses
ast: estaos atroxaos

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
ast: say &lt;mensax&gt;: Dunvia un mensax normal como si nun tuvieres usando un comandu.

en: stats:  View server and network statistics
ast: stats:  Mira les estadístiques del sirvidor ya rede

en: statuses: Show the savedstatuses window.
ast: statuses: Amuesa'l ventanu d'estadístiques d'usu atroxaes.

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
ast: time: Amuesa la hora llocal nel sirvidor IRC.

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
ast: topic [tema nuevu]: Goya o camuda el tema de la canal.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
ast: topic [tema nuevu]: Goya o camuda'l tema.

en: tzc command
ast: Comandu tzc

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
ast: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Establez o nun establez un mou.

en: unloading plugin failed
ast: descarga del plugin fallida

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
ast: users &lt;canal&gt;: Llista los usuarios na canal

en: users:  Show the list of users in the chat.
ast: users: Amuesa la llista d'usuarios na charra

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
ast: version [alcuñu]: Dunvia una petición CTCP VERSION a un usuariu

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
ast: wallops &lt;message&gt;: Si nun sabes que ye esto, probablemente nun pueas usalu.

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
ast: whois [sirvidor] &lt;alcuñu&gt;: Consigui información d'un usuariu.

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
ast: whowas &lt;alcuñu&gt;: Consigui información d'un usuariu que se desconeutare.

en: you are not waiting for authorization
ast: nun tas asperando pola autornización

en: you can see the butterflies mating
ast: pues sintir curuxes nalar

en: you have no buddies on this list
ast: nun tienes collacios/es na to llista

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
ast: zl &lt;alcuñu&gt;: Llocalizar usuariu

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
ast: zlocate &lt;alcuñu&gt;: Llocalizar usuariu
